Neerpede meer dan ooit een kwaliteitslabel van Europees topniveau

413 stemmen
Neerpede meer dan ooit een kwaliteitslabel van Europees topniveau

RSC Anderlecht maakte de afgelopen jaren inzake ingaande transfers niet bepaald de beste keuzes. De mercato van dit jaar is voorlopig veelbelovend, maar de eigen jeugdopleiding blijft dé levensader van de club. Sambi Lokonga is de volgende die een toptransfer versierde. Neerpede is stilaan een begrip aan het worden in het Europese voetbal en zelfs in de wereld. 

Zo maakte Amerikaanse media al eens specials over de jeugdopleiding bij Anderlecht. De afgelopen jaren doen de talenten uit Neerpede het bijzonder goed in de Europese topcompetities. We waren erbij toen Anderlecht ruim 15 jaar geleden met het Purple Talents-project startte. Er moest een heus kader komen inzake doorstroming én aanpak. Hoofd jeugdopleiding Jean Kindermans verrichte op dat vlak baanbrekend werk in België. 



Vincent Kompany, Anthony Vanden Borre en later Romelu Lukaku waren de eersten die doorbraken. Het feit is dat enkel de echte toptalenten zich aanvankelijk wisten door te zetten, maar dergelijke toppers was wat de jeugdopleiding nodig had. Idolen. Kompany en Lukaku groeiden uit tot spelers van wereldklasse, Vanden Borre het voorbeeld van hoe het niét moet. Onder Herman Van Holsbeeck kwam de jeugd ook aan bod in het beleid, maar in zijn laatste jaren kregen Mogi Bayat en anderen de sleutels in handen. Daardoor zochten talenten als Orel Mangala, Dodi Lukebakio, Aaron Leya Iseka en anderen andere oorden op. Neerpede leek even niet meer belangrijk te zijn… 

Marc Coucke

Enter Marc Coucke. Hij investeerde meteen fors in het eigen opleidingscentrum en Neerpede werd nog belangrijker. Het nieuwe bestuur zet die koers verder en RSCA mag voor Kindermans & co stilaan een standbeeld zetten. Zij zorgden voor een constante stroom van talenten. Sambi Lokonga werd voor een totale prijs van 22 miljoen euro verkocht aan Arsenal. Youri Tielemans voor 26 miljoen euro en Jérémy Doku voor 27 miljoen euro. De drie duurste uitgaande transfers van RSCA komen van Neerpede. Meer zelfs, als we de top tien van de duurste uitgaande transfers bekijken staan daar maar liefst 6 eigen opgeleide spelers in. 



Naast het bovengenoemde trio maken ook Romelu Lukaku (15 miljoen), Leander Dendoncker (15 miljoen) en Sebastien Bornauw (12,4 miljoen euro) deel uit van de top tien. Zes van de tien duurste uitgaande transfers komen via Neerpede. Vincent Kompany (10,5 miljoen) is nummer elf op de lijst. Straf. Neerpede is een goudmijn voor de club. En wat bijzonder belangrijk is, de jonkies doen het ook goed in het buitenland. 

Sterk in topcompetities

We haalden Kompany en Lukaku aan, maar de rest doet het zeer goed. Sebastiaan Bornauw presteerde sterk bij FC Köln in de Bundesliga en versierde een transfer naar VfL Wolfsburg. Alexis Saelemaekers verrast iedereen bij AC Milan, Youri Tielemans schittert bij Leicester City en Jérémy Doku heeft alles om op termijn de Europese top na te streven. Het keerzijde van de medaille is dat RSCA van zeer nabij wordt gevolgd door de Europese top. 



Eliat Matazo (AS Monaco) en Romeo Lavia (Manchester City) werden zo weggekaapt, en Joseph Ngonge vertrok deze week nog naar Juventus. Rayane Bounida is de volgende aan wie hard word getrokken. Met Vincent Kompany heeft RSCA de perfecte gids om nog heel wat talenten te laten doorstromen naar topcompeties. Jongens als Hannes Delcroix, Yari Verschaeren en Anouar Ait El Hadj zijn de volgende in de rij. Daarachter staat er nog een pak talent klaar. Wie met het label van Neerpede binnenkomt bij een Europese club, wordt stilaan aanzien als een topper in spe.

Claudio Reulens

LEES OOK: Twijfels over Vandenhaute en Antwerp: "Was toch RSCA-fan?"

Is RSCA inzake jeugdopleiding wereldtop?

Meest recent

'Vertrek Onyedika krijgt vorm: Club Brugge legt prijs vast'

Club Brugge is inmiddels weer aan het trainen, maar verschillende internationals moeten nog ...

