'Gehandicapt' STVV zet zwakke Buffalo's met beide voeten op de grond

door
'Gehandicapt' STVV zet zwakke Buffalo's met beide voeten op de grond

STVV heeft momenteel amper een stuk of veertien 'fitte spelers' maar pakte vanavond in eigen huis wel gewoon de scalp van AA Gent. De Buffalo's voetbalden eerder deze week nog in Europa maar tonen zich vooral in hetzelfde bedje ziek als vorig seizoen.

AA Gent begon als eerste Belgische ploeg aan de jaargang 2021-2022. De Buffalo's speelden in de voorronde van de Conference League tegen het Noorse Valerenga en won overtuigend. Vanhaezebrouck kon voor het eerst opnieuw de voorbereiding meemaken en hoopte om zijn vorige gloriejaren met de Gentse club te herbeleven. Bij STVV stond er met Hollerbach een nieuwe coach aan het roer. De Duitse ex-T1 van Moeskroen volgde de vertrokken Peter Maes op. Bij de bezoekers kregen Malede en Samoise basisplaatsen, de Kanaries deden het grotendeels met dezelfde namen als vorig seizoen.
Kanonstart AA Gent wordt snel uitgeveegd door ex-Buffalo
De bezoekers begonnen als een wervelwind, na amper twee minuten spelen profiteerde Hanche-Olsen van geharrewar na een hoekschop om de 0-1 aan te tekenen. De Kanaries waren nauwelijks aangeslagen want na dik tien minuten schotelde Matsubara de vrijstaande Mboyo aan de tweede paal de 1-1 voor. Beide ploegen namen na die furieuze start wat gas terug, op het halfuur werd de zwakke Pius bij de thuisploeg wel uit zijn lijden verlost, Buatu kwam in zijn plek. AA Gent had nadien moeite om zijn tempo van tijdens de beginfase te ontwikkelen en STVV vond meer oplossingen naarmate de eerste helft vorderde. Op vijf minuten van de rust was er nog eens een prima vrije trap van Hjulsager die maar nipt naast vloog. Halfweg stond het op Stayen nog gelijk.

Ex-Buffalo Mboyo herstelt de schade na de vroege opdoffer die STVV moest slikken.
Genie Brüls draait de rollen helemaal om
Opnieuw was het AA Gent dat na de rust aan het commando stond. Na een kleine tien minuten spelen dwong Samoise doelman Schmidt met een hard schot tot een prima redding. De Kanaries herstelden nadien weer knap het evenwicht en halfweg de tweede helft nam het ook brutaal de voorsprong. Brüls nam een bal vanop een meter of 30 vol op de slof en de bal vloog heerlijk in de verste winkelhaak: 2-1, wat een doelpunt! Aan de overzijde ging Tissoudali even later ook op wandel maar zijn prachtig schot werd even stijlrijk uit doel gehouden door Schmidt. De bezoekers drongen met het slot in zicht stevig aan maar ook Mbayo kwam een teen tekort om de voorzet van Tissoudali in doel te verlengen. Uiteindelijk hield de thuisploeg knap stand en boekt het een uiterst fraaie zege.
Scoreverloop:
0-1 (2') Hanche-Olsen, 1-1 (12') Mboyo, 2-1 (67') Brüls

LEES OOK: 'STVV raast door en wil toeslaan met knaltransfer'

Verdiende zege?

Meest recent

Skoras open over exit Leko: “Pijnlijk, dat is het ergste”

KAA Gent zag coach Ivan Leko naar Club Brugge vertrekken. De Kroatische oefenmeester werd de ...

4
4
Courtois zint op wraak: oorlogstaal richting Barça

Thibaut Courtois is al jarenlang de absolute nummer 1 onder de lat bij Real Madrid. Toch is er ...

12
12
Vandenbempt maakt Gouden Schoen af: “Kwalijke evolutie”

Vanavond staat de Gouden Schoen op het programma. De grote favorieten zijn bekend en de winnaar zit ...

60
60
'Monstertransfer Jude Bellingham: 180 miljoen euro'

Jude Bellingham is één van de grootste voetbalsterren van het moment. Sinds zijn ...

