Van Union SG tot STVV: "Hopen dit jaar de revelatie te zijn"

222
Van Union SG tot STVV:

Vrijdag openen Standard en KRC Genk de voetbaljaargang 2021-2022. Wat mogen we verwachten van de Belgische eersteklassers? We beginnen met KAS Eupen, Seraing, Union SG en STVV.

KAS Eupen 

KAS Eupen tipten we vorig seizoen als de revelatie. Dat kwam echter niet helemaal uit, al wisten ze tal van topclubs te verslaan. De club bleef tot op heden zeer rustig op de transfermarkt, met enkel Jérôme Déom als nieuwe aanwinst. De club verloor met Adriano wel een sterkhouder, huurlingen Aleksandr Boljevic, Knowledge Musona en Senna Miangue vertrokken ook. Eupen haalde met Stefan Krämer een onbekende coach. Hij hoopt vooral dat smaakmakers Simen Prevljak, Jordi Amat, Emmanuel Agbadou en Julien Ngoy aan boord blijven. Voor hen is er de nodige interesse. Jens Cools sprak over de ambities van Eupen. 

"Wij hopen ons eerst en vooral zo snel mogelijk naar een veilige zone in het klassement te voetballen. Van daaruit kijken we wel weer verder. Elk seizoen zijn er ook enkele revelaties, het zou mooi zijn mochten wij ons dit jaar eens in die positie kunnen werken”, laat hij aan onze redactie weten. 

Is Eupen verzwakt? “We beseffen dat een aantal goede spelers onze club hebben verlaten. Jongens als Adriano, Musona etc. brachten ons heel wat ervaring en voetballend vermogen bij, maar anderzijds bezit ons team nog heel wat kwaliteit om dat verlies op te vangen. Jérôme (Déom, nvdr.) kwam ons inmiddels versterken en liet ons al zien wat hij kan. Zijn honger om zich te tonen aan het grote publiek, lijkt me groot. In de resterende transferperiode kan inderdaad nog veel gebeuren, maar ik verwacht in deze moeilijke coronatijden geen gekke dingen binnen onze club. Enkel wanneer we ons gericht kunnen versterken of als er zich een opportuniteit voordoet, zal de clubleiding dit niet nalaten."

Tot slot is er ook de nieuwe coach. “Verder kan onze nieuwe coach ook terugvallen op jongens die alweer een jaartje langer met elkaar spelen en waar toch enige vormen van automatismen in zijn geslepen. Aan dit alles probeert hij zijn eigen enthousiaste stijl, accenten en tactische visie toe te voegen. Een goede mix wat mij betreft”, besluit Cools. 

Beste transfer: Jérome Déom (MVV) 

Grootste verlies: Adriano (/) 

Verwachte ploeg: Himmelmann, Amat, Agbadou, Beck, Poulain, Cools, Kayembe, Peeters, Prevljak, Ngoy, N'Dri



Seraing 

Seraing is een groot vraagteken. De club verloor met spits Georges Mikautadze zijn absolute smaakmaker, maar haalde met Marius Mouandilmadji een interessante vervanger. Trainer Emilio Ferrera vertrok naar AA Gent, Jordi Condom verving hem. Voorts is het koffiedik kijken wat we mogen verwachten van de promovendus, dat vooral teert op de instroom vanuit FC Metz.

Beste transfer: Marius Mouandilmadji (FC Porto) 

Grootste verlies: Georges Mikautadze (FC Metz) 

Verwachte ploeg: Dietsch, Poaty, Boulenger, Pierrot, Marsoni, Cissé, Lahssani, Bernier, Cachbach, Serwy, Mouandilmadji



Union SG

Union SG was vorig jaar veruit de beste ploeg in 1B. Het kende ook een mooi bekerparcours. Felice Mazzu kreeg heel wat nieuwe spelers, waaronder vooral de komst van Damien Marcq, Bart Nieuwkoop en Felipe Avenatti opviel. Union SG rekent op een rustig seizoen en we kijken vooral uit naar de terugkeer van Dante Vanzeir in 1A. Hij maakte vorig jaar brokken in 1B. De Brusselaars zouden wel eens kunnen verrassen dit seizoen en moet zeker een rustig seizoen kennen in 1A.

Beste transfer: Bart Nieuwkoop (Feyenoord) 

Grootste verlies: Mathias Fixelles (KV Kortrijk) 

Verwachte ploeg: Moris, Nieuwkoop, Bager, Burgess, Kandouss, Lapoussin, Marcq, Teuma, Nielsen, Vanzeir, Avenatti 



STVV 

STVV kende een moeilijk seizoen. De Kanaries wisten zich te redden en zagen trainer Peter Maes verrassend naar Beerschot vertrekken. De Duitser Bernd Hollerbach kwam in de plaats. Met Aboubakary Koita kreeg hij één topper erbij en ook Dimitri Lavalée bleef aan boord, net als Junior Pius. Het is wachten op meer transfers, vooral Yuma Suzuki moet de club het nodige geld opleveren. Tot dan blijft het wachten voor de fans. Grote ambities zijn dan ook niet aan de orde. Het behoud lijkt voorlopig een realistisch startpunt. 

