KV Mechelen ontdekt nieuwe Kossounou

door
KV Mechelen ontdekt nieuwe Kossounou

Speeldag 1 in de Jupiler Pro League is afgerond en daaruit blijkt dat KV Mechelen een club wordt om in de gaten te houden. De Maneblussers komen serieus versterkt uit het tussenseizoen en nieuwkomer Vinicius Souza was vorig weekend bijvoorbeeld een grote uitblinker bij Malinwa.


DRUIJF – CUYPERS 

KV Mechelen begint het nieuwe voetbalseizoen zoals het de vorige jaargang eindigde: met goed voetbal, veel doelpunten en dito spektakel. In de eerste wedstrijd van de nieuwste competitie begon Malinwa dramatisch met een 0-2 achterstand tegen Antwerp FC, maar de troepen van Wouter Vrancken verwezenlijkten een klein voetbalmirakel door alsnog met 3-2 te winnen. Ferdy Druijf was met twee doelpunten de grote man bij KV Mechelen, maar er waren nog verschillende uitblinkers bij de Maneblussers.



Hugo Cuypers vormde bijvoorbeeld een complementair en kwalitatief duo met Ferdy Druijf. Het nieuwe aanvalsduo van KV Mechelen wordt er alvast ééntje om in de gaten te houden in het nieuwe voetbalseizoen. “De samenwerking met Cuypers voorin liep al goed, maar ik ben ervan overtuigd dat het de komende weken alleen nog kan verbeteren”, gaf Druijf aan op de clubwebsite. “Het samenspel met Ferdy liep al goed. We vonden elkaar al snel op training en dat zag je ook in de wedstrijd”, klonk het dan weer bij Cuypers.

OUM GOUET – VINCIUS SOUZA

Ook op het centrale middenveld viel er bij KV Mechelen een nieuw duo te bewonderen. Rob Schoofs kreeg er met Samuel Oum Gouet een stevige, hardwerkende collega bij en de Kameroener beschikt tevens over goeie voetjes. Oum Gouet kwam in het voorbije tussenseizoen over van het Oostenrijkse SC Rheindorf Altach en in zijn eerste  competitiematch voor Malinwa toonde hij veelbelovende zaken aan. De 23-jarige centrale middenvelder etaleerde zaterdag zijn indrukwekkende fysieke capaciteiten met veertien gewonnen duels: geen enkele KV Mechelen-speler kon Oum Gouet in dat onderdeel overtreffen.



Geen twee zonder drie. Zaterdag maakte ook Vinicius Souza zijn opwachting als nieuwe KV Mechelen-speler. En net zoals de twee andere debutanten Hugo Cuypers en Samuel Oum Gouet deed de Braziliaanse aanwinst het voortreffelijk in zijn eerste competitiewedstrijd. Vinicius Souza startte links centraal achterin naast Jordi Vanlerberghe en hij blonk in het defensief opzicht uit met veelvuldig gepleegde intercepties en opvallend weinig balverlies. Vinicius Souza werd vorig seizoen bij Lommel SK, dat hem dit seizoen verhuurt aan KV Mechelen, doorgaans nochtans uitgespeeld als centrale middenvelder. 

DE NIEUWE KOSSONOU

Die polyvalentie als centrale verdediger en middenvelder speelt alvast in het voordeel van Vinicius Souza, want tegen Antwerp FC bewees Samuel Oum Gouet en Rob Schoofs een erg kwalitatief duo te zijn centraal op het middenveld. Voor Tom Caluwé was de veelzijdigheid van Vinicius Souza een belangrijke factor om hem aan te trekken, want tijdens de persvoorstelling van de Braziliaan was de sportief directeur namelijk erg lovend over zijn polyvalentie. En met rede dus. 



Hoewel de 22-jarige Vinicius Souza nog alles te bewijzen heeft in de Jupiler Pro League, vertoont zijn profiel toch wat gelijkenissen met dat van Odilon Kossounou. De Ivoriaan werd bij Club Brugge namelijk geprezen door zijn polyvalentie als centrale verdediger en nummer zes, en net door die veelzijdigheid was Bayer Leverkusen bereid om nog enkele miljoenen meer te betalen voor Kossounou. Helaas zal KV Mechelen wellicht nooit zelf kunnen profiteren van een lucratieve verkoop van Vinicius Souza want de Braziliaan behoort nog tot en met 2025 tot de City Football Group.

