Brutaal AA Gent laat van zich spreken in Europa

568
Brutaal AA Gent laat van zich spreken in Europa

De kop is eraf voor AA Gent. In hun eerste officiële wedstrijd van het nieuwe voetbalseizoen versloegen de Buffalo’s in de Conference League Vålerenga met afgetekende 4-0 cijfers. De ploeg van Hein Vanhaezebrouck was oppermachtig tegen de Noren, hoewel de coach eerst opvallend veel voorzichtigheid inbouwde.


SLIMME HEIN

Was het psychologische oorlogsvoering of net een onderschatting van zijn eigen ploeg? Donderdag was Hein Vanhaezebrouck opvallend op zijn hoede voor Vålerenga, de tegenstander van AA Gent in de tweede voorronde van de Conference League. “Een team dat twee keer zo sterk is als alle andere mogelijke opponenten in deze tweede voorronde”, verklaarde Vanhaezebrouck op de persconferentie, daags voor het Europese treffen met Vålerenga.

De Noren hadden in de Eliteserien al veertien competitiewedstrijden in de benen en dat baarde Hein Vanhaezebrouck toch wel zorgen. “Zij zitten in vijfde versnelling, wij nog niet. Maar wij hebben naar dit moment toegewerkt.” En hoe. De Buffalo’s versloegen Vålerenga met afgetekende 4-0 cijfers, en dankzij die ruime zege wenkt de derde voorronde van de Conference League. Erg veel moeite ondervond AA Gent donderdagavond dus niet.



En dat voorspelde Ole Martin Årst eerder deze week alvast aan onze redactie. “Voor mij is AA Gent duidelijk de grote favoriet”, liet de ex-spits van AA Gent weten. “De Buffalo’s moeten deze klip kunnen omzeilen, anders zou dat toch een grote verrassing én teleurstelling zijn", besloot hij. Door zijn team oorspronkelijk in de underdogrol te plaatsen, smaakt de 4-0 overwinning tegen Vålerenga nog net iets beter voor Hein Vanhaezebrouck.

AA GENT HEER EN MEESTER

Donderdagavond versloeg AA Gent Vålerenga op een brutale wijze. De Oost-Vlamingen waren op het offensief vlak bijna niet tegen te stoppen en de score kon zelfs nog hoger opgelopen zijn dan de ruime 4-0 cijfers. De Buffalo’s ondernamen tegen Vålerenga maar liefst 20 doelpogingen richting het doel van de Noorse doelman Kristoffer Klaesson. Gianni Bruno (7), Tarik Tissoudali (3), Vadis Odjidja-Ofoe (2) en Julien De Sart (2) waren in dat facet alomtegenwoordig. Daartegenover stond zelfs geen enkele (!) doelpoging van Vålerenga.

De eindstand en het enorme contrast in doelpogingen tonen aan dat AA Gent heer en meester was tegen Vålerenga. En ook op het gebied van balbezit was Gent impressionant met 60% van het veldoverwicht. Eén van de meerdere exponenten van die goede prestatie was Vadis Odjidja-Ofoe, die vorig seizoen nochtans niet zijn beste jaargang afwerkte in het Gentse shirt. “Ik denk dat hij er zin in heeft om er een goed seizoen van te maken”, verklaarde Hein Vanhaezebrouck op de persconferentie na de match. Vadis was donderdagavond alvast de speler die het minste balverlies leed bij de Buffalo’s.



Daarnaast bewezen Julien De Sart, met een indrukwekkende passing-zuiverheid van 90%, en Gianni Bruno, op het offensief gebied de bedrijvigste Gentenaar, dat zij kwalitatieve aanwinsten zijn voor de ploeg van Hein Vanhaezebrouck. Ook Andrew Hjulsager speelde zich in de kijker met twee assists en maar liefst acht gewonnen offensieve duels – geen enkele speler van AA Gent deed beter tegen Vålerenga. “Het is geen toeval dat Hjulsager twee assists gaf. Het is een speler met drive en een verfijnde traptechniek”, aldus Vanhaezebrouck.

LEES OOK: Anderlecht zet Salzburg knap opzij, halve blamage AA Gent

Speelt AA Gent dit seizoen mee voor de titel?

Meest recent

Bankzitters grijpen kans bij RSCA: dilemma voor Bruno

Met een 2-0 zege tegen RB Salzburg breidde RSC Anderlecht een vervolg aan de 4-1 overwinning tegen ...

18
18
Club imponeert in CL: alwéér Bruggeling in TOTW

Club Brugge blijft maar indruk maken in de Champions League, want na Inter en Lens ging nu ook PSV ...

