Krediet van Dost bijna op: Club mikt op ruwe diamant

door
Krediet van Dost bijna op: Club mikt op ruwe diamant

Bas Dost, Daniel Perez en Youssouph Badji: de hiërarchie der spitsen is glashelder bij Club Brugge. Toch staat Dost al eventjes ter discussie op Jan Breydel en kan Perez terugblikken op een indrukwekkende oefencampagne. Daarnaast wil Club nog een extra spits aantrekken, waardoor de pikorde in de aanval nog grondig kan veranderen.  


DOST SCOORT (VANOP DE STIP) 

De grootste revelatie in de seizoensvoorbereiding van Club Brugge was wellicht Daniel Perez. De 19-jarige Venezolaan kon in de voorbije oefencampagne drie doelpunten en daarmee deed Perez pakken beter dan Bas Dost, die in de voorbereiding slechts één keer kon scoren (tegen Lokomotiva Zagreb, 2-1 winst). Voor Philippe Cement leek de ontbolstering van Perez in eerste instantie te leiden naar een luxe-situatie diep in de spits, maar vandaag heeft de coach van Club Brugge eerder zorgen in dat betreffende compartiment.



Bas Dost kende vorig seizoen een fenomenale start bij Club Brugge, maar naar het seizoenseinde toe was de inbreng en meerwaarde van de Nederlander eerder gering. In de Champions' Play-offs kon de 32-jarige namelijk maar één keer scoren in zes wedstrijden. Ook in de Supercup tegen KRC Genk vond Dost niet de weg naar het doel, waarmee hij toen zes officiële wedstrijden op rij droog stond bij Club Brugge. In de competitieopener tegen KAS Eupen, lukte Dost wél zijn eerste doelpunt van het nieuwe seizoen. Vanop de stip weliswaar.

KREDIET BIJNA OP? 

Hoewel het vizier van Bas Dost (nog) niet erg scherp afgesteld staat, de Nederlander kan bij Club Brugge ook een meerwaarde betekenen door zijn enorm arbeidsethos. Vooral in de Supercup liet hij het afweten voor doel waardoor Dost de hete adem van revelatie Daniel Perez in zijn nek voelde, maar voor de eerste match van de nieuwe competitie bleef Philippe Clement toch het vertrouwen geven aan de ervaren 18-voudige Oranje-international. Het is echter maar de vraag hoe lang nog.

Sport/Voetbalmagazine berichtte namelijk dat er een vraagteken mag geplaatst worden achter de naam van Bas Dost. Volgens het weekblad raakt zijn krediet stilaan op en zal hij steeds meer concurrentie krijgen van Youssouph Badji (indien hij niet wordt verhuurd) en uiteraard van de “indrukwekkende” Daniel Perez. Daarnaast verwijst Sport/Voetbalmagazine dat de kans bestaat dat Dost volgende zomer als een vrije speler vertrekt op Jan Breydel, wanneer zijn contract er afloopt. 



Daarnaast klinkt in de wandelgangen dat Club van plan is om nog een nieuwe spits aan te trekken, want Bas Dost maakt het voorlopig nog niet helemaal waar op Jan Breydel. “Persoonlijk is hij mij verleden jaar toch een beetje tegengevallen”, verklaarde Johan Boskamp bijvoorbeeld op het Youtube-kanaal van Voetbalnieuws. “Vooral dan in de Play-Offs. Toen moesten de spelers met kwaliteiten het verschil maken, maar dat heeft Bas niet gedaan. Dan moet je als trainer en club toch gaan nadenken over een alternatief”, klinkt het.

ZORGEN VOOR CLEMENT

Daniel Perez kan zich dit seizoen alvast nadrukkelijk in de kijker spelen van Philippe Clement. Het is bijna een zekerheid dat de 19-jarige veel kansen zal krijgen bij Club Brugge, maar het is vooralsnog de vraag of Perez voldoende métier en cool heeft om deze unieke aangelegenheid met beide handen te grijpen. In de voorbereiding bewees hij alvast van wel, al gaapt er uiteraard op het vlak van intensiteit en inzet nog een groot verschil met een competitiewedstrijd.

Daniel Perez kreeg in de competitieopener van Club Brugge tegen KAS Eupen alvast zijn eerste invalbeurt van het seizoen. 35 minuten kreeg de Venezolaan van Philippe Clement, maar scoren deed hij niet. Nochtans had Perez voldoende kansen om zijn doelpuntenrekening te openen in het nieuwe seizoen, maar telkens liet hij het na om de netten te laten trillen. Net zoals bij Bas Dost, staat nu ook het vizier van Perez niet op scherp.



De spits van Club Brugge verkreeg vorig weekend drie grote doelkansen, erg mooie doelkansen ook, maar daarvan belandde er geen énkele poging tussen de palen van KAS Eupen. Daniel Perez bevond zich telkens in een doelrijpe scoringspositie, voor een totaal van 0,58 expected goal, maar uiteindelijk vond de Venezolaan geen enkele keer de weg naar het doel. Het is duidelijk dat de Brugse zoektocht naar een extra spits geen overbodige luxe zal zijn.

