EXCLUSIEF: Waarom Nice Nsoki met groot verlies verkocht

1092 stemmen
EXCLUSIEF: Waarom Nice Nsoki met groot verlies verkocht

Club Brugge haalde met Stanley Nsoki een nieuwe verdediger in huis. De 22-jarige Fransman kwam voor ongeveer 6,5 miljoen euro over van OGC Nice. Een dure transfer, maar wat mogen de fans verwachten van de ex-speler van PSG? 

Her en der zijn er wat twijfels over de nieuwe aanwinst van Club. Nice kocht hem twee jaar geleden voor 12,5 miljoen euro weg bij PSG en laat hem nu dus voor bijna de helft gaan. Volgens Santi Aouna, journalist bij Foot Mercato, is dat geen verrassing. 

"Neen, het is geen verrassing dat Nice hem met verlies liet vertrekken naar Club Brugge. Nsoki heeft wel degelijk potentieel, maar het wordt voor hem nu tijd dat hij ook gaat bewijzen dat hij dat potentieel ten volle kan benutten", zegt hij aan onze redactie.



Concurrent voor Mitrovic 

Afgelopen seizoen was Nsoki zeker geen vaste waarde bij Nice. In 2021 geraakte hij er zelfs wat op een zijspoor en bleef hij voornamelijk op de bank zitten. Waar lag dat aan? “Hij heeft een concentratieprobleem, maar desondanks is het een solide verdediger. Hij is sterk in de duels, technisch vrij goed en het is een intelligente speler. Het is ook iemand die hard werkt”, zegt hij. 

Dit doet allemaal een beetje denken aan Simon Deli, die ook over dergelijke kwaliteiten beschikt. Bij Nice lukte het dus niet voor Nsoki.



"Hij komt uit een zeer moeilijk seizoen. Nsoki speelde er ook op verschillende posities, maar het is toch iemand die het best tot zijn recht komt als centrale verdediger", besluit Aouna. 

Bij Club, dat centraal achterin wel wat snelheid kan gebruiken, zal hij dus de concurrentie moeten aangaan met Matej Mitrovic die tot op heden geen geweldige indruk achterliet. Nsoki kan tegen Union SG zijn debuut maken.

Claudio Reulens

LEES OOK: Club Brugge reageert fors na nazigroet

Zal hij de plaats gaan innemen van Mitrovic?

Meest recent

KV Mechelen wacht af: ervaren pion mysterieus over vertrek

Bij KV Mechelen hopen ze nog een Europees ticket te behalen, wat voor de club fantastisch zou zijn. ...

26
26
Club Brugge reageert fors na nazigroet

Er was een groot feest na Club Brugge - Union SG, maar één fan zorgde ervoor dat hij ...

96
96
Van Gucht en Charlotte shockeren: “Namen beslissing samen”

Alsof alle ogen al niet genoeg op hen gericht waren, zorgen Ruben Van Gucht en Charlotte Van Looy ...

21
21
Club Brugge heeft beet en shopt in de Bundesliga

Club Brugge is volop bezig met het scouten van buitenlandse talenten, maar ze wisten ook al een ...

30
30
Hayen baalt: vier pionnen out voor Antwerp

KRC Genk moet aan de bak tegen Royal Antwerp FC. De Limburgers beseffen dat het van moeten is, want ...

56
56
Sibierski aan zet: blijft 'miscast' dan toch bij Anderlecht?

Bij RSC Anderlecht gaat er heel wat volk de club verlaten komende zomer. Over één ...

264
264
FC Barcelona brengt geweldig nieuws over Flick

FC Barcelona werd dit seizoen op overtuigende wijze kampioen in Spanje. De Catalanen spelen ...

27
27
Nét geen WK met de Rode Duivels, weldra terug in JPL?

Héél wat Belgische clubs zoeken op de transfermarkt naar opportuniteiten. Misschien is ...

66
66
Vandenbempt looft Bruggeling: "Op 1 bij de Gouden Schoen"

Club Brugge wordt kampioen, dat is duidelijk. Blauw-Zwart maakte héél veel indruk in ...

201
201
Anderlecht heeft beet en sluit nieuw contract af

RSC Anderlecht is bij de eerste ploeg al jaren op de dool, maar gelukkig is er Neerpede. Daar zijn ...

136
136
Roméo Lavia moet nieuwe opdoffer slikken

Rudi Garcia stelde vrijdag heel wat potentiële Rode Duivels teleur bij het bekend maken van ...

112
112
'Cercle wrijft zich in handen: transferstrijd helemaal los'

Cercle Brugge blikt alweer terug op een moeilijk seizoen, waarin het pas in de Relegation Play-Off ...

84
84
Vrancken lacht tanden bloot na vraag over toekomst

STVV moest zaterdag wel vrede nemen met een gelijkspel tegen AA Gent, maar dat kon de pret op Stayen ...

146
146
'Exit Rigaux: Club kiest voor verrassende vervanging'

Club Brugge staat voor een nieuwe landstitel, maar ook voor grote veranderingen. Zowel op als naast ...

409
409
Real Madrid kondigt vertrek van icoon aan

Voor Real Madrid eindigt het seizoen volgend weekend met een thuiswedstrijd tegen Athletic Bilbao. ...

76
76
'Club davert op grondvesten: vertrek in kannen en kruiken'

Club Brugge zette zondagavond een enorme stap richting de landstitel door Union met 5-0 te ...

453
453
Courtois verbaast en koopt zich bij nieuwe club in

Thibaut Courtois haalt op zijn 34ste nog steeds een bijzonder hoog niveau. De doelman van Real ...

99
99
Jan Breydel ontploft: Brugse fans in brand door één man

Club Brugge lijkt op weg naar de landstitel. Blauw-Zwart veegde gisteren de vloer aan met concurrent ...

317
317
'Hubert na pandoering plots op de wip bij Union'

Union is op enkele dagen tijd van de hemel naar de hel gegaan. Donderdag pakte het nog de Croky Cup ...

508
508
Wansmakelijke Lukaku-taferelen bij titelviering Inter

Inter speelde zondag zijn laatste thuiswedstrijd van het seizoen en dat ging gepaard met een groot ...

142
142
TRANSFERUURTJE: 'Anderlecht kan cashen, Club heeft beet'

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

371
371
Llansana haalt ferm uit na KV Mechelen: “Heel het seizoen al”

RSC Anderlecht speelde afgelopen speeldag 2-2 gelijk tegen KV Mechelen. Paars-Wit moet nog vol aan ...

472
472
Degryse briest: “Ontzettend jammer voor Belgisch voetbal”

Club Brugge is op weg naar een nieuwe landstitel. Na een tweestrijd met Union SG in de Champions ...

554
554
Ophef na Club-Union: opvallend gebaar veroorzaakt storm

Club Brugge heeft de topper van Union SG overtuigend gewonnen. Aan het einde van de wedstrijd stond ...

927
927
Epolo onder de indruk: "Zij horen thuis in PO 1"

Standard speelde 0-0 in eigen huis tegen Racing Genk. Een gemiste kans voor de Luikenaars. Ibe ...

226
226

Meer sportnieuws