Anderlecht zoekt nieuw gouden duo

1102
Anderlecht zoekt nieuw gouden duo

RSC Anderlecht haalde al meerdere fraaie versterkingen aan boord, maar toch is de transferhonger van de Belgische recordkampioen nog niet gestild. Het wordt bijvoorbeeld spannend afwachten hoe Sporting het vertrek van Lukas Nmecha en Albert Sambi Lokonga zal opvangen. Het duo was vorig seizoen toonaangevend in het Paars-Witte spelbeeld 


OFFENSIEVE ADERLATING

In de huidige transferperiode zwaaide RSC Anderlecht al twaalf vertrekkers uit, waarvan er slechts drie volgend seizoen ook daadwerkelijk gemist zullen worden in het Lotto Park. Sporting wilde Matt Miazga graag langer bij de club houden maar een verlengd verblijf van de Amerikaan bleek een te dure aangelegenheid. Lukas Nmecha, de topschutter van Anderlecht vorig seizoen, vond dat hij klaar was voor een stapje hogerop in zijn carrière en de Duitser komt volgend seizoen uit voor VfL Wolfsburg. Aanvoerder Albert Sambi Lokonga kon dan weer niet weerstaan aan de lokroep van Arsenal, waarmee hij een droomtransfer realiseerde.



Vooral de afwezigheid van Lukas Nmecha en Albert Sambi Lokonga zal volgend seizoen gevoeld worden, al anticipeerde Anderlecht reeds met de komst van onder meer Benito Raman, Lior Refaelov, Wesley Hoedt en Sergio Gomez. De twee voormalige sterkhouders van Anderlecht waren vorig seizoen verantwoordelijk voor bijna de helft van de Paars-Witte doelpuntenproductie. Nmecha lukte 18 goals + 3 assists en Sambi Lokonga 3 goals + 2 assists op een doelpuntentotaal van 60 eenheden. Vorig seizoen liep het bij Anderlecht al niet over qua offensief geweld en het vertrek van dit duo zal dus zeker goed ingevuld moeten worden.

LUKAS NMECHA

Lukas Nmecha is geen doelpuntenmaker pur sang, maar onder de vleugels van Vincent Kompany werd hij vorig seizoen wel de clubtopschutter van Anderlecht. De helft van zijn 18 gescoorde competitiedoelpunten kwamen er weliswaar vanop de stip, een spelfacet waarin Nmecha stilaan een specialist geworden is. In het Lotto Park beleefde hij veruit de productiefste jaargang van zijn jonge carrière en dat valt niet enkel aan zijn doelpunten te wijten.



Lukas Nmecha was een cruciale schakel in de ploeg van Vincent Kompany. Door zijn balvastheid, diepgang en uitstekende dribbel was de Duitser alomtegenwoordig in het offensieve spelbeeld van Anderlecht. Daarnaast is de 22-jarige enorm snel, bezit hij een groot voetballend vermogen en tevens een hoge voetbalintelligentie. ’t Is dan ook geen verrassing dat VfL Wolfsburg zijn kwaliteiten naar waarde schat en acht miljoen euro veil had voor hem.

ALBERT SAMBI LOKONGA

Albert Sambi Lokonga was vorig seizoen dan weer onmisbaar op het centrale middenveld van Anderlecht. Hij grossierde niet in aantal doelpunten of assists, wat overigens ook geen vereiste is in een rol als nummer zes of dynamische acht. Sambi Lokonga was daarentegen wel een belangrijke factor om het evenwicht in de ploeg te behouden en ook om aanvallen op te zetten. Daarnaast vervulde hij in de hoedanigheid van aanvoerder ook een leidinggevende functie in de ploeg.



