De slag van Club: PSG-toptalent met een handleiding

door
De slag van Club: PSG-toptalent met een handleiding

Na het vertrek van Odilon Kossounou heeft Club Brugge extra financiële middelen vergaard om te spenderen op de transfermarkt. Stanley Nsoki (OGC Nice) zou weldra de overstap maken naar het Jan Breydelstadion, maar het voormalig toptalent van Paris Saint-Germain kon de hoge verwachtingen niet waarmaken in Frankrijk. 

RAZEND AMBITIEUS

Club Brugge begeeft zich op de transfermarkt met bijna 30 miljoen euro extra onder de arm. In de voorbije maanden speelde Odilon Kossounou zich in het vizier van verschillende Europese (sub)topclubs en 't was uiteindelijk Bayer Leverkusen dat de slag om de Ivoriaan won. Knap werk van Club Brugge dus, dat in de zomer van 2019 amper 3 miljoen euro betaalde aan Kossounou’s toenmalige werkgever Hammarby en nu dus stevig casht met een immens transferbedrag van maar liefst bijna 30 miljoen euro.



Voorlopig blijft het op Jan Breydel nog even wachten op de eerste zomeraanwinst, maar dat Club Brugge bezig is met enkele kwalitatieve targets, dat staat helemaal buiten kijf. Tyrell Malacia (Feyenoord), Oussama Idrissi (Sevilla FC) Koni De Winter (Juventus) en Tibo Persyn (Internazionale) worden in de voorbije weken bijvoorbeeld hardnekkig gelinkt aan de Belgische landskampioen. Al deze spelers genieten een welbepaalde reputatie op het Europese voetbaltoneel en de interesse van Club onderstreept de grote Brugse ambitie op de transfermarkt.

DURE JEUGDSPELER

Daarnaast lijkt Club Brugge voluit te gaan voor Stanley Nsoki, een 22-jarige verdediger van OGC Nice. En ook hij is geen kleine naam in Europa want het voormalige toptalent van Paris Saint-Germain werd in de voorbije jaren vaak het hof gemaakt door verschillende topclubs.Toen hij zijn eerste profcontract tekende bij de Parijzenaren probeerden onder andere Olympique de Marseille, Newcastle United en Liverpool FC hem weg te kapen bij PSG.

Uiteindelijk besloot Stanley Nsoki om bij de club te blijven waar hij zijn jeugdopleiding genoot. Op 19-jarige leeftijd ondertekende het veelbelovend talent zijn eerste profcontract bij Paris Saint-Germain, dat hem voor drie jaar aan de club bond. En daarvoor leverde PSG een serieuze financiële inspanning. Naast het aantrekken van topspelers zoal Neymar of Kylian Mbappé wilden Les Parisiens ook meer inzetten op het doorstromen van hun betere jeugdspelers.



Paris Saint-Germain had in het verleden namelijk verschillende eigen opgeleide goudhaantjes laten schieten, die bij een andere clubs wel konden doorgroeien tot spelers van Europese klasse. Denk bijvoorbeeld aan Kingsley Coman (Juventus en Bayern München), Dan-Axel Zagadou (Borussia Dortmund) en Moussa Dembélé (Celtic, Lyon en Atlético Madrid). Met Stanley Nsoki wilde PSG geen risico’s nemen en volgens L’Equipe betaalde de club maar liefst 3 miljoen euro aan tekengeld voor de youngster.

ZWARE CONCURRENTIE

Bij Paris Saint-Germain wreven ze zich in 2019 alvast in de handen want Stanley Nsoki was klaar om de Franse en Europese voetbaltop te bestormen. En ook de Parijse achterban was wild over hun ruwe talent. Zo’n 2.400 supporters van PSG verkozen Nsoki namelijk tot de beste linksachter die opgeleid werd bij de club. Maar uiteindelijk kwam Nsoki niet erg veel aan de bak in het Parc des Princes, in totaliteit slechts zo’n 16 officiële wedstrijden. 



In het sterrenensemble van Paris Saint-Germain werd Stanley Nsoki vooral beschouwd als een linksachter, terwijl hij ook centraal achterin uit de voeten kan. De concurrentie van Juan Bernat en Layvin Kurzawa was niet minnetjes voor de jonge Nsoki waardoor hij in de hiërarchie der linksachters slechts de derde optie was voor de toenmalige coach Thomas Tuchel. Toch liet Nsoki bij PSG één keer zijn visitekaartje achter bij het grote publiek.

