Club Brugge heeft opvolger(s) Kossounou al beet

662 stemmen
Club Brugge heeft opvolger(s) Kossounou al beet

Vers bloed valt er voorlopig nog niet te bespeuren bij Club Brugge, al kunnen een aantal dossiers nu stilaan in een stroomversnelling geraken. Hoewel de officiële aankondiging wat langer dan gedacht op zich laat wachten, lijkt de eerste grote uitgaande transfer immers een feit. Odilon Kossounou trekt naar Bayer Leverkusen, dat naar verluidt maar liefst 25 tot zelfs 30 miljoen voor hem neertelt. De 20-jarige Ivoriaan breekt op die manier tal van records, in Westkapelle beraadt men zich over zijn opvolger(s).


Een basisbedrag van 25 miljoen, wat via allerlei bonussen kan oplopen tot 30 miljoen. In het slechtste geval evenaart Kossounou het clubrecord van Wesley Moraes, mits wat meeval komt zelfs het Belgisch summum van Jonathan David in het vizier. Sowieso stoot de zesvoudig international Zinho Vanheusden met ruime voorsprong van de troon als duurste verdediger aller tijden die de Jupiler Pro League verlaat, indien aan alle voorwaarden wordt voldaan kostten in de Bundesliga alleen Lucas Hernandez, Dayot Upamecano en Mats Hummels ooit meer. Leverkusen levert dan ook een forse inspanning. Kossounou komt er op het podium van inkomende transfers te staan, na Kerem Demirbay en EK-topschutter Patrik Schik. Die laatste kan hij zelfs nog voorbijsteken wanneer de extra's op tafel moeten worden gelegd.

KASSA VOOR KOSSOUNOU
Hopelijk bedong Club tevens een doorverkooppercentage, want Europese topclubs vinden gemakkelijk hun weg naar de BayArena. Daar ving men vorige zomer nog 80 miljoen voor Kai Havertz, met Florian Wirtz, Moussa Diaby, oude bekende Leon Bailey en Edmond Tapsoba loopt er nog heel wat jong talent rond. Een rijtje dat Kossounou binnenkort dus vervoegt. Die laatste ligt sinds kort in de lappenmand, wat het nummer zes van vorig seizoen in de Bundesliga allicht aanspoorde om snel werk te maken van zijn vervanger centraal achterin. Ondanks de eerdere geruchten bleef het de laatste tijd nochtans vrij stil rond Kossounou, nu klinkt het plots dat hij reeds afscheid nam van de kleedkamer. Discretie blijft in Jan Breydel een heilig begrip. Onheilspellend nieuws voor Noa Lang en/of Charles De Ketelaere?



Een van de drie goudhaantjes doet de kassa dus alvast rinkelen, en hoe. Kossounou brengt minstens het dubbele op van zijn geschatte marktwaarde. Niet dat Club hem voor 13 miljoen had laten gaan, en Leverkusen weet dan ook waarom het de volle pot betaalt. Met zijn zeldzame mix van snelheid, power, techniek, lef en rust barst Kossounou van het potentieel. Op amper 20-jarige leeftijd is er bovendien nog tal van winst –en groeimarge, zeker gezien de stappen die de ruwe diamant de voorbije jaren al zette. Zijn nieuwe werkgever mag er gerust van uitgaan dat de leergierige krachtpatser zich in Duitsland verder zal ontwikkelen. Op de koop toe is Kossounou ook nog eens polyvalent. Zijn favoriete positie blijft centraal achterin, maar ook op het middenveld en zelfs als rechtsachter trekt hij zich prima uit de slag.

CREDITS VOOR CLUB
Het is in die rol dat we voor het eerst kennismaakten met de toenmalige tiener, die prompt tegen PSG moest depanneren voor Clinton Mata. En zich meteen wonderwel staande hield tegen Kylian Mbappé. Nadien volgden nog de logische ups en downs, maar net als Vincent Mannaert enkele maanden eerder waren wij direct verkocht. Spoel terug naar begin mei 2019, toen Blauw-Zwart een slordige vier miljoen overhad om Kossounou los te plukken bij Hammarby. Verbazing alom, ook in Zweden waar de Ivoriaan op dat moment amper negen matchen achter de kiezen had. Een fikse pluim voor de Brugse scouting, die bijzonder kort op de bal speelde. En voor het bestuur die het aandurfde om de gok te wagen. Tot op heden valt de verdediger maar net buiten de top 10 van duurste aankopen in de clubgeschiedenis.



Een investering die loonde, en zichzelf nu dus in zevenvoud uitbetaalt. Met dank aan Philippe Clement, die van meet af aan in het project geloofde, en natuurlijk Kossou zelf. Diens werklust en leergierigheid trokken al kort na zijn komst de aandacht van zijn coach, maar toch werd hij na zijn sterke start slechts mondjesmaat gebracht. In de schaduw bleef Club de gretige spons echter verder kneden. Amper een jaar later waren de sprongen voorwaarts op fysiek, technisch en tactisch vlak zo groot dat Clement niet langer om hem heen kon. Vanaf speeldag vijf van vorig seizoen kreeg en greep Kossounou vol zijn kans. Heel eventjes moest zelfs clubicoon Brandon Mechele wijken, later werden de twee onafscheidelijke partners voor de neus van Simon Mignolet. Lang heeft dat mooie liedje dus evenwel niet geduurd.

