Club Brugge heeft opvolger(s) Kossounou al beet

door
Club Brugge heeft opvolger(s) Kossounou al beet

Vers bloed valt er voorlopig nog niet te bespeuren bij Club Brugge, al kunnen een aantal dossiers nu stilaan in een stroomversnelling geraken. Hoewel de officiële aankondiging wat langer dan gedacht op zich laat wachten, lijkt de eerste grote uitgaande transfer immers een feit. Odilon Kossounou trekt naar Bayer Leverkusen, dat naar verluidt maar liefst 25 tot zelfs 30 miljoen voor hem neertelt. De 20-jarige Ivoriaan breekt op die manier tal van records, in Westkapelle beraadt men zich over zijn opvolger(s).


Een basisbedrag van 25 miljoen, wat via allerlei bonussen kan oplopen tot 30 miljoen. In het slechtste geval evenaart Kossounou het clubrecord van Wesley Moraes, mits wat meeval komt zelfs het Belgisch summum van Jonathan David in het vizier. Sowieso stoot de zesvoudig international Zinho Vanheusden met ruime voorsprong van de troon als duurste verdediger aller tijden die de Jupiler Pro League verlaat, indien aan alle voorwaarden wordt voldaan kostten in de Bundesliga alleen Lucas Hernandez, Dayot Upamecano en Mats Hummels ooit meer. Leverkusen levert dan ook een forse inspanning. Kossounou komt er op het podium van inkomende transfers te staan, na Kerem Demirbay en EK-topschutter Patrik Schik. Die laatste kan hij zelfs nog voorbijsteken wanneer de extra's op tafel moeten worden gelegd.

KASSA VOOR KOSSOUNOU
Hopelijk bedong Club tevens een doorverkooppercentage, want Europese topclubs vinden gemakkelijk hun weg naar de BayArena. Daar ving men vorige zomer nog 80 miljoen voor Kai Havertz, met Florian Wirtz, Moussa Diaby, oude bekende Leon Bailey en Edmond Tapsoba loopt er nog heel wat jong talent rond. Een rijtje dat Kossounou binnenkort dus vervoegt. Die laatste ligt sinds kort in de lappenmand, wat het nummer zes van vorig seizoen in de Bundesliga allicht aanspoorde om snel werk te maken van zijn vervanger centraal achterin. Ondanks de eerdere geruchten bleef het de laatste tijd nochtans vrij stil rond Kossounou, nu klinkt het plots dat hij reeds afscheid nam van de kleedkamer. Discretie blijft in Jan Breydel een heilig begrip. Onheilspellend nieuws voor Noa Lang en/of Charles De Ketelaere?



Een van de drie goudhaantjes doet de kassa dus alvast rinkelen, en hoe. Kossounou brengt minstens het dubbele op van zijn geschatte marktwaarde. Niet dat Club hem voor 13 miljoen had laten gaan, en Leverkusen weet dan ook waarom het de volle pot betaalt. Met zijn zeldzame mix van snelheid, power, techniek, lef en rust barst Kossounou van het potentieel. Op amper 20-jarige leeftijd is er bovendien nog tal van winst –en groeimarge, zeker gezien de stappen die de ruwe diamant de voorbije jaren al zette. Zijn nieuwe werkgever mag er gerust van uitgaan dat de leergierige krachtpatser zich in Duitsland verder zal ontwikkelen. Op de koop toe is Kossounou ook nog eens polyvalent. Zijn favoriete positie blijft centraal achterin, maar ook op het middenveld en zelfs als rechtsachter trekt hij zich prima uit de slag.

CREDITS VOOR CLUB
Het is in die rol dat we voor het eerst kennismaakten met de toenmalige tiener, die prompt tegen PSG moest depanneren voor Clinton Mata. En zich meteen wonderwel staande hield tegen Kylian Mbappé. Nadien volgden nog de logische ups en downs, maar net als Vincent Mannaert enkele maanden eerder waren wij direct verkocht. Spoel terug naar begin mei 2019, toen Blauw-Zwart een slordige vier miljoen overhad om Kossounou los te plukken bij Hammarby. Verbazing alom, ook in Zweden waar de Ivoriaan op dat moment amper negen matchen achter de kiezen had. Een fikse pluim voor de Brugse scouting, die bijzonder kort op de bal speelde. En voor het bestuur die het aandurfde om de gok te wagen. Tot op heden valt de verdediger maar net buiten de top 10 van duurste aankopen in de clubgeschiedenis.



Een investering die loonde, en zichzelf nu dus in zevenvoud uitbetaalt. Met dank aan Philippe Clement, die van meet af aan in het project geloofde, en natuurlijk Kossou zelf. Diens werklust en leergierigheid trokken al kort na zijn komst de aandacht van zijn coach, maar toch werd hij na zijn sterke start slechts mondjesmaat gebracht. In de schaduw bleef Club de gretige spons echter verder kneden. Amper een jaar later waren de sprongen voorwaarts op fysiek, technisch en tactisch vlak zo groot dat Clement niet langer om hem heen kon. Vanaf speeldag vijf van vorig seizoen kreeg en greep Kossounou vol zijn kans. Heel eventjes moest zelfs clubicoon Brandon Mechele wijken, later werden de twee onafscheidelijke partners voor de neus van Simon Mignolet. Lang heeft dat mooie liedje dus evenwel niet geduurd.

