Club Brugge heeft opvolger(s) Kossounou al beet

662 stemmen
Club Brugge heeft opvolger(s) Kossounou al beet

Vers bloed valt er voorlopig nog niet te bespeuren bij Club Brugge, al kunnen een aantal dossiers nu stilaan in een stroomversnelling geraken. Hoewel de officiële aankondiging wat langer dan gedacht op zich laat wachten, lijkt de eerste grote uitgaande transfer immers een feit. Odilon Kossounou trekt naar Bayer Leverkusen, dat naar verluidt maar liefst 25 tot zelfs 30 miljoen voor hem neertelt. De 20-jarige Ivoriaan breekt op die manier tal van records, in Westkapelle beraadt men zich over zijn opvolger(s).


Een basisbedrag van 25 miljoen, wat via allerlei bonussen kan oplopen tot 30 miljoen. In het slechtste geval evenaart Kossounou het clubrecord van Wesley Moraes, mits wat meeval komt zelfs het Belgisch summum van Jonathan David in het vizier. Sowieso stoot de zesvoudig international Zinho Vanheusden met ruime voorsprong van de troon als duurste verdediger aller tijden die de Jupiler Pro League verlaat, indien aan alle voorwaarden wordt voldaan kostten in de Bundesliga alleen Lucas Hernandez, Dayot Upamecano en Mats Hummels ooit meer. Leverkusen levert dan ook een forse inspanning. Kossounou komt er op het podium van inkomende transfers te staan, na Kerem Demirbay en EK-topschutter Patrik Schik. Die laatste kan hij zelfs nog voorbijsteken wanneer de extra's op tafel moeten worden gelegd.

KASSA VOOR KOSSOUNOU
Hopelijk bedong Club tevens een doorverkooppercentage, want Europese topclubs vinden gemakkelijk hun weg naar de BayArena. Daar ving men vorige zomer nog 80 miljoen voor Kai Havertz, met Florian Wirtz, Moussa Diaby, oude bekende Leon Bailey en Edmond Tapsoba loopt er nog heel wat jong talent rond. Een rijtje dat Kossounou binnenkort dus vervoegt. Die laatste ligt sinds kort in de lappenmand, wat het nummer zes van vorig seizoen in de Bundesliga allicht aanspoorde om snel werk te maken van zijn vervanger centraal achterin. Ondanks de eerdere geruchten bleef het de laatste tijd nochtans vrij stil rond Kossounou, nu klinkt het plots dat hij reeds afscheid nam van de kleedkamer. Discretie blijft in Jan Breydel een heilig begrip. Onheilspellend nieuws voor Noa Lang en/of Charles De Ketelaere?



Een van de drie goudhaantjes doet de kassa dus alvast rinkelen, en hoe. Kossounou brengt minstens het dubbele op van zijn geschatte marktwaarde. Niet dat Club hem voor 13 miljoen had laten gaan, en Leverkusen weet dan ook waarom het de volle pot betaalt. Met zijn zeldzame mix van snelheid, power, techniek, lef en rust barst Kossounou van het potentieel. Op amper 20-jarige leeftijd is er bovendien nog tal van winst –en groeimarge, zeker gezien de stappen die de ruwe diamant de voorbije jaren al zette. Zijn nieuwe werkgever mag er gerust van uitgaan dat de leergierige krachtpatser zich in Duitsland verder zal ontwikkelen. Op de koop toe is Kossounou ook nog eens polyvalent. Zijn favoriete positie blijft centraal achterin, maar ook op het middenveld en zelfs als rechtsachter trekt hij zich prima uit de slag.

CREDITS VOOR CLUB
Het is in die rol dat we voor het eerst kennismaakten met de toenmalige tiener, die prompt tegen PSG moest depanneren voor Clinton Mata. En zich meteen wonderwel staande hield tegen Kylian Mbappé. Nadien volgden nog de logische ups en downs, maar net als Vincent Mannaert enkele maanden eerder waren wij direct verkocht. Spoel terug naar begin mei 2019, toen Blauw-Zwart een slordige vier miljoen overhad om Kossounou los te plukken bij Hammarby. Verbazing alom, ook in Zweden waar de Ivoriaan op dat moment amper negen matchen achter de kiezen had. Een fikse pluim voor de Brugse scouting, die bijzonder kort op de bal speelde. En voor het bestuur die het aandurfde om de gok te wagen. Tot op heden valt de verdediger maar net buiten de top 10 van duurste aankopen in de clubgeschiedenis.



Een investering die loonde, en zichzelf nu dus in zevenvoud uitbetaalt. Met dank aan Philippe Clement, die van meet af aan in het project geloofde, en natuurlijk Kossou zelf. Diens werklust en leergierigheid trokken al kort na zijn komst de aandacht van zijn coach, maar toch werd hij na zijn sterke start slechts mondjesmaat gebracht. In de schaduw bleef Club de gretige spons echter verder kneden. Amper een jaar later waren de sprongen voorwaarts op fysiek, technisch en tactisch vlak zo groot dat Clement niet langer om hem heen kon. Vanaf speeldag vijf van vorig seizoen kreeg en greep Kossounou vol zijn kans. Heel eventjes moest zelfs clubicoon Brandon Mechele wijken, later werden de twee onafscheidelijke partners voor de neus van Simon Mignolet. Lang heeft dat mooie liedje dus evenwel niet geduurd.

