Neerpede meer dan ooit een kwaliteitslabel van Europees topniveau

413 stemmen
Neerpede meer dan ooit een kwaliteitslabel van Europees topniveau

RSC Anderlecht maakte de afgelopen jaren inzake ingaande transfers niet bepaald de beste keuzes. De mercato van dit jaar is voorlopig veelbelovend, maar de eigen jeugdopleiding blijft dé levensader van de club. Sambi Lokonga is de volgende die een toptransfer versierde. Neerpede is stilaan een begrip aan het worden in het Europese voetbal en zelfs in de wereld. 

Zo maakte Amerikaanse media al eens specials over de jeugdopleiding bij Anderlecht. De afgelopen jaren doen de talenten uit Neerpede het bijzonder goed in de Europese topcompetities. We waren erbij toen Anderlecht ruim 15 jaar geleden met het Purple Talents-project startte. Er moest een heus kader komen inzake doorstroming én aanpak. Hoofd jeugdopleiding Jean Kindermans verrichte op dat vlak baanbrekend werk in België. 



Vincent Kompany, Anthony Vanden Borre en later Romelu Lukaku waren de eersten die doorbraken. Het feit is dat enkel de echte toptalenten zich aanvankelijk wisten door te zetten, maar dergelijke toppers was wat de jeugdopleiding nodig had. Idolen. Kompany en Lukaku groeiden uit tot spelers van wereldklasse, Vanden Borre het voorbeeld van hoe het niét moet. Onder Herman Van Holsbeeck kwam de jeugd ook aan bod in het beleid, maar in zijn laatste jaren kregen Mogi Bayat en anderen de sleutels in handen. Daardoor zochten talenten als Orel Mangala, Dodi Lukebakio, Aaron Leya Iseka en anderen andere oorden op. Neerpede leek even niet meer belangrijk te zijn… 

Marc Coucke

Enter Marc Coucke. Hij investeerde meteen fors in het eigen opleidingscentrum en Neerpede werd nog belangrijker. Het nieuwe bestuur zet die koers verder en RSCA mag voor Kindermans & co stilaan een standbeeld zetten. Zij zorgden voor een constante stroom van talenten. Sambi Lokonga werd voor een totale prijs van 22 miljoen euro verkocht aan Arsenal. Youri Tielemans voor 26 miljoen euro en Jérémy Doku voor 27 miljoen euro. De drie duurste uitgaande transfers van RSCA komen van Neerpede. Meer zelfs, als we de top tien van de duurste uitgaande transfers bekijken staan daar maar liefst 6 eigen opgeleide spelers in. 



Naast het bovengenoemde trio maken ook Romelu Lukaku (15 miljoen), Leander Dendoncker (15 miljoen) en Sebastien Bornauw (12,4 miljoen euro) deel uit van de top tien. Zes van de tien duurste uitgaande transfers komen via Neerpede. Vincent Kompany (10,5 miljoen) is nummer elf op de lijst. Straf. Neerpede is een goudmijn voor de club. En wat bijzonder belangrijk is, de jonkies doen het ook goed in het buitenland. 

Sterk in topcompetities

We haalden Kompany en Lukaku aan, maar de rest doet het zeer goed. Sebastiaan Bornauw presteerde sterk bij FC Köln in de Bundesliga en versierde een transfer naar VfL Wolfsburg. Alexis Saelemaekers verrast iedereen bij AC Milan, Youri Tielemans schittert bij Leicester City en Jérémy Doku heeft alles om op termijn de Europese top na te streven. Het keerzijde van de medaille is dat RSCA van zeer nabij wordt gevolgd door de Europese top. 



Eliat Matazo (AS Monaco) en Romeo Lavia (Manchester City) werden zo weggekaapt, en Joseph Ngonge vertrok deze week nog naar Juventus. Rayane Bounida is de volgende aan wie hard word getrokken. Met Vincent Kompany heeft RSCA de perfecte gids om nog heel wat talenten te laten doorstromen naar topcompeties. Jongens als Hannes Delcroix, Yari Verschaeren en Anouar Ait El Hadj zijn de volgende in de rij. Daarachter staat er nog een pak talent klaar. Wie met het label van Neerpede binnenkomt bij een Europese club, wordt stilaan aanzien als een topper in spe.

Claudio Reulens

LEES OOK: Pijnlijk verdict Verschaeren: “Wie zit op hem te wachten?"

Is RSCA inzake jeugdopleiding wereldtop?

Meest recent

El Ouahdi onthult last-minute poging KBVB: harde afwijzing

De Rode Duivels zagen de afgelopen maanden heel wat spelers voor een ander land kiezen. De keuze van ...

