De slag van Club: PSG-toptalent met een handleiding

1418
De slag van Club: PSG-toptalent met een handleiding

Na het vertrek van Odilon Kossounou heeft Club Brugge extra financiële middelen vergaard om te spenderen op de transfermarkt. Stanley Nsoki (OGC Nice) zou weldra de overstap maken naar het Jan Breydelstadion, maar het voormalig toptalent van Paris Saint-Germain kon de hoge verwachtingen niet waarmaken in Frankrijk. 

RAZEND AMBITIEUS

Club Brugge begeeft zich op de transfermarkt met bijna 30 miljoen euro extra onder de arm. In de voorbije maanden speelde Odilon Kossounou zich in het vizier van verschillende Europese (sub)topclubs en 't was uiteindelijk Bayer Leverkusen dat de slag om de Ivoriaan won. Knap werk van Club Brugge dus, dat in de zomer van 2019 amper 3 miljoen euro betaalde aan Kossounou’s toenmalige werkgever Hammarby en nu dus stevig casht met een immens transferbedrag van maar liefst bijna 30 miljoen euro.



Voorlopig blijft het op Jan Breydel nog even wachten op de eerste zomeraanwinst, maar dat Club Brugge bezig is met enkele kwalitatieve targets, dat staat helemaal buiten kijf. Tyrell Malacia (Feyenoord), Oussama Idrissi (Sevilla FC) Koni De Winter (Juventus) en Tibo Persyn (Internazionale) worden in de voorbije weken bijvoorbeeld hardnekkig gelinkt aan de Belgische landskampioen. Al deze spelers genieten een welbepaalde reputatie op het Europese voetbaltoneel en de interesse van Club onderstreept de grote Brugse ambitie op de transfermarkt.

DURE JEUGDSPELER

Daarnaast lijkt Club Brugge voluit te gaan voor Stanley Nsoki, een 22-jarige verdediger van OGC Nice. En ook hij is geen kleine naam in Europa want het voormalige toptalent van Paris Saint-Germain werd in de voorbije jaren vaak het hof gemaakt door verschillende topclubs.Toen hij zijn eerste profcontract tekende bij de Parijzenaren probeerden onder andere Olympique de Marseille, Newcastle United en Liverpool FC hem weg te kapen bij PSG.

Uiteindelijk besloot Stanley Nsoki om bij de club te blijven waar hij zijn jeugdopleiding genoot. Op 19-jarige leeftijd ondertekende het veelbelovend talent zijn eerste profcontract bij Paris Saint-Germain, dat hem voor drie jaar aan de club bond. En daarvoor leverde PSG een serieuze financiële inspanning. Naast het aantrekken van topspelers zoal Neymar of Kylian Mbappé wilden Les Parisiens ook meer inzetten op het doorstromen van hun betere jeugdspelers.



Paris Saint-Germain had in het verleden namelijk verschillende eigen opgeleide goudhaantjes laten schieten, die bij een andere clubs wel konden doorgroeien tot spelers van Europese klasse. Denk bijvoorbeeld aan Kingsley Coman (Juventus en Bayern München), Dan-Axel Zagadou (Borussia Dortmund) en Moussa Dembélé (Celtic, Lyon en Atlético Madrid). Met Stanley Nsoki wilde PSG geen risico’s nemen en volgens L’Equipe betaalde de club maar liefst 3 miljoen euro aan tekengeld voor de youngster.

ZWARE CONCURRENTIE

Bij Paris Saint-Germain wreven ze zich in 2019 alvast in de handen want Stanley Nsoki was klaar om de Franse en Europese voetbaltop te bestormen. En ook de Parijse achterban was wild over hun ruwe talent. Zo’n 2.400 supporters van PSG verkozen Nsoki namelijk tot de beste linksachter die opgeleid werd bij de club. Maar uiteindelijk kwam Nsoki niet erg veel aan de bak in het Parc des Princes, in totaliteit slechts zo’n 16 officiële wedstrijden. 



In het sterrenensemble van Paris Saint-Germain werd Stanley Nsoki vooral beschouwd als een linksachter, terwijl hij ook centraal achterin uit de voeten kan. De concurrentie van Juan Bernat en Layvin Kurzawa was niet minnetjes voor de jonge Nsoki waardoor hij in de hiërarchie der linksachters slechts de derde optie was voor de toenmalige coach Thomas Tuchel. Toch liet Nsoki bij PSG één keer zijn visitekaartje achter bij het grote publiek.

