TRANSFERUURTJE: 'Club heeft bijna beet, Anderlecht wil shoppen bij Rennes'

door
TRANSFERUURTJE: 'Club heeft bijna beet, Anderlecht wil shoppen bij Rennes'

De start van de competities in binnen- en buitenland komt steeds dichterbij, maar heel wat clubs zijn nog lang niet klaar met hun huiswerk op de transfermarkt. Het regent dan ook nieuwtjes en pittige geruchten. Al dat transfernieuws bundelt VoetbalNieuws dagelijks om 12u in het TRANSFERUURTJE.


JUPILER PRO LEAGUE

Het lijkt erop dat Club Brugge snel zijn tweede aanwinst van de zomer zal voorstellen. De verwachting was dat de komst van Tibo Persyn dinsdag al aangekondigd zou worden, maar dat gebeurde uiteindelijk niet. Toch zou de transfer van de jonge rechterflankspeler van Internazionale snel geofficialiseerd moeten worden. Club zou uiteindelijk toch een aankoopoptie afgedwongen hebben bij de Italianen.



De transfer van Persyn komt mogelijk niets te vroeg, want er is nog steeds belangstelling voor Clinton Mata. De rechtsachter zou bovenaan het zomerse verlanglijstje van FC Sevilla staan. Mata gaf zelf onlangs wel nog aan niet met een transfer bezig te zijn, het valt dus af te wachten of het tot een vertrek zal komen. De komende weken zou Club ook nog een flankaanvaller willen aantrekken, waarbij gezocht wordt naar iemand met een gelijkaardig profiel als ex-speler Krépin Diatta, en een spits om de concurrentie met Bas Dost aan te gaan.

Anderlecht is dan weer nog altijd duchtig op zoek naar een spits. Nu het definitief naast Evann Guessand grijpt - de Fransman gaat verlengen bij OGC Nice - zou het een spits van Stade Rennes op het oog hebben. M'Baye Niang mag vertrekken bij de club van Jérémy Doku en de 26-jarige Senegalees met een verleden bij AC Milan zou ook in de belangstelling staan van Celtic, Nottingham Forest en Venezia. Het budget van Paars-Wit zou 5 miljoen euro bedragen, een som die het ook veil had voor Guessand.



Daarnaast dacht Anderlecht de voorbije weken ook aan enkele smaakmakers uit de Jupiler Pro League. Technisch directeur Peter Verbeke zou immers geïnformeerd hebben naar Maxime D'Arpino (KV Oostende) en Thomas Henry (OH Leuven). Het bleef echter bij het inwinnen van informatie, want een bod kwam er sindsdien niet.

Bij KRC Genk moeten ze deze zomer mogelijk nog afscheid nemen van Jhon Lucumi. De Colombiaanse verdediger heeft nog maar één jaar contract en is opnieuw verschenen op de radar van Atalanta. De Italiaanse nummer drie is nog op zoek naar versterking achterin en met een vraagprijs van 10 à 11 miljoen euro zou Lucumi voor hen een behoorlijk goedkope optie zijn.



Aan inkomende zijde viel de voorbije weken de naam van Gianluca Busio bij Genk, maar het Amerikaanse talent zal niet naar de Luminus Arena komen. Hij zou op het punt staan om een contract te tekenen bij Venezia, nieuwkomer in de Serie A. Ze zouden rond de 10 miljoen euro neertellen voor de jonge middenvelder.

Antwerp neemt ook nog afscheid van een titularis. Het zou immers een akkoord gevonden hebben met Celtic omtrent de transfer van Aurelio Buta. De Schotse topclub zou uiteindelijk 3,5 miljoen euro betalen voor de rechtsachter.



BUITENLAND

Michy Batshuayi moet deze zomer weer op zoek naar een nieuwe club en in de Turkse pers doken de voorbije dagen geruchten op dat hij zou kunnen verkassen naar Trabzonspor. Daar zou echter niets van aan zijn. Ook geruchten over een mogelijke terugkeer naar België mogen volgens journalist Sven Claes de prullenmand in.

Ook Romelu Lukaku werd deze zomer al uitgebreid aan een transfer gelinkt, vooral naar ex-club Chelsea. De Blues zouden zelfs zeer concreet geweest zijn en via een tussenpersoon bij Inter een bod van maar liefst 130 miljoen euro neergelegd hebben. Daarnaast stelden ze ook een alternatieve constructie voor waarbij ze minder zouden betalen, maar Timo Werner de omgekeerde beweging zouden laten maken. Inter wees beide voorstellen echter af.



Toby Alderweireld heeft dinsdag zijn transfer afgerond. Zoals de voorbije dagen al in de lucht hing, tekende de Rode Duivel een contract voor drie seizoenen bij het Qatarese Al Duhail

Manchester United stelde dinsdag zijn tweede topaanwinst van de zomer voor. Na Jadon Sancho maakt nu ook Raphaël Varane de overstap naar Old Trafford. United bereikt een princiepsakkoord met Real Madrid over de transfer van de Franse verdediger, die na het afleggen van zijn medische testen zijn handtekening zal zetten onder een contract.

