Anderlecht zoekt nieuw gouden duo

1102
Anderlecht zoekt nieuw gouden duo

RSC Anderlecht haalde al meerdere fraaie versterkingen aan boord, maar toch is de transferhonger van de Belgische recordkampioen nog niet gestild. Het wordt bijvoorbeeld spannend afwachten hoe Sporting het vertrek van Lukas Nmecha en Albert Sambi Lokonga zal opvangen. Het duo was vorig seizoen toonaangevend in het Paars-Witte spelbeeld 


OFFENSIEVE ADERLATING

In de huidige transferperiode zwaaide RSC Anderlecht al twaalf vertrekkers uit, waarvan er slechts drie volgend seizoen ook daadwerkelijk gemist zullen worden in het Lotto Park. Sporting wilde Matt Miazga graag langer bij de club houden maar een verlengd verblijf van de Amerikaan bleek een te dure aangelegenheid. Lukas Nmecha, de topschutter van Anderlecht vorig seizoen, vond dat hij klaar was voor een stapje hogerop in zijn carrière en de Duitser komt volgend seizoen uit voor VfL Wolfsburg. Aanvoerder Albert Sambi Lokonga kon dan weer niet weerstaan aan de lokroep van Arsenal, waarmee hij een droomtransfer realiseerde.



Vooral de afwezigheid van Lukas Nmecha en Albert Sambi Lokonga zal volgend seizoen gevoeld worden, al anticipeerde Anderlecht reeds met de komst van onder meer Benito Raman, Lior Refaelov, Wesley Hoedt en Sergio Gomez. De twee voormalige sterkhouders van Anderlecht waren vorig seizoen verantwoordelijk voor bijna de helft van de Paars-Witte doelpuntenproductie. Nmecha lukte 18 goals + 3 assists en Sambi Lokonga 3 goals + 2 assists op een doelpuntentotaal van 60 eenheden. Vorig seizoen liep het bij Anderlecht al niet over qua offensief geweld en het vertrek van dit duo zal dus zeker goed ingevuld moeten worden.

LUKAS NMECHA

Lukas Nmecha is geen doelpuntenmaker pur sang, maar onder de vleugels van Vincent Kompany werd hij vorig seizoen wel de clubtopschutter van Anderlecht. De helft van zijn 18 gescoorde competitiedoelpunten kwamen er weliswaar vanop de stip, een spelfacet waarin Nmecha stilaan een specialist geworden is. In het Lotto Park beleefde hij veruit de productiefste jaargang van zijn jonge carrière en dat valt niet enkel aan zijn doelpunten te wijten.



Lukas Nmecha was een cruciale schakel in de ploeg van Vincent Kompany. Door zijn balvastheid, diepgang en uitstekende dribbel was de Duitser alomtegenwoordig in het offensieve spelbeeld van Anderlecht. Daarnaast is de 22-jarige enorm snel, bezit hij een groot voetballend vermogen en tevens een hoge voetbalintelligentie. ’t Is dan ook geen verrassing dat VfL Wolfsburg zijn kwaliteiten naar waarde schat en acht miljoen euro veil had voor hem.

ALBERT SAMBI LOKONGA

Albert Sambi Lokonga was vorig seizoen dan weer onmisbaar op het centrale middenveld van Anderlecht. Hij grossierde niet in aantal doelpunten of assists, wat overigens ook geen vereiste is in een rol als nummer zes of dynamische acht. Sambi Lokonga was daarentegen wel een belangrijke factor om het evenwicht in de ploeg te behouden en ook om aanvallen op te zetten. Daarnaast vervulde hij in de hoedanigheid van aanvoerder ook een leidinggevende functie in de ploeg.



