Krediet van Dost bijna op: Club mikt op ruwe diamant

1562
Krediet van Dost bijna op: Club mikt op ruwe diamant

Bas Dost, Daniel Perez en Youssouph Badji: de hiërarchie der spitsen is glashelder bij Club Brugge. Toch staat Dost al eventjes ter discussie op Jan Breydel en kan Perez terugblikken op een indrukwekkende oefencampagne. Daarnaast wil Club nog een extra spits aantrekken, waardoor de pikorde in de aanval nog grondig kan veranderen.  


DOST SCOORT (VANOP DE STIP) 

De grootste revelatie in de seizoensvoorbereiding van Club Brugge was wellicht Daniel Perez. De 19-jarige Venezolaan kon in de voorbije oefencampagne drie doelpunten en daarmee deed Perez pakken beter dan Bas Dost, die in de voorbereiding slechts één keer kon scoren (tegen Lokomotiva Zagreb, 2-1 winst). Voor Philippe Cement leek de ontbolstering van Perez in eerste instantie te leiden naar een luxe-situatie diep in de spits, maar vandaag heeft de coach van Club Brugge eerder zorgen in dat betreffende compartiment.



Bas Dost kende vorig seizoen een fenomenale start bij Club Brugge, maar naar het seizoenseinde toe was de inbreng en meerwaarde van de Nederlander eerder gering. In de Champions' Play-offs kon de 32-jarige namelijk maar één keer scoren in zes wedstrijden. Ook in de Supercup tegen KRC Genk vond Dost niet de weg naar het doel, waarmee hij toen zes officiële wedstrijden op rij droog stond bij Club Brugge. In de competitieopener tegen KAS Eupen, lukte Dost wél zijn eerste doelpunt van het nieuwe seizoen. Vanop de stip weliswaar.

KREDIET BIJNA OP? 

Hoewel het vizier van Bas Dost (nog) niet erg scherp afgesteld staat, de Nederlander kan bij Club Brugge ook een meerwaarde betekenen door zijn enorm arbeidsethos. Vooral in de Supercup liet hij het afweten voor doel waardoor Dost de hete adem van revelatie Daniel Perez in zijn nek voelde, maar voor de eerste match van de nieuwe competitie bleef Philippe Clement toch het vertrouwen geven aan de ervaren 18-voudige Oranje-international. Het is echter maar de vraag hoe lang nog.

Sport/Voetbalmagazine berichtte namelijk dat er een vraagteken mag geplaatst worden achter de naam van Bas Dost. Volgens het weekblad raakt zijn krediet stilaan op en zal hij steeds meer concurrentie krijgen van Youssouph Badji (indien hij niet wordt verhuurd) en uiteraard van de “indrukwekkende” Daniel Perez. Daarnaast verwijst Sport/Voetbalmagazine dat de kans bestaat dat Dost volgende zomer als een vrije speler vertrekt op Jan Breydel, wanneer zijn contract er afloopt. 



Daarnaast klinkt in de wandelgangen dat Club van plan is om nog een nieuwe spits aan te trekken, want Bas Dost maakt het voorlopig nog niet helemaal waar op Jan Breydel. “Persoonlijk is hij mij verleden jaar toch een beetje tegengevallen”, verklaarde Johan Boskamp bijvoorbeeld op het Youtube-kanaal van Voetbalnieuws. “Vooral dan in de Play-Offs. Toen moesten de spelers met kwaliteiten het verschil maken, maar dat heeft Bas niet gedaan. Dan moet je als trainer en club toch gaan nadenken over een alternatief”, klinkt het.

ZORGEN VOOR CLEMENT

Daniel Perez kan zich dit seizoen alvast nadrukkelijk in de kijker spelen van Philippe Clement. Het is bijna een zekerheid dat de 19-jarige veel kansen zal krijgen bij Club Brugge, maar het is vooralsnog de vraag of Perez voldoende métier en cool heeft om deze unieke aangelegenheid met beide handen te grijpen. In de voorbereiding bewees hij alvast van wel, al gaapt er uiteraard op het vlak van intensiteit en inzet nog een groot verschil met een competitiewedstrijd.

Daniel Perez kreeg in de competitieopener van Club Brugge tegen KAS Eupen alvast zijn eerste invalbeurt van het seizoen. 35 minuten kreeg de Venezolaan van Philippe Clement, maar scoren deed hij niet. Nochtans had Perez voldoende kansen om zijn doelpuntenrekening te openen in het nieuwe seizoen, maar telkens liet hij het na om de netten te laten trillen. Net zoals bij Bas Dost, staat nu ook het vizier van Perez niet op scherp.



De spits van Club Brugge verkreeg vorig weekend drie grote doelkansen, erg mooie doelkansen ook, maar daarvan belandde er geen énkele poging tussen de palen van KAS Eupen. Daniel Perez bevond zich telkens in een doelrijpe scoringspositie, voor een totaal van 0,58 expected goal, maar uiteindelijk vond de Venezolaan geen enkele keer de weg naar het doel. Het is duidelijk dat de Brugse zoektocht naar een extra spits geen overbodige luxe zal zijn.

RUWE DIAMANT 

Daniel Perez verdient uiteraard nog veel respijt, en ondanks zijn jonge leeftijd heeft de 19-jarige toch al vlagen zijn kwaliteiten en potentieel getoond. Waar het krediet van dus Bas Dost stilaan opraakt, krijgt de Venezolaan nog meer dan genoeg vertrouwen. Maar dan zal Perez zich dus ook moeten herpakken in zijn eerstvolgende speelgelegenheid van Philippe Clement. “Een ruwe diamant die momenteel geslepen wordt”, schreef Het Nieuwsblad vorig seizoen nog over hem. 


