'Martinez kan KV Oostende financiële opsteker bezorgen'

door
'Martinez kan KV Oostende financiële opsteker bezorgen'

KV Oostende begon vorig weekend aan zijn seizoen met een pijnlijke thuisnederlaag tegen Charleroi, waaruit bleek dat Alexander Blessin nog heel wat werk voor de boeg heeft. De trainer kon bovendien niet rekenen op Arthur Theate, die omwille van een nakende transfer aan de bank gekluisterd bleef. De 21-jarige verdediger zit bijna een week later nog altijd in Oostende, maar lang zal dat niet meer duren.

Verschillende Italiaanse media melden immers dat de kustploeg en Theate een totaalakkoord bereikt hebben met Bologna over een transfer. Volgens La Gazzetta dello Sport weigerde KVO een aanbieding uit de Bundesliga, wellicht van FC Köln. Theate wou zelf liever ook naar de Serie A en krijgt dus zijn zin. Corriere dello Sport maakt melding van een transfersom van 6,5 miljoen euro zonder bonussen.

Il Resto del Carlino heeft nog meer informatie en stelt dat de som inclusief bonussen nog kan oplopen tot 7 miljoen. Het enige waarover de clubs nog een akkoord moeten vinden, zijn de betalingsmodaliteiten. KVO wil uiteraard zo snel mogelijk een zo groot mogelijk deel van de som incasseren, terwijl Bologna aanvankelijk liever een uitleenbeurt met aankoopverplichting wou. Momenteel ligt een voorstel op tafel waarbij Theate meteen definitief naar Bologna zou trekken en de Italianen de transfersom in schijven betalen.

Als KVO daar niet mee akkoord gaat, zal Bologna eerst Takehiro Tomiyasu moeten verkopen voor het voldoende centen heeft om de komst van Theate af te ronden. Voor de belofteninternational zelf ligt een vijfjarig contract klaar in de universiteitsstad, dat hem jaarlijks 650.000 euro plus bonussen zal opleveren. Met die ontwikkelingen lijkt de kans klein dat de verdediger vrijdagavond in Genk wél aan de aftrap zal staan, al zit hij wel nog in de Oostendse selectie.

UPDATE 13u32
Journalist Sacha Tavolieri komt op Twitter met meer details over de financiële structuur van de transfer van Theate. Hij bevestigt dat Bologna in eerste instantie 6,5 miljoen euro zal neertellen voor de verdediger, maar volgens hem kan dat met bonussen nog oplopen tot 9 miljoen. Afhankelijk van het aantal wedstrijden dat Theate voor de club speelt, kan Bologna nog 1,5 miljoen euro extra betalen.

Daarnaast kan bodnscoach Roberto Martinez de kustploeg nog een handje helpen, want er zou ook nog 1 miljoen bijkomen als Theate opgeroepen wordt voor de Rode Duivels. Tenslotte krijgt Oostende ook nog eens 7,5 procent van de transfersom bij een doorverkoop.


Zal Theate ooit Rode Duivel worden?

Meest recent

‘Deserteur’ bij Anderlecht: “Smalletjes en niet netjes”

Het is een totale leegloop bij RSC Anderlecht. Na het ontslag van Besnik Hasi verlieten ook Lucas ...

10
10
Antwerp in bizarre situatie: “Hoe gek het ook klinkt”

Royal Antwerp FC ging van de hemel naar de hel. In de beker won The Great Old met 0-1 op het veld ...

19
19
Paul Gheysens furieus in vuile oorlog: "Het klopt niet!"

Het blijven enorm woelige tijden voor Paul Gheysens, Antwerp en Ghelamco. Elk hebben ze op hun eigen ...

72
72
'Anderlecht verrast: dit is de staf na vertrek Still'

RSC Anderlecht ziet Edward Still vertrekken naar Watford. Wie de stromingen kent binnen het ...

170
170
Bijltjesdag bij Anderlecht: club bevestigt vertrek Renard en Still

RSC Anderlecht heeft zopas officieel bevestigd dat Edward Still en Olivier Renard de club verlaten. ...

