TRANSFERUURTJE: 'Club heeft bijna beet, Anderlecht wil shoppen bij Rennes'

door
TRANSFERUURTJE: 'Club heeft bijna beet, Anderlecht wil shoppen bij Rennes'

De start van de competities in binnen- en buitenland komt steeds dichterbij, maar heel wat clubs zijn nog lang niet klaar met hun huiswerk op de transfermarkt. Het regent dan ook nieuwtjes en pittige geruchten. Al dat transfernieuws bundelt VoetbalNieuws dagelijks om 12u in het TRANSFERUURTJE.


JUPILER PRO LEAGUE

Het lijkt erop dat Club Brugge snel zijn tweede aanwinst van de zomer zal voorstellen. De verwachting was dat de komst van Tibo Persyn dinsdag al aangekondigd zou worden, maar dat gebeurde uiteindelijk niet. Toch zou de transfer van de jonge rechterflankspeler van Internazionale snel geofficialiseerd moeten worden. Club zou uiteindelijk toch een aankoopoptie afgedwongen hebben bij de Italianen.



De transfer van Persyn komt mogelijk niets te vroeg, want er is nog steeds belangstelling voor Clinton Mata. De rechtsachter zou bovenaan het zomerse verlanglijstje van FC Sevilla staan. Mata gaf zelf onlangs wel nog aan niet met een transfer bezig te zijn, het valt dus af te wachten of het tot een vertrek zal komen. De komende weken zou Club ook nog een flankaanvaller willen aantrekken, waarbij gezocht wordt naar iemand met een gelijkaardig profiel als ex-speler Krépin Diatta, en een spits om de concurrentie met Bas Dost aan te gaan.

Anderlecht is dan weer nog altijd duchtig op zoek naar een spits. Nu het definitief naast Evann Guessand grijpt - de Fransman gaat verlengen bij OGC Nice - zou het een spits van Stade Rennes op het oog hebben. M'Baye Niang mag vertrekken bij de club van Jérémy Doku en de 26-jarige Senegalees met een verleden bij AC Milan zou ook in de belangstelling staan van Celtic, Nottingham Forest en Venezia. Het budget van Paars-Wit zou 5 miljoen euro bedragen, een som die het ook veil had voor Guessand.



Daarnaast dacht Anderlecht de voorbije weken ook aan enkele smaakmakers uit de Jupiler Pro League. Technisch directeur Peter Verbeke zou immers geïnformeerd hebben naar Maxime D'Arpino (KV Oostende) en Thomas Henry (OH Leuven). Het bleef echter bij het inwinnen van informatie, want een bod kwam er sindsdien niet.

Bij KRC Genk moeten ze deze zomer mogelijk nog afscheid nemen van Jhon Lucumi. De Colombiaanse verdediger heeft nog maar één jaar contract en is opnieuw verschenen op de radar van Atalanta. De Italiaanse nummer drie is nog op zoek naar versterking achterin en met een vraagprijs van 10 à 11 miljoen euro zou Lucumi voor hen een behoorlijk goedkope optie zijn.



Aan inkomende zijde viel de voorbije weken de naam van Gianluca Busio bij Genk, maar het Amerikaanse talent zal niet naar de Luminus Arena komen. Hij zou op het punt staan om een contract te tekenen bij Venezia, nieuwkomer in de Serie A. Ze zouden rond de 10 miljoen euro neertellen voor de jonge middenvelder.

Antwerp neemt ook nog afscheid van een titularis. Het zou immers een akkoord gevonden hebben met Celtic omtrent de transfer van Aurelio Buta. De Schotse topclub zou uiteindelijk 3,5 miljoen euro betalen voor de rechtsachter.



BUITENLAND

Michy Batshuayi moet deze zomer weer op zoek naar een nieuwe club en in de Turkse pers doken de voorbije dagen geruchten op dat hij zou kunnen verkassen naar Trabzonspor. Daar zou echter niets van aan zijn. Ook geruchten over een mogelijke terugkeer naar België mogen volgens journalist Sven Claes de prullenmand in.

Ook Romelu Lukaku werd deze zomer al uitgebreid aan een transfer gelinkt, vooral naar ex-club Chelsea. De Blues zouden zelfs zeer concreet geweest zijn en via een tussenpersoon bij Inter een bod van maar liefst 130 miljoen euro neergelegd hebben. Daarnaast stelden ze ook een alternatieve constructie voor waarbij ze minder zouden betalen, maar Timo Werner de omgekeerde beweging zouden laten maken. Inter wees beide voorstellen echter af.



Toby Alderweireld heeft dinsdag zijn transfer afgerond. Zoals de voorbije dagen al in de lucht hing, tekende de Rode Duivel een contract voor drie seizoenen bij het Qatarese Al Duhail

Manchester United stelde dinsdag zijn tweede topaanwinst van de zomer voor. Na Jadon Sancho maakt nu ook Raphaël Varane de overstap naar Old Trafford. United bereikt een princiepsakkoord met Real Madrid over de transfer van de Franse verdediger, die na het afleggen van zijn medische testen zijn handtekening zal zetten onder een contract.

