RSCA’er verknoeit allerlaatste kans van Kompany

1396 stemmen
RSCA’er verknoeit allerlaatste kans van Kompany

Anderlecht blijft wachten op een nieuwe spits. Isaac Kiese Thelin kon niet overtuigen als tijdelijke vervanger van Lukas Nmecha en in het Lotto Park lijkt de rol van de Zweed nu helemaal uitgespeeld te zijn. In de galamatch tegen Ajax besloot Vincent Kompany zelfs om zonder centrale spits te spelen, wat de situatie van Thelin stilaan hopeloos maakt.


SOS SPITSEN

De stage in Nederland bevestigde wat iedereen al wist: Isaak Kiese Thelin valt veel te licht uit als aanvalsleider bij RSC Anderlecht. De Zweed moest bij RSC Anderlecht het vertrek van Lukas Nmecha (tijdelijk) opvangen maar tijdens de voorbereiding op het nieuwe seizoen verspeelde hij zijn laatste krediet. Met enkel nog Antoine Colassin en Mohammed Dauda voorhanden, is een nieuwe en kwalitatieve nummer negen dé absolute transferprioriteit van het moment bij Anderlecht.



In de zoektocht naar een nieuwe spits werd RSC Anderlecht in de voorbije weken in verband gebracht met Gyrano Kerk (FC Utrecht) en Christian Kouamé (Fiorentina), maar beide transferdossiers zijn voorlopig te complex – en te duur – om een doorbraak teweeg te brengen. Bovendien is Kerk eerder een flankaanvaller en voor die positie haalde Sporting net Benito Raman in huis. En Kouamé is veeleer een fysiek sterke aanvaller dan een voetballende en scorende spits.

LAATSTE KANS

In afwachting van een nieuwe aanvaller maakte Isaak Kiese Thelin in de voorbereiding de honneurs waar als vervanger van Lukas Nmecha. Maar het bleek al snel dat de 29-jarige niet goed past in het systeem van Vincent Kompany en dat zijn pure voetballende kwaliteiten te onhandig zijn om het vereiste niveau bij Anderlecht na te streven. Daarnaast is Thelin geen echte killer in de box, een kwaliteit die volgend seizoen van cruciaal belang zal worden bij Anderlecht. In de voorbereiding kreeg de Zweed zijn (aller)laatste kans van Vincent Kompany, maar die greep hij dus niet.



Het doet wat denken aan de situatie in januari vorig jaar. Toen was Vincent Kompany bereid om Isaac Kiese Thelin een nieuwe kans te geven, maar na onderling overleg werd de Zweed toen uitgeleend aan Malmö FF. Anderlecht was nochtans geen vragende partij om Thelin te laten gaan. Op dat moment zat Sporting namelijk niet bepaald dik bezaaid in de centrale spitsen, terwijl verschillende media opperden dat de spits intrinsiek echt wel de benodigde karakteristieken bezat om zich in de gratie te spelen van toenmalige speler-inspirator Vincent Kompany.

DRAMA TEGEN AZ ALKMAAR

Maar na een volledige oefencampagne achter de kiezen, blijkt dat dus helemaal het geval niet te zijn. Isaac Kiese Thelin kreeg in de voorbije weken een uitgelezen kans om zich belangrijk te maken bij RSC Anderlecht, maar uiteindelijk stelde hij danig teleur. In de oefenpartij tegen AZ Alkmaar speelde Thelin bijvoorbeeld elke minuut in een soort type-elftal van Anderlecht, maar zijn inbreng was toen veel te gering. Thelin verloor in de partij tegen AZ maar liefst elf duels, het meeste van alle Anderlecht-spelers.



En het zal u wellicht ook niet verwonderen, Isaac Kiese Thelin was in de wedstrijd tegen AZ Alkmaar ook niet goed bij schot. De Zweed kreeg nochtans enkele goeie kansen in de zestien meter van de tegenstander, maar hij oogde geen enkele keer trefzeker of doelgericht. Thelin was andermaal onbeholpen in de afwerking waarbij hij geen enkele van zijn drie doelpogingen tussen de palen kon besluiten. Zijn gecombineerde doelkansen bereikten tegen AZ bijvoorbeeld een waarde van 1,13 expected goal maar scoren deed hij dus niet.