VOORBEREID VERTREK
Net zoals Kossounou niet aarzelde om Zweden snel achter zich te laten, is het in zijn race richting de Europese top na 55 optredens voor Blauw-Zwart alweer tijd voor de volgende etappe. Club klaagt niet, want na de sportieve oogst doet de landskampioen ook in de boekhouding – doelstellingen die in Jan Breydel hand in hand gaan – andermaal gouden zaken. Een nettomarge van 21 tot zelfs 26 miljoen, wederom minstens een evenaring van Wesley zijn record. Ondanks een paar missers blijven Mannaert en co wonderen verrichten op de mercato. Door nu de absolute jackpot te vangen voor Kossounou, een verdediger nota bene, verlegt Club opnieuw haar grenzen. De kloof met de concurrentie dreigt op die manier alleen maar groter te worden. Tenminste, indien dat geld straks weer goed besteed wordt.



Clement verliest namelijk wel een onbetwiste titularis en regelrechte sterkhouder, wiens profiel lastig te vervangen wordt. Op sportief gebied uiteraard een fikse aderlating, die de T1 liefst wou vermijden. Al hield hij doorheen de voorbereiding wellicht reeds rekening met dit scenario. Kossounou werd er doorgaans als defensieve middenvelder uitgespeeld, een rol die hij eveneens afgelopen zaterdag in de Supercup tegen Genk nog bekleedde. Een tegenwoordig alsmaar zeldzamer foutje lag mee aan de basis van de openingstreffer, maar zelfs op deze ongebruikelijke positie etaleerde het raspaard nog maar eens zowel zijn fysieke troeven als kwaliteiten in de opbouw. Toch is het nog maar de vraag of Clement werkelijk van plan was om Kossounou, dé ideale defensieve pion voor Club, een rijtje door te schuiven.

NSOKI, MITRO & MBAMBA
Mogelijk vormde het vooral een sollicitatie voor Matej Mitrovic, die na een lange periode in de ziekenboeg mocht bewijzen dat hij het weldra vacante plekje naast Mechele verdient. Na een aantal wisselvallige oefenduels stelde de Kroaat tegen Genk alvast niet teleur. Desalniettemin heeft Club naar verluidt 6,5 miljoen veil voor Stanley Nsoki. De 22-jarige Fransman, die twee jaar geleden voor bijna het dubbele van dat bedrag van PSG naar Nice verhuisde, zou zo de op twee na duurste verdedigers ooit in ons land worden. Hoewel hij bij Nice meestal centraal in de achterhoede minuten opdeed, werd Nsoki in Parijs wel gevormd als linksback. Vermits een extra concurrent voor Eduard Sobol en Federico Ricca sowieso nog op de verlanglijst stond, slaagt Blauw-Zwart met de linkspoot dus twee vliegen in één klap.



In die zin lijkt Nsoki echter eerder de opvolger van Stefano Denswil, zelf de vervanger van Simon Deli. Qua profiel zijn zij alleszins een betere match. Om de leegte die Kossounou achterlaat te vullen, kijkt Club mogelijk dan weer nog even de kat uit de boom. Rekenen op de blessuregevoelige Mitrovic is dan wel riskant, misschien heeft het met Noah Mbamba – weliswaar een iets ander type – zijn natuurlijke troonopvolger wel al in huis. De pas 16-jarige jonkie mocht tegen zijn ex-club Genk voor de tweede keer proeven van het grote werk, waarbij hij telkens vlotjes hoger op het terrein postvatte. Net als Kossounou, en Éder Balanta overigens, kan Mbamba evenwel tevens achterin uit de voeten. Gezien het geloof dat men in Westkapelle heeft in de tiener, lijkt het alvast de moeite waard om het te proberen.

TIJD OP DE TRANSFERMARKT
Tel daarbij nog het vertrouwen in de jeugd sinds de doorbraak van De Ketelaere, en wie weet beperkt Club zich na Nsoki – plus de beloofde versterking op de flanken en eventuele transfers in de breedte – voorlopig daarom wel tot nog een bijkomende optie op het middenveld. En trekt Clement na Kossounou nu vol de kaart van Mbamba, althans in het competitiebegin. De transfermarkt is nog een paar weken open, de Brugse prioriteiten bevinden zich pas later op het seizoen. Speelruimte genoeg dus om bij te sturen waar nodig. In de tussentijd vertrekt Kossounou na een kort maar krachtig verblijf in Jan Breydel alleszins door de grote poort richting Leverkusen. Op weg naar nog veel grotere bestemmingen.

LEES OOK: DAZN-uitspraak: dit zijn de gevolgen voor de voetbalkijker

Denkt u dat Club na Nsoki nóg een verdediger haalt?

