Krediet van Dost bijna op: Club mikt op ruwe diamant

door
Krediet van Dost bijna op: Club mikt op ruwe diamant

Bas Dost, Daniel Perez en Youssouph Badji: de hiërarchie der spitsen is glashelder bij Club Brugge. Toch staat Dost al eventjes ter discussie op Jan Breydel en kan Perez terugblikken op een indrukwekkende oefencampagne. Daarnaast wil Club nog een extra spits aantrekken, waardoor de pikorde in de aanval nog grondig kan veranderen.  


DOST SCOORT (VANOP DE STIP) 

De grootste revelatie in de seizoensvoorbereiding van Club Brugge was wellicht Daniel Perez. De 19-jarige Venezolaan kon in de voorbije oefencampagne drie doelpunten en daarmee deed Perez pakken beter dan Bas Dost, die in de voorbereiding slechts één keer kon scoren (tegen Lokomotiva Zagreb, 2-1 winst). Voor Philippe Cement leek de ontbolstering van Perez in eerste instantie te leiden naar een luxe-situatie diep in de spits, maar vandaag heeft de coach van Club Brugge eerder zorgen in dat betreffende compartiment.



Bas Dost kende vorig seizoen een fenomenale start bij Club Brugge, maar naar het seizoenseinde toe was de inbreng en meerwaarde van de Nederlander eerder gering. In de Champions' Play-offs kon de 32-jarige namelijk maar één keer scoren in zes wedstrijden. Ook in de Supercup tegen KRC Genk vond Dost niet de weg naar het doel, waarmee hij toen zes officiële wedstrijden op rij droog stond bij Club Brugge. In de competitieopener tegen KAS Eupen, lukte Dost wél zijn eerste doelpunt van het nieuwe seizoen. Vanop de stip weliswaar.

KREDIET BIJNA OP? 

Hoewel het vizier van Bas Dost (nog) niet erg scherp afgesteld staat, de Nederlander kan bij Club Brugge ook een meerwaarde betekenen door zijn enorm arbeidsethos. Vooral in de Supercup liet hij het afweten voor doel waardoor Dost de hete adem van revelatie Daniel Perez in zijn nek voelde, maar voor de eerste match van de nieuwe competitie bleef Philippe Clement toch het vertrouwen geven aan de ervaren 18-voudige Oranje-international. Het is echter maar de vraag hoe lang nog.

Sport/Voetbalmagazine berichtte namelijk dat er een vraagteken mag geplaatst worden achter de naam van Bas Dost. Volgens het weekblad raakt zijn krediet stilaan op en zal hij steeds meer concurrentie krijgen van Youssouph Badji (indien hij niet wordt verhuurd) en uiteraard van de “indrukwekkende” Daniel Perez. Daarnaast verwijst Sport/Voetbalmagazine dat de kans bestaat dat Dost volgende zomer als een vrije speler vertrekt op Jan Breydel, wanneer zijn contract er afloopt. 



Daarnaast klinkt in de wandelgangen dat Club van plan is om nog een nieuwe spits aan te trekken, want Bas Dost maakt het voorlopig nog niet helemaal waar op Jan Breydel. “Persoonlijk is hij mij verleden jaar toch een beetje tegengevallen”, verklaarde Johan Boskamp bijvoorbeeld op het Youtube-kanaal van Voetbalnieuws. “Vooral dan in de Play-Offs. Toen moesten de spelers met kwaliteiten het verschil maken, maar dat heeft Bas niet gedaan. Dan moet je als trainer en club toch gaan nadenken over een alternatief”, klinkt het.

ZORGEN VOOR CLEMENT

Daniel Perez kan zich dit seizoen alvast nadrukkelijk in de kijker spelen van Philippe Clement. Het is bijna een zekerheid dat de 19-jarige veel kansen zal krijgen bij Club Brugge, maar het is vooralsnog de vraag of Perez voldoende métier en cool heeft om deze unieke aangelegenheid met beide handen te grijpen. In de voorbereiding bewees hij alvast van wel, al gaapt er uiteraard op het vlak van intensiteit en inzet nog een groot verschil met een competitiewedstrijd.

Daniel Perez kreeg in de competitieopener van Club Brugge tegen KAS Eupen alvast zijn eerste invalbeurt van het seizoen. 35 minuten kreeg de Venezolaan van Philippe Clement, maar scoren deed hij niet. Nochtans had Perez voldoende kansen om zijn doelpuntenrekening te openen in het nieuwe seizoen, maar telkens liet hij het na om de netten te laten trillen. Net zoals bij Bas Dost, staat nu ook het vizier van Perez niet op scherp.



De spits van Club Brugge verkreeg vorig weekend drie grote doelkansen, erg mooie doelkansen ook, maar daarvan belandde er geen énkele poging tussen de palen van KAS Eupen. Daniel Perez bevond zich telkens in een doelrijpe scoringspositie, voor een totaal van 0,58 expected goal, maar uiteindelijk vond de Venezolaan geen enkele keer de weg naar het doel. Het is duidelijk dat de Brugse zoektocht naar een extra spits geen overbodige luxe zal zijn.

