KV Mechelen ontdekt nieuwe Kossounou

door
KV Mechelen ontdekt nieuwe Kossounou

Speeldag 1 in de Jupiler Pro League is afgerond en daaruit blijkt dat KV Mechelen een club wordt om in de gaten te houden. De Maneblussers komen serieus versterkt uit het tussenseizoen en nieuwkomer Vinicius Souza was vorig weekend bijvoorbeeld een grote uitblinker bij Malinwa.


DRUIJF – CUYPERS 

KV Mechelen begint het nieuwe voetbalseizoen zoals het de vorige jaargang eindigde: met goed voetbal, veel doelpunten en dito spektakel. In de eerste wedstrijd van de nieuwste competitie begon Malinwa dramatisch met een 0-2 achterstand tegen Antwerp FC, maar de troepen van Wouter Vrancken verwezenlijkten een klein voetbalmirakel door alsnog met 3-2 te winnen. Ferdy Druijf was met twee doelpunten de grote man bij KV Mechelen, maar er waren nog verschillende uitblinkers bij de Maneblussers.



Hugo Cuypers vormde bijvoorbeeld een complementair en kwalitatief duo met Ferdy Druijf. Het nieuwe aanvalsduo van KV Mechelen wordt er alvast ééntje om in de gaten te houden in het nieuwe voetbalseizoen. “De samenwerking met Cuypers voorin liep al goed, maar ik ben ervan overtuigd dat het de komende weken alleen nog kan verbeteren”, gaf Druijf aan op de clubwebsite. “Het samenspel met Ferdy liep al goed. We vonden elkaar al snel op training en dat zag je ook in de wedstrijd”, klonk het dan weer bij Cuypers.

OUM GOUET – VINCIUS SOUZA

Ook op het centrale middenveld viel er bij KV Mechelen een nieuw duo te bewonderen. Rob Schoofs kreeg er met Samuel Oum Gouet een stevige, hardwerkende collega bij en de Kameroener beschikt tevens over goeie voetjes. Oum Gouet kwam in het voorbije tussenseizoen over van het Oostenrijkse SC Rheindorf Altach en in zijn eerste  competitiematch voor Malinwa toonde hij veelbelovende zaken aan. De 23-jarige centrale middenvelder etaleerde zaterdag zijn indrukwekkende fysieke capaciteiten met veertien gewonnen duels: geen enkele KV Mechelen-speler kon Oum Gouet in dat onderdeel overtreffen.



Geen twee zonder drie. Zaterdag maakte ook Vinicius Souza zijn opwachting als nieuwe KV Mechelen-speler. En net zoals de twee andere debutanten Hugo Cuypers en Samuel Oum Gouet deed de Braziliaanse aanwinst het voortreffelijk in zijn eerste competitiewedstrijd. Vinicius Souza startte links centraal achterin naast Jordi Vanlerberghe en hij blonk in het defensief opzicht uit met veelvuldig gepleegde intercepties en opvallend weinig balverlies. Vinicius Souza werd vorig seizoen bij Lommel SK, dat hem dit seizoen verhuurt aan KV Mechelen, doorgaans nochtans uitgespeeld als centrale middenvelder. 

DE NIEUWE KOSSONOU

Die polyvalentie als centrale verdediger en middenvelder speelt alvast in het voordeel van Vinicius Souza, want tegen Antwerp FC bewees Samuel Oum Gouet en Rob Schoofs een erg kwalitatief duo te zijn centraal op het middenveld. Voor Tom Caluwé was de veelzijdigheid van Vinicius Souza een belangrijke factor om hem aan te trekken, want tijdens de persvoorstelling van de Braziliaan was de sportief directeur namelijk erg lovend over zijn polyvalentie. En met rede dus. 



Hoewel de 22-jarige Vinicius Souza nog alles te bewijzen heeft in de Jupiler Pro League, vertoont zijn profiel toch wat gelijkenissen met dat van Odilon Kossounou. De Ivoriaan werd bij Club Brugge namelijk geprezen door zijn polyvalentie als centrale verdediger en nummer zes, en net door die veelzijdigheid was Bayer Leverkusen bereid om nog enkele miljoenen meer te betalen voor Kossounou. Helaas zal KV Mechelen wellicht nooit zelf kunnen profiteren van een lucratieve verkoop van Vinicius Souza want de Braziliaan behoort nog tot en met 2025 tot de City Football Group.

