Neerpede meer dan ooit een kwaliteitslabel van Europees topniveau

413 stemmen
Neerpede meer dan ooit een kwaliteitslabel van Europees topniveau

RSC Anderlecht maakte de afgelopen jaren inzake ingaande transfers niet bepaald de beste keuzes. De mercato van dit jaar is voorlopig veelbelovend, maar de eigen jeugdopleiding blijft dé levensader van de club. Sambi Lokonga is de volgende die een toptransfer versierde. Neerpede is stilaan een begrip aan het worden in het Europese voetbal en zelfs in de wereld. 

Zo maakte Amerikaanse media al eens specials over de jeugdopleiding bij Anderlecht. De afgelopen jaren doen de talenten uit Neerpede het bijzonder goed in de Europese topcompetities. We waren erbij toen Anderlecht ruim 15 jaar geleden met het Purple Talents-project startte. Er moest een heus kader komen inzake doorstroming én aanpak. Hoofd jeugdopleiding Jean Kindermans verrichte op dat vlak baanbrekend werk in België. 



Vincent Kompany, Anthony Vanden Borre en later Romelu Lukaku waren de eersten die doorbraken. Het feit is dat enkel de echte toptalenten zich aanvankelijk wisten door te zetten, maar dergelijke toppers was wat de jeugdopleiding nodig had. Idolen. Kompany en Lukaku groeiden uit tot spelers van wereldklasse, Vanden Borre het voorbeeld van hoe het niét moet. Onder Herman Van Holsbeeck kwam de jeugd ook aan bod in het beleid, maar in zijn laatste jaren kregen Mogi Bayat en anderen de sleutels in handen. Daardoor zochten talenten als Orel Mangala, Dodi Lukebakio, Aaron Leya Iseka en anderen andere oorden op. Neerpede leek even niet meer belangrijk te zijn… 

Marc Coucke

Enter Marc Coucke. Hij investeerde meteen fors in het eigen opleidingscentrum en Neerpede werd nog belangrijker. Het nieuwe bestuur zet die koers verder en RSCA mag voor Kindermans & co stilaan een standbeeld zetten. Zij zorgden voor een constante stroom van talenten. Sambi Lokonga werd voor een totale prijs van 22 miljoen euro verkocht aan Arsenal. Youri Tielemans voor 26 miljoen euro en Jérémy Doku voor 27 miljoen euro. De drie duurste uitgaande transfers van RSCA komen van Neerpede. Meer zelfs, als we de top tien van de duurste uitgaande transfers bekijken staan daar maar liefst 6 eigen opgeleide spelers in. 



Naast het bovengenoemde trio maken ook Romelu Lukaku (15 miljoen), Leander Dendoncker (15 miljoen) en Sebastien Bornauw (12,4 miljoen euro) deel uit van de top tien. Zes van de tien duurste uitgaande transfers komen via Neerpede. Vincent Kompany (10,5 miljoen) is nummer elf op de lijst. Straf. Neerpede is een goudmijn voor de club. En wat bijzonder belangrijk is, de jonkies doen het ook goed in het buitenland. 

Sterk in topcompetities

We haalden Kompany en Lukaku aan, maar de rest doet het zeer goed. Sebastiaan Bornauw presteerde sterk bij FC Köln in de Bundesliga en versierde een transfer naar VfL Wolfsburg. Alexis Saelemaekers verrast iedereen bij AC Milan, Youri Tielemans schittert bij Leicester City en Jérémy Doku heeft alles om op termijn de Europese top na te streven. Het keerzijde van de medaille is dat RSCA van zeer nabij wordt gevolgd door de Europese top. 



Eliat Matazo (AS Monaco) en Romeo Lavia (Manchester City) werden zo weggekaapt, en Joseph Ngonge vertrok deze week nog naar Juventus. Rayane Bounida is de volgende aan wie hard word getrokken. Met Vincent Kompany heeft RSCA de perfecte gids om nog heel wat talenten te laten doorstromen naar topcompeties. Jongens als Hannes Delcroix, Yari Verschaeren en Anouar Ait El Hadj zijn de volgende in de rij. Daarachter staat er nog een pak talent klaar. Wie met het label van Neerpede binnenkomt bij een Europese club, wordt stilaan aanzien als een topper in spe.

Claudio Reulens

LEES OOK: Sibierski gaat (deels) terug naar vorig RSCA-beleid

Is RSCA inzake jeugdopleiding wereldtop?

Meest recent

Antwerp plukt zeer groot talent weg bij Club Brugge

De 'war on talent' is énorm hevig. Het lijkt met het jaar steviger te worden, nu Belgische ...

