Anderlecht zoekt nieuw gouden duo

1102
Anderlecht zoekt nieuw gouden duo

RSC Anderlecht haalde al meerdere fraaie versterkingen aan boord, maar toch is de transferhonger van de Belgische recordkampioen nog niet gestild. Het wordt bijvoorbeeld spannend afwachten hoe Sporting het vertrek van Lukas Nmecha en Albert Sambi Lokonga zal opvangen. Het duo was vorig seizoen toonaangevend in het Paars-Witte spelbeeld 


OFFENSIEVE ADERLATING

In de huidige transferperiode zwaaide RSC Anderlecht al twaalf vertrekkers uit, waarvan er slechts drie volgend seizoen ook daadwerkelijk gemist zullen worden in het Lotto Park. Sporting wilde Matt Miazga graag langer bij de club houden maar een verlengd verblijf van de Amerikaan bleek een te dure aangelegenheid. Lukas Nmecha, de topschutter van Anderlecht vorig seizoen, vond dat hij klaar was voor een stapje hogerop in zijn carrière en de Duitser komt volgend seizoen uit voor VfL Wolfsburg. Aanvoerder Albert Sambi Lokonga kon dan weer niet weerstaan aan de lokroep van Arsenal, waarmee hij een droomtransfer realiseerde.



Vooral de afwezigheid van Lukas Nmecha en Albert Sambi Lokonga zal volgend seizoen gevoeld worden, al anticipeerde Anderlecht reeds met de komst van onder meer Benito Raman, Lior Refaelov, Wesley Hoedt en Sergio Gomez. De twee voormalige sterkhouders van Anderlecht waren vorig seizoen verantwoordelijk voor bijna de helft van de Paars-Witte doelpuntenproductie. Nmecha lukte 18 goals + 3 assists en Sambi Lokonga 3 goals + 2 assists op een doelpuntentotaal van 60 eenheden. Vorig seizoen liep het bij Anderlecht al niet over qua offensief geweld en het vertrek van dit duo zal dus zeker goed ingevuld moeten worden.

LUKAS NMECHA

Lukas Nmecha is geen doelpuntenmaker pur sang, maar onder de vleugels van Vincent Kompany werd hij vorig seizoen wel de clubtopschutter van Anderlecht. De helft van zijn 18 gescoorde competitiedoelpunten kwamen er weliswaar vanop de stip, een spelfacet waarin Nmecha stilaan een specialist geworden is. In het Lotto Park beleefde hij veruit de productiefste jaargang van zijn jonge carrière en dat valt niet enkel aan zijn doelpunten te wijten.



Lukas Nmecha was een cruciale schakel in de ploeg van Vincent Kompany. Door zijn balvastheid, diepgang en uitstekende dribbel was de Duitser alomtegenwoordig in het offensieve spelbeeld van Anderlecht. Daarnaast is de 22-jarige enorm snel, bezit hij een groot voetballend vermogen en tevens een hoge voetbalintelligentie. ’t Is dan ook geen verrassing dat VfL Wolfsburg zijn kwaliteiten naar waarde schat en acht miljoen euro veil had voor hem.

ALBERT SAMBI LOKONGA

Albert Sambi Lokonga was vorig seizoen dan weer onmisbaar op het centrale middenveld van Anderlecht. Hij grossierde niet in aantal doelpunten of assists, wat overigens ook geen vereiste is in een rol als nummer zes of dynamische acht. Sambi Lokonga was daarentegen wel een belangrijke factor om het evenwicht in de ploeg te behouden en ook om aanvallen op te zetten. Daarnaast vervulde hij in de hoedanigheid van aanvoerder ook een leidinggevende functie in de ploeg.



Albert Sambi Lokonga zette vorig seizoen belangrijke stappen in zijn groeiproces en de 21-jarige evolueerde daarom tot een meer mature en kwalitatievere middenvelder. Ondanks die grotere volwassenheid verloochende Sambi Lokonga zijn specifieke spelstijl niet. De technisch onderlegde middenvelder viel nog steeds op door zijn flegmatieke en soms uitdagende manier van voetballen. Het wordt alvast boeiend om volgen hoe Sambi Lokonga zich zal kunnen profileren bij zijn nieuwe werkgever Arsenal.

OFFENSIEF DUO

 Het vertrek van Lukas Nmecha en Albert Sambi Lokonga laat aldus een grote leemte na bij RSC Anderlecht. Het duo was vorig seizoen erg belangrijk in het offensieve spelbeeld van Sporting en het wordt voor Vincent Kompany belangrijk om hun verlies adequaat op te vangen. Met Benito Raman en Lior Refaelov werden ondertussen al twee nieuwe offensieve spelers aangetrokken, maar het wordt nog afwachten wat hun invloed zal worden bij Anderlecht.



Lukas Nmecha (102) en Albert Sambi Lokonga (39)  behoorden vorig seizoen – samen met Francis Amuzu (44) - tot de spelers die het meeste doelpogingen ondernamen bij Anderlecht. Van een centrumspits zoals Nmecha kan dat wel verwacht worden, maar dat Sambi Lokonga al centrale middenvelder het derde meeste doelpogingen ondernam bij Sporting is best wel opvallend – en tegelijk ook veelzeggend over de offensieve slagkracht bij Anderlecht vorig seizoen.

SAMBI, DE REGISSEUR

Eenzelfde constatering betreft het aantal dribbels. Vorig seizoen was Lukas Nmecha bij Anderlecht de koning van de dribbel, geen enkele andere Anderlecht-speler kon zijn 176 aangegane één-tegen-één-dribbels overtreffen. Paul Mukairu (164), Francis Amuzu (119) en Albert Sambi Lokonga (103) volgden op een respectabele afstand van Nmecha. Van het voorgenoemde viertal blijft volgend seizoen trouwens enkel Amuzu over.



