TRANSFERUURTJE: 'Club heeft bijna beet, Anderlecht wil shoppen bij Rennes'

door
TRANSFERUURTJE: 'Club heeft bijna beet, Anderlecht wil shoppen bij Rennes'

De start van de competities in binnen- en buitenland komt steeds dichterbij, maar heel wat clubs zijn nog lang niet klaar met hun huiswerk op de transfermarkt. Het regent dan ook nieuwtjes en pittige geruchten. Al dat transfernieuws bundelt VoetbalNieuws dagelijks om 12u in het TRANSFERUURTJE.


JUPILER PRO LEAGUE

Het lijkt erop dat Club Brugge snel zijn tweede aanwinst van de zomer zal voorstellen. De verwachting was dat de komst van Tibo Persyn dinsdag al aangekondigd zou worden, maar dat gebeurde uiteindelijk niet. Toch zou de transfer van de jonge rechterflankspeler van Internazionale snel geofficialiseerd moeten worden. Club zou uiteindelijk toch een aankoopoptie afgedwongen hebben bij de Italianen.



De transfer van Persyn komt mogelijk niets te vroeg, want er is nog steeds belangstelling voor Clinton Mata. De rechtsachter zou bovenaan het zomerse verlanglijstje van FC Sevilla staan. Mata gaf zelf onlangs wel nog aan niet met een transfer bezig te zijn, het valt dus af te wachten of het tot een vertrek zal komen. De komende weken zou Club ook nog een flankaanvaller willen aantrekken, waarbij gezocht wordt naar iemand met een gelijkaardig profiel als ex-speler Krépin Diatta, en een spits om de concurrentie met Bas Dost aan te gaan.

Anderlecht is dan weer nog altijd duchtig op zoek naar een spits. Nu het definitief naast Evann Guessand grijpt - de Fransman gaat verlengen bij OGC Nice - zou het een spits van Stade Rennes op het oog hebben. M'Baye Niang mag vertrekken bij de club van Jérémy Doku en de 26-jarige Senegalees met een verleden bij AC Milan zou ook in de belangstelling staan van Celtic, Nottingham Forest en Venezia. Het budget van Paars-Wit zou 5 miljoen euro bedragen, een som die het ook veil had voor Guessand.



Daarnaast dacht Anderlecht de voorbije weken ook aan enkele smaakmakers uit de Jupiler Pro League. Technisch directeur Peter Verbeke zou immers geïnformeerd hebben naar Maxime D'Arpino (KV Oostende) en Thomas Henry (OH Leuven). Het bleef echter bij het inwinnen van informatie, want een bod kwam er sindsdien niet.

Bij KRC Genk moeten ze deze zomer mogelijk nog afscheid nemen van Jhon Lucumi. De Colombiaanse verdediger heeft nog maar één jaar contract en is opnieuw verschenen op de radar van Atalanta. De Italiaanse nummer drie is nog op zoek naar versterking achterin en met een vraagprijs van 10 à 11 miljoen euro zou Lucumi voor hen een behoorlijk goedkope optie zijn.



Aan inkomende zijde viel de voorbije weken de naam van Gianluca Busio bij Genk, maar het Amerikaanse talent zal niet naar de Luminus Arena komen. Hij zou op het punt staan om een contract te tekenen bij Venezia, nieuwkomer in de Serie A. Ze zouden rond de 10 miljoen euro neertellen voor de jonge middenvelder.

Antwerp neemt ook nog afscheid van een titularis. Het zou immers een akkoord gevonden hebben met Celtic omtrent de transfer van Aurelio Buta. De Schotse topclub zou uiteindelijk 3,5 miljoen euro betalen voor de rechtsachter.



BUITENLAND

Michy Batshuayi moet deze zomer weer op zoek naar een nieuwe club en in de Turkse pers doken de voorbije dagen geruchten op dat hij zou kunnen verkassen naar Trabzonspor. Daar zou echter niets van aan zijn. Ook geruchten over een mogelijke terugkeer naar België mogen volgens journalist Sven Claes de prullenmand in.

Ook Romelu Lukaku werd deze zomer al uitgebreid aan een transfer gelinkt, vooral naar ex-club Chelsea. De Blues zouden zelfs zeer concreet geweest zijn en via een tussenpersoon bij Inter een bod van maar liefst 130 miljoen euro neergelegd hebben. Daarnaast stelden ze ook een alternatieve constructie voor waarbij ze minder zouden betalen, maar Timo Werner de omgekeerde beweging zouden laten maken. Inter wees beide voorstellen echter af.



Toby Alderweireld heeft dinsdag zijn transfer afgerond. Zoals de voorbije dagen al in de lucht hing, tekende de Rode Duivel een contract voor drie seizoenen bij het Qatarese Al Duhail

Manchester United stelde dinsdag zijn tweede topaanwinst van de zomer voor. Na Jadon Sancho maakt nu ook Raphaël Varane de overstap naar Old Trafford. United bereikt een princiepsakkoord met Real Madrid over de transfer van de Franse verdediger, die na het afleggen van zijn medische testen zijn handtekening zal zetten onder een contract.

