TRANSFERUURTJE: 'Transferrecord Club Brugge, Lamkel Zé wil naar Anderlecht'

314 stemmen
TRANSFERUURTJE: 'Transferrecord Club Brugge, Lamkel Zé wil naar Anderlecht'

De start van de competities in binnen- en buitenland komt steeds dichterbij, maar heel wat clubs zijn nog lang niet klaar met hun huiswerk op de transfermarkt. Het regent dan ook nieuwtjes en pittige geruchten. Al dat transfernieuws bundelt VoetbalNieuws dagelijks om 12u in het TRANSFERUURTJE.


JUPILER PRO LEAGUE

Club Brugge staat op het punt om zijn transferrecord te verbreken. Odilon Kossounou zou immers verkassen naar Bayer Leverkusen, dat net geen 30 miljoen euro zou neertellen voor de Ivoriaanse verdediger. Daarmee wordt hij na Jonathan David ook de op één na duurste Belgische transfer ooit. Als vervanger zou Club de 22-jarige Stanley Nsoki voor 6,5 miljoen euro losweken bij OGC Nice.



Daarmee lijkt de mercato van de landskampioen eindelijk in gang te schieten, want ook de komst van Sebastian Villa lijkt weer wat dichterbij. De Colombiaanse flankaanvaller zou een transferverzoek gaan indienen bij Boca Juniors na de uitschakeling van zijn ploeg in de Copa Libertadores. Villa zou zelf alvast graag naar Club willen en bereid zijn om druk te zetten op Boca.

Daarnaast lijkt Club ook een oplossing gevonden te hebben voor Michael Krmencik. In Tsjechië is men zeker dat de spits naar zijn thuisland zal terugkeren bij Slavia Praag. Die deal zou bijna rond zijn en Club zou uiteindelijk nog 2,5 miljoen euro vangen voor de overbodige speler. Al klinkt het bij Slavia dat er op clubniveau nog geen akkoord is, al zijn ze er met Krmencik zelf al uit.



Club blijft ook speuren naar jong talent. Zo heeft het met Dieu-Merci Michel een 17-jarige Canadese spits op proef. Michel wordt in zijn thuisland als een zeer groot talent gezien. In zijn eerste oefenmatch bij Club NXT wist hij alvast meteen te scoren.

Didier Lamkel Zé maakte het de voorbije dagen ook weer bont bij Antwerp. Hij werd op non-actief gezet nadat hij de kleedkamer gevandaliseerd had en dreigt nu met de wet van '78 om een transfer af te dwingen. Hij heeft zijn zinnen gezet op een transfer naar Anderlecht, maar het is niet duidelijk of die interesse ook wederzijds is.



Wel heeft Paars-Wit een vervanger voor Albert Sambi Lokonga gevonden. Het toverde opnieuw een verrassende naam uit de hoge hoed en plukte Kristoffer Olsson weg bij Krasnodar. De 26-jarige Zweedse international tekende een contract voor vier jaar in het Astridpark. Vele andere genoemde namen, zoals de voorbije dagen weer de Panamees Adalberto Carrasquilla, lijken dus in de prullenmand te mogen.

Het Oegandese toptalent Derrick Kakooza leek ook op weg naar Anderlecht, maar dan werd het plots stil. Zijn makelaar is nu echter met een update gekomen en stelt dat de transfer aansleept door de strenge coronaregels. Daardoor kreeg de 18-jarige aanvaller nog geen toestemming om naar België af te reizen en het is wachten tot die er komt. Met Tristan Degreef tekende een 16-jarige talent uit de eigen opleiding wel alweer een eerste profcontract.



Ook de naam van Gyrano Kerk duikt opnieuw op bij Anderlecht. Paars-Wit zou een miljoenenbod neergelegd hebben bij FC Utrecht, maar dat werd van tafel geveegd. Intussen groeit de belangstelling voor de flankaanvaller zienderogen, want er zouden zich nog Belgische clubs gemeld hebben en ook vanuit Engeland is er interesse.

KRC Genk zou weleens één van zijn grootste talenten kunnen verliezen. AC Milan zou immers Pierre Dwomoh van zeer dichtbij volgen en de middenvelder deelt de geruchten zelf alvast gretig. De 17-jarige Dwomoh maakte vorig seizoen al zijn debuut voor Genk, maar werd in de winter teruggezet naar de B-kern na een incident in een oefenwedstrijd.



De Limburgers blijven intussen ook werk maken van de komst van Ike Ugbo. Ondanks interesse van Anderlecht en Bologna heeft Genk al een persoonlijk akkoord met de spits, maar Chelsea blijft voorlopig dwarsliggen. De Engelsen blijven vasthouden aan een vraagprijs van 6 miljoen euro en dat vindt Genk te veel voor een speler die nog maar één jaar contract heeft.

Andy Najar zou komend seizoen kunnen terugkeren in de Jupiler Pro League. De Hondurese rechtsback heeft bij DC United zijn beste vorm teruggevonden en zou nu een aanbieding op zak hebben van een Belgische club en van Boavista. Hij kan gratis vertrekken naar een Europese ploeg door een speciale clausule in zijn contract.



BUITENLAND

Hij gaf zelf al aan dat hij dit seizoen bij Internazionale zal blijven, maar desondanks hebben ze bij Chelsea nog altijd niet Romelu Lukaku uit hun hoofd gezet. De kans op een transfer blijft echter zeer klein, ook omdat Inter maar liefst 100 miljoen pond eist voor de Rode Duivel. Dat vinden ze bij Chelsea te veel en dus is de kans groot dat de Blues elders gaan zoeken.