NIEUWE NEGEN NODIG

Het zoeken naar een adequate vervanger voor Lukas Nmecha blijft aldus prioritair voor RSC Anderlecht. Het blijft wel vreemd dat Isaac Kiese Thelin zich tijdens voorbije uitleenbeurten als een efficiënte en vlotscorende spits manifesteert, maar dat dit bij Sporting nog steeds niet lukt. Bij Malmö FF (14 goals in 25 competitiewedstrijden) en Kasimpasa (9 goals in 21 competitiewedstrijden) liet de Zweed namelijk fraaie statistieken noteren met een hoge efficiëntie-ratio. Bij Anderlecht raakte Thelin dan weer aan slechts 3 doelpunten in 37 officiële wedstrijden.



Daarom is Peter Verbeke naarstig op zoek naar de missing link voor centraal in de aanval. 't Moet een mobiele spits zijn met veel kwaliteit in de box en – als het kan – ook nog met wat ervaring. Dit profiel is echter moeilijk te vinden op de transfermarkt en bovendien moet zo'n gegeerd type tevens passen in het financieel plaatje van de Belgische recordkampioen. De zomermercato is nog anderhalve maand geopend maar komend weekend staat de start van de Jupiler Pro League alweer voor de deur.

ZONDER SPITS TEGEN AJAX

Zondag trapt RSC Anderlecht haar nieuwe voetbalseizoen af in de historische derby tegen SG Union, waarbij de drie punten een must zijn om al meteen geen gezichtsverlies te lijden. Ook al heeft Sporting vandaag nog geen nieuwe spits aangetrokken, de kans is echter héél klein dat Vincent Kompany in zijn basiselftal toch zou uitpakken met Isaac Kiese Thelin. Vorig weekend voorzag Kompany al geen startplaats meer voor Thelin in de galawedstrijd tegen Ajax, waar de coach aantrad met zijn sterkst mogelijke elftal op dat moment.



Vincent Kompany besloot zaterdag om in een 4-2-2-2 opstelling aan te treden tegen de Amsterdammers, zonder enige zuivere diepe spits. De 8.000 aanwezige toeschouwers in het Lotto Park zagen dat Anderlecht aantrad met Francis Amuzu en Yari Verschaeren als diepste pionnen. Net daarachter zorgden Majeed Ashimeru en Anouar El Hadj voor de nodige ondersteuning. Isaac Kiese Thelin kreeg uiteindelijk nog een invalbeurt van 34 minuten maar ook daarin bracht hij niet meteen een meerwaarde voor zijn team.

LES TEGEN AJAX

Het is veelbetekenend dat Vincent Kompany tegen Ajax verkoos om te starten met Francis Amuzu en Yari Verschaeren, terwijl zij van nature geen centrale spitsen zijn. De rol van Isaac Kiese Thelin lijkt daarom helemaal uitgespeeld te zijn in het Lotto Park, want zelfs als tijdelijke nummer negen is de Zweed er dus overbodig geworden. We zijn alvast benieuwd hoe Kompany volgend weekend zijn pionnetjes zal neerzetten tegen Union SG, want ook tegen dan zal de nieuwe spits er nog niet zijn.



En die is wel degelijk broodnodig. Tegen Ajax herviel Anderlecht namelijk in haar oude gewoontes waarbij er terug een schrijnend gebrek aan doelgerichtheid en efficiëntie te constateren viel. Sporting richtte via Francis Amuzu, Wesley Hoedt en Anouar El Hadj drie pogingen naar het Amsterdamse doel maar geen enkele daarvan eindigde tussen de palen. Bij Ajax was de aanvallende slagkracht veel gewichtiger met in totaal tien doelpogingen waarvan er twee gekadreerd waren. En die twee pogingen resulteerden meteen in twee doelpunten.

LEES OOK: 'Anderlecht krijgt boodschap: speler kiest bestemming'

Moet Anderlecht houden als back-up?

Meest recent

'Union ziet kassa rinkelen: transfersom Scherpen bekend'

Union maakte zich op voor een leegloop, maar de grote uitgaande transfers bleven tot dusver nog uit. ...

18
18
Charaï legt verdere transferplannen Westerlo op tafel

Het is bij Westerlo al een zeer drukke transferzomer geweest. In totaal staat de teller in 't Kuipje ...

16
16
Wat een soap: toch geen Real-akkoord, vlammend statement PSG

Sinds het einde van het WK zijn ook de allergrootste clubs in actie geschoten op de transfermarkt. ...