RUWE DIAMANT 

Daniel Perez verdient uiteraard nog veel respijt, en ondanks zijn jonge leeftijd heeft de 19-jarige toch al vlagen zijn kwaliteiten en potentieel getoond. Waar het krediet van dus Bas Dost stilaan opraakt, krijgt de Venezolaan nog meer dan genoeg vertrouwen. Maar dan zal Perez zich dus ook moeten herpakken in zijn eerstvolgende speelgelegenheid van Philippe Clement. “Een ruwe diamant die momenteel geslepen wordt”, schreef Het Nieuwsblad vorig seizoen nog over hem. 


POLL: Moet Perez de voorkeur krijgen op Dost?

Meest recent

Club Brugge-KAA Gent verlaat: Hayen verrast, Milicevic grijpt in

Club Brugge en KAA Gent bekampen elkaar in de Champions Play-Offs. Blauw-Zwart strijdt nog volop ...

0
0
Croky Cup: op deze zenders kan je de finale bekijken

Zondagavond staat de eerste hoofdprijs in het Belgische voetbalseizoen op het spel. Terwijl de ...

36
36
Mogelijke overname Antwerp: CEO schept klaarheid

Bij Antwerp konden ze donderdag uitstekend nieuws melden, want eindelijk staan alle lichten op groen ...

53
53
Fans ergeren zich mateloos aan Antwerp-Anderlecht

De zevende speeldag in de Champions' Play-Off wordt donderdagmiddag geopend met een kraker tussen ...

128
128
'Totale verrassing bij Anderlecht: transferlicht toch op groen'

Anderlecht strijdt nog volop om de vierde plaats in de Jupiler Pro League en speelt zondag nog de ...

113
113
Zaterdag kan degradatiestrijd in 1 klap beslist zijn

De play-offs gaan hun laatste rechte lijn in. Komend weekend kan de strijd om het behoud in de ...

97
97
‘Megakorting op Rode Duivel: één club dringt aan’

Komende zomer zullen heel wat Rode Duivels weer een hoofdrol vertolken op de transfermarkt. Al ...

60
60
'Anderlecht mag volgende uitgaande transfer schrappen'

Anderlecht staat voor een zeer drukke transferzomer. Het legde met Cedric Hatenboer en Mihajlo ...

79
79
Marc Coucke biedt Anderlecht-fans unieke kans richting bekerfinale

Deze namiddag staat voor Anderlecht nog een wedstrijd in de Play-Offs op het programma. De wedstrijd ...

93
93
Hasi verbaast compleet met basiself, Antwerp op sterkst

Om 13u30 trappen Anderlecht en Antwerp de zevende speeldag van de Champions' Play-Off op gang. Die ...

156
156
Antwerp bevestigt tribune 2-nieuws: deadline bekend

Straks gaat Antwerp op zoek naar een tweede overwinning op rij om zich weer helemaal te mengen in de ...

59
59
TRANSFERUURTJE: 'Transferdomper Anderlecht, Karetsas beslist'

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

193
193
Paniek bij Antwerp: bliksemverkoop in aantocht?

De bevestiging van de afbraak van Tribune 2 viel samen met de bekendmaking van de jaarcijfers van ...

193
193
Odoi windt er geen doekjes om: “Ik voel nog steeds schaamte”

Denis Odoi is inmiddels al 37 jaar, maar de polyvalente middenvelder blijft gaan. Bij Royal Antwerp ...

80
80
Milicevic vuurt stevige waarschuwing af aan Club Brugge

KAA Gent neemt het donderdag op tegen Club Brugge. De Buffalo’s zitten momenteel in de hoek ...

239
239
OH Leuven moet vertrek van belangrijke pion vrezen

OH Leuven beleefde opnieuw een vrij grijs seizoen, waarin het nooit uit de buik van het klassement ...

67
67
'Ramazani ziet Premier League-droom uiteenspatten'

Wout Faes degradeert met Leicester City opnieuw uit de Premier League, maar dat betekent niet ...

57
57
Winteraanwinst Anderlecht zoekt zijn weg in RSCA 2.0

Besnik Hasi verloor veel tijd door de eerste drie matchen van de Play-Offs met een 3-5-2 of 3-4-2 ...

250
250
Zulte Waregem onthult transferplannen voor terugkeer in 1A

Na twee seizoenen afwezigheid keert Zulte Waregem straks terug op het hoogste niveau. De ...

484
484
'Anderlecht hakt knoop over Vertonghen definitief door'

Voor Anderlecht breekt een zeer belangrijke vierdaagse aan. Daarbij is het vizier vooral gericht op ...

171
171

Meer sportnieuws