Brutaal AA Gent laat van zich spreken in Europa

568
Brutaal AA Gent laat van zich spreken in Europa

De kop is eraf voor AA Gent. In hun eerste officiële wedstrijd van het nieuwe voetbalseizoen versloegen de Buffalo’s in de Conference League Vålerenga met afgetekende 4-0 cijfers. De ploeg van Hein Vanhaezebrouck was oppermachtig tegen de Noren, hoewel de coach eerst opvallend veel voorzichtigheid inbouwde.


SLIMME HEIN

Was het psychologische oorlogsvoering of net een onderschatting van zijn eigen ploeg? Donderdag was Hein Vanhaezebrouck opvallend op zijn hoede voor Vålerenga, de tegenstander van AA Gent in de tweede voorronde van de Conference League. “Een team dat twee keer zo sterk is als alle andere mogelijke opponenten in deze tweede voorronde”, verklaarde Vanhaezebrouck op de persconferentie, daags voor het Europese treffen met Vålerenga.

De Noren hadden in de Eliteserien al veertien competitiewedstrijden in de benen en dat baarde Hein Vanhaezebrouck toch wel zorgen. “Zij zitten in vijfde versnelling, wij nog niet. Maar wij hebben naar dit moment toegewerkt.” En hoe. De Buffalo’s versloegen Vålerenga met afgetekende 4-0 cijfers, en dankzij die ruime zege wenkt de derde voorronde van de Conference League. Erg veel moeite ondervond AA Gent donderdagavond dus niet.



En dat voorspelde Ole Martin Årst eerder deze week alvast aan onze redactie. “Voor mij is AA Gent duidelijk de grote favoriet”, liet de ex-spits van AA Gent weten. “De Buffalo’s moeten deze klip kunnen omzeilen, anders zou dat toch een grote verrassing én teleurstelling zijn", besloot hij. Door zijn team oorspronkelijk in de underdogrol te plaatsen, smaakt de 4-0 overwinning tegen Vålerenga nog net iets beter voor Hein Vanhaezebrouck.

AA GENT HEER EN MEESTER

Donderdagavond versloeg AA Gent Vålerenga op een brutale wijze. De Oost-Vlamingen waren op het offensief vlak bijna niet tegen te stoppen en de score kon zelfs nog hoger opgelopen zijn dan de ruime 4-0 cijfers. De Buffalo’s ondernamen tegen Vålerenga maar liefst 20 doelpogingen richting het doel van de Noorse doelman Kristoffer Klaesson. Gianni Bruno (7), Tarik Tissoudali (3), Vadis Odjidja-Ofoe (2) en Julien De Sart (2) waren in dat facet alomtegenwoordig. Daartegenover stond zelfs geen enkele (!) doelpoging van Vålerenga.

De eindstand en het enorme contrast in doelpogingen tonen aan dat AA Gent heer en meester was tegen Vålerenga. En ook op het gebied van balbezit was Gent impressionant met 60% van het veldoverwicht. Eén van de meerdere exponenten van die goede prestatie was Vadis Odjidja-Ofoe, die vorig seizoen nochtans niet zijn beste jaargang afwerkte in het Gentse shirt. “Ik denk dat hij er zin in heeft om er een goed seizoen van te maken”, verklaarde Hein Vanhaezebrouck op de persconferentie na de match. Vadis was donderdagavond alvast de speler die het minste balverlies leed bij de Buffalo’s.



Daarnaast bewezen Julien De Sart, met een indrukwekkende passing-zuiverheid van 90%, en Gianni Bruno, op het offensief gebied de bedrijvigste Gentenaar, dat zij kwalitatieve aanwinsten zijn voor de ploeg van Hein Vanhaezebrouck. Ook Andrew Hjulsager speelde zich in de kijker met twee assists en maar liefst acht gewonnen offensieve duels – geen enkele speler van AA Gent deed beter tegen Vålerenga. “Het is geen toeval dat Hjulsager twee assists gaf. Het is een speler met drive en een verfijnde traptechniek”, aldus Vanhaezebrouck.

LEES OOK: Gent vindt steunpilaar: "We gaan wel eens in de clinch"

Speelt AA Gent dit seizoen mee voor de titel?

Meest recent

Vandenbempt en Verheyen brengen fans in extase: "Eindelijk!"

Gert Verheyen en Peter Vandenbempt zijn al jarenlang goede vrienden en ook op professioneel vlak ...

2
2
Transferoffensief Anderlecht heeft gevolgen voor één speler

RSC Anderlecht speelde 0-0 tegen KRC Genk. De Brusselaars waren de betere in het veldspel en hadden ...