66
66
'Openda zet stapje terug: transfergevecht met vier clubs'

Loïs Openda zal ongetwijfeld met een wrang gevoel kijken naar de prestaties van de Rode Duivels ...

34
34
TRANSFERUURTJE: 'Anderlecht gaat los, toptransfer Moreira'

Terwijl het WK in Amerika helemaal is losgebarsten, begint de zomermercato in Europa op toerental te ...

163
163
'Club Brugge gaat transferstrijd aan met Chelsea & Barça'

Terwijl het bij het eerste elftal voorlopig nog altijd wachten blijft op vers bloed, blijkt Club ...

95
95
Garcia houdt adem in: 3 afwezigen bij Rode Duivels

Na de rollercoaster tegen Senegal nemen de Rode Duivels het dinsdag om 2 uur alweer op tegen de ...

177
177
'Club Brugge in lastig parket: korting op Tresoldi?'

Tot dusver vertrok enkel Aleksandar Stankovic, maar dat straks nog meer smaakmakers de kassa zullen ...

340
340
'De Cat verlaat Anderlecht: laatste match al gespeeld'

Of de Duitsers diep genoeg in de buidel willen tasten valt nog af te wachten, maar indien het van ...

343
343
Van Gucht aan de kant geschoven? Valentine haalt zwaar uit

Op televisie leidt hij momenteel de WK-uitzendingen van Sporza. Tussendoor dook hij ook nog op als ...

84
84
Twijfels over Vandenhaute en Antwerp: "Was toch RSCA-fan?"

Wouter Vandenhaute zou samen met Toby Alderweireld en nog andere mensen Royal Antwerp FC willen ...

423
423
'KV Mechelen wint jackpot: miljoenensom een feit'

Het is tot dusver vrij rustig gebleven qua transfers bij KV Mechelen, maar ongetwijfeld zal er ...

145
145
De Cuyper en Duivels willen meer: "WK nog niet geslaagd"

De Rode Duivels spelen in de achtste finales tegen de Verenigde Staten. Dat belooft weer een ...

50
50
Basisplek Doku in acuut gevaar: verbazende Duivel staat klaar

Na de povere prestatie tegen Senegal, staan de basisplaatsen van een aantal Rode Duivels onder druk. ...

544
544
'Club Brugge lonkt naar Tottenham voor nieuwe winger'

Club Brugge speurt momenteel naar directe versterking op verschillende posities. Daarnaast zoekt het ...

291
291
Tielemans ruikt toptransfer na straffe WK-stunt

Youri Tielemans heeft op het WK gedaan wat topclubs graag zien: opstaan wanneer alles verkeerd ...

266
266
België-VS: Pochettino spreekt straffe taal over Duivels

Maandagnacht is het zover, dan strijden de Rode Duivels om hun plek in de kwartfinales van het WK ...

499
499
Alle 1/8ste finales op een rij: met België en twéé grote krakers

De kaarten zijn een tweede keer geschud op het WK 2026. Zaterdagnacht werden de laatste duels in de ...

198
198
Kaapverdië doet Messi en co flink schrikken, ook Colombia door

Op het wereldkampioenschap 2026 zijn de laatste matchen in de 1/16de finales achter de rug. ...

98
98
De Cuyper geniet van Belgische fans: "Héél leuk om zien"

De Rode Duivels spelen in de nacht van maandag op dinsdag tegen de Verenigde Staten. Maxim De Cuyper ...

109
109
'Union SG verhoogt bod: transfer stap dichterbij'

Union SG was al zeer actief op de transfermarkt. De Brusselaars zijn volop bezig met het proberen af ...

82
82
Egypte na triller door naar achtste finales

Australië en Egypte speelden vanavond hun zestiende finale. Beide landen hoopten geschiedenis ...

58
58
Vanaken, Tielemans of De Bruyne? Deze Duivel verliest plaats

Bepaalde media riepen zeer hard om een middenveld met Youri Tielemans, Hans Vanaken en Kevin De ...

265
265
'STVV slaat toe: derde zomeraanwinst is bijna een feit'

STVV is op weg naar een derde ingaande transfer. De Kanaries gaan weldra een volgende speler ...

107
107
'Anderlecht wil stunten met peperdure MLS-aankoop'

RSC Anderlecht heeft nood aan aanvallende versterkingen. De geruchtenmolen begint stilaan op gang te ...

358
358
Nederland oordeelt over Lukaku: "Rom is een betere versie"

Romelu Lukaku is al vele jaren een spits die het voortreffelijk doet bij de Europese top en subtop. ...

424
424
'Union SG ontvangt monsterbod van 20 miljoen euro'

Union SG gaat deze zomermercato héél flink cashen. De bekerwinnaar heeft vandaag een ...

107
107

Meer sportnieuws