Van Union SG tot STVV: "Hopen dit jaar de revelatie te zijn"

door
Van Union SG tot STVV:

Vrijdag openen Standard en KRC Genk de voetbaljaargang 2021-2022. Wat mogen we verwachten van de Belgische eersteklassers? We beginnen met KAS Eupen, Seraing, Union SG en STVV.

KAS Eupen 

KAS Eupen tipten we vorig seizoen als de revelatie. Dat kwam echter niet helemaal uit, al wisten ze tal van topclubs te verslaan. De club bleef tot op heden zeer rustig op de transfermarkt, met enkel Jérôme Déom als nieuwe aanwinst. De club verloor met Adriano wel een sterkhouder, huurlingen Aleksandr Boljevic, Knowledge Musona en Senna Miangue vertrokken ook. Eupen haalde met Stefan Krämer een onbekende coach. Hij hoopt vooral dat smaakmakers Simen Prevljak, Jordi Amat, Emmanuel Agbadou en Julien Ngoy aan boord blijven. Voor hen is er de nodige interesse. Jens Cools sprak over de ambities van Eupen. 

"Wij hopen ons eerst en vooral zo snel mogelijk naar een veilige zone in het klassement te voetballen. Van daaruit kijken we wel weer verder. Elk seizoen zijn er ook enkele revelaties, het zou mooi zijn mochten wij ons dit jaar eens in die positie kunnen werken”, laat hij aan onze redactie weten. 

Is Eupen verzwakt? “We beseffen dat een aantal goede spelers onze club hebben verlaten. Jongens als Adriano, Musona etc. brachten ons heel wat ervaring en voetballend vermogen bij, maar anderzijds bezit ons team nog heel wat kwaliteit om dat verlies op te vangen. Jérôme (Déom, nvdr.) kwam ons inmiddels versterken en liet ons al zien wat hij kan. Zijn honger om zich te tonen aan het grote publiek, lijkt me groot. In de resterende transferperiode kan inderdaad nog veel gebeuren, maar ik verwacht in deze moeilijke coronatijden geen gekke dingen binnen onze club. Enkel wanneer we ons gericht kunnen versterken of als er zich een opportuniteit voordoet, zal de clubleiding dit niet nalaten."

Tot slot is er ook de nieuwe coach. “Verder kan onze nieuwe coach ook terugvallen op jongens die alweer een jaartje langer met elkaar spelen en waar toch enige vormen van automatismen in zijn geslepen. Aan dit alles probeert hij zijn eigen enthousiaste stijl, accenten en tactische visie toe te voegen. Een goede mix wat mij betreft”, besluit Cools. 

Beste transfer: Jérome Déom (MVV) 

Grootste verlies: Adriano (/) 

Verwachte ploeg: Himmelmann, Amat, Agbadou, Beck, Poulain, Cools, Kayembe, Peeters, Prevljak, Ngoy, N'Dri



Seraing 

Seraing is een groot vraagteken. De club verloor met spits Georges Mikautadze zijn absolute smaakmaker, maar haalde met Marius Mouandilmadji een interessante vervanger. Trainer Emilio Ferrera vertrok naar AA Gent, Jordi Condom verving hem. Voorts is het koffiedik kijken wat we mogen verwachten van de promovendus, dat vooral teert op de instroom vanuit FC Metz.

Beste transfer: Marius Mouandilmadji (FC Porto) 

Grootste verlies: Georges Mikautadze (FC Metz) 

Verwachte ploeg: Dietsch, Poaty, Boulenger, Pierrot, Marsoni, Cissé, Lahssani, Bernier, Cachbach, Serwy, Mouandilmadji



Union SG

Union SG was vorig jaar veruit de beste ploeg in 1B. Het kende ook een mooi bekerparcours. Felice Mazzu kreeg heel wat nieuwe spelers, waaronder vooral de komst van Damien Marcq, Bart Nieuwkoop en Felipe Avenatti opviel. Union SG rekent op een rustig seizoen en we kijken vooral uit naar de terugkeer van Dante Vanzeir in 1A. Hij maakte vorig jaar brokken in 1B. De Brusselaars zouden wel eens kunnen verrassen dit seizoen en moet zeker een rustig seizoen kennen in 1A.

Beste transfer: Bart Nieuwkoop (Feyenoord) 

Grootste verlies: Mathias Fixelles (KV Kortrijk) 

Verwachte ploeg: Moris, Nieuwkoop, Bager, Burgess, Kandouss, Lapoussin, Marcq, Teuma, Nielsen, Vanzeir, Avenatti 



STVV 

STVV kende een moeilijk seizoen. De Kanaries wisten zich te redden en zagen trainer Peter Maes verrassend naar Beerschot vertrekken. De Duitser Bernd Hollerbach kwam in de plaats. Met Aboubakary Koita kreeg hij één topper erbij en ook Dimitri Lavalée bleef aan boord, net als Junior Pius. Het is wachten op meer transfers, vooral Yuma Suzuki moet de club het nodige geld opleveren. Tot dan blijft het wachten voor de fans. Grote ambities zijn dan ook niet aan de orde. Het behoud lijkt voorlopig een realistisch startpunt. 

