EXCLUSIEF: Waarom Nice Nsoki met groot verlies verkocht

door
EXCLUSIEF: Waarom Nice Nsoki met groot verlies verkocht

Club Brugge haalde met Stanley Nsoki een nieuwe verdediger in huis. De 22-jarige Fransman kwam voor ongeveer 6,5 miljoen euro over van OGC Nice. Een dure transfer, maar wat mogen de fans verwachten van de ex-speler van PSG? 

Her en der zijn er wat twijfels over de nieuwe aanwinst van Club. Nice kocht hem twee jaar geleden voor 12,5 miljoen euro weg bij PSG en laat hem nu dus voor bijna de helft gaan. Volgens Santi Aouna, journalist bij Foot Mercato, is dat geen verrassing. 

"Neen, het is geen verrassing dat Nice hem met verlies liet vertrekken naar Club Brugge. Nsoki heeft wel degelijk potentieel, maar het wordt voor hem nu tijd dat hij ook gaat bewijzen dat hij dat potentieel ten volle kan benutten", zegt hij aan onze redactie.



Concurrent voor Mitrovic 

Afgelopen seizoen was Nsoki zeker geen vaste waarde bij Nice. In 2021 geraakte hij er zelfs wat op een zijspoor en bleef hij voornamelijk op de bank zitten. Waar lag dat aan? “Hij heeft een concentratieprobleem, maar desondanks is het een solide verdediger. Hij is sterk in de duels, technisch vrij goed en het is een intelligente speler. Het is ook iemand die hard werkt”, zegt hij. 

Dit doet allemaal een beetje denken aan Simon Deli, die ook over dergelijke kwaliteiten beschikt. Bij Nice lukte het dus niet voor Nsoki.



"Hij komt uit een zeer moeilijk seizoen. Nsoki speelde er ook op verschillende posities, maar het is toch iemand die het best tot zijn recht komt als centrale verdediger", besluit Aouna. 

Bij Club, dat centraal achterin wel wat snelheid kan gebruiken, zal hij dus de concurrentie moeten aangaan met Matej Mitrovic die tot op heden geen geweldige indruk achterliet. Nsoki kan tegen Union SG zijn debuut maken.

Claudio Reulens

LEES OOK: 'Inter zet derde smaakmaker van Club op verlanglijstje'

Zal hij de plaats gaan innemen van Mitrovic?

Meest recent

Westerlo bestolen? "Schandalig, iedereen heeft het gezien"

Westerlo heeft na een reeks van vijf wedstrijden weer kennis gemaakt met de nederlaag. Ze gingen ...

73
73
Smet op feestvreugde: sterkhouder Gent lang out?

AA Gent heeft na twee maanden eindelijk nog eens kunnen winnen. De Buffalo's haalden het zaterdag ...

46
46
Africa Cup: Nigeria al gekwalificeerd, Put in zak en as

Er werd zaterdagavond ook weer gevoetbald op de Africa Cup. Nigeria heeft zich als tweede land ...

23
23
De Mil pakt eindelijk eerste zege met AA Gent

Rik De Mil heeft eindelijk zijn eerste overwinning als trainer van AA Gent beet. Na twee nederlagen ...

67
67
Rangers-coach geeft grote hint over toekomst Raskin

De voorbije maanden werd er al druk gespeculeerd over de toekomst van Nicolas Raskin, De ...

39
39
'Inter zet derde smaakmaker van Club op verlanglijstje'

Niet alleen delen Club Brugge en Internazionale dezelfde clubkleuren, ze lijken elkaar ook alsmaar ...

217
217
Dender baalt: "We zijn onvoldoende beloond"

Dender sluit zoals verwacht 2025 af als rode lantaarn in de Jupiler Pro League. De Kadavers boekten ...

29
29
Vanderbiest kritisch: "Gebeurt dit seizoen te vaak"

KV Mechelen heeft zichzelf zaterdag geen laat kerstcadeau kunnen bezorgen. Het had zijn positie in ...

48
48
Man Utd-icoon komt met enorme lof voor Lammens

Manchester United pakte op tweede kerstdag een nipte zege tegen Newcastle United en houdt daardoor ...

164
164
Aston Villa toont zich met straffe recordzege titelkandidaat

Aston Villa lijkt zich stilaan helemaal in de titelstrijd te mengen in de Premier League. Het ...

60
60
KV Mechelen kan wonderjaar niet passend afsluiten

Voor KV Mechelen was 2025 een mooi jaar, zeker de tweede helft ervan. Het trekt de winterstop in als ...

75
75
Coucke velt oordeel over bewogen jaar bij Anderlecht

RSC Anderlecht kende geen goed 2025. Het was weer een veel te woelig jaar bij de Belgische ...

401
401
Saliba verrast na pijnlijke nederlaag tegen Charleroi

RSC Anderlecht speelde een zeer matige match tegen Sporting Charleroi. Een wanprestatie en de 1-2 ...

228
228
Buitenland greep mis: Union SG slaat toe

Bij Union SG trokken ze de afgelopen jaren veel onbekende spelers aan. Velen van hen groeiden nadien ...

82
82
AA Gent baalt: sterkhouder drie maanden out

AA Gent neemt het vanavond in eigen huis op tegen KVC Westerlo. Een partij die ze moeten winnen. De ...

106
106
Club Brugge geeft planning winterstage prijs

Club Brugge heeft het jaar goed afgesloten met een negen op negen. De Bruggelingen genieten nu even ...

336
336
KV Mechelen legt lat opvallend hoog

KV Mechelen wil zijn goede eerste deel van het seizoen afsluiten met een zege tegen FCV Dender. ...

70
70
Kelderkraker zonder punch: La Louvière en OHL met kopzorgen

La Louvière en OHL gaan met de nodige zorgen 2026 in. Na een bedroevend schouwspel bleven ...

34
34
Liverpool wint 'Jota-match', Arsenal blijft leider

In de Premier League stonden er om 16u een aantal duels op het programma. Onder meer Arsenal en ...

16
16
Antwerp schept duidelijkheid rond Nozawa

Royal Antwerp FC won gevleid met 2-1 van Zulte Waregem. De Great Old boekt zo een 10 op 12 en doet ...

175
175
Vandenbroeck zorgt voor transfersurprise

Zulte Waregem sloot 2025 af met een onverdiende 2-1-nederlaag op het veld van Royal Antwerp FC. Na ...

229
229
'Deze transfer zou KV Mechelen doen ontploffen'

KV Mechelen speurt rond naar jonge spelers die ze op termijn met flink wat winst kunnen verkopen. De ...

206
206
Club is Stankovic wellicht kwijt: "Trekt onze aandacht"

Club Brugge lijkt maar één jaar te kunnen genieten van Aleksander Stankovic. De ...

936
936
Magie van Oosting doet Antwerp plots dromen van PO1

Na een turbulent 2025, is Antwerp plots weer springlevend. The Great Old zwalpte vandaag ...

182
182
Manchester City zet Arsenal heel stevig onder druk

In de Premier League ging Manchester City om 13u30 op bezoek bij Nottingham Forest. The Citizens ...

49
49

Meer sportnieuws