Brutaal AA Gent laat van zich spreken in Europa

568 stemmen
Brutaal AA Gent laat van zich spreken in Europa

De kop is eraf voor AA Gent. In hun eerste officiële wedstrijd van het nieuwe voetbalseizoen versloegen de Buffalo’s in de Conference League Vålerenga met afgetekende 4-0 cijfers. De ploeg van Hein Vanhaezebrouck was oppermachtig tegen de Noren, hoewel de coach eerst opvallend veel voorzichtigheid inbouwde.


SLIMME HEIN

Was het psychologische oorlogsvoering of net een onderschatting van zijn eigen ploeg? Donderdag was Hein Vanhaezebrouck opvallend op zijn hoede voor Vålerenga, de tegenstander van AA Gent in de tweede voorronde van de Conference League. “Een team dat twee keer zo sterk is als alle andere mogelijke opponenten in deze tweede voorronde”, verklaarde Vanhaezebrouck op de persconferentie, daags voor het Europese treffen met Vålerenga.

De Noren hadden in de Eliteserien al veertien competitiewedstrijden in de benen en dat baarde Hein Vanhaezebrouck toch wel zorgen. “Zij zitten in vijfde versnelling, wij nog niet. Maar wij hebben naar dit moment toegewerkt.” En hoe. De Buffalo’s versloegen Vålerenga met afgetekende 4-0 cijfers, en dankzij die ruime zege wenkt de derde voorronde van de Conference League. Erg veel moeite ondervond AA Gent donderdagavond dus niet.



En dat voorspelde Ole Martin Årst eerder deze week alvast aan onze redactie. “Voor mij is AA Gent duidelijk de grote favoriet”, liet de ex-spits van AA Gent weten. “De Buffalo’s moeten deze klip kunnen omzeilen, anders zou dat toch een grote verrassing én teleurstelling zijn", besloot hij. Door zijn team oorspronkelijk in de underdogrol te plaatsen, smaakt de 4-0 overwinning tegen Vålerenga nog net iets beter voor Hein Vanhaezebrouck.

AA GENT HEER EN MEESTER

Donderdagavond versloeg AA Gent Vålerenga op een brutale wijze. De Oost-Vlamingen waren op het offensief vlak bijna niet tegen te stoppen en de score kon zelfs nog hoger opgelopen zijn dan de ruime 4-0 cijfers. De Buffalo’s ondernamen tegen Vålerenga maar liefst 20 doelpogingen richting het doel van de Noorse doelman Kristoffer Klaesson. Gianni Bruno (7), Tarik Tissoudali (3), Vadis Odjidja-Ofoe (2) en Julien De Sart (2) waren in dat facet alomtegenwoordig. Daartegenover stond zelfs geen enkele (!) doelpoging van Vålerenga.

De eindstand en het enorme contrast in doelpogingen tonen aan dat AA Gent heer en meester was tegen Vålerenga. En ook op het gebied van balbezit was Gent impressionant met 60% van het veldoverwicht. Eén van de meerdere exponenten van die goede prestatie was Vadis Odjidja-Ofoe, die vorig seizoen nochtans niet zijn beste jaargang afwerkte in het Gentse shirt. “Ik denk dat hij er zin in heeft om er een goed seizoen van te maken”, verklaarde Hein Vanhaezebrouck op de persconferentie na de match. Vadis was donderdagavond alvast de speler die het minste balverlies leed bij de Buffalo’s.



Daarnaast bewezen Julien De Sart, met een indrukwekkende passing-zuiverheid van 90%, en Gianni Bruno, op het offensief gebied de bedrijvigste Gentenaar, dat zij kwalitatieve aanwinsten zijn voor de ploeg van Hein Vanhaezebrouck. Ook Andrew Hjulsager speelde zich in de kijker met twee assists en maar liefst acht gewonnen offensieve duels – geen enkele speler van AA Gent deed beter tegen Vålerenga. “Het is geen toeval dat Hjulsager twee assists gaf. Het is een speler met drive en een verfijnde traptechniek”, aldus Vanhaezebrouck.

LEES OOK: Baro maakt brokken: opvallend ontslag bij AA Gent

Speelt AA Gent dit seizoen mee voor de titel?

Meest recent

Westerlo stelt allereerste zomeraanwinst officieel voor

KVC Westerlo gaat de komende dagen, weken en maanden heel veel transfers afronden. De Kemphanen ...

1
1
AC Milan realiseert knaltransfer bij PSG

AC Milan heeft haal zwaar uitgehaald. De Italiaanse club wil terug meedoen voor de prijzen en heeft ...

