Union pakt scalp van blunderend Anderlecht bij comeback in hoogste afdeling

397 stemmen
Union pakt scalp van blunderend Anderlecht bij comeback in hoogste afdeling

Op uiterst fraaie wijze heeft het Union van Felice Mazzu de Brusselse derby naar zijn hand gezet. De bezoekers toonden zich veel meer een team dan het samenraapsel dat Anderlecht vanavond was. Kompany en co hebben nog enorm veel werk voor de boeg als ze dit seizoen een rol van betekenis willen spelen.

Traditieclub Union was na een 'Grand Cru' seizoen eindelijk terug in de hoogste afdeling. Meesterbrein achter de titel was Felice Mazzu en een prima samengestelde kern. Die ploeg werd grotendeels behouden en aangevuld met een paar nieuwe namen. In het Lotto Park was Anderlecht vanavond de tegenstander en die begonnen flink gewijzigd aan de competitiestart. Geen Nmecha meer, geen Sambi Lokonga maar wel onder meer Raman. Die laatste stond meteen aan de aftrap, net zoals onder meer de al meermaals verguisde Thelin. Refaelov moest meteen vrede nemen met een plek op de bank.
Union neemt droomstart, Verschaeren herstelt de schade
Union ging vrank en vrij zijn kans en na dik vijf minuten spelen trapte Vanzeir vanuit een scherpe hoek de eerste kans voorlangs. Anderlecht kreeg na dik tien minuten spelen zijn eerste mogelijkheid en dat was meteen bijna de goede. Amuzu mocht op Moris afgaan maar vond de paal op zijn weg. Een dure misser want aan de overzijde strafte Undav een dure fout van Sardella even later wel af door de 0-1 in doel te schieten. Paars-Wit probeerde nadien om de rug te rechten maar veel verder dan een flauwe kopbal van Amuzu kwam het voorlopig niet. Op tien minuten van de pauze ontsnapte het team van Kompany aan een dubbele achterstand toen Undav vrij kon uithalen maar nipt over de kooi van Van Crombrugge mikte. Op slag van rust was de man van de eerste helft bij Union opnieuw dicht bij een tweede doelpunt maar de thuisdoelman schudde een fraaie redding uit zijn mouwen. Een zure misser, bij de daaropvolgende counter maakte Verschaeren aan de tweede paal van dichtbij toch de gelijkmaker: 1-1 na een aangename eerste periode.

Undav is alomtegenwoordig en scoort de fraaie 0-1, Anderlecht herstelt nadien de schade.
Blunderboek staat meteen goed vol bij Anderlecht
Een duidelijk ontevreden Kompany haalde bij de rust de zwakke Sardella en Ashimeru van het veld, in hun plaats kwamen Murillo en nieuwkomer Olsson. Het gaf Paars-Wit de nodige energie want het kwam scherp uit de kleedkamer. Toch tot er een uur gespeeld was, want dan was invaller Murillo de volgende die ging klungelen. Vanzeir pakte de bal mee en schotelde Undav de 1-2 voor, opnieuw moest Anderlecht in de achtervolging. De rug rechten was er nu helemaal niet bij en op een dik kwartier van het einde deed invaller Amani Lazare de boeken helemaal toe door de 1-3 fraai voorbij Van Crombrugge te krullen. De bezoekers voetbalden nadien volwassen de wedstrijd uit en wonnen ruim verdiend van een zeer pover Anderlecht.
Scoreverloop:
0-1 (20') Undav, 1-1 (45+2') Verschaeren, 1-2 (62') Undav, 1-3 (74') Lazare

LEES OOK: Hein Vanhaezebrouck onthult: echte reden van afwezigheid

Had u zo'n zwak Anderlecht verwacht?

Meest recent

PSV pakt uit met peperdure ingaande transfer

PSV is een club die financieel nog steeds meer middelen heeft dan Club Brugge. De Eindhovenaren ...

8
8
Van Gaal lokt met Instagram-bericht massale smeekbede uit

Louis van Gaal viert vandaag een bijzondere dag, maar het is vooral een heel ander bericht dat ...

10
10
Simons ontdekt ‘nieuwe smaakmaker’ bij OHL

OH Leuven wordt naar jaarlijkse traditie door de ‘experts’ naar voren geschoven als een ...

19
19
'Nieuwe twist Lukaku: topclub knoopt gesprekken aan'

Van Romelu Lukaku was deze week geen spoor te bekennen op het trainingskamp van SSC Napoli. Een ...