Albert Sambi Lokonga zette vorig seizoen belangrijke stappen in zijn groeiproces en de 21-jarige evolueerde daarom tot een meer mature en kwalitatievere middenvelder. Ondanks die grotere volwassenheid verloochende Sambi Lokonga zijn specifieke spelstijl niet. De technisch onderlegde middenvelder viel nog steeds op door zijn flegmatieke en soms uitdagende manier van voetballen. Het wordt alvast boeiend om volgen hoe Sambi Lokonga zich zal kunnen profileren bij zijn nieuwe werkgever Arsenal.

OFFENSIEF DUO

 Het vertrek van Lukas Nmecha en Albert Sambi Lokonga laat aldus een grote leemte na bij RSC Anderlecht. Het duo was vorig seizoen erg belangrijk in het offensieve spelbeeld van Sporting en het wordt voor Vincent Kompany belangrijk om hun verlies adequaat op te vangen. Met Benito Raman en Lior Refaelov werden ondertussen al twee nieuwe offensieve spelers aangetrokken, maar het wordt nog afwachten wat hun invloed zal worden bij Anderlecht.



Lukas Nmecha (102) en Albert Sambi Lokonga (39)  behoorden vorig seizoen – samen met Francis Amuzu (44) - tot de spelers die het meeste doelpogingen ondernamen bij Anderlecht. Van een centrumspits zoals Nmecha kan dat wel verwacht worden, maar dat Sambi Lokonga al centrale middenvelder het derde meeste doelpogingen ondernam bij Sporting is best wel opvallend – en tegelijk ook veelzeggend over de offensieve slagkracht bij Anderlecht vorig seizoen.

SAMBI, DE REGISSEUR

Eenzelfde constatering betreft het aantal dribbels. Vorig seizoen was Lukas Nmecha bij Anderlecht de koning van de dribbel, geen enkele andere Anderlecht-speler kon zijn 176 aangegane één-tegen-één-dribbels overtreffen. Paul Mukairu (164), Francis Amuzu (119) en Albert Sambi Lokonga (103) volgden op een respectabele afstand van Nmecha. Van het voorgenoemde viertal blijft volgend seizoen trouwens enkel Amuzu over.



Op het gebied van doelpogingen en dribbels – twee belangrijke offensieve indicatoren - zal het vertrek van Lukas Nmecha en Albert Sambi Lokonga dus voor een flinke aderlating zorgen. Daarnaast verliest Anderlecht ook hun regisseur van vorig seizoen want Sambi Lokonga verstuurde toen in totaliteit maar liefst 1915 passes. Met dat enorme aantal was hij de primus bij Sporting en zelfs de nummer vijf in de Jupiler Pro League.

LEES OOK: Anderlecht ziet groot lichtpunt opstaan tegen Lyon

Zijn Nmecha en Sambi Lokonga onmisbaar?

Meest recent

Anderlecht ziet groot lichtpunt opstaan tegen Lyon

RSC Anderlecht ging in eigen huis onderuit tegen Olympique Lyon. Vooral de mindere eerste helft werd ...

2
2
Ballon d’Or-campagne: Messi schittert met goal en trofee

Lionel Messi schitterde het afgelopen WK in de Verenigde Staten, Mexico en Canada. De Argentijn zet ...

5
5
OHL neemt nog na zomermercato afscheid van toptalent

De zomermercato zit erop, maar toch slikt Oud-Heverlee Leuven nog een ferme domper. OHL ziet nog een ...

13
13
Vitor Bruno steekt hand in eigen boezem: “Mijn fout”

RSC Anderlecht nam het in de eerste groepsmatch van de Europa League op tegen Olympique Lyon. ...

104
104
Mbappé afgemaakt na scheldtirade: Franse superster woedend

Real Madrid won afgelopen speeldag met het kleinste verschil van Elche. In het slot werd het 2-3 ...

63
63
Cvetkovic geeft dé oorzaak voor wisselvallig Anderlecht

Steven Defour vond het vreemd dat Mihajlo Cvetkovic startte tegen Lyon, maar dat was het niet. De ...

