Union pakt scalp van blunderend Anderlecht bij comeback in hoogste afdeling

397 stemmen
Union pakt scalp van blunderend Anderlecht bij comeback in hoogste afdeling

Op uiterst fraaie wijze heeft het Union van Felice Mazzu de Brusselse derby naar zijn hand gezet. De bezoekers toonden zich veel meer een team dan het samenraapsel dat Anderlecht vanavond was. Kompany en co hebben nog enorm veel werk voor de boeg als ze dit seizoen een rol van betekenis willen spelen.

Traditieclub Union was na een 'Grand Cru' seizoen eindelijk terug in de hoogste afdeling. Meesterbrein achter de titel was Felice Mazzu en een prima samengestelde kern. Die ploeg werd grotendeels behouden en aangevuld met een paar nieuwe namen. In het Lotto Park was Anderlecht vanavond de tegenstander en die begonnen flink gewijzigd aan de competitiestart. Geen Nmecha meer, geen Sambi Lokonga maar wel onder meer Raman. Die laatste stond meteen aan de aftrap, net zoals onder meer de al meermaals verguisde Thelin. Refaelov moest meteen vrede nemen met een plek op de bank.
Union neemt droomstart, Verschaeren herstelt de schade
Union ging vrank en vrij zijn kans en na dik vijf minuten spelen trapte Vanzeir vanuit een scherpe hoek de eerste kans voorlangs. Anderlecht kreeg na dik tien minuten spelen zijn eerste mogelijkheid en dat was meteen bijna de goede. Amuzu mocht op Moris afgaan maar vond de paal op zijn weg. Een dure misser want aan de overzijde strafte Undav een dure fout van Sardella even later wel af door de 0-1 in doel te schieten. Paars-Wit probeerde nadien om de rug te rechten maar veel verder dan een flauwe kopbal van Amuzu kwam het voorlopig niet. Op tien minuten van de pauze ontsnapte het team van Kompany aan een dubbele achterstand toen Undav vrij kon uithalen maar nipt over de kooi van Van Crombrugge mikte. Op slag van rust was de man van de eerste helft bij Union opnieuw dicht bij een tweede doelpunt maar de thuisdoelman schudde een fraaie redding uit zijn mouwen. Een zure misser, bij de daaropvolgende counter maakte Verschaeren aan de tweede paal van dichtbij toch de gelijkmaker: 1-1 na een aangename eerste periode.

Undav is alomtegenwoordig en scoort de fraaie 0-1, Anderlecht herstelt nadien de schade.
Blunderboek staat meteen goed vol bij Anderlecht
Een duidelijk ontevreden Kompany haalde bij de rust de zwakke Sardella en Ashimeru van het veld, in hun plaats kwamen Murillo en nieuwkomer Olsson. Het gaf Paars-Wit de nodige energie want het kwam scherp uit de kleedkamer. Toch tot er een uur gespeeld was, want dan was invaller Murillo de volgende die ging klungelen. Vanzeir pakte de bal mee en schotelde Undav de 1-2 voor, opnieuw moest Anderlecht in de achtervolging. De rug rechten was er nu helemaal niet bij en op een dik kwartier van het einde deed invaller Amani Lazare de boeken helemaal toe door de 1-3 fraai voorbij Van Crombrugge te krullen. De bezoekers voetbalden nadien volwassen de wedstrijd uit en wonnen ruim verdiend van een zeer pover Anderlecht.
Scoreverloop:
0-1 (20') Undav, 1-1 (45+2') Verschaeren, 1-2 (62') Undav, 1-3 (74') Lazare

LEES OOK: Anderlecht haalt slag thuis en ontloopt zware sanctie

Had u zo'n zwak Anderlecht verwacht?

Meest recent

'Union ziet kassa rinkelen: transfersom Scherpen bekend'

Union maakte zich op voor een leegloop, maar de grote uitgaande transfers bleven tot dusver nog uit. ...

40
40
Charaï legt verdere transferplannen Westerlo op tafel

Het is bij Westerlo al een zeer drukke transferzomer geweest. In totaal staat de teller in 't Kuipje ...

21
21
Wat een soap: toch geen Real-akkoord, vlammend statement PSG

Sinds het einde van het WK zijn ook de allergrootste clubs in actie geschoten op de transfermarkt. ...