FYSIEK STERK MET GOEIE VOETJES 

Voor het gros van de voetballiefhebbers en -analisten was het vorig weekend een erg aangename kennismaking met Vinicius Souza. De 22-jarige krachtpatser liet tegen Antwerp FC een energieke indruk na en hij zette een uiterst betrouwbare prestatie neer. Vinicius Souza telde onder alle spelers van KV Mechelen het meeste aantal gewonnen duels en hij leed tevens het minste balverlies. Indien Wouter Vrancken van plan is om hem definitief in de centrale verdediging te plaatsen, dan is Vinicius Souza goed op weg om een onmisbare pion te worden Achter de Kazerne.

Die fysieke sterkte behoort tot de kernkwaliteiten van Vinicius Souza maar dat geldt eveneens voor zijn voetballende kwaliteiten. Vorig seizoen behoorde hij bij Lommel SK tot de drie beste centrale middenvelders in 1B op het gebied van verkregen en verstuurde passes, alsook de accuraatheid ervan. En die uitstekende lijn zet hij dit seizoen verder bij KV Mechelen. Tegen Antwerp FC pakte hij uit met een passing-zuiverheid van maar liefst 98%, waarmee hij zaterdag eveneens de beste Mechelse speler was. Slechts één verstuurde pass eindigde uiteindelijk niet bij een ploegmaat.



Voor Tom Caluwé en Wouter Vrancken was dat allerminst een verrassing. Het duo kent de kwaliteiten van Vinicius Souza als geen ander, en toen de Braziliaan beschikbaar kwam voor KV Mechelen twijfelden ze geen seconde. “Alle credits daarvoor aan Tom Caluwé. Hij weet precies welke profielen ik graag heb”, liet Vrancken vallen in Het Laatste Nieuws. En nu zijn de kwaliteiten van Vinicius Souza ook bekend bij het grote publiek. “Souza was sterk aan de bal, zonder gekke dingen te doen”, verklaarde Franky Van der Elst bijvoorbeeld aan Gazet van Antwerpen. “Hij wil niet per se laten zien hoe goed hij wel kan voetballen, wat ik toejuich. Stevige boy, trouwens.”

BUSQUETS? 

In de hoedanigheid van centrale verdediger lijkt Vinicius Souza aldus een zekerheidje te worden in het elftal van Wouter Vrancken. Maar indien nodig kan de Braziliaan zijn team ook een rijtje hogerop grote diensten bewijzen. Dat dankzij zijn krachtige postuur, hij namelijk weegt 84 kilo voor 1 meter 89 lengte, maar ook door zijn uitstekend positiespel en dito vista. Daarnaast kan Vinicius Souza zich ook op het technisch gebied nadrukkelijk laten gelden. 



Door zijn voetballend vermogen was hij vorig seizoen bij Lommel SK bijvoorbeeld een ideaal verbindingspunt tussen de verdediging en de aanval. Door de combinatie van deze kwaliteiten spiegelt Vinicius Souza zich zelfs aan Sergio Busquets. “Hij heeft ongeveer dezelfde stijl”, verklaarde de Braziliaan eerder aan Het Belang van Limburg. Wees zeker niet verrast mocht Vinicius Souza dit seizoen ook als centrale middenvelder aan de bak komen bij KV Mechelen. En het ook uitstekend doet. 

LEES OOK: STVV bestolen van titelkans? “Refs beter hun werk deden…”

🚀 Yellow-Red Mechelen-fans lezen nu:

Vanderbiest vloekt erop los na KV Mechelen-pandoering
Vanderbiest vloekt erop los na KV Mechelen-pandoering
104

Wordt Vinicius Souza een revelatie in 1A?

Meest recent

'Club Brugge plukt Antwerp kaal: details lekken uit'

Deels uit financiële noodzaak trekt Antwerp tegenwoordig meer dan ooit de kaart van de jeugd. ...

80
80
'Bommetje bij Club Brugge: jackpot voor bankzitter?'

Club Brugge gaat andermaal een lucratieve zomer tegemoet, waarin tal van sterkhouders de kassa ...

75
75
'Leegloop in Anderlecht: nieuwkomer laat kassa rinkelen'

RSC Anderlecht kan maar beter snel een sportieve baas aanstellen, want de Brusselaars stevenen ...

