KV Kortrijk opent prima met eenvoudige zege tegen zwak Seraing

127 stemmen
KV Kortrijk opent prima met eenvoudige zege tegen zwak Seraing

In eigen huis heeft KV Kortrijk al bij al gemakkelijk gewonnen van een zwak Seraing. De aanvallende spelers maakten het verschil bij de thuisploeg, terwijl de promovendus vooral onmondig bleef in de zone van de waarheid. Zo pakt Elsner een prima start met zijn team.

KV Kortrijk nam het bij zijn 'ouverture' op tegen promovendus Seraing. De Luikse club pakte vorig seizoen verrassend de tweede plek in 1B en vervolgens won het ook nog het dubbel duel tegen Waasland-Beveren. Met de hulp van zusterclub Metz hoopte het om een rol van betekenis te spelen dit seizoen in de Jupiler Pro League. De Kerels van hun kant hoopten vooral om het publiek nog eens te vermaken na een uiterst wisselvallig seizoen.
Chevalier toont zich meteen van goudwaarde
KVK begon prima en drukte Seraing meteen tot voor het eigen doel. Na een kleine vijf minuten spelen kopte Badamosi de eerste mogelijkheid over. Op het halfuur kwamen er steeds meer kansen voor de thuisploeg: eerst besloot Badamosi nog op verdediger Boulenger, even later was het toch raak voor het team van Luka Elsner. Een vrije trap belandde pardoes voor de voeten van Chevalier en de chouchou van het Kortrijkse publiek trapte de 1-0 tegen de touwen. Seraing toonde weinig, op slag van rust misten Mouandilmadji en Nadrani wel van dichtbij een opgelegde kans. Halfweg stonden de Kerels verdiend op voorsprong.

Chevalier toont meteen zijn torinstinct met de 1-0.
Zwakke tweede helft met orgelpunt op het einde
Ook na de rust nam KV Kortrijk meteen het initiatief maar Selemani vergat om een vroege fout van Dietsch af te straffen en even later schoot Moreno van aan de rand van de zestien meter niet zo ver naast. Aan de overzijde trapte Jallow op het uur een spaarzame bezoekende kans hoog over. De wedstrijd verwaterde nadien compleet en beide ploegen slaagden er niet in om een kans af te dwingen. Op een kwartier van het einde toonden de bezoekers zich toch nog eens met een knappe vrije trap van Maziz , Ilic haalde de bal uit de hoek. Met de krappe voorsprong bleef het oppassen voor de thuisploeg. Op een paar minuten van het einde maakten de Kerels het uiteindelijk helemaal af: Selemani werd van de sokken gelopen en vanaf elf meter trof de ex-speler van Union ook zelf raak: 2-0. Zo is het een start in mineur voor de Metallo's bij hun 'terugkeer' in de hoogste afdeling.
Scoreverloop:
1-0 (32') Chevalier, 2-0 (88') Selemani (p)



LEES OOK: 'Club met de handen in het haar voor Supercup én JPL-start'

Zal Seraing zich redden dit seizoen?

Meest recent

Atlético Madrid snoeihard: "Mag niet weg voor 200 miljoen"

Atlético Madrid speelt het spel keihard. Eén van de smaakmakers wil de club graag ...

60
60
Hoezo, geen geld? Ajax pakt uit met monstertransfer

Ajax is de afgelopen jaren een club op drift. De Amsterdammers zakten ver terug, ook financieel was ...

99
99
Deschamps en Konaté hebben nog één groot WK-doel

Frankrijk en Engeland spelen de match die ze niet wilden spelen: de troostfinale op het WK. Didier ...

19
19
Leko kondigt vertrekker aan bij Club Brugge

Club Brugge gaat nog een drukke zomermercato tegemoet. Er vertrokken al een aantal spelers en er ...

379
379
Pover Club Brugge gaat alweer onderuit in oefenpot

Club Brugge speelde vanavond een oefenduel tegen sc Heerenveen. Er werd vier keer dertig minuten ...

