De slag van Club: PSG-toptalent met een handleiding

door
De slag van Club: PSG-toptalent met een handleiding

Na het vertrek van Odilon Kossounou heeft Club Brugge extra financiële middelen vergaard om te spenderen op de transfermarkt. Stanley Nsoki (OGC Nice) zou weldra de overstap maken naar het Jan Breydelstadion, maar het voormalig toptalent van Paris Saint-Germain kon de hoge verwachtingen niet waarmaken in Frankrijk. 

RAZEND AMBITIEUS

Club Brugge begeeft zich op de transfermarkt met bijna 30 miljoen euro extra onder de arm. In de voorbije maanden speelde Odilon Kossounou zich in het vizier van verschillende Europese (sub)topclubs en 't was uiteindelijk Bayer Leverkusen dat de slag om de Ivoriaan won. Knap werk van Club Brugge dus, dat in de zomer van 2019 amper 3 miljoen euro betaalde aan Kossounou’s toenmalige werkgever Hammarby en nu dus stevig casht met een immens transferbedrag van maar liefst bijna 30 miljoen euro.



Voorlopig blijft het op Jan Breydel nog even wachten op de eerste zomeraanwinst, maar dat Club Brugge bezig is met enkele kwalitatieve targets, dat staat helemaal buiten kijf. Tyrell Malacia (Feyenoord), Oussama Idrissi (Sevilla FC) Koni De Winter (Juventus) en Tibo Persyn (Internazionale) worden in de voorbije weken bijvoorbeeld hardnekkig gelinkt aan de Belgische landskampioen. Al deze spelers genieten een welbepaalde reputatie op het Europese voetbaltoneel en de interesse van Club onderstreept de grote Brugse ambitie op de transfermarkt.

DURE JEUGDSPELER

Daarnaast lijkt Club Brugge voluit te gaan voor Stanley Nsoki, een 22-jarige verdediger van OGC Nice. En ook hij is geen kleine naam in Europa want het voormalige toptalent van Paris Saint-Germain werd in de voorbije jaren vaak het hof gemaakt door verschillende topclubs.Toen hij zijn eerste profcontract tekende bij de Parijzenaren probeerden onder andere Olympique de Marseille, Newcastle United en Liverpool FC hem weg te kapen bij PSG.

Uiteindelijk besloot Stanley Nsoki om bij de club te blijven waar hij zijn jeugdopleiding genoot. Op 19-jarige leeftijd ondertekende het veelbelovend talent zijn eerste profcontract bij Paris Saint-Germain, dat hem voor drie jaar aan de club bond. En daarvoor leverde PSG een serieuze financiële inspanning. Naast het aantrekken van topspelers zoal Neymar of Kylian Mbappé wilden Les Parisiens ook meer inzetten op het doorstromen van hun betere jeugdspelers.



Paris Saint-Germain had in het verleden namelijk verschillende eigen opgeleide goudhaantjes laten schieten, die bij een andere clubs wel konden doorgroeien tot spelers van Europese klasse. Denk bijvoorbeeld aan Kingsley Coman (Juventus en Bayern München), Dan-Axel Zagadou (Borussia Dortmund) en Moussa Dembélé (Celtic, Lyon en Atlético Madrid). Met Stanley Nsoki wilde PSG geen risico’s nemen en volgens L’Equipe betaalde de club maar liefst 3 miljoen euro aan tekengeld voor de youngster.

ZWARE CONCURRENTIE

Bij Paris Saint-Germain wreven ze zich in 2019 alvast in de handen want Stanley Nsoki was klaar om de Franse en Europese voetbaltop te bestormen. En ook de Parijse achterban was wild over hun ruwe talent. Zo’n 2.400 supporters van PSG verkozen Nsoki namelijk tot de beste linksachter die opgeleid werd bij de club. Maar uiteindelijk kwam Nsoki niet erg veel aan de bak in het Parc des Princes, in totaliteit slechts zo’n 16 officiële wedstrijden. 



In het sterrenensemble van Paris Saint-Germain werd Stanley Nsoki vooral beschouwd als een linksachter, terwijl hij ook centraal achterin uit de voeten kan. De concurrentie van Juan Bernat en Layvin Kurzawa was niet minnetjes voor de jonge Nsoki waardoor hij in de hiërarchie der linksachters slechts de derde optie was voor de toenmalige coach Thomas Tuchel. Toch liet Nsoki bij PSG één keer zijn visitekaartje achter bij het grote publiek.