BUITENGEWOON

In de fel gemediatiseerde Classico tegen Olympique de Marseille speelde Stanley Nsoki een dijk van een wedstrijd. De youngster vulde in november 2018 de afwezigheid in van Thiago Silva en Presnel Kimpembé en hij schitterde in het Orange Vélodrome Stadium. Coach Thomas Tuchel was dan ook erg tevreden met de prestatie van zijn jonge verdediger. Op de persconferentie na de wedstrijd sprak hij zich vol lof uit over Nsoki.

“Het was moeilijk voor hem omdat hij in de voorbije wedstrijden nauwelijks had gespeeld. En daarna krijgt hij het vertrouwen van de coach in de Classico,” gaf Thomas Tuchel aan. “Het was niet makkelijk maar hij deed het echt heel goed. Hij maakte wel enkele gemakkelijke fouten en moet zijn spel verbeteren als we de bal hebben, maar dat is niets ernstigs. Het was gewoon echt nodig voor hem om te spelen op dit niveau en daarom mijn felicitaties aan Stanley, was het buitengewoon” .



Door zijn uitstekende prestatie in de topmatch tegen Olympique de Marseille leek Stanley Nsoki bij Paris Saint-Germain eindelijk vertrokken te zijn voor meer speelminuten in de hoofdmacht. Maar in de eerstvolgende match tegen Lille OSC werd hem een invalbeurt gegund van amper één speelminuut. Daarna haalde Nsoki zelfs verschillende keren het wedstrijdblad niet meer. En die geringe speeltijd zorgde uiteindelijk voor grote vragen vanuit Nsoki’s entourage.

FELLE KRITIEK BIJ NICE

In de zoektocht naar meer speelminuten verhuisde Stanley Nsoki in 2019 van Paris Saint-Germain naar OGC Nice, ondanks de interesse van Juventus en Olympique Lyon. Les Aiglons betaalden een hoge transfersom van 12,5 miljoen euro, maar ook in de Allianz Riviera was Nsoki geen basisspeler. De voormalige Franse jeugdinternational wekte door zijn gebrek aan concentratie en nonchalance zelfs ergernis op bij de achterban van Nice.

“Balotelli was ook nonchalant, maar hij was in ieder geval beslissend”, vertelde Solange Camus, de voorzitter van de supportersclub CDS 47, aan  de Franse krant Le Parisien. “Hij speelde overal in de verdediging en presteerde nooit goed. Hij komt van PSG, dus we hadden een hoger niveau verwacht. Hij is de duurste verdediger in de geschiedenis van de club maar we hadden betere verdedigers die goedkoper waren”, was Camus keihard voor Nsoki.



Stanley Nsoki kwam bij OGC Nice ook in een slecht daglicht te staan door een woordenwisseling op training met spits Dan Ndoye. Vorig seizoen laaide de nervositeit hoog op bij de club, dat erg tegenvallend presteerde in de Ligue 1. Dat resulteerde dus in een woordenwisseling tussen Nsoki en Ndoye, die uiteindelijk uit elkaar konden gehaald worden. Ondanks deze schermutseling besloot de clubleiding uiteindelijk om geen sanctie te geven aan de kemphanen.

LEES OOK: Buitenkans voor Club: Villa met grote zorgen naar Brugge

Zal Nsoki slagen bij Club Brugge?

Meest recent

Stassin beleeft meteen droomdebuut bij Sevilla

Heel wat Belgen versierden afgelopen week in het absolute slot van de mercato nog een transfer. ...

20
20
Kassa kassa: Cercle kondigt megatransfer aan

De transfermarkt sloot in België eerder deze week zijn deuren, maar toch valt er nog een zeer ...

20
20
Simons beleeft rampzalige start: "Het is om te janken"

Na vijf speeldagen lijken er in de Jupiler Pro League al enkele degradatiekandidaten opgestaan te ...

25
25
Milan-Belgen grijpen net naast zege in kraker tegen Juve

In de Serie A stond er zondagavond nog een rasechte topper op het programma. Juventus kreeg immers ...

