De slag van Club: PSG-toptalent met een handleiding

1418
De slag van Club: PSG-toptalent met een handleiding

Na het vertrek van Odilon Kossounou heeft Club Brugge extra financiële middelen vergaard om te spenderen op de transfermarkt. Stanley Nsoki (OGC Nice) zou weldra de overstap maken naar het Jan Breydelstadion, maar het voormalig toptalent van Paris Saint-Germain kon de hoge verwachtingen niet waarmaken in Frankrijk. 

RAZEND AMBITIEUS

Club Brugge begeeft zich op de transfermarkt met bijna 30 miljoen euro extra onder de arm. In de voorbije maanden speelde Odilon Kossounou zich in het vizier van verschillende Europese (sub)topclubs en 't was uiteindelijk Bayer Leverkusen dat de slag om de Ivoriaan won. Knap werk van Club Brugge dus, dat in de zomer van 2019 amper 3 miljoen euro betaalde aan Kossounou’s toenmalige werkgever Hammarby en nu dus stevig casht met een immens transferbedrag van maar liefst bijna 30 miljoen euro.



Voorlopig blijft het op Jan Breydel nog even wachten op de eerste zomeraanwinst, maar dat Club Brugge bezig is met enkele kwalitatieve targets, dat staat helemaal buiten kijf. Tyrell Malacia (Feyenoord), Oussama Idrissi (Sevilla FC) Koni De Winter (Juventus) en Tibo Persyn (Internazionale) worden in de voorbije weken bijvoorbeeld hardnekkig gelinkt aan de Belgische landskampioen. Al deze spelers genieten een welbepaalde reputatie op het Europese voetbaltoneel en de interesse van Club onderstreept de grote Brugse ambitie op de transfermarkt.

DURE JEUGDSPELER

Daarnaast lijkt Club Brugge voluit te gaan voor Stanley Nsoki, een 22-jarige verdediger van OGC Nice. En ook hij is geen kleine naam in Europa want het voormalige toptalent van Paris Saint-Germain werd in de voorbije jaren vaak het hof gemaakt door verschillende topclubs.Toen hij zijn eerste profcontract tekende bij de Parijzenaren probeerden onder andere Olympique de Marseille, Newcastle United en Liverpool FC hem weg te kapen bij PSG.

Uiteindelijk besloot Stanley Nsoki om bij de club te blijven waar hij zijn jeugdopleiding genoot. Op 19-jarige leeftijd ondertekende het veelbelovend talent zijn eerste profcontract bij Paris Saint-Germain, dat hem voor drie jaar aan de club bond. En daarvoor leverde PSG een serieuze financiële inspanning. Naast het aantrekken van topspelers zoal Neymar of Kylian Mbappé wilden Les Parisiens ook meer inzetten op het doorstromen van hun betere jeugdspelers.



Paris Saint-Germain had in het verleden namelijk verschillende eigen opgeleide goudhaantjes laten schieten, die bij een andere clubs wel konden doorgroeien tot spelers van Europese klasse. Denk bijvoorbeeld aan Kingsley Coman (Juventus en Bayern München), Dan-Axel Zagadou (Borussia Dortmund) en Moussa Dembélé (Celtic, Lyon en Atlético Madrid). Met Stanley Nsoki wilde PSG geen risico’s nemen en volgens L’Equipe betaalde de club maar liefst 3 miljoen euro aan tekengeld voor de youngster.

ZWARE CONCURRENTIE

Bij Paris Saint-Germain wreven ze zich in 2019 alvast in de handen want Stanley Nsoki was klaar om de Franse en Europese voetbaltop te bestormen. En ook de Parijse achterban was wild over hun ruwe talent. Zo’n 2.400 supporters van PSG verkozen Nsoki namelijk tot de beste linksachter die opgeleid werd bij de club. Maar uiteindelijk kwam Nsoki niet erg veel aan de bak in het Parc des Princes, in totaliteit slechts zo’n 16 officiële wedstrijden. 



In het sterrenensemble van Paris Saint-Germain werd Stanley Nsoki vooral beschouwd als een linksachter, terwijl hij ook centraal achterin uit de voeten kan. De concurrentie van Juan Bernat en Layvin Kurzawa was niet minnetjes voor de jonge Nsoki waardoor hij in de hiërarchie der linksachters slechts de derde optie was voor de toenmalige coach Thomas Tuchel. Toch liet Nsoki bij PSG één keer zijn visitekaartje achter bij het grote publiek.

