EXCLUSIEF: Waarom Nice Nsoki met groot verlies verkocht

door
EXCLUSIEF: Waarom Nice Nsoki met groot verlies verkocht

Club Brugge haalde met Stanley Nsoki een nieuwe verdediger in huis. De 22-jarige Fransman kwam voor ongeveer 6,5 miljoen euro over van OGC Nice. Een dure transfer, maar wat mogen de fans verwachten van de ex-speler van PSG? 

Her en der zijn er wat twijfels over de nieuwe aanwinst van Club. Nice kocht hem twee jaar geleden voor 12,5 miljoen euro weg bij PSG en laat hem nu dus voor bijna de helft gaan. Volgens Santi Aouna, journalist bij Foot Mercato, is dat geen verrassing. 

"Neen, het is geen verrassing dat Nice hem met verlies liet vertrekken naar Club Brugge. Nsoki heeft wel degelijk potentieel, maar het wordt voor hem nu tijd dat hij ook gaat bewijzen dat hij dat potentieel ten volle kan benutten", zegt hij aan onze redactie.



Concurrent voor Mitrovic 

Afgelopen seizoen was Nsoki zeker geen vaste waarde bij Nice. In 2021 geraakte hij er zelfs wat op een zijspoor en bleef hij voornamelijk op de bank zitten. Waar lag dat aan? “Hij heeft een concentratieprobleem, maar desondanks is het een solide verdediger. Hij is sterk in de duels, technisch vrij goed en het is een intelligente speler. Het is ook iemand die hard werkt”, zegt hij. 

Dit doet allemaal een beetje denken aan Simon Deli, die ook over dergelijke kwaliteiten beschikt. Bij Nice lukte het dus niet voor Nsoki.



"Hij komt uit een zeer moeilijk seizoen. Nsoki speelde er ook op verschillende posities, maar het is toch iemand die het best tot zijn recht komt als centrale verdediger", besluit Aouna. 

Bij Club, dat centraal achterin wel wat snelheid kan gebruiken, zal hij dus de concurrentie moeten aangaan met Matej Mitrovic die tot op heden geen geweldige indruk achterliet. Nsoki kan tegen Union SG zijn debuut maken.

Claudio Reulens

LEES OOK: Hayen neemt Club één ding kwalijk na ophefmakend ontslag

Zal hij de plaats gaan innemen van Mitrovic?

Meest recent

Anderlecht-soap níét voorbij: nieuwe trainer na seizoen?

RSC Anderlecht heeft vrijdagmiddag bevestigd dat Jérémy Taravel het seizoen zal ...

5
5
Werk bij Beveren: Peeters gooit transferplannen op tafel

SK Beveren heeft zich woensdagavond ook mathematisch tot kampioen gekroond in de Challenger Pro ...

40
40
Hayen neemt Club één ding kwalijk na ophefmakend ontslag

Momenteel is hij alweer bezig aan een mooi nieuw hoofdstuk bij KRC Genk. Nicky Hayen weigert dan ook ...

112
112
CPL: Patro doet uitstekende zaak, RSCA Futures onderuit

De titelstrijd mag dan wel beslist zijn, er staat in de Challenger Pro League nog steeds heel wat op ...

37
37
Exit De Bruyne én Lukaku? 'Plannetje Napoli bekend'

SSC Napoli gaat zaterdagnamiddag op bezoek bij US Lecce. Daarvoor kan coach Antonio Conte rekenen op ...

92
92
Drama in Planet Group Arena: aftrap Gent-Zulte verlaat

Vrijdagavond wordt de 29ste speeldag van de Jupiler Pro League op gang getrapt met het duel tussen ...

358
358
Colpaert wisselt twee keer, Kanga toch fit bij AA Gent

AA Gent heeft zijn ticket voor de Champions' Play-Offs weer in eigen handen, maar heeft geen marge ...

32
32
Club Brugge in rep en roer: 'Felle clash eist zware tol'

Bij Club Brugge neemt de spanning toe. Een interne strijd die al weken sluimert, komt steeds ...

310
310
El Ouahdi na puike helft: zo reageerde Hayen in kleedkamer

Zakaria El Ouahdi toonde zich donderdagavond nog eens van goudwaarde namens KRC Genk. Met een puik ...

110
110
Alarm bij Garcia: grote zorgen rond sterkhouder Duivels

Volgende week maakt bondscoach Rudi Garcia zijn selectie bekend voor de oefenstage in de Verenigde ...

111
111
'Club trekt bleek weg: miljoenen verdampen op mercato'

Na weken van pittige onderhandelingen slaagde Club Brugge KV er afgelopen transferzomer in een ...

273
273
Kahn helemaal bijgedraaid: straffe woorden doen Kompany blozen

Bayern München maakte deze week opnieuw indruk in de Champions League door met 1-6 te gaan ...

194
194
Dilemma voor Hayen: wissel(s) van de wacht in Genk?

In de achtste finale van de Europa League boekte KRC Genk donderdag een deugddoende zege tegen SC ...

98
98
Pech voor Anderlecht: nieuwkomer al in de lappenmand

RSC Anderlecht maakte vrijdag officieel bekend dat Jérémy Taravel het seizoen zal ...

236
236
Ruben Van Gucht pakt uit na storm rond privéleven

Het was een opvallend rustige Van Gucht-week. De sportjournalist van de VRT stond de afgelopen weken ...

20
20
Antwerp krijgt eindelijk goed nieuws uit ziekenboeg

Antwerp krijgt zondag Standard over de vloer. Veel staat er op het eerste gezicht niet op het spel, ...

97
97
'Jackpot voor Club Brugge: record Jashari aan diggelen'

In de nieuwste update van het toonaangevende Transfermarkt vestigt Club Brugge een nieuw record, ...

466
466
Mbappé dropt relatiebom: actrice uit tophitserie

Kylian Mbappé zorgt normaal gesproken voor spektakel op het veld, maar dit keer lijkt hij ...

133
133
'Genk all-in: krankzinnig prijskaartje Karetsas lekt uit'

De zenuwen staan strakgespannen in Genk, dat zondag uitgerekend in de derby tegen STVV zijn kansen ...

228
228
Update marktwaarden JPL: alle winnaars & verliezers

Het toonaangevende Transfermarkt kwam vrijdag met een update van de verschillende marktwaarden in de ...

97
97
Rellen rond Club Brugge: zware maatregel zindert na

Wat ooit een praktische oplossing was voor Europese topavonden in Brugge, dreigt binnenkort volledig ...

346
346
Defour velt oordeel over Taravel: “Geen doordachte keuze”

Jeremy Taravel blijft al zeker tot het einde van het seizoen hoofdtrainer van RSC Anderlecht, dat ...

194
194
Limburgse derby op scherp: Hayen gooit olie op het vuur

Komende speeldag staat de Limburgse derby tussen KRC Genk en Sint-Truiden VV op het programma. Nicky ...

177
177
Eric Gerets verrast iedereen: “Zij stelen Play-Off 1”

Eric Gerets is een clubicoon van Standard Luik en La Dernière Heure sprak met de voormalige ...

535
535
Steven Defour snel terug als hoofdtrainer in België?

Steven Defour was in het verleden hoofdtrainer van KV Mechelen, maar sinds zijn ontslag bij Malinwa ...

182
182

Meer sportnieuws