KV Kortrijk opent prima met eenvoudige zege tegen zwak Seraing

127 stemmen
KV Kortrijk opent prima met eenvoudige zege tegen zwak Seraing

In eigen huis heeft KV Kortrijk al bij al gemakkelijk gewonnen van een zwak Seraing. De aanvallende spelers maakten het verschil bij de thuisploeg, terwijl de promovendus vooral onmondig bleef in de zone van de waarheid. Zo pakt Elsner een prima start met zijn team.

KV Kortrijk nam het bij zijn 'ouverture' op tegen promovendus Seraing. De Luikse club pakte vorig seizoen verrassend de tweede plek in 1B en vervolgens won het ook nog het dubbel duel tegen Waasland-Beveren. Met de hulp van zusterclub Metz hoopte het om een rol van betekenis te spelen dit seizoen in de Jupiler Pro League. De Kerels van hun kant hoopten vooral om het publiek nog eens te vermaken na een uiterst wisselvallig seizoen.
Chevalier toont zich meteen van goudwaarde
KVK begon prima en drukte Seraing meteen tot voor het eigen doel. Na een kleine vijf minuten spelen kopte Badamosi de eerste mogelijkheid over. Op het halfuur kwamen er steeds meer kansen voor de thuisploeg: eerst besloot Badamosi nog op verdediger Boulenger, even later was het toch raak voor het team van Luka Elsner. Een vrije trap belandde pardoes voor de voeten van Chevalier en de chouchou van het Kortrijkse publiek trapte de 1-0 tegen de touwen. Seraing toonde weinig, op slag van rust misten Mouandilmadji en Nadrani wel van dichtbij een opgelegde kans. Halfweg stonden de Kerels verdiend op voorsprong.

Chevalier toont meteen zijn torinstinct met de 1-0.
Zwakke tweede helft met orgelpunt op het einde
Ook na de rust nam KV Kortrijk meteen het initiatief maar Selemani vergat om een vroege fout van Dietsch af te straffen en even later schoot Moreno van aan de rand van de zestien meter niet zo ver naast. Aan de overzijde trapte Jallow op het uur een spaarzame bezoekende kans hoog over. De wedstrijd verwaterde nadien compleet en beide ploegen slaagden er niet in om een kans af te dwingen. Op een kwartier van het einde toonden de bezoekers zich toch nog eens met een knappe vrije trap van Maziz , Ilic haalde de bal uit de hoek. Met de krappe voorsprong bleef het oppassen voor de thuisploeg. Op een paar minuten van het einde maakten de Kerels het uiteindelijk helemaal af: Selemani werd van de sokken gelopen en vanaf elf meter trof de ex-speler van Union ook zelf raak: 2-0. Zo is het een start in mineur voor de Metallo's bij hun 'terugkeer' in de hoogste afdeling.
Scoreverloop:
1-0 (32') Chevalier, 2-0 (88') Selemani (p)



LEES OOK: Sporting Charleroi strikt voormalige speler van Standard

Zal Seraing zich redden dit seizoen?

Meest recent

‘De Cat lokt verrassende belangstelling uit Parijs’

Anderlecht zag deze week zijn kassa al een eerste keer rinkelen met de verkoop van Keisuke Goto aan ...

3
3
Garcia zit met Lukaku-bom vlak voor WK-start

Romelu Lukaku wil een rol van betekenis spelen op het WK. Zijn hoofd wil vooruit, zijn lichaam hinkt ...

5
5
Union en Club balen: geen extra WK-ganger

Het WK werd donderdagavond afgetrapt, maar dat betekent niet dat alle selecties al helemaal ...

14
14
‘Kompany met grote zak geld naar Brugge’

Club Brugge is deze zomer met Aleksandar Stankovic al één goudhaantje verloren, maar ...

119
119
'Taravel hakt knoop over Anderlecht-toekomst door'

De start van de voorbereiding komt er snel alweer aan, maar bij Anderlecht is het nog niet duidelijk ...

