'Martinez kan KV Oostende financiële opsteker bezorgen'

186
'Martinez kan KV Oostende financiële opsteker bezorgen'

KV Oostende begon vorig weekend aan zijn seizoen met een pijnlijke thuisnederlaag tegen Charleroi, waaruit bleek dat Alexander Blessin nog heel wat werk voor de boeg heeft. De trainer kon bovendien niet rekenen op Arthur Theate, die omwille van een nakende transfer aan de bank gekluisterd bleef. De 21-jarige verdediger zit bijna een week later nog altijd in Oostende, maar lang zal dat niet meer duren.

Verschillende Italiaanse media melden immers dat de kustploeg en Theate een totaalakkoord bereikt hebben met Bologna over een transfer. Volgens La Gazzetta dello Sport weigerde KVO een aanbieding uit de Bundesliga, wellicht van FC Köln. Theate wou zelf liever ook naar de Serie A en krijgt dus zijn zin. Corriere dello Sport maakt melding van een transfersom van 6,5 miljoen euro zonder bonussen.

Il Resto del Carlino heeft nog meer informatie en stelt dat de som inclusief bonussen nog kan oplopen tot 7 miljoen. Het enige waarover de clubs nog een akkoord moeten vinden, zijn de betalingsmodaliteiten. KVO wil uiteraard zo snel mogelijk een zo groot mogelijk deel van de som incasseren, terwijl Bologna aanvankelijk liever een uitleenbeurt met aankoopverplichting wou. Momenteel ligt een voorstel op tafel waarbij Theate meteen definitief naar Bologna zou trekken en de Italianen de transfersom in schijven betalen.

Als KVO daar niet mee akkoord gaat, zal Bologna eerst Takehiro Tomiyasu moeten verkopen voor het voldoende centen heeft om de komst van Theate af te ronden. Voor de belofteninternational zelf ligt een vijfjarig contract klaar in de universiteitsstad, dat hem jaarlijks 650.000 euro plus bonussen zal opleveren. Met die ontwikkelingen lijkt de kans klein dat de verdediger vrijdagavond in Genk wél aan de aftrap zal staan, al zit hij wel nog in de Oostendse selectie.

UPDATE 13u32
Journalist Sacha Tavolieri komt op Twitter met meer details over de financiële structuur van de transfer van Theate. Hij bevestigt dat Bologna in eerste instantie 6,5 miljoen euro zal neertellen voor de verdediger, maar volgens hem kan dat met bonussen nog oplopen tot 9 miljoen. Afhankelijk van het aantal wedstrijden dat Theate voor de club speelt, kan Bologna nog 1,5 miljoen euro extra betalen.

Daarnaast kan bodnscoach Roberto Martinez de kustploeg nog een handje helpen, want er zou ook nog 1 miljoen bijkomen als Theate opgeroepen wordt voor de Rode Duivels. Tenslotte krijgt Oostende ook nog eens 7,5 procent van de transfersom bij een doorverkoop.


LEES OOK: Van Bommel aan zet: nu of nooit voor kandidaat-Rode Duivel?

Zal Theate ooit Rode Duivel worden?

Meest recent

TRANSFERUURTJE: 'Milan shopt wéér bij Club, Bakayoko moet weg'

De zomermercato zit er al een tijdje op, maar de winterse transferperiode komt er weldra alweer aan. ...

12
12
De Mil met handen in het haar vlak voor Europese clash

KAA Gent neemt het in de Conference League op tegen het Finse KuPS. De Buffalo’s zijn ...

25
25
KV Mechelen snoert iedereen de mond: Raman reageert

Het rommelde bij KV Mechelen en coach Fred Vanderbiest werd nadrukkelijk met een ontslag in verband ...

26
26
Club Brugge liet Rode Duivel genadeloos links liggen

Club Brugge heeft zich flink geroerd afgelopen zomer. Na het vertrek van Simon Mignolet was ...

113
113
Van Bommel hakt knopen door: Brugse Duivels in vizier

Er staat weer een nieuwe interlandperiode voor de deur. Voor bondscoach Mark van Bommel weer een ...

