'Gehandicapt' STVV zet zwakke Buffalo's met beide voeten op de grond

252 stemmen
'Gehandicapt' STVV zet zwakke Buffalo's met beide voeten op de grond

STVV heeft momenteel amper een stuk of veertien 'fitte spelers' maar pakte vanavond in eigen huis wel gewoon de scalp van AA Gent. De Buffalo's voetbalden eerder deze week nog in Europa maar tonen zich vooral in hetzelfde bedje ziek als vorig seizoen.

AA Gent begon als eerste Belgische ploeg aan de jaargang 2021-2022. De Buffalo's speelden in de voorronde van de Conference League tegen het Noorse Valerenga en won overtuigend. Vanhaezebrouck kon voor het eerst opnieuw de voorbereiding meemaken en hoopte om zijn vorige gloriejaren met de Gentse club te herbeleven. Bij STVV stond er met Hollerbach een nieuwe coach aan het roer. De Duitse ex-T1 van Moeskroen volgde de vertrokken Peter Maes op. Bij de bezoekers kregen Malede en Samoise basisplaatsen, de Kanaries deden het grotendeels met dezelfde namen als vorig seizoen.
Kanonstart AA Gent wordt snel uitgeveegd door ex-Buffalo
De bezoekers begonnen als een wervelwind, na amper twee minuten spelen profiteerde Hanche-Olsen van geharrewar na een hoekschop om de 0-1 aan te tekenen. De Kanaries waren nauwelijks aangeslagen want na dik tien minuten schotelde Matsubara de vrijstaande Mboyo aan de tweede paal de 1-1 voor. Beide ploegen namen na die furieuze start wat gas terug, op het halfuur werd de zwakke Pius bij de thuisploeg wel uit zijn lijden verlost, Buatu kwam in zijn plek. AA Gent had nadien moeite om zijn tempo van tijdens de beginfase te ontwikkelen en STVV vond meer oplossingen naarmate de eerste helft vorderde. Op vijf minuten van de rust was er nog eens een prima vrije trap van Hjulsager die maar nipt naast vloog. Halfweg stond het op Stayen nog gelijk.

Ex-Buffalo Mboyo herstelt de schade na de vroege opdoffer die STVV moest slikken.
Genie Brüls draait de rollen helemaal om
Opnieuw was het AA Gent dat na de rust aan het commando stond. Na een kleine tien minuten spelen dwong Samoise doelman Schmidt met een hard schot tot een prima redding. De Kanaries herstelden nadien weer knap het evenwicht en halfweg de tweede helft nam het ook brutaal de voorsprong. Brüls nam een bal vanop een meter of 30 vol op de slof en de bal vloog heerlijk in de verste winkelhaak: 2-1, wat een doelpunt! Aan de overzijde ging Tissoudali even later ook op wandel maar zijn prachtig schot werd even stijlrijk uit doel gehouden door Schmidt. De bezoekers drongen met het slot in zicht stevig aan maar ook Mbayo kwam een teen tekort om de voorzet van Tissoudali in doel te verlengen. Uiteindelijk hield de thuisploeg knap stand en boekt het een uiterst fraaie zege.
Scoreverloop:
0-1 (2') Hanche-Olsen, 1-1 (12') Mboyo, 2-1 (67') Brüls

LEES OOK: Van Stayen naar Champions League: Vrancken heeft nieuwe club

Verdiende zege?

Meest recent

‘Club Brugge flikt het alweer: zomerknaller aan stuntprijs’

Club Brugge lijkt meteen raak te schieten op de mercato. Blauw-zwart staat dicht bij de eerste ...

277
277
'Anderlecht houdt been stijf: miljoenensom gevraagd'

Bij RSC Anderlecht draaien de trainingen inmiddels weer op volle toeren. Logisch ook: binnen een ...

85
85
'Europa houdt adem in: Enrique ramt op monstertransfer PSG'

Paris Saint-Germain won in de voorbije twee seizoenen de Champions League. En de Franse kampioen ...

59
59
'Vanaken krijgt basisplaats: groot slachtoffer bij Duivels'

De Rode Duivels reizen donderdag af naar Vancouver, waar het zaterdagochtend het beslissende duel ...

