"Als hij fit blijft, kan AA Gent wel eens dé verrassing worden dit seizoen"

door

De voetbaljaargang 2021-2022 is begonnen Wat mogen we verwachten van de Belgische eersteklassers? Kan AA Gent dit seizoen weer Play-Off I halen?

AA Gent heeft nog maar eens een pak in- en uitgaande transfers afgerond. De Buffalo’s zijn een groot vraagteken. Niklas Dorsch en Roman Yaremchuk vertrokken of gaan nog vertrekken. De club haalde vooral spelers uit België.  Het valt af te wachten of Andrew Hjulsager, Gianni Bruno en Julien De Sart betere spelers zijn dan die er al rondliepen. Sven Kums lijkt alvast het slachtoffer te worden, want hij begint op de bank. 

Achteraan haalde AA Gent met Joseph Okumu een dure verdediger. In de voorbereiding was AA Gent inzake defensieve organisatie vaak zeer kwetsbaar, ook vorig jaar een pijnpunt. Voorin is het afwachten of Vakoun Bayo de leemte kan opvullen die Yaremchuk binnenkort achterlaat. AA Gent sprak een jaar geleden van de titel, maar daarvoor is de kern nu niet goed genoeg. Een plaats in de top vier zou al een stevig succes zijn. 



Belang van Vadis

Ex-spits Ole Martin Arst is van mening dat AA Gent weer voor de prijzen moet kunnen meedoen. "Ik verwacht dat AA Gent zich gaat herpakken en samen met KRC Genk en Club Brugge voor de topplaatsen gaat strijden. Dat moet volgens mij mogelijk zijn”, zegt de voormalige Noorse publiekslieveling van de Buffalo’s aan onze redactie. 

Marvin Ogunjimi ziet AA Gent wel eens verrassen. “Voor de top drie zie ik Club Brugge en KRC Genk voor de eerste twee plaatsen strijden, met AA Gent als uitdager. Bij hen zal veel afhangen van Vadis Odjidja. Als hij helemaal fit is en blijft, in combinatie met de aankopen die Gent heeft gedaan, kunnen ze de verrassing van het seizoen worden.” 

Beste transfer: Joseph Okumu 

Grootste verlies: Niklas Dorsch 

Verwachte ploeg: Bolat, Ngadeu, Okumu, Hanche-Olsen, Operi, De Sart, Vadis, Castro Montes, Hjulsager, Bayo, Bruno

CR

LEES OOK: Lommel en Lierse verwennen fans met doelpuntenfestijn in CPL

Is Gent een outsider voor de titel?

Meest recent

Zucht van opluchting bij Club: Leko maakt selectie bekend

Vrijdag gaat de kerstspeeldag in de Jupiler Pro League van start met een bijzonder aantrekkelijke ...

41
41
'City zet nieuwe jaar in met knal: eerste toptransfer 2026'

Na een ietwat aarzelende start van het seizoen, is Manchester City de voorbije weken weer helemaal ...

27
27
Gouden Schoen: Anderlecht favoriet voor twéé grote prijzen

RSC Anderlecht moest tijdens de voorbije gala's van de Gouden Schoen telkens vrede nemen met een ...

378
378
Enorme verrassing in Play-Off I? "Onder radar blijven"

Nog één speeldag te gaan en de reguliere competitie van de Jupiler Pro League is voor ...

69
69
'Club ruikt wéér record: ongelooflijke transfersom Ordoñez'

Club Brugge KV wist in 2025 opnieuw straffe financiële cijfers voor te leggen en dat had het in ...

252
252
'Transferclash Barça: Flick smeekt om deze winteraanwinst'

FC Barcelona heeft het kalenderjaar afgesloten als koploper in La Liga en staat er ook in de ...

73
73
Winterversterking voor Genk: Hayen doet boekje open

Nicky Hayen heeft niet lang zonder job gezeten. Amper twee weken na zijn veelbesproken ontslag bij ...

360
360
'Anderlecht zet mercato in brand: nieuwe zes als topdeal'

Elke Anderlecht-fan voelt het meteen kriebelen als paars-wit opnieuw in Zuid-Amerika gaat shoppen: ...

344
344
'Union houdt hart vast: topcompetitie wenkt voor revelatie'

Union SG zet vrijdagnamiddag tegen Cercle Brugge een punt achter een onvergetelijk kalenderjaar ...

120
120
'Club troeft Anderlecht af: miljoenenaanwinst op komst'

Na een vrij wisselvallige eerste helft van het seizoen, wil Club Brugge KV tijdens de wintermercato ...

426
426
Kompany verovert Europa: spectaculaire uitspraak Micah Richards

Verschillende Belgische protagonisten uit de voetbalwereld kunnen terugblikken op een geslaagd 2025. ...

243
243
'Club bibbert en beeft: steunpilaar kiest nieuwe ploeg'

Club Brugge vat de komende mercato aan met de intentie om zijn sterkhouders aan boord te houden. ...

445
445
Anderlecht vangt jackpot: Renard & Hasi kopen krediet

De voorbije drie jaar leek hij gedoemd om in de categorie miscasts te belanden, maar samen met ...

504
504
'Genk-Club Brugge: Hayen & Leko hakken knopen door'

Op tweede kerstdag wordt de laatste speeldag van het jaar ingezet. De opvallendste affiche is ...

421
421
Harde cijfers tonen aan: Belgisch voetbal in verval

Naar jaarlijkse gewoonte verliet afgelopen zomer heel wat talent de Belgische velden. Doorgaans ...

182
182
Club Brugge versus Anderlecht: transferoorlog barst los

Vrede op aarde allemaal goed en wel, de voorbije weken had de Jupiler Pro League toch meer weg van ...

260
260
Hazard verbaast vriend en vijand met toekomstplannen

Na een fraaie reeks van 16 op 21 hoopt RSC Anderlecht het jaar vrijdag tegen Charleroi in schoonheid ...

336
336
Kerstmis in de JPL: het verlanglijstje van elke club

De komende dagen staan de laatste matchen van het jaar nog op het programma, maar op Kerstmis ...

223
223
'Raskin mag kruis maken over knaltransfer'

Voor Nicolas Raskin was 2025 het jaar van de grote doorbraak bij de Rode Duivels. De 24-jarige ...

91
91
Alweer straffe transfer Union: "Ik zei meteen ja"

Elk seizoen moet Union weer opnieuw beginnen, maar elk seizoen slaagt de landskampioen er toch weer ...

221
221
'Charleroi hakt trainersknoop door'

De voorbije weken was er een heuse trainerswals bij de Belgische topclubs. KRC Genk stelde na het ...

209
209
Godts krijgt schop onder de kont: "Als het eruit komt..."

Ajax beleefde een moeilijke eersteseizoenshelft, al leek er de laatste weken toch beterschap ...

63
63
'Arsenal grijpt mis bij Club Brugge'

Club Brugge zag in 2025 de nodige sterkhouders vertrekken en in 2026 lijkt dat scenario zich opnieuw ...

687
687
Euvrard trekt straffe vergelijking tussen Standard en STVV

De komende dagen krijgen we kerstvoetbal in de Jupiler Pro League, met daarbij enkele stevige ...

126
126
'Barça rooft België leeg: ook deal met AA Gent?'

FC Barcelona lijkt de voorbije maanden volop kennis gemaakt te hebben met België. De Spaanse ...

661
661

Meer sportnieuws