Van Union SG tot STVV: "Hopen dit jaar de revelatie te zijn"

Foto: Van Union SG tot STVV:

Vrijdag openen Standard en KRC Genk de voetbaljaargang 2021-2022. Wat mogen we verwachten van de Belgische eersteklassers? We beginnen met KAS Eupen, Seraing, Union SG en STVV.

KAS Eupen 

KAS Eupen tipten we vorig seizoen als de revelatie. Dat kwam echter niet helemaal uit, al wisten ze tal van topclubs te verslaan. De club bleef tot op heden zeer rustig op de transfermarkt, met enkel Jérôme Déom als nieuwe aanwinst. De club verloor met Adriano wel een sterkhouder, huurlingen Aleksandr Boljevic, Knowledge Musona en Senna Miangue vertrokken ook. Eupen haalde met Stefan Krämer een onbekende coach. Hij hoopt vooral dat smaakmakers Simen Prevljak, Jordi Amat, Emmanuel Agbadou en Julien Ngoy aan boord blijven. Voor hen is er de nodige interesse.

Jens Cools sprak over de ambities van Eupen. 

"Wij hopen ons eerst en vooral zo snel mogelijk naar een veilige zone in het klassement te voetballen. Van daaruit kijken we wel weer verder. Elk seizoen zijn er ook enkele revelaties, het zou mooi zijn mochten wij ons dit jaar eens in die positie kunnen werken”, laat hij aan onze redactie weten. 

Is Eupen verzwakt? “We beseffen dat een aantal goede spelers onze club hebben verlaten. Jongens als Adriano, Musona etc. brachten ons heel wat ervaring en voetballend vermogen bij, maar anderzijds bezit ons team nog heel wat kwaliteit om dat verlies op te vangen. Jérôme (Déom, nvdr.) kwam ons inmiddels versterken en liet ons al zien wat hij kan. Zijn honger om zich te tonen aan het grote publiek, lijkt me groot. In de resterende transferperiode kan inderdaad nog veel gebeuren, maar ik verwacht in deze moeilijke coronatijden geen gekke dingen binnen onze club. Enkel wanneer we ons gericht kunnen versterken of als er zich een opportuniteit voordoet, zal de clubleiding dit niet nalaten."

Tot slot is er ook de nieuwe coach. “Verder kan onze nieuwe coach ook terugvallen op jongens die alweer een jaartje langer met elkaar spelen en waar toch enige vormen van automatismen in zijn geslepen. Aan dit alles probeert hij zijn eigen enthousiaste stijl, accenten en tactische visie toe te voegen. Een goede mix wat mij betreft”, besluit Cools. 

Beste transfer: Jérome Déom (MVV) 

Grootste verlies: Adriano (/) 

Verwachte ploeg: Himmelmann, Amat, Agbadou, Beck, Poulain, Cools, Kayembe, Peeters, Prevljak, Ngoy, N'DriSeraing 

Seraing is een groot vraagteken. De club verloor met spits Georges Mikautadze zijn absolute smaakmaker, maar haalde met Marius Mouandilmadji een interessante vervanger. Trainer Emilio Ferrera vertrok naar AA Gent, Jordi Condom verving hem. Voorts is het koffiedik kijken wat we mogen verwachten van de promovendus, dat vooral teert op de instroom vanuit FC Metz.

Beste transfer: Marius Mouandilmadji (FC Porto) 

Grootste verlies: Georges Mikautadze (FC Metz) 

Verwachte ploeg: Dietsch, Poaty, Boulenger, Pierrot, Marsoni, Cissé, Lahssani, Bernier, Cachbach, Serwy, MouandilmadjiUnion SG

Union SG was vorig jaar veruit de beste ploeg in 1B. Het kende ook een mooi bekerparcours. Felice Mazzu kreeg heel wat nieuwe spelers, waaronder vooral de komst van Damien Marcq, Bart Nieuwkoop en Felipe Avenatti opviel. Union SG rekent op een rustig seizoen en we kijken vooral uit naar de terugkeer van Dante Vanzeir in 1A. Hij maakte vorig jaar brokken in 1B. De Brusselaars zouden wel eens kunnen verrassen dit seizoen en moet zeker een rustig seizoen kennen in 1A.

Beste transfer: Bart Nieuwkoop (Feyenoord) 

Grootste verlies: Mathias Fixelles (KV Kortrijk) 

Verwachte ploeg: Moris, Nieuwkoop, Bager, Burgess, Kandouss, Lapoussin, Marcq, Teuma, Nielsen, Vanzeir, Avenatti STVV 

STVV kende een moeilijk seizoen. De Kanaries wisten zich te redden en zagen trainer Peter Maes verrassend naar Beerschot vertrekken. De Duitser Bernd Hollerbach kwam in de plaats. Met Aboubakary Koita kreeg hij één topper erbij en ook Dimitri Lavalée bleef aan boord, net als Junior Pius. Het is wachten op meer transfers, vooral Yuma Suzuki moet de club het nodige geld opleveren. Tot dan blijft het wachten voor de fans. Grote ambities zijn dan ook niet aan de orde. Het behoud lijkt voorlopig een realistisch startpunt. 

