KV Mechelen ontdekt nieuwe Kossounou

462 stemmen
KV Mechelen ontdekt nieuwe Kossounou

Speeldag 1 in de Jupiler Pro League is afgerond en daaruit blijkt dat KV Mechelen een club wordt om in de gaten te houden. De Maneblussers komen serieus versterkt uit het tussenseizoen en nieuwkomer Vinicius Souza was vorig weekend bijvoorbeeld een grote uitblinker bij Malinwa.


DRUIJF – CUYPERS 

KV Mechelen begint het nieuwe voetbalseizoen zoals het de vorige jaargang eindigde: met goed voetbal, veel doelpunten en dito spektakel. In de eerste wedstrijd van de nieuwste competitie begon Malinwa dramatisch met een 0-2 achterstand tegen Antwerp FC, maar de troepen van Wouter Vrancken verwezenlijkten een klein voetbalmirakel door alsnog met 3-2 te winnen. Ferdy Druijf was met twee doelpunten de grote man bij KV Mechelen, maar er waren nog verschillende uitblinkers bij de Maneblussers.



Hugo Cuypers vormde bijvoorbeeld een complementair en kwalitatief duo met Ferdy Druijf. Het nieuwe aanvalsduo van KV Mechelen wordt er alvast ééntje om in de gaten te houden in het nieuwe voetbalseizoen. “De samenwerking met Cuypers voorin liep al goed, maar ik ben ervan overtuigd dat het de komende weken alleen nog kan verbeteren”, gaf Druijf aan op de clubwebsite. “Het samenspel met Ferdy liep al goed. We vonden elkaar al snel op training en dat zag je ook in de wedstrijd”, klonk het dan weer bij Cuypers.

OUM GOUET – VINCIUS SOUZA

Ook op het centrale middenveld viel er bij KV Mechelen een nieuw duo te bewonderen. Rob Schoofs kreeg er met Samuel Oum Gouet een stevige, hardwerkende collega bij en de Kameroener beschikt tevens over goeie voetjes. Oum Gouet kwam in het voorbije tussenseizoen over van het Oostenrijkse SC Rheindorf Altach en in zijn eerste  competitiematch voor Malinwa toonde hij veelbelovende zaken aan. De 23-jarige centrale middenvelder etaleerde zaterdag zijn indrukwekkende fysieke capaciteiten met veertien gewonnen duels: geen enkele KV Mechelen-speler kon Oum Gouet in dat onderdeel overtreffen.



Geen twee zonder drie. Zaterdag maakte ook Vinicius Souza zijn opwachting als nieuwe KV Mechelen-speler. En net zoals de twee andere debutanten Hugo Cuypers en Samuel Oum Gouet deed de Braziliaanse aanwinst het voortreffelijk in zijn eerste competitiewedstrijd. Vinicius Souza startte links centraal achterin naast Jordi Vanlerberghe en hij blonk in het defensief opzicht uit met veelvuldig gepleegde intercepties en opvallend weinig balverlies. Vinicius Souza werd vorig seizoen bij Lommel SK, dat hem dit seizoen verhuurt aan KV Mechelen, doorgaans nochtans uitgespeeld als centrale middenvelder. 

DE NIEUWE KOSSONOU

Die polyvalentie als centrale verdediger en middenvelder speelt alvast in het voordeel van Vinicius Souza, want tegen Antwerp FC bewees Samuel Oum Gouet en Rob Schoofs een erg kwalitatief duo te zijn centraal op het middenveld. Voor Tom Caluwé was de veelzijdigheid van Vinicius Souza een belangrijke factor om hem aan te trekken, want tijdens de persvoorstelling van de Braziliaan was de sportief directeur namelijk erg lovend over zijn polyvalentie. En met rede dus. 



Hoewel de 22-jarige Vinicius Souza nog alles te bewijzen heeft in de Jupiler Pro League, vertoont zijn profiel toch wat gelijkenissen met dat van Odilon Kossounou. De Ivoriaan werd bij Club Brugge namelijk geprezen door zijn polyvalentie als centrale verdediger en nummer zes, en net door die veelzijdigheid was Bayer Leverkusen bereid om nog enkele miljoenen meer te betalen voor Kossounou. Helaas zal KV Mechelen wellicht nooit zelf kunnen profiteren van een lucratieve verkoop van Vinicius Souza want de Braziliaan behoort nog tot en met 2025 tot de City Football Group.

