TRANSFERUURTJE: 'Transferrecord Club Brugge, Lamkel Zé wil naar Anderlecht'

door
TRANSFERUURTJE: 'Transferrecord Club Brugge, Lamkel Zé wil naar Anderlecht'

De start van de competities in binnen- en buitenland komt steeds dichterbij, maar heel wat clubs zijn nog lang niet klaar met hun huiswerk op de transfermarkt. Het regent dan ook nieuwtjes en pittige geruchten. Al dat transfernieuws bundelt VoetbalNieuws dagelijks om 12u in het TRANSFERUURTJE.


JUPILER PRO LEAGUE

Club Brugge staat op het punt om zijn transferrecord te verbreken. Odilon Kossounou zou immers verkassen naar Bayer Leverkusen, dat net geen 30 miljoen euro zou neertellen voor de Ivoriaanse verdediger. Daarmee wordt hij na Jonathan David ook de op één na duurste Belgische transfer ooit. Als vervanger zou Club de 22-jarige Stanley Nsoki voor 6,5 miljoen euro losweken bij OGC Nice.



Daarmee lijkt de mercato van de landskampioen eindelijk in gang te schieten, want ook de komst van Sebastian Villa lijkt weer wat dichterbij. De Colombiaanse flankaanvaller zou een transferverzoek gaan indienen bij Boca Juniors na de uitschakeling van zijn ploeg in de Copa Libertadores. Villa zou zelf alvast graag naar Club willen en bereid zijn om druk te zetten op Boca.

Daarnaast lijkt Club ook een oplossing gevonden te hebben voor Michael Krmencik. In Tsjechië is men zeker dat de spits naar zijn thuisland zal terugkeren bij Slavia Praag. Die deal zou bijna rond zijn en Club zou uiteindelijk nog 2,5 miljoen euro vangen voor de overbodige speler. Al klinkt het bij Slavia dat er op clubniveau nog geen akkoord is, al zijn ze er met Krmencik zelf al uit.



Club blijft ook speuren naar jong talent. Zo heeft het met Dieu-Merci Michel een 17-jarige Canadese spits op proef. Michel wordt in zijn thuisland als een zeer groot talent gezien. In zijn eerste oefenmatch bij Club NXT wist hij alvast meteen te scoren.

Didier Lamkel Zé maakte het de voorbije dagen ook weer bont bij Antwerp. Hij werd op non-actief gezet nadat hij de kleedkamer gevandaliseerd had en dreigt nu met de wet van '78 om een transfer af te dwingen. Hij heeft zijn zinnen gezet op een transfer naar Anderlecht, maar het is niet duidelijk of die interesse ook wederzijds is.



Wel heeft Paars-Wit een vervanger voor Albert Sambi Lokonga gevonden. Het toverde opnieuw een verrassende naam uit de hoge hoed en plukte Kristoffer Olsson weg bij Krasnodar. De 26-jarige Zweedse international tekende een contract voor vier jaar in het Astridpark. Vele andere genoemde namen, zoals de voorbije dagen weer de Panamees Adalberto Carrasquilla, lijken dus in de prullenmand te mogen.

Het Oegandese toptalent Derrick Kakooza leek ook op weg naar Anderlecht, maar dan werd het plots stil. Zijn makelaar is nu echter met een update gekomen en stelt dat de transfer aansleept door de strenge coronaregels. Daardoor kreeg de 18-jarige aanvaller nog geen toestemming om naar België af te reizen en het is wachten tot die er komt. Met Tristan Degreef tekende een 16-jarige talent uit de eigen opleiding wel alweer een eerste profcontract.



Ook de naam van Gyrano Kerk duikt opnieuw op bij Anderlecht. Paars-Wit zou een miljoenenbod neergelegd hebben bij FC Utrecht, maar dat werd van tafel geveegd. Intussen groeit de belangstelling voor de flankaanvaller zienderogen, want er zouden zich nog Belgische clubs gemeld hebben en ook vanuit Engeland is er interesse.

KRC Genk zou weleens één van zijn grootste talenten kunnen verliezen. AC Milan zou immers Pierre Dwomoh van zeer dichtbij volgen en de middenvelder deelt de geruchten zelf alvast gretig. De 17-jarige Dwomoh maakte vorig seizoen al zijn debuut voor Genk, maar werd in de winter teruggezet naar de B-kern na een incident in een oefenwedstrijd.



De Limburgers blijven intussen ook werk maken van de komst van Ike Ugbo. Ondanks interesse van Anderlecht en Bologna heeft Genk al een persoonlijk akkoord met de spits, maar Chelsea blijft voorlopig dwarsliggen. De Engelsen blijven vasthouden aan een vraagprijs van 6 miljoen euro en dat vindt Genk te veel voor een speler die nog maar één jaar contract heeft.

Andy Najar zou komend seizoen kunnen terugkeren in de Jupiler Pro League. De Hondurese rechtsback heeft bij DC United zijn beste vorm teruggevonden en zou nu een aanbieding op zak hebben van een Belgische club en van Boavista. Hij kan gratis vertrekken naar een Europese ploeg door een speciale clausule in zijn contract.



BUITENLAND

Hij gaf zelf al aan dat hij dit seizoen bij Internazionale zal blijven, maar desondanks hebben ze bij Chelsea nog altijd niet Romelu Lukaku uit hun hoofd gezet. De kans op een transfer blijft echter zeer klein, ook omdat Inter maar liefst 100 miljoen pond eist voor de Rode Duivel. Dat vinden ze bij Chelsea te veel en dus is de kans groot dat de Blues elders gaan zoeken.

