EXCLUSIEF: Waarom Nice Nsoki met groot verlies verkocht

door
EXCLUSIEF: Waarom Nice Nsoki met groot verlies verkocht

Club Brugge haalde met Stanley Nsoki een nieuwe verdediger in huis. De 22-jarige Fransman kwam voor ongeveer 6,5 miljoen euro over van OGC Nice. Een dure transfer, maar wat mogen de fans verwachten van de ex-speler van PSG? 

Her en der zijn er wat twijfels over de nieuwe aanwinst van Club. Nice kocht hem twee jaar geleden voor 12,5 miljoen euro weg bij PSG en laat hem nu dus voor bijna de helft gaan. Volgens Santi Aouna, journalist bij Foot Mercato, is dat geen verrassing. 

"Neen, het is geen verrassing dat Nice hem met verlies liet vertrekken naar Club Brugge. Nsoki heeft wel degelijk potentieel, maar het wordt voor hem nu tijd dat hij ook gaat bewijzen dat hij dat potentieel ten volle kan benutten", zegt hij aan onze redactie.



Concurrent voor Mitrovic 

Afgelopen seizoen was Nsoki zeker geen vaste waarde bij Nice. In 2021 geraakte hij er zelfs wat op een zijspoor en bleef hij voornamelijk op de bank zitten. Waar lag dat aan? “Hij heeft een concentratieprobleem, maar desondanks is het een solide verdediger. Hij is sterk in de duels, technisch vrij goed en het is een intelligente speler. Het is ook iemand die hard werkt”, zegt hij. 

Dit doet allemaal een beetje denken aan Simon Deli, die ook over dergelijke kwaliteiten beschikt. Bij Nice lukte het dus niet voor Nsoki.



"Hij komt uit een zeer moeilijk seizoen. Nsoki speelde er ook op verschillende posities, maar het is toch iemand die het best tot zijn recht komt als centrale verdediger", besluit Aouna. 

Bij Club, dat centraal achterin wel wat snelheid kan gebruiken, zal hij dus de concurrentie moeten aangaan met Matej Mitrovic die tot op heden geen geweldige indruk achterliet. Nsoki kan tegen Union SG zijn debuut maken.

Claudio Reulens

LEES OOK: 'Wending Jackers: transfer naar Club-concurrent dreigt'

Zal hij de plaats gaan innemen van Mitrovic?

Meest recent

'Titularis Anderlecht zakt door ijs: einde verhaal in zicht'

RSC Anderlecht staat komende zondag onder enorme druk, voor de komst van AA Gent kan Paars-Wit zich ...

66
66
'Transferbom Neymar Jr.: eerste contacten lopen'

Of hij alsnog met Brazilië naar het WK zal trekken, moet in de komende weken blijken. Maar ook ...

23
23
'Wending Jackers: transfer naar Club-concurrent dreigt'

Het noodlot heeft opnieuw toegeslagen bij Simon Mignolet. Een week nadat hij zijn ...

446
446
UEL/UECL: Wisselend succes Belgen, Nederlands drama en gruwelijke owngoal

De heenmatchen in de kwartfinales van de Conference en Europa League zitten erop. Voor de Belgen die ...

48
48
Oosting vloekt: Antwerp ziet revelatie wegvallen

Antwerp FC is aan de Europe Play-Offs begonnen met een thuisnederlaag tegen KRC Genk. Om alsnog kans ...

52
52
'Anderlecht overtuigd; eerste zomertansfer in aantocht'

RSC Anderlecht kan best niet te lang meer wachten in zijn zoektocht naar een nieuwe sportief ...

271
271
'Club Brugge-fase' zindert na: Barça legt klacht neer

FC Barcelona heeft donderdag een officiële klacht neergelegd bij de Europese voetbalbond UEFA. ...

64
64
"Onnozele Hollander" - Van Bommel doet Gheysens-boekje open

Ongeveer een tweetal jaren geleden raakte bekend dat Mark van Bommel zou afzwaaien als hoofdcoach ...

324
324
Club met neus op feiten gedrukt: "Mag nooit gebeuren"

Club Brugge is goed aan de Champions' Play-Offs begonnen en won maandagmiddag met 4-2 van rivaal RSC ...

361
361
Leegloop Liverpool: volgend boegbeeld verlaat Anfield

Liverpool FC kondigde tijdens de interland-break het nakende vertrek van Mohamed Salah. En donderdag ...

54
54
Club Brugge zit op grote berg cash: 106 miljoen voor drietal

Club Brugge wist de voorbije jaren heel wat jongens voor bakken geld te verkopen aan clubs uit de ...

165
165
Lukaku-exit in de maak: topclub aast op schoktransfer

Romelu Lukaku komt stilaan opnieuw op de transfermarkt terecht. Door de spanningen in Napels voelen ...

143
143
Straf! Belgische topscheidsrechter wordt VAR op WK

Na één speeldag in de Play-Offs, kwam de arbitrage in de Jupiler Pro League al meteen ...

80
80
Toekomst Mokio bepaald: Ajax dropt groot nieuws

De kans dat hij straks in de WK-selectie zal opduiken, oogt behoorlijk klein. Maar op lange termijn ...

36
36
Lardot krijgt lik op stuk in Antwerp-discussie: "Soort rugby"

Antwerp FC heeft zijn start in de Europe Play-Offs gemist. De Great Old moest tijdens de ...

269
269
Play-Offs helemaal los: dé blikvangers van speeldag 2

De tweede speeldag van de Play-Offs in de Jupiler Pro League staat voor de deur. En er staan opnieuw ...

54
54
Sprookjesboek bij AA Gent: contract tot medio 2029

KAA Gent strijdt momenteel volop voor een Europees ticket, maar is ook al bezig met de ...

46
46
Trainersdossier Anderlecht: "Zijn gesprekken geweest"

RSC Anderlecht besloot in aanloop naar de Play-Offs om het seizoen af te werken met ...

224
224
Bizarre carrière switch: Vanhaezebrouck bij de VAR?

Op de eerste speeldag van de play-offs liet de Belgische arbitrage meteen weer heel wat steken ...

123
123
'Taravel grijpt in: vier slachtoffers bij Anderlecht'

RSC Anderlecht ging afgelopen maandag met de billen bloot tegen Club Brugge. Na de nul op zes om de ...

312
312
Rampscenario bij Club Brugge: einde carrière Mignolet?

Van een domper gesproken. Een week nadat hij bekendmaakte straks een punt te zetten achter zijn ...

235
235
Speeldag twee in Play-Offs: scheidsrechters bekend

Komend weekend staat speeldag twee van de play-offs op het programma. Ondertussen maakte de ...

305
305
Anderlecht plukt Antwerp kaal: voorbode voor Kindermans?

Bij de eerste ploeg is er duidelijk nog heel wat werk aan de winkel, maar in de befaamde ...

722
722
Club Brugge incasseert uppercut: Mignolet weken out

De play-offs betekenen ook de afscheidstournee voor Simon Mignolet, die zijn (hand)schoenen nadien ...

289
289
AA Gent verklaart officieel oorlog aan Pro League

De dreigementen van AA Gent om juridische stappen te ondernemen omtrent het competitieformat blijken ...

160
160

Meer sportnieuws