30
30
Union SG stunt weer in Europa, STVV geeft zege nog weg

Union SG en STVV begonnen om 20u45 aan hun Europese duels. Beide ploegen waren goed aan hun League ...

58
58
WK U17: Anderlecht hakt knoop definitief door

RSC Anderlecht en de KBVB liggen op ramkoers. De Brusselaars en de Belgische voetbalbond ...

58
58
Blessurezorgen voor Anderlecht? Bruno geeft update

RSC Anderlecht won vlot met 2-0 van RB Salzburg. De Brusselaars speelden sterk, maar er was ook ...

122
122
Coosemans sneert naar media na zege van Anderlecht

RSC Anderlecht won knap met 2-0 van RB Salzburg. Paars-Wit was stevig baas en had altijd een keer of ...

170
170
Standard met dramatisch nieuws: "9 maanden out"

Standard is niet bepaald bezig aan een goed seizoen. De laatste weken zijn de resultaten ronduit ...

65
65
Euvrard haalt verschroeiend uit naar spelersgroep Standard

De crisis bij Standard blijft aanslepen. Het gelijkspel tegen KV Kortrijk heeft de onvrede bij de ...

89
89
Joos over afscheid Ronaldo: "Zelfs zijn grootste fans..."

Het nieuws dat Cristiano Ronaldo stopt bij de nationale ploeg van Portugal roept heel wat reacties ...

61
61
Anderlecht zet Salzburg knap opzij, halve blamage AA Gent

RSC Anderlecht en AA Gent begonnen om 18u45 aan hun Europees duel. De Brusselaars ontvingen RB ...

111
111
Mika Godts gunt volgers eerste blik op zijn grote geluk: "Dankbaar"

Mika Godts beleeft bijzonder mooie tijden, zowel op als naast het voetbalveld. De Rode Duivel maakte ...

14
14
Messoudi krijgt mooie beloning en wordt compléét verrast

Mo Messoudi (42) is door de Pro League verkozen tot 'Manager van de Maand' oktober. De coach van ...

18
18
Anderlecht op voorsprong: één man verrast iedereen

RSC Anderlecht heeft de eerste 45 minuten van zijn vierde groepsmatch in de Europa League afgewerkt. ...

77
77
Yann Sommer steelt de show: Boudeweel trekt conclusie

Club Brugge heeft woensdagavond een knappe 1-2-overwinning geboekt op het veld van PSV. Een ...

198
198
Sonck haalt uit naar RSCA-bestuur: "Waarom spraken zij?"

Vitor Bruno kreeg van zijn eigen bestuur onbegrijpelijk publiekelijk wat tikken tegen het hoofd. ...

115
115
Anderlecht afgewezen: "Ik weigerde hun aanbod"

Yorbe Vertessen kijkt met bijzondere gevoelens uit naar de confrontatie van vanavond met Anderlecht. ...

96
96
‘Ontslag Bruno ligt klaar: Coucke verrast met opvolger’

De dagen van Vitor Bruno bij Anderlecht lijken geteld. Het geduld van Marc Coucke en de clubtop is ...

895
895
Bruno hakt knopen door: opstelling Anderlecht bekend

Ook na de overtuigende zege tegen Westerlo staat het mes Vitor Bruno nog steeds op de keel bij ...

72
72
Club Brugge stunt in CL: databureau voorspelt eindranking

Nadat het woensdag PSV over de knie legde, zit Club Brugge na vier speeldagen al aan negen punten in ...

153
153
Anderlecht voert druk op: Bruno met één been buiten

Van een ultimatum is er volgens Kenneth Bornauw geen sprake, maar dat Vitor Bruno zijn job op het ...

102
102
Jackpot voor Union: goudhaantje verlengt contract

Union vertoeft momenteel in Spanje, waar het tegen Celta de Vigo ongeslagen hoopt te blijven in de ...

41
41
Kopzorgen voor Club Brugge: trio valt door de mand

Nadat het eerder al won van Inter en Lens veroverde Club Brugge nu ook de scalp van PSV in de ...

389
389
Hans Vanaken deelt veelzeggend bericht na PSV-stunt

Hans Vanaken had na afloop van de Champions League-avond in Eindhoven niet veel woorden nodig om ...

427
427
'Bruno blijft roteren: opvallende wissel Anderlecht'

In de Europa League krijgt RSC Anderlecht straks RB Salzburg over de vloer. Na vlotte 4-1 zege tegen ...

205
205
Leko kruist vingers: Club Brugge likt wonden na CL-zege

Club Brugge boekte woensdag een fraaie 1-2 zege op het veld van PSV, en zette zo weer een stap ...

409
409

Meer sportnieuws