238
238
Vandenbempt luidt alarmbel: paniek bij Anderlecht

Het bestuur van RSC Anderlecht heeft er genoeg van. Het sportieve wanbeleid van Wouter Vandenhaute ...

257
257
Renard ontslagen: Bornauw & co trekken meteen door

RSC Anderlecht staat nog maar eens in brand. Het is duidelijk dat het wanbeleid van de afgelopen ...

383
383
KRC Genk op oorlogspad: Heymans waarschuwt concurrentie

KRC Genk won oververdiend met 2-0 van RSC Anderlecht. De Limburgers blijven zo meedoen voor de top ...

121
121
'Renard gaf twee spelers veeg uit de pan'

RSC Anderlecht verloor in een week tijd van Standard, Royal Antwerp FC en KRC Genk. Enkel op ...

228
228
Anderlecht grijpt in: Renard per direct op straat gezet

Een week na het ontslag van hoofdcoach Besnik Hasi, heeft RSC Anderlecht opnieuw stevig ingegrepen. ...

439
439
Still kiest exit: Anderlecht zonder hoofdcoach naar Bosuil?

Aanstaande donderdag staat RSC Anderlecht voor de levensbelangrijke terugmatch in de halve finales ...

341
341
12 op 12 voor United: Engelse pers ziet één foutje Lammens

Manchester United is onder het bewind van caretaker Michael Carrick bezig aan een sterke reeks. ...

163
163
Anderlecht genekt door VAR? Oud-ref dient Still van antwoord

RSC Anderlecht ging zondagmiddag redelijk kansloos onderuit op het veld van KRC Genk. Maar volgens ...

358
358
'Anderlecht speelt met vuur: topkandidaat is tijdbom'

Bij RSC Anderlecht tikt de klok: de zoektocht naar een opvolger voor Besnik Hasi sleept aan en de ...

312
312
KRC Genk helemaal terug? Hayen trekt conclusie

KRC Genk lijkt eindelijk de rug te rechten in de Jupiler Pro League. Na de overwinning van vorige ...

177
177
Open oorlog in Genk-Anderlecht: "Dat is geen respect"

KRC Genk heeft zondagmiddag indruk gemaakt met een sterke prestatie én overwinning tegen RSC ...

699
699
'Club speelt steunpilaar kwijt: ook Tottenham klopt aan'

Nog anderhalve week te gaan en Club Brugge neemt het in de Champions League op tegen ...

258
258
Kritieke week Anderlecht: nieuwe coach en twéé vertrekkers?

RSC Anderlecht staat andermaal voor een cruciale week. In de bekermatch op Antwerp en het ...

358
358
KV Mechelen smult van nieuw koningskoppel

De droom van KV Mechelen om Play-Off I te halen, leek de voorbije weken uiteen te spatten. ...

256
256
Grappig moment: Leko gunt Mechele geen cadeau

Club Brugge boekte zondagavond een vlotte zege tegen Standard en dus waren er bij Blauw-Zwart ...

178
178
Real zwoegt zonder vedetten maar wint wel in Valencia

Real Madrid is zondagavond in het spoor van FC Barcelona gebleven in LaLiga. Evident bleek dat niet, ...

34
34
PSG duwt Marseille in diepe crisis, Juve ontsnapt in slot

PSG heeft zondagavond serieus uitgehaald in de Franse klassieker tegen Olympique Marseille. Het ...

52
52
Straf KV Mechelen: "Ik kan alleen maar trots zijn"

KV Mechelen heeft zich zondagavond op knappe wijze herpakt. Het was na een drie op vijftien ...

165
165
Oosting blijft optimistisch: "Hebben PO1 nog in eigen handen"

Antwerp heeft zondagavond een gouden kans laten liggen in de strijd om de Champions' Play-Off. De ...

149
149
Hautekiet noemt dé oorzaak voor zwakke prestatie Standard

Standard is er zondagavond niet in geslaagd om het Club Brugge lastig te maken. De Rouches konden ...

213
213

Meer sportnieuws