RSCA’er verknoeit allerlaatste kans van Kompany

door
RSCA’er verknoeit allerlaatste kans van Kompany

Anderlecht blijft wachten op een nieuwe spits. Isaac Kiese Thelin kon niet overtuigen als tijdelijke vervanger van Lukas Nmecha en in het Lotto Park lijkt de rol van de Zweed nu helemaal uitgespeeld te zijn. In de galamatch tegen Ajax besloot Vincent Kompany zelfs om zonder centrale spits te spelen, wat de situatie van Thelin stilaan hopeloos maakt.


SOS SPITSEN

De stage in Nederland bevestigde wat iedereen al wist: Isaak Kiese Thelin valt veel te licht uit als aanvalsleider bij RSC Anderlecht. De Zweed moest bij RSC Anderlecht het vertrek van Lukas Nmecha (tijdelijk) opvangen maar tijdens de voorbereiding op het nieuwe seizoen verspeelde hij zijn laatste krediet. Met enkel nog Antoine Colassin en Mohammed Dauda voorhanden, is een nieuwe en kwalitatieve nummer negen dé absolute transferprioriteit van het moment bij Anderlecht.



In de zoektocht naar een nieuwe spits werd RSC Anderlecht in de voorbije weken in verband gebracht met Gyrano Kerk (FC Utrecht) en Christian Kouamé (Fiorentina), maar beide transferdossiers zijn voorlopig te complex – en te duur – om een doorbraak teweeg te brengen. Bovendien is Kerk eerder een flankaanvaller en voor die positie haalde Sporting net Benito Raman in huis. En Kouamé is veeleer een fysiek sterke aanvaller dan een voetballende en scorende spits.

LAATSTE KANS

In afwachting van een nieuwe aanvaller maakte Isaak Kiese Thelin in de voorbereiding de honneurs waar als vervanger van Lukas Nmecha. Maar het bleek al snel dat de 29-jarige niet goed past in het systeem van Vincent Kompany en dat zijn pure voetballende kwaliteiten te onhandig zijn om het vereiste niveau bij Anderlecht na te streven. Daarnaast is Thelin geen echte killer in de box, een kwaliteit die volgend seizoen van cruciaal belang zal worden bij Anderlecht. In de voorbereiding kreeg de Zweed zijn (aller)laatste kans van Vincent Kompany, maar die greep hij dus niet.



Het doet wat denken aan de situatie in januari vorig jaar. Toen was Vincent Kompany bereid om Isaac Kiese Thelin een nieuwe kans te geven, maar na onderling overleg werd de Zweed toen uitgeleend aan Malmö FF. Anderlecht was nochtans geen vragende partij om Thelin te laten gaan. Op dat moment zat Sporting namelijk niet bepaald dik bezaaid in de centrale spitsen, terwijl verschillende media opperden dat de spits intrinsiek echt wel de benodigde karakteristieken bezat om zich in de gratie te spelen van toenmalige speler-inspirator Vincent Kompany.

DRAMA TEGEN AZ ALKMAAR

Maar na een volledige oefencampagne achter de kiezen, blijkt dat dus helemaal het geval niet te zijn. Isaac Kiese Thelin kreeg in de voorbije weken een uitgelezen kans om zich belangrijk te maken bij RSC Anderlecht, maar uiteindelijk stelde hij danig teleur. In de oefenpartij tegen AZ Alkmaar speelde Thelin bijvoorbeeld elke minuut in een soort type-elftal van Anderlecht, maar zijn inbreng was toen veel te gering. Thelin verloor in de partij tegen AZ maar liefst elf duels, het meeste van alle Anderlecht-spelers.



En het zal u wellicht ook niet verwonderen, Isaac Kiese Thelin was in de wedstrijd tegen AZ Alkmaar ook niet goed bij schot. De Zweed kreeg nochtans enkele goeie kansen in de zestien meter van de tegenstander, maar hij oogde geen enkele keer trefzeker of doelgericht. Thelin was andermaal onbeholpen in de afwerking waarbij hij geen enkele van zijn drie doelpogingen tussen de palen kon besluiten. Zijn gecombineerde doelkansen bereikten tegen AZ bijvoorbeeld een waarde van 1,13 expected goal maar scoren deed hij dus niet.