VOORBEREID VERTREK
Net zoals Kossounou niet aarzelde om Zweden snel achter zich te laten, is het in zijn race richting de Europese top na 55 optredens voor Blauw-Zwart alweer tijd voor de volgende etappe. Club klaagt niet, want na de sportieve oogst doet de landskampioen ook in de boekhouding – doelstellingen die in Jan Breydel hand in hand gaan – andermaal gouden zaken. Een nettomarge van 21 tot zelfs 26 miljoen, wederom minstens een evenaring van Wesley zijn record. Ondanks een paar missers blijven Mannaert en co wonderen verrichten op de mercato. Door nu de absolute jackpot te vangen voor Kossounou, een verdediger nota bene, verlegt Club opnieuw haar grenzen. De kloof met de concurrentie dreigt op die manier alleen maar groter te worden. Tenminste, indien dat geld straks weer goed besteed wordt.



Clement verliest namelijk wel een onbetwiste titularis en regelrechte sterkhouder, wiens profiel lastig te vervangen wordt. Op sportief gebied uiteraard een fikse aderlating, die de T1 liefst wou vermijden. Al hield hij doorheen de voorbereiding wellicht reeds rekening met dit scenario. Kossounou werd er doorgaans als defensieve middenvelder uitgespeeld, een rol die hij eveneens afgelopen zaterdag in de Supercup tegen Genk nog bekleedde. Een tegenwoordig alsmaar zeldzamer foutje lag mee aan de basis van de openingstreffer, maar zelfs op deze ongebruikelijke positie etaleerde het raspaard nog maar eens zowel zijn fysieke troeven als kwaliteiten in de opbouw. Toch is het nog maar de vraag of Clement werkelijk van plan was om Kossounou, dé ideale defensieve pion voor Club, een rijtje door te schuiven.

NSOKI, MITRO & MBAMBA
Mogelijk vormde het vooral een sollicitatie voor Matej Mitrovic, die na een lange periode in de ziekenboeg mocht bewijzen dat hij het weldra vacante plekje naast Mechele verdient. Na een aantal wisselvallige oefenduels stelde de Kroaat tegen Genk alvast niet teleur. Desalniettemin heeft Club naar verluidt 6,5 miljoen veil voor Stanley Nsoki. De 22-jarige Fransman, die twee jaar geleden voor bijna het dubbele van dat bedrag van PSG naar Nice verhuisde, zou zo de op twee na duurste verdedigers ooit in ons land worden. Hoewel hij bij Nice meestal centraal in de achterhoede minuten opdeed, werd Nsoki in Parijs wel gevormd als linksback. Vermits een extra concurrent voor Eduard Sobol en Federico Ricca sowieso nog op de verlanglijst stond, slaagt Blauw-Zwart met de linkspoot dus twee vliegen in één klap.



In die zin lijkt Nsoki echter eerder de opvolger van Stefano Denswil, zelf de vervanger van Simon Deli. Qua profiel zijn zij alleszins een betere match. Om de leegte die Kossounou achterlaat te vullen, kijkt Club mogelijk dan weer nog even de kat uit de boom. Rekenen op de blessuregevoelige Mitrovic is dan wel riskant, misschien heeft het met Noah Mbamba – weliswaar een iets ander type – zijn natuurlijke troonopvolger wel al in huis. De pas 16-jarige jonkie mocht tegen zijn ex-club Genk voor de tweede keer proeven van het grote werk, waarbij hij telkens vlotjes hoger op het terrein postvatte. Net als Kossounou, en Éder Balanta overigens, kan Mbamba evenwel tevens achterin uit de voeten. Gezien het geloof dat men in Westkapelle heeft in de tiener, lijkt het alvast de moeite waard om het te proberen.

TIJD OP DE TRANSFERMARKT
Tel daarbij nog het vertrouwen in de jeugd sinds de doorbraak van De Ketelaere, en wie weet beperkt Club zich na Nsoki – plus de beloofde versterking op de flanken en eventuele transfers in de breedte – voorlopig daarom wel tot nog een bijkomende optie op het middenveld. En trekt Clement na Kossounou nu vol de kaart van Mbamba, althans in het competitiebegin. De transfermarkt is nog een paar weken open, de Brugse prioriteiten bevinden zich pas later op het seizoen. Speelruimte genoeg dus om bij te sturen waar nodig. In de tussentijd vertrekt Kossounou na een kort maar krachtig verblijf in Jan Breydel alleszins door de grote poort richting Leverkusen. Op weg naar nog veel grotere bestemmingen.

