Anderlecht zoekt nieuw gouden duo

1102
Anderlecht zoekt nieuw gouden duo

RSC Anderlecht haalde al meerdere fraaie versterkingen aan boord, maar toch is de transferhonger van de Belgische recordkampioen nog niet gestild. Het wordt bijvoorbeeld spannend afwachten hoe Sporting het vertrek van Lukas Nmecha en Albert Sambi Lokonga zal opvangen. Het duo was vorig seizoen toonaangevend in het Paars-Witte spelbeeld 


OFFENSIEVE ADERLATING

In de huidige transferperiode zwaaide RSC Anderlecht al twaalf vertrekkers uit, waarvan er slechts drie volgend seizoen ook daadwerkelijk gemist zullen worden in het Lotto Park. Sporting wilde Matt Miazga graag langer bij de club houden maar een verlengd verblijf van de Amerikaan bleek een te dure aangelegenheid. Lukas Nmecha, de topschutter van Anderlecht vorig seizoen, vond dat hij klaar was voor een stapje hogerop in zijn carrière en de Duitser komt volgend seizoen uit voor VfL Wolfsburg. Aanvoerder Albert Sambi Lokonga kon dan weer niet weerstaan aan de lokroep van Arsenal, waarmee hij een droomtransfer realiseerde.



Vooral de afwezigheid van Lukas Nmecha en Albert Sambi Lokonga zal volgend seizoen gevoeld worden, al anticipeerde Anderlecht reeds met de komst van onder meer Benito Raman, Lior Refaelov, Wesley Hoedt en Sergio Gomez. De twee voormalige sterkhouders van Anderlecht waren vorig seizoen verantwoordelijk voor bijna de helft van de Paars-Witte doelpuntenproductie. Nmecha lukte 18 goals + 3 assists en Sambi Lokonga 3 goals + 2 assists op een doelpuntentotaal van 60 eenheden. Vorig seizoen liep het bij Anderlecht al niet over qua offensief geweld en het vertrek van dit duo zal dus zeker goed ingevuld moeten worden.

LUKAS NMECHA

Lukas Nmecha is geen doelpuntenmaker pur sang, maar onder de vleugels van Vincent Kompany werd hij vorig seizoen wel de clubtopschutter van Anderlecht. De helft van zijn 18 gescoorde competitiedoelpunten kwamen er weliswaar vanop de stip, een spelfacet waarin Nmecha stilaan een specialist geworden is. In het Lotto Park beleefde hij veruit de productiefste jaargang van zijn jonge carrière en dat valt niet enkel aan zijn doelpunten te wijten.



Lukas Nmecha was een cruciale schakel in de ploeg van Vincent Kompany. Door zijn balvastheid, diepgang en uitstekende dribbel was de Duitser alomtegenwoordig in het offensieve spelbeeld van Anderlecht. Daarnaast is de 22-jarige enorm snel, bezit hij een groot voetballend vermogen en tevens een hoge voetbalintelligentie. ’t Is dan ook geen verrassing dat VfL Wolfsburg zijn kwaliteiten naar waarde schat en acht miljoen euro veil had voor hem.

ALBERT SAMBI LOKONGA

Albert Sambi Lokonga was vorig seizoen dan weer onmisbaar op het centrale middenveld van Anderlecht. Hij grossierde niet in aantal doelpunten of assists, wat overigens ook geen vereiste is in een rol als nummer zes of dynamische acht. Sambi Lokonga was daarentegen wel een belangrijke factor om het evenwicht in de ploeg te behouden en ook om aanvallen op te zetten. Daarnaast vervulde hij in de hoedanigheid van aanvoerder ook een leidinggevende functie in de ploeg.



Albert Sambi Lokonga zette vorig seizoen belangrijke stappen in zijn groeiproces en de 21-jarige evolueerde daarom tot een meer mature en kwalitatievere middenvelder. Ondanks die grotere volwassenheid verloochende Sambi Lokonga zijn specifieke spelstijl niet. De technisch onderlegde middenvelder viel nog steeds op door zijn flegmatieke en soms uitdagende manier van voetballen. Het wordt alvast boeiend om volgen hoe Sambi Lokonga zich zal kunnen profileren bij zijn nieuwe werkgever Arsenal.

OFFENSIEF DUO

 Het vertrek van Lukas Nmecha en Albert Sambi Lokonga laat aldus een grote leemte na bij RSC Anderlecht. Het duo was vorig seizoen erg belangrijk in het offensieve spelbeeld van Sporting en het wordt voor Vincent Kompany belangrijk om hun verlies adequaat op te vangen. Met Benito Raman en Lior Refaelov werden ondertussen al twee nieuwe offensieve spelers aangetrokken, maar het wordt nog afwachten wat hun invloed zal worden bij Anderlecht.



Lukas Nmecha (102) en Albert Sambi Lokonga (39)  behoorden vorig seizoen – samen met Francis Amuzu (44) - tot de spelers die het meeste doelpogingen ondernamen bij Anderlecht. Van een centrumspits zoals Nmecha kan dat wel verwacht worden, maar dat Sambi Lokonga al centrale middenvelder het derde meeste doelpogingen ondernam bij Sporting is best wel opvallend – en tegelijk ook veelzeggend over de offensieve slagkracht bij Anderlecht vorig seizoen.

SAMBI, DE REGISSEUR

Eenzelfde constatering betreft het aantal dribbels. Vorig seizoen was Lukas Nmecha bij Anderlecht de koning van de dribbel, geen enkele andere Anderlecht-speler kon zijn 176 aangegane één-tegen-één-dribbels overtreffen. Paul Mukairu (164), Francis Amuzu (119) en Albert Sambi Lokonga (103) volgden op een respectabele afstand van Nmecha. Van het voorgenoemde viertal blijft volgend seizoen trouwens enkel Amuzu over.