230
230
Fans van Antwerp hebben meteen boodschap voor Vandenhaute

Wouter Vandenhaute is de nieuwe groot baas van Royal Antwerp FC. Samen met heel wat andere ...

415
415
Vandenhaute en Alderweireld met eerste reactie na overname

Royal Antwerp FC is officieel overgenomen. De club maakte dat vandaag officieel bekend. Wouter ...

497
497
'Salah verrast iedereen en heeft akkoord met nieuwe club'

Mo Salah heeft zijn nieuwe club zo goed als beet. De Egyptenaar heeft een mondeling akkoord bereikt ...

131
131
'Club Brugge houdt adem in: Vermant hakt plots knoop door'

Club Brugge houdt de adem in rond Romeo Vermant. De beslissing is nog niet officieel uitgesproken, ...

689
689
Overname een feit: Paul Gheysens met boodschap aan RAFC-fans

Paul Gheysens heeft Royal Antwerp FC dan toch verkocht. De voorzitter vond een akkoord met Wouter ...

263
263
Done deal: Wouter Vandenhaute neemt Antwerp over

De kogel is door de kerk: Wouter Vandenhaute wordt de nieuwe hoofdaandeelhouder van Royal Antwerp ...

517
517
Anderlecht gaf nu wel toe: "Probeerden in januari al bij RSCA"

La Louvière heeft met de komst van Anas Tajaouart een veelbelovende versterking ...

245
245
Sommer verklaart: "Daarom koos ik voor Club Brugge"

Club Brugge haalde met Yann Sommer een grote naam naar de Jupiler Pro League. De 37-jarige Zwitser ...

300
300
Vannieuwkerke doorbreekt stilte met emotioneel WK-bericht

Het WK van de Rode Duivels eindigde vorig weekend met een stevige domper. België hield Spanje ...

159
159
'AS Roma klopt aan voor sterkhouder van KRC Genk'

Bij KRC Genk gaat er deze mercato nog heel veel gebeuren, zowel in- als uitgaand. Vanuit Italië ...

489
489
'Club Brugge duwt door en biedt 8 miljoen euro'

Club Brugge verliest Christos Tzolis en moet dus op zoek naar een nieuwe flankaanvaller. Meer zelfs, ...

457
457
Lierse SK pakt uit met héél stevige aanwinst

Lierse SK heeft vandaag een zeer opvallende aanwinst aangekondigd. De club uit de Challenger Pro ...

91
91
Cercle Brugge stelt nieuwe middenvelder voor

De Belgische ploegen blijven zich versterken. Ze kijken daarbij vooral naar het buitenland. Zo heeft ...

60
60
Vrancken heeft beet en shopt in de Jupiler Pro League

Wouter Vrancken koos deze zomer voor een verrassende uitdaging. Na een topseizoen koos hij ervoor om ...

65
65
'Club met de handen in het haar voor Supercup én JPL-start'

De eerste grote test voor Club Brugge wordt de Belgische Supercup tegen Union SG. Op 31 juli neemt ...

868
868
Burgess wees monstercontract af: groots plan met KAA Gent

Christian Burgess verliet Union SG na jaren trouwe dienst. Beide partijen kwamen er niet uit tijdens ...

374
374
‘Strijd om Onyedika barst volledig los: Club ontvangt bod’

Club Brugge kende een topseizoen en verschillende sterkhouders dreigen de club te verlaten deze ...

579
579
Tuchel haalt ongezien uit: Engeland compleet afgemaakt

Engeland ging in de halve finale van het WK onderuit tegen Argentinië. De Engelsen kwamen op ...

187
187
Wilmots apetrots: Standard pakt uit met nieuwe zomertransfer

Standard Luik is druk in de weer op de zomermercato. De Rouches hopen weer mee te kunnen doen om de ...

164
164
‘Stunt van formaat: Club verliest toptalent aan JPL-club’

Club Brugge focuste zich de afgelopen jaren op de jeugdopleiding en de werking met Club NXT. ...

871
871

Meer sportnieuws