Brutaal AA Gent laat van zich spreken in Europa

568
Brutaal AA Gent laat van zich spreken in Europa

De kop is eraf voor AA Gent. In hun eerste officiële wedstrijd van het nieuwe voetbalseizoen versloegen de Buffalo’s in de Conference League Vålerenga met afgetekende 4-0 cijfers. De ploeg van Hein Vanhaezebrouck was oppermachtig tegen de Noren, hoewel de coach eerst opvallend veel voorzichtigheid inbouwde.


SLIMME HEIN

Was het psychologische oorlogsvoering of net een onderschatting van zijn eigen ploeg? Donderdag was Hein Vanhaezebrouck opvallend op zijn hoede voor Vålerenga, de tegenstander van AA Gent in de tweede voorronde van de Conference League. “Een team dat twee keer zo sterk is als alle andere mogelijke opponenten in deze tweede voorronde”, verklaarde Vanhaezebrouck op de persconferentie, daags voor het Europese treffen met Vålerenga.

De Noren hadden in de Eliteserien al veertien competitiewedstrijden in de benen en dat baarde Hein Vanhaezebrouck toch wel zorgen. “Zij zitten in vijfde versnelling, wij nog niet. Maar wij hebben naar dit moment toegewerkt.” En hoe. De Buffalo’s versloegen Vålerenga met afgetekende 4-0 cijfers, en dankzij die ruime zege wenkt de derde voorronde van de Conference League. Erg veel moeite ondervond AA Gent donderdagavond dus niet.



En dat voorspelde Ole Martin Årst eerder deze week alvast aan onze redactie. “Voor mij is AA Gent duidelijk de grote favoriet”, liet de ex-spits van AA Gent weten. “De Buffalo’s moeten deze klip kunnen omzeilen, anders zou dat toch een grote verrassing én teleurstelling zijn", besloot hij. Door zijn team oorspronkelijk in de underdogrol te plaatsen, smaakt de 4-0 overwinning tegen Vålerenga nog net iets beter voor Hein Vanhaezebrouck.

AA GENT HEER EN MEESTER

Donderdagavond versloeg AA Gent Vålerenga op een brutale wijze. De Oost-Vlamingen waren op het offensief vlak bijna niet tegen te stoppen en de score kon zelfs nog hoger opgelopen zijn dan de ruime 4-0 cijfers. De Buffalo’s ondernamen tegen Vålerenga maar liefst 20 doelpogingen richting het doel van de Noorse doelman Kristoffer Klaesson. Gianni Bruno (7), Tarik Tissoudali (3), Vadis Odjidja-Ofoe (2) en Julien De Sart (2) waren in dat facet alomtegenwoordig. Daartegenover stond zelfs geen enkele (!) doelpoging van Vålerenga.

De eindstand en het enorme contrast in doelpogingen tonen aan dat AA Gent heer en meester was tegen Vålerenga. En ook op het gebied van balbezit was Gent impressionant met 60% van het veldoverwicht. Eén van de meerdere exponenten van die goede prestatie was Vadis Odjidja-Ofoe, die vorig seizoen nochtans niet zijn beste jaargang afwerkte in het Gentse shirt. “Ik denk dat hij er zin in heeft om er een goed seizoen van te maken”, verklaarde Hein Vanhaezebrouck op de persconferentie na de match. Vadis was donderdagavond alvast de speler die het minste balverlies leed bij de Buffalo’s.



Daarnaast bewezen Julien De Sart, met een indrukwekkende passing-zuiverheid van 90%, en Gianni Bruno, op het offensief gebied de bedrijvigste Gentenaar, dat zij kwalitatieve aanwinsten zijn voor de ploeg van Hein Vanhaezebrouck. Ook Andrew Hjulsager speelde zich in de kijker met twee assists en maar liefst acht gewonnen offensieve duels – geen enkele speler van AA Gent deed beter tegen Vålerenga. “Het is geen toeval dat Hjulsager twee assists gaf. Het is een speler met drive en een verfijnde traptechniek”, aldus Vanhaezebrouck.

LEES OOK: STVV boekt straffe stunt in Denemarken; nieuwe opdoffer Gent

Speelt AA Gent dit seizoen mee voor de titel?

Meest recent

8 op 10 - Kranten vol lof voor 'patron' bij Anderlecht

RSC Anderlecht heeft de sluimerende crisis voorlopig weer de kop ingedrukt. Paars-Wit pakte ...

121
121
Union meet de schade op: "Hoort niet op voetbalveld"

Union SG blijft uitstekend presteren in de League Phase van de Europa League. Donderdagavond werd ...