230
230
'Dilemma bij Club Brugge: play-offheld richting exit'

Dankzij een zes op zes tegen KV Mechelen en AA Gent blijft Club Brugge in het spoor van koploper ...

259
259
'Klopjacht op De Cat: drie grootmachten duwen door'

RSC Anderlecht heeft geen tijd om stil te staan bij de nul op zes tegen STVV en Union, want zondag ...

289
289
Paspoortbom barst: Hoefkens midden in Nederlandse storm

Een paspoortschandaal bij onze noorderburen zet het Nederlandse voetbal op scherp. Hoofdrolspelers ...

71
71
‘Knaltransfer STVV-sterkhouder: twee clubs dringen aan’

Sint-Truiden VV is dit seizoen dé grote revelatie van de Jupiler Pro League. De formatie van ...

45
45
'Mourinho naar Real Madrid? Sensationele comeback lonkt'

Het seizoen loopt in de grote competities ten einde en de spanning begint te stijgen. Verschillende ...

74
74
Pfaff snapt niets van Anderlecht: “Zal ik nooit begrijpen”

RSC Anderlecht zoekt al acht jaar naar een prijs. Paars-Wit leek met Vincent Kompany de ambitieuze ...

187
187
Brazilië incasseert mokerslag: definitief géén WK voor ster

De Braziliaanse nationale ploeg behoort altijd tot de topfavorieten op het WK. Dat zal ook het geval ...

74
74
‘Janssen hakt knoop door over Antwerp-toekomst’

Waar ligt de toekomst van Vincent Janssen? Het contract van de Nederlandse aanvaller loopt aan het ...

309
309
Standard troeft KAA Gent én buitenland af: straffe ambities

Standard Luik hoopt snel weer aan de top van het Belgische voetbal te staan, maar dat is uiteraard ...

181
181
Mulder haalt uit naar bondscoach: "Om stil van te worden"

Jan Mulder weet nog altijd hoe hij een bal moet raken, maar tegenwoordig treft hij vooral met ...

61
61
Nainggolan krijgt steun uit onverwachte hoek: fans afgemaakt

De perikelen rond Radja Nainggolan en Beerschot blijven op sociale media ‘hot’. De ...

148
148
Toekomst Sporting Hasselt onzeker: “Dat is niet houdbaar”

Sporting Hasselt werd kampioen in Eerste Amateur en maakt de overstap naar het profvoetbal ...

195
195
‘Union-revelatie uit ambitie: bliksemtransfer op komst'

Union SG is dit seizoen weer sterk bezig. In de Champion Play-Offs staat de Brusselse club bovenaan. ...

76
76
Grote boycot Antwerp – Standard door ‘loze belofte’

De Europe Play-Offs liggen volledig open. Door het puntenverlies van KRC Genk maken ook Westerlo, ...

147
147
TRANSFERUURTJE: ‘Club shopt bij concurrent, Anderlecht schrapt’

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

439
439
Beerschot komt met statement over Nainggolan en Stijnen

Beerschot won met 3-2 van Patro Eisden na verlengingen, maar de escalaties tijdens de wedstrijd ...

128
128
Drama voor Anderlecht-jeugdproduct: Doku in zak en as

Eliot Matazo is een jeugdproduct van RSC Anderlecht, maar de middenvelder ging al op jonge leeftijd ...

124
124
'Knaltransfer Godts ter discussie: Ajax verlangt monstersom'

De zomermercato komt eraan en de clubs zijn al volop bezig met volgend seizoen. Mika Godt is grof ...

107
107
Wending Lukaku in de maak: bondscoach Garcia gespot

Romelu Lukaku kent een rampseizoen bij Napoli. De aanvaller was vorig seizoen nog de grote man in ...

202
202
‘FIFA hoort Kompany: nieuwe regel op WK 2026’

Het WK 2026 sluipt dichterbij en de Verenigde Staten, Mexico en Canada zijn alle voorbereidingen aan ...

156
156
Nainggolan post verschroeiend statement: oorlog met fans

De wedstrijd tussen Beerschot en Patro Eisden zindert nog na. Radja Nainggolan bracht de uitploeg op ...

245
245
Totale exodus op Stayen? STVV-fans krijgen goed nieuws

De derde plaats en het Europese ticket zijn inmiddels binnen handbereik, STVV blijft dit seizoen ...

126
126

Meer sportnieuws