Anderlecht zoekt nieuw gouden duo

1102
Anderlecht zoekt nieuw gouden duo

RSC Anderlecht haalde al meerdere fraaie versterkingen aan boord, maar toch is de transferhonger van de Belgische recordkampioen nog niet gestild. Het wordt bijvoorbeeld spannend afwachten hoe Sporting het vertrek van Lukas Nmecha en Albert Sambi Lokonga zal opvangen. Het duo was vorig seizoen toonaangevend in het Paars-Witte spelbeeld 


OFFENSIEVE ADERLATING

In de huidige transferperiode zwaaide RSC Anderlecht al twaalf vertrekkers uit, waarvan er slechts drie volgend seizoen ook daadwerkelijk gemist zullen worden in het Lotto Park. Sporting wilde Matt Miazga graag langer bij de club houden maar een verlengd verblijf van de Amerikaan bleek een te dure aangelegenheid. Lukas Nmecha, de topschutter van Anderlecht vorig seizoen, vond dat hij klaar was voor een stapje hogerop in zijn carrière en de Duitser komt volgend seizoen uit voor VfL Wolfsburg. Aanvoerder Albert Sambi Lokonga kon dan weer niet weerstaan aan de lokroep van Arsenal, waarmee hij een droomtransfer realiseerde.



Vooral de afwezigheid van Lukas Nmecha en Albert Sambi Lokonga zal volgend seizoen gevoeld worden, al anticipeerde Anderlecht reeds met de komst van onder meer Benito Raman, Lior Refaelov, Wesley Hoedt en Sergio Gomez. De twee voormalige sterkhouders van Anderlecht waren vorig seizoen verantwoordelijk voor bijna de helft van de Paars-Witte doelpuntenproductie. Nmecha lukte 18 goals + 3 assists en Sambi Lokonga 3 goals + 2 assists op een doelpuntentotaal van 60 eenheden. Vorig seizoen liep het bij Anderlecht al niet over qua offensief geweld en het vertrek van dit duo zal dus zeker goed ingevuld moeten worden.

LUKAS NMECHA

Lukas Nmecha is geen doelpuntenmaker pur sang, maar onder de vleugels van Vincent Kompany werd hij vorig seizoen wel de clubtopschutter van Anderlecht. De helft van zijn 18 gescoorde competitiedoelpunten kwamen er weliswaar vanop de stip, een spelfacet waarin Nmecha stilaan een specialist geworden is. In het Lotto Park beleefde hij veruit de productiefste jaargang van zijn jonge carrière en dat valt niet enkel aan zijn doelpunten te wijten.



Lukas Nmecha was een cruciale schakel in de ploeg van Vincent Kompany. Door zijn balvastheid, diepgang en uitstekende dribbel was de Duitser alomtegenwoordig in het offensieve spelbeeld van Anderlecht. Daarnaast is de 22-jarige enorm snel, bezit hij een groot voetballend vermogen en tevens een hoge voetbalintelligentie. ’t Is dan ook geen verrassing dat VfL Wolfsburg zijn kwaliteiten naar waarde schat en acht miljoen euro veil had voor hem.

ALBERT SAMBI LOKONGA

Albert Sambi Lokonga was vorig seizoen dan weer onmisbaar op het centrale middenveld van Anderlecht. Hij grossierde niet in aantal doelpunten of assists, wat overigens ook geen vereiste is in een rol als nummer zes of dynamische acht. Sambi Lokonga was daarentegen wel een belangrijke factor om het evenwicht in de ploeg te behouden en ook om aanvallen op te zetten. Daarnaast vervulde hij in de hoedanigheid van aanvoerder ook een leidinggevende functie in de ploeg.



Albert Sambi Lokonga zette vorig seizoen belangrijke stappen in zijn groeiproces en de 21-jarige evolueerde daarom tot een meer mature en kwalitatievere middenvelder. Ondanks die grotere volwassenheid verloochende Sambi Lokonga zijn specifieke spelstijl niet. De technisch onderlegde middenvelder viel nog steeds op door zijn flegmatieke en soms uitdagende manier van voetballen. Het wordt alvast boeiend om volgen hoe Sambi Lokonga zich zal kunnen profileren bij zijn nieuwe werkgever Arsenal.

OFFENSIEF DUO

 Het vertrek van Lukas Nmecha en Albert Sambi Lokonga laat aldus een grote leemte na bij RSC Anderlecht. Het duo was vorig seizoen erg belangrijk in het offensieve spelbeeld van Sporting en het wordt voor Vincent Kompany belangrijk om hun verlies adequaat op te vangen. Met Benito Raman en Lior Refaelov werden ondertussen al twee nieuwe offensieve spelers aangetrokken, maar het wordt nog afwachten wat hun invloed zal worden bij Anderlecht.



Lukas Nmecha (102) en Albert Sambi Lokonga (39)  behoorden vorig seizoen – samen met Francis Amuzu (44) - tot de spelers die het meeste doelpogingen ondernamen bij Anderlecht. Van een centrumspits zoals Nmecha kan dat wel verwacht worden, maar dat Sambi Lokonga al centrale middenvelder het derde meeste doelpogingen ondernam bij Sporting is best wel opvallend – en tegelijk ook veelzeggend over de offensieve slagkracht bij Anderlecht vorig seizoen.

SAMBI, DE REGISSEUR

Eenzelfde constatering betreft het aantal dribbels. Vorig seizoen was Lukas Nmecha bij Anderlecht de koning van de dribbel, geen enkele andere Anderlecht-speler kon zijn 176 aangegane één-tegen-één-dribbels overtreffen. Paul Mukairu (164), Francis Amuzu (119) en Albert Sambi Lokonga (103) volgden op een respectabele afstand van Nmecha. Van het voorgenoemde viertal blijft volgend seizoen trouwens enkel Amuzu over.



