Krediet van Dost bijna op: Club mikt op ruwe diamant

1562 stemmen
Krediet van Dost bijna op: Club mikt op ruwe diamant

Bas Dost, Daniel Perez en Youssouph Badji: de hiërarchie der spitsen is glashelder bij Club Brugge. Toch staat Dost al eventjes ter discussie op Jan Breydel en kan Perez terugblikken op een indrukwekkende oefencampagne. Daarnaast wil Club nog een extra spits aantrekken, waardoor de pikorde in de aanval nog grondig kan veranderen.  


DOST SCOORT (VANOP DE STIP) 

De grootste revelatie in de seizoensvoorbereiding van Club Brugge was wellicht Daniel Perez. De 19-jarige Venezolaan kon in de voorbije oefencampagne drie doelpunten en daarmee deed Perez pakken beter dan Bas Dost, die in de voorbereiding slechts één keer kon scoren (tegen Lokomotiva Zagreb, 2-1 winst). Voor Philippe Cement leek de ontbolstering van Perez in eerste instantie te leiden naar een luxe-situatie diep in de spits, maar vandaag heeft de coach van Club Brugge eerder zorgen in dat betreffende compartiment.



Bas Dost kende vorig seizoen een fenomenale start bij Club Brugge, maar naar het seizoenseinde toe was de inbreng en meerwaarde van de Nederlander eerder gering. In de Champions' Play-offs kon de 32-jarige namelijk maar één keer scoren in zes wedstrijden. Ook in de Supercup tegen KRC Genk vond Dost niet de weg naar het doel, waarmee hij toen zes officiële wedstrijden op rij droog stond bij Club Brugge. In de competitieopener tegen KAS Eupen, lukte Dost wél zijn eerste doelpunt van het nieuwe seizoen. Vanop de stip weliswaar.

KREDIET BIJNA OP? 

Hoewel het vizier van Bas Dost (nog) niet erg scherp afgesteld staat, de Nederlander kan bij Club Brugge ook een meerwaarde betekenen door zijn enorm arbeidsethos. Vooral in de Supercup liet hij het afweten voor doel waardoor Dost de hete adem van revelatie Daniel Perez in zijn nek voelde, maar voor de eerste match van de nieuwe competitie bleef Philippe Clement toch het vertrouwen geven aan de ervaren 18-voudige Oranje-international. Het is echter maar de vraag hoe lang nog.

Sport/Voetbalmagazine berichtte namelijk dat er een vraagteken mag geplaatst worden achter de naam van Bas Dost. Volgens het weekblad raakt zijn krediet stilaan op en zal hij steeds meer concurrentie krijgen van Youssouph Badji (indien hij niet wordt verhuurd) en uiteraard van de “indrukwekkende” Daniel Perez. Daarnaast verwijst Sport/Voetbalmagazine dat de kans bestaat dat Dost volgende zomer als een vrije speler vertrekt op Jan Breydel, wanneer zijn contract er afloopt. 



Daarnaast klinkt in de wandelgangen dat Club van plan is om nog een nieuwe spits aan te trekken, want Bas Dost maakt het voorlopig nog niet helemaal waar op Jan Breydel. “Persoonlijk is hij mij verleden jaar toch een beetje tegengevallen”, verklaarde Johan Boskamp bijvoorbeeld op het Youtube-kanaal van Voetbalnieuws. “Vooral dan in de Play-Offs. Toen moesten de spelers met kwaliteiten het verschil maken, maar dat heeft Bas niet gedaan. Dan moet je als trainer en club toch gaan nadenken over een alternatief”, klinkt het.

ZORGEN VOOR CLEMENT

Daniel Perez kan zich dit seizoen alvast nadrukkelijk in de kijker spelen van Philippe Clement. Het is bijna een zekerheid dat de 19-jarige veel kansen zal krijgen bij Club Brugge, maar het is vooralsnog de vraag of Perez voldoende métier en cool heeft om deze unieke aangelegenheid met beide handen te grijpen. In de voorbereiding bewees hij alvast van wel, al gaapt er uiteraard op het vlak van intensiteit en inzet nog een groot verschil met een competitiewedstrijd.

Daniel Perez kreeg in de competitieopener van Club Brugge tegen KAS Eupen alvast zijn eerste invalbeurt van het seizoen. 35 minuten kreeg de Venezolaan van Philippe Clement, maar scoren deed hij niet. Nochtans had Perez voldoende kansen om zijn doelpuntenrekening te openen in het nieuwe seizoen, maar telkens liet hij het na om de netten te laten trillen. Net zoals bij Bas Dost, staat nu ook het vizier van Perez niet op scherp.



De spits van Club Brugge verkreeg vorig weekend drie grote doelkansen, erg mooie doelkansen ook, maar daarvan belandde er geen énkele poging tussen de palen van KAS Eupen. Daniel Perez bevond zich telkens in een doelrijpe scoringspositie, voor een totaal van 0,58 expected goal, maar uiteindelijk vond de Venezolaan geen enkele keer de weg naar het doel. Het is duidelijk dat de Brugse zoektocht naar een extra spits geen overbodige luxe zal zijn.

