'Gehandicapt' STVV zet zwakke Buffalo's met beide voeten op de grond

door
'Gehandicapt' STVV zet zwakke Buffalo's met beide voeten op de grond

STVV heeft momenteel amper een stuk of veertien 'fitte spelers' maar pakte vanavond in eigen huis wel gewoon de scalp van AA Gent. De Buffalo's voetbalden eerder deze week nog in Europa maar tonen zich vooral in hetzelfde bedje ziek als vorig seizoen.

AA Gent begon als eerste Belgische ploeg aan de jaargang 2021-2022. De Buffalo's speelden in de voorronde van de Conference League tegen het Noorse Valerenga en won overtuigend. Vanhaezebrouck kon voor het eerst opnieuw de voorbereiding meemaken en hoopte om zijn vorige gloriejaren met de Gentse club te herbeleven. Bij STVV stond er met Hollerbach een nieuwe coach aan het roer. De Duitse ex-T1 van Moeskroen volgde de vertrokken Peter Maes op. Bij de bezoekers kregen Malede en Samoise basisplaatsen, de Kanaries deden het grotendeels met dezelfde namen als vorig seizoen.
Kanonstart AA Gent wordt snel uitgeveegd door ex-Buffalo
De bezoekers begonnen als een wervelwind, na amper twee minuten spelen profiteerde Hanche-Olsen van geharrewar na een hoekschop om de 0-1 aan te tekenen. De Kanaries waren nauwelijks aangeslagen want na dik tien minuten schotelde Matsubara de vrijstaande Mboyo aan de tweede paal de 1-1 voor. Beide ploegen namen na die furieuze start wat gas terug, op het halfuur werd de zwakke Pius bij de thuisploeg wel uit zijn lijden verlost, Buatu kwam in zijn plek. AA Gent had nadien moeite om zijn tempo van tijdens de beginfase te ontwikkelen en STVV vond meer oplossingen naarmate de eerste helft vorderde. Op vijf minuten van de rust was er nog eens een prima vrije trap van Hjulsager die maar nipt naast vloog. Halfweg stond het op Stayen nog gelijk.

Ex-Buffalo Mboyo herstelt de schade na de vroege opdoffer die STVV moest slikken.
Genie Brüls draait de rollen helemaal om
Opnieuw was het AA Gent dat na de rust aan het commando stond. Na een kleine tien minuten spelen dwong Samoise doelman Schmidt met een hard schot tot een prima redding. De Kanaries herstelden nadien weer knap het evenwicht en halfweg de tweede helft nam het ook brutaal de voorsprong. Brüls nam een bal vanop een meter of 30 vol op de slof en de bal vloog heerlijk in de verste winkelhaak: 2-1, wat een doelpunt! Aan de overzijde ging Tissoudali even later ook op wandel maar zijn prachtig schot werd even stijlrijk uit doel gehouden door Schmidt. De bezoekers drongen met het slot in zicht stevig aan maar ook Mbayo kwam een teen tekort om de voorzet van Tissoudali in doel te verlengen. Uiteindelijk hield de thuisploeg knap stand en boekt het een uiterst fraaie zege.
Scoreverloop:
0-1 (2') Hanche-Olsen, 1-1 (12') Mboyo, 2-1 (67') Brüls

LEES OOK: Speeldag twee in Play-Offs: scheidsrechters bekend

Verdiende zege?

Meest recent

‘Oude bekende 1B helpt Inter aan Rode Duivel’

Met nog zeven speeldagen voor de boeg lijkt Inter op weg naar de titel in de Serie A. Desondanks ...

11
11
‘Standard vult dringende vacature met koopje in’

Standard ging zaterdag met 1-2 onderuit tegen Westerlo en lijkt daardoor voorlopig de rol in de ...

33
33
Enorme verrassing in PO2? “We mogen nog hopen”

De Europe Play-Off kende zondag een verrassende wending. KRC Genk raakte in eigen stadion verrassend ...

41
41
Doku stuurt Arsenal flinke waarschuwing

De titelstrijd in de Premier League is dit weekend weer een pak spannender geworden. Leider Arsenal ...

