Van Union SG tot STVV: "Hopen dit jaar de revelatie te zijn"

222
Van Union SG tot STVV:

Vrijdag openen Standard en KRC Genk de voetbaljaargang 2021-2022. Wat mogen we verwachten van de Belgische eersteklassers? We beginnen met KAS Eupen, Seraing, Union SG en STVV.

KAS Eupen 

KAS Eupen tipten we vorig seizoen als de revelatie. Dat kwam echter niet helemaal uit, al wisten ze tal van topclubs te verslaan. De club bleef tot op heden zeer rustig op de transfermarkt, met enkel Jérôme Déom als nieuwe aanwinst. De club verloor met Adriano wel een sterkhouder, huurlingen Aleksandr Boljevic, Knowledge Musona en Senna Miangue vertrokken ook. Eupen haalde met Stefan Krämer een onbekende coach. Hij hoopt vooral dat smaakmakers Simen Prevljak, Jordi Amat, Emmanuel Agbadou en Julien Ngoy aan boord blijven. Voor hen is er de nodige interesse. Jens Cools sprak over de ambities van Eupen. 

"Wij hopen ons eerst en vooral zo snel mogelijk naar een veilige zone in het klassement te voetballen. Van daaruit kijken we wel weer verder. Elk seizoen zijn er ook enkele revelaties, het zou mooi zijn mochten wij ons dit jaar eens in die positie kunnen werken”, laat hij aan onze redactie weten. 

Is Eupen verzwakt? “We beseffen dat een aantal goede spelers onze club hebben verlaten. Jongens als Adriano, Musona etc. brachten ons heel wat ervaring en voetballend vermogen bij, maar anderzijds bezit ons team nog heel wat kwaliteit om dat verlies op te vangen. Jérôme (Déom, nvdr.) kwam ons inmiddels versterken en liet ons al zien wat hij kan. Zijn honger om zich te tonen aan het grote publiek, lijkt me groot. In de resterende transferperiode kan inderdaad nog veel gebeuren, maar ik verwacht in deze moeilijke coronatijden geen gekke dingen binnen onze club. Enkel wanneer we ons gericht kunnen versterken of als er zich een opportuniteit voordoet, zal de clubleiding dit niet nalaten."

Tot slot is er ook de nieuwe coach. “Verder kan onze nieuwe coach ook terugvallen op jongens die alweer een jaartje langer met elkaar spelen en waar toch enige vormen van automatismen in zijn geslepen. Aan dit alles probeert hij zijn eigen enthousiaste stijl, accenten en tactische visie toe te voegen. Een goede mix wat mij betreft”, besluit Cools. 

Beste transfer: Jérome Déom (MVV) 

Grootste verlies: Adriano (/) 

Verwachte ploeg: Himmelmann, Amat, Agbadou, Beck, Poulain, Cools, Kayembe, Peeters, Prevljak, Ngoy, N'Dri



Seraing 

Seraing is een groot vraagteken. De club verloor met spits Georges Mikautadze zijn absolute smaakmaker, maar haalde met Marius Mouandilmadji een interessante vervanger. Trainer Emilio Ferrera vertrok naar AA Gent, Jordi Condom verving hem. Voorts is het koffiedik kijken wat we mogen verwachten van de promovendus, dat vooral teert op de instroom vanuit FC Metz.

Beste transfer: Marius Mouandilmadji (FC Porto) 

Grootste verlies: Georges Mikautadze (FC Metz) 

Verwachte ploeg: Dietsch, Poaty, Boulenger, Pierrot, Marsoni, Cissé, Lahssani, Bernier, Cachbach, Serwy, Mouandilmadji



Union SG

Union SG was vorig jaar veruit de beste ploeg in 1B. Het kende ook een mooi bekerparcours. Felice Mazzu kreeg heel wat nieuwe spelers, waaronder vooral de komst van Damien Marcq, Bart Nieuwkoop en Felipe Avenatti opviel. Union SG rekent op een rustig seizoen en we kijken vooral uit naar de terugkeer van Dante Vanzeir in 1A. Hij maakte vorig jaar brokken in 1B. De Brusselaars zouden wel eens kunnen verrassen dit seizoen en moet zeker een rustig seizoen kennen in 1A.

Beste transfer: Bart Nieuwkoop (Feyenoord) 

Grootste verlies: Mathias Fixelles (KV Kortrijk) 

Verwachte ploeg: Moris, Nieuwkoop, Bager, Burgess, Kandouss, Lapoussin, Marcq, Teuma, Nielsen, Vanzeir, Avenatti 



STVV 

STVV kende een moeilijk seizoen. De Kanaries wisten zich te redden en zagen trainer Peter Maes verrassend naar Beerschot vertrekken. De Duitser Bernd Hollerbach kwam in de plaats. Met Aboubakary Koita kreeg hij één topper erbij en ook Dimitri Lavalée bleef aan boord, net als Junior Pius. Het is wachten op meer transfers, vooral Yuma Suzuki moet de club het nodige geld opleveren. Tot dan blijft het wachten voor de fans. Grote ambities zijn dan ook niet aan de orde. Het behoud lijkt voorlopig een realistisch startpunt. 

