Brutaal AA Gent laat van zich spreken in Europa

door
Brutaal AA Gent laat van zich spreken in Europa

De kop is eraf voor AA Gent. In hun eerste officiële wedstrijd van het nieuwe voetbalseizoen versloegen de Buffalo’s in de Conference League Vålerenga met afgetekende 4-0 cijfers. De ploeg van Hein Vanhaezebrouck was oppermachtig tegen de Noren, hoewel de coach eerst opvallend veel voorzichtigheid inbouwde.


SLIMME HEIN

Was het psychologische oorlogsvoering of net een onderschatting van zijn eigen ploeg? Donderdag was Hein Vanhaezebrouck opvallend op zijn hoede voor Vålerenga, de tegenstander van AA Gent in de tweede voorronde van de Conference League. “Een team dat twee keer zo sterk is als alle andere mogelijke opponenten in deze tweede voorronde”, verklaarde Vanhaezebrouck op de persconferentie, daags voor het Europese treffen met Vålerenga.

De Noren hadden in de Eliteserien al veertien competitiewedstrijden in de benen en dat baarde Hein Vanhaezebrouck toch wel zorgen. “Zij zitten in vijfde versnelling, wij nog niet. Maar wij hebben naar dit moment toegewerkt.” En hoe. De Buffalo’s versloegen Vålerenga met afgetekende 4-0 cijfers, en dankzij die ruime zege wenkt de derde voorronde van de Conference League. Erg veel moeite ondervond AA Gent donderdagavond dus niet.



En dat voorspelde Ole Martin Årst eerder deze week alvast aan onze redactie. “Voor mij is AA Gent duidelijk de grote favoriet”, liet de ex-spits van AA Gent weten. “De Buffalo’s moeten deze klip kunnen omzeilen, anders zou dat toch een grote verrassing én teleurstelling zijn", besloot hij. Door zijn team oorspronkelijk in de underdogrol te plaatsen, smaakt de 4-0 overwinning tegen Vålerenga nog net iets beter voor Hein Vanhaezebrouck.

AA GENT HEER EN MEESTER

Donderdagavond versloeg AA Gent Vålerenga op een brutale wijze. De Oost-Vlamingen waren op het offensief vlak bijna niet tegen te stoppen en de score kon zelfs nog hoger opgelopen zijn dan de ruime 4-0 cijfers. De Buffalo’s ondernamen tegen Vålerenga maar liefst 20 doelpogingen richting het doel van de Noorse doelman Kristoffer Klaesson. Gianni Bruno (7), Tarik Tissoudali (3), Vadis Odjidja-Ofoe (2) en Julien De Sart (2) waren in dat facet alomtegenwoordig. Daartegenover stond zelfs geen enkele (!) doelpoging van Vålerenga.

De eindstand en het enorme contrast in doelpogingen tonen aan dat AA Gent heer en meester was tegen Vålerenga. En ook op het gebied van balbezit was Gent impressionant met 60% van het veldoverwicht. Eén van de meerdere exponenten van die goede prestatie was Vadis Odjidja-Ofoe, die vorig seizoen nochtans niet zijn beste jaargang afwerkte in het Gentse shirt. “Ik denk dat hij er zin in heeft om er een goed seizoen van te maken”, verklaarde Hein Vanhaezebrouck op de persconferentie na de match. Vadis was donderdagavond alvast de speler die het minste balverlies leed bij de Buffalo’s.



Daarnaast bewezen Julien De Sart, met een indrukwekkende passing-zuiverheid van 90%, en Gianni Bruno, op het offensief gebied de bedrijvigste Gentenaar, dat zij kwalitatieve aanwinsten zijn voor de ploeg van Hein Vanhaezebrouck. Ook Andrew Hjulsager speelde zich in de kijker met twee assists en maar liefst acht gewonnen offensieve duels – geen enkele speler van AA Gent deed beter tegen Vålerenga. “Het is geen toeval dat Hjulsager twee assists gaf. Het is een speler met drive en een verfijnde traptechniek”, aldus Vanhaezebrouck.

LEES OOK: Anderlecht beste van de klas, AA Gent de slechtste

Speelt AA Gent dit seizoen mee voor de titel?

Meest recent

Albert en Jbari over JPL-ster: "Moét mee naar het WK"

Rudi Garcia trekt met de Rode Duivels volgende maand naar de Verenigde Staten om er matchen af te ...

51
51
'PSV & co lonken naar sterkhouder KRC Genk'

KRC Genk zal komende zomer wellicht weer een aantal sterkhouders gaan verliezen. De jackpot lonkt. ...

