RSCA’er verknoeit allerlaatste kans van Kompany

door
RSCA’er verknoeit allerlaatste kans van Kompany

Anderlecht blijft wachten op een nieuwe spits. Isaac Kiese Thelin kon niet overtuigen als tijdelijke vervanger van Lukas Nmecha en in het Lotto Park lijkt de rol van de Zweed nu helemaal uitgespeeld te zijn. In de galamatch tegen Ajax besloot Vincent Kompany zelfs om zonder centrale spits te spelen, wat de situatie van Thelin stilaan hopeloos maakt.


SOS SPITSEN

De stage in Nederland bevestigde wat iedereen al wist: Isaak Kiese Thelin valt veel te licht uit als aanvalsleider bij RSC Anderlecht. De Zweed moest bij RSC Anderlecht het vertrek van Lukas Nmecha (tijdelijk) opvangen maar tijdens de voorbereiding op het nieuwe seizoen verspeelde hij zijn laatste krediet. Met enkel nog Antoine Colassin en Mohammed Dauda voorhanden, is een nieuwe en kwalitatieve nummer negen dé absolute transferprioriteit van het moment bij Anderlecht.



In de zoektocht naar een nieuwe spits werd RSC Anderlecht in de voorbije weken in verband gebracht met Gyrano Kerk (FC Utrecht) en Christian Kouamé (Fiorentina), maar beide transferdossiers zijn voorlopig te complex – en te duur – om een doorbraak teweeg te brengen. Bovendien is Kerk eerder een flankaanvaller en voor die positie haalde Sporting net Benito Raman in huis. En Kouamé is veeleer een fysiek sterke aanvaller dan een voetballende en scorende spits.

LAATSTE KANS

In afwachting van een nieuwe aanvaller maakte Isaak Kiese Thelin in de voorbereiding de honneurs waar als vervanger van Lukas Nmecha. Maar het bleek al snel dat de 29-jarige niet goed past in het systeem van Vincent Kompany en dat zijn pure voetballende kwaliteiten te onhandig zijn om het vereiste niveau bij Anderlecht na te streven. Daarnaast is Thelin geen echte killer in de box, een kwaliteit die volgend seizoen van cruciaal belang zal worden bij Anderlecht. In de voorbereiding kreeg de Zweed zijn (aller)laatste kans van Vincent Kompany, maar die greep hij dus niet.



Het doet wat denken aan de situatie in januari vorig jaar. Toen was Vincent Kompany bereid om Isaac Kiese Thelin een nieuwe kans te geven, maar na onderling overleg werd de Zweed toen uitgeleend aan Malmö FF. Anderlecht was nochtans geen vragende partij om Thelin te laten gaan. Op dat moment zat Sporting namelijk niet bepaald dik bezaaid in de centrale spitsen, terwijl verschillende media opperden dat de spits intrinsiek echt wel de benodigde karakteristieken bezat om zich in de gratie te spelen van toenmalige speler-inspirator Vincent Kompany.

DRAMA TEGEN AZ ALKMAAR

Maar na een volledige oefencampagne achter de kiezen, blijkt dat dus helemaal het geval niet te zijn. Isaac Kiese Thelin kreeg in de voorbije weken een uitgelezen kans om zich belangrijk te maken bij RSC Anderlecht, maar uiteindelijk stelde hij danig teleur. In de oefenpartij tegen AZ Alkmaar speelde Thelin bijvoorbeeld elke minuut in een soort type-elftal van Anderlecht, maar zijn inbreng was toen veel te gering. Thelin verloor in de partij tegen AZ maar liefst elf duels, het meeste van alle Anderlecht-spelers.



En het zal u wellicht ook niet verwonderen, Isaac Kiese Thelin was in de wedstrijd tegen AZ Alkmaar ook niet goed bij schot. De Zweed kreeg nochtans enkele goeie kansen in de zestien meter van de tegenstander, maar hij oogde geen enkele keer trefzeker of doelgericht. Thelin was andermaal onbeholpen in de afwerking waarbij hij geen enkele van zijn drie doelpogingen tussen de palen kon besluiten. Zijn gecombineerde doelkansen bereikten tegen AZ bijvoorbeeld een waarde van 1,13 expected goal maar scoren deed hij dus niet.