FYSIEK STERK MET GOEIE VOETJES 

Voor het gros van de voetballiefhebbers en -analisten was het vorig weekend een erg aangename kennismaking met Vinicius Souza. De 22-jarige krachtpatser liet tegen Antwerp FC een energieke indruk na en hij zette een uiterst betrouwbare prestatie neer. Vinicius Souza telde onder alle spelers van KV Mechelen het meeste aantal gewonnen duels en hij leed tevens het minste balverlies. Indien Wouter Vrancken van plan is om hem definitief in de centrale verdediging te plaatsen, dan is Vinicius Souza goed op weg om een onmisbare pion te worden Achter de Kazerne.

Die fysieke sterkte behoort tot de kernkwaliteiten van Vinicius Souza maar dat geldt eveneens voor zijn voetballende kwaliteiten. Vorig seizoen behoorde hij bij Lommel SK tot de drie beste centrale middenvelders in 1B op het gebied van verkregen en verstuurde passes, alsook de accuraatheid ervan. En die uitstekende lijn zet hij dit seizoen verder bij KV Mechelen. Tegen Antwerp FC pakte hij uit met een passing-zuiverheid van maar liefst 98%, waarmee hij zaterdag eveneens de beste Mechelse speler was. Slechts één verstuurde pass eindigde uiteindelijk niet bij een ploegmaat.



Voor Tom Caluwé en Wouter Vrancken was dat allerminst een verrassing. Het duo kent de kwaliteiten van Vinicius Souza als geen ander, en toen de Braziliaan beschikbaar kwam voor KV Mechelen twijfelden ze geen seconde. “Alle credits daarvoor aan Tom Caluwé. Hij weet precies welke profielen ik graag heb”, liet Vrancken vallen in Het Laatste Nieuws. En nu zijn de kwaliteiten van Vinicius Souza ook bekend bij het grote publiek. “Souza was sterk aan de bal, zonder gekke dingen te doen”, verklaarde Franky Van der Elst bijvoorbeeld aan Gazet van Antwerpen. “Hij wil niet per se laten zien hoe goed hij wel kan voetballen, wat ik toejuich. Stevige boy, trouwens.”

BUSQUETS? 

In de hoedanigheid van centrale verdediger lijkt Vinicius Souza aldus een zekerheidje te worden in het elftal van Wouter Vrancken. Maar indien nodig kan de Braziliaan zijn team ook een rijtje hogerop grote diensten bewijzen. Dat dankzij zijn krachtige postuur, hij namelijk weegt 84 kilo voor 1 meter 89 lengte, maar ook door zijn uitstekend positiespel en dito vista. Daarnaast kan Vinicius Souza zich ook op het technisch gebied nadrukkelijk laten gelden. 



Door zijn voetballend vermogen was hij vorig seizoen bij Lommel SK bijvoorbeeld een ideaal verbindingspunt tussen de verdediging en de aanval. Door de combinatie van deze kwaliteiten spiegelt Vinicius Souza zich zelfs aan Sergio Busquets. “Hij heeft ongeveer dezelfde stijl”, verklaarde de Braziliaan eerder aan Het Belang van Limburg. Wees zeker niet verrast mocht Vinicius Souza dit seizoen ook als centrale middenvelder aan de bak komen bij KV Mechelen. En het ook uitstekend doet. 

LEES OOK: KV Mechelen strikt nu ook talent van Club Brugge

Wordt Vinicius Souza een revelatie in 1A?

Meest recent

Basisplek Doku in acuut gevaar: verbazende Duivel staat klaar

Na de povere prestatie tegen Senegal, staan de basisplaatsen van een aantal Rode Duivels onder druk. ...

0
0
Van Gucht aan de kant geschoven? Valentine haalt zwaar uit

Op televisie leidt hij momenteel de WK-uitzendingen van Sporza. Tussendoor dook hij ook nog op als ...

1
1
'Club Brugge lonkt naar Tottenham voor nieuwe winger'

Club Brugge speurt momenteel naar directe versterking op verschillende posities. Daarnaast zoekt het ...

90
90
Tielemans ruikt toptransfer na straffe WK-stunt

Youri Tielemans heeft op het WK gedaan wat topclubs graag zien: opstaan wanneer alles verkeerd ...

