'Martinez kan KV Oostende financiële opsteker bezorgen'

186
'Martinez kan KV Oostende financiële opsteker bezorgen'

KV Oostende begon vorig weekend aan zijn seizoen met een pijnlijke thuisnederlaag tegen Charleroi, waaruit bleek dat Alexander Blessin nog heel wat werk voor de boeg heeft. De trainer kon bovendien niet rekenen op Arthur Theate, die omwille van een nakende transfer aan de bank gekluisterd bleef. De 21-jarige verdediger zit bijna een week later nog altijd in Oostende, maar lang zal dat niet meer duren.

Verschillende Italiaanse media melden immers dat de kustploeg en Theate een totaalakkoord bereikt hebben met Bologna over een transfer. Volgens La Gazzetta dello Sport weigerde KVO een aanbieding uit de Bundesliga, wellicht van FC Köln. Theate wou zelf liever ook naar de Serie A en krijgt dus zijn zin. Corriere dello Sport maakt melding van een transfersom van 6,5 miljoen euro zonder bonussen.

Il Resto del Carlino heeft nog meer informatie en stelt dat de som inclusief bonussen nog kan oplopen tot 7 miljoen. Het enige waarover de clubs nog een akkoord moeten vinden, zijn de betalingsmodaliteiten. KVO wil uiteraard zo snel mogelijk een zo groot mogelijk deel van de som incasseren, terwijl Bologna aanvankelijk liever een uitleenbeurt met aankoopverplichting wou. Momenteel ligt een voorstel op tafel waarbij Theate meteen definitief naar Bologna zou trekken en de Italianen de transfersom in schijven betalen.

Als KVO daar niet mee akkoord gaat, zal Bologna eerst Takehiro Tomiyasu moeten verkopen voor het voldoende centen heeft om de komst van Theate af te ronden. Voor de belofteninternational zelf ligt een vijfjarig contract klaar in de universiteitsstad, dat hem jaarlijks 650.000 euro plus bonussen zal opleveren. Met die ontwikkelingen lijkt de kans klein dat de verdediger vrijdagavond in Genk wél aan de aftrap zal staan, al zit hij wel nog in de Oostendse selectie.

UPDATE 13u32
Journalist Sacha Tavolieri komt op Twitter met meer details over de financiële structuur van de transfer van Theate. Hij bevestigt dat Bologna in eerste instantie 6,5 miljoen euro zal neertellen voor de verdediger, maar volgens hem kan dat met bonussen nog oplopen tot 9 miljoen. Afhankelijk van het aantal wedstrijden dat Theate voor de club speelt, kan Bologna nog 1,5 miljoen euro extra betalen.

Daarnaast kan bodnscoach Roberto Martinez de kustploeg nog een handje helpen, want er zou ook nog 1 miljoen bijkomen als Theate opgeroepen wordt voor de Rode Duivels. Tenslotte krijgt Oostende ook nog eens 7,5 procent van de transfersom bij een doorverkoop.


LEES OOK: Tedesco haalt volgende Belg in huis

Zal Theate ooit Rode Duivel worden?

Meest recent

'Thorup grijpt in: eerste slachtoffer bij KRC Genk'

Een week na het gelijkspel in Anderlecht staat er KRC Genk zondag alweer een topper te wachten, want ...

27
27
Verhaeghe dropt bom: opvolger bij Club Brugge al bekend?

Daags voor de start van een nieuwe campagne in de Champions League liet Bart Verhaeghe zijn licht ...

140
140
“Ja Boeckxske”: Kompany deelt rake sneer uit aan analist

Het was niet bepaald de meest voor de hand liggende combinatie na een wedstrijd van Bayern ...

150
150
Gouden transferzet Genk: analisten halen loftrompet boven

Met 8 op 15 kan de competitiestart van KRC Genk niet bepaald als een groot succes bestempeld worden. ...

112
112
Titel nu al utopie? Drie échte concurrenten voor Anderlecht

RSC Anderlecht liet in het prille seizoen al veelbelovende flitsen zien. Maar de barre realiteit is ...