Albert Sambi Lokonga zette vorig seizoen belangrijke stappen in zijn groeiproces en de 21-jarige evolueerde daarom tot een meer mature en kwalitatievere middenvelder. Ondanks die grotere volwassenheid verloochende Sambi Lokonga zijn specifieke spelstijl niet. De technisch onderlegde middenvelder viel nog steeds op door zijn flegmatieke en soms uitdagende manier van voetballen. Het wordt alvast boeiend om volgen hoe Sambi Lokonga zich zal kunnen profileren bij zijn nieuwe werkgever Arsenal.

OFFENSIEF DUO

 Het vertrek van Lukas Nmecha en Albert Sambi Lokonga laat aldus een grote leemte na bij RSC Anderlecht. Het duo was vorig seizoen erg belangrijk in het offensieve spelbeeld van Sporting en het wordt voor Vincent Kompany belangrijk om hun verlies adequaat op te vangen. Met Benito Raman en Lior Refaelov werden ondertussen al twee nieuwe offensieve spelers aangetrokken, maar het wordt nog afwachten wat hun invloed zal worden bij Anderlecht.



Lukas Nmecha (102) en Albert Sambi Lokonga (39)  behoorden vorig seizoen – samen met Francis Amuzu (44) - tot de spelers die het meeste doelpogingen ondernamen bij Anderlecht. Van een centrumspits zoals Nmecha kan dat wel verwacht worden, maar dat Sambi Lokonga al centrale middenvelder het derde meeste doelpogingen ondernam bij Sporting is best wel opvallend – en tegelijk ook veelzeggend over de offensieve slagkracht bij Anderlecht vorig seizoen.

SAMBI, DE REGISSEUR

Eenzelfde constatering betreft het aantal dribbels. Vorig seizoen was Lukas Nmecha bij Anderlecht de koning van de dribbel, geen enkele andere Anderlecht-speler kon zijn 176 aangegane één-tegen-één-dribbels overtreffen. Paul Mukairu (164), Francis Amuzu (119) en Albert Sambi Lokonga (103) volgden op een respectabele afstand van Nmecha. Van het voorgenoemde viertal blijft volgend seizoen trouwens enkel Amuzu over.



Op het gebied van doelpogingen en dribbels – twee belangrijke offensieve indicatoren - zal het vertrek van Lukas Nmecha en Albert Sambi Lokonga dus voor een flinke aderlating zorgen. Daarnaast verliest Anderlecht ook hun regisseur van vorig seizoen want Sambi Lokonga verstuurde toen in totaliteit maar liefst 1915 passes. Met dat enorme aantal was hij de primus bij Sporting en zelfs de nummer vijf in de Jupiler Pro League.

LEES OOK: Voetbalbond maakt aanduidingen refs speeldag 11 bekend

Zijn Nmecha en Sambi Lokonga onmisbaar?

Meest recent

Bosz wil Vanaken bij PSV: “Verrassend dat hij bij Club zit”

Hans Vanaken is al jaren dé sterkhouder op het middenveld van Club Brugge. De Rode Duivel ...

14
14
Van Bommel betrokken bij ontslag Gerets? Hij reageert

Eric Gerets is een icoon van PSV en woensdagavond neemt Club Brugge het op tegen de Nederlandse ...

28
28
Enorm manco KRC Genk onthuld: Vanhaezebrouck snoeihard

KRC Genk blijft in hetzelfde bedje ziek. Jess Thorup krijgt de ploeg maar niet volledig op de rails ...

32
32
Ex-Rode Duivel Toni Brogno op 53-jarige leeftijd overleden

Treurig nieuws: voormalige Rode Duivel Toni Brogno is op 53-jarige leeftijd overleden, dat werd ...

0
0
Bosz roept oorlogstaal voor Club: “Ook voor landsbelang”

Club Brugge moet woensdag op bezoek bij PSV namens de League Phase van de Champions League. Coach ...

119
119
‘Ontslag Compper op tafel: cruciaal oordeel nakend'

Marvin Compper staat zwaar onder druk bij Royal Antwerp FC. Na de broodnodige zege tegen Sporting ...