63
63
Vertonghen gaat los over Rode Duivel: "Hij is de beste ooit!"

Jan Vertonghen kende een prachtige carrière bij ploegen als Ajax, Tottenham, Benfica en RSC ...

71
71
Verschaeren nadert breekpunt bij Anderlecht

Yari Verschaeren gaat RSC Anderlecht in de zomer verlaten. Hij werd in de zomer gelinkt aan Duitse ...

154
154
'Drama bij Club Brugge: Leko zet de boel op ontploffen'

Club Brugge zit met een explosief keepersdossier. Ivan Leko grijpt in: hij zet opnieuw Simon ...

303
303
Anderlecht beste van de klas, AA Gent de slechtste

We haalden al een aantal keren aan dat RSCA Futures toch wel veel buitenlanders aantrok. Daar ...

117
117
KRC Genk op weg naar strafste prestatie ooit

KRC Genk staat op een zucht van de achtste finales van de Europa League. Dat zou het grijze seizoen ...

126
126
KV Kortrijk stelt zich vragen: "Gebeurden rare dingen"

KV Kortrijk zag vorige week de match tegen Seraing uitgesteld worden. Er was een brand en daardoor ...

206
206
'Geflopt bij AA Gent: nu transfer van 15 miljoen euro'

Bij AA Gent flopten de afgelopen jaren heel wat spelers. Maar sommigen van hen maken nu elders het ...

81
81
'KRC Genk slaat gigantische slag: 70 miljoen euro op komst'

KRC Genk is inzake transferbeleid een voorbeeldclub in België. Geen Belgische club doet inzake ...

285
285
"De Redder" - Courtois laat Spanjaarden uit hun dak gaan

Real Madrid treedt binnen een tweetal weken aan in de 1/8ste finales van de Champions League. De ...

193
193
UCL: Verleningen fnuiken Juve-sprookje, Real dankt sterke Courtois

Woensdag zijn de laatste tickets voor de 1/8ste finales van de Champions League uitgedeeld. Real ...

67
67
'Lammens verstomt: bizarre keeperswending United'

Senne Lammens werd de voorbije dagen opnieuw bewierrookt bij Manchester United na zijn sterke ...

323
323
'Anderlecht lonkt plots naar Ajax voor nieuwe TD'

Nu de kans steeds groter wordt dat Jérémy Taravel het seizoen zal uitdoen als ...

225
225
Overmars aan zet: zaakwaarnemer geeft grote transferhint

Antwerp FC wil dit seizoen alsnog een Europees ticket veroveren, via eender welke play-off. ...

308
308
Totale exodus Club Brugge: halve basisploeg richting uitgang

Voor het tweede jaar op rij de 1/8ste finales halen zat er uiteindelijk niet in, maar Club Brugge ...

475
475
Groot feest bij Beveren: "Of ik dít ook in de JPL zal doen?"

Het is eind februari en de eerste promovendus voor komend seizoen is al bekend. Het ongeslagen SK ...

141
141
Sensatie in Bergamo! Atalanta wipt Dortmund met penalty in 98ste

Atalanta BC heeft zich woensdagavond geplaatst voor de 1/8ste finales van de Champions League. De ...

101
101
Lukaku-twist: schokkende transfer voor Anderlecht-comeback?

De terugkeer van Romelu Lukaku blijft met horten en stoten verloren. Voorlopig moet de Rode Duivel ...

636
636
Club likt Madrileense wonde: "Dát was het pijnlijkste moment"

De Champions League-campagne van Club Brugge zit erop dit seizoen. Ondanks een meer dan degelijk ...

304
304
Het rommelt bij Antwerp: speelt Gheysens macht kwijt?

Antwerp praat met externe investeerders: het staat nu zwart op wit in de jongste financiële ...

335
335
Prestianni gooit na racismerel nog extra olie op het vuur

Om 21u staan Real Madrid en Benfica tegenover elkaar in hun terugwedstrijd in de tussenronde van de ...

196
196
Joos tipt opvallende versterking voor Club en RSCA

De wintermercato zit er nog niet zo lang op, maar toch zullen vele clubs nu al bezig zijn met het ...

315
315
‘Dreun bij Club: ijskoude douche voor miljoenenman’

Club Brugge kijkt opnieuw rond voor een extra centrale verdediger — en dat zegt veel over de ...

443
443
Bloedvorm op komst? Lukaku brengt grote opsteker

Het is voorlopig nog niet het seizoen geweest van Romelu Lukaku. De Rode Duivel viel in augustus uit ...

90
90

Meer sportnieuws