Van Union SG tot STVV: "Hopen dit jaar de revelatie te zijn"

door
Van Union SG tot STVV:

Vrijdag openen Standard en KRC Genk de voetbaljaargang 2021-2022. Wat mogen we verwachten van de Belgische eersteklassers? We beginnen met KAS Eupen, Seraing, Union SG en STVV.

KAS Eupen 

KAS Eupen tipten we vorig seizoen als de revelatie. Dat kwam echter niet helemaal uit, al wisten ze tal van topclubs te verslaan. De club bleef tot op heden zeer rustig op de transfermarkt, met enkel Jérôme Déom als nieuwe aanwinst. De club verloor met Adriano wel een sterkhouder, huurlingen Aleksandr Boljevic, Knowledge Musona en Senna Miangue vertrokken ook. Eupen haalde met Stefan Krämer een onbekende coach. Hij hoopt vooral dat smaakmakers Simen Prevljak, Jordi Amat, Emmanuel Agbadou en Julien Ngoy aan boord blijven. Voor hen is er de nodige interesse. Jens Cools sprak over de ambities van Eupen. 

"Wij hopen ons eerst en vooral zo snel mogelijk naar een veilige zone in het klassement te voetballen. Van daaruit kijken we wel weer verder. Elk seizoen zijn er ook enkele revelaties, het zou mooi zijn mochten wij ons dit jaar eens in die positie kunnen werken”, laat hij aan onze redactie weten. 

Is Eupen verzwakt? “We beseffen dat een aantal goede spelers onze club hebben verlaten. Jongens als Adriano, Musona etc. brachten ons heel wat ervaring en voetballend vermogen bij, maar anderzijds bezit ons team nog heel wat kwaliteit om dat verlies op te vangen. Jérôme (Déom, nvdr.) kwam ons inmiddels versterken en liet ons al zien wat hij kan. Zijn honger om zich te tonen aan het grote publiek, lijkt me groot. In de resterende transferperiode kan inderdaad nog veel gebeuren, maar ik verwacht in deze moeilijke coronatijden geen gekke dingen binnen onze club. Enkel wanneer we ons gericht kunnen versterken of als er zich een opportuniteit voordoet, zal de clubleiding dit niet nalaten."

Tot slot is er ook de nieuwe coach. “Verder kan onze nieuwe coach ook terugvallen op jongens die alweer een jaartje langer met elkaar spelen en waar toch enige vormen van automatismen in zijn geslepen. Aan dit alles probeert hij zijn eigen enthousiaste stijl, accenten en tactische visie toe te voegen. Een goede mix wat mij betreft”, besluit Cools. 

Beste transfer: Jérome Déom (MVV) 

Grootste verlies: Adriano (/) 

Verwachte ploeg: Himmelmann, Amat, Agbadou, Beck, Poulain, Cools, Kayembe, Peeters, Prevljak, Ngoy, N'Dri



Seraing 

Seraing is een groot vraagteken. De club verloor met spits Georges Mikautadze zijn absolute smaakmaker, maar haalde met Marius Mouandilmadji een interessante vervanger. Trainer Emilio Ferrera vertrok naar AA Gent, Jordi Condom verving hem. Voorts is het koffiedik kijken wat we mogen verwachten van de promovendus, dat vooral teert op de instroom vanuit FC Metz.

Beste transfer: Marius Mouandilmadji (FC Porto) 

Grootste verlies: Georges Mikautadze (FC Metz) 

Verwachte ploeg: Dietsch, Poaty, Boulenger, Pierrot, Marsoni, Cissé, Lahssani, Bernier, Cachbach, Serwy, Mouandilmadji



Union SG

Union SG was vorig jaar veruit de beste ploeg in 1B. Het kende ook een mooi bekerparcours. Felice Mazzu kreeg heel wat nieuwe spelers, waaronder vooral de komst van Damien Marcq, Bart Nieuwkoop en Felipe Avenatti opviel. Union SG rekent op een rustig seizoen en we kijken vooral uit naar de terugkeer van Dante Vanzeir in 1A. Hij maakte vorig jaar brokken in 1B. De Brusselaars zouden wel eens kunnen verrassen dit seizoen en moet zeker een rustig seizoen kennen in 1A.

Beste transfer: Bart Nieuwkoop (Feyenoord) 

Grootste verlies: Mathias Fixelles (KV Kortrijk) 

Verwachte ploeg: Moris, Nieuwkoop, Bager, Burgess, Kandouss, Lapoussin, Marcq, Teuma, Nielsen, Vanzeir, Avenatti 



STVV 

STVV kende een moeilijk seizoen. De Kanaries wisten zich te redden en zagen trainer Peter Maes verrassend naar Beerschot vertrekken. De Duitser Bernd Hollerbach kwam in de plaats. Met Aboubakary Koita kreeg hij één topper erbij en ook Dimitri Lavalée bleef aan boord, net als Junior Pius. Het is wachten op meer transfers, vooral Yuma Suzuki moet de club het nodige geld opleveren. Tot dan blijft het wachten voor de fans. Grote ambities zijn dan ook niet aan de orde. Het behoud lijkt voorlopig een realistisch startpunt. 

