EXCLUSIEF: Waarom Nice Nsoki met groot verlies verkocht

1092 stemmen
EXCLUSIEF: Waarom Nice Nsoki met groot verlies verkocht

Club Brugge haalde met Stanley Nsoki een nieuwe verdediger in huis. De 22-jarige Fransman kwam voor ongeveer 6,5 miljoen euro over van OGC Nice. Een dure transfer, maar wat mogen de fans verwachten van de ex-speler van PSG? 

Her en der zijn er wat twijfels over de nieuwe aanwinst van Club. Nice kocht hem twee jaar geleden voor 12,5 miljoen euro weg bij PSG en laat hem nu dus voor bijna de helft gaan. Volgens Santi Aouna, journalist bij Foot Mercato, is dat geen verrassing. 

"Neen, het is geen verrassing dat Nice hem met verlies liet vertrekken naar Club Brugge. Nsoki heeft wel degelijk potentieel, maar het wordt voor hem nu tijd dat hij ook gaat bewijzen dat hij dat potentieel ten volle kan benutten", zegt hij aan onze redactie.



Concurrent voor Mitrovic 

Afgelopen seizoen was Nsoki zeker geen vaste waarde bij Nice. In 2021 geraakte hij er zelfs wat op een zijspoor en bleef hij voornamelijk op de bank zitten. Waar lag dat aan? “Hij heeft een concentratieprobleem, maar desondanks is het een solide verdediger. Hij is sterk in de duels, technisch vrij goed en het is een intelligente speler. Het is ook iemand die hard werkt”, zegt hij. 

Dit doet allemaal een beetje denken aan Simon Deli, die ook over dergelijke kwaliteiten beschikt. Bij Nice lukte het dus niet voor Nsoki.



"Hij komt uit een zeer moeilijk seizoen. Nsoki speelde er ook op verschillende posities, maar het is toch iemand die het best tot zijn recht komt als centrale verdediger", besluit Aouna. 

Bij Club, dat centraal achterin wel wat snelheid kan gebruiken, zal hij dus de concurrentie moeten aangaan met Matej Mitrovic die tot op heden geen geweldige indruk achterliet. Nsoki kan tegen Union SG zijn debuut maken.

Claudio Reulens

LEES OOK: 'Club haalt slag thuis: goudhaantje blijft aan boord'

Zal hij de plaats gaan innemen van Mitrovic?

Meest recent

Speel gratis mee met de VoetbalNieuws WK Poule 2026!

Het WK 2026 belooft een van de grootste voetbaltoernooien ooit te worden. Volg jij elke wedstrijd op ...

55
55
Onana ziet potentiele topper rondlopen bij de Rode Duivels

Amadou Onana speelde tegen Kroatië centraal achteraan. Dat deed hij zeker niet slecht. De Rode ...

10
10
De Cuyper vol lof over Duivel: "Onder de indruk van hem"

Maxim De Cuyper speelde zijn eerste seizoen in de Premier League. Het was een correct eerste jaar ...

42
42
Gok van Garcia krijgt lof van Vandenbempt

Rudi Garcia scoorde punten met zijn tactische vondsten tegen Kroatië. De Belgen hebben er een ...

30
30
Bommetje bij KRC Genk: boegbeeld verlaat de club

KRC Genk haalde Thibaut Courtois terug als investeerder. Een boegbeeld dat terugkeert naar de ...

171
171
'Bayern haakt af: droomscenario voor De Cat?'

Het heeft er alle schijn van dat Nathan De Cat deze zomer Anderlecht zal verlaten. Het lijkt enkel ...

244
244
OHL heeft eerste zomeraanwinst beet: optie gelicht

OH Leuven gaat het volgend seizoen over een andere boeg gooien na alweer een grijs jaar. De voorbije ...

19
19
Kerkhofs onthult waarom Courtois en Hasselt mislukten

KRC Genk kwam deze week met het straffe nieuws dat Thibaut Courtois terugkeert bij de club. De Rode ...

55
55
Marokko verrast met opvallende oproep voor RSCA’er

Alle ogen zijn stilaan gericht op het WK, dat binnen acht dagen officieel van start gaat. Alle ...

135
135
Garcia krijgt volgende opsteker daags na Kroatië

De Rode Duivels wisten hun voorbereiding op het WK dinsdagavond uitstekend te beginnen met een zege ...

61
61
Onana velt duidelijk oordeel over nieuwe rol bij Duivels

Dé grote verrassing bij de Rode Duivels in Kroatië was de nieuwe rol voor Amadou Onana. ...

115
115
Duivels ontdekken belangrijke nieuwe kwaliteit in Kroatië

De Rode Duivels kunnen met een zeer goed gevoel toeleven naar het WK, want hun ...

85
85
'Club haalt slag thuis: goudhaantje blijft aan boord'

Club Brugge staat voor een zeer hete transferzomer. Het moet vrezen dat heel wat spelers gaan ...

429
429
'Antwerp baalt: toptalent niet langer haalbaar'

Antwerp staat voor een belangrijke zomer. Sportief directeur Marc Overmars zal een nagenoeg volledig ...

197
197
TRANSFERUURTJE: ‘Club ziet strijd losbarsten, KAA Gent wil uitpakken’

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

324
324
'Dortmund stelt voorwaarde voor transfer Duranville'

Heel wat potentiële Rode Duivels moeten het WK straks vanuit hun zetel volgen. Zo is er ...

199
199
Transferupdate The Athletic: nieuws over Club, Lavia, Godts

De transferzomer gaat stilaan van start. Ook de Europese topclubs beginnen in actie te schieten. Het ...

246
246
'Westerlo aast op tweede transferdeal met Inter'

Bij Westerlo bestaat de transferstrategie er de laatste jaren uit om piepjonge spelers op te pikken ...

67
67
RSCA keert terug naar de roots: grote terugkeer een feit

Het zat er vele weken aan te komen en het is nu ook officieel. Nadat RSC Anderlecht afscheid nam van ...

295
295
Royal Antwerp FC shopt in de Challenger Pro League

Geld voor grote versterkingen is er nog steeds niet, dus moet Royal Antwerp FC op zoek gaan naar ...

173
173
'Anderlecht hakt opvallende knoop door over Hatenboer'

RSC Anderlecht heeft al van een resem spelers afscheid genomen. De vraag is ook wat de toekomst van ...

567
567
Boeckx aangenaam verrast: Garcia krijgt extra wapen

De Rode Duivels speelden een meer dan degelijke partij tegen Kroatië. Ze wonnen verdiend met ...

125
125
Van Gucht onthult wat er écht gebeurde met Jacques Vermeire

Toen Jacques Vermeire eind 2024 plots bij hem thuis over de vloer kwam, had Ruben Van Gucht ...

116
116
'Kompany bezorgt KRC Genk miljoenenklapper'

KRC Genk gaat deze zomer flink moeten verkopen, want er moet een jaarlijks tekort worden weggewerkt. ...

453
453
Rudi Garcia zet criticasters meteen stevig op hun plaats

Rudi Garcia doet het voorlopig goed als bondscoach van België. Niet te gek doen zoals zijn ...

143
143
Modric duikt kleedkamer Belgen in: shirtwissel met onverwachte Duivel

Luka Modric slaagde er dinsdagavond niet in om zijn Kroatië voorbij de Rode Duivels te loodsen. ...

867
867

Meer sportnieuws