LEES OOK: OHL haalt zielloos Antwerp genadeloos door gehaktmolen

Denkt u dat Club na Nsoki nóg een verdediger haalt?

Meest recent

Union SG zet Club Brugge extra onder druk

Union SG blijft indruk maken met de resultaten. Na een bijzonder povere bekerfinale stonden ze ...

72
72
Vandenbempt oordeelt: "Over twee jaar met België op EK"

Rudi Garcia maakte vandaag zijn WK-selectie bekend. Daar zaten niet echt verrassingen bij. De ...

56
56
Fans Antwerp zijn het beu: "Bol het af!"

Royal Antwerp FC is uitgegroeid tot een grijze middenmoter in de Jupiler Pro League. Het is ...

77
77
Aston Villa viert feest na demonstratie tegen Liverpool

In de Premier League speelde Aston Villa vanavond in eigen huis tegen Liverpool. Kon de thuisploeg ...

20
20
OHL haalt zielloos Antwerp genadeloos door gehaktmolen

De Europe Play-Offs zijn voor Antwerp uitgedraaid op een ware martelgang. The Great Old kende ...

40
40
'Real vindt akkoord: grote terugkeer Mourinho een feit'

Real Madrid kent een absoluut horrorjaar. De Koninklijke gaat van coach wisselen, dat staat vast. ...

156
156
Voormalig JPL-legende verovert hart van Miss België

Een voetballer die aanpapt met een Miss België? Het is zeker niet de eerste keer dat het ...

36
36
Euvrard komt met groot nieuws naar buiten

Standard speelt dit weekend een héél belangrijk duel tegen KRC Genk. Bij winst zetten ...

176
176
Vrancken héél tevreden: "Dit is historisch"

STVV kent een waanzinnig mooi seizoen. Zij willen de komende speeldagen het seizoen in schoonheid ...

76
76
Weelde bij Rode Duivels: Garcia laat waanzinnig elftal thuis

Rudi Garcia maakte zijn WK-selectie van 26 spelers bekend. Heel wat jongens vielen uit de boot. Het ...

333
333
Club-fans massaal geraakt door bericht Julie Vanloo

Julie Vanloo blijft niet bij de pakken zitten. Nadat de Belgian Cat onlangs opnieuw een zware ...

333
333
Hayen voert de druk op bij KRC Genk: "Cruciaal!"

KRC Genk staat voor een cruciaal duel tegen Standard. Wie wint lijkt op weg naar het winnen van de ...

142
142
‘PSG in shock door gigantisch plan van Kompany’

Bayern München davert. Vincent Kompany duwt zelf voor een transferstunt van 100 miljoen bij ...

186
186
Anderlecht-fans komen plots in opstand

RSC Anderlecht likt zijn wonden. De barslechte match tussen Union SG en Anderlecht werd in de ...

359
359
Beerschot neemt afscheid van ex-Rode Duivel

Beerschot speelt ook komend seizoen in de Challenger Pro League. De Kielse Ratten gaan de kern ...

46
46
Organisatie bekerfinale een flop: hallucinante taferelen

RSC Anderlecht verloor na een bijzonder zwakke bekerfinale al bij al verdiend met 3-1 na ...

189
189
De Mil broedt op debutant: blessuregolf bij AA Gent

Indien het niet alweer het kneusje van de Champions' Play-Offs wil worden, heeft AA Gent dringend ...

111
111
Coucke dient RSCA-fans & criticasters van antwoord

Met de verloren bekerfinale tegen Union is Marc Coucke alweer een teleurstelling rijker. Na afloop ...

410
410
'Antwerp tast in buidel: eerste zomeraankoop ligt vast'

Voor het derde jaar op rij dreigt Antwerp naast een Europees ticket te grijpen. Werk aan de winkel ...

399
399
'Van 30 miljoen naar gratis: stunt van Anderlecht'

Anderlecht speurt naar een ervaren verdediger die het niveau omhoog kan tillen, en plots duikt er ...

631
631
'Club Brugge dumpt topaankoop: miljoenen de vuilbak in'

Club Brugge gaat een lucratieve zomer tegemoet, waarin tal van smaakmakers de kassa zullen doen ...

738
738
Anderlecht verneemt verdict: De Cat in lappenmand?

Daags na de verloren bekerfinale tegen Union likt RSC Anderlecht zijn wonden. Niet alleen neemt de ...

290
290
Club Brugge zoekt doelman: Leko hakt knoop door

Zondag is het D-Day voor Club Brugge, dat dan Union over de vloer krijgt. Voor dat allicht ...

447
447
Anderlecht slikt bittere pil: einde seizoen sterkhouder

RSC Anderlecht heeft weinig tijd om stil te staan bij de verloren bekerfinale, want in de competitie ...

254
254
Leko sneert vlak voor titelkraker: “Heb ik toen geweend?”

Zondag staat de topper tussen Club Brugge en Union SG in het Jan Breydelstadion op het programma, de ...

307
307

Meer sportnieuws