FC Barcelona zou alweer werken aan een opmerkelijke transfer. Het lijkt deze zomer absoluut af te willen van Antoine Griezmann en zou nu een deal met Juventus willen sluiten omtrent de Franse aanvaller. De Catalanen zouden hem willen ruilen voor Paulo Dybala. Het is niet duidelijk of één van de clubs ook nog een transfersom zal moeten betalen.



PSG zou ook weer doordrukken voor een toptransfer. De Parijzenaars zouden hun middenveld ook nog willen versterken met Paul Pogba, die bij Manchester United nog maar één jaar contract heeft. Daardoor is er een opening voor een transfer en met Pogba zelf zou PSG zelfs al bijna een akkoord hebben. Tussen de clubs zal er wel nog stevig onderhandeld moeten worden.

LEES OOK: Marc Degryse ontroert iedereen met hartverscheurend verhaal

Heeft Club een goede deal gesloten voor Kossounou?

Meest recent

Mechele plots zwaar onder vuur: "Zo traag als dikke stront"

Brandon Mechele was tijdens de groepsfase één van de grote revelaties bij de Rode ...

4
4
Marc Degryse ontroert iedereen met hartverscheurend verhaal

Marc Degryse was jarenlang één van de absolute publiekslievelingen op de Belgische ...

8
8
WK-kater doorgespoeld: Real kondigt Oranje-smaakmaker aan

Nederland sneuvelde op pijnlijke wijze in de tweede ronde van het WK 2026. Eén ...

17
17
KRC Genk slaat enorme slag: contract tot medio 2030

Ook KRC Genk heeft zijn eerste oefenpot achter de rug en won zaterdag met 1-5 van het lokale ...

43
43
TRANSFERUURTJE: 'Schoktransfer Trossard, miljoenen voor Onyedika'

Terwijl het WK in Amerika helemaal is losgebarsten, begint de zomermercato in Europa op toerental te ...

214
214
Vandenbempt kan ogen niet geloven: “Geen refs uit JPL…”

De clash tussen Frankrijk en Paraguay blijft nazinderen. De topfavoriet won uiteindelijk met het ...

127
127
Supercomputer verbaast met update WK-kansen Rode Duivels

De 1/8e finales zijn van start gegaan op het WK en daarom kwam databureau OPTA met een nieuwe ...

92
92
WK-vloek achtervolgt Rode Duivels: ook tegen VS?

De Rode Duivels nemen het in de 1/8e finales op tegen gastland Verenigde Staten. België werd ...

133
133
Frankrijk in rep en roer: Mbappé houdt zich niet in

Frankrijk heeft de kwartfinale van het WK bereikt. In de 1/8e finales werd Paraguay verslagen, maar ...

193
193
Opvallende onthulling Doku: oproep aan Belgische fans

Jérémy Doku heeft zich nog niet echt kunnen laten zien dit WK. Er werd veer verwacht ...

126
126
Absurd drama: ex-Rode Duivel vecht voor zijn leven

Wat een gezellige zaterdagmiddag met familie had moeten worden, eindigde in een nachtmerrie die een ...

418
418
Waarom Oranje plots droomt van bondscoach Pep Guardiola

Nederland is nu al in de ban van de zoektocht naar de opvolger van Ronald Koeman. Plots dromen ze ...

61
61
Henry & co verschroeiend hard voor 'schande van het WK'

Frankrijk won met 0-1 van Paraguay. Die treffer viel na een strafschopdoelpunt. Paraguay speelde op ...

133
133
'Feyenoord ziet zeer interessante piste bij... OH Leuven'

Bij OH Leuven zouden ze de komende dagen en weken wel eens uitgaande transfers kunnen afronden. ...

34
34
Garcia maakt keuze: ‘onzichtbare’ kracht terug in de basis

De Rode Duivels spelen dinsdagochtend tegen de Verenigde Staten. Bondscoach Rudi Garcia gaat sowieso ...

480
480
Union SG met héél interessante deal: pitbull met goede voeten

Union SG was al héél actief op de transfermarkt. De Brusselaars hebben ook de nodige ...

115
115
Meunier-stunt bij Club Brugge krijgt opvallende wending

De geruchten tussen Thomas Meunier en Club Brugge komen elk jaar terug. Vroeger was een comeback te ...

1451
1451
'Te vroeg verkocht door Renard? Ex-RSCA'er plots grof wild'

Bij RSC Anderlecht maakten ze de afgelopen jaren héél veel verkeerde keuzes. Daardoor ...

277
277
Anderlecht in tijdsnood: Sibierski moet doorschakelen

Anderlecht speelde 0-0 tegen Boulogne. Een oefenmatch wil weinig zeggen, maar het is wél ...

638
638
Mbappé loodst Frankrijk voorbij schandalig Paraguay

Frankrijk nam het om 23u op tegen Paraguay. Les Bleus waren uiteraard de grote favoriet. Konden ze ...

292
292
Geen twijfel: waarom De Bruyne nét wel moet starten tegen de VS

Bondscoach Rudi Garcia gaat wisselen tegen de Verenigde Staten. Ondergetekende liet al meermaals ...

259
259
Belgische zorgen: drie Rode Duivels twijfelachtig voor VS

De Rode Duivels maken zich klaar voor de achtste finales van het WK tegen de Verenigde Staten, maar ...

354
354
Genadeloos Marokko kegelt Canada uit het WK

Marokko en Canada namen het vanavond tegen elkaar op in de eerste achtste finale. Het werd geen ...

98
98
Westerlo heeft wéér beet en passeert langs de kassa

KVC Westerlo heeft vandaag weer een uitgaande transfer afgerond. De Kemphanen hebben zoals verwacht ...

91
91
Club Brugge-fans schrikken: 10M voor oude bekende uit JPL

Club Brugge speurt verder naar extra versterking op de flank en kan daarvoor uitkomen bij een naam ...

662
662

Meer sportnieuws