'Lille tast diep in de buidel voor Onana'

door
'Lille tast diep in de buidel voor Onana'

Lille veroverde vorig seizoen verrassend de Franse titel, maar het zal voor de Noord-Fransen niet evident worden om die straks te verdedigen. Ze zagen deze zomer met Boubakary Soumaré (Leicester City) en Mike Maignan (AC Milan) enkele sterkhouders vertrekken en zij werden nog niet vervangen. De zoektocht is nog volop aan de gang en heeft een Belgisch tintje.

Om de plaats van Maignan onder de lat in te nemen viel de voorbije dagen al de naam van Matz Sels, terwijl ook de vervanger van Soumaré op het middenveld een landgenoot lijkt te gaan worden. Volgens Foot Mercato staat Lille immers dicht bij de komst van Amadou Onana, de 19-jarige belofteninternational die vorig seizoen indruk maakte bij Hamburger SV.

De onderhandelingen tussen alle partijen zouden al in een vergevorderd stadium zitten en in Rijsel zouden ze zelfs hopen dat de transfer al binnen enkele dagen afgerond zal worden. Onana zou daarmee de eerste zomeraanwinst van Lille moeten worden. Hij doorliep de jeugdreeksen onder meer bij Anderlecht, Zulte Waregem en Hoffenheim, waar Hamburg hem vorige zomer transfervrij wegplukte. De Duitse traditieclub zal nu wellicht een mooie transfersom opstrijken.

UPDATE 12u12
Ook Bild bevestigt nu dat de transfer van Onana naar Lille zo goed als rond is. De middenvelder ontbrak de voorbije dagen al op training bij Hamburg, omdat club en speler geen risico wilden nemen op een blessure met de transfer in het zicht. Er is een volledig akkoord tussen alle partijen, Onana zou nu op weg zijn naar Rijsel om er zijn handtekening te zetten.

Lille zou uiteindelijk 7 miljoen euro neertellen voor de 19-jarige middenvelder. Die som kan met bonussen en een doorverkooppercentage nog oplopen tot 9 miljoen. Hamburg boekt dus een mooie winst, want het betaalde een jaar geleden geen cent voor de komst van Onana, die einde contract was bij Hoffenheim.

Zal Onana snel Rode Duivel worden?

Meest recent

Totale exodus bij Club: halve basisploeg richting uitgang

Voor het tweede jaar op rij de 1/8ste finales halen zat er uiteindelijk niet in, maar Club Brugge ...

2
2
Sensatie in Bergamo! Atalanta wipt Dortmund met penalty in 98ste

Atalanta BC heeft zich woensdagavond geplaatst voor de 1/8ste finales van de Champions League. De ...

68
68
Lukaku-twist: schokkende transfer voor Anderlecht-comeback?

De terugkeer van Romelu Lukaku blijft met horten en stoten verloren. Voorlopig moet de Rode Duivel ...

300
300
Club likt Madrileense wonde: "Dát was het pijnlijkste moment"

De Champions League-campagne van Club Brugge zit erop dit seizoen. Ondanks een meer dan degelijk ...

264
264
Het rommelt bij Antwerp: speelt Gheysens macht kwijt?

Antwerp praat met externe investeerders: het staat nu zwart op wit in de jongste financiële ...

190
190
Prestianni gooit na racismerel nog extra olie op het vuur

Om 21u staan Real Madrid en Benfica tegenover elkaar in hun terugwedstrijd in de tussenronde van de ...

118
118
Joos tipt opvallende versterking voor Club en RSCA

De wintermercato zit er nog niet zo lang op, maar toch zullen vele clubs nu al bezig zijn met het ...

207
207
‘Dreun bij Club: ijskoude douche voor miljoenenman’

Club Brugge kijkt opnieuw rond voor een extra centrale verdediger — en dat zegt veel over de ...

377
377
Bloedvorm op komst? Lukaku brengt grote opsteker

Het is voorlopig nog niet het seizoen geweest van Romelu Lukaku. De Rode Duivel viel in augustus uit ...

54
54
'Dender handelt snel en haalt bekende nieuwe coach'

De trainerscarousel draait dit seizoen op volle toeren in de Jupiler Pro League. Woensdag zette ook ...

111
111
Eindigt straffe comeback bij Standard op WK?

Met nog vier speeldagen te gaan ligt de strijd om de top zes nog helemaal open. Ook Standard heeft ...

53
53
Club NXT verbaast weer en staat in kwartfinale Youth League

Club Brugge mag dan wel uitgeschakeld zijn in de Champions League, hun jonkies blijven wel actief in ...

232
232
Buffalo-flops schitteren in CL: Louwagie reageert

Dinsdagavond viel er het nodige spektakel te beleven in de Champions League. Opvallend daarbij was ...

176
176
WK-selectie Openda in gevaar? Joos velt keihard oordeel

Bondscoach Rudi Garcia heeft nog een drietal maanden om knopen door te hakken over de WK-selectie ...

59
59
Messi heeft één grote spijt: "Wat een idoot ben ik"

Lionel Messi is ondertussen 38 jaar en kende al een prachtige carrière. De Argentijn kwam in ...

57
57
'KV Mechelen vreest: Serie A-club meldt zich'

KV Mechelen kent een zeer goed seizoen en maakt een zeer grote kans op de top zes. Dat zorgt er ...

91
91
Club Brugge baalt: "Eentje die pijn doet"

Club Brugge verloor met 4-1 van Atlético Madrid. Het was een terechte nederlaag van de ...

192
192
El Ouahdi verrast: "Hen misschien onderschat"

KRC Genk is bezig aan een uitstekend seizoen in Europa. Het beste in vele jaren. De Limburgers staan ...

131
131
D-day voor Standard: Euvrard waarschuwt de Rouches

Standard won verrassend met 0-3 op het veld van KRC Genk. Een zeer straffe prestatie van de Rouches. ...

117
117
'Brentford klopt wéér aan bij Club Brugge voor derde deal'

Bij Club Brugge gaan ze na het seizoen een halve basisploeg verliezen, dat staat vast. Ook de ...

400
400
Hayen waarschuwt Genk: "Kijk naar Bodø/Glimt en Club"

Na de uitschakeling van Club Brugge in de Champions League is KRC Genk de laatste overgebleven ...

94
94
AA Gent krijgt flinke opsteker voor topper tegen Genk

De strijd om de laatste tickets voor de Champions' Play-Off blijft razend spannend. Dat komt onder ...

105
105
'Atletico berooft Club na eliminatie ook van smaakmaker'

Voor Club Brugge is het avontuur in de Champions League dit seizoen uiteindelijk in de tussenronde ...

799
799
Preud'homme geeft verklaring voor vreemd seizoen Club NXT

Club Brugge sneuvelde dinsdagavond in de Champions League tegen Atletico Madrid, maar helemaal van ...

250
250
Anderlecht krijgt stevige waarschuwing over Sibierski

Het zijn drukke tijden voor Anderlecht, want na het ontslag van Olivier Renard en Besnik Hasi moeten ...

295
295

Meer sportnieuws