Neerpede meer dan ooit een kwaliteitslabel van Europees topniveau

door
Neerpede meer dan ooit een kwaliteitslabel van Europees topniveau

RSC Anderlecht maakte de afgelopen jaren inzake ingaande transfers niet bepaald de beste keuzes. De mercato van dit jaar is voorlopig veelbelovend, maar de eigen jeugdopleiding blijft dé levensader van de club. Sambi Lokonga is de volgende die een toptransfer versierde. Neerpede is stilaan een begrip aan het worden in het Europese voetbal en zelfs in de wereld. 

Zo maakte Amerikaanse media al eens specials over de jeugdopleiding bij Anderlecht. De afgelopen jaren doen de talenten uit Neerpede het bijzonder goed in de Europese topcompetities. We waren erbij toen Anderlecht ruim 15 jaar geleden met het Purple Talents-project startte. Er moest een heus kader komen inzake doorstroming én aanpak. Hoofd jeugdopleiding Jean Kindermans verrichte op dat vlak baanbrekend werk in België. 



Vincent Kompany, Anthony Vanden Borre en later Romelu Lukaku waren de eersten die doorbraken. Het feit is dat enkel de echte toptalenten zich aanvankelijk wisten door te zetten, maar dergelijke toppers was wat de jeugdopleiding nodig had. Idolen. Kompany en Lukaku groeiden uit tot spelers van wereldklasse, Vanden Borre het voorbeeld van hoe het niét moet. Onder Herman Van Holsbeeck kwam de jeugd ook aan bod in het beleid, maar in zijn laatste jaren kregen Mogi Bayat en anderen de sleutels in handen. Daardoor zochten talenten als Orel Mangala, Dodi Lukebakio, Aaron Leya Iseka en anderen andere oorden op. Neerpede leek even niet meer belangrijk te zijn… 

Marc Coucke

Enter Marc Coucke. Hij investeerde meteen fors in het eigen opleidingscentrum en Neerpede werd nog belangrijker. Het nieuwe bestuur zet die koers verder en RSCA mag voor Kindermans & co stilaan een standbeeld zetten. Zij zorgden voor een constante stroom van talenten. Sambi Lokonga werd voor een totale prijs van 22 miljoen euro verkocht aan Arsenal. Youri Tielemans voor 26 miljoen euro en Jérémy Doku voor 27 miljoen euro. De drie duurste uitgaande transfers van RSCA komen van Neerpede. Meer zelfs, als we de top tien van de duurste uitgaande transfers bekijken staan daar maar liefst 6 eigen opgeleide spelers in. 



Naast het bovengenoemde trio maken ook Romelu Lukaku (15 miljoen), Leander Dendoncker (15 miljoen) en Sebastien Bornauw (12,4 miljoen euro) deel uit van de top tien. Zes van de tien duurste uitgaande transfers komen via Neerpede. Vincent Kompany (10,5 miljoen) is nummer elf op de lijst. Straf. Neerpede is een goudmijn voor de club. En wat bijzonder belangrijk is, de jonkies doen het ook goed in het buitenland. 

Sterk in topcompetities

We haalden Kompany en Lukaku aan, maar de rest doet het zeer goed. Sebastiaan Bornauw presteerde sterk bij FC Köln in de Bundesliga en versierde een transfer naar VfL Wolfsburg. Alexis Saelemaekers verrast iedereen bij AC Milan, Youri Tielemans schittert bij Leicester City en Jérémy Doku heeft alles om op termijn de Europese top na te streven. Het keerzijde van de medaille is dat RSCA van zeer nabij wordt gevolgd door de Europese top. 



Eliat Matazo (AS Monaco) en Romeo Lavia (Manchester City) werden zo weggekaapt, en Joseph Ngonge vertrok deze week nog naar Juventus. Rayane Bounida is de volgende aan wie hard word getrokken. Met Vincent Kompany heeft RSCA de perfecte gids om nog heel wat talenten te laten doorstromen naar topcompeties. Jongens als Hannes Delcroix, Yari Verschaeren en Anouar Ait El Hadj zijn de volgende in de rij. Daarachter staat er nog een pak talent klaar. Wie met het label van Neerpede binnenkomt bij een Europese club, wordt stilaan aanzien als een topper in spe.

Claudio Reulens

LEES OOK: Hallucinante FIFA-cijfers: JPL met bijna 700 miljoen

Is RSCA inzake jeugdopleiding wereldtop?

Meest recent

Nu ook officieel: floptransfer verlaat Anderlecht

Anderlecht heeft al een behoorlijk drukke wintermercato achter de kiezen. De teller stond deze ...