FYSIEK STERK MET GOEIE VOETJES 

Voor het gros van de voetballiefhebbers en -analisten was het vorig weekend een erg aangename kennismaking met Vinicius Souza. De 22-jarige krachtpatser liet tegen Antwerp FC een energieke indruk na en hij zette een uiterst betrouwbare prestatie neer. Vinicius Souza telde onder alle spelers van KV Mechelen het meeste aantal gewonnen duels en hij leed tevens het minste balverlies. Indien Wouter Vrancken van plan is om hem definitief in de centrale verdediging te plaatsen, dan is Vinicius Souza goed op weg om een onmisbare pion te worden Achter de Kazerne.

Die fysieke sterkte behoort tot de kernkwaliteiten van Vinicius Souza maar dat geldt eveneens voor zijn voetballende kwaliteiten. Vorig seizoen behoorde hij bij Lommel SK tot de drie beste centrale middenvelders in 1B op het gebied van verkregen en verstuurde passes, alsook de accuraatheid ervan. En die uitstekende lijn zet hij dit seizoen verder bij KV Mechelen. Tegen Antwerp FC pakte hij uit met een passing-zuiverheid van maar liefst 98%, waarmee hij zaterdag eveneens de beste Mechelse speler was. Slechts één verstuurde pass eindigde uiteindelijk niet bij een ploegmaat.



Voor Tom Caluwé en Wouter Vrancken was dat allerminst een verrassing. Het duo kent de kwaliteiten van Vinicius Souza als geen ander, en toen de Braziliaan beschikbaar kwam voor KV Mechelen twijfelden ze geen seconde. “Alle credits daarvoor aan Tom Caluwé. Hij weet precies welke profielen ik graag heb”, liet Vrancken vallen in Het Laatste Nieuws. En nu zijn de kwaliteiten van Vinicius Souza ook bekend bij het grote publiek. “Souza was sterk aan de bal, zonder gekke dingen te doen”, verklaarde Franky Van der Elst bijvoorbeeld aan Gazet van Antwerpen. “Hij wil niet per se laten zien hoe goed hij wel kan voetballen, wat ik toejuich. Stevige boy, trouwens.”

BUSQUETS? 

In de hoedanigheid van centrale verdediger lijkt Vinicius Souza aldus een zekerheidje te worden in het elftal van Wouter Vrancken. Maar indien nodig kan de Braziliaan zijn team ook een rijtje hogerop grote diensten bewijzen. Dat dankzij zijn krachtige postuur, hij namelijk weegt 84 kilo voor 1 meter 89 lengte, maar ook door zijn uitstekend positiespel en dito vista. Daarnaast kan Vinicius Souza zich ook op het technisch gebied nadrukkelijk laten gelden. 



Door zijn voetballend vermogen was hij vorig seizoen bij Lommel SK bijvoorbeeld een ideaal verbindingspunt tussen de verdediging en de aanval. Door de combinatie van deze kwaliteiten spiegelt Vinicius Souza zich zelfs aan Sergio Busquets. “Hij heeft ongeveer dezelfde stijl”, verklaarde de Braziliaan eerder aan Het Belang van Limburg. Wees zeker niet verrast mocht Vinicius Souza dit seizoen ook als centrale middenvelder aan de bak komen bij KV Mechelen. En het ook uitstekend doet. 

LEES OOK: Vanderbiest rekent zich niet rijk: "Heeft Union nog gedaan"

Wordt Vinicius Souza een revelatie in 1A?

Meest recent

Slimme tip: maak VoetbalNieuws jouw vaste bron op Google

Bij VoetbalNieuws brengen we je al jarenlang het belangrijkste nieuws uit de Jupiler Pro League en ...

97
97
Club in het voordeel tegen Union? Leko is duidelijk

Club Brugge kan de komende dagen achterover leunen en rustig kijken hoe Union het er vanaf brengt. ...

116
116
Tzolis reageert na nieuwe knalprestatie op transfergeruchten

Club Brugge ligt meer dan ooit op titelkoers. Met een 2-0-zege tegen STVV breidt het zijn voorsprong ...

123
123
Kompany in de clinch met eigen speler: "Hj is verkeerd"

Bayern München ging zaterdag wel winnen op het veld van Wolfsburg, maar het likt eigenlijk nog ...