Beste transfer: Aboubakary Koita (Waasland-Beveren) 

Grootste verlies: Peter Maes (Beerschot) 

Verwachte ploeg: Schmidt, Caufriez, Lavalée, Teixeira, Cacace, Durkin, De Ridder, Brüls, Koita, Mboyo, Van Dessel

CR

LEES OOK: Sonck snapt niets van trainersontslag: “Het beste voorbeeld”

Wie gaat verrassen?

Meest recent

Club-smaakmaker Seys is 'Man van de Match': "Hij kan alles"

Club Brugge klimt naar de negende plek van de League Phase van de Champions League na een straffe ...

83
83
Toch hommeles bij Club Brugge? Hevige discussie valt op

Club Brugge pakt een negen op negen in de Champions League. Na zeges tegen Internazionale en RC Lens ...

219
219
Onverwachte Club Brugge-uitblinker staat op: "Bijzonder"

Club Brugge heeft een nieuwe stunt verwezenlijkt in de League Phase van de Champions League. Op het ...

149
149
Club Brugge zorgt voor nieuwe CL-stunt op PSV

Club Brugge zet de straffe vorm in de Champions League verder. Na eerdere zeges tegen Internazionale ...

171
171
KV Kortrijk schiet zichzelf ferm in de voet tegen KV Mechelen

KV Mechelen en KV Kortrijk werkten een inhaalmatch af tijdens een Europese midweek. Storm Austen ...

43
43
"Haal hem!" - X ontploft nadat Tresoldi wéér scoort

Er staat dit seizoen geen maat meer op Nicolo Tresoldi. De Duitse spits kroonde zich vorig seizoen ...

237
237
Spitsendilemma Gent: De Mil reikt oplossing aan

AA Gent won zijn openingswedstrijd in de Conference League wel nog van Aarhus, maar ging twee weken ...

84
84
De Roover geeft aan wat er fout liep bij STVV

STVV begon zeer fraai aan zijn avontuur in de Conference League, want na zeges tegen Iberia en FC ...

33
33
Vervanger Lukaku velt Liverpool, Real komt met schrik vrij

In de eerste wedstrijden van woensdagavond in de Champions League hebben we bijna meteen twee stunts ...

28
28
Van de Perre spreekt klare taal over Rode Duivels

In de komende dagen zal Mark van Bommel bekend maken welke Rode Duivels hij selecteert voor het ...

32
32
Geen rotatie bij Club: Leko komt met verklaring

Club Brugge hoopt straks tegen PSV weer een knap resultaat neer te zetten, nadat het in zijn laatste ...

31
31
Leko kiest verwachte elf, ook geen verrassingen bij PSV

Om 21u is Club Brugge weer aan zet in de Champions League. Na de knappe zes op zes tegen Inter en ...

46
46
'Wéér duel België-Marokko: doorslaggevende factor bekend'

De voorbije jaren zaten België en Marokko elkaar al regelmatig in de haren in de strijd om jong ...

103
103
Union verbaast Spanje: "Eén van beste teams die we al tegenkwamen"

Donderdag is ook Union weer aan zet in de Europa League. De Brusselaars zijn daarin tot dusver ...

94
94
Mokerslag Standard: aanvoerder maandenlang out?

Na de Europese week gaat de focus vrijdag meteen weer op de Jupiler Pro League, voor de laatste keer ...

53
53
Boodschap voor Van Bommel: "Rode Duivels blijven doel"

Anderlecht neemt het donderdag om 18u45 in zijn vierde wedstrijd in de league phase van de Europa ...

36
36
Milkon verrast iedereen met nieuwe club

De laatste jaren krijgen alsmaar meer jonge trainers hun kans in het Belgische voetbal, zij het met ...

26
26
Bormans speelt open kaart over Europese ambitie Union

Donderdag wordt alweer een drukke dag voor de Belgische teams in Europa. Ook Union moet dan opnieuw ...

37
37
Bornauw, Club en WK U17: Bruno reageert op hete hangijzers

Donderdag moet Anderlecht alweer aan de bak, want dan komt op de vierde speeldag in de Europa League ...

126
126
Ronaldo deelt hartverscheurend bericht na tragedie in Spanje

Cristiano Ronaldo speelde een groot stuk van zijn carrière in Spanje, uiteraard bij Real ...

50
50
Leko gelooft het zelf niet: Verhaeghe ruikt ongeziene stunt

Ivan Leko trapt bij Club Brugge bewust op de rem. Na de 3-4 tegen Inter gooit iedereen met ...

267
267
Geen goed voorteken voor Club: NXT verliest in slot van PSV

Club Brugge gaat om 21u op zoek naar zijn derde opeenvolgende overwinning in de Champions League. ...

110
110
Degryse voorspelt enorm spektakel bij Club Brugge

Club Brugge staat om 21u voor zijn vierde opdracht in de league phase van de Champions League. Het ...

214
214
Trainerscarousel: nieuwe coach Debast, Schreuder profiteert

November blijkt nu al de maand van de trainerswissels te worden. In de Jupiler Pro League sneuvelden ...

85
85
Relatie Van Gucht en Charlotte Van Looy onder druk?

Charlotte Van Looy doet een opvallende bekentenis over haar relatie met Ruben Van Gucht. Achter de ...

81
81

Meer sportnieuws