81
81
Oud-Genkie Oh bezorgt Zuid-Korea droomstart op WK

In groep A lijkt gastland Mexico vooral met Zuid-Korea te moeten gaan strijden voor de groepswinst. ...

61
61
"Scheidsrechter zag het anders" - Broos scherp na dubbel rood

Wat één van de hoogtepunten uit zijn carrière moest worden, draaide uit op een ...

75
75
Analisten vellen verdict: Vanaken titularis tegen Egypte?

In aanloop naar de WK-opener tegen Egypte, wordt al volop gespeculeerd over de mogelijke basisploeg ...

119
119
'Anderlecht vliegt direct mercato op met Goto-miljoenen'

RSC Anderlecht wacht nog steeds op een nieuwe trainer, maar is ondertussen wel actief op de ...

359
359
Openingsmatch met drie rode kaarten: Mexico klopt zwak Zuid-Afrika

Co-gastland Mexico is met een perfect rapport aan het wereldkampioenschap begonnen. In de ...

120
120
'Mourinho-effect: Real plukt topspeler weg onder neus Barça'

José Mourinho is de nieuwe trainer van Real Madrid. De Portugese trainer werd donderdag ...

118
118
Beste spelers WK '26: twee Rode Duivels in top 50

Het wereldkampioenschap 2026 is donderdagavond officieel op gang getrapt. In de komende weken wordt ...

172
172
Grote ergernis bij WK-openingsmatch: "Doodsteek voetbalfan"

De kop is eraf op het wereldkampioenschap 2026. Co-gastland Mexico en het Zuid-Afrika van bondscoach ...

213
213
Imke Courtois kiest basiself Duivels: Vanaken én grote verrassing

De Rode Duivels staan tijdens hun eerste WK-groepsmatch meteen voor een serieuze uitdaging. Egypte ...

214
214
Spraakmakende comeback rond: Mourinho nieuwe coach Real

Vlak voor de openingswedstrijd van het WK bracht Real Madrid groot nieuws naar buiten. De ...

67
67
Eerste zomeraanwinst: Zulte Waregem shopt in eigen land

Zulte Waregem heeft donderdag afscheid genomen van smaakmaker Jeppe Erenbjerg, die naar KRC Genk ...

169
169
Talisman bij Duivels: "Hij heeft enorm veel goesting"

De Rode Duivels zijn bereide zich momenteel voor op hun eerste WK-wedstrijd. Aan motivatie om er een ...

295
295
'Anderlecht grijpt mis: groen licht toptransfer Duranville'

Terwijl het wereldkampioenschap in de startblokken staat, begint in Europa stilaan de ...

404
404
Laatste kunststuk als Duivel? Courtois open over afscheid

De Rode Duivels bereiden zich momenteel in Seattle voor op hun eerste WK-wedstrijd van aanstaande ...

85
85
Zwaar dilemma Garcia: "Dat duo mag blijven staan"

Met zijn sterke voorbereidingscampagne lijkt Nathan Ngoy een basisplaats te hebben afgedwongen bij ...

545
545
"Brute waarheid" - Ronaldo keihard aangepakt vlak voor WK

De verwachtingen rond Portugal zijn bijzonder groot voor het WK in de VS, Canada en Mexico. ...

82
82
Vanaken-schok in basiself Duivels? "Tielemans op de bank"

Donderdagavond trappen Mexico en Zuid-Afrika het wereldkampioenschap 2026 op gang. Aanstaande ...

467
467
Club Brugge droomt van stunttransfer van 20 miljoen

Club Brugge volgt het WK met grote ogen. De jonge speler op het WK kan zich daar op het grootste ...

659
659
'Club Brugge richt pijlen op Nigeriaanse flankaanvaller'

Zowel op uitgaand als inkomend vlak wordt er deze zomer heel wat verkeer verwacht bij Club Brugge. ...

259
259
Anderlecht-fans reageren massaal op vertrek van Goto

De eerste grote uitgaande transfer van deze zomermercato is een feit. Via de officiële kanalen ...

312
312

Meer sportnieuws