'Gehandicapt' STVV zet zwakke Buffalo's met beide voeten op de grond

252 stemmen
'Gehandicapt' STVV zet zwakke Buffalo's met beide voeten op de grond

STVV heeft momenteel amper een stuk of veertien 'fitte spelers' maar pakte vanavond in eigen huis wel gewoon de scalp van AA Gent. De Buffalo's voetbalden eerder deze week nog in Europa maar tonen zich vooral in hetzelfde bedje ziek als vorig seizoen.

AA Gent begon als eerste Belgische ploeg aan de jaargang 2021-2022. De Buffalo's speelden in de voorronde van de Conference League tegen het Noorse Valerenga en won overtuigend. Vanhaezebrouck kon voor het eerst opnieuw de voorbereiding meemaken en hoopte om zijn vorige gloriejaren met de Gentse club te herbeleven. Bij STVV stond er met Hollerbach een nieuwe coach aan het roer. De Duitse ex-T1 van Moeskroen volgde de vertrokken Peter Maes op. Bij de bezoekers kregen Malede en Samoise basisplaatsen, de Kanaries deden het grotendeels met dezelfde namen als vorig seizoen.
Kanonstart AA Gent wordt snel uitgeveegd door ex-Buffalo
De bezoekers begonnen als een wervelwind, na amper twee minuten spelen profiteerde Hanche-Olsen van geharrewar na een hoekschop om de 0-1 aan te tekenen. De Kanaries waren nauwelijks aangeslagen want na dik tien minuten schotelde Matsubara de vrijstaande Mboyo aan de tweede paal de 1-1 voor. Beide ploegen namen na die furieuze start wat gas terug, op het halfuur werd de zwakke Pius bij de thuisploeg wel uit zijn lijden verlost, Buatu kwam in zijn plek. AA Gent had nadien moeite om zijn tempo van tijdens de beginfase te ontwikkelen en STVV vond meer oplossingen naarmate de eerste helft vorderde. Op vijf minuten van de rust was er nog eens een prima vrije trap van Hjulsager die maar nipt naast vloog. Halfweg stond het op Stayen nog gelijk.

Ex-Buffalo Mboyo herstelt de schade na de vroege opdoffer die STVV moest slikken.
Genie Brüls draait de rollen helemaal om
Opnieuw was het AA Gent dat na de rust aan het commando stond. Na een kleine tien minuten spelen dwong Samoise doelman Schmidt met een hard schot tot een prima redding. De Kanaries herstelden nadien weer knap het evenwicht en halfweg de tweede helft nam het ook brutaal de voorsprong. Brüls nam een bal vanop een meter of 30 vol op de slof en de bal vloog heerlijk in de verste winkelhaak: 2-1, wat een doelpunt! Aan de overzijde ging Tissoudali even later ook op wandel maar zijn prachtig schot werd even stijlrijk uit doel gehouden door Schmidt. De bezoekers drongen met het slot in zicht stevig aan maar ook Mbayo kwam een teen tekort om de voorzet van Tissoudali in doel te verlengen. Uiteindelijk hield de thuisploeg knap stand en boekt het een uiterst fraaie zege.
Scoreverloop:
0-1 (2') Hanche-Olsen, 1-1 (12') Mboyo, 2-1 (67') Brüls

LEES OOK: Voorrondes Europa: zware dobber Anderlecht, exotische trip Genk/Gent

Verdiende zege?

Meest recent

Werk voor De Condé: Genkse transferprioriteit aangereikt

KRC Genk kan nog een Europees ticket pakken als het in de barrages AA Gent klopt, maar al bij al is ...

4
4
Lukaku neemt laatste twijfels over toekomst weg

Romelu Lukaku doet er alles aan om in topvorm op het WK te verschijnen na een verloren seizoen. Hij ...

19
19
'Charleroi neemt verrassende trainersbeslissing'

Verschillende eersteklassers zijn nog op zoek naar een trainer voor volgend seizoen. Charleroi is ...

26
26
Mignolet onthult: dit wordt zijn functie bij de KBVB

Simon Mignolet is niet langer profvoetballer. Zondag zette de 38-jarige doelman een punt achter zijn ...

