KV Kortrijk opent prima met eenvoudige zege tegen zwak Seraing

127 stemmen
KV Kortrijk opent prima met eenvoudige zege tegen zwak Seraing

In eigen huis heeft KV Kortrijk al bij al gemakkelijk gewonnen van een zwak Seraing. De aanvallende spelers maakten het verschil bij de thuisploeg, terwijl de promovendus vooral onmondig bleef in de zone van de waarheid. Zo pakt Elsner een prima start met zijn team.

KV Kortrijk nam het bij zijn 'ouverture' op tegen promovendus Seraing. De Luikse club pakte vorig seizoen verrassend de tweede plek in 1B en vervolgens won het ook nog het dubbel duel tegen Waasland-Beveren. Met de hulp van zusterclub Metz hoopte het om een rol van betekenis te spelen dit seizoen in de Jupiler Pro League. De Kerels van hun kant hoopten vooral om het publiek nog eens te vermaken na een uiterst wisselvallig seizoen.
Chevalier toont zich meteen van goudwaarde
KVK begon prima en drukte Seraing meteen tot voor het eigen doel. Na een kleine vijf minuten spelen kopte Badamosi de eerste mogelijkheid over. Op het halfuur kwamen er steeds meer kansen voor de thuisploeg: eerst besloot Badamosi nog op verdediger Boulenger, even later was het toch raak voor het team van Luka Elsner. Een vrije trap belandde pardoes voor de voeten van Chevalier en de chouchou van het Kortrijkse publiek trapte de 1-0 tegen de touwen. Seraing toonde weinig, op slag van rust misten Mouandilmadji en Nadrani wel van dichtbij een opgelegde kans. Halfweg stonden de Kerels verdiend op voorsprong.

Chevalier toont meteen zijn torinstinct met de 1-0.
Zwakke tweede helft met orgelpunt op het einde
Ook na de rust nam KV Kortrijk meteen het initiatief maar Selemani vergat om een vroege fout van Dietsch af te straffen en even later schoot Moreno van aan de rand van de zestien meter niet zo ver naast. Aan de overzijde trapte Jallow op het uur een spaarzame bezoekende kans hoog over. De wedstrijd verwaterde nadien compleet en beide ploegen slaagden er niet in om een kans af te dwingen. Op een kwartier van het einde toonden de bezoekers zich toch nog eens met een knappe vrije trap van Maziz , Ilic haalde de bal uit de hoek. Met de krappe voorsprong bleef het oppassen voor de thuisploeg. Op een paar minuten van het einde maakten de Kerels het uiteindelijk helemaal af: Selemani werd van de sokken gelopen en vanaf elf meter trof de ex-speler van Union ook zelf raak: 2-0. Zo is het een start in mineur voor de Metallo's bij hun 'terugkeer' in de hoogste afdeling.
Scoreverloop:
1-0 (32') Chevalier, 2-0 (88') Selemani (p)



LEES OOK: Rondje JPL: Anderlecht legt verdediger vast, drama treft Charleroi

Zal Seraing zich redden dit seizoen?

Meest recent

Antwerp shopt bij Club Brugge: twee vliegen in één klap

Nu het tussenseizoen begonnen is, blijkt ook de jacht op talent opnieuw geopend. Ook deze zomer ...

9
9
'Anderlecht houdt adem in: goudhaantje gratis weg?'

Ondanks alle kommer en kwel bij het eerste elftal, kunnen de fans van RSC Anderlecht zich nog altijd ...

72
72
Maesschalck velt oordeel Duivel: alsnog joker Garcia?

Het WK komt dichterbij. Nog een kleine twee weken en Mexico en Zuid-Afrika trappen het mondiale ...

59
59
‘Neymar veroorzaakt gigantische WK-storm’

Neymar werd geselecteerd door Carlo Ancelotti voor het WK 2026 in de Verenigde Staten, Mexico en ...