BUITENGEWOON

In de fel gemediatiseerde Classico tegen Olympique de Marseille speelde Stanley Nsoki een dijk van een wedstrijd. De youngster vulde in november 2018 de afwezigheid in van Thiago Silva en Presnel Kimpembé en hij schitterde in het Orange Vélodrome Stadium. Coach Thomas Tuchel was dan ook erg tevreden met de prestatie van zijn jonge verdediger. Op de persconferentie na de wedstrijd sprak hij zich vol lof uit over Nsoki.

“Het was moeilijk voor hem omdat hij in de voorbije wedstrijden nauwelijks had gespeeld. En daarna krijgt hij het vertrouwen van de coach in de Classico,” gaf Thomas Tuchel aan. “Het was niet makkelijk maar hij deed het echt heel goed. Hij maakte wel enkele gemakkelijke fouten en moet zijn spel verbeteren als we de bal hebben, maar dat is niets ernstigs. Het was gewoon echt nodig voor hem om te spelen op dit niveau en daarom mijn felicitaties aan Stanley, was het buitengewoon” .



Door zijn uitstekende prestatie in de topmatch tegen Olympique de Marseille leek Stanley Nsoki bij Paris Saint-Germain eindelijk vertrokken te zijn voor meer speelminuten in de hoofdmacht. Maar in de eerstvolgende match tegen Lille OSC werd hem een invalbeurt gegund van amper één speelminuut. Daarna haalde Nsoki zelfs verschillende keren het wedstrijdblad niet meer. En die geringe speeltijd zorgde uiteindelijk voor grote vragen vanuit Nsoki’s entourage.

FELLE KRITIEK BIJ NICE

In de zoektocht naar meer speelminuten verhuisde Stanley Nsoki in 2019 van Paris Saint-Germain naar OGC Nice, ondanks de interesse van Juventus en Olympique Lyon. Les Aiglons betaalden een hoge transfersom van 12,5 miljoen euro, maar ook in de Allianz Riviera was Nsoki geen basisspeler. De voormalige Franse jeugdinternational wekte door zijn gebrek aan concentratie en nonchalance zelfs ergernis op bij de achterban van Nice.

“Balotelli was ook nonchalant, maar hij was in ieder geval beslissend”, vertelde Solange Camus, de voorzitter van de supportersclub CDS 47, aan  de Franse krant Le Parisien. “Hij speelde overal in de verdediging en presteerde nooit goed. Hij komt van PSG, dus we hadden een hoger niveau verwacht. Hij is de duurste verdediger in de geschiedenis van de club maar we hadden betere verdedigers die goedkoper waren”, was Camus keihard voor Nsoki.



Stanley Nsoki kwam bij OGC Nice ook in een slecht daglicht te staan door een woordenwisseling op training met spits Dan Ndoye. Vorig seizoen laaide de nervositeit hoog op bij de club, dat erg tegenvallend presteerde in de Ligue 1. Dat resulteerde dus in een woordenwisseling tussen Nsoki en Ndoye, die uiteindelijk uit elkaar konden gehaald worden. Ondanks deze schermutseling besloot de clubleiding uiteindelijk om geen sanctie te geven aan de kemphanen.

LEES OOK: 'Anderlecht gaat transferstrijd aan met PSG'

Zal Nsoki slagen bij Club Brugge?

Meest recent

Kompany reageert met Anderlecht-anekdote op CL-schorsing

In de Champions League is het dinsdagavond likkebaarden geblazen. Met Paris Saint-Germain en Bayern ...

11
11
Janssen weg bij Antwerp: schoktransfer naar JPL-concurrent?

Vincent Janssen was afgelopen weekend weer de grote uitblinker bij Antwerp FC. Maar dat was allicht ...

124
124
Radja aangeslagen: walgelijke uitspraken Beerschot-fans onthuld

Beerschot VA heeft zich maandagavond na een uiterst tumultueuze wedstrijd verzekerd van een plek in ...

188
188
Van Gucht onder vuur: DJ-avontuur zorgt voor ophef

Ruben Van Gucht moest de laatste jaren al behoorlijk wat kritiek slikken. Eén van de absolute ...

