KV Kortrijk opent prima met eenvoudige zege tegen zwak Seraing

127 stemmen
KV Kortrijk opent prima met eenvoudige zege tegen zwak Seraing

In eigen huis heeft KV Kortrijk al bij al gemakkelijk gewonnen van een zwak Seraing. De aanvallende spelers maakten het verschil bij de thuisploeg, terwijl de promovendus vooral onmondig bleef in de zone van de waarheid. Zo pakt Elsner een prima start met zijn team.

KV Kortrijk nam het bij zijn 'ouverture' op tegen promovendus Seraing. De Luikse club pakte vorig seizoen verrassend de tweede plek in 1B en vervolgens won het ook nog het dubbel duel tegen Waasland-Beveren. Met de hulp van zusterclub Metz hoopte het om een rol van betekenis te spelen dit seizoen in de Jupiler Pro League. De Kerels van hun kant hoopten vooral om het publiek nog eens te vermaken na een uiterst wisselvallig seizoen.
Chevalier toont zich meteen van goudwaarde
KVK begon prima en drukte Seraing meteen tot voor het eigen doel. Na een kleine vijf minuten spelen kopte Badamosi de eerste mogelijkheid over. Op het halfuur kwamen er steeds meer kansen voor de thuisploeg: eerst besloot Badamosi nog op verdediger Boulenger, even later was het toch raak voor het team van Luka Elsner. Een vrije trap belandde pardoes voor de voeten van Chevalier en de chouchou van het Kortrijkse publiek trapte de 1-0 tegen de touwen. Seraing toonde weinig, op slag van rust misten Mouandilmadji en Nadrani wel van dichtbij een opgelegde kans. Halfweg stonden de Kerels verdiend op voorsprong.

Chevalier toont meteen zijn torinstinct met de 1-0.
Zwakke tweede helft met orgelpunt op het einde
Ook na de rust nam KV Kortrijk meteen het initiatief maar Selemani vergat om een vroege fout van Dietsch af te straffen en even later schoot Moreno van aan de rand van de zestien meter niet zo ver naast. Aan de overzijde trapte Jallow op het uur een spaarzame bezoekende kans hoog over. De wedstrijd verwaterde nadien compleet en beide ploegen slaagden er niet in om een kans af te dwingen. Op een kwartier van het einde toonden de bezoekers zich toch nog eens met een knappe vrije trap van Maziz , Ilic haalde de bal uit de hoek. Met de krappe voorsprong bleef het oppassen voor de thuisploeg. Op een paar minuten van het einde maakten de Kerels het uiteindelijk helemaal af: Selemani werd van de sokken gelopen en vanaf elf meter trof de ex-speler van Union ook zelf raak: 2-0. Zo is het een start in mineur voor de Metallo's bij hun 'terugkeer' in de hoogste afdeling.
Scoreverloop:
1-0 (32') Chevalier, 2-0 (88') Selemani (p)



LEES OOK: Sporting Charleroi strikt voormalige speler van Standard

Zal Seraing zich redden dit seizoen?

Meest recent

Wullaert licht tipje van de sluier omtrent volgende club

De Red Flames spelen vanavond tegen Luxemburg. Daar moeten ze ruim van kunnen winnen. Voor de goals ...

2
2
Keuze gemaakt? Garcia gaat niet mee met de hype

De Rode Duivels hebben op een aantal posities enorm veel weelde. Onder meer op het middenveld. Toch ...

34
34
Na Ribeiro weer meubelstuk weg bij KRC Genk: "Na 18 jaar"

Bij KRC Genk is er toch wel wat aan het gebeuren op de achtergrond. De Limburgers maakten het ...

35
35
Sporting Charleroi strikt voormalige speler van Standard

Sporting Charleroi gaat komende zomer de nodige sterkhouders de club zien verlaten. De Zebra's zijn ...

11
11
De Bruyne onder vuur: dit hakt er keihard in

Antonio Conte is weg bij Napoli en dat lijkt goed nieuws voor Kevin De Bruyne. Maar daardoor valt ...