FC Barcelona zou alweer werken aan een opmerkelijke transfer. Het lijkt deze zomer absoluut af te willen van Antoine Griezmann en zou nu een deal met Juventus willen sluiten omtrent de Franse aanvaller. De Catalanen zouden hem willen ruilen voor Paulo Dybala. Het is niet duidelijk of één van de clubs ook nog een transfersom zal moeten betalen.



PSG zou ook weer doordrukken voor een toptransfer. De Parijzenaars zouden hun middenveld ook nog willen versterken met Paul Pogba, die bij Manchester United nog maar één jaar contract heeft. Daardoor is er een opening voor een transfer en met Pogba zelf zou PSG zelfs al bijna een akkoord hebben. Tussen de clubs zal er wel nog stevig onderhandeld moeten worden.

LEES OOK: Plotse wending: 'Club vol voor aanvaller, huurdeal + optie'

Heeft Club een goede deal gesloten voor Kossounou?

Meest recent

'Genk krijgt meteen domper in volgende ronde EL'

KRC Genk sloot donderdagavond zijn campagne in de league phase van de Europa League af met een ...

1
1
Plotse wending: 'Club vol voor aanvaller, huurdeal + optie'

Aanstaande dinsdag sluit de winterse transfermarkt om middernacht definitief zijn deuren. Club ...

232
232
Bitterzoete zege Genk: "Dit is iets om trots op te zijn"

Het heeft dan toch niet mogen zijn voor KRC Genk in de Europa League. De Limburgers deden donderdag ...

41
41
Eindstand UEL: Nederlands bloedbad, tegenstanders Genk gekend

De League Phase van de Champions League zit erop. Donderdagavond werden alle wedstrijden van de ...

208
208
Genk vloekt: winning-goal Karetsas niet genoeg voor top 8

KRC Genk heeft de League Phase van de Europa League al winnend afgesloten. Ondanks een vroege ...

105
105
Witte rook bij KVM: miljoenentransfer in kannen en kruiken

KV Mechelen is matig aan de tweede seizoenshelft begonnen, maar blijft desondanks in de running om ...

73
73
'Tijd tikt: Club Brugge pakt harde transferbeslissing'

De euforie na de Champions League-triomf van woensdag was bijzonder groot bij Club Brugge, maar de ...

421
421
Europees gelukje voor Genk? Vossen fileert penaltyfase

KRC Genk is in eigen land bezig aan een kwakkelseizoen, maar kon zich nog ietwat optrekken aan de ...

119
119
Anderlecht dumpt Ashimeru: opvallende details bekend

RSC Anderlecht heeft zijn vijfde uitgaande transfer van de wintermercato afgerond. Zo werd donderdag ...

304
304
Stiekeme titelambities? STVV slaat toe met JPL-bekende

Vermits Union SG en Club Brugge de degens met mekaar kruisen, krijgt STVV komend weekend mogelijk ...

174
174
Club Brugge schrikt zich rot: last-minute vertrek Tzolis?

Met het ticket voor de tussenronde in de Champions League op zak, beschikt Club Brugge over een ...

748
748
Genk zoekt Europese glorie: Hayen roteert met basiself

Donderdagavond valt het doek over de League Phase van de Champions League. KRC Genk hoopt zich op de ...

22
22
‘Vermeeren zorgt voor opschudding: knaltransfer dichtbij’

Arthur Vermeeren is nog maar net weer in beeld bij Marseille, of het rommelt opnieuw rond de jonge ...

416
416
Punten L'Equipe: uitzonderlijk cijfer voor één Club-speler

Club Brugge heeft woensdag opnieuw een historische avond in de Champions League beleefd. Het ...

408
408
Tegenstander hemelt Genkie op: opvallende bijnaam onthuld

Donderdag valt het doek over de League Phase in de Europa League. KRC Genk is al zeker van de ...

242
242
Achtste wintertransfer Anderlecht: JPL-deal helemaal rond

Met de komst van verdediger Moussa Diarra, rondde RSC Anderlecht zijn inkomende huiswerk op de ...

333
333
'Diepgaand probleem Anderlecht: bizarre trainersoplossing'

Tenzij RSC Anderlecht zich komende zondag herpakt op het veld van Standard, lijkt het over en uit ...

448
448
Deadline in zicht: Cercle en Standard passeren langs kassa

Aanstaande dinsdag sluit de winterse transfermarkt genadeloos zijn deuren. Verschillende clubs uit ...

83
83
'Kompany verscheurd na last-minute transfer Bayern'

Bayern München heeft woensdagavond de League Phase van de Champions League afgesloten op een ...

111
111
'Solden in Anderlecht: prijskaartje sterkhouder lekt uit'

Op inkomend vlak lijkt RSC Anderlecht klaar met zijn huiswerk, terwijl er op uitgaand gebied louter ...

777
777
Super Sunday in JPL: aanduidingen scheidsrechters bekend

Komend weekend staat in de Jupiler Pro League alweer speeldag 23 op het programma. De volgende ...

167
167
'Frutos klapt uit de biecht: done deal met Anderlecht'

In de slotweek van de wintermercato moet RSC Anderlecht nog een oplossing zien te vinden voor een ...

348
348
'Overmars all-in: Antwerp zet zinnen op JPL-revelatie'

Van de beloofde versterkingen kwam tot dusver vrij weinig in huis bij Antwerp, maar in het slot van ...

408
408
'Club Brugge verliest sterkhouder: topscouts in tribune'

De uitblinkers vielen woensdag niet op één hand te tellen bij Club Brugge, maar met ...

540
540
'Hayen grijpt in: opvallend slachtoffer bij KRC Genk'

KRC Genk is al zeker van de knock-outfase in de Europa League, maar tegen Malmö FF staat er ...

398
398

Meer sportnieuws