Op het gebied van doelpogingen en dribbels – twee belangrijke offensieve indicatoren - zal het vertrek van Lukas Nmecha en Albert Sambi Lokonga dus voor een flinke aderlating zorgen. Daarnaast verliest Anderlecht ook hun regisseur van vorig seizoen want Sambi Lokonga verstuurde toen in totaliteit maar liefst 1915 passes. Met dat enorme aantal was hij de primus bij Sporting en zelfs de nummer vijf in de Jupiler Pro League.

LEES OOK: Lokonga viert, Deman en Werder met dolle slotfase

Zijn Nmecha en Sambi Lokonga onmisbaar?

Meest recent

Club Brugge-Genk: op de sukkel bij AC Milan, held bij Ajax

Club Brugge en KRC Genk nemen het vandaag op tegen elkaar. De twee teams hebben de beste track ...

5
5
‘Oorlog bij Fenerbahçe: Lukaku compleet vernederd’

Romelu Lukaku kreeg bij Fenerbahçe eindelijk waar hij al weken op wachtte: een basisplaats. ...

256
256
KRC Genk weet nu al: toptransfer na amper één seizoen

KRC Genk is een club die een zeer goed aankoopbeleid heeft. De Limburgers hebben niet de middelen om ...

42
42
Hoe Kompany een moderne kunstenaar op noppen creëerde

Vincent Kompany is een coach die spelers beter maakt. Dat bewijst hij ondertussen al heel zijn ...

36
36
Helemaal ontbolsterd onder Leko: nieuwe sterkhouder bij Club

Ivan Leko is met Club Brugge inzake resultaten goed gestart aan het seizoen. Onder de Kroaat is ...

117
117
Kopzorgen om Bentayeb: Bruno geeft eerste reactie

Het RSC Anderlecht gelukt om de interland-break in te zetten met een overtuigende prestatie. ...

185
185
Staande ovatie bij Anderlecht: kranten geven dikke 8 op 10

RSC Anderlecht heeft zijn Europese nederlaag tegen Olympique Lyon op passende wijze doorgespoeld. Op ...

630
630
Cercle Brugge pakt 3 op 21: Friis luidt alarmbel

Cercle Brugge is er niet in geslaagd om de interland-periode al winnend in te zetten. Groen-Zwart ...

107
107
Barça zet krankzinnige reeks voort na hattrick; zure slipper Ajax

Er staat dit seizoen geen maat op FC Barcelona. De Spaanse kampioen won tot dusver al zijn ...

45
45
Anderlecht blinkt: Winkler passeert twee maal langs kassa

Komt de interlandbreak ongelegen voor Anderlecht of niet? De recordkampioen speelde vanavond een ...

254
254
Gefrustreerd KV mist gouden kans op eerste zege in Limburg

Met het ingaan van de interlandbreak blijft KV Mechelen voorlopig vruchteloos jagen op een eerste ...

67
67
Mazzu herleeft bij Eupen en zet opmars voort in CPL

De Panda's lijken klaar om een rol van betekenis te spelen in de Challenger Pro League. Onder ...

47
47
"Zij lopen op laatste benen" - Nieuwe afscheidsronde bij Duivels?

Aanstaande maandag beginnen de Rode Duivels aan een gloednieuw hoofdstuk onder het bewind van ...

196
196
Genk rekent zich rijk: drie miljoenentransfers op agenda

KRC Genk is één van de vele Belgische clubs die voor een groot deel afhankelijk zijn ...

286
286
Leko dropt selectie: Club krijgt fikse opsteker voor Genk

Club Brugge staat vlak voor de interland-break voor nog een stevige uitdaging. Zo krijgt de ...

260
260
Nieuwe leider in Bundesliga; comeback Inter in Serie A-clash

In de Duitse Bundesliga heeft Borussia Dortmund de leidersplaats zaterdag verovert. De Italiaanse ...

73
73
Zebra's denderen voort, Cercle boot in na doelpuntenkermis

Waar stopt het voetbalsprookje van Sporting Charleroi? De Zebra's blijven maar door de competitie ...

25
25
‘Van Bommel pakt uit met drastisch De Bruyne-besluit’

Kevin De Bruyne zorgde onlangs plots voor grote ongerustheid bij Napoli. De Rode Duivel moest in de ...

162
162
Jelle Vossen verwerkt absolute mokerslag bij Beerschot

Beerschot kende zaterdag een topnamiddag met een overwinning op het veld van Sporting Hasselt, maar ...

450
450
CEO OHL haalt vernietigend uit: "Het klopt voor geen meter"

OH Leuven heeft zaterdag eindelijk de eerste competitiezege van het seizoen geboekt. De 2-0 ...

140
140
Opvolger KVO in zware crisis: rechter grijpt keihard in

De crisis bij KV Diksmuide Oostende neemt een nieuwe wending. Nadat binnen de club verdeeldheid ...

62
62
Nicky Hayen beleeft absoluut horrorscenario in Engeland

Nicky Hayen heeft opnieuw een flinke klap moeten verwerken in Engeland. Burnley leek zaterdag ...

260
260
Verheye en Kerkhofs balen: Beerschot pakt koppositie

De kraker tussen promovendus Sporting Hasselt en leider Beerschot heeft een nipte zege opgeleverd ...

102
102
OHL tankt vertrouwen: Simons en co vloeren gewonde Wolven

Eindelijk! Dat zal ongetwijfeld het gevoel zijn bij de spelers, staff en supporters van OHL. De ...

19
19
Brighton geeft Arsenal pak voor de broek

In de Premier League moest Arsenal aan de bak tegen Brighton & Hove Albion. Een pittige ...

32
32

Meer sportnieuws