Union pakt scalp van blunderend Anderlecht bij comeback in hoogste afdeling

397 stemmen
Union pakt scalp van blunderend Anderlecht bij comeback in hoogste afdeling

Op uiterst fraaie wijze heeft het Union van Felice Mazzu de Brusselse derby naar zijn hand gezet. De bezoekers toonden zich veel meer een team dan het samenraapsel dat Anderlecht vanavond was. Kompany en co hebben nog enorm veel werk voor de boeg als ze dit seizoen een rol van betekenis willen spelen.

Traditieclub Union was na een 'Grand Cru' seizoen eindelijk terug in de hoogste afdeling. Meesterbrein achter de titel was Felice Mazzu en een prima samengestelde kern. Die ploeg werd grotendeels behouden en aangevuld met een paar nieuwe namen. In het Lotto Park was Anderlecht vanavond de tegenstander en die begonnen flink gewijzigd aan de competitiestart. Geen Nmecha meer, geen Sambi Lokonga maar wel onder meer Raman. Die laatste stond meteen aan de aftrap, net zoals onder meer de al meermaals verguisde Thelin. Refaelov moest meteen vrede nemen met een plek op de bank.
Union neemt droomstart, Verschaeren herstelt de schade
Union ging vrank en vrij zijn kans en na dik vijf minuten spelen trapte Vanzeir vanuit een scherpe hoek de eerste kans voorlangs. Anderlecht kreeg na dik tien minuten spelen zijn eerste mogelijkheid en dat was meteen bijna de goede. Amuzu mocht op Moris afgaan maar vond de paal op zijn weg. Een dure misser want aan de overzijde strafte Undav een dure fout van Sardella even later wel af door de 0-1 in doel te schieten. Paars-Wit probeerde nadien om de rug te rechten maar veel verder dan een flauwe kopbal van Amuzu kwam het voorlopig niet. Op tien minuten van de pauze ontsnapte het team van Kompany aan een dubbele achterstand toen Undav vrij kon uithalen maar nipt over de kooi van Van Crombrugge mikte. Op slag van rust was de man van de eerste helft bij Union opnieuw dicht bij een tweede doelpunt maar de thuisdoelman schudde een fraaie redding uit zijn mouwen. Een zure misser, bij de daaropvolgende counter maakte Verschaeren aan de tweede paal van dichtbij toch de gelijkmaker: 1-1 na een aangename eerste periode.

Undav is alomtegenwoordig en scoort de fraaie 0-1, Anderlecht herstelt nadien de schade.
Blunderboek staat meteen goed vol bij Anderlecht
Een duidelijk ontevreden Kompany haalde bij de rust de zwakke Sardella en Ashimeru van het veld, in hun plaats kwamen Murillo en nieuwkomer Olsson. Het gaf Paars-Wit de nodige energie want het kwam scherp uit de kleedkamer. Toch tot er een uur gespeeld was, want dan was invaller Murillo de volgende die ging klungelen. Vanzeir pakte de bal mee en schotelde Undav de 1-2 voor, opnieuw moest Anderlecht in de achtervolging. De rug rechten was er nu helemaal niet bij en op een dik kwartier van het einde deed invaller Amani Lazare de boeken helemaal toe door de 1-3 fraai voorbij Van Crombrugge te krullen. De bezoekers voetbalden nadien volwassen de wedstrijd uit en wonnen ruim verdiend van een zeer pover Anderlecht.
Scoreverloop:
0-1 (20') Undav, 1-1 (45+2') Verschaeren, 1-2 (62') Undav, 1-3 (74') Lazare

LEES OOK: "Ik verlaat Anderlecht komende zomer niét"

Had u zo'n zwak Anderlecht verwacht?

Meest recent

Potts debuteert bij Club: ploegmaats doen boekje open

Club Brugge heeft de competitie geopend met een vlotte 3-0-overwinning tegen KV Kortrijk. Daarbij ...

47
47
Vermeeren forceert plots sensationele transferwending

Arthur Vermeeren leek bij RB Leipzig opnieuw op weg naar de uitgang. Enkele maanden later ligt alles ...

103
103
'Genk lanceert nieuw offensief: dríé extra aanwinsten'

KRC Genk opent zondagnamiddag zijn nieuwe seizoen met een bezoek aan Zulte Waregem. Ondertussen ...