92
92
'Anderlecht krijgt boodschap: speler kiest bestemming'

Anderlecht is nog volop bezig met zijn transferhuiswerk, ook al is de Europese campagne enkele dagen ...

216
216
Simons stuurt boodschap naar mogelijke vertrekkers OHL

We zijn amper twee weken verwijderd van de start van het nieuwe seizoen in de Jupiler Pro League. De ...

78
78
'Dortmund legt nieuw plan voor Karetsas op tafel'

Het is voor KRC Genk niet de makkelijkste zomermercato. De Limburgers zien vooral aan uitgaande ...

330
330
'Here we go: Real heeft topaanwinst van 100 miljoen beet'

Real Madrid haalt deze zomer fors uit op de transfermarkt, want na een tegenvallend seizoen wil het ...

121
121
'Anderlecht en Club Brugge grijpen naast target'

RSC Anderlecht en Club Brugge zijn op zoek naar versterking. Beide teams zijn voorlopig verzwakt uit ...

248
248
Club Brugge zorgt voor magisch moment bij supporters

Club Brugge begint met grote ambities aan het nieuwe seizoen. Na de landstitel van vorig jaar is de ...

368
368
Lommel SK is absolute sterkhouder kwijt aan AZ

Lommel SK heeft dingend nood aan versterking, maar de promovendus heeft nog een smaakmaker verloren. ...

41
41
‘Anderlecht op z’n kop: sterkhouder out, toptransfer in’

Bij Anderlecht komt de transfercarrousel plots op gang. Een sterkhouder kan het Lotto Park verlaten ...

564
564
'STVV beslist over terugkeer Bertaccini'

Bij STVV kende Adriano Bertaccini een geweldige periode. Hij versierde een toptransfer naar RSC ...

617
617
Jbari zet Club Brugge onder druk: tijd dringt

Club Brugge lijkt tot op heden toch wel stevig verzwakt te zijn. Het bestuur moet nog aan de bak. ...

652
652
'Anderlecht wil uitpakken met absolute toptransfer'

Dat RSC Anderlecht nog héél wat versterking nodig heeft, dat is duidelijk. Antoine ...

464
464
'Arsenal stuift door: Premier League-bom vlak na Tzolis'

Arsenal FC won afgelopen seizoen de Engelse titel en haalde de finale van de Champions League. Om ...

88
88
Drama treft Ordoñez: gedroomde transfer in acuut gevaar

Na de recordverkoop van Christos Tzolis aan Arsenal FC, is het bij Club Brugge ook de bedoeling om ...

407
407
Ex van Karl Vannieuwkerke komt met straffe bekentenis

Jarenlang bleef het stil na de pijnlijke breuk met Karl Vannieuwkerke, maar nu opent Caroline ...

92
92
Peeters in de wolken: Beveren strikt Arsenal-product

SK Beveren kroonde zich op fenomenale wijze tot kampioen in de Challenger Pro League en mag komend ...

121
121
Club plant miljoenenaankoop: toptarget zet deur wagenwijd open

Club Brugge is nog lang niet klaar op de transfermarkt. De Belgische landskampioen mikt onder meer ...

566
566
Openda heeft nieuwe club beet: transferdetails bekend

Juventus won zaterdagavond met 0-1 in de oefenpot op Standard. Loïs Openda was aanwezig in het ...

79
79
'Transferstunt na overname: Antwerp wil 75-voudig international'

Nu de veelbesproken overname eindelijk in kannen en kruiken is, kan de sportieve leiding van Antwerp ...

552
552
'Sibierski klopt op tafel: Anderlecht-tweetal móét blijven'

Hoewel de Europese campagne al begonnen is, is RSC Anderlecht lang niet klaar op de transfermarkt. ...

618
618
Ruben Van Gucht zorgt voor grote onrust in Frankrijk

De lof voor Ruben Van Gucht en zijn nieuwe wielerprogramma blijft binnenstromen, maar achter de ...

102
102
Nu al Waalse kritiek op Van Bommel: "Altijd dat gezeik"

Mark van Bommel zal de Rode Duivels naar succes moeten leiden op het EK 2028. Maar de keuze van de ...

327
327
Club brengt geldkanon in stelling: miljoenen voor twéé kleppers

Club Brugge is nog lang niet klaar met zijn werk in de zomerse transferwindow. Op zeker twee ...

1734
1734

Meer sportnieuws