NIEUWE NEGEN NODIG

Het zoeken naar een adequate vervanger voor Lukas Nmecha blijft aldus prioritair voor RSC Anderlecht. Het blijft wel vreemd dat Isaac Kiese Thelin zich tijdens voorbije uitleenbeurten als een efficiënte en vlotscorende spits manifesteert, maar dat dit bij Sporting nog steeds niet lukt. Bij Malmö FF (14 goals in 25 competitiewedstrijden) en Kasimpasa (9 goals in 21 competitiewedstrijden) liet de Zweed namelijk fraaie statistieken noteren met een hoge efficiëntie-ratio. Bij Anderlecht raakte Thelin dan weer aan slechts 3 doelpunten in 37 officiële wedstrijden.



Daarom is Peter Verbeke naarstig op zoek naar de missing link voor centraal in de aanval. 't Moet een mobiele spits zijn met veel kwaliteit in de box en – als het kan – ook nog met wat ervaring. Dit profiel is echter moeilijk te vinden op de transfermarkt en bovendien moet zo'n gegeerd type tevens passen in het financieel plaatje van de Belgische recordkampioen. De zomermercato is nog anderhalve maand geopend maar komend weekend staat de start van de Jupiler Pro League alweer voor de deur.

ZONDER SPITS TEGEN AJAX

Zondag trapt RSC Anderlecht haar nieuwe voetbalseizoen af in de historische derby tegen SG Union, waarbij de drie punten een must zijn om al meteen geen gezichtsverlies te lijden. Ook al heeft Sporting vandaag nog geen nieuwe spits aangetrokken, de kans is echter héél klein dat Vincent Kompany in zijn basiselftal toch zou uitpakken met Isaac Kiese Thelin. Vorig weekend voorzag Kompany al geen startplaats meer voor Thelin in de galawedstrijd tegen Ajax, waar de coach aantrad met zijn sterkst mogelijke elftal op dat moment.



Vincent Kompany besloot zaterdag om in een 4-2-2-2 opstelling aan te treden tegen de Amsterdammers, zonder enige zuivere diepe spits. De 8.000 aanwezige toeschouwers in het Lotto Park zagen dat Anderlecht aantrad met Francis Amuzu en Yari Verschaeren als diepste pionnen. Net daarachter zorgden Majeed Ashimeru en Anouar El Hadj voor de nodige ondersteuning. Isaac Kiese Thelin kreeg uiteindelijk nog een invalbeurt van 34 minuten maar ook daarin bracht hij niet meteen een meerwaarde voor zijn team.

LES TEGEN AJAX

Het is veelbetekenend dat Vincent Kompany tegen Ajax verkoos om te starten met Francis Amuzu en Yari Verschaeren, terwijl zij van nature geen centrale spitsen zijn. De rol van Isaac Kiese Thelin lijkt daarom helemaal uitgespeeld te zijn in het Lotto Park, want zelfs als tijdelijke nummer negen is de Zweed er dus overbodig geworden. We zijn alvast benieuwd hoe Kompany volgend weekend zijn pionnetjes zal neerzetten tegen Union SG, want ook tegen dan zal de nieuwe spits er nog niet zijn.



En die is wel degelijk broodnodig. Tegen Ajax herviel Anderlecht namelijk in haar oude gewoontes waarbij er terug een schrijnend gebrek aan doelgerichtheid en efficiëntie te constateren viel. Sporting richtte via Francis Amuzu, Wesley Hoedt en Anouar El Hadj drie pogingen naar het Amsterdamse doel maar geen enkele daarvan eindigde tussen de palen. Bij Ajax was de aanvallende slagkracht veel gewichtiger met in totaal tien doelpogingen waarvan er twee gekadreerd waren. En die twee pogingen resulteerden meteen in twee doelpunten.

LEES OOK: 'Anderlecht grijpt stevig in na harde woorden Lukaku'

Moet Anderlecht houden als back-up?

Meest recent

Club Brugge kan toch blijven rekenen op goudhaantje

Voor Club Brugge staan er bijzonder drukke maanden voor de boeg. Blauw-Zwart moet in principe nog ...

23
23
Mignolet naar de uitgang geduwd bij Club Brugge?

Na de pijnlijke nederlaag op La Louvière van afgelopen weekend hoopt Club Brugge straks weer ...

67
67
Antwerp pakt nog uit met knap nieuw shirt

Het nieuwe seizoen is intussen toch al bijna twee maanden aan de gang, maar bij Antwerp pakken ze ...