Op het gebied van doelpogingen en dribbels – twee belangrijke offensieve indicatoren - zal het vertrek van Lukas Nmecha en Albert Sambi Lokonga dus voor een flinke aderlating zorgen. Daarnaast verliest Anderlecht ook hun regisseur van vorig seizoen want Sambi Lokonga verstuurde toen in totaliteit maar liefst 1915 passes. Met dat enorme aantal was hij de primus bij Sporting en zelfs de nummer vijf in de Jupiler Pro League.

LEES OOK: Club Brugge gewaarschuwd: Vanhaezebrouck doet titelvoorspelling

Zijn Nmecha en Sambi Lokonga onmisbaar?

Meest recent

Rode Duivel verbluft tegen Fransen: "Hoe goed kan je zijn?"

De Rode Duivels staan maandagavond tegenover hun grote rivaal van de voorbije jaren. En de eerste ...

71
71
'Barça glundert: droomopvolger Flick dankzij clausule'

FC Barcelona is fantastisch aan het seizoen begonnen. De Spaanse kampioen wil dan ook nog een poosje ...

24
24
Eersteklassers bevoordeeld: grote verandering bij loting Croky Cup?

Maandag werd geloot voor de 1/16de finales van de Croky Cup. Daarbij gingen 16 van de 18 ...

152
152
'Man City machteloos: twee grootmachten contacteren Haaland'

De club heeft weliswaar al laten weten een beroepsprocedure in te schakelen, maar de veroordeling ...

123
123
De Cuyper doorbreekt stilte over hartverscheurende periode

Wat vandaag bijna vanzelfsprekend lijkt, hing voor Maxim De Cuyper ooit aan een zijden draadje. De ...

33
33
Verrassende vertrekker bij Standard: "Het juiste moment"

Bij Standard kregen ze tijdens de interlandbreak te maken met nog een verrassende vertrekker. ...

35
35
11 namen: Van Bommel gooit Lavia en Seys in de strijd

De Rode Duivels namen een uitstekende start in de Nations League door te gaan winnen in Italië. ...

108
108
Swerts stuurt stevige waarschuwing naar Jonge Duivels

De Jonge Duivels werken in deze interlandperiode hun laatste drie kwalificatiematchen af voor het EK ...

36
36
"Hij heeft niets getekend"-Coucke legt waarheid op tafel

Marc Coucke heeft een leven waar veel mensen van dromen. De man is stinkend rijk en kocht zich in ...

98
98
Godts spreekt duidelijke taal over doorbraak bij PSG

De Rode Duivels nemen het straks op tegen Frankrijk en dat wordt voor Mika Godts een speciale ...

50
50
'Barça wil weer toeslaan met toptalent uit Premier League'

FC Barcelona gaat dezer dagen opvallend vaak aankloppen in de Premier League, vooral voor ...

22
22
Standard strikt zeer fraaie tegenstander tijdens break

Er werd afgelopen weekend niet gevoetbald in de Jupiler Pro League en dat zal ook volgend weekend ...

44
44
Nu gaat het snel: Van Bommel-lieveling krijgt droomtransfer

Mark van Bommel ziet in hem een beetje zichzelf. In Rome liet de Rode Duivel zien waarom. Deze zomer ...

111
111
Anderlecht zet de deuren open voor de fans

RSC Anderlecht hield afgelopen zomer geen fandag, maar de club brengt daar woensdag verandering in. ...

46
46
Juventus slaat toe en strikt alsnog transfervrije speler

Een vertrouwd gezicht keert terug naar Turijn. Tien jaar na zijn eerste passage door de poorten van ...

20
20
Keane maakt brandhout van Rodri én Manchester City

Roy Keane heeft weinig begrip voor de verdediging van Rodri aan het adres van Manchester City. De ...

82
82
Croky Cup: Club Brugge ontvangt Lokeren, RSCA naar het Kiel

Om 16u werd er geloot voor de volgende ronde van de Croky Cup. Daarin maken heel wat eersteklassers ...

366
366
'Juventus wil uithalen met drie opvallende gratis spelers'

Juventus heeft zijn huiswerk voor de transferzomer van 2027 al gemaakt. De Italiaanse topclub zou ...

27
27
Storm boven Engeland: Tuchel moet schuilen

Er hangt iets in de lucht bij Engeland. De nederlaag tegen Spanje op Wembley dreunt nog na, terwijl ...

69
69
Ooit de parel van de Rode Duivels, nu op 31ste zonder club

De Rode Duivels nemen het vanavond op tegen Frankrijk. Er zitten nog een aantal jongens bij de ...

585
585
Oranje slikt enorme domper voor resterende interlands

Voor de eerste keer ooit zijn we bezig aan een extra lang interlandluik, want de interlandperiodes ...

31
31
Kevin De Bruyne hoopt weldra de kaap van de 100 te halen

Kevin De Bruyne speelde tegen Italië nog eens ouderwets goed bij de Rode Duivels. Hij speelde ...

57
57
Klopp schrijft geschiedenis met gemiste start, maar mag hopen

De eerste wedstrijden in de Nations League hebben meteen al voor enkele verrassingen gezorgd. Zo ...

21
21
Wout Faes heeft alsnog een transfer beet

Heel wat Rode Duivels versierden tijdens de zomermercato een fraaie transfer, maar enkelen bleven ...

146
146
Raskin wil transfer: Rangers krijgt duidelijk advies

Ook onder Mark van Bommel behield Nicolas Raskin tegen Italië zijn basisplaats bij de Rode ...

86
86

Meer sportnieuws