Krediet van Dost bijna op: Club mikt op ruwe diamant

1562 stemmen
Krediet van Dost bijna op: Club mikt op ruwe diamant

Bas Dost, Daniel Perez en Youssouph Badji: de hiërarchie der spitsen is glashelder bij Club Brugge. Toch staat Dost al eventjes ter discussie op Jan Breydel en kan Perez terugblikken op een indrukwekkende oefencampagne. Daarnaast wil Club nog een extra spits aantrekken, waardoor de pikorde in de aanval nog grondig kan veranderen.  


DOST SCOORT (VANOP DE STIP) 

De grootste revelatie in de seizoensvoorbereiding van Club Brugge was wellicht Daniel Perez. De 19-jarige Venezolaan kon in de voorbije oefencampagne drie doelpunten en daarmee deed Perez pakken beter dan Bas Dost, die in de voorbereiding slechts één keer kon scoren (tegen Lokomotiva Zagreb, 2-1 winst). Voor Philippe Cement leek de ontbolstering van Perez in eerste instantie te leiden naar een luxe-situatie diep in de spits, maar vandaag heeft de coach van Club Brugge eerder zorgen in dat betreffende compartiment.



Bas Dost kende vorig seizoen een fenomenale start bij Club Brugge, maar naar het seizoenseinde toe was de inbreng en meerwaarde van de Nederlander eerder gering. In de Champions' Play-offs kon de 32-jarige namelijk maar één keer scoren in zes wedstrijden. Ook in de Supercup tegen KRC Genk vond Dost niet de weg naar het doel, waarmee hij toen zes officiële wedstrijden op rij droog stond bij Club Brugge. In de competitieopener tegen KAS Eupen, lukte Dost wél zijn eerste doelpunt van het nieuwe seizoen. Vanop de stip weliswaar.

KREDIET BIJNA OP? 

Hoewel het vizier van Bas Dost (nog) niet erg scherp afgesteld staat, de Nederlander kan bij Club Brugge ook een meerwaarde betekenen door zijn enorm arbeidsethos. Vooral in de Supercup liet hij het afweten voor doel waardoor Dost de hete adem van revelatie Daniel Perez in zijn nek voelde, maar voor de eerste match van de nieuwe competitie bleef Philippe Clement toch het vertrouwen geven aan de ervaren 18-voudige Oranje-international. Het is echter maar de vraag hoe lang nog.

Sport/Voetbalmagazine berichtte namelijk dat er een vraagteken mag geplaatst worden achter de naam van Bas Dost. Volgens het weekblad raakt zijn krediet stilaan op en zal hij steeds meer concurrentie krijgen van Youssouph Badji (indien hij niet wordt verhuurd) en uiteraard van de “indrukwekkende” Daniel Perez. Daarnaast verwijst Sport/Voetbalmagazine dat de kans bestaat dat Dost volgende zomer als een vrije speler vertrekt op Jan Breydel, wanneer zijn contract er afloopt. 



Daarnaast klinkt in de wandelgangen dat Club van plan is om nog een nieuwe spits aan te trekken, want Bas Dost maakt het voorlopig nog niet helemaal waar op Jan Breydel. “Persoonlijk is hij mij verleden jaar toch een beetje tegengevallen”, verklaarde Johan Boskamp bijvoorbeeld op het Youtube-kanaal van Voetbalnieuws. “Vooral dan in de Play-Offs. Toen moesten de spelers met kwaliteiten het verschil maken, maar dat heeft Bas niet gedaan. Dan moet je als trainer en club toch gaan nadenken over een alternatief”, klinkt het.

ZORGEN VOOR CLEMENT

Daniel Perez kan zich dit seizoen alvast nadrukkelijk in de kijker spelen van Philippe Clement. Het is bijna een zekerheid dat de 19-jarige veel kansen zal krijgen bij Club Brugge, maar het is vooralsnog de vraag of Perez voldoende métier en cool heeft om deze unieke aangelegenheid met beide handen te grijpen. In de voorbereiding bewees hij alvast van wel, al gaapt er uiteraard op het vlak van intensiteit en inzet nog een groot verschil met een competitiewedstrijd.

Daniel Perez kreeg in de competitieopener van Club Brugge tegen KAS Eupen alvast zijn eerste invalbeurt van het seizoen. 35 minuten kreeg de Venezolaan van Philippe Clement, maar scoren deed hij niet. Nochtans had Perez voldoende kansen om zijn doelpuntenrekening te openen in het nieuwe seizoen, maar telkens liet hij het na om de netten te laten trillen. Net zoals bij Bas Dost, staat nu ook het vizier van Perez niet op scherp.



De spits van Club Brugge verkreeg vorig weekend drie grote doelkansen, erg mooie doelkansen ook, maar daarvan belandde er geen énkele poging tussen de palen van KAS Eupen. Daniel Perez bevond zich telkens in een doelrijpe scoringspositie, voor een totaal van 0,58 expected goal, maar uiteindelijk vond de Venezolaan geen enkele keer de weg naar het doel. Het is duidelijk dat de Brugse zoektocht naar een extra spits geen overbodige luxe zal zijn.