109
109
Club Brugge heeft nieuw 'monster': kranten gaan uit hun dak

Club Brugge is foutloos aan de nieuwe jaargang in de Jupiler Pro League begonnen. Vrijdagavond ...

305
305
Koffi of Chambaere? Hubert geeft zijn keuze prijs

Union SG zag Kjell Scherpen naar Ipswich Town in Engeland vertrekken en haalde Hervé Koffi ...

54
54
Vanaken looft aanwinst: "Ongelooflijk!"

Club Brugge won met 3-0 van KV Kortrijk. Een goede opener van het seizoen. De landskampioen had ...

544
544
Lee meteen lieveling bij Club: "Heb ik nog nooit meegemaakt"

Club Brugge heeft het seizoen geopend met een vlotte 3-0-zege tegen KV Kortrijk. Blauw-Zwart is nog ...

703
703
Efficiënt Club haalt na rust trekker over tegen kranig KVK

Club Brugge moest even op gang komen, maar maakte na rust toch komaf met een kranig KV Kortrijk. De ...

112
112
'Clement vangt bot: Standard eist 8 miljoen euro'

Als het van Philippe Clement afhangt, dan gaat hij deze zomer nog shoppen bij Standard. Dat meldt ...

281
281
Tzolis: "Daarom verliet ik Club voor Arsenal"

Bij Club Brugge zagen ze Christos Tzolis naar Arsenal vertrekken. Dat leverde 40 miljoen euro op. De ...

475
475
Club Brugge op voorsprong: Brugse fans schrikken even

Club Brugge en KV Kortrijk openden vanavond de Jupiler Pro League. De eerste 45 minuten liggen ...

211
211
"Ik verlaat Anderlecht komende zomer niét"

Bij RSC Anderlecht was het de afgelopen jaren een komen en gaan van spelers. Vaak waren spelers al ...

443
443
Standard hoopt op nieuwe sensatie: "Enorme club"

Standard plukte Salieu Drammeh voor ruim twee miljoen euro weg bij het Noorse Lillestrøm SK. ...

169
169
Stevige bom onder spraakmakend huwelijk Cristiano Ronaldo?

Cristiano Ronaldo blijft ook na zijn 40ste de debatten beheersen. De Portugees staat voor een ...

96
96
Madou maakt volgende ingaande transfer Club Brugge bekend

Club Brugge staat op het punt om een nieuwe opvallende zomertransfer af te ronden. De Spaanse ...

531
531
Jupiler Pro League met 5 jonge parels: van RSCA tot Club Brugge

Alle jaren horen we hetzelfde cliché: de competitie is kwalitatief armer geworden. De Jupiler ...

308
308
'Na Club Brugge-akkoord: ongeziene wending rond Adedeji'

Na zijn akkoord met Club Brugge leek Noah Adedeji-Sternberg op weg naar de uitgang bij KRC Genk. ...

1541
1541
Ruben Van Gucht zorgt voor enorme relationele schokgolf

Ruben Van Gucht blijft een naam die reacties uitlokt. De sportjournalist haalt al jaren de ...

93
93
Club Brugge - KV Kortrijk: Leko voert twee wissels door

Club Brugge en KV Kortrijk openen vanavond de Jupiler Pro League. Blauw-Zwart wil na de nederlaag in ...

124
124
Standard stalt verdediger bij andere Belgische club

Bij Standard kenden ze al een zeer drukke zomermercato. Sportief directeur Marc Wilmots wist al de ...

62
62
Biancone geeft smaakmaker RSCA raad: "Nog jaar blijven"

Bij RSC Anderlecht verloren ze met Thorgan Hazard en Nathan De Cat twee sterkhouders, Keisuke Goto ...

503
503
Sommer geeft toe: “Die club was ook een optie”

Club Brugge pakte stevig uit door Yann Sommer transfervrij aan te trekken. Hij was vorig jaar nog ...

454
454
'Anderlecht hakt volgende week knoop door over transfer'

RSC Anderlecht gaat zich nog roeren op de transfermarkt. Sportief directeur Antoine Sibierski gaat ...

346
346
Club Brugge moet opletten: "Kijk naar Union en Anderlecht"

KV Kortrijk opent zijn seizoen vanavond met een duel in en tegen Club Brugge. Dat lijkt een ...

378
378
Jan Vertonghen deelt aangrijpend persoonlijk nieuws

Jan Vertonghen heeft op de grootste podia gestaan, prijzen gepakt en duizenden supporters doen ...

70
70

Meer sportnieuws