64
64
'Anderlecht krijgt boodschap: speler kiest bestemming'

Anderlecht is nog volop bezig met zijn transferhuiswerk, ook al is de Europese campagne enkele dagen ...

182
182
Simons stuurt boodschap naar mogelijke vertrekkers OHL

We zijn amper twee weken verwijderd van de start van het nieuwe seizoen in de Jupiler Pro League. De ...

66
66
'Dortmund legt nieuw plan voor Karetsas op tafel'

Het is voor KRC Genk niet de makkelijkste zomermercato. De Limburgers zien vooral aan uitgaande ...

303
303
'Here we go: Real heeft topaanwinst van 100 miljoen beet'

Real Madrid haalt deze zomer fors uit op de transfermarkt, want na een tegenvallend seizoen wil het ...

111
111
'Anderlecht en Club Brugge grijpen naast target'

RSC Anderlecht en Club Brugge zijn op zoek naar versterking. Beide teams zijn voorlopig verzwakt uit ...

238
238
Club Brugge zorgt voor magisch moment bij supporters

Club Brugge begint met grote ambities aan het nieuwe seizoen. Na de landstitel van vorig jaar is de ...

346
346
Lommel SK is absolute sterkhouder kwijt aan AZ

Lommel SK heeft dingend nood aan versterking, maar de promovendus heeft nog een smaakmaker verloren. ...

39
39
‘Anderlecht op z’n kop: sterkhouder out, toptransfer in’

Bij Anderlecht komt de transfercarrousel plots op gang. Een sterkhouder kan het Lotto Park verlaten ...

548
548
'STVV beslist over terugkeer Bertaccini'

Bij STVV kende Adriano Bertaccini een geweldige periode. Hij versierde een toptransfer naar RSC ...

597
597
Jbari zet Club Brugge onder druk: tijd dringt

Club Brugge lijkt tot op heden toch wel stevig verzwakt te zijn. Het bestuur moet nog aan de bak. ...

641
641
'Anderlecht wil uitpakken met absolute toptransfer'

Dat RSC Anderlecht nog héél wat versterking nodig heeft, dat is duidelijk. Antoine ...

447
447
'Arsenal stuift door: Premier League-bom vlak na Tzolis'

Arsenal FC won afgelopen seizoen de Engelse titel en haalde de finale van de Champions League. Om ...

81
81
Drama treft Ordoñez: gedroomde transfer in acuut gevaar

Na de recordverkoop van Christos Tzolis aan Arsenal FC, is het bij Club Brugge ook de bedoeling om ...

399
399
Ex van Karl Vannieuwkerke komt met straffe bekentenis

Jarenlang bleef het stil na de pijnlijke breuk met Karl Vannieuwkerke, maar nu opent Caroline ...

88
88
Peeters in de wolken: Beveren strikt Arsenal-product

SK Beveren kroonde zich op fenomenale wijze tot kampioen in de Challenger Pro League en mag komend ...

115
115
Club plant miljoenenaankoop: toptarget zet deur wagenwijd open

Club Brugge is nog lang niet klaar op de transfermarkt. De Belgische landskampioen mikt onder meer ...

558
558
Openda heeft nieuwe club beet: transferdetails bekend

Juventus won zaterdagavond met 0-1 in de oefenpot op Standard. Loïs Openda was aanwezig in het ...

72
72
'Transferstunt na overname: Antwerp wil 75-voudig international'

Nu de veelbesproken overname eindelijk in kannen en kruiken is, kan de sportieve leiding van Antwerp ...

526
526
'Sibierski klopt op tafel: Anderlecht-tweetal móét blijven'

Hoewel de Europese campagne al begonnen is, is RSC Anderlecht lang niet klaar op de transfermarkt. ...

611
611
Ruben Van Gucht zorgt voor grote onrust in Frankrijk

De lof voor Ruben Van Gucht en zijn nieuwe wielerprogramma blijft binnenstromen, maar achter de ...

100
100
Nu al Waalse kritiek op Van Bommel: "Altijd dat gezeik"

Mark van Bommel zal de Rode Duivels naar succes moeten leiden op het EK 2028. Maar de keuze van de ...

320
320
Club brengt geldkanon in stelling: miljoenen voor twéé kleppers

Club Brugge is nog lang niet klaar met zijn werk in de zomerse transferwindow. Op zeker twee ...

1709
1709

Meer sportnieuws