Union pakt scalp van blunderend Anderlecht bij comeback in hoogste afdeling

door
Union pakt scalp van blunderend Anderlecht bij comeback in hoogste afdeling

Op uiterst fraaie wijze heeft het Union van Felice Mazzu de Brusselse derby naar zijn hand gezet. De bezoekers toonden zich veel meer een team dan het samenraapsel dat Anderlecht vanavond was. Kompany en co hebben nog enorm veel werk voor de boeg als ze dit seizoen een rol van betekenis willen spelen.

Traditieclub Union was na een 'Grand Cru' seizoen eindelijk terug in de hoogste afdeling. Meesterbrein achter de titel was Felice Mazzu en een prima samengestelde kern. Die ploeg werd grotendeels behouden en aangevuld met een paar nieuwe namen. In het Lotto Park was Anderlecht vanavond de tegenstander en die begonnen flink gewijzigd aan de competitiestart. Geen Nmecha meer, geen Sambi Lokonga maar wel onder meer Raman. Die laatste stond meteen aan de aftrap, net zoals onder meer de al meermaals verguisde Thelin. Refaelov moest meteen vrede nemen met een plek op de bank.
Union neemt droomstart, Verschaeren herstelt de schade
Union ging vrank en vrij zijn kans en na dik vijf minuten spelen trapte Vanzeir vanuit een scherpe hoek de eerste kans voorlangs. Anderlecht kreeg na dik tien minuten spelen zijn eerste mogelijkheid en dat was meteen bijna de goede. Amuzu mocht op Moris afgaan maar vond de paal op zijn weg. Een dure misser want aan de overzijde strafte Undav een dure fout van Sardella even later wel af door de 0-1 in doel te schieten. Paars-Wit probeerde nadien om de rug te rechten maar veel verder dan een flauwe kopbal van Amuzu kwam het voorlopig niet. Op tien minuten van de pauze ontsnapte het team van Kompany aan een dubbele achterstand toen Undav vrij kon uithalen maar nipt over de kooi van Van Crombrugge mikte. Op slag van rust was de man van de eerste helft bij Union opnieuw dicht bij een tweede doelpunt maar de thuisdoelman schudde een fraaie redding uit zijn mouwen. Een zure misser, bij de daaropvolgende counter maakte Verschaeren aan de tweede paal van dichtbij toch de gelijkmaker: 1-1 na een aangename eerste periode.

Undav is alomtegenwoordig en scoort de fraaie 0-1, Anderlecht herstelt nadien de schade.
Blunderboek staat meteen goed vol bij Anderlecht
Een duidelijk ontevreden Kompany haalde bij de rust de zwakke Sardella en Ashimeru van het veld, in hun plaats kwamen Murillo en nieuwkomer Olsson. Het gaf Paars-Wit de nodige energie want het kwam scherp uit de kleedkamer. Toch tot er een uur gespeeld was, want dan was invaller Murillo de volgende die ging klungelen. Vanzeir pakte de bal mee en schotelde Undav de 1-2 voor, opnieuw moest Anderlecht in de achtervolging. De rug rechten was er nu helemaal niet bij en op een dik kwartier van het einde deed invaller Amani Lazare de boeken helemaal toe door de 1-3 fraai voorbij Van Crombrugge te krullen. De bezoekers voetbalden nadien volwassen de wedstrijd uit en wonnen ruim verdiend van een zeer pover Anderlecht.
Scoreverloop:
0-1 (20') Undav, 1-1 (45+2') Verschaeren, 1-2 (62') Undav, 1-3 (74') Lazare

LEES OOK: Bom onder JPL: vier topclubs slaan handen in mekaar

Had u zo'n zwak Anderlecht verwacht?

Meest recent

TRANSFERUURTJE: 'Duel Genk vs. Gent, transferklapper Angulo'

De zomermercato zit er al een tijdje op, maar de winterse transferperiode komt er weldra alweer aan. ...

34
34
Grote impact DAZN bekend: Belgische clubs moeten verkopen

DAZN heeft besloten om het TV-contract met de Pro League op te zeggen. Daarbovenop zal het ...

92
92
Jonge Duivel snoeihard voor Anderlecht: “Dat stoorde mij”

RSC Anderlecht staat bekend om hun sterke jeugdopleiding en elk seizoen breken er nieuwe talenten ...

