Antwerp wil uitpakken met veelbesproken spits

door
Antwerp wil uitpakken met veelbesproken spits

Vorig weekend werd het duidelijk dat Antwerp FC een gebrek aan offensieve slagkracht mist en om die reden heeft The Great Old onlangs haar zinnen gezet op Johannes Eggestein. De 23-jarige aanvaller van Werder Bremen was ooit een veelbelovende jeugdinternational maar Markus Anfang, de nieuwe coach van Die Grün-Weißen wil liever zo snel mogelijk van Eggestein af.  


20 GOALS BIJ LASK 

In de vorige jaargang waren Dieumerci Mbokani, Lior Refaelov en Didier Lamkel Zé verantwoordelijk voor 49% van de doelpuntenproductie bij Antwerp FC, maar in het nieuwe seizoen moet The Great Old verder zonder haar trio aanvallers. De afwezigheid Mbokani, Refaelov en Lamkel Zé is duidelijk voelbaar op de Bosuil en hoewel er nog maar één wedstrijd is gespeeld in de Jupiler Pro League, voorlopig loopt het niet gesmeerd in de Antwerpse voorhoede.

“Vooral offensief hebben we nog werk”, gaf Brian Priske vorig weekend aan na de 3-2 nederlaag tegen KV Mechelen. De nieuwe coach van Antwerp FC hoopt dan ook dat er nog aanvallende versterking zal bijkomen, want voorlopig werden in de voorhoede enkel Michäel Frey en Michel-Ange Balikwisha (momenteel geblesseerd) aangetrokken. “De mensen boven mij zijn uiteraard bezig om de kern te versterken”, gaf de Deense trainer nog mee.



Gazet van Antwerpen weet alvast dat Antwerp in haar zoektocht naar nieuwe aanvallers is uitgekomen bij Johannes Eggestein. De 23-jarige Duitser is overbodig bij zijn club Werder Bremen, nadat hij vorig seizoen op uitleenbasis bij LASK Linz maar liefst 20 doelpunten scoorde, waaronder ook ééntje tegen Antwerp in de Europa League. Desondanks willen Die Grün-Weißen zo snel mogelijk af van Eggestein, want hij heeft nog maar één jaar contract in het Weserstadion.

MARKUS ANFANG

Werder Bremen bereidde zich in het Oostentrijkse Zillertal voor op het nieuwe voetbalseizoen, en tijdens de oefencampagne werd er één ding duidelijk: Johannes Eggestein heeft geen toekomst in het systeem van de nieuwe coach Markus Anfang. In die mate zelfs dat de 23-jarige aanvaller op zoek moet gaan naar een nieuwe werkgever. Bij Werder, dat vorig seizoen uit de Bundesliga tuimelde, is er namelijk geen plaats voor het specifieke profiel van Eggestein.

Markus Anfang is immers een voorvechter van een 4-3-3 systeem met één diepe spits en twee hangende spitsen. En daarin ziet de coach van Werder Bremen geen rol in weggelegd voor Johannes Eggestein. “Hij ziet zichzelf als een '9,5' maar zo'n positie hebben wij niet”, verklaarde Anfang bijvoorbeeld aan de Duitse media. In plaats daarvan werd Eggestein in de voorbereiding uitgeprobeerd als flankaanvaller en nummer tien, maar erg succesvol liep dat echter niet.



“Jojo moet nu voor zichzelf uitmaken of hij zich daar ziet functioneren of niet. Ik kan geen systeem bouwen om één speler tot zijn recht te laten komen. Hij heeft speelgelegenheid nodig. We zullen zien of hij die hier krijgt.” Nochtans was Johannes Eggestein vorig seizoen één van de vlotst scorende centrale spitsen in de Oostenrijkse Bundesliga, waar hij op uitleenbasis speelde bij LASK Linz. De Duitse aanvaller eindigde als achtste in de Oostenrijkse topschuttersstand.

