Dost baart grote zorgen bij Club Brugge

1987 stemmen
Dost baart grote zorgen bij Club Brugge

Geen vuiltje aan de lucht bij Club Brugge. In de Supercup tegen KRC Genk trok huidige landskampioen aan het langste eind en ook het spelbeeld was algemeen positief. Daarnaast moet Philippe Clement zich wel zorgen maken over de productiviteit van Bas Dost. In de laatste zes officiële wedstrijden kon de Nederlander namelijk telkens niet scoren. En ook in de voorbereiding lukte Dost maar één doelpunt.

NIET ALLEEN SCOREN 

Club Brugge scoorde drie doelpunten in de gewonnen Supercup tegen KRC Genk, maar andermaal stond Bas Dost niet aan het kanon. De 32-jarige spits werd in de vorige wintermercato voornamelijk aangetrokken om doelpunten te maken, maar al voor de zesde officiële wedstrijd op rij slaagde Dost er niet in om te scoren voor Club Brugge. In de voorbije Champions' Play-offs lukte Dost amper één doelpunt en dat was in de eerste wedstrijd van de nacompetitie tegen RSC Anderlecht. Daarna zweeg zijn kanon vijf wedstrijden op rij – en nu dus ook in de voorbije Supercup tegen Genk.



Bas Dost kreeg tegen KRC Genk amper twee kleine doelkansen, die hij trouwens allebei redelijk onbeholpen naast het doel van Maarten Vandevoordt besloot. Ondanks dat gebrek aan slagkracht bewees Dost wel een erg nuttige schakel te zijn bij Club Brugge. Hij maakt het verschil door zijn collectieve ingesteldheid, hij werkt hard en zet ook mee druk. “De anderen zullen ook nog vaak profiteren van zijn aanwezigheid. Bas past ook perfect in het voetbal dat ik wil zien”, voorspelde Philippe Clement net na de komst van Dost in januari dit jaar.

VEELBELOVENDE START 

Maar een spits zoals Bas Dost wordt steeds afgerekend op zijn doelpunten, en dat was trouwens ook de hoofdreden waarom Club Brugge hem in eerste instantie dolgraag wilde binnenhalen. De core business van Dost is scoren en dat deed hij ook in zijn eerste wedstrijden bij Blauw-Zwart: vier goals op vier matchen. Sint-Truiden, Beerschot VA, KV Oostende en KRC Genk ondervonden toen indrukwekkende torinstinct van Dost aan den lijve, en met dat fraai rapport zette de Nederlander zelfs een nieuw clubrecord bij Club  Brugge. Business as usual.



De start van Bas Dost bij Club Brugge was dus fenomenaal en erg veelbelovend, maar naar het seizoenseinde toe stokte de motor van de Nederlander. In de Champions' Play-offs kon de 32-jarige namelijk maar één keer scoren in zes wedstrijden. Zijn laatste officiële goal lukte Dost in de eerste wedstrijd van die nacompetitie en dat wil dus zeggen dat hij – de Supercup incluis - in zijn laatste zes officiële wedstrijden voor Club Brugge geen enkele keer wist te scoren. En dat zal toch voor enige bezorgdheid leiden bij de huidige landskampioen, ook al legde hij zaterdagavond een enorme inzet aan de dag.

OPLETTEN VOOR PEREZ 

Bovendien kon Bas Dost in de voorbije oefencampagne ook amper één doelpunt scoren. Zijn enige treffer lukte hij in de partij tegen Lokomotiva Zabreb (2-1 winst). In de overige oefenwedstrijden scoorde de Nederlander dus niet en was hij trouwens ook weinig actief in de zestien van de tegenstander. Tegen KV Kortrijk (0 doelpogingen), AEK Athene (1 doelpoging), FC Utrecht (1 doelpoging) was Dost opvallend afwezig in de zone van de waarheid, waarin hij dus ook geen enkel doelpunt kon scoren. 



En die bedenkelijke lijn zette Bas Dost dus door in de Supercup tegen KRC Genk. Zaterdagavond waagde hij twee doelpogingen waar bovendien erg weinig dreiging uit voortkwam. Het vizier van de Brugse aanvalsleider staat tegenwoordig dus niet erg scherp en bovendien voelt Dost ook de hete adem van Dani Perez in zijn nek, die in de voorbije oefencampagne 3 doelpunten kon scoren. Dost geniet uiteraard nog meer dan voldoende krediet van Philippe Clement, maar als Perez zich efficiënter en doeltreffender blijft tonen dan de Nederlander, dan belooft het straks nog een flinke concurrentiestrijd te worden op Jan Breydel.

LEES OOK: 'Verhaeghe verklapt volgende toptransfer Club Brugge'

Moet Perez zijn kans krijgen als spits?