RUWE DIAMANT 

Daniel Perez verdient uiteraard nog veel respijt, en ondanks zijn jonge leeftijd heeft de 19-jarige toch al vlagen zijn kwaliteiten en potentieel getoond. Waar het krediet van dus Bas Dost stilaan opraakt, krijgt de Venezolaan nog meer dan genoeg vertrouwen. Maar dan zal Perez zich dus ook moeten herpakken in zijn eerstvolgende speelgelegenheid van Philippe Clement. “Een ruwe diamant die momenteel geslepen wordt”, schreef Het Nieuwsblad vorig seizoen nog over hem. 


LEES OOK: 'Club Brugge vindt nieuwe prijsschutter in Roemenië'

Moet Perez de voorkeur krijgen op Dost?

Meest recent

Heekeren laat fans Anderlecht nu al watertanden

RSC Anderlecht sloot een zwaar seizoen af als nummer vier. De Brusselaars haalden in januari heel ...

11
11
Borkelmans blikt terug op episch WK: "We zijn daar geflikt!"

Het WK 2026 start donderdag met een duel tussen Mexico en Zuid-Afrika. Deze keer organiseren Mexico, ...

23
23
Zware Coucke-protesten: fanclubs Anderlecht reageren

Het is voor Anderlecht alweer een zeer woelig seizoen geweest. Dat eindigde opnieuw zonder prijs, ...

116
116
Genk kan opnieuw jackpot treffen met eigen talenten

Voor Genk werd het een tegenvallend seizoen dat uiteindelijk eindigde zonder Europees ticket, maar ...

51
51
'Traditieclub zet alles op alles voor Meunier'

Thomas Meunier is maandag met de Rode Duivels op het vliegtuig richting de Verenigde Staten gestapt. ...

53
53
Garcia spreekt duidelijke WK-ambitie uit voor afreis

De Rode Duivels zitten nu helemaal in WK-modus. Maandagnamiddag zijn ze in Zaventem immers op het ...

130
130
'Club Brugge vindt nieuwe prijsschutter in Roemenië'

Club Brugge roerde zich vooralsnog nog niet op de transfermarkt, maar het lijkt voor een bijzonder ...

309
309
Alderweireld voorspelt: nog extra troef voor Rode Duivels

De Rode Duivels stappen maandagnamiddag op het vliegtuig naar de Verenigde Staten, waar ze op 15 ...

101
101
Lierse pakt uit met Belgische ex-speler van Bayern

Lierse beleefde een grijs seizoen en is nu al druk in de weer om straks beter te doen. Daarvoor ...

52
52
'Club moet alsnog vrezen voor vertrek goudhaantje'

Het is een woelig seizoen geweest voor Club NXT. Het eindigde pas als voorlaatste in de Challenger ...

184
184
'Standard heeft beet, maar verliest ook toptalent'

Het wordt uitkijken naar hoe Standard het volgend seizoen zal doen. De Rouches kwamen dit seizoen al ...

140
140
TRANSFERUURTJE: 'Trainersbommetjes bij Anderlecht én Feyenoord'

 De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al ...

424
424
Rode Duivels stuiten meteen op eerste WK-struikelblok

De Rode Duivels hebben een uitstekende voorbereiding achter de rug. In Kroatië werd met 0-2 ...

190
190
Union SG zit niet stil: nieuwe toptransfer voorgesteld

Union SG gaat meteen hard op de zomermercato. Vooral in de verdediging mag er extra kwaliteit bij na ...

93
93
Details Eriksen komen naar buiten: “Hij vroeg dat zelf”

De voetbalwereld hield zijn adem weer even in tijdens de oefeninterland Denemarken – ...

80
80
Oranje op WK: tussen hoop en vrees bij Van der Vaart & co

Nederland trekt met ambitie naar het WK, maar er zijn toch ook veel twijfels. Oranje heeft niet meer ...

90
90
'Topclub wil uitpakken met komst De Ketelaere'

Gaat Charles De Ketelaere komend seizoen van club veranderen? Het zou zomaar kunnen. De speler van ...

249
249
Advocaat haalt wéér zeer stevig uit naar Rigaux

Dévy Rigaux wordt stevig aangepakt in Nederland. Het ontslag van Robin van Persie bij ...

260
260
'Anderlecht heeft eerste wintertransfer nu al beet'

RSC Anderlecht gaat zich de komende weken en maanden flink roeren op de transfermarkt. De ...

333
333
Garcia hakt knoop door: wissel in de basisploeg

De Rode Duivels vertrekken vandaag naar de Verenigde Staten en één speler gaat met een ...

282
282
'Standard hoopt op buitenlands geld: vier dossiers hangende'

Standard zoekt geld, net zoals elke andere Belgische club. Dat moet komen via uitgaande transfers. ...

248
248
Hein voorspelt: "Hij gaat geweldig WK spelen bij Duivels"

De Rode Duivels reizen maandag af naar hun WK-basiskamp in Seattle. Aan motivatie om er een goed ...

190
190
Vandenbempt en Van der Elst onthullen: WK-verhaal zindert na

Peter Vandenbempt en Franky Van der Elst hebben in aanloop naar het WK in de Verenigde Staten een ...

83
83
'Club Brugge beeft: bliksemvertrek Tresoldi plots concreet'

Dat Club Brugge verschillende belangrijke krachten zal verliezen in het tussenseizoen staat buiten ...

687
687
Pérez herverkozen: Mourinho en dríé topaanwinsten naar Real

De voorzittersverkiezingen hebben dan toch geen verrassing opgeleverd bij Real Madrid. Zoals ...

149
149

Meer sportnieuws