LEES OOK: 'Kink in de kabel: recorddeal Club Brugge valt in duigen'

Zou Henry een goede spits zijn voor Anderlecht?

Meest recent

'Antwerp all-in: Gheysens geeft Overmars groen licht'

Antwerp vreest om Gyrano Kerk, Vincent Janssen en Zeno Van den Bosch gratis te verliezen, maar zij ...

135
135
'Kink in de kabel: recorddeal Club Brugge valt in duigen'

Afgelopen zomer rinkelde de kassa als nooit tevoren bij Club Brugge, waar een aantal goudhaantjes ...

212
212
'Antwerp verrast en houdt speler wél aan boord'

Edit article ...

107
107
'STVV haalt opgelucht adem: smaakmaker niet weg'

STVV is zonder twijfel dé sensatie van de eerste helft van het seizoen in de Jupiler Pro ...

99
99
'Anderlecht onderhandelt: transfer Fredberg vertrekt'

Bij RSC Anderlecht willen ze heel wat spelers van de hand gaan doen deze mercato. Mogelijk gaat een ...

267
267
Zulte Waregem krijgt twee enorme dompers te verwerken

Zulte Waregem kent een goed seizoen in de Jupiler Pro League. Essevee verloor zijn laatste match van ...

60
60
'Na AA Gent volgende JPL-topclub in de markt voor Yow'

Griffin Yow is bezig aan zijn laatste weken/maanden in België. De Amerikaanse aanvallende ...

143
143
Anderlecht wil twee keer toeslaan in één pittig dossier

De tijd begint stilaan te dringen bij Anderlecht. Vanaf heden kunnen een aantal spelers zoals Yari ...

472
472
Cercle Brugge baalt: dan toch geen miljoenendeal?

Cercle Brugge is een vereniging die alle jaren voor meerdere miljoenen euro’s moet verkopen. ...

146
146
‘Anderlecht ruikt stunttransfer: ex-JPL-ster met megaloon'

Alsof er één ding is waar Anderlecht géén zin in heeft, dan is het nog ...

295
295
KRC Genk verrast compleet met terugkeer oude bekende

Verrassend nieuws uit Genk. Daar gaan de Limburgers twee wissels doorvoeren bij de A-ploeg en bij ...

502
502
Transfer Benteke: deze negen opties werden niets

Christian Benteke tekende bij Al-Wahda. Daar zal hij de laatste jaren van zijn loopbaan doorbrengen ...

185
185
Romano kondigt volgende 'stunttransfer' Union SG aan

Union SG gaat eerstdaags een volgende speler voorstellen. Volgens transfergoeroe Fabrizio Romano ...

104
104
Felle kritiek van Dedecker zet vrouwenvoetbal in brand

Traditiegetrouw blikt Het Nieuwsblad aan het einde van het jaar terug met een uitgebreid interview ...

171
171
'Alarmerende geluiden omtrent Victor Boniface'

Victor Boniface was een sensatie in de Jupiler Pro League. De aanvaller deed het zeer goed en ...

153
153
'AA Gent vergroot opties: verrassende aanwinst in zicht'

AA Gent is op zoek naar versterking, maar ze moeten ook spelers van de hand gaan doen. Er duikt een ...

417
417
'Westerlo schakelt door: sensatie trekt naar de Kempen'

KVC Westerlo schakelt een versnelling hoger op de transfermarkt. Ze halen weldra een speler weg bij ...

73
73
'Pech voor Anderlecht: Renard vist achter het net'

RSC Anderlecht gaat een drukke wintermercato tegemoet, zowel op uitgaand als inkomend vlak. ...

196
196
'Overmars draait overuren: Antwerp op zucht van topdeals'

Antwerp stevent af op een leegloop van jewelste, want op de Bosuil lopen volgende zomer een resem ...

760
760
'Club Brugge loopt blauwtje: knaltransfer van de baan?'

Mits een exit van Joel Ordonez lijkt vers bloed achterin evenmin een overbodige luxe voor Club ...

680
680
'Done deal: Westerlo bezorgt Anderlecht fikse kater'

Met de doorbraak van Nathan De Cat doet Neerpede zijn reputatie als kweekvijver van talent weer alle ...

369
369
'Grote kuis bij Antwerp: Overmars hakt knopen door'

Antwerp gaat tijdens de wintermercato op zoek naar vers bloed, maar Marc Overmars moet zich ook ...

618
618
Vanhaezebrouck steekt lofzang af over unieke wereldtopper

Na een rijkgevulde trainerscarrière heeft Hein Vanhaezebrouck zijn plek gevonden aan de ...

196
196
‘Stem Guardiola zindert: Anderlecht-samenwerking lonkt’

Pep Guardiola is nu al een legende bij Manchester City. De Spaanse oefenmeester zette de club ...

426
426
‘Update monsterdeal Ordonez: Club kruist vingers’

Joel Ordonez stond afgelopen zomer al dicht bij een knaltransfer naar Olympique Marseille, maar ...

651
651

Meer sportnieuws