Union pakt scalp van blunderend Anderlecht bij comeback in hoogste afdeling

397 stemmen
Union pakt scalp van blunderend Anderlecht bij comeback in hoogste afdeling

Op uiterst fraaie wijze heeft het Union van Felice Mazzu de Brusselse derby naar zijn hand gezet. De bezoekers toonden zich veel meer een team dan het samenraapsel dat Anderlecht vanavond was. Kompany en co hebben nog enorm veel werk voor de boeg als ze dit seizoen een rol van betekenis willen spelen.

Traditieclub Union was na een 'Grand Cru' seizoen eindelijk terug in de hoogste afdeling. Meesterbrein achter de titel was Felice Mazzu en een prima samengestelde kern. Die ploeg werd grotendeels behouden en aangevuld met een paar nieuwe namen. In het Lotto Park was Anderlecht vanavond de tegenstander en die begonnen flink gewijzigd aan de competitiestart. Geen Nmecha meer, geen Sambi Lokonga maar wel onder meer Raman. Die laatste stond meteen aan de aftrap, net zoals onder meer de al meermaals verguisde Thelin. Refaelov moest meteen vrede nemen met een plek op de bank.
Union neemt droomstart, Verschaeren herstelt de schade
Union ging vrank en vrij zijn kans en na dik vijf minuten spelen trapte Vanzeir vanuit een scherpe hoek de eerste kans voorlangs. Anderlecht kreeg na dik tien minuten spelen zijn eerste mogelijkheid en dat was meteen bijna de goede. Amuzu mocht op Moris afgaan maar vond de paal op zijn weg. Een dure misser want aan de overzijde strafte Undav een dure fout van Sardella even later wel af door de 0-1 in doel te schieten. Paars-Wit probeerde nadien om de rug te rechten maar veel verder dan een flauwe kopbal van Amuzu kwam het voorlopig niet. Op tien minuten van de pauze ontsnapte het team van Kompany aan een dubbele achterstand toen Undav vrij kon uithalen maar nipt over de kooi van Van Crombrugge mikte. Op slag van rust was de man van de eerste helft bij Union opnieuw dicht bij een tweede doelpunt maar de thuisdoelman schudde een fraaie redding uit zijn mouwen. Een zure misser, bij de daaropvolgende counter maakte Verschaeren aan de tweede paal van dichtbij toch de gelijkmaker: 1-1 na een aangename eerste periode.

Undav is alomtegenwoordig en scoort de fraaie 0-1, Anderlecht herstelt nadien de schade.
Blunderboek staat meteen goed vol bij Anderlecht
Een duidelijk ontevreden Kompany haalde bij de rust de zwakke Sardella en Ashimeru van het veld, in hun plaats kwamen Murillo en nieuwkomer Olsson. Het gaf Paars-Wit de nodige energie want het kwam scherp uit de kleedkamer. Toch tot er een uur gespeeld was, want dan was invaller Murillo de volgende die ging klungelen. Vanzeir pakte de bal mee en schotelde Undav de 1-2 voor, opnieuw moest Anderlecht in de achtervolging. De rug rechten was er nu helemaal niet bij en op een dik kwartier van het einde deed invaller Amani Lazare de boeken helemaal toe door de 1-3 fraai voorbij Van Crombrugge te krullen. De bezoekers voetbalden nadien volwassen de wedstrijd uit en wonnen ruim verdiend van een zeer pover Anderlecht.
Scoreverloop:
0-1 (20') Undav, 1-1 (45+2') Verschaeren, 1-2 (62') Undav, 1-3 (74') Lazare

LEES OOK: Anderlecht gestraft: derby tegen Union zonder fans

Had u zo'n zwak Anderlecht verwacht?

Meest recent

Engelsen vinden geen opening en blijven gefrustreerd achter

Engeland is er dinsdagavond niet in geslaagd om zich al helemaal te verzekeren van de knock-outfase. ...

12
12
Ronaldo slaat terug na kritiek: "I'm back!"

Portugal was er niet in geslaagd om zijn openingsmatch op het WK te winnen tegen DR Congo en dat ...

18
18
Grote verrassing: Lommel-speler stopt op 28-jarige leeftijd

Lommel SK maakt komend seizoen na 23 jaar afwezigheid zijn rentree in de Jupiler Pro League. De ...