BUITENGEWOON

In de fel gemediatiseerde Classico tegen Olympique de Marseille speelde Stanley Nsoki een dijk van een wedstrijd. De youngster vulde in november 2018 de afwezigheid in van Thiago Silva en Presnel Kimpembé en hij schitterde in het Orange Vélodrome Stadium. Coach Thomas Tuchel was dan ook erg tevreden met de prestatie van zijn jonge verdediger. Op de persconferentie na de wedstrijd sprak hij zich vol lof uit over Nsoki.

“Het was moeilijk voor hem omdat hij in de voorbije wedstrijden nauwelijks had gespeeld. En daarna krijgt hij het vertrouwen van de coach in de Classico,” gaf Thomas Tuchel aan. “Het was niet makkelijk maar hij deed het echt heel goed. Hij maakte wel enkele gemakkelijke fouten en moet zijn spel verbeteren als we de bal hebben, maar dat is niets ernstigs. Het was gewoon echt nodig voor hem om te spelen op dit niveau en daarom mijn felicitaties aan Stanley, was het buitengewoon” .



Door zijn uitstekende prestatie in de topmatch tegen Olympique de Marseille leek Stanley Nsoki bij Paris Saint-Germain eindelijk vertrokken te zijn voor meer speelminuten in de hoofdmacht. Maar in de eerstvolgende match tegen Lille OSC werd hem een invalbeurt gegund van amper één speelminuut. Daarna haalde Nsoki zelfs verschillende keren het wedstrijdblad niet meer. En die geringe speeltijd zorgde uiteindelijk voor grote vragen vanuit Nsoki’s entourage.

FELLE KRITIEK BIJ NICE

In de zoektocht naar meer speelminuten verhuisde Stanley Nsoki in 2019 van Paris Saint-Germain naar OGC Nice, ondanks de interesse van Juventus en Olympique Lyon. Les Aiglons betaalden een hoge transfersom van 12,5 miljoen euro, maar ook in de Allianz Riviera was Nsoki geen basisspeler. De voormalige Franse jeugdinternational wekte door zijn gebrek aan concentratie en nonchalance zelfs ergernis op bij de achterban van Nice.

“Balotelli was ook nonchalant, maar hij was in ieder geval beslissend”, vertelde Solange Camus, de voorzitter van de supportersclub CDS 47, aan  de Franse krant Le Parisien. “Hij speelde overal in de verdediging en presteerde nooit goed. Hij komt van PSG, dus we hadden een hoger niveau verwacht. Hij is de duurste verdediger in de geschiedenis van de club maar we hadden betere verdedigers die goedkoper waren”, was Camus keihard voor Nsoki.



Stanley Nsoki kwam bij OGC Nice ook in een slecht daglicht te staan door een woordenwisseling op training met spits Dan Ndoye. Vorig seizoen laaide de nervositeit hoog op bij de club, dat erg tegenvallend presteerde in de Ligue 1. Dat resulteerde dus in een woordenwisseling tussen Nsoki en Ndoye, die uiteindelijk uit elkaar konden gehaald worden. Ondanks deze schermutseling besloot de clubleiding uiteindelijk om geen sanctie te geven aan de kemphanen.

LEES OOK: Club Brugge flikt het: grote RSCA-droom van Marc Coucke komt uit

Zal Nsoki slagen bij Club Brugge?

Meest recent

Laatste seizoen bij KRC Genk of carrière zoals Heynen?

KRC Genk heeft heel wat spelers in de rangen die mogen dromen van een topcompetitie. Zo is er Matte ...

23
23
Zoals Mourinho ooit aanhaalde: Anderlecht likt zijn wonden

RSC Anderlecht is de afgelopen tien jaar héél vaak opnieuw begonnen. Te vaak. Dat is ...

28
28
KRC Genk heeft ‘man van 25 miljoen euro’ in de rangen

KRC Genk heeft een paar individuele toppers in de kern rondlopen. De Limburgers hebben op een ...