191
191
Villa-coach Emery fileert Club: straffe Vanaken-uitspraak

Club Brugge opent dinsdagavond zijn campagne in de Champions League met een thuiswedstrijd. Aston ...

459
459
Champions League TV-gids! Kijkers Club Brugge-Villa opgelet

Dinsdagavond is het zover, dan trekt de League Phase van de Champions League zich op gang. De eerste ...

69
69
AA Gent heeft nieuwe lieveling: "Geen magie, maar ..."

Na vijf speeldagen is het zowaar AA Gent dat met het maximum van de punten aan de leiding staat in ...

260
260
‘Van Bommel neemt drastisch besluit over Tielemans’

Youri Tielemans begint onder Mark van Bommel met een gevoelige vraag boven zijn hoofd. De eerste ...

514
514
Under Review: Lardot neemt speeldag 5 onder de loep

Afgelopen weekend stond in de Jupiler Pro League alweer speeldag vijf op het programma. Ook nu laat ...

175
175
Naam te koop: Verhaeghe verklapt bouwplannen Club Brugge

Aan de vooravond van een nieuwe Champions League-campagne ging Bart Verhaeghe nog eens rond de tafel ...

442
442
Vandenbempt en Verheyen brengen fans in extase: "Eindelijk!"

Gert Verheyen en Peter Vandenbempt zijn al jarenlang goede vrienden en ook op professioneel vlak ...

116
116
Bruno maakt statement: revelatie RSCA plots in tribune

Nu zijn wittebroodsweken bij RSC Anderlecht achter de rug zijn, ligt de aanpak van Vitor Bruno ...

404
404
Leko kiest CL-selectie: nieuwe naam bij Club Brugge

Club Brugge begint dinsdag aan een nieuw avontuur in de Champions League. Daags voor de thuismatch ...

344
344
Van Gucht blijkt spilfiguur in liefdesverhaal van BV’s

Sommige telefoontjes lijken op het moment zelf nauwelijks van betekenis. Tot je jaren later beseft ...

87
87
Albert: "De titelstrijd gaat tussen hen"

De titelstrijd in de Jupiler Pro League lijkt nu al stilaan zijn vorm te krijgen. Volgens analist ...

408
408
Degryse en Vandenbempt scherp voor dure Club Brugge-aanwinst

Lee Han-beom kende een veelbelovende start bij Club Brugge, maar volgens analisten Peter Vandenbempt ...

383
383
Bentayeb velt verrassend oordeel over Jupiler Pro League

RSC Anderlecht speelde 0-0 tegen KRC Genk. De Brusselaars verdienden als enige ploeg de overwinning. ...

519
519
Zorgwekkende situatie voor Duivel: "Heeft er niets te zoeken"

Philippe Albert heeft geen goed woord over voor de huidige situatie van Nicolas Raskin bij Rangers ...

97
97
Brandon Mechele maakt diepe emoties los met één bericht

Brandon Mechele heeft heel wat emoties losgemaakt met een recent bericht. De verdediger van Club ...

285
285
Transferoffensief Anderlecht heeft gevolgen voor één speler

RSC Anderlecht speelde 0-0 tegen KRC Genk. De Brusselaars waren de betere in het veldspel en hadden ...

352
352
Sterkhouder bleef bij Genk: "Ik ben nog niet klaar"

Bij KRC Genk kende ze een héél lucratieve zomermercato. De Limburgers incasseerden net ...

240
240
Hautekiet ziet ander Standard: "Nog nooit gebeurd"

Standard won oververdiend met 1-0 van een matig Royal Antwerp FC. Met een elf op vijftien kennen ze ...

170
170
Ex-doelman STVV en Genk hangt de handschoenen aan de haak

De zomermercato ligt in de meeste landen achter de rug. De clubs waar de transfermarkt gesloten is, ...

224
224
Nog niet het beste Club: Leko velt verrassend oordeel

Club Brugge is zijn seizoen al bij al goed begonnen. Het ging wel onderuit in de topper op het veld ...

214
214

Meer sportnieuws