VOORBEREID VERTREK
Net zoals Kossounou niet aarzelde om Zweden snel achter zich te laten, is het in zijn race richting de Europese top na 55 optredens voor Blauw-Zwart alweer tijd voor de volgende etappe. Club klaagt niet, want na de sportieve oogst doet de landskampioen ook in de boekhouding – doelstellingen die in Jan Breydel hand in hand gaan – andermaal gouden zaken. Een nettomarge van 21 tot zelfs 26 miljoen, wederom minstens een evenaring van Wesley zijn record. Ondanks een paar missers blijven Mannaert en co wonderen verrichten op de mercato. Door nu de absolute jackpot te vangen voor Kossounou, een verdediger nota bene, verlegt Club opnieuw haar grenzen. De kloof met de concurrentie dreigt op die manier alleen maar groter te worden. Tenminste, indien dat geld straks weer goed besteed wordt.



Clement verliest namelijk wel een onbetwiste titularis en regelrechte sterkhouder, wiens profiel lastig te vervangen wordt. Op sportief gebied uiteraard een fikse aderlating, die de T1 liefst wou vermijden. Al hield hij doorheen de voorbereiding wellicht reeds rekening met dit scenario. Kossounou werd er doorgaans als defensieve middenvelder uitgespeeld, een rol die hij eveneens afgelopen zaterdag in de Supercup tegen Genk nog bekleedde. Een tegenwoordig alsmaar zeldzamer foutje lag mee aan de basis van de openingstreffer, maar zelfs op deze ongebruikelijke positie etaleerde het raspaard nog maar eens zowel zijn fysieke troeven als kwaliteiten in de opbouw. Toch is het nog maar de vraag of Clement werkelijk van plan was om Kossounou, dé ideale defensieve pion voor Club, een rijtje door te schuiven.

NSOKI, MITRO & MBAMBA
Mogelijk vormde het vooral een sollicitatie voor Matej Mitrovic, die na een lange periode in de ziekenboeg mocht bewijzen dat hij het weldra vacante plekje naast Mechele verdient. Na een aantal wisselvallige oefenduels stelde de Kroaat tegen Genk alvast niet teleur. Desalniettemin heeft Club naar verluidt 6,5 miljoen veil voor Stanley Nsoki. De 22-jarige Fransman, die twee jaar geleden voor bijna het dubbele van dat bedrag van PSG naar Nice verhuisde, zou zo de op twee na duurste verdedigers ooit in ons land worden. Hoewel hij bij Nice meestal centraal in de achterhoede minuten opdeed, werd Nsoki in Parijs wel gevormd als linksback. Vermits een extra concurrent voor Eduard Sobol en Federico Ricca sowieso nog op de verlanglijst stond, slaagt Blauw-Zwart met de linkspoot dus twee vliegen in één klap.



In die zin lijkt Nsoki echter eerder de opvolger van Stefano Denswil, zelf de vervanger van Simon Deli. Qua profiel zijn zij alleszins een betere match. Om de leegte die Kossounou achterlaat te vullen, kijkt Club mogelijk dan weer nog even de kat uit de boom. Rekenen op de blessuregevoelige Mitrovic is dan wel riskant, misschien heeft het met Noah Mbamba – weliswaar een iets ander type – zijn natuurlijke troonopvolger wel al in huis. De pas 16-jarige jonkie mocht tegen zijn ex-club Genk voor de tweede keer proeven van het grote werk, waarbij hij telkens vlotjes hoger op het terrein postvatte. Net als Kossounou, en Éder Balanta overigens, kan Mbamba evenwel tevens achterin uit de voeten. Gezien het geloof dat men in Westkapelle heeft in de tiener, lijkt het alvast de moeite waard om het te proberen.

TIJD OP DE TRANSFERMARKT
Tel daarbij nog het vertrouwen in de jeugd sinds de doorbraak van De Ketelaere, en wie weet beperkt Club zich na Nsoki – plus de beloofde versterking op de flanken en eventuele transfers in de breedte – voorlopig daarom wel tot nog een bijkomende optie op het middenveld. En trekt Clement na Kossounou nu vol de kaart van Mbamba, althans in het competitiebegin. De transfermarkt is nog een paar weken open, de Brugse prioriteiten bevinden zich pas later op het seizoen. Speelruimte genoeg dus om bij te sturen waar nodig. In de tussentijd vertrekt Kossounou na een kort maar krachtig verblijf in Jan Breydel alleszins door de grote poort richting Leverkusen. Op weg naar nog veel grotere bestemmingen.

LEES OOK: 'Transferoorlog Club vs. Genk: Racing slaat fors terug'

Denkt u dat Club na Nsoki nóg een verdediger haalt?