23
23
Club Brugge flikt het: grote RSCA-droom van Marc Coucke komt uit

Bijna tien jaar geleden nam Marc Coucke RSC Anderlecht over. Dat was tot op heden geen succes. Er ...

337
337
Leko doet boekje open over explosief vertrek bij AA Gent

Bij Club Brugge kunnen ze niet morren over hun seizoen tot dusver. Ze pakten al 24 op 27 in de ...

182
182
'Rangers lacht aanbieding voor Raskin weg'

De wintermercato komt stilaan in het zicht, want er resten nog twee maanden tot de transfermarkt ...

35
35
Arsenal blameert zich tegen vierdeklasser in League Cup

In Engeland staat er deze week bekervoetbal op het programma en dat heeft voor een enorme verrassing ...

87
87
Dortmund wendt bekerblamage af, sensatie in Serie A

In België wordt er tijdens deze midweek niet gevoetbald, maar in het buitenland staan er wel ...

25
25
'Schok op Sclessin: straffe terugkeer bij Standard'

Bij Standard gaan ze momenteel door een lastige periode. De Rouches blikken terug op vier ...

162
162
Yamal breekt stilte na Gouden Bal: "Het komt eraan"

Maandagavond werd de Gouden Bal uitgereikt en die kende toch een verrassende laureaat. Het was ...

26
26
'Lukaku krijgt oude bekende (voorlopig) als trainer'

Romelu Lukaku was bij Napoli in een vervelende situatie beland na zijn blessure en koos daarom in de ...

57
57
'Strijd om smaakmaker Charleroi is helemaal los'

Charleroi leed vorig weekend dan wel verrassend zijn tweede nederlaag van het seizoen door een 3-0 ...

25
25
Leko zet smaakmaker onder druk: "Cruciaal seizoen voor hem"

Club Brugge is alweer aan een zeer sterk seizoen bezig. Het pronkt in de competitie met een zeer ...

190
190
Roemloze exit Bruno bij Anderlecht? "Met deze coach..."

De 4-0-nederlaag van Anderlecht bij AA Gent kwam hard aan in Brussel. Paars-wit creëerde wel ...

299
299
KRC Genk met luxeprobleem: "Thorup moet dat proberen"

KRC Genk wist een zes op zes te halen in de Jupiler Pro League en plaatste zich in de Croky Cup. ...

78
78
'Anderlecht in brand: Coucke moeit zich met ontslag Bruno’

Vitor Bruno mag voorlopig blijven bij Anderlecht. Toch zit de top van de club niet meer op ...

721
721
Tessa Wullaert na ontmoeting met Ronaldo: "Ik vind hem..."

Tessa Wullaert is de beste Belgische voetbalster ooit. Dat is al jaren duidelijk. Ze eindigde ...

282
282
Verhuurde spelers: Antwerp-huurling komt boven water

Ook dit jaar kunnen jullie bij VoetbalNieuws de prestaties van de uitgeleende spelers van de clubs ...

88
88
Andere Belg steelt show naast Godts: "Man Utd, haal hem!"

In Frankrijk heeft PSG een zeer goede zaak gedaan, want ze wonnen de topper tegen Olympique Lyon met ...

78
78
'Strijd om Tresoldi barst los: grootmachten overtuigd'

De wintermercato opent pas binnen een aantal maanden zijn deuren, maar nu al wordt er volop ...

205
205
Met dank aan Baro: extra troef voor AA Gent in titelrace

Na de teleurstellingen in de beker en Europa rechtte AA Gent op knappe wijze de rug tegen ...

334
334
Club Brugge zet grote stap: stadionwerken van start

Juridisch moeten er nog altijd een aantal zaken worden uitgeklaard, maar in de tussentijd blijft ...

542
542
Laatste kans verkeken: einde verhaal bij Anderlecht?

Vitor Bruno lijkt soms wel Russische roulette te spelen, want telkens is het koffiedik kijken ...

373
373
Ballon d’Or-baas onthult echte reden waarom Yamal niet won

Op het gala van de Gouden Bal kaapte Spanje het leeuwendeel van de prijzen weg, maar de hoofdvogel ...

336
336
'Kassa rinkelt bij Club Brugge: bod van 70 (!) miljoen'

Carlos Forbs verkeert eveneens in bloedvorm, maar dé man van het moment bij Club Brugge is ...

879
879

Meer sportnieuws