0
0
'Club Brugge heeft beet: medische keuring gepland'

Het zijn drukke tijden bij Club Brugge. Het moet om 21u vol aan de bak tegen Marseille om ...

60
60
Spits weg bij Union, één spits out en twee in bij Westerlo

De wintermercato is toe aan zijn laatste week en dus zijn verschillende Belgische clubs nog bezig ...

20
20
'Club baalt keihard: Barça kaapt absoluut toptalent weg'

Bij Club Brugge wisten ze de voorbije jaren al heel wat jong talent te lanceren vanuit NXT en er ...

202
202
AA Gent slaat toe: revelatie blijft aan boord

Bij AA Gent lijkt het tij na een moeilijke periode eindelijk te keren. Dankzij drie zeges op rij ...

91
91
'Geen Schjelderup? Club lonkt naar Engelsman én ex-flop'

Club Brugge wist deze winter met de komst van Felix Lemaréchal al zijn middenveld te ...

434
434
Emery bevestigt mokerslag voor Tielemans en Rode Duivels

Aston Villa is al zeker van de top acht in de Europa League en dus staat er voor de Engelsen ...

77
77
Hallucinante FIFA-cijfers: JPL met bijna 700 miljoen

In 2025 is er met 24.558 internationale voetbaltransfers in het professionele mannenvoetbal een ...

141
141
Lawal verklapt waarom Genk in Europa wél sterk presteert

In België draait het dit seizoen voor geen meter bij Racing Genk. Ze liggen uit de Beker van ...

97
97
Kompany vol lof: "Net zoals bij Anderlecht"

Bayern München speelt vanavond in de Champions League op het veld van PSV. Dat zou wel eens een ...

136
136
Club Brugge, Union en Genk: de kassa rinkelt enorm

Club Brugge, KRC Genk en Union SG zijn de enige Belgische ploegen die nog actief zijn in Europa. De ...

185
185
Hayen kondigt grote wijziging aan bij KRC Genk

KRC Genk is al zeker van minstens de tussenronde in de Europa League. Donderdag spelen ze in eigen ...

265
265
Vermeeren en De Ketelaere: waarom de tijd héél erg dringt

Arthur Vermeeren en Charles De Ketelaere keren met Marseille en Atalanta terug naar België. De ...

117
117
'Ngonge verbaast en versiert weer fraaie transfer'

De carrière van Cyril Ngonge kende al een zeer opmerkelijk verloop. Nadat hij bij Club Brugge ...

45
45
Nieuwe megatransfer wenkt voor Union: "Deze winter?"

Bij Union hebben ze in de voorbije zomers de kassa al stevig zien rinkelen. Vorige zomer wisten ze ...

68
68
'Anderlecht mag toch nog hopen op verhoopte vertrekker'

Bij Anderlecht presenteerden ze dinsdag met Moussa Diarra hun derde aanwinst van de winter. Daarmee ...

322
322
'Carrasco bidt voor transfer en doet straffe zet'

In de slotdagen van de wintermercato lijkt Yannick Carrasco nog een hoofdrol te gaan vertolken. De ...

68
68
'Leko grijpt in: Club ziet af van wintertransfer'

Bij Club Brugge haalden ze deze maand tot dusver met Felix Lemaréchal één ...

379
379
'Anderlecht verliest pion, KV Mechelen vangt nog meer'

Er zal de komende dagen nog heel wat verschuiven bij de Belgische clubs, want de wintermercato is in ...

318
318
KV Kortrijk haalt keihard uit na racisme-incident

Grote verrassing dinsdagavond in de Challenger Pro League, want KV Kortrijk liet zich verrassen door ...

82
82
Sonck velt zeer verrassend oordeel over defensie Club

Het is woensdagavond alles of niets voor Club Brugge in de Champions League. Het moet immers winnen ...

252
252
'Besiktas wil na Özcan ook bij Union shoppen'

Bij Anderlecht lijken ze weldra het vertrek van Yasin Özcan aan te zullen kondigen, want de ...

108
108
TRANSFERUURTJE: 'Verrassing bij RSCA, JPL-sensatie naar Club?'

De winterse transferperiode is losgebarsten, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn druk in ...

442
442
Bad boy van Marseille dreigt Brugse CL-droom te ruïneren

Hij is de naam die vanavond door Jan Breydel zal zoemen nog voor de aftrap. Mason Greenwood staat in ...

156
156
Van der Elst genadeloos voor Leko en Club Brugge

Club Brugge speelt een allesbeslissende wedstrijd in de Champions League tegen Olympique Marseille. ...

345
345

Meer sportnieuws