84
84
België-VS: Pochettino spreekt straffe taal over Duivels

Maandagnacht is het zover, dan strijden de Rode Duivels om hun plek in de kwartfinales van het WK ...

389
389
Alle 1/8ste finales op een rij: met België en twéé grote krakers

De kaarten zijn een tweede keer geschud op het WK 2026. Zaterdagnacht werden de laatste duels in de ...

131
131
Kaapverdië doet Messi en co flink schrikken, ook Colombia door

Op het wereldkampioenschap 2026 zijn de laatste matchen in de 1/16de finales achter de rug. ...

59
59
De Cuyper geniet van Belgische fans: "Héél leuk om zien"

De Rode Duivels spelen in de nacht van maandag op dinsdag tegen de Verenigde Staten. Maxim De Cuyper ...

84
84
'Union SG verhoogt bod: transfer stap dichterbij'

Union SG was al zeer actief op de transfermarkt. De Brusselaars zijn volop bezig met het proberen af ...

73
73
Egypte na triller door naar achtste finales

Australië en Egypte speelden vanavond hun zestiende finale. Beide landen hoopten geschiedenis ...

50
50
Vanaken, Tielemans of De Bruyne? Deze Duivel verliest plaats

Bepaalde media riepen zeer hard om een middenveld met Youri Tielemans, Hans Vanaken en Kevin De ...

218
218
'STVV slaat toe: derde zomeraanwinst is bijna een feit'

STVV is op weg naar een derde ingaande transfer. De Kanaries gaan weldra een volgende speler ...

91
91
'Anderlecht wil stunten met peperdure MLS-aankoop'

RSC Anderlecht heeft nood aan aanvallende versterkingen. De geruchtenmolen begint stilaan op gang te ...

312
312
Nederland oordeelt over Lukaku: "Rom is een betere versie"

Romelu Lukaku is al vele jaren een spits die het voortreffelijk doet bij de Europese top en subtop. ...

349
349
'Union SG ontvangt monsterbod van 20 miljoen euro'

Union SG gaat deze zomermercato héél flink cashen. De bekerwinnaar heeft vandaag een ...

92
92
Sibierski, Pétrot en Biancone: vloek doorbreken bij Anderlecht

RSC Anderlecht heeft met Gulian Biancone en Léo Petrot twee Franse verdedigers gehaald, nadat ...

350
350
Al-Nassr stunt met coach, Aké verrast iedereen

Toch wel verrassend transfernieuws. Al-Nassr heeft een nieuwe coach aangesteld en het is niét ...

43
43
De Cat dreigt transferbom Anderlecht zwaar te verknallen

Nathan De Cat moest dé droomtransfer van Anderlecht worden. Een jackpot van 25 miljoen euro ...

498
498
'Anderlecht plant miljoenenbod op ex-smaakmaker Antwerp'

RSC Anderlecht is op zoek naar ervaring, dat is duidelijk. De Brusselaars haalden al twee stevige ...

352
352
Transfervuurwerk bij STVV: ‘topspelers’ op komst

STVV zag al heel wat volk vertrekken. De club nam ook afscheid van Wouter Vrancken, die naar Hearts ...

444
444
Geen twijfel: waarom De Bruyne nét wel moet starten tegen de VS

Bondscoach Rudi Garcia gaat wisselen tegen de Verenigde Staten. Ondergetekende liet al meermaals ...

162
162
De Ketelaere krijgt gouden raad: “Bestudeer WK-revelatie!”

Charles De Ketelaere krijgt het vertrouwen in de basis van bondscoach Rudi Garcia dit WK, maar de ...

79
79
Verrassend oordeel akkefietje Tielemans – Trossard

Het was een opvallend beeld tijdens België – Senegal. Bij een 0-2 achterstand ging ...

137
137
Cercle Brugge hoort kassa rinkelen: onverwachte transfer

Cercle Brugge wist de afgelopen seizoenen enkele knappe uitgaande deals af te ronden. Groen-Zwart ...

123
123
Ongezien: 'aardbevingen' gemeten bij Duivelse comeback

De comeback van de Rode Duivels tegen Senegal blijft nog nazinderen. Na een 0-2 achterstand vochten ...

59
59

Meer sportnieuws