RUWE DIAMANT 

Daniel Perez verdient uiteraard nog veel respijt, en ondanks zijn jonge leeftijd heeft de 19-jarige toch al vlagen zijn kwaliteiten en potentieel getoond. Waar het krediet van dus Bas Dost stilaan opraakt, krijgt de Venezolaan nog meer dan genoeg vertrouwen. Maar dan zal Perez zich dus ook moeten herpakken in zijn eerstvolgende speelgelegenheid van Philippe Clement. “Een ruwe diamant die momenteel geslepen wordt”, schreef Het Nieuwsblad vorig seizoen nog over hem. 


LEES OOK: 'Wending Jackers: transfer naar Club-concurrent dreigt'

Moet Perez de voorkeur krijgen op Dost?

Meest recent

'Anderlecht gaat vol voor oude bekende'

Anderlecht wacht nog steeds op zijn nieuwe sportief directeur, maar ondertussen moet er ook al ...

5
5
'Titularis Anderlecht zakt door ijs: einde verhaal in zicht'

RSC Anderlecht staat komende zondag onder enorme druk, voor de komst van AA Gent kan Paars-Wit zich ...

83
83
'Transferbom Neymar Jr.: eerste contacten lopen'

Of hij alsnog met Brazilië naar het WK zal trekken, moet in de komende weken blijken. Maar ook ...

26
26
'Wending Jackers: transfer naar Club-concurrent dreigt'

Het noodlot heeft opnieuw toegeslagen bij Simon Mignolet. Een week nadat hij zijn ...

483
483
UEL/UECL: Wisselend succes Belgen, Nederlands drama en gruwelijke owngoal

De heenmatchen in de kwartfinales van de Conference en Europa League zitten erop. Voor de Belgen die ...

55
55
Oosting vloekt: Antwerp ziet revelatie wegvallen

Antwerp FC is aan de Europe Play-Offs begonnen met een thuisnederlaag tegen KRC Genk. Om alsnog kans ...

54
54
'Anderlecht overtuigd; eerste zomertansfer in aantocht'

RSC Anderlecht kan best niet te lang meer wachten in zijn zoektocht naar een nieuwe sportief ...

281
281
'Club Brugge-fase' zindert na: Barça legt klacht neer

FC Barcelona heeft donderdag een officiële klacht neergelegd bij de Europese voetbalbond UEFA. ...

66
66
"Onnozele Hollander" - Van Bommel doet Gheysens-boekje open

Ongeveer een tweetal jaren geleden raakte bekend dat Mark van Bommel zou afzwaaien als hoofdcoach ...

332
332
Club met neus op feiten gedrukt: "Mag nooit gebeuren"

Club Brugge is goed aan de Champions' Play-Offs begonnen en won maandagmiddag met 4-2 van rivaal RSC ...

364
364
Leegloop Liverpool: volgend boegbeeld verlaat Anfield

Liverpool FC kondigde tijdens de interland-break het nakende vertrek van Mohamed Salah. En donderdag ...

55
55
Club Brugge zit op grote berg cash: 106 miljoen voor drietal

Club Brugge wist de voorbije jaren heel wat jongens voor bakken geld te verkopen aan clubs uit de ...

168
168
Lukaku-exit in de maak: topclub aast op schoktransfer

Romelu Lukaku komt stilaan opnieuw op de transfermarkt terecht. Door de spanningen in Napels voelen ...

145
145
Straf! Belgische topscheidsrechter wordt VAR op WK

Na één speeldag in de Play-Offs, kwam de arbitrage in de Jupiler Pro League al meteen ...

81
81
Toekomst Mokio bepaald: Ajax dropt groot nieuws

De kans dat hij straks in de WK-selectie zal opduiken, oogt behoorlijk klein. Maar op lange termijn ...

39
39
Lardot krijgt lik op stuk in Antwerp-discussie: "Soort rugby"

Antwerp FC heeft zijn start in de Europe Play-Offs gemist. De Great Old moest tijdens de ...

271
271
Play-Offs helemaal los: dé blikvangers van speeldag 2

De tweede speeldag van de Play-Offs in de Jupiler Pro League staat voor de deur. En er staan opnieuw ...

54
54
Sprookjesboek bij AA Gent: contract tot medio 2029

KAA Gent strijdt momenteel volop voor een Europees ticket, maar is ook al bezig met de ...

47
47
Trainersdossier Anderlecht: "Zijn gesprekken geweest"

RSC Anderlecht besloot in aanloop naar de Play-Offs om het seizoen af te werken met ...

224
224
Bizarre carrière switch: Vanhaezebrouck bij de VAR?

Op de eerste speeldag van de play-offs liet de Belgische arbitrage meteen weer heel wat steken ...

124
124
'Taravel grijpt in: vier slachtoffers bij Anderlecht'

RSC Anderlecht ging afgelopen maandag met de billen bloot tegen Club Brugge. Na de nul op zes om de ...

316
316
Rampscenario bij Club Brugge: einde carrière Mignolet?

Van een domper gesproken. Een week nadat hij bekendmaakte straks een punt te zetten achter zijn ...

235
235
Speeldag twee in Play-Offs: scheidsrechters bekend

Komend weekend staat speeldag twee van de play-offs op het programma. Ondertussen maakte de ...

309
309
Anderlecht plukt Antwerp kaal: voorbode voor Kindermans?

Bij de eerste ploeg is er duidelijk nog heel wat werk aan de winkel, maar in de befaamde ...

726
726
Club Brugge incasseert uppercut: Mignolet weken out

De play-offs betekenen ook de afscheidstournee voor Simon Mignolet, die zijn (hand)schoenen nadien ...

292
292

Meer sportnieuws