130
130
Chelsea verrast iedereen met zeer groot nieuws

Chelsea is nog maar eens matig aan het seizoen begonnen. De Engelsen zijn ondanks het spenderen van ...

46
46
Uitblinker én tegenvaller bij RSCA: "Geloof nog in hem"

RSC Anderlecht speelde zeer wisselvallig tegen Lyon. Een zeer povere eerste helft, een goede tweede. ...

323
323
‘Eerste stunt Van Bommel: compleet nieuw spitsenduo’

Mark van Bommel krijgt bij zijn eerste selectie meteen een stevig spitsenprobleem voorgeschoteld. ...

669
669
Zorgen voor Hubert: "Dit is erg hard"

Union SG met vanavond aan de bak tegen Viktoria Plzen. Een ploeg die ze in principe moeten kunnen ...

76
76
Coosemans en Maamar scherp na verlies van Anderlecht

RSC Anderlecht opende de League Phase in de Europa League met een verliespartij tegen Lyon. Colin ...

247
247
Bruno zet de puntjes op de i na nederlaag van Anderlecht

RSC Anderlecht verloor met 1-2 van Olympique Lyon en dat was een logische nederlaag. De Brusselaars ...

358
358
Tedesco zwaar in de nesten: coach zit met groot probleem

Domenico Tedeco is alweer ontslagen. Na amper 99 dagen mocht hij zijn koffers pakken bij Bologna. ...

81
81
Zorgt Van Bommel voor verrassende Duivel bij KRC Genk?

Vrijdag maakt Mark van Bommel zijn eerste selectie bekend. Er worden veel namen genoemd als ...

247
247
Anderlecht genekt door VAR? Vandenbempt fileert Mata-fase

RSC Anderlecht heeft woensdagavond zijn meerdere moeten erkennen in Olympique Lyon: 1-2. Gezien het ...

984
984
Scorende De Cuyper blameert Tielemans; Barça scoort er zeven

Manchester United is een zoveelste deceptie rijker. Met Youri Tielemans als kapitein werd MUFC ...

80
80
UEL: Lukebakio schittert in San Siro; Yaremchuk matchwinnaar

De eerste wedstrijden van de openingsspeeldag in de Europa League zijn achter de rug. En dat leverde ...

50
50
Stunt blijft uit: Anderlecht komt rampstart niet te boven tegen Lyon

RSC Anderlecht is er niet in geslaagd om de League Phase van de Europa League op gang te trappen met ...

157
157
Union winnaar Europa League? CEO reageert na straffe voorspelling

Union SG slaagde er uiteindelijk niet in om zich via de voorrondes te plaatsen voor de League Phase ...

117
117
Erfgenaam Vanaken gezocht: "Hij had geen plaats bij beste Club"

Club Brugge won zondagmiddag met 3-1 van Antwerp FC terwijl Hans Vanaken met een blessure vanuit de ...

490
490
Anderlecht ziet sterretjes tegen Lyon: "Hij is een ramp"

RSC Anderlecht heeft woensdagavond zijn campagne in de League Phase van de Europa League op gang ...

324
324
Genk sputtert voorin: duo geslachtofferd in basiself?

KRC Genk is zijn perfecte thuisrapport kwijt. De Limburgers bleven zondagnamiddag immers op een ...

463
463
Vertederende beelden: Duranville geniet van Anderlecht-terugkeer

RSC Anderlecht kruist woensdagavond de degens met Olympique Lyon. Bij de Fransen begint Julien ...

129
129
Anderlecht-Lyon: Bruno verrast iedereen met onuitgegeven ploeg

RSC Anderlecht staat woensdagavond voor een mooie uitdaging. Paars-Wit opent dan zijn campagne in de ...

96
96
Anderlecht maakt indruk: opvallende voorspelling Lyon-coach

RSC Anderlecht begint woensdagavond aan zijn campagne in de League Phase van de Europa League. Zo ...

313
313

Meer sportnieuws