Beste transfer: Aboubakary Koita (Waasland-Beveren) 

Grootste verlies: Peter Maes (Beerschot) 

Verwachte ploeg: Schmidt, Caufriez, Lavalée, Teixeira, Cacace, Durkin, De Ridder, Brüls, Koita, Mboyo, Van Dessel

CR

LEES OOK: Mazzu herleeft bij Eupen en zet opmars voort in CPL

🚀

Wie gaat verrassen?

Meest recent

Kopzorgen om Bentayeb: Bruno geeft eerste reactie

Het RSC Anderlecht gelukt om de interland-break in te zetten met een overtuigende prestatie. ...

77
77
Staande ovatie bij Anderlecht: kranten geven dikke 8 op 10

RSC Anderlecht heeft zijn Europese nederlaag tegen Olympique Lyon op passende wijze doorgespoeld. Op ...

305
305
Cercle Brugge pakt 3 op 21: Friis luidt alarmbel

Cercle Brugge is er niet in geslaagd om de interland-periode al winnend in te zetten. Groen-Zwart ...

52
52
Barça zet krankzinnige reeks voort na hattrick; zure slipper Ajax

Er staat dit seizoen geen maat op FC Barcelona. De Spaanse kampioen won tot dusver al zijn ...

29
29
Anderlecht blinkt: Winkler passeert twee maal langs kassa

Komt de interlandbreak ongelegen voor Anderlecht of niet? De recordkampioen speelde vanavond een ...

188
188
Gefrustreerd KV mist gouden kans op eerste zege in Limburg

Met het ingaan van de interlandbreak blijft KV Mechelen voorlopig vruchteloos jagen op een eerste ...

50
50
Mazzu herleeft bij Eupen en zet opmars voort in CPL

De Panda's lijken klaar om een rol van betekenis te spelen in de Challenger Pro League. Onder ...

31
31
"Zij lopen op laatste benen" - Nieuwe afscheidsronde bij Duivels?

Aanstaande maandag beginnen de Rode Duivels aan een gloednieuw hoofdstuk onder het bewind van ...

145
145
Genk rekent zich rijk: drie miljoenentransfers op agenda

KRC Genk is één van de vele Belgische clubs die voor een groot deel afhankelijk zijn ...

177
177
Leko dropt selectie: Club krijgt fikse opsteker voor Genk

Club Brugge staat vlak voor de interland-break voor nog een stevige uitdaging. Zo krijgt de ...

221
221
Nieuwe leider in Bundesliga; comeback Inter in Serie A-clash

In de Duitse Bundesliga heeft Borussia Dortmund de leidersplaats zaterdag verovert. De Italiaanse ...

67
67
Zebra's denderen voort, Cercle boot in na doelpuntenkermis

Waar stopt het voetbalsprookje van Sporting Charleroi? De Zebra's blijven maar door de competitie ...

23
23
‘Van Bommel pakt uit met drastisch De Bruyne-besluit’

Kevin De Bruyne zorgde onlangs plots voor grote ongerustheid bij Napoli. De Rode Duivel moest in de ...

135
135
Jelle Vossen verwerkt absolute mokerslag bij Beerschot

Beerschot kende zaterdag een topnamiddag met een overwinning op het veld van Sporting Hasselt, maar ...

367
367
CEO OHL haalt vernietigend uit: "Het klopt voor geen meter"

OH Leuven heeft zaterdag eindelijk de eerste competitiezege van het seizoen geboekt. De 2-0 ...

125
125
Opvolger KVO in zware crisis: rechter grijpt keihard in

De crisis bij KV Diksmuide Oostende neemt een nieuwe wending. Nadat binnen de club verdeeldheid ...

57
57
Nicky Hayen beleeft absoluut horrorscenario in Engeland

Nicky Hayen heeft opnieuw een flinke klap moeten verwerken in Engeland. Burnley leek zaterdag ...

240
240
Verheye en Kerkhofs balen: Beerschot pakt koppositie

De kraker tussen promovendus Sporting Hasselt en leider Beerschot heeft een nipte zege opgeleverd ...

95
95
OHL tankt vertrouwen: Simons en co vloeren gewonde Wolven

Eindelijk! Dat zal ongetwijfeld het gevoel zijn bij de spelers, staff en supporters van OHL. De ...

16
16
Brighton geeft Arsenal pak voor de broek

In de Premier League moest Arsenal aan de bak tegen Brighton & Hove Albion. Een pittige ...

29
29
Marc Coucke doet zelfs Sidney Sweeney blozen met stunt

Marc Coucke dook deze week op in een wel heel opvallende context. Tijdens Happy Hour op VTM liep de ...

59
59
Lokonga viert, Deman en Werder met dolle slotfase

In de Bundesliga won Bayern München vrijdagavond met 7-0 van Union Berlin. Om 15u30 vatten er ...

16
16
Zes nieuwkomers bij Anderlecht: tijd voor volgende stap

Bij RSC Anderlecht kenden ze een zeer drukke zomer. Er zijn heel wat spelers die zich al positief ...

319
319
KRC Genk sloeg toe: "River Plate was zeer concreet"

KRC Genk investeerde enorm veel geld in nieuwe spelers. Ze betaalden net geen 33 miljoen euro in ...

262
262
Druk neemt toe bij Cercle Brugge: Friis benoemt pijnpunten

Cercle Brugge is met een drie op achttien zwak begonnen aan het nieuwe seizoen. Ze wonnen nog geen ...

98
98

Meer sportnieuws