LEES OOK: Mazzu verrast: plots heel ander Anderlecht

Zou Henry een goede spits zijn voor Anderlecht?

Meest recent

Mazzu verrast: plots heel ander Anderlecht

OH Leuven is de laatste weken zeker niet onaardig bezig. Vorig week verloren ze nog nipt van Club ...

84
84
‘Svilar grof wild: AS Roma krijgt héél pikant voorstel

Mile Svilar is een van de beste keepers in de Serie A. De doelman van AS Roma zou de club in de ...

22
22
Plat verklapt: "Daarom spelen we graag voor Beerschot"

Beerschot vecht met KV Kortrijk, Lommel SK, Patro Eisden en RFC Luik voor de tweede plaats in de ...

30
30
Standard doet slechte zaak na draak van een wedstrijd

Standard en La Louvière namen het vanavond op tegen elkaar. Een zeer belangrijke partij voor ...

57
57
KRC Genk evenaart record: De Condé wil méér

We haalden gisteren aan dat KRC Genk zijn strafste Europese campagne ooit is aan het afwerken. Head ...

118
118
Bosz looft Belgische diamant: "Een zeer goede zaak"

Bij PSV hebben ze een geweldige geschiedenis inzake Belgische spelers. Eric Gerets, Luc Nilis, Timmy ...

39
39
Club Brugge is gewaarschuwd: "Zo gaan we niet spelen"

Sporting Charleroi speelt dit weekend in eigen huis tegen Club Brugge. Als ze nog een kans willen ...

145
145
"Van Ajax naar Anderlecht? Dat moet hij direct doen!"

RSC Anderlecht is op zoek naar een sportief directeur die dicht bij het eerste elftal staat en niet ...

273
273
Groot schandaal in Challenger Pro League: "Illegale praktijken"

Het voetbal is al vele jaren de weg kwijt. De verhalen van ‘opvallende’ figuren die in ...

240
240
Top zes? Taravel wijst naar één speler

Bij RSC Anderlecht kunnen ze mits een zege tegen OH Leuven zo goed als zekerheid verschaffen over de ...

134
134
François ontkent zeer opvallend gerucht over Wilmots

Bij Standard nam Marc Wilmots afscheid van zijn rol als lid van de raad ven bestuur bij Standard. ...

77
77
'Anderlecht gooit deur open: Vrancken naar Lotto Park?'

Wouter Vrancken duikt alweer op bij Anderlecht. Zijn naam valt bijna automatisch zodra paars-wit ...

642
642
STVV de strafste, KRC Genk dramatisch

Voor het seizoen spreken heel wat clubs altijd de ambitie uit om beter te doen. Zeker als er veel ...

104
104
Vrancken lacht 'probleem' weg: "Begint op een soap te lijken”

STVV neemt het dit weekend op tegen Royal Antwerp FC. De Kanaries zijn de grote favoriet in dit ...

102
102
'Anderlecht en JPL-rivalen zetten zinnen op nieuwe smaakmaker'

RSC Anderlecht heeft komende zomer heel wat werk. De nieuwe sportief directeur zal samen met de ...

181
181
'Club Brugge loopt jackpot mis: Inter casht op Stankovic'

Mede dankzij de fraaie campagne in de Champions League zal de kassa straks weer flink rinkelen bij ...

271
271
Oosting in vieze papieren: 5 voor 12 bij Antwerp

Na een schamele drie op 18 heeft Antwerp dringend nog eens nood aan een zege. Gemakkelijker gezegd ...

147
147
'Recordzomer wenkt: totale uitverkoop bij KRC Genk'

KRC Genk kwalificeerde zich donderdag voor de achtste finale van de Europa League, waar een aantal ...

137
137
'STVV houdt adem in: Vrancken richting Anderlecht?'

Het ziet er momenteel naar uit dat RSC Anderlecht de aanstelling van een nieuwe hoofdcoach dan toch ...

471
471
De Mil moet puzzelen: rampscenario AA Gent komt uit

Na de collectieve offday tegen Cercle Brugge rekent Rik De Mil op een reactie van zijn troepen. Dat ...

129
129
Bob Peeters krijgt warm eerbetoon na promotie

SK Beveren zorgde afgelopen weekend voor een huzarenstukje door al in februari de promotie naar de ...

298
298
'Miljoenen uit Manchester: kassa rinkelt bij Club Brugge'

Atlético Madrid bleek een maatje te groot, maar Club Brugge mag toch terugblikken op een ...

502
502
Taravel slikt bittere pil: twee wissels bij Anderlecht?

RSC Anderlecht gaat zaterdag tegen OHL eindelijk nog eens op zoek naar een overwinning in eigen ...

399
399
Van Gucht vs Olga Leyers: vonken vliegen in het rond

Dat Ruben Van Gucht niet vies is van wat vrouwelijk schoon, dat weten we ondertussen wel. De ...

239
239
De Mil slaat op tafel bij KAA Gent en grijpt drastisch in

KAA Gent kreeg vorige speeldag een mokerslag van jewelste in de strijd om een plek in de top 6. In ...

405
405

Meer sportnieuws