Beste transfer: Aboubakary Koita (Waasland-Beveren) 

Grootste verlies: Peter Maes (Beerschot) 

Verwachte ploeg: Schmidt, Caufriez, Lavalée, Teixeira, Cacace, Durkin, De Ridder, Brüls, Koita, Mboyo, Van Dessel

CR

LEES OOK: Leider Union op tandvlees: winterstop komt geen dag te vroeg

Wie gaat verrassen?

Meest recent

Ajax stunt en haalt iconische naam als nieuwe TD

Ajax is al een aantal jaren op de dool en heeft PSV de macht zien overnemen in Nederland. De ...

33
33
‘Westerlo juicht: megadeal in januari in de maak'

KVC Westerlo hoopt in januari voor enkele miljoenen euro’s aan spelers te verkopen. Dat is ...

18
18
'AA Gent duwt door en legt bod neer bij kampioen'

AA Gent gaat zich in januari versterken, dat staat vast. Volgens de altijd zeer goed ...

48
48
'Contract tot 2028: Kompany krijgt groot nieuws in München'

Vincent Kompany en zijn manschappen bij Bayern München genieten momenteel van een welverdiende ...

23
23
Genk blijft kwakkelen: Hayen krijgt heldere opdracht

KRC Genk heeft een tegenvallende eerste seizoenshelft achter de rug. Nieuwe coach Nicky Hayen zal ...

83
83
Privéleven ontspoort: Herman Brusselmans breekt helemaal

Er was een tijd dat Herman Brusselmans overal was. Op televisie, aan tafel bij ...

108
108
Nieuwe spits Anderlecht: messcherpe voorwaarde Renard

Coach Besnik Hasi benadrukte het na de thuisnederlaag tegen Sporting Charleroi nog maar eens. RSC ...

328
328
Club-speler ergert Leko: oorzaak voor bloedlip gevonden

Ivan Leko heeft de start van zijn tweede ambstermijn als hoofdcoach van Club Brugge niet gemist. ...

565
565
'Kompany lacht tanden bloot: Bayern dokt voor nieuwe spits'

Bayern München heeft een spectaculaire eerste helft van het seizoen achter de rug. Maar de club ...

147
147
Hayen laat zich meteen gelden: tóch opsteker voor Genk

Nicky Hayen heeft bij zijn grote debuut als hoofdcoach van KRC Genk niet voor wonderen kunnen ...

287
287
Napoli sluit 2025 af met zege: comeback Lukaku valt in water

Italiaans kampioen SSC Napoli heeft zijn kalenderjaar afgesloten met een uitzege tegen Cremonese: ...

55
55
Doelman vh Jaar: Coosemans topfavoriet, drie grote outsiders

Binnen enkele weken wordt het Gala van de Gouden Schoen gehouden. Naast de hoofdtrofee worden dan ...

592
592
'Versterking Ajax: verrassende Belg op verlanglijst'

Ajax heeft andermaal een tegenvallende eerste seizoenshelft achter de rug. De Amsterdammers willen ...

130
130
'Union blijft cashen: topcompetitie wenkt voor openbaring'

Union SG zet vrijdagnamiddag tegen Cercle Brugge een punt achter een onvergetelijk kalenderjaar ...

171
171
Penaltyfase Genk-Club tóch correct? "Meen je dat nou?!"

De eerste affiche van de kerstspeeldag in de Jupiler Pro League, was meteen ook de meest ...

982
982
'Renard in actie: Anderlecht meldt zich voor eerste winteraanwinst'

RSC Anderlecht wil zich in de komende transferperiode versterken met enkele gerichte aanwinsten. ...

327
327
Patrick Goots voorspelt: droomscenario Antwerp in 2026?

Antwerp FC heeft zijn laatste wedstrijd van 2026 al winnend afgesloten en haalde dankzij een ...

338
338
'Real lanceert enorme transferbom met Vinicius-miljoen'

Real Madrid hervat komend weekend zijn seizoen met een competitieduel tegen Real Betis. Ondertussen ...

229
229
Bloederig incident Standard-STVV: ploegmaats verketteren Nkada

Standard heeft ook zijn laatste match van 2025 verliezend afgesloten en ging vrijdag met 1-2 de boot ...

526
526
'Club Brugge machteloos: nieuwe chouchou meteen weer weg'

Club Brugge haalde tijdens de zomermercato weer verschillende verse krachten in huis en een aantal ...

625
625
'Vuurwerk op wintermercato: eerste toptransfer vóór 1 januari'

Na een ietwat aarzelende start van het seizoen, is Manchester City de voorbije weken weer helemaal ...

263
263
Tom Waes gebroken: schaamte, schuld en publieke afrekening

Het leven van Antwerp-fan Tom Waes was het afgelopen jaar een fysieke en emotionele rollercoaster. ...

139
139
Kerstdrama Samoise: Gent maakt loodzwaar verdict bekend

De kerstspeeldag in de Jupiler Pro League is uitgedraaide op een waar drama voor Matisse Samoise. ...

207
207
Anderlecht-'fans' over de schreef: boeman doet boekje open

RSC Anderlecht heeft niet bepaald een goed gevoel overgehouden aan de kerstspeeldag. De Brusselaars ...

624
624
TRANSFERUURTJE: 'Eerste vertrekker Club, Kompany-magie in München'

De wintermercato staat voor de deur, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in de ...

430
430

Meer sportnieuws