DE LICHTING '98

Markus Anfang neemt wel een risico door Johannes Eggestein aan de zijkant te schuiven. De aanvaller is een rasecht jeugdproduct van Werder Bremen waar hij al zes jaar onder contract staat. Eggestein maakte deel uit van de talentvolle Duitse lichting van 1998, waar ook ploegmaat Niklas Schmidt deel van uitmaakte. Eggestein behaalde met de U17 de finale van het EK en hij won op het WK de prijs van Zilveren Schoen als runner-up in de topschuttersstand.



Markus Anfang kent de lichting van 1998 heel goed, hij volgde hun EK- en WK-campagne namelijk van erg dichtbij. De coach van Werder Bremen zou dus de kwaliteiten van Johannes Eggestein goed moeten kennen, maar dat speelt dus niet in het voordeel van de ondertussen 23-jarige aanvaller. Niklas Schmidt, een generatiegenoot en ex-ploegmaat van Eggestein bij de Duitse jeugdselecties, zou alvast wél op veel speelkansen mogen rekenen.

EGGESTEIN IS GROOT ITEM 

Het gedwongen vertrek van Johannes Eiggestein bij Werder Bremen is een groot item onder de supporters van Die Grün-Weißen maar ook bij de perslieden is dit een vaak opgevoerd onderwerp. In zowat elk gesprek met de media wordt Markus Anfang geconfronteerd met zijn opvallende en veelbesproken ingreep met Eggestein. De coach van Weder Bremen raak zelfs mateloos geïrriteerd omdat het item-Eggestein zo vaak wordt opgerakeld tijdens zijn gesprekken met de pers.



“Het voelt alsof er in elk interview naar hem wordt gevraagd”, aldus Markus Anfang in de Duitse pers. Toch blijft de behandeling van Johannes Eggestein erg vreemd waarbij Anfang heel weinig zin en ruimte heeft voor emoties. De 23-jarige zou nochtans een belangrijke figuur kunnen worden in de sportieve heropbouw van Werder Bremen. “Ik weet dat hij zoiets is als een boegbeeld van de Werder-jeugd. Maar misschien bewijs je de speler een slechte dienst door hem altijd publiekelijk in de etalage te plaatsen. Ik word altijd naar hem gevraagd en dat vind ik overdreven.”

DE KWALITEITEN VAN EGGESTEIN

In elk geval, een spits die vorig seizoen 20 doelpunten kon scoren voor LASK Linz, die heeft ongetwijfeld bepaalde kwaliteiten. Johannes Eggestein boezemt zijn tegenstanders grote angst in door zijn grote mate van snelheid en hij houdt ook steeds een hoge intensiteit aan. Daarnaast beschikt de 23-jarige aanvaller over een goede balbehandeling en kan hij zijn lichaam ook uitstekend plaatsen bij individuele acties met de bal aan de voet. 



Bovendien is Johannes Eggestein een goede dribbelaar en heeft hij een goed oog voor het doel. Hij heeft uiteraard ook nog wat schaafwerk te verrichten, en dat ligt bij hem voornamelijk op het fysieke gebied. De Duitser heeft een gestalte van 1 meter 83 maar hij is eerder een lichtgewicht. Dat komt zijn technisch spel en beweeglijkheid ten goede maar anderzijds is Eggestein daardoor niet de meest balvaste spits. Ook in het luchtruim brengt de 23-jarige niet meteen een grote meewaarde.

LEES OOK: Standard gooit PO I te grabbel: Antwerp overleeft penalty en rood

Moet Antwerp Eggestein halen?

Meest recent

Verbeke doet boekje open over "slechtste transfer ooit"

Sinds hij het profvoetbal enkele maanden geleden de rug toekeerde verdween Peter Verbeke naar de ...

17
17
'Beproefd recept Club Brugge: opvolger Leko al bekend?'

Het spelpeil laat geregeld te wensen over, maar sinds Ivan Leko het roer overpakte van Nicky Hayen ...

83
83
Taravel grijpt in: 'miscast' Anderlecht maakt brokken

RSC Anderlecht ging zondag met 1-0 onderuit tegen KV Mechelen. De gebeten hond langs Paars-Witte ...

88
88
'Jackpot voor Antwerp: ontdekking lokt leger scouts'

Antwerp bleef zondag steken op een 1-1 gelijkspel tegen Standard. Net zoals de afgelopen weken stond ...