38
38
Controverse bij aftrap Engeland-Ghana na handshake-incident

Engeland kan dinsdagavond al de kwalificatie voor de zestiende finales over de streep trekken, als ...

79
79
Nieuwe wending in vete tussen Atletico en Barça over Alvarez

De voorbije weken is er een heuse vete ontstaan tussen Atletico Madrid en FC Barcelona. De Catalanen ...

56
56
Deschamps verlaat voorlopig WK na persoonlijke tragedie

Frankrijk heeft in de nacht van maandag op dinsdag al zijn ticket voor de zestiende finales op het ...

85
85
Gillet legt uit wat Anderlecht van nieuwe T1 kan verwachten

Het heeft een hele tijd geduurd, maar Anderlecht heeft eindelijk zijn nieuwe trainer gevonden. Het ...

357
357
'Vrancken neemt verrassende Belgen mee naar Schotland'

Het lijkt erop dat Wouter Vrancken zijn nieuwe uitdaging gevonden heeft na zijn vertrek bij STVV. ...

196
196
PSV-Belg naar Duitsland, Cercle shopt in Genk

Ondanks dat het WK nog in volle gang is, beginnen heel wat teams alweer aan de voorbereiding op het ...

62
62
Sterke Ronaldo loodst Portugal naar ruime zege

Portugal en Cristiano Ronaldo kregen bijzonder veel kritiek na de 0-0 tegen Congo. Tegen Oezbekistan ...

45
45
Anderlecht heeft zijn nieuwe coach officieel beet

Eindelijk witte rook: RSC Anderlecht heeft zijn nieuwe trainer helemaal beet. De Brusselaars maakten ...

366
366
Club Brugge verrast met oude bekende van KRC Genk

Club Brugge heeft vandaag een nieuwe assistent-trainer aangesteld. De landskampioen zag de afgelopen ...

122
122
Club Brugge jaagt op PSV-ster: ‘Ploegmaats worden gek’

Club Brugge kijkt naar Nederland voor extra versterking op de flank. Bij PSV loopt een speler rond ...

747
747
Theo Francken zorgt voor grote WK-rel op sociale media

De wedstrijd tussen België en Iran heeft niet alleen sportieve reacties uitgelokt. Minister van ...

112
112
Grote Ronaldo Show: twee records aan diggelen

Cristiano Ronaldo kreeg de afgelopen dagen (overdreven) veel kritiek. Van de 'kenners' op de sociale ...

47
47
Nilis ‘teleurgesteld’ in Duivel: "Hij moet opstaan"

Luc Nilis is een van de technisch meest verfijnde voetballers die België ooit heeft gehad. Hij ...

105
105
STVV slaat toe met zeer stevige aanwinst

STVV gaat wellicht nog een drukke zomer tegemoet. De Kanaries hebben vandaag wel een speler aan ...

86
86
Club Brugge kondigt deal met Premier League-club aan

Zowel in Europa als in eigen land heeft Club Brugge alweer een geslaagd seizoen achter de rug. Ook ...

205
205
Blessuregolf bij Belgen: opvallende afwezige op training

Vooraf kondigde de laatste match van de poulefase zich aan als een opwarmertje richting de ...

378
378
De Condé slaat toe: Genk stelt nieuwe doelman voor

Tot dusver bleef het nog stil bij KRC Genk, waar nochtans heel wat inkomend en uitgaand verkeer ...

348
348
'Club Brugge vangt 5 miljoen voor overbodige flop'

Het belooft alweer een lucratieve zomer te worden voor Club Brugge, waar na Aleksandar Stankovic nog ...

573
573
'Witte rook in Anderlecht: nieuwe T1 geeft jawoord'

Het is een bijzonder lange zoektocht geweest, maar daags nadat RSC Anderlecht de trainingen weer ...

929
929
België in de ban van Doku: spanning stijgt in Seattle

Winst tegen Nieuw-Zeeland is zaterdag een absolute must voor de Rode Duivels. Samen met Rudi Garcia ...

152
152
'Mannaert hakt knoop door: dagen Garcia al geteld'

Na de twee teleurstellingen tegen Egypte en Iran is het zaterdag van moeten voor de Rode Duivels. ...

1003
1003
Timmy Simons viert terugkeer als T1 in Jupiler Pro League

Terwijl alle ogen nog op het WK gericht zijn, hervatten de Belgische eersteklassers stilaan ook de ...

227
227

Meer sportnieuws