Meest recent

'Verhaeghe verklapt volgende toptransfer Club Brugge'

Het succes eist straks wellicht opnieuw zijn tol bij Club Brugge, want behalve meubelstukken Brandon ...

48
48
Sam Kerkhofs & Rik Verheye clashen: Frustraties borrelen op

Het seizoen van Sporting Hasselt werd een ware emotionele en sportieve rollercoaster. De Limburgers ...

14
14
Lukaku geeft gouden raad aan De Cat: "Doe zoals Doku"

De pijnlijke nederlaag tegen Union betekent wellicht een afscheid in mineur voor Nathan De Cat, die ...

112
112
'Bliksemvertrek Tresoldi: Club Brugge hakt knoop door'

Het succes van Club Brugge heeft vele vaders, maar samen met Christos Tzolis en Hans Vanaken is ...

238
238
Antwerp in rouw: 21-jarige ex-speler plots overleden

De voetbalwereld is zopas opgeschrikt door een dramatisch bericht. Verschillende kanalen melden ...

0
0
'Club Brugge kan cashen: Tzolis onthult droombestemming'

Zelf durft hij een derde seizoen bij Club Brugge voorlopig nog altijd niet volledig uit te ...

154
154
‘Union flikt het weer: boomlange verdediger is binnen’

Union SG heeft de afgelopen jaren bewezen over een briljante transferstrategie te beschikken. De ...

147
147
Paleisrevolutie Club: Madou verduidelijkt na Rigaux

Devy Rigaux is officieel van Club Brugge naar Feyenoord. De beleidsbepaler was een belangrijke ...

144
144
'Axel Witsel schokt iedereen met toekomstkeuze'

Axel Witsel maakte één van de grootste teleurstellingen van zijn carrière mee. ...

216
216
‘Enorme transferverrassing Lukaku in de maak’

Waar ligt de toekomst van Romelu Lukaku? De aanvaller was vorig seizoen nog de grote man bij de ...

454
454
Taravel komt met duidelijke boodschap voor Anderlecht

RSC Anderlecht kende weer een teleurstellend seizoen zonder prijs. Jérémy Taravel wist ...

200
200
Hans Vanaken betovert Brugse fans met ongezien gebaar

Een paar dagen na het veiligstellen van de landstitel is de euforie in Brugge nog lang niet ...

131
131
Meunier verbaast vriend en vijand: terugkeer naar België?

Thomas Meunier is 34 jaar, maar bij Lille was hij toch nog een belangrijke speler. Ook bij de Rode ...

202
202
Promise David krijgt na blessure uitsluitsel over WK

Promise David is de aanvalsleider van Union SG, maar de aanvaller kampte met enorm veel ...

19
19
‘Club Brugge gaat vol voor verrassende zomerdeal’

Club Brugge is al volop bezig met volgend seizoen. Blauw-Zwart kondigde vandaag het vertrek van Devy ...

430
430
Wéér Qatar-scenario voor Lukaku? “Dat zou crazy zijn

Romelu Lukaku kende een desastreus seizoen bij Napoli. De aanvaller speelde amper in Italië ...

86
86
‘Bondsparket niet mals voor Hazard: transferdomper dreigt’

Thorgan Hazard liet zich van zijn slechtste kant zien tijdens zijn afscheidsmatch bij RSC ...

327
327
Rigaux weg: Club Brugge bevestigt nieuwe structuur

Devy Rigaux trekt van Club Brugge naar Feyenoord. De beleidsbepaler zat al sinds 2009 bij ...

210
210
TRANSFERUURTJE: ‘Toptarget Anderlecht, Club Brugge grijpt mis’

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

324
324
Mika Godts spreekt harde taal na WK-deceptie

Mika Godts kende een topseizoen bij Ajax. De buitenspeler was hét lichtpuntje in Amsterdam en ...

251
251
Waalse derby zindert ferm na: “Eerst doden vallen”

De slotspeeldag van de Champions Play-Offs zorgde voor heel wat ophef. Standard Luik ging kopje ...

134
134
Leegloop Antwerp gaat door: officieel vertrek twee pionnen

Royal Antwerp FC kende een moeilijk seizoen. The Great Old vond zijn draai maar niet en aan het ...

250
250
‘Statement Inter Miami: verdict over WK Messi’

Lionel Messi maakt het mooie weer bij Inter Miami. De Argentijnse superster kijkt echter al uit naar ...

73
73
‘Nieuwe topcoach Anderlecht: bekende naam duikt op’

RSC Anderlecht is op zoek naar een nieuwe hoofdtrainer. Paars-Wit kende weer een teleurstellend ...

646
646
‘Club Brugge verliest belangrijke pion: snel witte rook’

Club Brugge zal na de titel van dit seizoen ferm moeten herbouwen. Verschillende sterkhouders gaan ...

403
403

Meer sportnieuws