35
35
Anderlecht bibbert na uitvallen De Cat en Coosemans

Anderlecht leek zondagavond lange tijd alweer tegen een domper aan te lopen. Na een nul op negen ...

214
214
Essevee (en Cercle) zeker van behoud na ommekeer op Dender

De Relegation Play-Off werd zondagavond al grotendeels in een beslissende plooi gelegd. Zulte ...

152
152
Club meldt domper: einde seizoen sterkhouder

Club Brugge heeft zaterdag gedaan wat het moest doen om zijn titelambities in leven te houden door ...

220
220
Hubert tevreden: "Dat gaat het verschil maken"

Union SG won met 0-1 van KV Mechelen. Zo blijven ze aan de leiding staan. De Brusselaars spelen ...

62
62
Anderlecht in extase na onverwachte ommekeer in slotfase

RSC Anderlecht begon om 18u30 aan zijn match tegen AA Gent. De Brusselaars kenden alweer een zeer ...

218
218
'Club Brugge knalt: 15 miljoen voor absolute topdeal'

Club Brugge heeft een bod neergelegd dat deze transfer meteen in een andere categorie duwt. De ...

513
513
Manchester City blaast titelstrijd nieuw leven in

In  de Premier League kon Manchester City de titelstrijd weer leven inblazen als het won bij ...

41
41
Opschudding bij Anderlecht - AA Gent: "Schandalig!"

RSC Anderlecht en AA Gent hebben de eerste helft afgewerkt in het Lotto Park. De Buffalo's zijn ...

356
356
'Club Brugge zet zinnen op nieuwe sensatie'

Bij Club Brugge staan ze voor een héél drukke zomer. De kans is groot dat er een halve ...

457
457
Fluitconcert in Cegeka Arena: Hayen heeft verklaring

Na amper twee speeldagen is KRC Genk zijn leidersplaats in de Europe Play-Offs (voorlopig) kwijt. De ...

387
387
CPL: voorlaatste ticket uitgedeeld, duel om laatste PO-plek

Aanstaande vrijdag wordt de slotspeeldag van de reguliere competitie in de Challenger Pro League. ...

64
64
Straffe reeks doorprikt: Vanderbiest geeft reden slipper KVM

KV Mechelen was bezig aan een straffe reeks tegen Union SG. Sinds 2019 had Malinwa niet meer op ...

63
63
Genk bijt tanden stuk op OHL: Westerlo leider in Play-Off II

Verrassende wending in de Europe Play-Offs. Tijdens zijn eerste thuismatch van de nacompetitie ...

95
95
Enorme verrassing bij Anderlecht, één wissel bij AA Gent

RSC Anderlecht ging in zijn drie voorbije wedstrijden telkens onderuit. Zondagavond moet dan ook een ...

131
131
Spurs virtueel op degraderen, dure slipper De Bruyne en co

In Engeland is de crisis bij Tottenham Hotspur compleet. De Londense club verloor zondag ook van ...

57
57
Wout wint Roubaix! Voetbalwereld smult mee van droomzege Van Aert

Wout van Aert heeft zondag een mooi stukje wielergeschiedenis geschreven. Na een beklijvend duel van ...

231
231
Totale afgang Diakhon: pijnlijke details raken bekend

Club Brugge boekte zaterdagavond op het veld van STVV een cruciale driepunter (1-2), maar maakte ...

542
542
'Carrick legt transfereis neer: United-bom van 90 miljoen'

Na een uitstekende reeks in de voorbije weken, is Manchester United goed op weg naar de derde plaats ...

133
133
Ongeziene dominantie: Beveren gaat voor historie in CPL

Aanstaande vrijdag wordt de slotspeeldag van de Challenger Pro League afgewerkt. Het wordt dan ...

168
168
Union doorbreekt Mechelse vloek: met 6 op 6 naar titelclash

Union SG is met een perfect rapport aan de Champions' Play-Offs begonnen. Dankzij een doelpunt van ...

97
97
Hayen voert één wissel door, Mazzu grijpt stevig in

KRC Genk is met belangrijke uitoverwinning aan de Europe Play-Offs begonnen. Dat vraagt wel om een ...

15
15

Meer sportnieuws