80
80
TRANSFERUURTJE: ‘KRC Genk slaat toe én baalt, record Club’

De zomermercato zit er al een tijdje op, maar de winterse transferperiode komt er weldra alweer aan. ...

183
183
Sonck snapt niets van trainersontslag: “Het beste voorbeeld”

In de Jupiler Pro League beginnen de clubs hard in te grijpen. Bij STVV werd Frédéric ...

191
191
Lavia naar absolute wereldtop? Opvallende uitspraak

Roméo Lavia staat er weer bij Chelsea. De Rode Duivel verdween na de interlandperiode even ...

64
64
Eric Gerets voorspelt Europese clash PSV – Club Brugge

Club Brugge neemt het woensdagavond op tegen PSV in de Champions League. Eric Gerets heeft een ...

376
376
Voetbalwereld reageert geschokt: van Courtois tot Barça

De voetbalwereld is opgeschrikt door een droevig incident. In de Spaanse tweede klasse overleed een ...

0
0
Vermeeren richting transfer: Antwerp-periode geeft doorslag

Royal Antwerp FC zit in de hoek waar de klappen vallen. The Great Old haalde Arthur Vermeeren op ...

369
369
Nieuw Club Brugge-systeem op komst: nog hoger niveau

Club Brugge is aan een straffe opmars bezig. De afgelopen seizoenen maakte Blauw-Zwart veel indruk ...

179
179
Voetbalwereld in rouw: Spaanse spits overlijdt na botsing

Voetbal is de belangrijkste bijzaak, maar af en toe wordt het spelletje plots wel erg relatief. Zo ...

0
0
Asian Cup jaar uitgesteld: grote impact Belgische clubs

Dat de voetbalkalender tegenwoordig bomvol zit, hoeven we hier vast niet meer te vertellen. Een ...

128
128
Voetbalbond maakt aanduidingen refs speeldag 11 bekend

Komend weeekend wordt in de Jupiler Pro League speeldag 11 afgerond. Ondertussen maakte de ...

117
117
PSV-Club Brugge lokt topscouts: één speler in de spotlights

In de Champions League neemt Club Brugge het woensdag op tegen PSV. Ongetwijfeld onder het toeziend ...

190
190
AA Gent vreest zwaar verdict: Burgess maanden out?

Donderdag neemt AA Gent het in de Conference League op tegen KuPS, maar niemand in de Planet Group ...

189
189
‘Geen greintje respect: Nederland kleineert Club Brugge’

In Nederland is de rekensom al gemaakt: PSV wint woensdag thuis van Club Brugge. Vreemd, want ...

1649
1649
Koppen rollen in JPL: zes trainers flirten met ontslag

Het heeft naar Belgische normen nog relatief lang geduurd, maar na KV Kortrijk besloten nu ook ...

385
385
Sonck ziet probleem bij Club Brugge: "Niet overtuigd"

Club Brugge gaat alweer een drukke week tegemoet. Woensdag trekt de landskampioen in de Champions ...

304
304
Anderlecht begaat grove blunder: miljoenen op het spel

Wie dacht dat de rust zou weerkeren in het Lotto Park na de 4-1 zege tegen Westerlo, komt bedrogen ...

325
325
Vanaken en PSV: CL-topper zorgt voor hoog oplopende emoties

Woensdag staat Hans Vanaken met Club Brugge tegenover PSV, een tegenstander die voor hem veel meer ...

94
94
Anderlecht-aanpak met de grond gelijkgemaakt

Het rommelt nog steeds bij RSC Anderlecht. Vorige week was Kenneth Bornauw snoeihard in een ...

229
229
Hommeles bij Antwerp: Sonck spreekt Compper resoluut tegen

Het is hommeles bij Royal Antwerp FC. De trein blijft maar sputteren en Marvin Compper staat al een ...

253
253

Meer sportnieuws