Anastasiou: "Dat wordt dé sleutel tot succes bij Anderlecht"

door
Anastasiou:

De voetbaljaargang 2021-2022 is begonnen Wat mogen we verwachten van de Belgische eersteklassers? Kan RSC Anderlecht dit seizoen weer richting top drie gaan?

De Brusselaars lieten Matt Miazga gaan, wat een logische beslissing was. Adrien Trebel werd naar de B-kern gestuurd. Dat beiden wegvallen is geen verlies voor de ploeg. Dat is wél het geval voor Sambi Lokonga (Arsenal) en Lukas Nmecha (Wolfsburg). Zij waren de absolute smaakmakers van vorig seizoen bij RSCA. Maar Peter Verbeke haalde stevig uit. 

Wesley Hoedt is een versterking ten opzichte van Miazga. Achteraan kwam ook de stevige Taylor Harwood-Bellis op huurbasis van Man City en als aanvallende back haalde RSCA Sergio Gomez weg bij Dortmund. Op het middenveld kwam de Zweedse international Kristoffer Olsson Lokonga vervangen. Vooraan kwamen Lior Refaelov en Benito Raman er nog bij, op een vervanger voor Nmecha is het wachten. Anderlecht lijkt versterkt te zijn, maar om de ambities – top drie – waar te maken, moet er nog een scorende spits bij. Tot dan is het behelpen met wellicht Raman of Kiese Thelin in de punt. 



Ervaring aangetrokken

Yannis Anastasiou, sinds enkele weken aan de slag als hoofdtrainer van de Griekse eersteklasser Panetolikos, ziet het wel goed komen met Anderlecht dit seizoen. Dat vertelt hij aan onze redactie. "Het vertrek van Sambi Lokonga en Lukas Nmecha zal zich zeker laten voelen de eerste weken van het seizoen. Desondanks hebben ze zich weten te versterken met een aantal ervaren spelers, wat volgens mij de sleutel tot succes zal zijn voor komend seizoen."

"Het feit dat Vincent Kompany ook wat meer ervaring heeft als trainer zal het team helpen. Het is belangrijke om een goede start te nemen en zo vertrouwen te tanken. Anderlecht liet zich vorig seizoen opmerken met een geweldige teamspirit en ze waren in alle wedstrijden tegen Club Brugge, Antwerp en Genk zeer competitief. Ze moeten enkel nog inzake details wat verbeteren."

Beste transfer: Kristoffer Olsson 

Grootste verlies: Lukas Nmecha 

Verwachte ploeg: Van Crombrugge, Gomez, Hoedt, Delcroix, Murillo, Cullen, Olsson, Verschaeren, El Hadj, Raman, Refaelov 

CR

LEES OOK: Union incasseert uppercut: einde seizoen voor sterkhouder?

Gaat RSCA de top drie halen?

Meest recent

"De Redder" - Courtois laat Spanjaarden uit hun dak gaan

Real Madrid treedt binnen een tweetal weken aan in de 1/8ste finales van de Champions League. De ...

7
7
UCL: Verleningen fnuiken Juve-sprookje, Real dankt sterke Courtois

Woensdag zijn de laatste tickets voor de 1/8ste finales van de Champions League uitgedeeld. Real ...

32
32
'Lammens verstomt: bizarre keeperswending United'

Senne Lammens werd de voorbije dagen opnieuw bewierrookt bij Manchester United na zijn sterke ...

93
93
'Anderlecht lonkt plots naar Ajax voor nieuwe TD'

Nu de kans steeds groter wordt dat Jérémy Taravel het seizoen zal uitdoen als ...

127
127
Overmars aan zet: zaakwaarnemer geeft grote transferhint

Antwerp FC wil dit seizoen alsnog een Europees ticket veroveren, via eender welke play-off. ...

241
241
Totale exodus Club Brugge: halve basisploeg richting uitgang

Voor het tweede jaar op rij de 1/8ste finales halen zat er uiteindelijk niet in, maar Club Brugge ...

296
296
Groot feest bij Beveren: "Of ik dít ook in de JPL zal doen?"

Het is eind februari en de eerste promovendus voor komend seizoen is al bekend. Het ongeslagen SK ...

125
125
Sensatie in Bergamo! Atalanta wipt Dortmund met penalty in 98ste

Atalanta BC heeft zich woensdagavond geplaatst voor de 1/8ste finales van de Champions League. De ...

89
89
Lukaku-twist: schokkende transfer voor Anderlecht-comeback?

De terugkeer van Romelu Lukaku blijft met horten en stoten verloren. Voorlopig moet de Rode Duivel ...

467
467
Club likt Madrileense wonde: "Dát was het pijnlijkste moment"

De Champions League-campagne van Club Brugge zit erop dit seizoen. Ondanks een meer dan degelijk ...

285
285
Het rommelt bij Antwerp: speelt Gheysens macht kwijt?

Antwerp praat met externe investeerders: het staat nu zwart op wit in de jongste financiële ...

255
255
Prestianni gooit na racismerel nog extra olie op het vuur

Om 21u staan Real Madrid en Benfica tegenover elkaar in hun terugwedstrijd in de tussenronde van de ...

163
163
Joos tipt opvallende versterking voor Club en RSCA

De wintermercato zit er nog niet zo lang op, maar toch zullen vele clubs nu al bezig zijn met het ...

268
268
‘Dreun bij Club: ijskoude douche voor miljoenenman’

Club Brugge kijkt opnieuw rond voor een extra centrale verdediger — en dat zegt veel over de ...

412
412
Bloedvorm op komst? Lukaku brengt grote opsteker

Het is voorlopig nog niet het seizoen geweest van Romelu Lukaku. De Rode Duivel viel in augustus uit ...

63
63
'Dender handelt snel en haalt bekende nieuwe coach'

De trainerscarousel draait dit seizoen op volle toeren in de Jupiler Pro League. Woensdag zette ook ...

130
130
Eindigt straffe comeback bij Standard op WK?

Met nog vier speeldagen te gaan ligt de strijd om de top zes nog helemaal open. Ook Standard heeft ...

60
60
Club NXT verbaast weer en staat in kwartfinale Youth League

Club Brugge mag dan wel uitgeschakeld zijn in de Champions League, hun jonkies blijven wel actief in ...

252
252
Buffalo-flops schitteren in CL: Louwagie reageert

Dinsdagavond viel er het nodige spektakel te beleven in de Champions League. Opvallend daarbij was ...

203
203
WK-selectie Openda in gevaar? Joos velt keihard oordeel

Bondscoach Rudi Garcia heeft nog een drietal maanden om knopen door te hakken over de WK-selectie ...

67
67
Messi heeft één grote spijt: "Wat een idoot ben ik"

Lionel Messi is ondertussen 38 jaar en kende al een prachtige carrière. De Argentijn kwam in ...

69
69
'KV Mechelen vreest: Serie A-club meldt zich'

KV Mechelen kent een zeer goed seizoen en maakt een zeer grote kans op de top zes. Dat zorgt er ...

97
97
Club Brugge baalt: "Eentje die pijn doet"

Club Brugge verloor met 4-1 van Atlético Madrid. Het was een terechte nederlaag van de ...

197
197
El Ouahdi verrast: "Hen misschien onderschat"

KRC Genk is bezig aan een uitstekend seizoen in Europa. Het beste in vele jaren. De Limburgers staan ...

146
146
D-day voor Standard: Euvrard waarschuwt de Rouches

Standard won verrassend met 0-3 op het veld van KRC Genk. Een zeer straffe prestatie van de Rouches. ...

124
124

Meer sportnieuws