LEES OOK: Leko op hete kolen: CL-selectie Club Brugge bekend

Zou Henry een goede spits zijn voor Anderlecht?

Meest recent

Hasi maakt gehakt van Anderlecht-flop: "Een kutspeler"

Nu het inkomend huiswerk afgerond lijkt ligt de focus bij RSC Anderlecht in de rest van de ...

130
130
Leko op hete kolen: CL-selectie Club Brugge bekend

Hoogspanning in Jan Breydel, waar Club Brugge woensdag tegen Olympique Marseille een ticket voor de ...

95
95
'Anderlecht vindt akkoord: Renard rondt huiswerk af'

Plots gaat het snel bij RSC Anderlecht, dat met Moussa Diarra zopas al een derde winteraanwinst ...

233
233
D-Day in Brugge: Leko zaait mist over Tzolis en Mignolet

Woensdag is het money time voor Club Brugge, dat in eigen huis wellicht nood heeft aan zege tegen ...

132
132
Achter gesloten deuren: Marc Coucke emotioneel geraakt

Bij RSC Anderlecht stond de sfeer de voorbije dagen onder hoogspanning. Het puntenverlies tegen ...

276
276
The Last Dance: Nainggolan naar Jupiler Pro League?

Radja Nainggolan blijft vriend en vijand verbazen. De middenvelder maakte de overstap van Lokeren ...

169
169
‘Cercle Brugge pakt plots uit met miljoenentransfer’

Cercle Brugge is van plan om ferm uit te pakken op de wintermercato. Groen-Zwart vecht ook dit ...

156
156
Karetsas krijgt volle laag: KRC Genk de grote schuldige?

KRC Genk krijgt de trein ook onder Nicky Hayen niet op stoom. Toptalent Konstantinos Karetsas (18) ...

277
277
Meunier geeft Club gouden raad: “Dat moet Leko uitbuiten”

Club Brugge staat voor een belangrijke Europese clash tegen Marseille. In het Jan Breydelstadion ...

228
228
Het gaat snel: Anderlecht stelt nieuwe aanwinst voor

RSC Anderlecht werd eerder op de dag nog genoemd voor een nieuwe wintertransfer en op de ...

398
398
Winters vertrek Ordonez? Leko doet boekje open

Club Brugge focust zich volledig op de Europese clash tegen Olympique Marseille, maar achter de ...

184
184
‘Monstertransfer: entourage Haaland onthult grote droom’

Erling Haaland is één van de grote sterren van het huidige topvoetbal. De Noor staat ...

156
156
Club Brugge krijgt gigantisch nieuws over stadiondossier

Club Brugge en het stadiondossier is een ongeziene soap in het Belgische voetbal. Blauw-Zwart wil al ...

575
575
‘KV Mechelen rondt toptransfer af: akkoord gevonden’

KV Mechelen staat op een zucht van een uitgaande toptransfer. Journalist Nicolo Schira laat weten ...

199
199
Brusselmans breekt na zitting: "Het moet stoppen!"

Voor Herman Brusselmans zijn het al moeilijke tijden geweest. De schrijver/columnist stond plots in ...

131
131
‘Anderlecht heeft beet: Renard pakt uit met verrassing’

RSC Anderlecht wil nog toeslaan op de wintermercato en volgens Het Laatste Nieuws staat Paars-Wit op ...

656
656
‘Grote Tielemans-vrees: Garcia huivert, Villa grijpt in’

Youri Tielemans is onder bondscoach Rudi Garcia de aanvoerder bij de Rode Duivels. Dit seizoen is de ...

200
200
TRANSFERUURTJE: Club Brugge vreest, Hasi dumpt, jackpot Genk

De winterse transferperiode is losgebarsten, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn druk in ...

465
465
Leko krijgt gigantische opsteker vlak voor Club-Marseille

Club Brugge kijkt woensdag Olympique Marseille recht in de ogen namens de Champions League. ...

359
359
Middenvelder Anderlecht kiest voor straffe Belgische transfer

Bij RSC Anderlecht gaan er ook dit jaar een aantal talenten vertrekken. Vanuit RSCA Futures is er ...

279
279
Vanhaezebrouck snoeihard: “Beschamend voor een topclub”

Naar goede gewoonte neemt Hein Vanhaezebrouck de Belgische clubs onder de loep. Deze keer keek de ...

264
264
‘Club Brugge geeft niet op: nieuw bod op toptarget’

Club Brugge wil deze mercato nog flink uitpakken. Blauw-Zwart kent dit seizoen wisselende resultaten ...

598
598
‘KAA Gent zit niet stil en lonkt naar verdediger'

KAA Gent is niet van plan om af te remmen op de wintermercato. De Buffalo’s willen op het slot ...

343
343
Frank Boeckx beleeft natte droom bij vrouwelijke collega

Frank Boeckx werd na zijn actieve carrière een meer dan gewaardeerd analist en ...

163
163
‘Olivier Deman verbaast en heeft knappe transfer beet’

Olivier Deman is op zoek naar een vaste basisstek. De Rode Duivel is volgens Het Nieuwsblad op weg ...

97
97

Meer sportnieuws