Dost baart grote zorgen bij Club Brugge

1987
Dost baart grote zorgen bij Club Brugge

Geen vuiltje aan de lucht bij Club Brugge. In de Supercup tegen KRC Genk trok huidige landskampioen aan het langste eind en ook het spelbeeld was algemeen positief. Daarnaast moet Philippe Clement zich wel zorgen maken over de productiviteit van Bas Dost. In de laatste zes officiële wedstrijden kon de Nederlander namelijk telkens niet scoren. En ook in de voorbereiding lukte Dost maar één doelpunt.

NIET ALLEEN SCOREN 

Club Brugge scoorde drie doelpunten in de gewonnen Supercup tegen KRC Genk, maar andermaal stond Bas Dost niet aan het kanon. De 32-jarige spits werd in de vorige wintermercato voornamelijk aangetrokken om doelpunten te maken, maar al voor de zesde officiële wedstrijd op rij slaagde Dost er niet in om te scoren voor Club Brugge. In de voorbije Champions' Play-offs lukte Dost amper één doelpunt en dat was in de eerste wedstrijd van de nacompetitie tegen RSC Anderlecht. Daarna zweeg zijn kanon vijf wedstrijden op rij – en nu dus ook in de voorbije Supercup tegen Genk.



Bas Dost kreeg tegen KRC Genk amper twee kleine doelkansen, die hij trouwens allebei redelijk onbeholpen naast het doel van Maarten Vandevoordt besloot. Ondanks dat gebrek aan slagkracht bewees Dost wel een erg nuttige schakel te zijn bij Club Brugge. Hij maakt het verschil door zijn collectieve ingesteldheid, hij werkt hard en zet ook mee druk. “De anderen zullen ook nog vaak profiteren van zijn aanwezigheid. Bas past ook perfect in het voetbal dat ik wil zien”, voorspelde Philippe Clement net na de komst van Dost in januari dit jaar.

VEELBELOVENDE START 

Maar een spits zoals Bas Dost wordt steeds afgerekend op zijn doelpunten, en dat was trouwens ook de hoofdreden waarom Club Brugge hem in eerste instantie dolgraag wilde binnenhalen. De core business van Dost is scoren en dat deed hij ook in zijn eerste wedstrijden bij Blauw-Zwart: vier goals op vier matchen. Sint-Truiden, Beerschot VA, KV Oostende en KRC Genk ondervonden toen indrukwekkende torinstinct van Dost aan den lijve, en met dat fraai rapport zette de Nederlander zelfs een nieuw clubrecord bij Club  Brugge. Business as usual.



De start van Bas Dost bij Club Brugge was dus fenomenaal en erg veelbelovend, maar naar het seizoenseinde toe stokte de motor van de Nederlander. In de Champions' Play-offs kon de 32-jarige namelijk maar één keer scoren in zes wedstrijden. Zijn laatste officiële goal lukte Dost in de eerste wedstrijd van die nacompetitie en dat wil dus zeggen dat hij – de Supercup incluis - in zijn laatste zes officiële wedstrijden voor Club Brugge geen enkele keer wist te scoren. En dat zal toch voor enige bezorgdheid leiden bij de huidige landskampioen, ook al legde hij zaterdagavond een enorme inzet aan de dag.

OPLETTEN VOOR PEREZ 

Bovendien kon Bas Dost in de voorbije oefencampagne ook amper één doelpunt scoren. Zijn enige treffer lukte hij in de partij tegen Lokomotiva Zabreb (2-1 winst). In de overige oefenwedstrijden scoorde de Nederlander dus niet en was hij trouwens ook weinig actief in de zestien van de tegenstander. Tegen KV Kortrijk (0 doelpogingen), AEK Athene (1 doelpoging), FC Utrecht (1 doelpoging) was Dost opvallend afwezig in de zone van de waarheid, waarin hij dus ook geen enkel doelpunt kon scoren. 



En die bedenkelijke lijn zette Bas Dost dus door in de Supercup tegen KRC Genk. Zaterdagavond waagde hij twee doelpogingen waar bovendien erg weinig dreiging uit voortkwam. Het vizier van de Brugse aanvalsleider staat tegenwoordig dus niet erg scherp en bovendien voelt Dost ook de hete adem van Dani Perez in zijn nek, die in de voorbije oefencampagne 3 doelpunten kon scoren. Dost geniet uiteraard nog meer dan voldoende krediet van Philippe Clement, maar als Perez zich efficiënter en doeltreffender blijft tonen dan de Nederlander, dan belooft het straks nog een flinke concurrentiestrijd te worden op Jan Breydel.

LEES OOK: 'Floptransfer? Club Brugge neemt standpunt in'

Moet Perez zijn kans krijgen als spits?

Meest recent

Charleroi bevestigt domper en haalt verschroeiend uit

Komend weekend kunnen de fans zich verwarmen aan de tiende speeldag in de Jupiler Pro League, maar ...