NIEUWE NEGEN NODIG

Het zoeken naar een adequate vervanger voor Lukas Nmecha blijft aldus prioritair voor RSC Anderlecht. Het blijft wel vreemd dat Isaac Kiese Thelin zich tijdens voorbije uitleenbeurten als een efficiënte en vlotscorende spits manifesteert, maar dat dit bij Sporting nog steeds niet lukt. Bij Malmö FF (14 goals in 25 competitiewedstrijden) en Kasimpasa (9 goals in 21 competitiewedstrijden) liet de Zweed namelijk fraaie statistieken noteren met een hoge efficiëntie-ratio. Bij Anderlecht raakte Thelin dan weer aan slechts 3 doelpunten in 37 officiële wedstrijden.



Daarom is Peter Verbeke naarstig op zoek naar de missing link voor centraal in de aanval. 't Moet een mobiele spits zijn met veel kwaliteit in de box en – als het kan – ook nog met wat ervaring. Dit profiel is echter moeilijk te vinden op de transfermarkt en bovendien moet zo'n gegeerd type tevens passen in het financieel plaatje van de Belgische recordkampioen. De zomermercato is nog anderhalve maand geopend maar komend weekend staat de start van de Jupiler Pro League alweer voor de deur.

ZONDER SPITS TEGEN AJAX

Zondag trapt RSC Anderlecht haar nieuwe voetbalseizoen af in de historische derby tegen SG Union, waarbij de drie punten een must zijn om al meteen geen gezichtsverlies te lijden. Ook al heeft Sporting vandaag nog geen nieuwe spits aangetrokken, de kans is echter héél klein dat Vincent Kompany in zijn basiselftal toch zou uitpakken met Isaac Kiese Thelin. Vorig weekend voorzag Kompany al geen startplaats meer voor Thelin in de galawedstrijd tegen Ajax, waar de coach aantrad met zijn sterkst mogelijke elftal op dat moment.



Vincent Kompany besloot zaterdag om in een 4-2-2-2 opstelling aan te treden tegen de Amsterdammers, zonder enige zuivere diepe spits. De 8.000 aanwezige toeschouwers in het Lotto Park zagen dat Anderlecht aantrad met Francis Amuzu en Yari Verschaeren als diepste pionnen. Net daarachter zorgden Majeed Ashimeru en Anouar El Hadj voor de nodige ondersteuning. Isaac Kiese Thelin kreeg uiteindelijk nog een invalbeurt van 34 minuten maar ook daarin bracht hij niet meteen een meerwaarde voor zijn team.

LES TEGEN AJAX

Het is veelbetekenend dat Vincent Kompany tegen Ajax verkoos om te starten met Francis Amuzu en Yari Verschaeren, terwijl zij van nature geen centrale spitsen zijn. De rol van Isaac Kiese Thelin lijkt daarom helemaal uitgespeeld te zijn in het Lotto Park, want zelfs als tijdelijke nummer negen is de Zweed er dus overbodig geworden. We zijn alvast benieuwd hoe Kompany volgend weekend zijn pionnetjes zal neerzetten tegen Union SG, want ook tegen dan zal de nieuwe spits er nog niet zijn.



En die is wel degelijk broodnodig. Tegen Ajax herviel Anderlecht namelijk in haar oude gewoontes waarbij er terug een schrijnend gebrek aan doelgerichtheid en efficiëntie te constateren viel. Sporting richtte via Francis Amuzu, Wesley Hoedt en Anouar El Hadj drie pogingen naar het Amsterdamse doel maar geen enkele daarvan eindigde tussen de palen. Bij Ajax was de aanvallende slagkracht veel gewichtiger met in totaal tien doelpogingen waarvan er twee gekadreerd waren. En die twee pogingen resulteerden meteen in twee doelpunten.

LEES OOK: 'Huerta hakt knoop door over wintervertrek Anderlecht'

Moet Anderlecht houden als back-up?

Meest recent

'Genk zet zich schrap: absolute recordtransfer Karetsas'

KRC Genk zal ook in 2026 genoodzaakt zijn om enkele grote uitgaande transfers af te ronden. Gelukkig ...

65
65
Valse start 2026: Leeds bezorgt Liverpool nieuwjaarskater

De clubs uit de Premier League mogen ook dit jaar fluiten achter een winterstop, op de eerste dag ...

21
21
'Italië in shock: De Ketelaere weg voor hallucinant bedrag'

Atalanta wil De Ketelaere houden, maar hun transfermodel zegt: verkopen als de winst groot genoeg ...