Meest recent

DAZN-uitspraak: dit zijn de gevolgen voor de voetbalkijker

De Brusselse arbitragerechtbank CEPANI deed woensdag een voorlopige uitspraak in het veelbesproken ...

147
147
'Barça duikt mercato op: opzienbarende comeback op tafel'

FC Barcelona kan terugblikken op een meer dan degelijke eerste helft van het seizoen. Desondanks ...

42
42
Ondanks rentree Doku: City smoddert meteen in 2026

De eerste matchen van 2026 hebben meteen enkele verrassingen opgeleverd in de Premier League. In ...

35
35
'Antwerp onverbiddelijk: zomeraanwinst nu al naar uitgang'

De Belgische clubs zullen nog enkele dagen geduld moeten hebben, officieel gezien opent de ...

242
242
Miskleun bij Duivels: 'Enorme blunder met Hans Vanaken'

Ongeacht de prestaties van de Rode Duivels, wordt het WK van komende zomer speciaal voor Hans ...

349
349
Club Brugge-titularis schittert: nationale vedette lyrisch

Verschillende spelers uit de Jupiler Pro League vertoeven momenteel op de Africa Cup en een aantal ...

287
287
'Huerta hakt knoop door over wintervertrek Anderlecht'

RSC Anderlecht wil zijn selectie tijdens de wintermercato versterken met enkele gerichte aanwinsten. ...

397
397
Onverwachte kampioen? Grootste titelfavorieten JPL bekend

De jaargang in de Jupiler Pro League is exact halfweg. Na de winterstop resteren nog tien speeldagen ...

631
631
'Genk zet zich schrap: absolute recordtransfer Karetsas'

KRC Genk zal ook in 2026 genoodzaakt zijn om enkele grote uitgaande transfers af te ronden. Gelukkig ...

773
773
Valse start 2026: Leeds bezorgt Liverpool nieuwjaarskater

De clubs uit de Premier League mogen ook dit jaar fluiten achter een winterstop, op de eerste dag ...

35
35
'Italië in shock: De Ketelaere weg voor hallucinant bedrag'

Atalanta wil De Ketelaere houden, maar hun transfermodel zegt: verkopen als de winst groot genoeg ...

501
501
DAZN-affaire: Belgisch voetbal tóch weer op Proximus en Telenet?

Op de laatste dag van 2025 kreeg de Pro League goed nieuws. Zo werd DAZN door de abitragerechtbank ...

1219
1219
Voetbalfans helemaal overtuigd: 'Híj́ wint de Gouden Schoen'

Het nieuwe kalenderjaar is aangebroken, maar de protagonisten van 2025 zullen weldra nog een keertje ...

789
789
Philippe Albert verbaast met top 3 voor 'Coach van het Jaar'

Vlak voor de tweede seizoenshelft van start gaat wordt traditiegetrouw de Gouden Schoen uitgereikt. ...

446
446
'Akkoord bereikt: knaltransfer Club Brugge krijgt vorm'

Club Brugge wil zijn huidige selectie tijdens de wintermercato zo goed mogelijk intact houden. Maar ...

1118
1118
Trainersbom deint uit: opvolger Guardiola al bekend?

Op de eerste dag van het nieuwe kalenderjaar, is de Premier League in de ban van een heuse ...

135
135
WK 2026: voetbalwereld kijkt uit naar dríé Rode Duivels

Het kalenderjaar 2026 gaat van start en daarin staat weer een historische voetbalafspraak op de ...

227
227
Vanhaezebrouck doet boekje open over AA Gent & Union

Hein Vanhaezebrouck neemt zelden een blad voor de mond. Precies om die reden mocht hij in Het ...

153
153
Gilles De Coster vertedert voetbalwereld met prachtbeelden

Wie Gilles De Coster volgt, weet dat hij zijn privéleven zorgvuldig buiten de spotlights ...

15
15
Benteke verbaast vriend & vijand met nieuwe bestemming

Net op het moment dat zowel Club Brugge, RSC Anderlecht als KRC Genk misschien wel een nieuwe spits ...

238
238
'Anderlecht casht op De Cat: record Doku aan diggelen?'

Vooraleer op zoek te kunnen gaan naar vers bloed moet RSC Anderlecht eerst de veel te brede kern ...

673
673
DAZN bijt van zich af: donkere wolken boven Pro League

De Belgische profclubs slaakten woensdag een collectieve zucht van opluchting toen de rechtbank DAZN ...

445
445
Vandaag Inside-schok: 'Derksen in ongeziene leugenstorm'

Johan Derksen ligt (andermaal) zwaar onder vuur. De Vandaag Inside-analist krijgt harde kritiek na ...

42
42
'Club Brugge breekt record: transfer in stroomversnelling'

Club Brugge gaat in januari op zoek naar een kwaliteitsinjectie, maar ook op uitgaand vlak kan het ...

926
926
'Grote kuis in Gent: peperduur viertal richting exit'

Rik De Mil kan gerust nog wat versterking gebruiken, maar een van de goede voornemens bij AA Gent ...

1528
1528

Meer sportnieuws