4
4
Joos trekt pijnlijke vergelijking tussen Anderlecht en Gent

Zaterdag krijgt Anderlecht op de tiende speeldag van de Jupiler Pro League het bezoek van Westerlo ...

17
17
Union paste voor Belg: "Ze hebben niet gebeld"

Union heeft dit seizoen zijn zaakjes weer goed op orde, want het draait netjes mee bovenaan het ...

14
14
'Floptransfer? Club Brugge neemt standpunt in'

Bij Club Brugge draait het dit seizoen vooralsnog uitstekend, want zowel in de competitie als ...

90
90
‘Miljardair kaapt Tresoldi weg: Verhaeghe machteloos’

Club Brugge zegt het met zoveel woorden: Nicolò Tresoldi is niet te koop, voor geen enkele ...

288
288
TRANSFERUURTJE: 'Club kan 70 miljoen vangen, dilemma bij Genk'

De zomermercato zit er al een tijdje op, maar de winterse transferperiode komt er weldra alweer aan. ...

84
84
‘Duivelse-revelatie Lavia plots in zak en as bij Chelsea’

Romeo Lavia was afgelopen interlandperiode dé grote revelatie bij de Rode Duivels. De ...

120
120
Laatste knaltransfer De Bruyne? Defour onthult onvrede

Kevin De Bruyne heeft bij Napoli plots een andere rol gekregen. Onder Massimiliano Allegri staat de ...

58
58
Rooney spaart Tielemans en Lammens niet: ongeziene uithaal

Manchester United ligt zwaar onder vuur. De club zit in een desastreuze reeks, maar toch zal Michael ...

61
61
'Kane hakt transferknoop door: Romano meldt akkoord'

Harry Kane heeft de Ballon d'Or gewonnen. De aanvaller speelt al jaren op een énorm hoog ...

107
107
"Of ik de woorden van Defour hoorde? Ja en het raakte het me"

Steven Defour liet onlangs in een podcast weten dat Norman Bassette in zijn tijd bij KV Mechelen ...

59
59
Crisis bij Standard? Andi Zeqiri velt zijn oordeel

Standard zit na vier nederlagen op rij met een pijnlijke 0 op 12. Toch weigert Andi Zeqiri om van ...

86
86
Nederland in de ban van Belg: "Gemiste kans voor Ajax"

Charles Vanhoutte maakt indruk in Nederland. De Belgische middenvelder van Feyenoord werd tijdens ...

128
128
'Grootmacht is gek op Kane: spectaculair transferplan'

FC Barcelona zou komende zomer drie bekende namen willen verkopen om de komst van Harry Kane te ...

133
133
Vader Yamal in opspraak: 'Spuwde haar in het gezicht'

Niet alleen Lamine Yamal haalde het nieuws in Spanje. Ook zijn vader Mounir Nasraoui deed de ...

287
287
Jackpot Club Brugge? 'Forbs in beeld bij Europese topclub'

Carlos Forbs is bezig aan een geweldig seizoen. De Portugese flankaanvaller zal Club Brugge na het ...

581
581
Standard maakt opvallende financiële cijfers bekend

Standard is een club die al jaren financieel niet rendabel is. De Rouches hebben nog steeds veel ...

133
133
Union SG boekt zeer straffe recordwinst in België

Union heeft een historisch financieel jaar achter de rug. De Brusselse bekerwinnaar sloot het ...

77
77
Nieuwe zorgen om Kompany: BILD onthult details

De gezondheidstoestand van Vincent Kompany (40) blijft de gemoederen in Duitsland bezighouden. De ...

385
385
Dieptepunt op Ballon d’Or: Yamal publiek vernederd

Lamine Yamal werd wereldkampioen en landskampioen, en toch moest hij in Londen toekijken hoe Harry ...

432
432
Laatste seizoen bij KRC Genk of carrière zoals Heynen?

KRC Genk heeft heel wat spelers in de rangen die mogen dromen van een topcompetitie. Zo is er Matte ...

203
203
Zoals Mourinho ooit aanhaalde: Anderlecht likt zijn wonden

RSC Anderlecht is de afgelopen tien jaar héél vaak opnieuw begonnen. Te vaak. Dat is ...

184
184
KRC Genk heeft ‘man van 25 miljoen euro’ in de rangen

KRC Genk heeft een paar individuele toppers in de kern rondlopen. De Limburgers hebben op een ...

169
169
Club Brugge flikt het: grote RSCA-droom van Marc Coucke komt uit

Bijna tien jaar geleden nam Marc Coucke RSC Anderlecht over. Dat was tot op heden geen succes. Er ...

1515
1515
Leko doet boekje open over explosief vertrek bij AA Gent

Bij Club Brugge kunnen ze niet morren over hun seizoen tot dusver. Ze pakten al 24 op 27 in de ...

450
450

Meer sportnieuws