52
52
Sepp Blatter maakt FIFA én Trump met de grond gelijk

De loting in Washington voor het WK 2026 in de Verenigde Staten, Mexico en Canada houdt de ...

60
60
Oosting glundert met nieuw goudhaantje bij Antwerp

Royal Antwerp FC is onder Joseph Oosting een nieuwe weg ingeslagen. De Nederlander moet The Great ...

106
106
Degryse roept ferme WK-waarschuwing naar Garcia

De loting voor het WK 2026 werd gisteren in Washington afgerond. De Rode Duivels zitten in een ...

49
49
Parys op dreef: Pro League slaat keihard terug op DAZN

De perikelen rond DAZN en de Pro League blijft groot nieuws in de Belgische voetbalwereld. Het ...

161
161
Rode Duivels met konijnenpoot: "Drie oefenmatchen op WK"

Rudi Garcia heeft het getroffen met de loting op het WK 2026. De weg naar de kwartfinales ligt ...

69
69
'Club Brugge duizelt: hallucinante Benteke-eis slaat alles'

In Brugge durven ze het bijna niet hardop zeggen, maar de cijfers die rondgaan over Christian ...

574
574
Garcia geeft belangrijke update over Lukaku en De Bruyne

De WK-loting ligt achter de rug. Er zijn een aantal leuke groepen komende zomer, maar niet voor de ...

56
56
Leko viert 'Grote Terugkeer': "Dacht aan hem als titularis"

AA Gent doet het onder Ivan Leko niet beter dan vorig seizoen, toen de Buffalo's ongeveer dezelfde ...

70
70
JPL-mirakel in de maak: "Wij zijn springlevend"

Enkele weken geleden gaf niemand nog een stuiver voor de kansen van FCV Dender om de laatste plaats ...

65
65
STVV-Club: 'Hayen speelt met surprise in basisploeg'

In de Champions League staat Club Brugge volgende week voor een zware uitdaging tegen Arsenal FC. ...

355
355
'JPL davert: Anderlecht plant spectaculaire transfer'

In Neerpede wordt al weken druk gediscussieerd over een nieuwe doelman die de JPL dit seizoen op ...

246
246
"Walgelijk theater" - Voetbalwereld kotst 'lijpzak' Infantino uit

Vrijdagavond werd in Washington geloot voor het wereldkampioenschap van komende zomer. Maar de show ...

358
358
Toptransfer bij Club Brugge? "Hij is de ideale targetspits"

Met een ticket voor de kwartfinales van de Croky Cup, heeft Club Brugge zich herpakt na twee ...

586
586
DAZN-saga zindert voor: Pro League zorgt voor nieuwe wending

Op 22 december verschijnt de zaak tussen de Pro League en DAZN voor de Brusselse arbitragerechtbank ...

261
261
'Afgrijzen bij Club: ster dringt aan op transfer Onyedika'

In zowat elke mercato wordt er druk gespeculeerd over een mogelijke transfer van Raphael Onyedika. ...

336
336
Vermeeren verliest van Duivels, weer uppercut Pocognoli

In de Franse Ligue 1 werd vrijdagavond de vijftiende speeldag op gang getrapt met een grote ...

234
234
Mannaert spreekt duidelijke taal over toekomst Garcia

De Rode Duivels ontdekten vrijdagavond hun tegenstanders op het komende WK, waarin ze belandden in ...

96
96
Dender pakt tweede zege en gooit degradatiestrijd open

De degradatiestrijd in de Jupiler Pro League lijkt weer helemaal open te liggen. Dender was lange ...

151
151
Droomloting voor Broos: "Wat maak ik allemaal mee..."

Naast de delegatie van de Rode Duivels was er nog een Belg aanwezig bij de loting voor het WK op ...

180
180
Garcia spreekt na loting duidelijke WK-ambitie uit

De Rode Duivels weten waar ze aan toe zijn op het komende WK. Ze openen hun toernooi op 15 juni ...

147
147
Patro ontgoochelt, Eupen dringt top zes binnen

Vrijdagavond werden de eerste wedstrijden van de zestiende speeldag in de Challenger Pro League ...

35
35
1B-sensatie reageert op interesse van STVV en Gent

Er vallen in de Challenger Pro League regelmatig interessante zaakjes te doen. Ook dit seizoen ...

185
185

Meer sportnieuws