549
549
Doku meteen aan aftrap? Garcia krijgt cruciaal nieuws

De Rode Duivels maken zich momenteel op voor hun belangrijkste wedstrijd van het jaar tot dusver. Op ...

148
148
Van Stayen naar Champions League: Vrancken heeft nieuwe club

Wouter Vrancken heeft zijn eerste grote buitenlandse uitdaging als hoofdtrainer beet. Donderdag werd ...

56
56
'Vuurwerk bij Club Brugge: drie aanwinsten onderweg'

De vertrekkers vallen straks wellicht niet op één hand te tellen bij Club Brugge, dat ...

425
425
'Mokerslag voor Genk: duo goudhaantjes richting exit'

Om beter te doen dan vorig seizoen lijkt KRC Genk van plan om deels de kaart van de jeugd te ...

152
152
Verschueren spreekt klare taal: Coucke buiten bij RSCA?

RSC Anderlecht begint nog maar eens aan een nieuw hoofdstuk. Na de vele wissels in de bestuurskamer ...

381
381
Garcia met rug tegen de muur: vervanger Ngoy bekend

Zaterdag wordt het alles of niks voor de Rode Duivels, en dus lijken er zich toch een aantal ...

207
207
Jean-Marie Pfaff gaat los en fileert verrassend Rode Duivels

Terwijl de kritiek op de Rode Duivels na de wedstrijden tegen Egypte en Iran steeds luider klinkt, ...

248
248
'Club Brugge op zucht van stunt: topkeeper geeft jawoord'

De zoektocht naar een opvolger voor Simon Mignolet lijkt stilaan in een stroomversnelling te ...

966
966
Anderlecht rolt spierballen: "Titel binnen 2 jaar"

Terwijl alle ogen op de verrichtingen van de Rode Duivels op het WK gericht zijn, eist nu ook RSC ...

532
532
Hugo Broos met verstomming geslagen na sociale media-storm

Na de eerste WK-wedstrijd kreeg hij de wind van voren. Op sociale media werd zijn aanpak afgekraakt ...

309
309
Meteen prijzen voor Anderlecht? Vitor Bruno reageert

Het was een beetje een eerste schooldag voor Anderlecht donderdagmiddag. Met Vitor Bruno stond de ...

277
277
'KV Kortrijk aast op straffe deal bij Juventus'

Het wordt uitkijken wat de drie nieuwkomers het komende seizoen de Jupiler Pro League kunnen ...

135
135
Sibierski wuift kritiekpunt op Vitor Bruno weg

Anderlecht heeft veel geduld moeten oefenen, maar deze week heeft het eindelijk zijn nieuwe trainer ...

160
160
'Niet enkel Sels en Sommer: Club denkt aan straffe rentree'

Wie wordt volgend seizoen de eerste doelman van Club Brugge? Dat is de grote vraag na het pensioen ...

622
622
'Anderlecht stelt belangrijke voorwaarde voor transfer'

Bij Anderlecht lijken de postjes voor volgend seizoen stilaan ingevuld te worden. Met Vitor Bruno ...

313
313
'Transfers Raskin en Lukebakio komen op gang'

Ze zullen op dit moment natuurlijk vooral bezig zijn met de levensbelangrijke slotwedstrijd tegen ...

97
97
Genk baalt: groot talent vertrekt naar Spanje

KRC Genk eindigde het seizoen op de valreep zonder Europees ticket, nadat het in de barrages na ...

238
238
Antwerp stelt nieuwe uitshirt voor met verrassende gast

Voor Antwerp was het afgelopen seizoen een tegenvaller, want ze kampeerden lange tijd onderin het ...

125
125
Verrassende Belg versiert transfer naar Hajduk Split

Af en toe passeren er zeer verrassende transfers de revue. Zo strijkt er bijvoorbeeld nu plots een ...

42
42
TRANSFERUURTJE: 'Club nadert topdoelman, blijft De Cat toch?'

De zomerse transfercarrousel komt stilaan op toerental, ploegen in binnen- en buitenland zijn al ...

412
412
Charlie Hebdo zet WK op stelten met cartoon Deschamps

De Franse nationale ploeg zal de laatste groepsmatch tegen Noorwegen afwerken zonder bondscoach ...

101
101

Meer sportnieuws