RSCA'er maakt zich helemaal onmogelijk bij Kompany

door
RSCA'er maakt zich helemaal onmogelijk bij Kompany

Vincent Kompany probeerde de voorbije weken verschillende zaken uit op de positie van diepe spits. Tegen Ajax met Francis Amuzu en Yari Verschaeren, tegen Union SG met Isaac Kiese Thelin en met Mustapha Bundu als invaller. Beide opties waren echter totaal niet succesvol en vorig weekend zakte Thelin echt wel door de ondergrens bij Sporting.


EXPERIMENTEREN MET KOMPANY

Een nieuw seizoensbegin, een nieuwe deceptie voor RSC Anderlecht. Op de eerste speeldag van de nieuwe competitie ging de Belgische recordkampioen al meteen de boot in tegen Union SG. Al voor het derde opeenvolgende seizoen kon Sporting haar openingswedstrijd van de nieuwe competitie niet winnen. Dit jaar werd er in de stadsderby met 1-3 verloren tegen Union, vorig jaar speelde Anderlecht 2-2 gelijk tegen KV Mechelen en het jaar voordien ging Anderlecht kopje onder tegen KV Oostende (1-2 verlies).



Tijdens deze drie openingsspeeldagen viel er één constante op te merken bij RSC Anderlecht: Vincent Kompany deed telkens een beroep op een spits die eigenlijk niet het volle vertrouwen genoot. Tegen KV Oostende depanneerde middenvelder Pieter Gerkens als diepste man bij Sporting, een jaar later kreeg Landry Dimata zijn kans en vorig weekend was het aan Isaac Kiese Thelin, de Zweedse targetspits die eigenlijk al jaren een overbodige pion is in het Lotto Park.

PIJNLIJK TEGEN AJAX 

Vincent Kompany koos vorig weekend voor Isaac Kiese Thelin als diepe spits, al is de woordkeuze 'kiezen' eerder ongelukkig. De coach van Anderlecht heeft namelijk geen andere centrale spitsen voorhanden en bovendien kreeg de Zweed in de voorbije voorbereiding zijn (aller)laatste kans van Kompany, maar die greep hij niet. In de galawedstrijd tegen Ajax zag Kompany zelfs meer graten in een 'vals' aanvalsduo zonder Thelin maar met Francis Amuzu en Yari Verschaeren als diepste pionnen. 



Isaac Kiese Thelin kreeg tegen Ajax uiteindelijk nog een invalbeurt van 34 minuten van Vincent Kompany maar ook daarin bracht hij niet meteen een meerwaarde voor zijn team. De 29-jarige spits sloot zijn bedenkelijke oefencampagne aldus af met een valse noot én ook met zwaar gezichtsverlies. Francis Amuzu en Yari Verschaeren zijn uiteraard geen zuivere centrale spitsen maar zij kregen tegen de Amsterdammers wel de voorkeur op Thelin, de enige nummer negen in de A-kern van Sporting.

ERBARMELIJK TEGEN UNION 

De rol van Isaac Kiese Thelin lijkt daarom helemaal uitgespeeld te zijn in het Lotto Park, want zelfs als tijdelijke nummer negen is de Zweed dus overbodig geworden. En toch verraste Vincent Kompany vorig weekend door Thelin alsnog op te stellen in zijn basisploeg tegen Union SG. De overbodig geachte spits kon echter opnieuw zijn stempel niet drukken, al kan datzelfde gezegd worden over bijna elke andere Anderlecht-speler die in actie kwam tegen Union SG.

Isaac Kiese Thelin vormde vorige week een centraal duo met Benito Raman, waarbij de Zweed als een bliksemafleider en aanspeelpunt moest fungeren. Thelin slaagde echter niet in zijn opdracht, die initieel vooral balvastheid, duelkracht en een goeie passing moest inhouden. Daarnaast zou het ook mooi meegenomen zijn mocht Thelin zelf voor concreet doelgevaar zorgen of zelfs zijn doelpuntje meepikken. Maar dit alles bleek uiteindelijk allemaal ijdele hoop te zijn.



Anderlecht waagde tegen Union SG 7 doelpogingen, wat op zich geen hoog aantal is, maar opvallend genoeg kwam geen enkele daarvan er via Isaac Kiese Thelin. Da's enerzijds ook logisch omdat de Zweed amper 2 baltoetsen telde in de zestien van Union SG – en bovendien ook geen enkele geslaagde offensieve actie. Thelin verloor vorig weekend bovendien ook het meeste aantal duels, hanteerde de slechtste passing én leed het meeste baverlies onder alle Anderlecht-spelers. 

KRITIEK VAN ANALISTEN 

Isaac Kiese Thelin was heus niet de oorzaak van de pijnlijke 1-3 nederlaag van RSC Anderlecht tegen Union SG, maar de Zweed bevestigde zijn status al overbodige pion in het Lotto Park. Vincent Kompany moet nu eenmaal roeien met de weinige riemen die hij heeft. Het is veelzeggend dat Thelin vorige week werd vervangen door de eveneens geflopte Mustapha Bundu, de Sierra Leonees die de wedstrijdselectie zelfs niet haalt voor de eerstvolgende match tegen KAS Eupen.

In afwachting van de begeerde en langverwachte spits, wordt het voor Vincent Kompany dus nog eventjes behelpen met Isaac Kiese Thelin. Zijn prestatie tegen Union SG bewijst alvast het grote gelijk van Anderlecht, dat nog minstens één diepe aanvaller zal moeten aantrekken. “Bij gebrek aan beter moet er nu gerekend worden op Thelin, een spits die al was afgeserveerd en werd verhuurd en is teruggekeerd omdat hij blijkbaar ook daar te weinig potten brak”, klonk het bij Gilles De Bilde vorige week al in de Zondag.