33
33
Sterkhouder bleef bij Genk: "Ik ben nog niet klaar"

Bij KRC Genk kende ze een héél lucratieve zomermercato. De Limburgers incasseerden net ...

21
21
Hautekiet ziet ander Standard: "Nog nooit gebeurd"

Standard won oververdiend met 1-0 van een matig Royal Antwerp FC. Met een elf op vijftien kennen ze ...

43
43
Ex-doelman STVV en Genk hangt de handschoenen aan de haak

De zomermercato ligt in de meeste landen achter de rug. De clubs waar de transfermarkt gesloten is, ...

80
80
Nog niet het beste Club: Leko velt verrassend oordeel

Club Brugge is zijn seizoen al bij al goed begonnen. Het ging wel onderuit in de topper op het veld ...

82
82
'Na dramatische start: KVM beslist over lot Vanderbiest'

Na amper vijf speeldagen loert er bij enkele teams in de Jupiler Pro League al een stevige crisis om ...

198
198
Mechele waarschuwt Club voor CL: "Moeilijker dan anders"

Dinsdagavond wordt de nieuwe campagne in de league phase van de Champions League afgetrapt. Club ...

76
76
Vanden Borre sabelt Vitor Bruno neer na opvallende uitspraak

Anderlecht bleef zondag dan wel op een 0-0 steken tegen Genk en blijft zo achter met een toch ...

165
165
Albert ziet zonder verguisde pion groot probleem Anderlecht

Door de goede prestaties in de voorrondes van de Europa League heerste er deze zomer groot ...

283
283
Pijnlijk: NAC zet Hoefkens na tumultueuze zomer op straat

Voor Carl Hoefkens was het een zeer bewogen zomer. De trainer leek lange tijd op weg naar OH Leuven, ...

94
94
Van Gucht blijkt spilfiguur in liefdesverhaal van BV’s

Sommige telefoontjes lijken op het moment zelf nauwelijks van betekenis. Tot je jaren later beseft ...

52
52
'Utrecht verrast met Belgische trainer'

In de Eredivisie zijn ze intussen ook al vijf speeldagen ver en dat levert al enkele verrassingen ...

80
80
Verhaeghe brengt nieuws: Club moet verhuis uitstellen

Club Brugge trapt dinsdagavond tegen Aston Villa zijn campagne in de Champions League af. Dat ...

586
586
'Cercle strijdt met Hayen en Essevee voor oude bekende'

De transferperiode mag dan wel voorbij zijn, maar bij Cercle Brugge is het nog behoorlijk druk. ...

175
175
TRANSFERUURTJE: 'Plotse megatransfer Cercle, Bayern grijpt in'

De zomermercato mag in België dan wel voorbij zijn, ploegen kunnen nog steeds spelers verpatsen ...

207
207
Meteen rumoer bij Anderlecht: “Publiek wordt al nerveus”

RSC Anderlecht speelde afgelopen speeldag 0-0 gelijk tegen KRC Genk. Paars-Wit staat na vijf ...

378
378
Brandon Mechele maakt diepe emoties los met één bericht

Brandon Mechele heeft heel wat emoties losgemaakt met een recent bericht. De verdediger van Club ...

187
187
Stassin verstuurt duidelijke boodschap richting van Bommel

Lucas Stassin werd afgelopen zomer over het hoofd gezien in de WK-selectie van bondscoach Rudi ...

42
42
Schrijvers bonkt op tafel bij OHL: “Het is belachelijk”

Oud-Heverlee Leuven zit in de hoek waar klappen vallen in de Jupiler Pro League. Tegen promovendus ...

163
163
Vandenbempt: "Hij laat een krater achter bij Club Brugge"

Club Brugge pakt een twaalf op vijftien, waardoor de start dus goed is. Alleen is Blauw-Zwart ...

536
536
Weelde voor Van Bommel: plots extra opties bij Rode Duivels

Mark van Bommel maakt deze maand zijn debuut als bondscoach van de Rode Duivels. De zomermercato ...

146
146
Vandenbempt looft JPL-club: "Goed voor het Belgisch voetbal"

De eerste vijf speeldagen van de Jupiler Pro League liggen achter de rug. Het seizoen kan nu ...

332
332
Potts zwaar onder de indruk: "Ik schrok ervan"

Club Brugge is met een 12 op 15 goed begonnen aan het seizoen, al is het voetbal nog niet geweldig. ...

592
592
KBVB komt met vlammend statement richting Infantino

FIFA-voorzitter Gianni Infantino verliest overal ter wereld steun. De Koninklijke Belgische ...

133
133

Meer sportnieuws