29
29
Chelsea maakt Arsenal en Trossard compleet belachelijk

Arsenal stond dicht bij zijn eerste Champions League. De Londenaren kwamen op voorsprong, maar PSG ...

40
40
‘Grote stunt als opvolger Wouter Vrancken bij STVV?’

Sint-Truiden VV was dit seizoen dé grote revelatie van de Jupiler Pro League. Onder Wouter ...

131
131
Pijnlijk verdict Verschaeren: “Wie zit op hem te wachten?"

RSC Anderlecht zal een aantal spelers de club zien verlaten. Gilles De Bilde sprak bij DAZN over ...

193
193
Transfers tussen Club en Feyenoord: Rigaux reageert

Dévy Rigaux is de nieuwe sportief directeur van Feyenoord. Hij kwam over van Club Brugge. ...

152
152
‘Standard zoekt geld: topspelers in de kijker’

Standard is op zoek naar versterking en er worden veel namen genoemd. Ook aan uitgaande zijde gaat ...

124
124
Stijnen terug naar Club Brugge? "Misplaatste arrogantie"

Bij Club Brugge haalden ze Ivan Leko terug als coach en die bezorgde hen de landstitel. Er is nog ...

221
221
Praet kan cirkel rondmaken met emotionele transfer

Dennis Praet nam afscheid van Royal Antwerp FC. De ervaren ex-Rode Duivel kende een anonieme periode ...

251
251
Inter vernedert Club met Stankovic-bom: “Dit doet pijn”

Club Brugge dreigt één van zijn strafste transfers van het seizoen alweer kwijt te ...

926
926
“Lukaku naar Anderlecht? Ik zou het niet doen”

RSC Anderlecht hoopt Romelu Lukaku zo snel mogelijk te zien terugkeren, maar de spits en zijn ...

255
255
Club Brugge twijfelt: drie 'eigen' jongens op weg naar de uitgang?

Club Brugge gaat deze zomer heel wat spelers verliezen. Er zijn vooral sterkhouders die de club gaan ...

501
501
Twee teleurstellingen bij Anderlecht: houden of verkopen?

Bij RSC Anderlecht moéten zeker geen zestien spelers weg. Dergelijke lijstjes worden snel ...

400
400
Arteta ook grootmoedig: "PSG is de beste ter wereld"

De voorbije jaren faalde Arsenal regelmatig in 'money time', maar dit seizoen moest anders worden. ...

87
87
Enorme domper Schotland: ster moet afhaken voor WK

Elf dagen voor de start van het toernooi zijn de meeste WK-deelnemers begonnen aan hun ...

49
49
Luis Enrique schaart zich in bijzonder fraai rijtje

Paris Saint-Germain blijft de primus van Europa. Het heeft zaterdagavond immers zijn titel in de ...

57
57
Arteta voelt zich bekocht: "Als ik die fase terugzie..."

Nadat ze al de titel in de Premier League in de wacht gesleept hadden, droomde Arsenal ervan om ook ...

256
256
CL-zege met zwart randje: rellen met PSG-fans in Parijs

Paris Saint-Germain heeft zaterdagavond voor de tweede keer op rij de Champions League in de wacht ...

73
73
Van der Elst voorspelt: Club wil transferblunder voorkomen

Club Brugge gaat een bewogen transferzomer tegemoet. Daarin zal het wellicht heel wat sterkhouders ...

343
343
PSG doet Arsenal-droom sneuvelen vanop de stip

De finale van de Champions League is zaterdagavond uitgedraaid op een thriller. PSG haalde tegen ...

52
52
'Union houdt voet bij stuk: knaltransfer nog niet rond'

Union staat alweer voor een hete transferzomer. Voorzitter Alex Muzio en CEO Philippe Bormans ...

114
114
'De Ketelaere krijgt navolging: transferkopie op komst'

Charles De Ketelaere is intussen al enkele jaren een gevestigde waarde in de Serie A, waar hij ...

118
118
‘Dit kan niet’: Anderlecht-fans huiveren bij trainersbom

Bij Anderlecht draait de zoektocht naar een nieuwe trainer op volle toeren. De club wil weer ...

778
778
Charleroi pakt uit met piepjonge doelpuntenmachine

Voor Charleroi was het een seizoen met twee gezichten. In de winter presteerden de Carolo's zeer ...

35
35
WK-koorts stijgt: Rode Duivels bijna compleet

De start van het WK nadert met rasse schreden. Dat geldt ook voor de Rode Duivels. Zij zetten ...

81
81
'Straffe wending: Slot meteen aan slag bij Europese topper'

Zaterdag viel er een stevige trainersbom in het Engelse voetbal. Liverpool maakte immers bekend dat ...

93
93

Meer sportnieuws