'Gehandicapt' STVV zet zwakke Buffalo's met beide voeten op de grond

door
'Gehandicapt' STVV zet zwakke Buffalo's met beide voeten op de grond

STVV heeft momenteel amper een stuk of veertien 'fitte spelers' maar pakte vanavond in eigen huis wel gewoon de scalp van AA Gent. De Buffalo's voetbalden eerder deze week nog in Europa maar tonen zich vooral in hetzelfde bedje ziek als vorig seizoen.

AA Gent begon als eerste Belgische ploeg aan de jaargang 2021-2022. De Buffalo's speelden in de voorronde van de Conference League tegen het Noorse Valerenga en won overtuigend. Vanhaezebrouck kon voor het eerst opnieuw de voorbereiding meemaken en hoopte om zijn vorige gloriejaren met de Gentse club te herbeleven. Bij STVV stond er met Hollerbach een nieuwe coach aan het roer. De Duitse ex-T1 van Moeskroen volgde de vertrokken Peter Maes op. Bij de bezoekers kregen Malede en Samoise basisplaatsen, de Kanaries deden het grotendeels met dezelfde namen als vorig seizoen.
Kanonstart AA Gent wordt snel uitgeveegd door ex-Buffalo
De bezoekers begonnen als een wervelwind, na amper twee minuten spelen profiteerde Hanche-Olsen van geharrewar na een hoekschop om de 0-1 aan te tekenen. De Kanaries waren nauwelijks aangeslagen want na dik tien minuten schotelde Matsubara de vrijstaande Mboyo aan de tweede paal de 1-1 voor. Beide ploegen namen na die furieuze start wat gas terug, op het halfuur werd de zwakke Pius bij de thuisploeg wel uit zijn lijden verlost, Buatu kwam in zijn plek. AA Gent had nadien moeite om zijn tempo van tijdens de beginfase te ontwikkelen en STVV vond meer oplossingen naarmate de eerste helft vorderde. Op vijf minuten van de rust was er nog eens een prima vrije trap van Hjulsager die maar nipt naast vloog. Halfweg stond het op Stayen nog gelijk.

Ex-Buffalo Mboyo herstelt de schade na de vroege opdoffer die STVV moest slikken.
Genie Brüls draait de rollen helemaal om
Opnieuw was het AA Gent dat na de rust aan het commando stond. Na een kleine tien minuten spelen dwong Samoise doelman Schmidt met een hard schot tot een prima redding. De Kanaries herstelden nadien weer knap het evenwicht en halfweg de tweede helft nam het ook brutaal de voorsprong. Brüls nam een bal vanop een meter of 30 vol op de slof en de bal vloog heerlijk in de verste winkelhaak: 2-1, wat een doelpunt! Aan de overzijde ging Tissoudali even later ook op wandel maar zijn prachtig schot werd even stijlrijk uit doel gehouden door Schmidt. De bezoekers drongen met het slot in zicht stevig aan maar ook Mbayo kwam een teen tekort om de voorzet van Tissoudali in doel te verlengen. Uiteindelijk hield de thuisploeg knap stand en boekt het een uiterst fraaie zege.
Scoreverloop:
0-1 (2') Hanche-Olsen, 1-1 (12') Mboyo, 2-1 (67') Brüls

LEES OOK: Eerste midweekspeeldag PO's: scheidsrechters bekend

Verdiende zege?

Meest recent

Intern gevecht Anderlecht: Deschacht voorspelt vuurwerk

RSC Anderlecht speelde afgelopen weekend een zwakke wedstrijd, maar won uiteindelijk wel met 3-1 van ...

13
13
Halve finales UEL/UECL bekend: ontdek de grote favorieten

Ook in de Europa en Conference League zijn de kaarten geschud. Donderdagavond werden in de twee ...

18
18
Club houdt 'grote joker' klaar in titelgevecht met Union

Zondagavond is het zover, dan kruisen de twee grote titelkandidaten de degens met mekaar in de ...

162
162
UEL/UECL: mooie avond voor Belgen, één grote verrassing

In de Europa en Conference League zijn de tickets voor de halve finales uitgedeeld. Met Youri ...