RUWE DIAMANT 

Daniel Perez verdient uiteraard nog veel respijt, en ondanks zijn jonge leeftijd heeft de 19-jarige toch al vlagen zijn kwaliteiten en potentieel getoond. Waar het krediet van dus Bas Dost stilaan opraakt, krijgt de Venezolaan nog meer dan genoeg vertrouwen. Maar dan zal Perez zich dus ook moeten herpakken in zijn eerstvolgende speelgelegenheid van Philippe Clement. “Een ruwe diamant die momenteel geslepen wordt”, schreef Het Nieuwsblad vorig seizoen nog over hem. 


LEES OOK: Pro League onder hoogspanning: Bouchez plots grote man

Moet Perez de voorkeur krijgen op Dost?

Meest recent

Tedesco heeft nieuwe topjob definitief beet

Domenico Tedesco faalde compleet bij de Rode Duivels en na een mislukte periode werd hij de laan ...

1
1
Pro League velt definitief oordeel over belofteploegen-quota

Er was heel wat om te doen de afgelopen maanden: de verankering van de belofteclubs in de Challenger ...

101
101
Benteke verbaast iedereen met toekomstplannen

Christian Benteke lijkt niet meer in beeld voor de Belgische nationale ploeg. De aanvaller speelt ...

69
69
Pro League onder hoogspanning: Bouchez plots grote man

De Pro League heeft op dinsdagochtend vergaderd en daar werden enkele knopen doorgehakt. Zo werd er ...

195
195
KRC Genk pakt uit met diamant van Standard Luik

KRC Genk kwam op de officiële kanalen met groot nieuws op de proppen. Thibaut Courtois wordt ...

95
95
‘Anderlecht gaat all-in voor piepjong Engels toptalent’

RSC Anderlecht is naarstig de zomermercato aan het afspeuren voor opportuniteiten. Antoine Sibierski ...

235
235
TRANSFERUURTJE: ‘Recorddeal Club Brugge, Union incasseert’

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

361
361
Benteke heeft wat te zeggen na zijn niet-selectie WK

Christian Benteke was lang ene vaste waarde in de selectie van de Rode Duivels, maar de 35-jarige ...

184
184
Rudi Garcia mengt zich in De Bruyne-debat: harde kritiek

De Rode Duivels nemen het dinsdagavond op tegen Kroatië in een oefeninterland ter voorbereiding ...

66
66
Nieuwe liefdesboodschap voor Van Gucht zorgt voor beroering

Ruben Van Gucht is al maanden één van de meest besproken gezichten in de Vlaamse ...

62
62
Yannick Carrasco verrast en hakt transferknoop door

Yannick Carrasco maakte deel uit van de Gouden Generatie, maar de buitenspeler speelt al enkele ...

82
82
Mokerslag Ilay Camara: Anderlecht loopt vergoeding mis

Het WK 2026 staat voor de deur en de definitieve selecties sijpelen naar buiten. Ook Senegal maakte ...

141
141
Antwerp-fans zijn het beu: hard protest aan Bosuil

Het rommelt bij Royal Antwerp FC. Achter de schermen zoekt Paul Gheysens naar miljoenen en COO Kris ...

187
187
Duivels op TV: oefenduels níét op VRT, opvallende aftrapuren

De WK-koorts in België begint zienderogen te stijgen. En dat zal deze week alleen maar toenemen ...

271
271
'Club onvermurwbaar: Barça plooit aan onderhandelingstafel'

Dat Club Brugge verschillende sterkhouders zal zien vertrekken tijdens de zomermercato staat buiten ...

530
530
'Arsenal spoelt CL-kater door met Premier League-bom'

Arsenal FC heeft een puik seizoen achter de rug en kroonde zich voor het eerst sinds 2004 tot Engels ...

129
129
'Sibierski gaat wild tekeer: nieuwe lading vertrekkers klaar'

Antoine Sibierski laat er geen gras over groeien bij RSC Anderlecht. De sportief directeur maakt ...

1020
1020
Buitenland ziet WK-droomscenario: "Geweldige kans voor Belgen"

Na de teleurstelling op de voorbije grote toernooien, zijn de verwachtingen rond de Rode Duivels ...

349
349
Uitspraken Courtois doen Genk-fans watertanden

Thibaut Courtois staat voor een comeback in het Belgisch voetbal. Niet op het veld, wel als ...

117
117
'Recordtransfer Tzolis: Champions League-ganger meldt zich'

De kans dat Christos Tzolis volgend seizoen nog te bewonderen zal zijn in het shirt van Club Brugge, ...

532
532
'De Ketelaere betrapt bij gesprekken: Atalanta schrikt'

Charles De Ketelaere voelt zich goed in Bergamo, maar toch komt er wat beweging in zijn dossier. De ...

322
322
'Lammens glundert: United pakt stevig uit op mercato'

Manchester United heeft zich na een kwakkelend seizoensstart op fraaie wijze herpakt. Op die goede ...

246
246
Kroatië - België: drie grote dilemma's in basiself Garcia

De Rode Duivels staan dinsdagavond voor een belangrijke test richting het komende WK. In Rijeka ...

380
380
Tweetal doet Kroaten bibberen: "België terug naar wereldtop"

De Rode Duivels staan dinsdagavond voor een belangrijke test richting het WK. Dan werken ze een ...

501
501
'Barça niet af te remmen: officieel bod van 100 miljoen'

FC Barcelona is van plan een er een historische zomermercato van te maken. Zo spendeerde de Spaanse ...

136
136

Meer sportnieuws