82
82
Anderlecht haalt slag thuis: goudhaantje tekent tot 2029

RSC Anderlecht is deze zomer begonnen aan een gloednieuw sportief project. Maar ook daarin zal de ...

185
185
Ophefmakende wending: Play-Offs meteen weer terug in JPL?

Het nieuwe seizoen in de Jupiler Pro League is vrijdagavond officieel van start gegaan. Het wordt de ...

617
617
Hein Vanhaezebrouck onthult: echte reden van afwezigheid

Hein Vanhaezebrouck blijft een naam die in het Belgische voetbal nooit helemaal verdwijnt. Zelfs ...

107
107
Club dokt zwaar voor opvolger Tzolis: Barcelona viert mee

Club Brugge heeft zijn nieuwe flankaanvaller beet. Voor de komst van Jan Virgili dokte de ...

268
268
TRANSFERUURTJE: 'Club breekt de bank, grote plannen Genk'

De zomerse transfercarrousel draait op toerental, ploegen in binnen- en buitenland zijn druk in de ...

374
374
Cisse Sandra legt vertrek bij Club Brugge haarfijn uit

Cisse Sandra stond in de Supercup tegen Union SG nog in de basis bij Club Brugge, maar niet veel ...

345
345
‘KV Mechelen heeft absolute toptransfer binnen’

KV Mechelen is nog niet klaar op de zomermercato. Malinwa neemt het op speeldag 1 van de Jupiler Pro ...

149
149
‘Nieuwe dag, nieuw schandaal: affaire Infantino bij UEFA’

Gianni Infantino komt sinds het WK elke dag in de media. De grote baas van de FIFA werd afgeschoten ...

163
163
‘Jackpot KAA Gent: Europese topclub klopt aan’

De zomermercato loopt nog even door en dan is het ook voor de Belgische clubs zweten. Als ...

281
281
Praet onthult resem aanbiedingen: “Ik was verbaasd”

Dennis Praet maakte de overstap van Royal Antwerp FC naar KV Mechelen, maar de middenvelder had ...

177
177
Club Brugge pakt ferm uit: miljoenentransfer afgerond

Club Brugge heeft na de competitiezege tegen KV Kortrijk zwaar uitgepakt op de zomermercato. ...

413
413
De Meyer speelt open kaart over in- en uitgaande transfers

Bij STVV zagen ze al een aantal spelers de club verlaten. En niet van de minste spelers. Trainer ...

60
60
Belgische topclubs vrezen: "De schrik van België"

Club Brugge zal met de komst van Jan Virgili weer zwaar uithalen. Hij kost 12 miljoen euro. Daarmee ...

876
876
Anderlecht 10 jaar zonder prijs: Bruno spreekt over ambities

Bij RSC Anderlecht beginnen ze het seizoen met een thuismatch tegen La Louvière. Het ...

201
201
'Bruno schuift met pionnen: groot slachtoffer in basiself'

RSC Anderlecht begint zondagavond aan zijn nieuwe campagne in de Jupiler Pro League. De ...

428
428
'Liverpool helemaal los: stuntdeal bij Barça, bod van 115 mil'

Na een tegenvallend seizoen wil Liverpool FC in de komende jaargang opnieuw een gooi doen naar de ...

138
138
Potts debuteert bij Club: ploegmaats doen boekje open

Club Brugge heeft de competitie geopend met een vlotte 3-0-overwinning tegen KV Kortrijk. Daarbij ...

917
917
Vermeeren forceert plots sensationele transferwending

Arthur Vermeeren leek bij RB Leipzig opnieuw op weg naar de uitgang. Enkele maanden later ligt alles ...

351
351
'Genk lanceert nieuw offensief: dríé extra aanwinsten'

KRC Genk opent zondagnamiddag zijn nieuwe seizoen met een bezoek aan Zulte Waregem. Ondertussen ...

844
844
Club Brugge heeft nieuw 'monster': kranten gaan uit hun dak

Club Brugge is foutloos aan de nieuwe jaargang in de Jupiler Pro League begonnen. Vrijdagavond ...

1063
1063
Koffi of Chambaere? Hubert geeft zijn keuze prijs

Union SG zag Kjell Scherpen naar Ipswich Town in Engeland vertrekken en haalde Hervé Koffi ...

97
97

Meer sportnieuws