2
2
Rode Duivels kruisen vingers: sterkhouder in lappenmand?

Senegal valt niet te onderschatten, maar met een vlotte 5-1 zege tegen Nieuw-Zeeland tankten de Rode ...

22
22
'Gheysens houdt been stijf: rampscenario Antwerp wenkt'

Paul Gheysens out, Wouter Vandenhaute in. Die op z'n zachtst gezegd opmerkelijke wissel van de wacht ...

97
97
Garcia velt hard verdict voor revelatie Rode Duivels

In de zestiende finales van het WK staat de Rode Duivels met Senegal meteen een zware klus te ...

138
138
'Club Brugge op hete kolen: topaanwinst in aantocht'

Club Brugge moet deze zomer allicht weer heel wat sterkhouders zien te vervangen, want na Aleksandar ...

536
536
'Gheysens richting exit: Vandenhaute wil Antwerp kopen'

Dinsdag is het D-Day voor Antwerp, waar voorzitter Paul Gheysens kleur moet bekennen over zijn ...

431
431
Garcia hakt knopen door: Vanaken out, Lukaku in?

Straks om 19 uur verschijnt er in verschillende kranten een uitgebreid interview met Rudi Garcia, ...

327
327
Baro maakt brokken: opvallend ontslag bij AA Gent

Bijna drie jaar nadat hij de touwtjes in handen kreeg bij AA Gent is Sam Baro nog steeds naarstig op ...

166
166
Ruben Van Gucht zorgt voor shock: bedpartners onthuld

Ruben Van Gucht slaagt er opnieuw in om de aandacht naar zich toe te trekken. De sportjournalist en ...

229
229
Laatste twijfels weg over toekomst Witsel

De Rode Duivels staan woensdag voor hun volgende opdracht op het WK, waarin ze het zullen moeten ...

92
92
Khalaili en Stankovic: TD Inter spreekt klare taal

Het lijkt erop dat Inter sterk van plan is om zich deze zomer op de Belgische markt te begeven. De ...

59
59
'Sibierski moet zich haasten: bod op Anderlecht-target'

Er ligt deze zomer nog véél werk op de plank voor Antoine Sibierski. De nieuwe ...

211
211
Onder niveau op WK? De Bruyne velt duidelijk oordeel

De Rode Duivels zijn woensdagavond aan zet in de zestiende finales van het WK. Na de verrassende ...

87
87
'Knaltransfer Keita nadert: 2 clubs zijn concreet'

Doordat het WK nog volop aan de gang is, blijven vele toptransfers nog even in de koelkast zitten. ...

68
68
'Zeer verrassende transfer voor Vincent Janssen'

Bij Antwerp zijn ze aan de voorbereiding op het nieuwe seizoen begonnen met alweer een stevig ...

393
393
Lukaku vreest Senegal: zes pionnen springen eruit

De Rode Duivels nemen het in de 1/16e finale op tegen Senegal. Geen hapklare brok want het ...

204
204
Filip Joos maakt Nederland compleet af: “Karma!”

Nederland is uitgeschakeld op het WK. In de 1/16e finales ging Oranje na penalty’s kopje onder ...

234
234
Straffe comeback Jordan Lukaku in de maak?

Jordan Lukaku (31) staat nu vooral bekend als het ‘broertje van Romelu’, maar de ...

465
465
Cercle Brugge rondt absolute knaltransfer af

Cercle Brugge kende een minder seizoen, maar Groen-Zwart is ook volgend seizoen nog in de Jupiler ...

114
114
Plan van Senegal bloot: gouden raad voor Garcia

Tom Saintfiet heeft heel wat ervaring met het Afrikaanse voetbal. De Belgische coach stond in de ...

260
260
Lukaku maakt korte metten met criticasters op WK

De groepsfase zit erop en de Rode Duivels kregen al heel wat kritiek. Na het gelijkspel tegen Egypte ...

83
83
TRANSFERUURTJE: ‘Club en Anderlecht botsen, Union pakt uit’

De zomerse transfercarrousel draait op toerental, ploegen in binnen- en buitenland zijn druk in de ...

441
441
Sporza-man de grond ingeboord: "Tenenkrullend schouwspel"

Hij moest voor wat luchtigheid zorgen tijdens de lange WK-avonden, maar intussen lijkt hij zelf het ...

211
211
Woedende Nagelsmann slaat keihard terug na uitschakeling

Duitsland ligt uit het WK. Na penalty’s ging het mis tegen Paraguay en uiteraard is er in de ...

194
194

Meer sportnieuws