110
110
Fred Vanderbiest dankt succes aan één persoon

Achter elke succesvolle trainer staat vaak een sterke vrouw. Vraag dat maar aan Fred Vanderbiest. ...

242
242
'Transferfiasco Jonathan David: bliksem-exit in zicht'

Na enkele seizoenen te hebben uitgeblonken bij Lille OSC, versierde Jonathan David afgelopen zomer ...

55
55
Selectie Rode Duivels: 'Vier afhakers, dríé grote verrassingen'

Volgende week gaat de eerste interland-break van 2026 van start, tevens de laatste interland-periode ...

529
529
Drastische titelvoorspelling: "Zij zijn kansloos"

Nog één speeldag te gaan en de reguliere competitie in de Jupiler Pro League zit erop. ...

276
276
'De Bruyne slaat Napoli met verstomming: totale transferwending'

Kevin De Bruyne maakte afgelopen weekend met zijn sterke invalbeurt namens SSC Napoli. In nog maar ...

118
118
'Toptransfer Club Brugge: opvallende foto gooit olie op vuur'

Club Brugge zal komende zomer afscheid nemen van verschillende sterkhouders. Eén van de ...

286
286
Garcia verrast: spectaculaire comeback bij Rode Duivels?

Rudi Garcia overweegt een opvallende comeback bij de Rode Duivels. Het gaat om een speler die al ...

202
202
Lardot velt verdict over rode kaart Foulon & Bertaccini

Ook op de voorlaatste speeldag van de reguliere competitie deden enkele beslissingen van de ...

357
357
Sterkhouder spreekt klare taal: "Weg bij Anderlecht?"

Na de nederlaag tegen KV Mechelen heeft RSC Anderlecht nog een waterkansje om uit de top zes te ...

343
343
KV Mechelen in PO1: Sprookje voor onverwachte held

We vermoeden dat veel fans van KV Mechelen deze morgen zijn opgestaan met een tekort aan stemvolume, ...

126
126
DAZN pakt uit met fraaie geste voor ontknoping JPL

Volgend weekend staat de laatste speeldag van de reguliere competitie op het programma. Voor die ...

470
470
AA Gent deelt dramatisch nieuws: supporter overleden

Dankzij de thuiszege tegen Zulte Waregem blijft AA Gent op koers liggen voor de Champions' ...

0
0
Brusselmans haalt BV's door gehaktmolen: "Absolute sukkels!"

Herman Brusselmans doet weer waar hij al decennia het beste in is: stoken, schoppen en tegelijk ...

207
207
'Openda lanceert zich opnieuw op oude nest'

Vorig weekend waren er opnieuw geen speelminuten weggelegd voor Loïs Openda bij Juventus. Dat ...

100
100
KV Mechelen zet zich schrap voor miljoenentransfer

KV Mechelen mag zich opmaken voor nog elf topmatchen. Het sluit volgend weekend zijn reguliere ...

409
409
Deur open voor vertrek bij Club: "Ik denk erover na, ja"

Bij Club Brugge mogen we in de zomer wellicht een stevige leegloop verwachten. Heel wat sterkhouders ...

375
375
'Gegokt en gewonnen? La Louvière weigert 5 miljoen'

De strijd om het behoud kreeg vorig weekend weer een nieuwe wending. OH Leuven wipte over Zulte ...

148
148
Vanhaezebrouck is kritisch voor Genkse held El Ouahdi

KRC Genk kan terugblikken op een uitstekende week. Het wist een goede uitgangspositie af te dwingen ...

285
285
'Enorme transferdomper dreigt voor Standard'

Standard mag in principe een kruis maken over een mogelijke deelname aan de Champions' Play-Off. Dat ...

221
221
Nieuwe weg voor Genk? Hayen krijgt boodschap

KRC Genk heeft zondag zijn kansen op de top zes zo gaaf mogelijk gehouden, want het boekte een ...

292
292
Eindelijk oplossing in zicht voor RWDM?

Al een heel seizoen gaan er zeer onrustwekkende berichten rond over RWDM Brussels. De traditieclub ...

166
166

Meer sportnieuws