TRANSFERUURTJE: 'Club heeft bijna beet, Anderlecht wil shoppen bij Rennes'

door
TRANSFERUURTJE: 'Club heeft bijna beet, Anderlecht wil shoppen bij Rennes'

De start van de competities in binnen- en buitenland komt steeds dichterbij, maar heel wat clubs zijn nog lang niet klaar met hun huiswerk op de transfermarkt. Het regent dan ook nieuwtjes en pittige geruchten. Al dat transfernieuws bundelt VoetbalNieuws dagelijks om 12u in het TRANSFERUURTJE.


JUPILER PRO LEAGUE

Het lijkt erop dat Club Brugge snel zijn tweede aanwinst van de zomer zal voorstellen. De verwachting was dat de komst van Tibo Persyn dinsdag al aangekondigd zou worden, maar dat gebeurde uiteindelijk niet. Toch zou de transfer van de jonge rechterflankspeler van Internazionale snel geofficialiseerd moeten worden. Club zou uiteindelijk toch een aankoopoptie afgedwongen hebben bij de Italianen.



De transfer van Persyn komt mogelijk niets te vroeg, want er is nog steeds belangstelling voor Clinton Mata. De rechtsachter zou bovenaan het zomerse verlanglijstje van FC Sevilla staan. Mata gaf zelf onlangs wel nog aan niet met een transfer bezig te zijn, het valt dus af te wachten of het tot een vertrek zal komen. De komende weken zou Club ook nog een flankaanvaller willen aantrekken, waarbij gezocht wordt naar iemand met een gelijkaardig profiel als ex-speler Krépin Diatta, en een spits om de concurrentie met Bas Dost aan te gaan.

Anderlecht is dan weer nog altijd duchtig op zoek naar een spits. Nu het definitief naast Evann Guessand grijpt - de Fransman gaat verlengen bij OGC Nice - zou het een spits van Stade Rennes op het oog hebben. M'Baye Niang mag vertrekken bij de club van Jérémy Doku en de 26-jarige Senegalees met een verleden bij AC Milan zou ook in de belangstelling staan van Celtic, Nottingham Forest en Venezia. Het budget van Paars-Wit zou 5 miljoen euro bedragen, een som die het ook veil had voor Guessand.



Daarnaast dacht Anderlecht de voorbije weken ook aan enkele smaakmakers uit de Jupiler Pro League. Technisch directeur Peter Verbeke zou immers geïnformeerd hebben naar Maxime D'Arpino (KV Oostende) en Thomas Henry (OH Leuven). Het bleef echter bij het inwinnen van informatie, want een bod kwam er sindsdien niet.

Bij KRC Genk moeten ze deze zomer mogelijk nog afscheid nemen van Jhon Lucumi. De Colombiaanse verdediger heeft nog maar één jaar contract en is opnieuw verschenen op de radar van Atalanta. De Italiaanse nummer drie is nog op zoek naar versterking achterin en met een vraagprijs van 10 à 11 miljoen euro zou Lucumi voor hen een behoorlijk goedkope optie zijn.



Aan inkomende zijde viel de voorbije weken de naam van Gianluca Busio bij Genk, maar het Amerikaanse talent zal niet naar de Luminus Arena komen. Hij zou op het punt staan om een contract te tekenen bij Venezia, nieuwkomer in de Serie A. Ze zouden rond de 10 miljoen euro neertellen voor de jonge middenvelder.

Antwerp neemt ook nog afscheid van een titularis. Het zou immers een akkoord gevonden hebben met Celtic omtrent de transfer van Aurelio Buta. De Schotse topclub zou uiteindelijk 3,5 miljoen euro betalen voor de rechtsachter.



BUITENLAND

Michy Batshuayi moet deze zomer weer op zoek naar een nieuwe club en in de Turkse pers doken de voorbije dagen geruchten op dat hij zou kunnen verkassen naar Trabzonspor. Daar zou echter niets van aan zijn. Ook geruchten over een mogelijke terugkeer naar België mogen volgens journalist Sven Claes de prullenmand in.

Ook Romelu Lukaku werd deze zomer al uitgebreid aan een transfer gelinkt, vooral naar ex-club Chelsea. De Blues zouden zelfs zeer concreet geweest zijn en via een tussenpersoon bij Inter een bod van maar liefst 130 miljoen euro neergelegd hebben. Daarnaast stelden ze ook een alternatieve constructie voor waarbij ze minder zouden betalen, maar Timo Werner de omgekeerde beweging zouden laten maken. Inter wees beide voorstellen echter af.



Toby Alderweireld heeft dinsdag zijn transfer afgerond. Zoals de voorbije dagen al in de lucht hing, tekende de Rode Duivel een contract voor drie seizoenen bij het Qatarese Al Duhail

Manchester United stelde dinsdag zijn tweede topaanwinst van de zomer voor. Na Jadon Sancho maakt nu ook Raphaël Varane de overstap naar Old Trafford. United bereikt een princiepsakkoord met Real Madrid over de transfer van de Franse verdediger, die na het afleggen van zijn medische testen zijn handtekening zal zetten onder een contract.