34
34
'Transfervuurwerk Genk: De Condé staat voor titanenjob'

KRC Genk blijft ook in de Europe Play-Offs uiterst wisselvallig voor de dag komen. Racing behaalde ...

105
105
'Na geheime training: Anderlecht beslist over comeback chouchou'

RSC Anderlecht zal tijdens de zomermercato opnieuw de nodige versterking moeten aanwerven, daarbij ...

125
125
'Kompany haalt uit: Bayern-top maakt kapitale fout'

De top van Bayern München twijfelt over een toptarget van Vincent Kompany, en die aarzeling ...

81
81
Stijnen-spektakel op Kiel: match stilgelegd, T2 op veld gestuurd

Beerschot VA verzekerde zich maandagavond van een plek in de finale van de Promotion Play-Offs tegen ...

151
151
'Basis gelegd: Club Brugge vermorzelt transferrecord'

Club Brugge maakt zich op voor een hete transferzomer waarin het verschillende sterkhouders dreigt ...

498
498
Hubert wijst naar clash met Club: Union systematisch benadeeld?

Union SG boekte zondagavond een 1-3-overwinning op het veld van RSC Anderlecht en kon zo de ...

374
374
Lammens belangrijk in zege United, Tedesco vliegt na horror-week

In de Engelse Premier League heeft Manchester United zijn derde plaats kunnen vestevigen. Mede ...

69
69
Stijnen steelt show: finalisten Promotion PO's bekend

In de Jupiler Pro League zijn alle ogen gericht op de titelrace, maar ook in de tweede afdeling valt ...

222
222
'Taravel hakt knopen door: De Cat in, Hazard out?'

Na de pijnlijke nul op zes tegen STVV en Union is het alweer alarmfase rood bij RSC Anderlecht, waar ...

150
150
'Antwerp in alle staten: Club Brugge snoept spits af'

Dankzij een fraaie negen op negen mag Antwerp alsnog hoop koesteren op een Europees ticket, maar ...

538
538
Anderlecht in nesten: geen bekerfinale voor Sardella?

RSC Anderlecht leek even op weg naar een comeback tegen Union, tot het licht even uitging bij ...

156
156
Sam Kerkhofs verrast iedereen na waanzinnig titelduel

Wat een waanzinnige ontknoping kregen we gisterennamiddag in Eerste Nationale. Op het derde niveau ...

230
230
Straffe beelden: zó kwam VAR tot rode kaart Sardella

Dat de rode kaart voor Killian Sardella wedstrijdbepalend was in Anderlecht-Union (1-3), is ...

192
192
Kompany creëert machine: Bayern-vertrekker doet boekje open

In de Champions League staat dinsdag de heenwedstrijd tussen Paris Saint-Germain en Bayern ...

219
219
Anderlecht bestolen? Lardot reageert op rode kaart Sardella

Union SG verdedigde zondagavond zijn leidersplaats in de Champions' Play-Offs met succes en won met ...

297
297
Onthuld! Dít zei Wayne Rooney 'off camera' tegen Doku

Jérémy Doku toonde zich afgelopen weekend andermaal van goudwaarde voor Manchester ...

143
143
Drama Anderlecht: toptransfer krijgt vreselijke wending

Anderlecht wordt verrast door een plotse wending in een transferdossier dat al maanden aansleept. ...

302
302
Luis Enrique roept oorlogstaal richting Kompany

Het Bayern München van Vincent Kompany kijkt Europese grootmacht PSG in de ogen in de halve ...

79
79
STVV bestolen van titelkans? “Refs beter hun werk deden…”

Sint-Truiden VV swingde de afgelopen weken door de Champions Play-Offs. Ook afgelopen speeldag was ...

178
178
Rik Verheye spreekt duidelijke taal over licentie Hasselt

Sporting Hasselt is kampioen in Eerste Amateur. Een hoogtepunt voor eigenaars Sam Kerkhof en Rik ...

157
157
Vanderbiest vloekt erop los na KV Mechelen-pandoering

KV Mechelen kreeg afgelopen speeldag in eigen huis een ferme pandoering. Achter de Kazerne verloor ...

86
86

Meer sportnieuws