79
79
Club pluimt Kanaries en zet Union verder onder druk

Club Brugge heeft Union nog wat meer onder druk gezet in de strijd om de titel. Blauw-Zwart liet ...

150
150
"Ik zou heel graag bij STVV willen blijven"

Als Anderlecht zondag niet wint in Gent, dan is STVV helemaal zeker van de derde plaats in de ...

70
70
Lommel oordeelt over promotiekansen tegen Dender

Dender kent zijn tegenstander in de barrage om het behoud. De rode lantaarn zal het daarin moeten ...

96
96
Prachtig afscheid Vossen: "Een serieuze pleister op wonde"

Zulte Waregem zette zaterdag een punt achter zijn seizoen met een nieuwe zege tegen Dender. Daarbij ...

53
53
'Van Bommel eindelijk weer aan de slag bij deze topclub'

Het is intussen al twee jaar geleden dat Mark van Bommel de deur van de Bosuil achter zich ...

137
137
Bayern herpakt zich een beetje met nipte zege

De uitschakeling in de Champions League door PSG kwam deze week zeer hard aan bij Bayern ...

36
36
Doku wéér de uitblinker: City blijft in titelstrijd

Manchester City blijft volop Arsenal het vuur aan de schenen leggen in de Engelse titelstrijd. Het ...

66
66
Kiel in zak en as: Lommel houdt Beerschot uit barrages

Beerschot moet zijn promotiedroom definitief opbergen. De Mannekes zijn er op het Kiel niet in ...

219
219
'Coucke gooit alle remmen los: Romback doet RSCA daveren'

Marc Coucke droomt luidop van Romelu Lukaku, en dan telt hij niet meer. Het gerommel bij Napoli doet ...

1285
1285
Leko maakt ploeg bekend: één enorme verrassing

Club Brugge kan vanavond een volgende grote stap richting landstitel zetten. Ze ontvangen STVV, dat ...

132
132
'Benfica neemt verrassende beslissing over Ivanovic'

Voor topspelers uit de Jupiler Pro League is het niet altijd makkelijk om bij een vertrek meteen ...

67
67
Bommetje voor Clasico: "Vinicius was op weg naar Barça"

FC Barcelona kan voor de ultieme vernedering zorgen bij Real Madrid. Kampioen spelen in eigen huis ...

194
194
'AA Gent houdt schoonmaak: 11 spelers weg'

AA Gent haalde voor het tweede jaar op rij de Champions' Play-Offs, wat al progressie is. De jaren ...

388
388
KV Kortrijk stuurt vier spelers naar de uitgang

KV Kortrijk speelt komend seizoen weer in de Jupiler Pro League. De Kerels zijn al druk bezig met ...

75
75
Taravel waarschuwt voor AA Gent: "Weet iedereen binnen RSCA"

RSC Anderlecht speelt zondag een zeer belangrijk duel op het veld van AA Gent. Als RSCA er kan ...

144
144
Vossen wint afscheidsmatch, pandoering voor Cercle Brugge

In de Jupiler Pro League stonden er in de Relegation Play-Offs twee matchen op het programma. Voor ...

53
53
De Cuyper blinkt uit, Manchester United stelt teleur

In de Premier League en Bundesliga stonden er deze namiddag een aantal duels op het programma. Wat ...

47
47
Boskamp kritisch voor Hayen: "Lukt hem ook niet"

Bij KRC Genk draait het dit seizoen voor geen meter in de Jupiler Pro League. De Limburgers wonnen ...

201
201
Schot in de roos: Bertaccini ontroert met heuglijk nieuws

Adriano Bertaccini heeft zonet heuglijk nieuws aangekondigd, dat meteen voor veel reacties zorgt ...

100
100
'AA Gent hakt knoop door: twee toptransfers op komst'

AA Gent moét winnen van RSC Anderlecht, anders lijkt het seizoen stilaan over en out te zijn. ...

371
371
'Hallo, Belgische topclubs? FC Twente wil toeslaan in CPL'

Lommel SK strijdt om promotie en de Limburgers staan er alvast goed voor na een 3-1-zege tegen ...

80
80
Vanderbiest rekent zich niet rijk: "Heeft Union nog gedaan"

KV Mechelen won vorige week met 1-0 van AA Gent en deed zo een zeer goede zaak. Ze doen weer volop ...

97
97

Meer sportnieuws