Beste transfer: Aboubakary Koita (Waasland-Beveren) 

Grootste verlies: Peter Maes (Beerschot) 

Verwachte ploeg: Schmidt, Caufriez, Lavalée, Teixeira, Cacace, Durkin, De Ridder, Brüls, Koita, Mboyo, Van Dessel

CR

POLL: Wie gaat verrassen?

meer over

'Gehandicapt' STVV zet zwakke Buffalo's met beide voeten op de grond

'Manchester United rondt tweede toptransfer komende dagen af'

Kompany laat zich uit over transfers na mislukte start

Vandaag 26 Juli 2021

  • teaser
  • compact
{insert image alt}

Zo win jij ruim 550 euro met 10 euro inzet op speeldag 1!

Vrijdag werd de Jupiler Pro League op gang getrapt met een heuse topper tussen Standard en KRC Genk. ...

30
{insert image alt}

TRANSFEROVERZICHT JPL: Recordtransfer Club, RSCA haalt vervanger Lokonga

Nu het Europese kampioenschap achter de rug is en de competitiestart steeds dichterbij komt, begint ...

650

Gisteren 25 Juli 2021

{insert image alt}

KVM ontdekt droomduo: "Het klikte meteen tussen ons"

KV Mechelen maakte al indruk in de play-offs vorig seizoen en ook dit seizoen neemt Malinwa meteen ...

49
{insert image alt}

Vanhaezebrouck haalt uit naar ref na late penaltyfase

AA Gent boekte donderdag nog een uitstekend resultaat in de Europa League, maar het kon die lijn in ...

144
{insert image alt}

'KVO telt 900.000 euro neer voor spits die het niet gebruikt'

KV Oostende heeft nog dringend nood aan offensieve versterking na het vertrek van onder meer Fashion ...

110
{insert image alt}

Niet klaar: geen enkel team uit G6 kan openingsmatch winnen

De openingsspeeldag van de Jupiler Pro League zit erop en die heeft meteen de nodige verrassingen ...

179
{insert image alt}

'Gehandicapt' STVV zet zwakke Buffalo's met beide voeten op de grond

STVV heeft momenteel amper een stuk of veertien 'fitte spelers' maar pakte vanavond in eigen huis ...

176
{insert image alt}

Mata scherp voor Eupen: "Het was anti-voetbal'

Bij Club Brugge blijven ze gefrustreerd achter na hun eerste wedstrijd van het nieuwe seizoen. Tegen ...

275
{insert image alt}

Sportief directeur Inter spreekt duidelijke taal over Lukaku

Deze zomer gingen er al heel wat geruchten over de toekomst van Romelu Lukaku. De Rode Duivel was ...

96
{insert image alt}

Uitblinker Union jubelt: "Ik voel me geweldig"

Union heeft zondag in zijn eerste wedstrijd op het hoogste niveau meteen laten zien dat er komend ...

71
{insert image alt}

'Manchester United rondt tweede toptransfer komende dagen af'

Manchester United wil komend seizoen weer een serieuze titelkandidaat in de Premier League worden na ...

153
{insert image alt}

Kompany laat zich uit over transfers na mislukte start

Puntenverlies op de eerste speeldag, het begint stilaan een traditie te worden bij Anderlecht. Net ...

738
{insert image alt}

Mazzu houdt voetjes op de grond na stunt: "Er zijn nog 33 matchen"

Union heeft zijn rentree na 48 jaar afwezigheid op het hoogste niveau zeker niet gemist. Het zorgde ...

62
{insert image alt}

Opta komt met opmerkelijke statistiek na controversiële Club-Eupen

Club Brugge heeft zondag maar op het nippertje kunnen vermijden dat het aan het nieuwe seizoen met ...

716
{insert image alt}

Van Crombrugge haalt uit: "We hebben niets geleerd"

Anderlecht is zoals meermaals de voorbije jaren aan het seizoen begonnen met een valse noot. Het ...

500
{insert image alt}

'Plan Barça zorgt voor spanning in kleedkamer'

Omdat de salarisuitgaven te hoog zijn, kan FC Barcelona momenteel niet al zijn aanwinsten ...

217
{insert image alt}

De 11 namen: STVV met één nieuwkomer, vier wissels bij Gent

Na puntenverlies bij onder meer Genk, Antwerp, Anderlecht én Club Brugge, kan AA Gent op de ...

93