111
111
Bruno Fernandes haalt ongezien uit: “Leugens verspreid"

Manchester United completeerde een knappe comeback in de Champions League tegen AS Roma. De uitploeg ...

22
22
Preud’homme slaat keihard terug na Club Brugge-kritiek

Club Brugge mikt altijd op het allerhoogste en ook achter de schermen zijn de ambities groot. Elke ...

164
164
HVH ziet Belgische arbitrage falen: “Gewoonweg belachelijk”

Afgelopen speeldag waren er weer een paar discutabele fases op de Belgische velden. Vooral de ...

89
89
'Club voelt bui al hangen: AC Milan heeft grootse plannen'

In januari is hij niet te koop, maar dat Nicolo Tresoldi bezig is aan zijn laatste maanden bij Club ...

183
183
Thorup gooit roer om: opvallend slachtoffer in Genk

KRC Genk vindt vooral buitenshuis maar geen regelmaat in de prestaties, want na twee opeenvolgende ...

170
170
Vanaken duidt opvolger Tzolis aan bij Club Brugge

Club Brugge hoopt vanavond tegen PSV opnieuw te schitteren in de Champions League. Niet alleen als ...

257
257
Ajax dumpte hem via WhatsApp: nu schittert hij bij Club

Een miskoop. Dertien in een dozijn. "Met hem speel je met tien." In Nederland lachten ze hem weg, nu ...

202
202
Sibierski maakt brokken: Anderlecht op ramkoers met KBVB

Het zijn onrustige dagen bij RSC Anderlecht, waar het intern blijkt te rommelen tussen Vitor Bruno ...

264
264
Seys speelt open kaart: laatste maanden bij Club Brugge

In de Champions League neemt Club Brugge het straks op tegen PSV. In de Philips Arena zullen ...

426
426
'Bruno haalt gram: Anderlecht kan cashen op Stroeykens'

Een zestal weken nadat Antoine Sibierski hem openlijk naar de uitgang sorteerde, is Mario Stroeykens ...

200
200
Leko hakt knopen door: opstelling Club Brugge al bekend

Club Brugge vertoeft momenteel in Eindhoven, waar het na de fraaie zeges tegen Inter en Lens nu ook ...

195
195
Tielemans na comeback: "We hebben voor hem gevochten"

Manchester United is dinsdagavond van de hel naar de hemel gegaan. Het leek aanvankelijk op weg naar ...

171
171
'Belgische clubs azen op koopje bij Marseille'

De start van de wintermercato nadert stilaan met rasse schreden. Clubs moeten nog twee maanden ...

147
147
Straffe comeback Man Utd, ook zeges Bayern, Barça en PSG

De vierde speeldag in de league phase van de Champions League heeft dinsdagavond heel wat spektakel ...

79
79
Lukaku kent zijn nieuwe trainer bij Fenerbahçe

Romelu Lukaku lijkt eindelijk een basisplaats beet te hebben bij Fenerbahçe, maar veel ...

46
46
Nederlanders lachen met Forbs: Bosz springt in de bres

Club Brugge gaat woensdagavond op het veld van PSV op zoek naar zijn derde overwinning op rij in de ...

221
221
'Antwerp neemt verrassend besluit voor bekerclash'

Komend weekend staat er nog competitievoetbal op het programma, maar daarna is het weer tijd voor ...

137
137
Yamal blijft schitteren: record van Mbappé sneuvelt

Om 21u werden er opnieuw een pak wedstrijden afgetrapt in de Champions League en die leveren meteen ...

62
62
Bounida doet verrassende onthulling over toekomst bij Ajax

Vorig seizoen leek Rayane Bounida eindelijk helemaal door te breken bij Ajax. Het supertalent klokte ...

79
79
Allegri komt met hoopgevende update over De Bruyne

Afgelopen weekend gingen de alarmbellen af bij Mark van Bommel. Enkele dagen voor hij zijn selectie ...

36
36

Meer sportnieuws