12
12
Bayern-spelers dol op Kompany: "Nog nooit zoveel geleerd"

In Anderlecht maakte Wouter Vandenhaute misschien wel de grootste blunder in de clubgeschiedenis ...

20
20
De Bilde komt met héél straf transfernieuws bij Union SG

Union SG gaat deze zomer weer heel wat spelers de club zien verlaten. De Brusselaars weten dat een ...

55
55
Sibierski gaat (deels) terug naar vorig RSCA-beleid

RSC Anderlecht heeft het seizoen afgesloten met een 5-1-nederlaag tegen Union SG. RSCA pakte een ...

215
215
Van Gucht doet opmerkelijke onthulling rond Blanka Vlasić

Ruben Van Gucht trekt andermaal alle aandacht naar zich toe. Terwijl hij binnenkort een dochter ...

47
47
STVV zoekt opvolger Vrancken: dit zijn 10 kandidaten

Wouter Vrancken verlaat STVV, wat iedereen al een tijdje zag aankomen. De Kanaries willen op korte ...

193
193
Maziz deelt sneertje uit aan bestuur van OH Leuven

Bij OH Leuven gaan ze de nodige spelers van de hand doen. Eén van hen is alvast Youssef ...

29
29
Talentenfabriek KRC Genk: nog jaren plezier voor de fans

KRC Genk kan zijn seizoen enkel nog redden met een (ondertussen onverhoopt?) Europees ticket, al was ...

71
71
Wie wordt trainer van Anderlecht? Dit zijn 10 kandidaten

Het seizoen is voorbij in de Jupiler Pro League. Eindelijk, zullen ze denken bij RSC Anderlecht. De ...

1054
1054
'Anderlecht heeft knoop over Taravel doorgehakt'

Voor Anderlecht eindigde het seizoen bijzonder pijnlijk, want in de slotmatch kreeg het zondag een ...

229
229
'Spraakmakende transfer voor Julien Duranville'

Op geen positie is de weelde bij de Rode Duivels wellicht groter dan op de flanken. Rudi Garcia kon ...

97
97
Bormans kondigt stevig transfervuurwerk aan bij Union

Union heeft voor het derde seizoen op rij een prijs gepakt. Na een beker en een titel in de twee ...

139
139
16-jarige international voor Club: "Als Yamal dat kon..."

Nu het seizoen erop zit, mogen de meeste spelers van Club Brugge op vakantie. Voor sommigen komen er ...

191
191
Schokgolf na WK-selectie Spanje: Real Madrid verbijsterd

Spanje trekt straks als dé absolute topfavoriet naar het WK. Bondscoach Luis de la Fuente gaf ...

197
197
Standard grijpt keihard in na knokpartijen

Voor Standard eindigde het seizoen met een stevige valse noot. Met een thuisnederlaag tegen ...

150
150
Club Brugge baalt: transfer lijkt van de baan

Club Brugge heeft deze week stevig gevierd, want donderdag veroverde het de landstitel en die zette ...

202
202
Smaakmaker Union helder: "Ik wil nieuwe uitdaging"

Union eindigde zondag zijn seizoen in stijl met een klinkende 5-1 tegen Anderlecht. Het werd zo voor ...

148
148
Garcia ziet al een Rode Duivel afhaken voor WK

Nu het clubseizoen er in de meeste landen opzit, kunnen de ogen alsmaar meer gericht worden op het ...

289
289
TRANSFERUURTJE: 'Vrancken spreekt, Club beslist over Seys'

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

351
351
‘Argentinië in paniek: WK in gevaar voor Lionel Messi?’

Het WK in de Verenigde Staten, Mexico en Canada staat voor de deur. De sterspelers denken al aan het ...

51
51
Anderlecht jubelt: ‘Doet beter dan Lukaku en Tielemans’

RSC Anderlecht staat bekend om de befaamde jeugdopleiding. Elke jaar breken nieuwe talenten door bij ...

261
261
‘Ambras bij Club Brugge: Van den Heuvel plots misnoegd'

Doelmannen en Club Brugge, het was dit seizoen een moeilijk huwelijk. Er was de rotatiediscussie met ...

740
740
'Union SG neemt beslissing over vertrek Burgess'

Christian Burgess speelde gisteren alweer in een zetel tegen RSC Anderlecht. Opvallend: de Britse ...

313
313
Mechele en Vanaken genieten: "Ik kan de volgende zijn"

Club Brugge nam op heel mooie wijze afscheid van Simon Mignolet. Veruit een van de beste keepers ...

123
123
Toptransfer OHL: "Er is interesse uit Italië"

Bij OH Leuven wisten ze zich te handhaven in de Jupiler Pro League, maar dat is dan ook het enige ...

67
67

Meer sportnieuws