BUITENGEWOON

In de fel gemediatiseerde Classico tegen Olympique de Marseille speelde Stanley Nsoki een dijk van een wedstrijd. De youngster vulde in november 2018 de afwezigheid in van Thiago Silva en Presnel Kimpembé en hij schitterde in het Orange Vélodrome Stadium. Coach Thomas Tuchel was dan ook erg tevreden met de prestatie van zijn jonge verdediger. Op de persconferentie na de wedstrijd sprak hij zich vol lof uit over Nsoki.

“Het was moeilijk voor hem omdat hij in de voorbije wedstrijden nauwelijks had gespeeld. En daarna krijgt hij het vertrouwen van de coach in de Classico,” gaf Thomas Tuchel aan. “Het was niet makkelijk maar hij deed het echt heel goed. Hij maakte wel enkele gemakkelijke fouten en moet zijn spel verbeteren als we de bal hebben, maar dat is niets ernstigs. Het was gewoon echt nodig voor hem om te spelen op dit niveau en daarom mijn felicitaties aan Stanley, was het buitengewoon” .



Door zijn uitstekende prestatie in de topmatch tegen Olympique de Marseille leek Stanley Nsoki bij Paris Saint-Germain eindelijk vertrokken te zijn voor meer speelminuten in de hoofdmacht. Maar in de eerstvolgende match tegen Lille OSC werd hem een invalbeurt gegund van amper één speelminuut. Daarna haalde Nsoki zelfs verschillende keren het wedstrijdblad niet meer. En die geringe speeltijd zorgde uiteindelijk voor grote vragen vanuit Nsoki’s entourage.

FELLE KRITIEK BIJ NICE

In de zoektocht naar meer speelminuten verhuisde Stanley Nsoki in 2019 van Paris Saint-Germain naar OGC Nice, ondanks de interesse van Juventus en Olympique Lyon. Les Aiglons betaalden een hoge transfersom van 12,5 miljoen euro, maar ook in de Allianz Riviera was Nsoki geen basisspeler. De voormalige Franse jeugdinternational wekte door zijn gebrek aan concentratie en nonchalance zelfs ergernis op bij de achterban van Nice.

“Balotelli was ook nonchalant, maar hij was in ieder geval beslissend”, vertelde Solange Camus, de voorzitter van de supportersclub CDS 47, aan  de Franse krant Le Parisien. “Hij speelde overal in de verdediging en presteerde nooit goed. Hij komt van PSG, dus we hadden een hoger niveau verwacht. Hij is de duurste verdediger in de geschiedenis van de club maar we hadden betere verdedigers die goedkoper waren”, was Camus keihard voor Nsoki.



Stanley Nsoki kwam bij OGC Nice ook in een slecht daglicht te staan door een woordenwisseling op training met spits Dan Ndoye. Vorig seizoen laaide de nervositeit hoog op bij de club, dat erg tegenvallend presteerde in de Ligue 1. Dat resulteerde dus in een woordenwisseling tussen Nsoki en Ndoye, die uiteindelijk uit elkaar konden gehaald worden. Ondanks deze schermutseling besloot de clubleiding uiteindelijk om geen sanctie te geven aan de kemphanen.

LEES OOK: Anderlecht botst op njet van Rode Duivel

Zal Nsoki slagen bij Club Brugge?

Meest recent

Zweden mag na thriller naar WK, Turkije boekt ook ticket

Dinsdagavond worden de laatste Europese tickets voor het WK uitgedeeld. Verlengingen moeten de ...

26
26
'Garcia hakt knopen door: WK-basiself bekend'

De Rode Duivels kunnen voorlopig een goed gevoel overhouden aan hun stage na de klinkende 2-5-zege ...

19
19
'Lukaku reageert na dreigementen van Napoli'

Terwijl de Rode Duivels in de nacht van dinsdag op woensdag in de clinch gaan met Mexico, gaat ...

62
62
'Bornauw staat voor terugkeer op oude nest'

Er blijven de nodige vraagtekens heersen rond de defensie van de Rode Duivels. Rudi Garcia testte ...