Meest recent

Blijft Vanaken in de basis? Duidelijk oordeel na Nieuw-Zeeland

Hans Vanaken kreeg tegen Nieuw-Zeeland zijn kans in de basis naast Youri Tielemans en Kevin De ...

5
5
De Bruyne glundert voor camera: pakkende reden voor viering

Kevin De Bruyne was bezig aan een moeizaam wereldkampioenschap. Maar na een sterke prestatie tegen ...

3
3
Saelemaekers zorgt voor valse noot: "Waarom doet hij dat?!"

De Rode Duivels hebben dan toch hun poule kunnen winnen op het WK 2026. Dat deden ze bovendien na ...

135
135
'Transferoorlog Club vs. Genk: Racing slaat fors terug'

Terwijl het WK op volle toeren draait, zijn de ploegen uit de Jupiler Pro League druk in de weer met ...

221
221
"Het is lelijk" - Garcia bijt keihard terug na droomzege

Rudi Garcia heeft zijn gram gehaald op het WK 2026. Zijn Rode Duivels pakten alsnog de groepswinst ...

91
91
WK-route Duivels: weg open naar loodzware kwartfinale?

De Rode Duivels hebben dan toch beslag gelegd op groepswinst op het WK 2026. Nu hun poulefase achter ...

201
201
Europese pers draait volledig om: één Duivel hemel in geprezen

Na twee mindere wedstrijden hebben de Rode Duivels de rug gerecht op het WK 2026. Met een klinkende ...

623
623
Rode Duivels slaan waanzinnige slag: déze droomloting wenkt

De Rode Duivels hebben hun WK in één wedstrijd helemaal omgedraaid. Na de zege tegen ...

387
387
Megastunt op WK 2026, dramatische aftocht Uruguay

Het wereldkampioenschap 2026 leverde al heel wat mooie verhalen op. Het grootste sprookje tot dusver ...

125
125
Punten van VN: drie grote uitblinkers, één vette 9 op 10

De Rode Duivels hebben zich als groepswinnaar geplaatst voor de volgende ronde van het WK. ...

689
689
Groepswinnaar! Sterke Duivels hakken Nieuw-Zeeland in de pan

De Rode Duivels hebben het dan toch gedaan. In hun laatste groepswedstrijd op het WK 2026 maakten de ...

219
219
Garcia verrast compleet met basisploeg Rode Duivels

Om 5u nemen de Rode Duivels het op tegen Nieuw-Zeeland. Een cruciale partij voor beide ploegen, maar ...

147
147
Leekens lyrisch over twee Duivels: "Besten ooit van België"

Georges Leekens werkte met een aantal Rode Duivels samen die tegen Nieuw-Zeeland een blamage moeten ...

239
239
Beveren maakt nieuwe versterking bekend

SK Beveren maakt zich klaar voor zijn terugkeer in de Jupiler Pro League. De Waaslanders hebben de ...

153
153
Van Geneugden kondigt verrassend vertrek aan

Verrassend nieuws uit Maastricht. Plaatselijke tweedeklasser MVV kondigde aan dat Ronny van ...

57
57
Frankrijk en Senegal halen stevig uit op het WK

Op het WK stond in Groep I de laatste speeldag op het programma. Noorwegen en Frankrijk namen het op ...

51
51
Belgische topclubs, opgelet: ontdek deze ster bij Nieuw-Zeeland

België neemt het op tegen Nieuw-Zeeland. De Kiwi’s zijn zeker niet het zwakste land op ...

80
80
Boskamp begrijpt kritiek op Rode Duivel niet: "Zonnesteek?"

D-day voor de Rode Duivels. Dat is het voor België tegen Nieuw-Zeeland. Tijd voor de grote ...

158
158
Rode Duivels zoeken identiteit: ‘afscheid’ is nodig

De Rode Duivels spelen om 5u tegen Nieuw-Zeeland. Het is van moeten. Goed voetbal telt niet. Winnen. ...

131
131
Sibierski geeft inzicht in mercato van Anderlecht

Antoine Sibierski sprak voor het eerst echt met de Belgische pers bij de voorstelling van Vitor ...

568
568
Hasi verrast en plukt ervaren pion weg bij Standard

Standard heeft een uitgaande transfer afgerond en toch wel een verrassende. De Luikenaars hebben ...

104
104
Marc Coucke heeft het gehad: "Geen zin om te lachen!"

Marc Coucke ligt al maanden onder vuur bij een deel van de de Anderlecht-aanhang. Supporters trokken ...

191
191
'Sibierski hakt knoop door en zorgt meteen voor ontslag'

Antoine Sibierski begint stilaan zijn stempel te drukken bij Anderlecht. Hij haalde Vitor Bruno als ...

381
381
'Westerlo heeft prijs en vindt versterking in Bundesliga'

KVC Westerlo is op zoek naar versterking en die gaat er weldra komen. De Kemphanen staan volgens ...

73
73
'Oorlog in JPL: Club achter de rug om akkoord met Genkie'

Een transferbom in de Jupiler Pro League. Club Brugge heeft volgens Het Laatste Nieuws achter de rug ...

1106
1106

Meer sportnieuws