LEES OOK: Spelersratings EA FC: verrassing in top 3 Jupiler Pro League

Moet Perez de voorkeur krijgen op Dost?

Meest recent

Van Bommel verrast: Vanaken out, JPL-revelaties in?

Heel voetbalminnend België kijkt al reikhalzend uit naar het middaguur, wanneer Mark van Bommel ...

20
20
Union blijft indruk maken: "Vanaf eerste minuten ..."

Union SG verkeert momenteel in bloedvorm. Sinds eind augustus wist het al zijn competitieduels te ...

27
27
'Van Bommel hakt keepersknoop bij Rode Duivels door'

Vrijdagmiddag is het zover, dan maakt Mark van Bommel bekend welke spelers hij opneemt in zijn ...

71
71
UEL: Favorieten halen stevig uit, pijnlijke avond De Cat

Donderdagavond werden de laatste wedstrijden van de openingsspeeldag in de Europa League afgewerkt. ...

48
48
Europa onder indruk! Beresterk Union veegt vloer aan met Plzen

Union SG heeft flink indruk gemaakt tijdens de openingsspeeldag van de Europa League. Ondanks heel ...

107
107
Spelersratings EA FC: verrassing in top 3 Jupiler Pro League

Het wachten is weer bijna voorbij. Volgende week komt EA FC '27, de opvolger van de immens populaire ...

129
129
Selectie Van Bommel: grote comeback bij Duivels na 1270 dagen

Mark van Bommel maakt vrijdag om 12u zijn eerste selectie bekend als hoofd van de Rode Duivels. Ten ...

315
315
'Experiment Kompany zet toptransfer Bayern in koelkast'

De nakende interland-periode is voor de clubs een ideaal moment om hun transferplannen te evalueren. ...

63
63
Ivan Leko vloekt luidop: heuse exodus bij Club Brugge

Vanaf aanstaande maandag gaat een interland-periode van bijna drie weken van start. Voor de ...

237
237
'Masterplan Barça: spraakmakende comeback op tafel'

FC Barcelona is denderend aan het nieuwe seizoen begonnen. De club is dan ook dik tevreden over het ...

257
257
Promovendi in actie: KVK en Beveren leggen jonkies vast

Nu de zomermercato achter de rug is, kunnen de clubs uit de Jupiler Pro League zich gaan toeleggen ...

53
53
Ruben Van Gucht zorgt voor verbijstering in Nederland

De gemoederen rond één van Vlaanderens meest besproken man blijven oplaaien. Ruben Van ...

35
35
Opstelling bekend: gehavend Union met opvallende kapitein

Union SG trapt donderdagavond zijn campagne in de League Phase van de Europa League op gang. Gezien ...

38
38
‘Van Bommel rekent meteen af met vijf WK-gangers’

Mark van Bommel kan vrijdag meteen hard ingrijpen bij de Rode Duivels. Vijf WK-gangers zien hun ...

401
401
Tresoldi-case: Klopp spreekt heldere taal over Club-spits

Jürgen Klopp heeft bij zijn start als bondscoach meteen voor een heuse revolutie gezorgde. Voor ...

321
321
Vandenbempt onthult bizar toekomstplan: opvolging verzekerd

Peter Vandenbempt heeft blijkbaar een opvallend plan voor de toekomst. De bekende voetbalstem deelde ...

27
27
Van Bommel broedt op schok: straf duo uit voorselectie gelekt

Vrijdagmiddag om 12u zijn de ogen van voetbalminnend België op Tubeke gericht. Mark van Bommel ...

750
750
L'Equipe pakt Anderlecht aan: één 3 op 10, verrassende uitblinker

Het is RSC Anderlecht niet gelukt om de League Phase van de Europa League op gang te trappen met een ...

302
302
Club-titularis krijgt tik om oren: "Doodgewone voetballer"

Club Brugge won zondagmiddag met 3-1 van Antwerp FC terwijl Hans Vanaken met een blessure vanuit de ...

772
772
Belgen buitenspel: Bruno velt hard verdict in Anderlecht

RSC Anderlecht staat nog altijd bekend als een kweekvijver van talent, maar tegenwoordig ...

267
267
'Leko verrast: publiekslieveling out bij Club Brugge'

Als afsluiter voor de interlandbreak krijgt Club Brugge zondag KRC Genk over de vloer. Ivan Leko ...

1012
1012
'Antwerp met handen in het haar: goudhaantje gratis weg'

Ondanks de overname moet Antwerp nog altijd op de centen passen. Tegenvallers op de transfermarkt ...

813
813
Zware kater Anderlecht: nieuwkomers vallen door de mand

De geslaagde kwalificatiecampagne stemde tot optimisme, maar RSC Anderlecht begon toch met een ...

493
493
Antwerp komt met stadionnieuwtje: “Absolute noodzaak”

Royal Antwerp FC heeft de Bosuil al een tijdje gerenoveerd met de bouw van Tribune 2, maar nog niet ...

346
346
Theate stampt ferm na op Rudi Garcia na ‘bitter WK’

De Rode Duivels schopten het tot in de kwartfinale van het WK. Bondscoach Rudi Garcia verbaasde ...

167
167

Meer sportnieuws