Dost baart grote zorgen bij Club Brugge

1987
Dost baart grote zorgen bij Club Brugge

Geen vuiltje aan de lucht bij Club Brugge. In de Supercup tegen KRC Genk trok huidige landskampioen aan het langste eind en ook het spelbeeld was algemeen positief. Daarnaast moet Philippe Clement zich wel zorgen maken over de productiviteit van Bas Dost. In de laatste zes officiële wedstrijden kon de Nederlander namelijk telkens niet scoren. En ook in de voorbereiding lukte Dost maar één doelpunt.

NIET ALLEEN SCOREN 

Club Brugge scoorde drie doelpunten in de gewonnen Supercup tegen KRC Genk, maar andermaal stond Bas Dost niet aan het kanon. De 32-jarige spits werd in de vorige wintermercato voornamelijk aangetrokken om doelpunten te maken, maar al voor de zesde officiële wedstrijd op rij slaagde Dost er niet in om te scoren voor Club Brugge. In de voorbije Champions' Play-offs lukte Dost amper één doelpunt en dat was in de eerste wedstrijd van de nacompetitie tegen RSC Anderlecht. Daarna zweeg zijn kanon vijf wedstrijden op rij – en nu dus ook in de voorbije Supercup tegen Genk.



Bas Dost kreeg tegen KRC Genk amper twee kleine doelkansen, die hij trouwens allebei redelijk onbeholpen naast het doel van Maarten Vandevoordt besloot. Ondanks dat gebrek aan slagkracht bewees Dost wel een erg nuttige schakel te zijn bij Club Brugge. Hij maakt het verschil door zijn collectieve ingesteldheid, hij werkt hard en zet ook mee druk. “De anderen zullen ook nog vaak profiteren van zijn aanwezigheid. Bas past ook perfect in het voetbal dat ik wil zien”, voorspelde Philippe Clement net na de komst van Dost in januari dit jaar.

VEELBELOVENDE START 

Maar een spits zoals Bas Dost wordt steeds afgerekend op zijn doelpunten, en dat was trouwens ook de hoofdreden waarom Club Brugge hem in eerste instantie dolgraag wilde binnenhalen. De core business van Dost is scoren en dat deed hij ook in zijn eerste wedstrijden bij Blauw-Zwart: vier goals op vier matchen. Sint-Truiden, Beerschot VA, KV Oostende en KRC Genk ondervonden toen indrukwekkende torinstinct van Dost aan den lijve, en met dat fraai rapport zette de Nederlander zelfs een nieuw clubrecord bij Club  Brugge. Business as usual.



De start van Bas Dost bij Club Brugge was dus fenomenaal en erg veelbelovend, maar naar het seizoenseinde toe stokte de motor van de Nederlander. In de Champions' Play-offs kon de 32-jarige namelijk maar één keer scoren in zes wedstrijden. Zijn laatste officiële goal lukte Dost in de eerste wedstrijd van die nacompetitie en dat wil dus zeggen dat hij – de Supercup incluis - in zijn laatste zes officiële wedstrijden voor Club Brugge geen enkele keer wist te scoren. En dat zal toch voor enige bezorgdheid leiden bij de huidige landskampioen, ook al legde hij zaterdagavond een enorme inzet aan de dag.

OPLETTEN VOOR PEREZ 

Bovendien kon Bas Dost in de voorbije oefencampagne ook amper één doelpunt scoren. Zijn enige treffer lukte hij in de partij tegen Lokomotiva Zabreb (2-1 winst). In de overige oefenwedstrijden scoorde de Nederlander dus niet en was hij trouwens ook weinig actief in de zestien van de tegenstander. Tegen KV Kortrijk (0 doelpogingen), AEK Athene (1 doelpoging), FC Utrecht (1 doelpoging) was Dost opvallend afwezig in de zone van de waarheid, waarin hij dus ook geen enkel doelpunt kon scoren. 



En die bedenkelijke lijn zette Bas Dost dus door in de Supercup tegen KRC Genk. Zaterdagavond waagde hij twee doelpogingen waar bovendien erg weinig dreiging uit voortkwam. Het vizier van de Brugse aanvalsleider staat tegenwoordig dus niet erg scherp en bovendien voelt Dost ook de hete adem van Dani Perez in zijn nek, die in de voorbije oefencampagne 3 doelpunten kon scoren. Dost geniet uiteraard nog meer dan voldoende krediet van Philippe Clement, maar als Perez zich efficiënter en doeltreffender blijft tonen dan de Nederlander, dan belooft het straks nog een flinke concurrentiestrijd te worden op Jan Breydel.

LEES OOK: Duurste kern: Liverpool op één, Club Brugge Belgische leider

Moet Perez zijn kans krijgen als spits?

