'Martinez kan KV Oostende financiële opsteker bezorgen'

186 stemmen
'Martinez kan KV Oostende financiële opsteker bezorgen'

KV Oostende begon vorig weekend aan zijn seizoen met een pijnlijke thuisnederlaag tegen Charleroi, waaruit bleek dat Alexander Blessin nog heel wat werk voor de boeg heeft. De trainer kon bovendien niet rekenen op Arthur Theate, die omwille van een nakende transfer aan de bank gekluisterd bleef. De 21-jarige verdediger zit bijna een week later nog altijd in Oostende, maar lang zal dat niet meer duren.

Verschillende Italiaanse media melden immers dat de kustploeg en Theate een totaalakkoord bereikt hebben met Bologna over een transfer. Volgens La Gazzetta dello Sport weigerde KVO een aanbieding uit de Bundesliga, wellicht van FC Köln. Theate wou zelf liever ook naar de Serie A en krijgt dus zijn zin. Corriere dello Sport maakt melding van een transfersom van 6,5 miljoen euro zonder bonussen.

Il Resto del Carlino heeft nog meer informatie en stelt dat de som inclusief bonussen nog kan oplopen tot 7 miljoen. Het enige waarover de clubs nog een akkoord moeten vinden, zijn de betalingsmodaliteiten. KVO wil uiteraard zo snel mogelijk een zo groot mogelijk deel van de som incasseren, terwijl Bologna aanvankelijk liever een uitleenbeurt met aankoopverplichting wou. Momenteel ligt een voorstel op tafel waarbij Theate meteen definitief naar Bologna zou trekken en de Italianen de transfersom in schijven betalen.

Als KVO daar niet mee akkoord gaat, zal Bologna eerst Takehiro Tomiyasu moeten verkopen voor het voldoende centen heeft om de komst van Theate af te ronden. Voor de belofteninternational zelf ligt een vijfjarig contract klaar in de universiteitsstad, dat hem jaarlijks 650.000 euro plus bonussen zal opleveren. Met die ontwikkelingen lijkt de kans klein dat de verdediger vrijdagavond in Genk wél aan de aftrap zal staan, al zit hij wel nog in de Oostendse selectie.

UPDATE 13u32
Journalist Sacha Tavolieri komt op Twitter met meer details over de financiële structuur van de transfer van Theate. Hij bevestigt dat Bologna in eerste instantie 6,5 miljoen euro zal neertellen voor de verdediger, maar volgens hem kan dat met bonussen nog oplopen tot 9 miljoen. Afhankelijk van het aantal wedstrijden dat Theate voor de club speelt, kan Bologna nog 1,5 miljoen euro extra betalen.

Daarnaast kan bodnscoach Roberto Martinez de kustploeg nog een handje helpen, want er zou ook nog 1 miljoen bijkomen als Theate opgeroepen wordt voor de Rode Duivels. Tenslotte krijgt Oostende ook nog eens 7,5 procent van de transfersom bij een doorverkoop.


Zal Theate ooit Rode Duivel worden?

Meest recent

Anderlecht troeft topploegen af: contract tot 2029

Onder leiding van Antoine Sibierski en Vitor Bruno hoopt RSC Anderlecht een nieuwe koers te varen. ...

3
3
Rode Duivel gooit eigen ruiten in: Garcia grijpt hard in

Indien ze nog langer op het WK willen blijven zit er voor de Rode Duivels wellicht niks anders op ...

48
48
'Sommer naar Club Brugge: laatste struikelblok bekend'

Door het afscheid van Simon Mignolet moet Club Brugge op zoek naar een nieuwe nummer ...

244
244
'Anderlecht baalt: De Cat geeft groen licht voor transfer'

Zijn kersverse coach Vitor Bruno wil hem overtuigen om op post te blijven, terwijl een verlengd ...

318
318
Filip Joos hardhandig aangepakt: VRT dropt pittig statement

Filip Joos is een echt voetbaldier, dat ook op het WK weer heel wat voor-en tegenstanders heeft. ...