LEES OOK: Hubert krijgt pikante vraag: "Wie ik van Club Brugge wil?"

Zou Henry een goede spits zijn voor Anderlecht?

Meest recent

Irritatie bij Red Flames: "Verrast dat je die vraag stelt"

De Red Flames hopen in eigen huis tegen Schotland een zeer goede zaak te doen. Een zege zou heel ...

15
15
Hayen reageert op kritiek: "Daarom deed ik die uitspraak"

KRC Genk staat stevig onder druk dit weekend. Verliezen tegen KVC Westerlo is absoluut uit den boze. ...

30
30
Arteta vol lof: "Beste manager ooit in Premier League"

In de Premier League maken ze zich klaar voor dé match van het seizoen. In een al bij al ...

34
34
Hubert krijgt pikante vraag: "Wie ik van Club Brugge wil?"

Union SG gaat zondag voluit voor de zege tegen Club Brugge. In het eigen Dudenpark kunnen ze een ...

93
93
'Coach Lierse SK bood zich aan bij drie JPL-clubs'

Lierse SK is een club die relatief weinig aandacht krijgt in de Belgische media. Toch leveren ze ...

103
103
De Mil voert druk op: "Verwacht beter van hem"

AA Gent boekte een 1 op 6 tegen rechtstreekse concurrenten KV Mechelen en RSC Anderlecht. ...

57
57
CPL ontploft: Stijnen triomfeert, dubbel drama onderin

De slotspeeldag in de Challenger Pro League beloofde heel wat drama en dat is er ook gekomen. ...

274
274
Hoeneß komt met héél straf verhaal over Kompany

Bij Bayern München is Uli Hoeneß nog steeds een zeer invloedrijk figuur. Vincent Kompany ...

132
132
Operatie Schoonmaak bij Anderlecht: deze spelers op de wip

RSC Anderlecht gaat in de zomer heel wat nieuwe spelers halen. Paars-Wit moet de kern vooral ...

257
257
Duwt Antwerp in de zomer wél door voor JPL-smaakmaker?

Royal Antwerp FC gaat in de zomer toch het nodige geld moeten vinden om de ploeg heel stevig te ...

204
204
Van Holsbeeck spreekt! Dit zegt hij over Anderlecht

Herman Van Holsbeeck werd vele jaren geleden ontslagen door Marc Coucke. Nadien werd hij een van de ...

257
257
Olise-transferbom: Kompany vangt eerste grote klap

Vincent Kompany lijkt onaantastbaar bij Bayern München, maar net nu dreigt een transferbom zijn ...

169
169
Raman verklaart gemiste buitenlandse toptransfer

Benito Raman was te gast in de podcast Café Constant. De huidige aanvaller van KV Mechelen ...

55
55
'Guardiola dolenthousiast: Man City wil zaken doen met Genk'

Bij Racing Genk lopen heel wat spelers in de kijker. Het ene transfergerucht is al correcter dan het ...

194
194
Kompany is 'hot': "Tuurlijk staat hij het op verlanglijstje"

Vincent Kompany is plots heel ‘hot’. In heel Europa wordt er geschreven over de coach ...

130
130
'Vrancken stilaan onhoudbaar: twee clubs in de running'

Bij STVV lijken ze steeds meer rekening gaan moeten houden met een vertrek van Wouter Vrancken. De ...

172
172
Zulte Waregem kondigt vertrek Vossen en vier anderen aan

Bijltjesdag bij Zulte Waregem. Essevee maakte vandaag bekend dat het maar liefst vijf spelers na het ...

152
152
'Jackpot voor Union SG: Engelse clubs leggen zak geld klaar'

Union SG gaat ook deze zomer de nodige spelers verliezen. Dat is de logica zelve. De Brusselaars ...

61
61
Taravel speelt open kaart: 2 wissels bij Anderlecht

Na de al even geflatteerde als deugddoende zege tegen AA Gent hoopt RSC Anderlecht de lijn door te ...

248
248
'Zulte Waregem vindt nieuwe T1 bij ... Anderlecht'

Nu het ook mathematisch al zeker is van het behoud staat er voor Zulte Waregem de komende weken nog ...

285
285
Sensatie in Amateur: BV-sprookje en racismerel in slot

De Jupiler Pro League kent dit weekend de derde speeldag in de Play-Offs, in de amateurreeksen is ...

55
55
Liefdesverklaring Leko: dubbele wissel in basiself Club?

Zondagavond is het zover. Dan kruisen titelpretendenten Union SG en Club Brugge voor het eerst in ...

395
395
Hommeles bij Real: dít sneerde Vinicius richting Bellingham

Real Madrid sneuvelde woensdag uit de Champions League en dreigt het seizoen dus met lege handen af ...

231
231
Geschiedenis! Club NXT naar prestigieuze finale Youth League

De U19 van Club Brugge heeft een knap stukje geschiedenis geschreven. Blauw-Zwart plaatste zich als ...

315
315
Anderlecht komt met groot nieuws: sterkhouder blijft

RSC Anderlecht neemt het komende speeldag op tegen KV Mechelen, maar voor de clash in de ...

184
184

Meer sportnieuws