Beste transfer: Aboubakary Koita (Waasland-Beveren) 

Grootste verlies: Peter Maes (Beerschot) 

Verwachte ploeg: Schmidt, Caufriez, Lavalée, Teixeira, Cacace, Durkin, De Ridder, Brüls, Koita, Mboyo, Van Dessel

CR

LEES OOK: Beerschot haalt Patro door gehaktmolen, Eupen mist kansen

Wie gaat verrassen?

Meest recent

Zomerse toptransfer? De Ketelaere verrast met uitspraak

De Rode Duivels zijn deze week naar de Verenigde Staten afgereisd zonder Romelu Lukaku en dat ...

2
2
Slagveld bij Licentiecommissie: 11 clubs moeten vrezen

De lente is aangebroken en dat betekent voor Belgische voetbalclubs dat het tijd is om hun dossiers ...

61
61
'Grootmacht twijfelt plots: recorddeal Club in gevaar'

De kans is reëel dat Club Brugge komende zomer opnieuw het Belgische transferrecord zal ...

108
108
Met groeten van Mbappé: Frankrijk klopt Brazilië in oefenclash

Deze week staan heel wat interessante oefenduels op het programma met oog op het WK van komende ...

32
32
WK-barrages: Italië en Denemarken op koers, Polen ontsnapt

Donderdagavond werd de eerste ronde van de Europese WK-barrages afgewerkt. Daarbij kon Italië ...

102
102
'Topkandidaat bij City: Kompany beslist over Bayern-vertrek'

Vincent Kompany levert momenteel uitstekend werk af als hoofdtrainer van Bayern München. Toch ...

187
187
Tresoldi verklapt opvallend detail over Club-transfer

Club Brugge wil in de komende weken absoluut de 20ste landstitel uit zijn geschiedenis veroveren. ...

256
256
Garcia lacht tanden bloot na eerste groepstraining in VS

De Rode Duivels vertoeven momenteel op Amerikaanse bodem voor een stage. Aanstaande zaterdag werken ...

102
102
Titelfavorieten afgewogen: "Het momentum ligt bij hun"

Terwijl de ogen in de komende dagen gericht zijn op de nationale ploeg, is het toch ook al uitkijken ...

117
117
'Transferklepper Barça: steraanvaller naar Camp Nou'

FC Barcelona wil in de komende weken serieus oogsten met Robert Lewandowski als aanvallend ...

170
170
De Cat naar Bayern München? 'Sleutelrol Kompany onthuld'

In de komende dagen hoopt hij zijn grote debuut als Rode Duivel te maken, ondertussen wordt ook al ...

295
295
Interlands: Turkije op zucht van WK, noodscenario Standard

Donderdag staan verschillende WK-barragewedstrijden op het programma. Daarnaast wordt er ook in de ...

69
69
‘Club Brugge blaast mercato op: 9M voor eerste zomerknaller’

Club Brugge wil deze zomer vroeg en hard toeslaan op de transfermarkt. Blauw-Zwart volgt een jonge ...

404
404
'Garcia keihard: deze spelers mogen WK op buik schrijven'

De Rode Duivels zijn geland op Amerikaanse bodem waar ze de komende dagen een stage en twee ...

278
278
Oosting jubelt: Antwerp krijgt er belangrijk wapen bij

Antwerp FC heeft woensdag extra vertrouwen getankt met oog op de Europe Play-Offs. In een oefenmatch ...

400
400
'Opvolger Courtois: nieuwe nummer één Duivels staat vast'

De Rode Duivels zullen het tijdens de oefenstage in de Verenigde Staten zonder Thibaut Courtois ...

489
489
Transfervoorwaarden bekend: huurling terug naar Anderlecht?

RSC Anderlecht blijft op zoek naar een nieuwe sportief directeur. De Brusselaars willen dan ook een ...

386
386
'Erfgenaam Salah: imposante verlanglijst Liverpool gelekt'

Liverpool FC maakte deze week bekend dat clubboegbeeld Mohamed Salah na het seizoen andere oorden ...

118
118
Titeldruk neem toe: "Schande als zij geen kampioen worden"

Na de huidige interland-periode gaat de titelstrijd in de Champions' Play-Offs van start. De meeste ...

519
519
'Wit konijn Garcia: verrassende vervanger Lukaku?'

Nadat eerder al Thibaut Courtois moest afhaken, gaf nu ook Romelu Lukaku verstek bij de Rode ...

264
264
Leven na Gheysens: toekomst Antwerp oogt rooskleurig

De voorbije maanden is er veel inkt gevloeid over Antwerp. Niet alleen omwille van de ondermaatse ...

774
774
Baro betaalt zware prijs: AA Gent haakt af bij top vier

AA Gent verzekerde zich nipt van een plaats in de Champions' Play-Offs, die het toch maar mooi als ...

448
448
Witte rook bij Essevee: opvolger Vandenbroeck bekend

Door de late zege van OH Leuven werd Zulte Waregem op de valreep alsnog veroordeeld tot de ...

155
155
'Inter plukt Club Brugge kaal: bod van 50 miljoen?'

Met ruim 83 miljoen aan inkomsten rinkelde de kassa vorige zomer als nooit tevoren bij Club Brugge. ...

673
673
Familiedrama bij de Beckhams ontspoort helemaal

De spanningen binnen de familie van David Beckham en Victoria Beckham slepen al een hele tijd aan, ...

72
72

Meer sportnieuws