12
12
Comeback bij Duivels in de maak? Mannaert op tribune

Binnenkort zal Mark van Bommel zijn eerste selectie als bondscoach van de Rode Duivels bekend gaan ...

144
144
Tegenvallende start: Vitor Bruno is opvallend positief

In Europa heeft Anderlecht een goede zomer beleefd met de kwalificatie voor de league phase van de ...

142
142
Brughmans maakt indruk met klassereactie na knaltransfer

De topper tussen Anderlecht en KRC Genk heeft zondag geen winnaar gekregen. Geen van beide teams ...

63
63
Vanderhaeghe zet straffe start verder met zege tegen Lokeren

In de Challenger Pro League prijken na vier speeldagen met Beerschot en Dender twee van de verwachte ...

15
15
OHL in vieze papieren na pandoering in Beveren

OH Leuven zit stilaan in zeer vieze papieren. Het blijft achter met een nul op vijftien nadat het nu ...

114
114
RSCA-fans begrijpen niets van ingreep Bruno: "Rampzalig"

RSC Anderlecht heeft zondagavond een meer dan verdienstelijke wedstrijd gespeeld. Maar uiteindelijk ...

241
241
Niemand echt tevreden: Anderlecht en Genk gelijk na intense clash

De topper van het weekend in de Jupiler Pro League heeft geen doelpunten en dus ook geen winnaar ...

344
344
Crisis loert bij puntenloos Kortrijk: "Het is simpel ..."

KV Kortrijk leek zondagnamiddag uitgerekend in de derby tegen Zulte Waregem op weg naar zijn eerste ...

180
180
‘Kompany heeft eigen Bayern-speler compleet genaaid’

Vincent Kompany sprak zijn vertrouwen in Jonas Urbig openlijk uit, maar achter de schermen speelde ...

105
105
Arsenal wint Londense clash: Tzolis beslissend tegen Chelsea

In de Premier League telt Arsenal FC na drie speeldagen nog steeds het maximum van de punten. De ...

84
84
"Geen hol waard" - Anderlecht-aanwinst valt uit de toon

RSC Anderlecht stond zondagavond voor een op papier lastige opdracht. Zo kreeg de recordkampioen het ...

300
300
Nieuwe doel voor swingend Gent: "Zullen we alles aan doen"

AA Gent blijft de successen maar opstapelen in dit prille seizoen. Zondagmiddag legden de Buffalo's ...

164
164
Barça deelt pak slaag uit; pandoering bij debuut El Ouahdi

FC Barcelona lijkt helemaal klaar voor de start van zijn Champions League-campagne. In La Liga ...

172
172
Buitenkans voor Club: Villa met grote zorgen naar Brugge

Aanstaande dinsdag wordt de League Phase van de Champions League op gang getrapt. Club Brugge komt ...

613
613
Kortrijk in rouw: Zulte Waregem wint derby na ongelooflijk slot

KV Kortrijk blijft ook na vijf speeldagen puntenloos in de kelder van het klassement staan. In de ...

159
159
Opstellingen: Bruno verrast iedereen, Genk met basisdebutant

Traditiegetrouw wordt zondagavond de topper van de speeldag in de Jupiler Pro League afgewerkt. Zo ...

169
169
In extremis optater United-Belgen; AZ domineert Eredivisie

In de Engelse Premier League is Manchester United er niet in geslaagd zijn eerste uitzege van het ...

39
39
Vanaken bejubelt Club-aanwinst: "Daar staat hij voor"

Club Brugge wist vrijdagavond de volle buit te pakken op het veld van promovendus Lommel SK. Erg ...

420
420
Zure degradatie bij Genk: "Maar hij is een topkerel"

KRC Genk haalde in het tussenseizoen verschillende verse krachten in huis. Een aantal van die ...

431
431
Onder Belgische coach: Vardy rondt ophefmakende transfer af

De zomermercato mag dan wel voorbij zijn, transfervrije spelers kunnen nog steeds tekenen bij een ...

95
95
Vermeeren meteen titularis: kranten beoordelen grote rentree

Royal Antwerp FC zorgde in het slot van de transferperiode voor een stunt door Arthur Vermeeren ...

324
324

Meer sportnieuws