206
206
DAZN-affaire: Belgisch voetbal tóch weer op Proximus en Telenet?

Op de laatste dag van 2025 kreeg de Pro League goed nieuws. Zo werd DAZN door de abitragerechtbank ...

568
568
Voetbalfans helemaal overtuigd: 'Híj́ wint de Gouden Schoen'

Het nieuwe kalenderjaar is aangebroken, maar de protagonisten van 2025 zullen weldra nog een keertje ...

423
423
Philippe Albert verbaast met top 3 voor 'Coach van het Jaar'

Vlak voor de tweede seizoenshelft van start gaat wordt traditiegetrouw de Gouden Schoen uitgereikt. ...

376
376
'Akkoord bereikt: knaltransfer Club Brugge krijgt vorm'

Club Brugge wil zijn huidige selectie tijdens de wintermercato zo goed mogelijk intact houden. Maar ...

792
792
Trainersbom deint uit: opvolger Guardiola al bekend?

Op de eerste dag van het nieuwe kalenderjaar, is de Premier League in de ban van een heuse ...

89
89
WK 2026: voetbalwereld kijkt uit naar dríé Rode Duivels

Het kalenderjaar 2026 gaat van start en daarin staat weer een historische voetbalafspraak op de ...

192
192
Vanhaezebrouck doet boekje open over AA Gent & Union

Hein Vanhaezebrouck neemt zelden een blad voor de mond. Precies om die reden mocht hij in Het ...

122
122
Gilles De Coster vertedert voetbalwereld met prachtbeelden

Wie Gilles De Coster volgt, weet dat hij zijn privéleven zorgvuldig buiten de spotlights ...

14
14
Benteke verbaast vriend & vijand met nieuwe bestemming

Net op het moment dat zowel Club Brugge, RSC Anderlecht als KRC Genk misschien wel een nieuwe spits ...

217
217
'Anderlecht casht op De Cat: record Doku aan diggelen?'

Vooraleer op zoek te kunnen gaan naar vers bloed moet RSC Anderlecht eerst de veel te brede kern ...

558
558
DAZN bijt van zich af: donkere wolken boven Pro League

De Belgische profclubs slaakten woensdag een collectieve zucht van opluchting toen de rechtbank DAZN ...

400
400
Vandaag Inside-schok: 'Derksen in ongeziene leugenstorm'

Johan Derksen ligt (andermaal) zwaar onder vuur. De Vandaag Inside-analist krijgt harde kritiek na ...

38
38
'Club Brugge breekt record: transfer in stroomversnelling'

Club Brugge gaat in januari op zoek naar een kwaliteitsinjectie, maar ook op uitgaand vlak kan het ...

785
785
'Grote kuis in Gent: peperduur viertal richting exit'

Rik De Mil kan gerust nog wat versterking gebruiken, maar een van de goede voornemens bij AA Gent ...

1203
1203
'Chelsea zoekt trainer: topkandidaat al gekend'

Sinds de overname door BlueCo blijft Chelsea een chaotische club. Niet alleen blijven ze maar ...

68
68
Waanzin op Africa Cup: volledige nationale ploeg opgeschort

Op de Africa Cup vallen er altijd wel straffe verhalen te rapen. Voor het toernooi was er ...

199
199
Hein los over Duivels: "Als je met hem naar het WK moet..."

Voor de Rode Duivels wordt 2026 een zeer belangrijk jaar, want volgende zomer moeten ze op het WK ...

294
294
'STVV ziet smaakmaker naar LaLiga vertrekken'

STVV is zonder twijfel dé sensatie van de eerste helft van het seizoen in de Jupiler Pro ...

502
502
Straf: jeugdwerking Club krijgt navolging in buitenland

Bij Club Brugge hebben ze de voorbije jaren al stevig gecasht. Dat gebeurt ook alsmaar meer op eigen ...

254
254
'Vlot scorende IJslandse international naar JPL'

De Belgische eersteklassers zetten hun zoektocht naar versterking voor deze winter volop in. Een ...

268
268
'Nieuwjaarsdag brengt trainersbom bij Chelsea'

Een winterbreak nemen ze in de Premier League niet. Op Nieuwjaarsdag staan er meteen enkele ...

67
67
'Antwerp scheurt zijn broek: 10 miljoen in prullenmand'

Bij Antwerp staan ze voor belangrijke maanden. Er zou weleens een heuse leegloop kunnen aankomen op ...

786
786

Meer sportnieuws