'Lille tast diep in de buidel voor Onana'

door
'Lille tast diep in de buidel voor Onana'

Lille veroverde vorig seizoen verrassend de Franse titel, maar het zal voor de Noord-Fransen niet evident worden om die straks te verdedigen. Ze zagen deze zomer met Boubakary Soumaré (Leicester City) en Mike Maignan (AC Milan) enkele sterkhouders vertrekken en zij werden nog niet vervangen. De zoektocht is nog volop aan de gang en heeft een Belgisch tintje.

Om de plaats van Maignan onder de lat in te nemen viel de voorbije dagen al de naam van Matz Sels, terwijl ook de vervanger van Soumaré op het middenveld een landgenoot lijkt te gaan worden. Volgens Foot Mercato staat Lille immers dicht bij de komst van Amadou Onana, de 19-jarige belofteninternational die vorig seizoen indruk maakte bij Hamburger SV.

De onderhandelingen tussen alle partijen zouden al in een vergevorderd stadium zitten en in Rijsel zouden ze zelfs hopen dat de transfer al binnen enkele dagen afgerond zal worden. Onana zou daarmee de eerste zomeraanwinst van Lille moeten worden. Hij doorliep de jeugdreeksen onder meer bij Anderlecht, Zulte Waregem en Hoffenheim, waar Hamburg hem vorige zomer transfervrij wegplukte. De Duitse traditieclub zal nu wellicht een mooie transfersom opstrijken.

UPDATE 12u12
Ook Bild bevestigt nu dat de transfer van Onana naar Lille zo goed als rond is. De middenvelder ontbrak de voorbije dagen al op training bij Hamburg, omdat club en speler geen risico wilden nemen op een blessure met de transfer in het zicht. Er is een volledig akkoord tussen alle partijen, Onana zou nu op weg zijn naar Rijsel om er zijn handtekening te zetten.

Lille zou uiteindelijk 7 miljoen euro neertellen voor de 19-jarige middenvelder. Die som kan met bonussen en een doorverkooppercentage nog oplopen tot 9 miljoen. Hamburg boekt dus een mooie winst, want het betaalde een jaar geleden geen cent voor de komst van Onana, die einde contract was bij Hoffenheim.

Zal Onana snel Rode Duivel worden?

Meest recent

Anderlecht bevestigt opdoffer: sterkhouder lange tijd out

Anderlecht maakte de laatste weken een stevige opmars. Met een negen op negen tegen KV Mechelen, ...

30
30
Hein geeft Hayen wijze raad: "Al de tweede keer"

Het werd deze keer geen feest in de Champions League voor Club Brugge. Alle euforie na het knappe ...

42
42
'Club Brugge en Union kruisen degens bij voetbalbond'

Het heeft er alle schijn van dat de titelstrijd dit seizoen opnieuw een duel zal worden tussen Union ...

45
45
'Real Madrid plant Haaland-bom: op één voorwaarde'

Er staat dit seizoen weer geen maat op Erling Haaland. De doelpuntenmachine scoorde voor Manchester ...

50
50
'Genk mengt zich in strijd om peperdure goalgetter'

KRC Genk gaat donderdagavond op zoek naar een nieuw resultaat in de Europa League. Daarvoor zal het ...

188
188
Domper voor Trossard: Arteta brengt update

Woensdagavond werkten Arsenal en Bayern München dé kraker van de speeldag in de ...

27
27
Pijnlijke conclusie voor Club: "Is er een probleem?"

Club Brugge likt zijn wonden na de pijnlijke zeperd van woensdagavond in Lissabon. De 3-0-nederlaag ...

107
107
'Eindelijk witte rook: Antwerp heeft nieuwe coach beet'

Vorig weekend noteerden we het tweede trainersontslag van het seizoen in de Jupiler Pro League. ...

266
266
'Nieuwe domper Belgische fans: traditie eindigt na 50 jaar'

Het is voorlopig nog geen al te fijn seizoen voor de Belgische voetbalsupporter. Die kon de Jupiler ...

81
81
TRANSFERUURTJE: 'West Ham berooft JPL, cruciaal nieuws Anderlecht'

De zomermercato zit er al een tijdje op, maar de winterse transferperiode komt er weldra alweer aan. ...

215
215
'Rentree in zicht: Lukaku maakt comeback in topper'

Napoli pakte deze week een cruciale zege in de Champions League tegen Qarabag, waarmee het opnieuw ...

65
65
'Financiële mokerslag: dit zal nieuw tv-contract nog opleveren'

Het Belgische voetbal verkeert momenteel in grote onzekerheid. DAZN besloot deze week dat ze het ...

337
337
Paniekmodus bij Club: cruciale beslissing hangt

Club Brugge kende woensdag een off-day in de Champions League. Het botste in Lissabon op zijn ...

302
302
'AA Gent wil cashen op verrassende naam'

AA Gent hoopte dit seizoen na een tegenvallend jaar weer stappen vooruit te zetten. Dat gaat ...

181
181
Club Brugge bevestigt keihard verdict voor Jackers

Voor Club Brugge is de trip naar Lissabon uiteindelijk toch een ramp geworden. De afreis werd ...

506
506
Bounida schittert bij Ajax: wat met Rode Duivels?

De crisis bij Ajax blijft verdergaan, met deze week een nieuwe nederlaag in de Champions League. Ze ...

177
177
'Union greep naast pikante transfer bij Anderlecht'

Er staan dit weekend enkele interessante affiches op het programma in de Jupiler Pro League. Zondag ...

209
209
Ruben Van Gucht slaat VRT met absolute verstomming

Ruben Van Gucht nam gisteren afscheid van De Slimste Mens tijdens zijn vijfde passage in het ...

148
148
Hayen helemaal de mist in: Boeckx en Degryse zijn keihard

Club Brugge heeft woensdagavond een mokerslag gekregen in de Champions League. Het droomde van ...

241
241
'DAZN vs Pro League: minister eist meteen antwoord'

Het blijft hoogst onduidelijk hoe het nu verder moet met het Belgische voetbal, nadat DAZN dinsdag ...

278
278
KRC Genk mag hopen: van de top naar de krochten van Europa

KRC Genk ontvangt FC Basel in de Cegeka Arena. De Zwitsers waren in het verleden nog ...

134
134
'Masterplan Anderlecht met De Cat: dit ligt op tafel'

Er doen heel veel geruchten de ronde over Nathan De Cat. De 17-jarige middenvelder is dé ...

435
435
Kane verklapt: Bayern München of FC Barcelona?

De afgelopen weken was er heel veel te doen over de toekomst van Harry Kane. De Britse aanvaller ...

107
107
Seys scherp voor zichzelf en team: "Dramatisch!"

Net als heel Club Brugge speelde ook Joaquin Seys geen goede partij. De blonde linksachter was na de ...

100
100
'DAZN-crash: legt Club Brugge een bom onder de JPL?'

De DAZN-crash heeft het Belgische voetbal volledig in de war gestuurd: het tv-contract ligt aan ...

847
847

Meer sportnieuws