Ook Marc Degryse sprak zich vorige week niet lovend uit over Isaac Kiese Thelin. De Zweed werkt wel hard maar hij komt toch nog veel kwaliteit te kort om de aanvalsleider te worden bij Anderlecht. “De oude problemen van Anderlecht steken weer de kop op. Er is weinig scorend vermogen. Kiese Thelin is al 38 keer vertrokken op huurbasis, maar niemand wilde hem na zo een uitleenbeurt kopen - dat zegt veel”, aldus Degryse in Het Laatste Nieuws.

LEES OOK: Hein dient Coosemans van antwoord: "Vind ik verdacht"

Over & out voor Thelin?

Meest recent

Hein dient Coosemans van antwoord: "Vind ik verdacht"

In de kwartfinale van de beker trok RSC Anderlecht aan het langste eind, maar zondag ging Paars-Wit ...

10
10
KRC Genk-fan emotioneel gebroken na racisme-rel in CPL

De Challenger Pro League werd vrijdagavond opgeschrikt door een 'racisme-incident'. Op De Leunen, ...

130
130
'Afscheid in schoonheid: dubbele jackpot voor AA Gent'

Dankzij een spectaculaire comeback hield AA Gent de drie punten thuis tegen RSC Anderlecht. Niks dan ...

55
55
Lardot velt verdict: Anderlecht & Club Brugge bestolen?

Ook op speeldag 21 van de Jupiler Pro League deden een aantal scheidsrechterlijke beslissingen stof ...

396
396
Bloedmooi model legt alles op tafel over Ruben Van Gucht

Ruben Van Gucht zorgde voor een absolute primeur afgelopen weekend. De VRT-journalist speelde een ...

212
212
'Brown (ex-AA Gent) trekt naar Europese topclub'

Archie Brown speelt sinds dit seizoen bij Fenerbahçe en de kans is bestaande dat hij al een ...

132
132
'Leegloop gaat verder: Westerlo slijt spits'

Onze redactie deelde al enige tijd geleden mee dat KVC Westerlo de kosten drastisch naar beneden ...

77
77
Na De Bruyne, Courtois...: Genk plots van hemel naar de hel

KRC Genk heeft in zijn bestaan al héél veel spelers vanuit de eigen academie laten ...

160
160
Manchester City slaat toe en strikt volgende grote aanwinst

Manchester City kent weer een zeer moeizaam seizoen. De Engelse topclub heeft duidelijk beslist om ...

73
73
Club Brugge onder druk: Vermant waarschuwt nu al

Romeo Vermant kent geen onaardig seizoen met 9 goals en 2 assists in 27 matchen. De aanvaller beseft ...

262
262
Eric Abidal verrast en haalt Belg als rechterhand

Eric Abida is een grote naam in het voetbal. De voormalige international van Frankrijk en ex-speler ...

35
35
Versterking bij Club Brugge? Leko geeft update

Club Brugge weet wat het morgen moet doen in Kazachstan: winnen. Anders is het weer crisis in ...

933
933
'Transferbom: terugkeer Lukaku naar Premier League'

Romelu Lukaku maakt mogelijk deze maand nog zijn rentree bij Napoli. Er duiken echter plots ...

292
292
Albert ziet een zéér duidelijke boodschap van Renard

RSC Anderlecht speelde een degelijke eerste en bijzonder slechte tweede helft tegen AA Gent. Ze ...

328
328
La Louvière rondt deal af, Cercle gaat voor oude JPL-bekende

De mercato draait op volle toeren en bij La Louvière hebben ze een uitgaande transfer ...

89
89
'AA Gent pakt door en rondt volgende miljoenendeal af'

AA Gent nam zondag revanche voor de bekeruitschakeling tegen Anderlecht door Paars-Wit met 4-2 te ...

427
427
Wanprestatie Antwerp: Goots vreest voor nieuwe crisis

Voor de winterstop zette Antwerp een straffe reeks neer, waardoor het opklom van de voorlaatste ...

188
188
'Dender drukt door voor herhaling succestransfer'

Dender boekte zondag een knappe zege en stuitte zo de opmars van Antwerp, maar de Kadavers verkeren ...

24
24
'Bliksemvertrek Romelu Lukaku bij Napoli'

Bij Napoli konden ze dit seizoen nog niet genieten van Romelu Lukaku. De Rode Duivel liep in ...

338
338
Bevestiging: Rode Duivels treffen nog topland voor WK

De Rode Duivels hopen komende zomer hoge ogen te kunnen gooien op het WK. De groepsfase overleven ...

125
125
Charleroi herleeft: Bayat prikt naar De Mil

De strijd om de Champions' Play-Off blijft razend spannend. Vorig weekend nam AA Gent de zesde ...

135
135
Coosemans hard aangepakt: "Hij moet zich herpakken"

Voorlopig blijft Anderlecht ook in 2026 wisselvallig presteren. Drie dagen nadat het AA Gent nog ...

275
275
Transferblunder bij Genk? "Wil bewijzen dat ze fout waren"

Bij KRC Genk blijft de jeugdopleiding een belangrijk stokpaardje, maar niet elk groot talent weet ...

151
151
'Anderlecht gaat hard: volgende aanwinst is binnen'

Bij Anderlecht lijkt de mercato stilaan helemaal op gang te komen. Na het vertrek van Cedric ...

465
465
TRANSFERUURTJE: 'Anderlecht slaat toe, Lang heeft knaltransfer beet'

De winterse transferperiode is losgebarsten, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn druk in ...

408
408

Meer sportnieuws