101
101
Croonen verrast: KRC Genk met straf buitenlands akkoord

KRC Genk zet een volgende stap in de ontwikkeling van de club. De Limburgers gaan de club wereldwijd ...

206
206
'Real Madrid drukt door: Bayern reageert op monsterbod'

Real Madrid gaat voor een enorm grote verandering. Florentino Perez zal wellicht nog steeds de ...

144
144
Patro Eisden verrast iedereen met ervaren Belg

Patro Eisden zit niet stil op de transfermarkt. Ze stelden vandaag een volgende aanwinst voor. En ...

43
43
Coosemans out: Anderlecht stoomt nieuwe nummer 1 klaar

Hopelijk beseft Antoine Sibierski waaraan hij begonnen is, want de nieuwe sportieve baas van RSC ...

516
516
'KRC Genk breekt record: concreet bod op Karetsas'

KRC Genk gaat een erg drukke zomer tegemoet, want na een teleurstellend seizoen is er heel wat werk ...

383
383
'Overmars houdt adem in: rampscenario voor Antwerp'

Deels noodgedwongen trekt Antwerp meer dan ooit de kaart van de jeugd. Dat blijkt uit de ...

378
378
'Sibierski in shock: toptalenten weg bij Anderlecht?'

Met de doorbraak van Nathan De Cat vormde Neerpede het voorbije seizoen weer een lichtpunt in barre ...

300
300
'Jacht geopend: Club Brugge ontvangt bod van 35 miljoen'

De voorspelde uittocht lijkt ingezet bij Club Brugge, dat zopas afscheid nam van Aleksandar ...

551
551
'Europese grootmacht klopt aan voor Karetsas & De Cat'

Ook deze zomer krijgt de Jupiler Pro League weer te maken met een uittocht aan talent. Zo dreigt ...

302
302
Stankovic komt met laatste boodschap aan Club-fans

Het huwelijk tussen Aleksander Stankovic en Club Brugge was van korte duur, maar wel succesvol. De ...

434
434
Thierry Henry geeft Kompany flinke por in de rug

Thierry Henry was een tijdje de assistent bij de Rode Duivels. De Franse legende volgt België ...

122
122
Anderlecht grijpt meteen in na statement aan Coucke

De supporters waren dan wel enthousiast met de aankondiging van Adidas als nieuwe shirtsponsor, het ...

1919
1919
Opvallende nieuwe rol voor Trossard bij Rode Duivels

Bondscoach Rudi Garcia probeerde wat nieuws uit tegen Kroatië en ook tegen Tunesië ljkt de ...

170
170
Onverwachte comeback ervaren Rode Duivel op komst?

Christian Kabasele (35) speelde al acht jaar geen interland voor de Rode Duivels meer, maar de ...

252
252
Brandon Mechele tovert plots magisch moment uit WK-hoed

Brandon Mechele heeft een seizoen achter de rug om in te kaderen. Terwijl de meeste spelers nog ...

227
227
Courtois ziet troef bij Genk: "Daar wordt héél goed gewerkt"

Genk zorgde toch wel voor een grote verrassing toen het enkele dagen geleden aankondigde opnieuw met ...

75
75
Coucke-protest escaleert: fans dreigen met boycot

Bij Anderlecht is het deze zomer nog maar eens herbeginnen. In vergelijking met een jaar geleden ...

341
341
Club Brugge bevestigt: Stankovic keert terug naar Inter

Er zullen deze zomer wellicht de nodige smaakmakers vertrekken bij Club Brugge na een sterk seizoen. ...

322
322
'Tedesco drukt stempel: 3 JPL-talenten op wenslijst'

Na zijn ontslag bij Fenerbahçe heeft Domenico Tedesco niet lang moeten wachten op een nieuwe ...

167
167
Garcia gooit tactisch plannetje al op tafel: met vier achterin

De Rode Duivels werken zaterdag hun generale repetitie voor het WK af. Om 15u nemen ze het in het ...

159
159

Meer sportnieuws