'Lille tast diep in de buidel voor Onana'

door
'Lille tast diep in de buidel voor Onana'

Lille veroverde vorig seizoen verrassend de Franse titel, maar het zal voor de Noord-Fransen niet evident worden om die straks te verdedigen. Ze zagen deze zomer met Boubakary Soumaré (Leicester City) en Mike Maignan (AC Milan) enkele sterkhouders vertrekken en zij werden nog niet vervangen. De zoektocht is nog volop aan de gang en heeft een Belgisch tintje.

Om de plaats van Maignan onder de lat in te nemen viel de voorbije dagen al de naam van Matz Sels, terwijl ook de vervanger van Soumaré op het middenveld een landgenoot lijkt te gaan worden. Volgens Foot Mercato staat Lille immers dicht bij de komst van Amadou Onana, de 19-jarige belofteninternational die vorig seizoen indruk maakte bij Hamburger SV.

De onderhandelingen tussen alle partijen zouden al in een vergevorderd stadium zitten en in Rijsel zouden ze zelfs hopen dat de transfer al binnen enkele dagen afgerond zal worden. Onana zou daarmee de eerste zomeraanwinst van Lille moeten worden. Hij doorliep de jeugdreeksen onder meer bij Anderlecht, Zulte Waregem en Hoffenheim, waar Hamburg hem vorige zomer transfervrij wegplukte. De Duitse traditieclub zal nu wellicht een mooie transfersom opstrijken.

UPDATE 12u12
Ook Bild bevestigt nu dat de transfer van Onana naar Lille zo goed als rond is. De middenvelder ontbrak de voorbije dagen al op training bij Hamburg, omdat club en speler geen risico wilden nemen op een blessure met de transfer in het zicht. Er is een volledig akkoord tussen alle partijen, Onana zou nu op weg zijn naar Rijsel om er zijn handtekening te zetten.

Lille zou uiteindelijk 7 miljoen euro neertellen voor de 19-jarige middenvelder. Die som kan met bonussen en een doorverkooppercentage nog oplopen tot 9 miljoen. Hamburg boekt dus een mooie winst, want het betaalde een jaar geleden geen cent voor de komst van Onana, die einde contract was bij Hoffenheim.

Zal Onana snel Rode Duivel worden?

Meest recent

Van Persie verklaart dé stunttransfer van het jaar in NL

Feyenoord kent een zeer moeizaam seizoen en zet alles op alles op de tweede plaats. Dat geeft recht ...

26
26
Cinel pakt uit met zeer gewaagde uitspraken

Cercle Brugge draait al een stuk beter dan enkele weken geleden, maar de situatie is nog altijd ...

52
52
PSG-voorzitter met grote ambities: "Naar de JPL!"

Nasser Al-Khelaïfi is voorzitter van PSG en hij was donderdag te gast in België. Daar ...

77
77
PSV én PSG onderuit, Pocognoli geniet met volle teugen

In de Bundesliga, Serie A, Eredivisie en Ligue 1 werd er vanavond ook gevoetbald. Zo mochten ze bij ...

27
27
KRC Genk (voorlopig) in top zes na felbevochten zege

KRC Genk stond er grote druk, want verliezen was vanavond uit den boze bij KV Mechelen. De ...

122
122
Patro viert feestje bij Club NXT na zege in spektakelduel

In de Challenger Pro League stonden er vanavond twee duels op het programma. Club NXT ontving het ...

54
54
Tresoldi geniet in JPL en ziet één straffe tegenstander

Club Brugge betaalde afgelopen zomer 6 miljoen euro om Nicolo Tresoldi aan te trekken. De speler ...

115
115
Still geeft update over alle ophef omtrent Bayat

Edward Still verliet na twee matchen als interim-trainer RSC Anderlecht voor Watford. Karim ...

62
62
De Mil verrast: "Wilde hem meenemen naar AA Gent"

Zaterdag staat er met Sporting Charleroi - AA Gent een zeer belangrijk duel voor een ticket in ...

111
111
Red Flames nemen na 65 caps afscheid van grote naam

De Belgian Red Flames hebben vandaag afscheid genomen van een van hun meest ervaren speelsters. Na ...

29
29
Leko klopt zichzelf op de borst: "Sinds ik er ben..."

Club Brugge moet dit weekend aan de bak tegen Cercle Brugge. Een Brugse derby, waarbij puntenverlies ...

141
141
Dan breekt de hel los: nachtmerriecoach naar Anderlecht?

Anderlecht jaagt op een nieuwe T1 en wil nog deze week knopen doorhakken. Maar één ...

554
554
Grote crisis bij Antwerp: Goots velt oordeel over toekomst

Royal Antwerp FC verloor kansloos met 0-4 van een zeer sterk RSC Anderlecht. De score was nog ...

170
170
'Club Brugge ruikt geld bij deal van 80 miljoen euro'

Club Brugge incasseerde de afgelopen honderden miljoenen euro’s via uitgaande transfers. De ...

463
463
Euvrard geeft toe: zomeraanwinst mag Standard al verlaten

Bij Standard kennen ze alweer een zeer moeilijk seizoen. Vincent Euvrard zal met zijn team moeten ...

87
87
Overname op til? Saudi-Arabië zorgt voor bommetje in JPL

Onze redactie kwam de afgelopen maanden met een aantal primeurs. Zo haalden we al een hele tijd ...

477
477
Belgisch voetbal kreunt: 666 miljoen euro als noodoplossing

Het Belgische voetbal leeft al vele jaren boven zijn stand. Dankzij kapitaalsinjecties van de ...

133
133
Vanderbiest voert druk op: "Bij hén is het van moeten"

KV Mechelen kan vanavond een zeer goede zaak doen in de Jupiler Pro League. Ze nemen het in eigen ...

54
54
'KV Mechelen mist duo, Hayen hakt Genk-knopen door'

KV Mechelen krijgt straks KRC Genk over de vloer, een van de rechtstreekse concurrenten in de jacht ...

363
363
De Mil moet puzzelen: sterkhouders out bij AA Gent

KAA Gent gaat zaterdag op bezoek bij Charleroi, een rechtstreekse concurrent voor de top zes. ...

138
138
Vader Vlasic brandt Van Gucht af na ontkenning scheiding

Wel gescheiden, niet gescheiden en uiteindelijk... blijken Ruben Van Gucht en Blanka Vlasic toch ...

278
278
Leko verschaft cruciale update uit ziekenboeg Club Brugge

Aanstaande woensdag komt Atlético Madrid op bezoek in Jan Breydel, waar Club Brugge zondag ...

313
313
Schreuder naar Anderlecht: laatste struikelblok bekend

Na de straffe bekerzege tegen Antwerp gaan er hier en daar stemmen op om interimcoach ...

808
808
Jan Mulders hart bloedt: “Ik dacht aan begrafenissen”

Jan Mulder werd een poos geleden genadeloos aan de kant geschoven door VTM. De Nederlandse analist ...

98
98
Kaye Furo meteen naar de achtergrond bij Brentford

Kaye Furo maakte afgelopen wintermercato de verrassende transfer naar Brentford. De aanvaller was ...

225
225

Meer sportnieuws