27
27
Evenepoel onthult transfer die niemand kende

Remco Evenepoel is nu wereldbekend door het wielrennen, maar in het verleden werd hij in de ...

67
67
Inter-baas duidelijk: alle twijfels over Stankovic van tafel

Aleksandar Stankovic was dit seizoen één van de grote revelaties op het middenveld van ...

236
236
‘Gheysens hakt knopen door: onrust bij Antwerp groeit'

Paul Gheysens en Royal Antwerp FC zitten in de problemen. Eerder op de dag kwam het nieuws naar ...

205
205
Ruben Van Gucht pakt uit met megaproject: Big Brother-vibes

Ruben Van Gucht was de afgelopen jaren quasi niet uit het nieuws weg te slaan. De flamboyante ...

33
33
'Droomtransfer De Busser krijgt alsmaar meer vorm'

Het seizoen is amper voorbij, maar de transferzomer komt al helemaal op gang. Sommige spelers waren ...

43
43
Seizoensafsluiter op krukken: ook Gent gehavend voor barrage

Het Belgische voetbalseizoen wordt zondag afgesloten met een barragematch tussen AA Gent en KRC ...

157
157
Beerschot hakt knoop over Messoudi door na gemiste promotie

Voor Beerschot eindigde het seizoen met een domper. De Mannekes streden het hele seizoen met KV ...

146
146
Vader Stankovic zet transferdossier helemaal op zijn kop

Bij Club Brugge zullen ze in de komende twee weken vernemen of Aleksandar Stankovic al dan niet ...

1009
1009
'Bounida ziet transfer in het water vallen'

Voor Rayane Bounida werd het afgelopen seizoen het jaar van de grote doorbraak. Het toptalent ...

99
99
'Financiële problemen Antwerp: belangrijke pion stapt op'

Voor Antwerp dreigt het alweer een moeilijke zomer te worden. De Great Old moet zijn spelerskern ...

221
221
TRANSFERUURTJE: 'Monsteraanbiedingen Club, nieuwe coach Napoli'

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

191
191
Toby Alderweireld legt financiën op tafel: waarheid schokt

Toby Alderweireld mag dan wel afscheid genomen hebben van het hoogste niveau bij de Rode Duivels, ...

170
170
Union SG zet icoon Burgess onder druk: “Nu of nooit”

Union SG pakte dit seizoen de beker en werd tweede in de competitie. De Brusselse club blijft ...

173
173
Club Brugge troeft Anderlecht wéér af: “Terecht de beste”

Club Brugge heeft zich de afgelopen jaren gefocust op de jeugdopleiding en Club NXT. Afgelopen ...

358
358
Antwerp slaat toe en plukt talent bij Club Brugge

De zomermercato sluipt dichterbij en de clubs zijn achter de schermen al volop bezig met de selectie ...

183
183
Wilmots en Euvrard gooien Standard-plannen op tafel

Standard Luik heeft het contract van coach Vincent Euvrard verlengd. De Rouches geloven in de T1 in ...

142
142
Meunier-talent naar Anderlecht? “Is geen probleem”

Thomas Meunier zit momenteel zonder club. Een terugkeer naar België is een optie en clubs zoals ...

244
244
'Club tussen hoop en vrees: nieuwe update Stankovic'

De bewogen transferzomer van Club Brugge lijkt in de komende dagen te gaan beginnen met het dossier ...

424
424
'Mokerslag Liverpool: sterkhouder gratis de deur uit'

Voor Liverpool werd het een teleurstellend seizoen. De verwachtingen waren op Anfield torenhoog na ...

97
97
'Tedesco heeft fraaie nieuwe uitdaging beet'

Zijn passage als bondscoach van de Rode Duivels was geen succes, maar desondanks blijft Domenico ...

116
116
'Alarm in Antwerp: Gheysens kan club verliezen'

In 2023 veroverde Antwerp nog de dubbel, maar sindsdien is de Great Old er niet bepaald op ...

427
427

Meer sportnieuws