64
64
'Bondsparket bezorgt Hazard nieuwe mokerslag'

Anderlecht beleefde vorig weekend een uiterst pijnlijk seizoenseinde, maar voor niemand was die ...

75
75
AA Gent legt revelatie langer onder contract

AA Gent kan zijn seizoen nog afsluiten met een Europees ticket en dat zou een opsteker zijn voor de ...

43
43
Droom El Ouahdi komt uit: Marokko met veel bekenden naar WK

KRC Genk moet straks in de Europese barrages tegen AA Gent al de nodige WK-gangers missen. Na ...

103
103
'Anderlecht vecht met Ajax om nieuwe parel'

Paars-Wit heeft héél veel talent rondlopen op Neerpede. De komende jaren mogen de fans ...

247
247
Standard verwent fans met galamatch tegen Europese topclub

Standard greep voor het zoveelste jaar op rij naast een Europese ticket. De slapende reus werd even ...

115
115
Opvolger Vrancken: STVV-fans hebben één grote voorkeur

Wouter Vrancken besloot om er de brui aan te geven bij STVV. Stoppen op een hoogtepunt, wat wel te ...

188
188
Fans van Anderlecht willen maar één man als coach

Jérémy Taravel gaat komend seizoen niet meer de hoofdtrainer zijn van RSC Anderlecht. ...

815
815
Sporting Hasselt strikt voormalige speler van Union SG

Sporting Hasselt speelt komend seizoen in de Challenger Pro League en het is duidelijk dat er ...

70
70
Anderlecht slaat toe met twee nieuwe contracten

We haalden al aan dat RSC Anderlecht weer meer gaat inzetten op ervaren spelers, zoals onder Jesper ...

222
222
Nazi-groet bij Club Brugge: bondsparket velt verdict

Club Brugge verkeert in een roes sinds het zich in Mechelen tot landskampioen kroonde. Het feest ...

307
307
'Here we go: Antwerp dokt voor eerste zomeraanwinst'

Antwerp sloot een teleurstellend seizoen afgelopen weekend af op de elfde plaats in het klassement. ...

333
333
Verhaeghe laat geen traan om titelheld: ‘Ander en beter’

Club Brugge viert de twintigste landstitel, maar achter de schermen is er opnieuw een harde keuze ...

784
784
'Verhaeghe verklapt volgende toptransfer Club Brugge'

Het succes eist straks wellicht opnieuw zijn tol bij Club Brugge, want behalve meubelstukken Brandon ...

667
667
Lukaku geeft gouden raad aan De Cat: "Doe zoals Doku"

De pijnlijke nederlaag tegen Union betekent wellicht een afscheid in mineur voor Nathan De Cat, die ...

474
474
Sam Kerkhofs & Rik Verheye clashen: Frustraties borrelen op

Het seizoen van Sporting Hasselt werd een ware emotionele en sportieve rollercoaster. De Limburgers ...

182
182
'Bliksemvertrek Tresoldi: Club Brugge hakt knoop door'

Het succes van Club Brugge heeft vele vaders, maar samen met Christos Tzolis en Hans Vanaken is ...

597
597
Antwerp in rouw: 21-jarige ex-speler plots overleden

De voetbalwereld is zopas opgeschrikt door een dramatisch bericht. Verschillende kanalen melden ...

0
0
'Club Brugge kan cashen: Tzolis flirt met grootmacht'

Voorlopig durft hij een derde seizoen bij Club Brugge nog altijd niet volledig uit te sluiten, maar ...

284
284
‘Union flikt het weer: boomlange verdediger is binnen’

Union SG heeft de afgelopen jaren bewezen over een briljante transferstrategie te beschikken. De ...

259
259
Paleisrevolutie Club: Madou verduidelijkt na Rigaux

Devy Rigaux is officieel van Club Brugge naar Feyenoord. De beleidsbepaler was een belangrijke ...

220
220
'Axel Witsel schokt iedereen met toekomstkeuze'

Axel Witsel maakte één van de grootste teleurstellingen van zijn carrière mee. ...

375
375

Meer sportnieuws