Neerpede meer dan ooit een kwaliteitslabel van Europees topniveau

413
Neerpede meer dan ooit een kwaliteitslabel van Europees topniveau

RSC Anderlecht maakte de afgelopen jaren inzake ingaande transfers niet bepaald de beste keuzes. De mercato van dit jaar is voorlopig veelbelovend, maar de eigen jeugdopleiding blijft dé levensader van de club. Sambi Lokonga is de volgende die een toptransfer versierde. Neerpede is stilaan een begrip aan het worden in het Europese voetbal en zelfs in de wereld. 

Zo maakte Amerikaanse media al eens specials over de jeugdopleiding bij Anderlecht. De afgelopen jaren doen de talenten uit Neerpede het bijzonder goed in de Europese topcompetities. We waren erbij toen Anderlecht ruim 15 jaar geleden met het Purple Talents-project startte. Er moest een heus kader komen inzake doorstroming én aanpak. Hoofd jeugdopleiding Jean Kindermans verrichte op dat vlak baanbrekend werk in België. 



Vincent Kompany, Anthony Vanden Borre en later Romelu Lukaku waren de eersten die doorbraken. Het feit is dat enkel de echte toptalenten zich aanvankelijk wisten door te zetten, maar dergelijke toppers was wat de jeugdopleiding nodig had. Idolen. Kompany en Lukaku groeiden uit tot spelers van wereldklasse, Vanden Borre het voorbeeld van hoe het niét moet. Onder Herman Van Holsbeeck kwam de jeugd ook aan bod in het beleid, maar in zijn laatste jaren kregen Mogi Bayat en anderen de sleutels in handen. Daardoor zochten talenten als Orel Mangala, Dodi Lukebakio, Aaron Leya Iseka en anderen andere oorden op. Neerpede leek even niet meer belangrijk te zijn… 

Marc Coucke

Enter Marc Coucke. Hij investeerde meteen fors in het eigen opleidingscentrum en Neerpede werd nog belangrijker. Het nieuwe bestuur zet die koers verder en RSCA mag voor Kindermans & co stilaan een standbeeld zetten. Zij zorgden voor een constante stroom van talenten. Sambi Lokonga werd voor een totale prijs van 22 miljoen euro verkocht aan Arsenal. Youri Tielemans voor 26 miljoen euro en Jérémy Doku voor 27 miljoen euro. De drie duurste uitgaande transfers van RSCA komen van Neerpede. Meer zelfs, als we de top tien van de duurste uitgaande transfers bekijken staan daar maar liefst 6 eigen opgeleide spelers in. 



Naast het bovengenoemde trio maken ook Romelu Lukaku (15 miljoen), Leander Dendoncker (15 miljoen) en Sebastien Bornauw (12,4 miljoen euro) deel uit van de top tien. Zes van de tien duurste uitgaande transfers komen via Neerpede. Vincent Kompany (10,5 miljoen) is nummer elf op de lijst. Straf. Neerpede is een goudmijn voor de club. En wat bijzonder belangrijk is, de jonkies doen het ook goed in het buitenland. 

Sterk in topcompetities

We haalden Kompany en Lukaku aan, maar de rest doet het zeer goed. Sebastiaan Bornauw presteerde sterk bij FC Köln in de Bundesliga en versierde een transfer naar VfL Wolfsburg. Alexis Saelemaekers verrast iedereen bij AC Milan, Youri Tielemans schittert bij Leicester City en Jérémy Doku heeft alles om op termijn de Europese top na te streven. Het keerzijde van de medaille is dat RSCA van zeer nabij wordt gevolgd door de Europese top. 



Eliat Matazo (AS Monaco) en Romeo Lavia (Manchester City) werden zo weggekaapt, en Joseph Ngonge vertrok deze week nog naar Juventus. Rayane Bounida is de volgende aan wie hard word getrokken. Met Vincent Kompany heeft RSCA de perfecte gids om nog heel wat talenten te laten doorstromen naar topcompeties. Jongens als Hannes Delcroix, Yari Verschaeren en Anouar Ait El Hadj zijn de volgende in de rij. Daarachter staat er nog een pak talent klaar. Wie met het label van Neerpede binnenkomt bij een Europese club, wordt stilaan aanzien als een topper in spe.

Claudio Reulens

LEES OOK: Coucke krijgt heel emotionele smeekbede: "Help me..."

Is RSCA inzake jeugdopleiding wereldtop?

Meest recent

'Klok tikt bij Club Brugge: Belgisch trio kan beschikken'

Het seizoen is nog lang, maar in de bestuurskamer van Club Brugge wordt er ongetwijfeld al ...