25
25
Albert keihard: "Was ik Hayen, dan nam ik ontslag"

Wanneer Club Brugge straks in de Champions League AS Monaco in de ogen kijkt, zullen wellicht vele ...

270
270
'Anderlecht grijpt stevig in na harde woorden Lukaku'

Nadat hij vorig weekend in het Lotto Park aanwezig was voor de match tussen Anderlecht en Genk, ...

261
261
'Explosieve situatie bij Cercle Brugge'

Cercle Brugge kende dit seizoen weer een lastige start, maar met een 8 op 21 is het nu toch mee in ...

77
77
Opvallend oordeel: “Verhaeghe heeft écht visie“

Club Brugge begint om 18u45 aan zijn avontuur in de league phase van de Champions League. Daarin ...

140
140
‘De Bruyne schittert bij Napoli: dit detail maakt verschil’

De blikvanger van donderdagavond in de Champions League op donderdagavond is de terugkeer van Kevin ...

87
87
Lukaku terug naar België? Eén detail houdt alles tegen

Lukaku in de loge, knuffel met Coucke — het beeld ging rond. Maar achter die glimlach schuift ...

251
251
TRANSFERUURTJE: 'Anderlecht droomt van terugkeer, verrassing Clement'

De zomermercato zit er inmiddels op, maar heel wat clubs in binnen- en buitenland zijn nu al plannen ...

270
270
Barça zwaar in de penarie: CL-drama op komst

FC Barcelona begint dit seizoen weer met hernieuwde ambities aan de Champions League. De Catalanen ...

106
106
Crisis in Genk? Smets met de handen in het haar

KRC Genk zit in de hoek waar de klappen vallen. De Limburgers zijn dit seizoen weer razend ...

238
238
Verhaeghe pakt uit met primeur over nieuw Club-stadion

Club Brugge is al jarenlang aan het proberen om een nieuw stadion op poten te zetten en dat blijkt ...

829
829
Goed nieuws voor Club: Monaco ziet steunpilaar nog uitvallen

Club Brugge zal er meteen moeten staan in de Champions League. Het treft dit seizoen immers de ...

247
247
De Sart vindt eindelijk nieuwe Belgische club

Terwijl de transfermarkt in principe gesloten is, vallen er toch nog enkele Belgische ...

85
85
'Witte rook op komst: Messi beslist over toekomst'

Er werd de voorbije maanden al druk gespeculeerd over de toekomst van Lionel Messi. De Argentijnse ...

136
136
Mourinho beschuldigd van bizar 'complot' na nieuwe job

Het lijkt erop dat José Mourinho snel weer aan de slag zal gaan. Amper enkele weken na zijn ...

101
101
Nieuw knaljaar voor Charleroi? "Creëren iets buitengewoons"

Vorig seizoen wist Charleroi vriend en vijand te verbazen door met goed voetbal uiteindelijk een ...

70
70
Monaco-coach spreekt na hallucinante ervaring

Club Brugge begint straks om 18u45 aan zijn eerste opdracht in de league phase van de Champions ...

146
146
Lies Vandenberghe treft vrouw Van Gucht recht in het hart

VTM-sportanker Lies Vandenberghe en voormalig kampioene Blanka Vlasic lijken op het eerste gezicht ...

815
815
Verheyen snoeihard: "Die speler redt het niet bij Club"

Club Brugge speelt vanavond tegen AS Monaco. Als ze net als vorig jaar door willen gaan naar de ...

484
484
Crisis lonkt bij KRC Genk: Heynen trekt stevig van leer

KRC Genk moet zich dringend gaan bezinnen. Het verloor na een zeer zwakke prestatie met 0-1 van ...

449
449
Hoe vergaat het deze ‘Monaco-helden’ van Club Brugge?

Club Brugge speelt vanavond in eigen huis tegen AS Monaco. Een ploeg die ze in Brugge in principe ...

186
186
Bart Verhaeghe ontploft: "Dit gerucht klopt niet"

Het draait momenteel niet geweldig bij Club Brugge. In de competitie overtuigen ze zeker niet en ...

287
287
Dreun voor Club Brugge: Vanaken-probleem loopt uit de hand

Club Brugge worstelt met een paradox: Hans Vanaken is minder metronoom, maar beslist nog wél ...

509
509

Meer sportnieuws