26
26
Infantino komt met belangrijk nieuws voor Rode Duivels

Dat de Rode Duivels voor hun oefeninterlands van deze maand afzakten naar de Verenigde Staten, heeft ...

43
43
'Paspoortschandaal in Nederland: ook Chery getroffen'

De laatste weken is in Nederland een zeer opmerkelijk schandaal losgebarsten. Alles begon met de ...

43
43
Stankovic verrast met uitspraken over vertrek bij Club

Club Brugge wist vorige zomer alweer de nodige geslaagde transfers te realiseren. Het grootste schot ...

322
322
'Union baalt en moet transferdroom opbergen'

Union blijft ook dit seizoen verbazen. De Brusselaars zagen na het veroveren van de landstitel nog ...

21
21
'STVV ziet alweer smaakmaker van eigen bodem vertrekken'

STVV is dit seizoen dé revelatie van de Jupiler Pro League en bewijst daarmee dat de knappe ...

48
48
Lukaku-rel ontploft: nieuwe details bekend

Er is de voorbije dagen een stevige etterbuil gebarsten rond Romelu Lukaku. Zijn afzegging bij de ...

163
163
Garcia stopt De Cat-gekte: verrassende WK-wending

Rudi Garcia gaf Nathan De Cat zijn debuut bij de Rode Duivels, maar maakte in Atlanta vooral ...

173
173
Lardot velt duidelijk oordeel over refs: "Fouten gemaakt"

Komend weekend wordt de Jupiler Pro League weer op gang getrapt en dan gaat het om de knikkers. De ...

55
55
Spurs pakt fors uit met De Zerbi, maar fans steigeren meteen

De voorbije weken groeide Tottenham uit tot de risée van het Europese voetbal, want de ...

66
66
Comeback bij Anderlecht: extra troef voor Taravel?

RSC Anderlecht hoopt nog wat te maken van de play-offs, al zijn de meeste ogen in het Lotto Park ...

223
223
Pro League spreekt klare taal over competitieformat

De kogel is (voorlopig) door de kerk: vanaf volgend jaar kunnen U23-teams weer 'gewoon' degraderen ...

191
191
Ruben Van Gucht's pikante bekentenis: zo groot is hij écht

Ruben Van Gucht heeft opnieuw een inkijk gegeven in zijn leven, dit keer niet op televisie maar ...

66
66
Club Brugge pakt uit: Verhaeghe drukt stempel in Europa

Vorig seizoen moest het zijn meerdere erkennen in Union, dat weer nu in polepositie aan de play-offs ...

285
285
'Anderlecht houdt been stijf: Hazard richting exit'

Ook tijdens de interlandbreak wordt er niet op de lauweren gerust bij RSC Anderlecht. Terwijl coach ...

474
474
Snelders verdwijnt uit cel: nieuwe twist duikt op

Een nieuwe dag, een nieuwe episode in de saga rond voormalig analist Eddy Snelders. De BV werd ...

203
203
AA Gent krijgt gezelschap in strijd tegen Pro League

Tenzij de amateurvleugels nog roet in het eten gooien, vond de Pro League dinsdag een oplossing voor ...

172
172
Hervorming in 1B: plots vijf voor 12 bij Club NXT?

De veelbesproken quota voor U23-ploegen in de tweede afdeling gaan op de schop, zo werd dinsdag op ...

566
566
Coucke snoeihard na financieel debacle: "Het was te weinig"

Voor Marc Coucke blijft het een periode met tegenwind, maar dit keer slaat hij zelf terug. Na de ...

117
117
Einde verhaal Lukaku? “Beter om uit elkaar te gaan”

De situatie van Romelu Lukaku in Napels begint wel erg penibel te worden. De Rode Duivel stuurde nog ...

410
410
KAA Gent reageert op formatperikelen: “Iedereen ontevreden”

Het nieuwe competitieformat van volgend seizoen ligt zwaar onder vuur. Vandaag werd een nieuwe regel ...

122
122
Gattuso en Dzeko gooien olie op het vuur voor beladen clash

Italië en Bosnië en Herzegovina staan lijnrecht tegenover elkaar voor een ticket voor het ...

48
48

Meer sportnieuws