60
60
‘Twist rond Van Den Bosch, Antwerp grijpt drastisch in’

Royal Antwerp FC dreigt deze wintermercato een ferme transferklap te incasseren. Twee centrale ...

193
193
Skoras doet boekje open over Club: “Zij waren niet eerlijk”

Michal Skoras maakte voor een kleine 2 miljoen euro de overstap van Club Brugge naar KAA Gent. Bij ...

204
204
'Galatasaray klopt aan bij Jupiler Pro League-topclub'

De Belgische ploegen zijn vooral bezig met uitgaande transfers, wat geen verrassing is. Door de ...

60
60
‘Anderlecht in shock: ijskoude douche bij Gouden Schoen’

Niemand zag dit aankomen bij Anderlecht. Wat een bekroning moest worden, dreigt plots misschien een ...

366
366
Miljoenendeal bij Patro: "Er kwam al een bod binnen"

Bij Patro Eisden draaien ze alweer een goed seizoen. De Limburgse tweedeklasser heeft alweer een ...

94
94
'Antwerp ferm verzwakt: twee basispionnen meteen weg'

Antwerp sloot 2025 af met een sterke reeks en houdt daardoor nog uitzicht op een plaats in de top ...

394
394
Anderlecht-drama? Hasi haalt schouders op

RSC Anderlecht moet aan de bak. Er staan zeer veel pittige duels op het programma de komende weken. ...

178
178
Gouden Schoen davert: onverwachte twist rond winnaar

De favoriet ligt voor de hand, maar de discussie is nog niet voorbij. Analisten, spelers en ...

317
317
Vanaken looft één RSCA'er: “Hij is redelijk indrukwekkend”

Hans Vanaken is al tien jaar aan het schitteren in België. De middenvelder van Club Brugge zag ...

503
503
Bliksemtransfer Leon Bailey naar de Jupiler Pro League?

Leon Bailey stond bij KRC Genk al snel te boek als een absoluut toptalent. De winger ging nadien ...

223
223
Megasolden bij Club, RSCA en Genk: wie hapt snel?

Bij Club NXT, RSCA Futures en Jong Genk spelen heel veel jonge talenten. Voor andere Belgische ...

153
153
Gouden Schoen: zijn dit de zes winnaars?

Vanavond kennen we de winnaar van de Gouden Schoen bij de dames en heren. Daarnaast zullen ook de ...

262
262
Belgisch talent debuteert bij PSV en mag hopen op meer kansen

PSV heeft zijn koppositie in de Eredivisie zaterdagavond nog wat verstevigd. Het boekte een ruime ...

55
55
Hasi baalt: "Daar veel interessante spelers voor Anderlecht"

Anderlecht hoopt klaar te zijn voor de tweede helft van het seizoen na een weekje onder de Spaanse ...

402
402
'Mokerslag Antwerp: volgende sterkhouder vertrekt'

Antwerp sloot 2025 af met een sterke reeks en houdt daardoor nog uitzicht op een plaats in de top ...

354
354
De Ketelaere kroont zich tot matchwinnaar bij Atalanta

Charles De Ketelaere is uitstekend begonnen aan 2026. De Rode Duivel was eerder deze week al ...

67
67
'Verrassende transferwending rond Joel Ordoñez'

Club Brugge staat nog voor een drukke wintermercato. Niet alleen zoekt het zelf naar versterking ...

379
379
Egypte maakt indruk en kegelt titelhouder uit Africa Cup

De Rode Duivels zouden volgende zomer weleens hun handen vol kunnen hebben met Egypte op het WK. De ...

184
184
'Standard met handen in haar: bizarre transfer verklaard'

Standard hoopt na de winterstop zijn zesde plaats vast te kunnen houden, maar evident zal dat niet ...

205
205
Goots vreest ramp voor Antwerp: "Als zij opnieuw uitvallen..."

Volgend weekend wordt de Jupiler Pro League weer op gang getrapt. In de laatste tien speeldagen van ...

111
111
Waanzinnige beelden: massale knokpartij na Algerije-Nigeria

Zaterdag worden op de Africa Cup de laatste twee kwartfinales afgewerkt. In de eerste van die ...

273
273

Meer sportnieuws