'Martinez kan KV Oostende financiële opsteker bezorgen'

door
'Martinez kan KV Oostende financiële opsteker bezorgen'

KV Oostende begon vorig weekend aan zijn seizoen met een pijnlijke thuisnederlaag tegen Charleroi, waaruit bleek dat Alexander Blessin nog heel wat werk voor de boeg heeft. De trainer kon bovendien niet rekenen op Arthur Theate, die omwille van een nakende transfer aan de bank gekluisterd bleef. De 21-jarige verdediger zit bijna een week later nog altijd in Oostende, maar lang zal dat niet meer duren.

Verschillende Italiaanse media melden immers dat de kustploeg en Theate een totaalakkoord bereikt hebben met Bologna over een transfer. Volgens La Gazzetta dello Sport weigerde KVO een aanbieding uit de Bundesliga, wellicht van FC Köln. Theate wou zelf liever ook naar de Serie A en krijgt dus zijn zin. Corriere dello Sport maakt melding van een transfersom van 6,5 miljoen euro zonder bonussen.

Il Resto del Carlino heeft nog meer informatie en stelt dat de som inclusief bonussen nog kan oplopen tot 7 miljoen. Het enige waarover de clubs nog een akkoord moeten vinden, zijn de betalingsmodaliteiten. KVO wil uiteraard zo snel mogelijk een zo groot mogelijk deel van de som incasseren, terwijl Bologna aanvankelijk liever een uitleenbeurt met aankoopverplichting wou. Momenteel ligt een voorstel op tafel waarbij Theate meteen definitief naar Bologna zou trekken en de Italianen de transfersom in schijven betalen.

Als KVO daar niet mee akkoord gaat, zal Bologna eerst Takehiro Tomiyasu moeten verkopen voor het voldoende centen heeft om de komst van Theate af te ronden. Voor de belofteninternational zelf ligt een vijfjarig contract klaar in de universiteitsstad, dat hem jaarlijks 650.000 euro plus bonussen zal opleveren. Met die ontwikkelingen lijkt de kans klein dat de verdediger vrijdagavond in Genk wél aan de aftrap zal staan, al zit hij wel nog in de Oostendse selectie.

UPDATE 13u32
Journalist Sacha Tavolieri komt op Twitter met meer details over de financiële structuur van de transfer van Theate. Hij bevestigt dat Bologna in eerste instantie 6,5 miljoen euro zal neertellen voor de verdediger, maar volgens hem kan dat met bonussen nog oplopen tot 9 miljoen. Afhankelijk van het aantal wedstrijden dat Theate voor de club speelt, kan Bologna nog 1,5 miljoen euro extra betalen.

Daarnaast kan bodnscoach Roberto Martinez de kustploeg nog een handje helpen, want er zou ook nog 1 miljoen bijkomen als Theate opgeroepen wordt voor de Rode Duivels. Tenslotte krijgt Oostende ook nog eens 7,5 procent van de transfersom bij een doorverkoop.


Zal Theate ooit Rode Duivel worden?

Meest recent

Club door oog van de naald: "Dat leek nergens op"

Club Brugge won met meer geluk dan kunde op het veld van Sporting Charleroi. Blauw-Zwart speelde een ...

0
0
Enorm probleem bij Union SG: "Te weinig voor een kampioen"

Wat Union SG liet zien tegen KVC Westerlo, dat deed pijn aan de ogen. Dat was zeker niet de eerste ...

13
13
Vragen bij RSCA-ster: "Kan hij dit ook in de PO's brengen?"

RSC Anderlecht won met 5-1 van OH Leuven. De Brusselaars speelden een uur lang best goed, voordien ...

62
62
Mignolet bedankt Charleroi: "We werden wat geholpen"

Club Brugge pakte de drie punten in Charleroi. Het deed dat in de 100ste minuut via een goal van ...

102
102
'STVV rekent op duurste transfer ooit van de club'

Bij STVV gaan ze komende zomer ongetwijfeld een resem sterkhouders de club zien verlaten. De ...