Meest recent

Van Bommel meteen onder vuur: "Eerste missie gefaald"

De Rode Duivels beginnen weldra aan hun volgende campagne in de Nations League. Met Frankrijk, ...

11
11
AA Gent droomt van Rode Duivel: "Van Bommel vroeg al"

Voor AA Gent kon het seizoen niet beter beginnen. Het overleefde in de Conference League drie ...

22
22
‘De Bruyne klaar met Allegri? Napoli-breuk dreigt’

Kevin De Bruyne begon de eerste drie competitiewedstrijden van Napoli op de bank. Tegen Arsenal ...

34
34
Pocognoli kiest voor oude bekende van Duivels bij Schotland

Sébastien Pocognoli moest na zijn ontslag bij AS Monaco niet snel zoeken naar een nieuwe ...

18
18
Courtois nog terug Duivel? Pfaff heeft verrassende mening

Volgende week maakt Mark van Bommel zijn eerste selectie bekend als bondscoach van de Rode Duivels, ...

140
140
AA Gent pakt nog uit met nieuwe aanvaller

AA Gent is uitstekend aan het seizoen begonnen. Het slaagde erin om zich te plaatsen voor de league ...

26
26
'RB Leipzig weigert héél verrassend voorstel voor Bakayoko'

Er speelde de voorbije periode iets rond Johan Bakayoko. De Belgische winger stond plots op de radar ...

51
51
'David Alaba op weg naar opmerkelijke transfer'

Er hangt iets in de lucht rond David Alba. Terwijl de transfervrije verdediger nog altijd zonder ...

18
18
Gullit vol lof over Courtois, Mourinho krijgt volle laag

De 2-1-overwinning van Real Madrid tegen Inter verborg volgens Ruud Gullit en Rafael van der Vaart ...

86
86
'Martial versiert alsnog zeer mooie transfer'

Anthony Martial staat voor een opvallende nieuwe wending in zijn carrière. De Franse ...

18
18
Duurste kern: Liverpool op één, Club Brugge Belgische leider

De transferperiode ligt achter de rug. Eindelijk. De kernen worden jaarlijks (al te vaak) overhoop ...

229
229
STVV vol enthousiasme: "Onze grootste match ooit"

STVV is goed begonnen aan het seizoen. De Kanaries draaien mee in de subtop en ze maken zich klaar ...

73
73
'Westerlo laat toptalent nog vertrekken'

Bij Westerlo hebben ze er een zeer drukke transferzomer opzitten. De Kemphanen haalden maar liefst ...

80
80
'Club slikt dubbele blessuredomper voor Antwerp'

Club Brugge likt woensdag zijn wonden. Het slaagde er dinsdagavond immers niet in om zijn campagne ...

300
300
Club-fans perplex door opmerkelijke bromance van Tresoldi

Alexander Blockx schrijft op de US Open momenteel een bijzonder hoofdstuk in de Belgische ...

101
101
Bankzitter De Bruyne? Allegri schenkt klare wijn

Woensdagavond staan nog de nodige wedstrijden van de openingsspeeldag in de league phase van de ...

69
69
'Talbi krijgt uitsluitsel over verrassende transfer'

Hoewel de transfermarkt in vrijwel heel Europa gesloten is, worden er toch nog enkele deals ...

92
92
Henry verbaast en duidt favoriet voor Gouden Bal aan

Deze week maakte organisator France Football de 30 kanshebbers bekend voor de Gouden Bal. Op 26 ...

119
119
Zal Club spijt krijgen? "Hij had kunnen doorbreken"

Club Brugge zag de kassa in de zomer weer stevig rinkelen. Dat gebeurde niet alleen door de verkoop ...

313
313
'Club moet in januari vrezen: strijd om Tresoldi weer los'

Dinsdag tegen Aston Villa bleek dat Club Brugge nog niet op zijn sterkst staat na een bewogen ...

122
122
Onrust over Karetsas: "Dit is echt een domper"

Het debuut van Konstantinos Karetsas in de Champions League is er één in mineur ...

136
136
TRANSFERUURTJE: 'Club greep naast twee kleppers, clubs vingen bot bij RSCA'

De zomermercato zit er inmiddels op, maar heel wat clubs in binnen- en buitenland zijn nu al plannen ...

347
347
Antwerp grijpt meteen in na vertrek Marc Overmars

Marc Overmars legt per direct zijn functies neer bij Royal Antwerp FC, dat liet de Nederlander weten ...

766
766
Refs volgende speeldag bekend: twee knappe affiches

Club Brugge verloor dinsdagavond in de Champions League van Aston Villa, maar een nieuwe speeldag in ...

126
126
Club Brugge nog niet op zijn best: "Aston Villa won verdiend"

Club Brugge verloor met 2-3 van Aston Villa. Blauw-Zwart speelde een zeer zwakke eerst en een betere ...

174
174

Meer sportnieuws