Op het gebied van doelpogingen en dribbels – twee belangrijke offensieve indicatoren - zal het vertrek van Lukas Nmecha en Albert Sambi Lokonga dus voor een flinke aderlating zorgen. Daarnaast verliest Anderlecht ook hun regisseur van vorig seizoen want Sambi Lokonga verstuurde toen in totaliteit maar liefst 1915 passes. Met dat enorme aantal was hij de primus bij Sporting en zelfs de nummer vijf in de Jupiler Pro League.

LEES OOK: TRANSFERUURTJE: 'Genk slaat toe bij Anderlecht, zware klap Talbi'

Zijn Nmecha en Sambi Lokonga onmisbaar?

Meest recent

Thorup geeft duidelijk signaal aan Anderlecht

KRC Genk wist zich de laatste matchen te herpakken. Ze boekten een 7 op 12 en trekken dus met een ...

13
13
Maakt Sibierski dezelfde fout als Renard en Fredberg?

Bij RSC Anderlecht hebben ze Basile Vroninks verkocht aan KV Kortrijk. Het is logisch dat er een ...

63
63
Club-fans perplex: Julie Vanloo zorgt voor kippenvel

Julie Vanloo heeft vrijdagavond opnieuw laten zien waarom ze zo belangrijk is voor de Belgian Cats. ...

18
18
Aanwinst AA Gent: "Misschien ben ik wel te snel"

AA Gent deed niet héél veel transfers, maar voorlopig zijn het wel goede aanwinsten. ...

47
47
Vanhaezebrouck velt oordeel over transfers van Anderlecht

RSC Anderlecht haalde elf nieuwe spelers deze zomer. We vinden het verrassend dat daar zoveel ophef ...

349
349
Friis ontstemd over gerucht: "Dat is totaal niét waar"

Cercle Brugge neemt het dit weekend op tegen AA Gent. Coach Lars Friis zag nog wat nieuwe spelers ...

51
51
"Denkt dat hij God is"-Van Gucht neergesabeld door kijker

Ruben Van Gucht heeft zich opnieuw stevig uitgesproken over zijn veelbesproken passage in De ...

72
72
Simons in de wolken: "Hij kan 'dodelijk' zijn"

Bij OH Leuven is het al alle hens aan dek. Dit weekend moéten ze punten pakken. Coach Timmy ...

41
41
RSCA investeert zwaar: Sibierski geeft Bruno véél wapens

RSC Anderlecht kende een zeer drukke zomermercato. Het is duidelijk dat de ploeg is versterkt. ...

323
323
Toptransfer KRC Genk: "Normaal ging ik naar Club Brugge"

Soms kan een carrière een opmerkelijke omweg nemen. Vraag dat maar aan Rafiu Durosinmi. De ...

225
225
Crisis bij KV Mechelen: "Dit is schandalig, een afgang!"

KV Mechelen zit in de penarie. De Maneblussers verloren kansloos met 0-4 van KVC Westerlo. Het is ...

239
239
‘Seys-kamp pakt Club Brugge genadeloos terug’

Club Brugge wil Joaquin Seys koste wat het kost nog minstens één seizoen houden. ...

578
578
Vanhaezebrouck bijzonder scherp voor Club Brugge

De zomermercato ligt eindelijk achter de rug. Hein Vanhazebrouck volgde het allemaal met een dosis ...

196
196
KRC Genk hoopt op missing link: "Flinke stap omhoog naar JPL"

KRC Genk haalde richting het einde van de mercato een zeer broodnodige aanwinst. De Limburgers ...

111
111
Anderlecht met probleem: van topper tot vergeetput

Bij RSC Anderlecht zitten ze met een probleem, of verandert er eerstdaags nog iets? Eén van ...

355
355
Compper verrast na matige match: "Dit is stap vooruit"

Antwerp begon het seizoen verrassend sterk met een zes op zes, maar daar blijft intussen weinig van ...

227
227
Standard maakt indruk: "Er broeit iets"

Het is na zaterdagavond drummen aan de top van het klassement in de Jupiler Pro League. Union nam de ...

209
209
Storm hinkt op twee gedachten na droomdebuut

Westerlo heeft zaterdagavond eindelijk zijn eerste overwinning van het seizoen kunnen pakken. Het ...

93
93
Standard klopt zwak Antwerp, STVV haalt fors uit

Er stonden zaterdagavond nog twee wedstrijden op het programma in de Jupiler Pro League. Standard ...

168
168
PSV maakt statement in gepeperde kraker tegen Ajax

In de Eredivisie had de vijfde speeldag zaterdagavond meteen een absolute kraker in petto. ...

102
102
Jong Genk geeft de Spor pak voor de broek in derty

Sporting Hasselt begon zeer knap aan het seizoen in de Challenger Pro League met een zes op zes, ...

241
241
Hayen moet al ontslag vrezen: "Heel teleurstellend"

Nicky Hayen maakte deze zomer middenin de voorbereiding plots de overstap van KRC Genk naar Burnley. ...

281
281
AA Gent krijgt fikse opsteker na 252 dagen afwezigheid

Voor AA Gent is het nieuwe seizoen tot dusver uitstekend begonnen. De Buffalo's wisten drie ...

98
98
Hubert ziet nog één werkpunt voor straffe matchwinnaar

Union prijkt al zeker tot zondagmiddag aan de leiding in de Jupiler Pro League. De Brusselaars ...

36
36
Kompany én De Bruyne beleven baalavonden

Zaterdagavond waren in het buitenland Kevin De Bruyne en Vincent Kompany aan zet. Zij beleefden ...

142
142

Meer sportnieuws