43
43
Bloedbad in JPL: televisiecontract straks gehalveerd?

Het is een turbulent jaar geweest voor het Belgische voetbal, dat even op een financieel bloedbad ...

17
17
Update Transfermarkt: explosies bij Club en Union

De transferzomer is intussen alweer een tijdje voorbij en het seizoen 2026/27 heeft intussen ook ...

46
46
Zorgen voor Bruno: Anderlecht met onthoofde defensie?

De Jupiler Pro League trekt zich dit weekend weer op gang. Bij Anderlecht kijken ze daar alvast ...

70
70
Stijnen geeft dé reden waarom hij geen kans krijgt in JPL

Stijn Stijnen zorgde tijdens de interlandbreak toch voor een verrassing door een stap opzij te ...

52
52
'Saelemaekers kent verdict: datum terugkeer bekend'

In zijn eerste selectie als bondscoach van de Rode Duivels had Mark van Bommel meteen enkele ...

15
15
'Vertrek in de maak: Bertaccini zet eerste stap'

Bij Anderlecht waren ze in de zomer zeer druk in de weer. Er streek een volledig elftal aan ...

76
76
Gaat Kompany straks shoppen bij SK Beveren?

Vincent Kompany is intussen al bezig aan zijn derde seizoen bij Bayern München. Wie gedacht had ...

48
48
Union verloor goudhaantje bijna aan... de politie

Union deed de voorbije jaren al heel wat straffe transfers. Ook dit seizoen lijkt het vertrek van ...

25
25
'Ergernis groeit: Mbappé en Real Madrid op ramkoers'

Kylian Mbappé liep tijdens de voorbije interlandbreak weer in de kijker, maar niet om de ...

79
79
TRANSFERUURTJE: 'Grootse plannen Arsenal, Union greep naast deal'

De zomermercato zit er al een tijdje op, maar de winterse transferperiode komt er weldra alweer aan. ...

71
71
Alderweireld bezweek na Antwerp: "Daarom gestopt bij België"

Toby Alderweireld is een legende van Royal Antwerp FC en een icoon van het Belgische voetbal. De ...

105
105
Kompany ontvangt prijs: prestigieuze eer tussen legendes

Vincent Kompany gooit hoge ogen bij Bayern München. Niet enkel sportief, maar ook daarbuiten. ...

31
31
Nieuw goudhaantje: KRC Genk pakt uit met toptalent

KRC Genk staat bekend om de uitstekende jeugdopleiding. De Limburgers focussen zich dan erg op de ...

218
218
Beerschot sluit chouchou toch weer in de armen

Bij Beerschot willen ze zaterdag tegen Club Luik hun zegereeks verder zetten, want met een vijftien ...

78
78
'Seys krijgt uitsluitsel: droomtransfer of bittere pil?'

Club Brugge zag in de zomer alweer heel wat smaakmakers vertrekken en ook in de komende mercato's ...

352
352
Stijnen onthult opvallende Belgische droomclub

Patro Eisden speelt zondag in de Challenger Pro League een derby tegen Jong Genk, maar zoek daarbij ...

242
242
Pocognoli ligt nu al stevig onder vuur in Schotland

Het was in de voorbije interlandperiode niet alleen uitkijken naar het debuut van Mark van Bommel ...

62
62
Gent-talent speelt geen minuut en stopt als international

Heel wat spelers uit de Belgische competitie hebben zich tijdens de voorbije interlandperiode in de ...

140
140
Union zag topdeal afketsen: extra 'aanwinst' voor Hubert

Anouar Ait El Hadj had gehoopt deze zomer de stap naar een grote Europese competitie te zetten. ...

94
94
Ferrera maakt straffe ambities Patro Eisden bekend

Bij Patro Eisden was het een zeer drukke week. Stijn Stijnen stopte als trainer en gaat verder als ...

66
66
Euvrard looft samenwerking: "We zetten stappen"

Standard speelt dit weekend de Waalse derby tegen Sporting Charleroi. De Rouches kunnen die maar ...

127
127
KRC Genk mag ex-speler bedanken voor zomertransfer

KRC Genk betaalde afgelopen zomer tientallen miljoenen euro's om zich te versterken op de ...

161
161
Van WK naar niks: Van Bommel laat Rode Duivel barsten

Deze zomer ging hij nog mee naar het WK. Vier maanden later speelt hij bij de Rode Duivels geen ...

135
135
Nainggolan weigerde transfer: "Ik kan nu ook nog naar daar"

Radja Nainggolan kreeg een disciplinaire sanctie van Stijn Stijnen, maar kan terug spelen bij Patro ...

257
257

Meer sportnieuws