58
58
Commotie na sleutelfase: Club bevoordeeld op Mambourg?

Na een doelpunt van Joel Ordoñez in de 100ste minuut, ging Club Brugge zondagavond ...

415
415
Enorme mokerslag AA Gent: "In de kleedkamer ..."

AA Gent heeft zijn deelname aan de Champions' Play-Offs zelf te grabbel gegooid. Na twee ...

182
182
'Napoli met verstomming geslagen: De Bruyne verbaast bij terugkeer'

SSC Napoli boekte afgelopen weekend een cruciale zege na een doelpunt van Romelu Lukaku in de extra ...

212
212
Walgelijk incident na Charleroi-Club, Vanaken haalt fors uit

Club Brugge pakte zondagavond in extremis de drie punten op Sporting Charleroi na een doelpunt van ...

721
721
Degryse nu zal zeker: déze ploegen halen Play-Off I

Nog drie speeldagen te gaan en de reguliere competitie in de Jupiler Pro League zit erop. De strijd ...

419
419
‘Club Brugge op z'n kop: ongehoorde toptransfer barst los'

Club Brugge weet dat er deze zomer opnieuw stevig aan de ploeg zal worden getrokken. Maar wat nu op ...

341
341
Dikke streep door Genkse rekening: "Zie enkel nadelen"

KRC Genk heeft een erg mooie week achter de rug. Slechts enkele dagen na de kwalificatie in de ...

269
269
'Trainerswending bij Anderlecht: witte rook op komst'

Met een 5-1-overwinning tegen OH Leuven, zette RSC Anderlecht afgelopen weekend een gigantische stap ...

625
625
Trump doet wereld daveren: wordt dít nieuwe WK-opponent Duivels?

Nog exact 101 dagen en het wereldkampioenschap in de VS, Mexico en Canada gaat van start. Maar de ...

174
174
Jeugdproduct Anderlecht versiert zeer verrassende transfer

Neerpede heeft nog steeds een geweldige reputatie, al weten niet alle jeugdproducten van Anderlecht ...

57
57
Ngoy verovert plots Frankrijk: "Het is geen toeval"

Bondscoach Rudi Garcia zal zondag met veel plezier gekeken hebben naar de wedstrijd van Lille. Niet ...

86
86
Straf beeld: Club deelt schade bij Tzolis na aanslag

Club Brugge heeft zondagavond een uitstekende zaak gedaan door te gaan winnen in Charleroi. Het nam ...

388
388
Cercle laat gouden punten liggen: "We verdienden meer"

De 27ste speeldag in de Jupiler Pro League werd zondagavond afgesloten met een heuse kelderkraker. ...

57
57
Geen droomdebuut voor Ferrera: "Maar dit geeft vertrouwen"

Bij FCV Dender streek er deze week nog een nieuwe coach neer. Na een nul op twaalf werd Hayk Milkon ...

17
17
Leko stuurt Anderlecht nu al stevige waarschuwing

Club Brugge heeft zich zondagavond tot de winnaar van het weekend gekroond, maar daar heeft het wel ...

527
527
Charleroi schreeuwt moord en brand: "Schuld ligt bij ref"

Charleroi kwam zondag dicht bij een nieuwe stunt tegen Club Brugge, dat het in januari al in de ...

428
428
Doelhout houdt Cercle en Dender van drie gouden punten

De kelderkraker tussen Cercle Brugge en Dender is voor beide teams op een sof geëindigd. ...

41
41
Hubert legt uit wat er allemaal misliep bij Union SG

Union SG speelde een zeer zwakke partij op het veld van KVC Westerlo. De landskampioen speelde ruim ...

89
89
Pover Club Brugge pakt in 100ste minuut alsnog de zege

Club Brugge kon een uitstekende zaak doen door het puntenverlies van STVV en Union SG. Om 18u30 ...

294
294
'Anderlecht verrast: bizarre zet om topaanwinst te strikken'

Anderlecht speurt naar defensieve versterking en heeft een opvallend, duur dossier bovenaan liggen. ...

276
276

Meer sportnieuws