287
287
'Grootmacht duwt door: kassa rinkelt bij Club Brugge'

Hoewel het transfergeweld wellicht pas na het WK helemaal zal losbarsten, draait de geruchtenmolen ...

419
419
Zoals tegen Kroatië: masterplan van Garcia onthuld?

Win or go home. Dat is het devies voor de Rode Duivels in hun laatste poulematch tegen ...

117
117
Kiki Vanrafelghem doet fans smullen met bloedheet spektakel

Hij werkte intussen zijn eerste volledige seizoen af bij KV Mechelen en liet meermaals zien waarom ...

146
146
Standard komt met transfernieuws op de proppen

Standard Luik is bezig om de selectie voor volgend seizoen te vormen. Marc Wilmots is de ...

81
81
‘Leegloop Westerlo: wéér toptransfer op het Kuipje'

Westerlo staat voor een drukke transferzomer. Arthur Piedfort en Nacho Ferri staan op een zucht van ...

84
84
Vandenbempt vreest enorm rampscenario Rode Duivels

De Rode Duivels staan voor een belangrijk moment op het WK in de Verenigde Staten, Mexico en Canada, ...

177
177
Duivels Vanaken-plan compleet afgeschoten “Heel jammer…”

De Belgische supporters willen graag Hans Vanaken in de basis zien verschijnen tegen Nieuw-Zeeland, ...

288
288
‘Garcia hakt knoop door: zeer verrassende vervanger Doku’

Jérémy Doku is terug bij de groep na de geboorte van zijn zoontje en ook de ...

640
640
‘Belgisch toptalent op een zucht van zomerse knaltransfer’

De zomermercato is aan het losbarsten en ook de minder bekende spelers staan voor een hete zomer. ...

159
159
'Zeer fraaie club dient zich aan voor Raskin'

Het lijkt er niet op dat Nicolas Raskin tegen Nieuw-Zeeland opnieuw een basisplaats zal krijgen, ...

86
86
'Waanzinnige schorsing van 11 matchen voor Dwomoh'

Enkele jaren geleden werd Pierre Dwomoh nog gezien als één van de grootste talenten ...

111
111
Anderlecht moet meteen tweede blessuredomper slikken

Anderlecht begon zich deze week klaar te stomen voor het nieuwe seizoen en dat gebeurt sinds ...

277
277
Anderlecht bezorgt Sporting Hasselt stevige mokerslag

Bij Anderlecht zijn ze nu helemaal begonnen aan de voorbereiding op het nieuwe seizoen. De eerste ...

417
417
Genk pakt uit: Hayen krijgt héél wat versterking

Bij KRC Genk willen ze na een tegenvallend seizoen absoluut beter gaan doen. De Limburgers waren ...

244
244
TRANSFERUURTJE: 'Vrancken vindt club, Club krijgt ja van topper'

De zomerse transfercarrousel komt stilaan op toerental, ploegen in binnen- en buitenland zijn al ...

300
300
Beste WK-Duivel? Mechele reageert erg verrassend

Wie had ooit gedacht dat Brandon Mechele een basispion op het WK zou zijn voor de Rode Duivels? De ...

114
114
Nieuw-Zeeland roept ferme waarschuwing naar België

Zaterdagochtend staan België en Nieuw-Zeeland tegenover elkaar namens de laatste groepsmatch ...

236
236
Vandenbempt verwoest één Duivel: “Niet meer verdedigbaar”

De Rode Duivels bekampen Nieuw-Zeeland in de laatste groepsmatch van het WK. België moet winnen ...

389
389
Duivels extra onder druk voor Nieuw-Zeeland: “Hallucinant”

De Rode Duivels nemen het zaterdagochtend op tegen Nieuw-Zeeland. Met twee punten uit twee ...

82
82
‘Knopen doorgehakt: pakt Club Brugge uit met Sels?’

Club Brugge is naarstig op zoek naar een nieuwe doelman. Simon Mignolet stopt en Dani van den Heuvel ...

644
644

Meer sportnieuws