52
52
Ideale WK-basiself Duivels: Albert dumpt dríé grote namen

Nog minder dan twee maanden te gaan en het WK van de Rode Duivels gaat van start. Op maandag 15 juni ...

146
146
Club Brugge wrijft zich in handen met 'nieuwe Karetsas'

Club Brugge wist de voorbije jaren heel wat jonge spelers richting de Europese topcompetities te ...

146
146
Slotspeeldag Challenger Pro League: dit staat op het spel

Vrijdagavond wordt de slotspeeldag van de reguliere competitie in de Challenger Pro League ...

57
57
Afkeer voor Anderlecht? Vanderbiest spreekt eerlijke taal

In de Champions' Play-Offs staat zaterdagavond een interessante duel op het programma. Zo strijden ...

157
157
Titelgevecht barst los: hét verschil tussen Union en Club

De spanning in de Champions' Play-Offs neemt in de komende dagen gevoelig toe. Aanstaande zondag ...

503
503
Furieus Barça legt wéér klacht neer na UCL-uitschakeling

FC Barcelona sneuvelde dinsdagavond uit de Champions League ondanks een 1-2-zege op het veld van ...

109
109
UEL/UECL: Nederlands verhaal over, Genk-killer stuift door

De eerste halve finalisten in de Europa en Conference League zijn bekend. Zo wist SC Freiburg na KRC ...

61
61
Antwerp op kruispunt: drastische beslissing in PO's?

Antwerp FC is uiterst tegenvallend aan de Europe Play-Offs begonnen. De Great Old ging in zijn ...

565
565
Lukaku verbijstert Italië met meest gehate transfer ooit

Romelu Lukaku dreigt in Italië opnieuw het middelpunt te worden van een transferstorm. Door de ...

380
380
AA Gent stoomt door: aanvaller tekent tot 2029

AA Gent strijdt momenteel nog volop in de Champions' Play-Offs voor een Europees ticket. Ondertussen ...

29
29
Blikvangers PO's: nieuwe leiders én degradatie-beslissing?

De derde speeldag van de Play-Offs in de Jupiler Pro League staat voor de deur en het belooft weer ...

70
70
Eddy Merckx bezorgt voetbalfans enorme krop in de keel

Eddy Merckx ging de laatste maanden door een ware hel. De wielerlegende kreeg te maken met tal van ...

94
94
'Eerste zomertransfer Club Brugge: contract van vijf jaar'

Club Brugge zal er in de komende weken alles aan doen om de 20ste landstitel uit zijn geschiedenis ...

536
536
Kop rolt bij Real: eerste slachtoffer na Bayern-drama'

Real Madrid zal ook dit seizoen de Champions League niet winnen. De recordhouder werd woensdag uit ...

430
430
'Club Benzema greep ondanks miljoenenbod naast RSCA-pion'

Bij RSC Anderlecht hopen ze het seizoen nog goed te eindigen. Paars-Wit wil nog voor de derde plaats ...

152
152
Cercle Brugge slaat toe met drie contractverlengingen

Cercle Brugge kent een zeer rustig einde van het seizoen nu het behoud zeker is. De Bruggelingen ...

47
47
KRC Genk raast door met volgend contract

Bij KRC Genk blijven ze werk maken van de toekomst. De Limburgers willen ook de komende jaren ...

124
124
'AA Gent bereikt akkoord: toptransfer in de maak'

Na een magere één op zes hoopt AA Gent zijn blazoen in de play-offs op te schonen ...

124
124
'Goudmijn voor Club Brugge: succesformule ontleed'

De sportieve hoogconjunctuur bij Club Brugge gaat al jaren hand in hand gepaard met een alsmaar ...

405
405
Eerste midweekspeeldag PO's: scheidsrechters bekend

Volgende week staat de eerste midweekspeeldag van de play-offs op het programma, maar eerst moet ...

302
302
'Anderlecht kruist vingers: winst op trio flops?'

RSC Anderlecht gaat straks andermaal een drukke zomer tegemoet. Vooral op uitgaand vlak ligt er ...

391
391

Meer sportnieuws