36
36
UEL/UECL: Blamage Milan-Belgen, Ajax klopt De Ketelaere

Donderdagavond wordt de derde speelronde in de League Phase van de Europa League afgewerkt. ...

30
30
Welke crisis? Anderlecht herpakt zich tegen zwakke Polen

RSC Anderlecht heeft zich donderdagavond herpakt na enkele mindere resultaten. Op het veld van ...

59
59
STVV boekt straffe stunt in Denemarken; nieuwe opdoffer Gent

De Belgische teams in de Cofererence League hebben er een uiteenlopende tweede speeldag opzitten. AA ...

125
125
"Het is 2026" - Bekende presentatrice in de bres voor Club

Club Brugge maakt ondertussen al enkele seizoenen indruk op het Europese toneel. Desondanks wordt ...

349
349
Anderlecht domineert in Polen: "Geef hem de kapiteinsband"

Na een erg lastige week, moest RSC Anderlecht donderdagavond absoluut de rug rechten. En daar ...

191
191
Wedergeboorte bij KRC Genk: "Ben het levende bewijs"

KRC Genk is goed uit de interlandbreak gekomen. De Limburgers wisten hun competitiematch tegen KV ...

67
67
UEL/UECL: Nederlanders aan het feest, Salah nekt Vrancken

Donderdagavond wordt de derde speelronde in de League Phase van de Europa League afgewerkt. ...

30
30
7 op 9! Union duldt geen tegenstand in nieuwe Europese triomf

Union SG staat er na drie speeldagen uitstekend voor in de Europa League. Achter gesloten deuren won ...

55
55
Bruno onthult basiself: zeven wissels tegenover bekerduel

RSC Anderlecht staat donderdagavond onder behoorlijke druk. Na de recente 0 op 6 moet Paars-Wit in ...

86
86
Vertonghen schaakmat gezet: straffe beelden duiken op

Jan Vertonghen zit zeker niet stil na zijn voetbalcarrière. De voormalig Rode Duivel liep al ...

27
27
'Belgische Pirlo': Italië in ban van metamorfose De Bruyne

Nadat hij afgelopen weekend nog geviseerd werd, heeft Kevin De Bruyne indruk gemaakt in de Champions ...

179
179
Jan Boskamp tot tranen toe beroert: verhaal raakt héél diep

Wie Jan Boskamp kent, weet dat achter die norse blik een man schuilt die bij voetbalfans bijzonder ...

59
59
Club Brugge op koers in UCL: droomaffiche in 1/8ste finales?

Club Brugge blijft hoge toppen scheren in de Champions League. Een week na de stuntzege op ...

131
131
Trieste beelden op Jan Breydel: "Regelrechte schande"

Het Jan Breydel-stadion liep woensdagavond weer helemaal vol voor de Champions League-match van Club ...

410
410
‘Real Madrid slaat toe: Rode Duivel wordt nieuwe Courtois’

Thibaut Courtois zegt dat hij de Rode Duivels overslaat om bij Real Madrid zijn plaats te ...

325
325
Vitor Bruno onder druk gezet: steunpilaar spreekt zich uit

RSC Anderlecht kruist donderdagavond de degens met het Poolse Jagiellonia Bialystok. Het kan dan ...

365
365
Vanhaezebrouck beoordeelt Club Brugge: "Meeval van ref"

Een week na de stunt in San Siro boekte Club Brugge een nieuwe overwinning in de Champions League. ...

614
614
Anderlecht in crisisstemming: dagen Bruno al geteld?

Na de bekerblamage tegen Beerschot kan RSC Anderlecht straks in Polen maar beter winnen van ...

216
216
Genk blijft gaan: volgend goudhaantje verlengt contract

KRC Genk is dit seizoen niet in Europa actief, maar dat betekent niet dat er doordeweeks niks te ...

108
108
Club Brugge mag dromen: computer voorspelt CL-stunt

Na drie speeldagen in de Champions League zit Club Brugge al aan zes punten. Hoewel niemand in Jan ...

382
382
Anderlecht krijgt extra opsteker uit ziekenboeg

Met het mes op de keel neemt RSC Anderlecht het op speeldag drie van de Europa League straks tegen ...

131
131
Revelatie bij Club Brugge: dure topaankoop in nesten

In de eerste helft liep het niet van een leien dakje, maar uiteindelijk werd het voor Club Brugge ...

358
358
'Bruno blijft roteren: vier wijzigingen bij Anderlecht'

RSC Anderlecht vertoeft momenteel in Polen, waar er veel druk op de ketel staat voor Vitor Bruno en ...

412
412

Meer sportnieuws