Dost baart grote zorgen bij Club Brugge

1987
Dost baart grote zorgen bij Club Brugge

Geen vuiltje aan de lucht bij Club Brugge. In de Supercup tegen KRC Genk trok huidige landskampioen aan het langste eind en ook het spelbeeld was algemeen positief. Daarnaast moet Philippe Clement zich wel zorgen maken over de productiviteit van Bas Dost. In de laatste zes officiële wedstrijden kon de Nederlander namelijk telkens niet scoren. En ook in de voorbereiding lukte Dost maar één doelpunt.

NIET ALLEEN SCOREN 

Club Brugge scoorde drie doelpunten in de gewonnen Supercup tegen KRC Genk, maar andermaal stond Bas Dost niet aan het kanon. De 32-jarige spits werd in de vorige wintermercato voornamelijk aangetrokken om doelpunten te maken, maar al voor de zesde officiële wedstrijd op rij slaagde Dost er niet in om te scoren voor Club Brugge. In de voorbije Champions' Play-offs lukte Dost amper één doelpunt en dat was in de eerste wedstrijd van de nacompetitie tegen RSC Anderlecht. Daarna zweeg zijn kanon vijf wedstrijden op rij – en nu dus ook in de voorbije Supercup tegen Genk.



Bas Dost kreeg tegen KRC Genk amper twee kleine doelkansen, die hij trouwens allebei redelijk onbeholpen naast het doel van Maarten Vandevoordt besloot. Ondanks dat gebrek aan slagkracht bewees Dost wel een erg nuttige schakel te zijn bij Club Brugge. Hij maakt het verschil door zijn collectieve ingesteldheid, hij werkt hard en zet ook mee druk. “De anderen zullen ook nog vaak profiteren van zijn aanwezigheid. Bas past ook perfect in het voetbal dat ik wil zien”, voorspelde Philippe Clement net na de komst van Dost in januari dit jaar.

VEELBELOVENDE START 

Maar een spits zoals Bas Dost wordt steeds afgerekend op zijn doelpunten, en dat was trouwens ook de hoofdreden waarom Club Brugge hem in eerste instantie dolgraag wilde binnenhalen. De core business van Dost is scoren en dat deed hij ook in zijn eerste wedstrijden bij Blauw-Zwart: vier goals op vier matchen. Sint-Truiden, Beerschot VA, KV Oostende en KRC Genk ondervonden toen indrukwekkende torinstinct van Dost aan den lijve, en met dat fraai rapport zette de Nederlander zelfs een nieuw clubrecord bij Club  Brugge. Business as usual.



De start van Bas Dost bij Club Brugge was dus fenomenaal en erg veelbelovend, maar naar het seizoenseinde toe stokte de motor van de Nederlander. In de Champions' Play-offs kon de 32-jarige namelijk maar één keer scoren in zes wedstrijden. Zijn laatste officiële goal lukte Dost in de eerste wedstrijd van die nacompetitie en dat wil dus zeggen dat hij – de Supercup incluis - in zijn laatste zes officiële wedstrijden voor Club Brugge geen enkele keer wist te scoren. En dat zal toch voor enige bezorgdheid leiden bij de huidige landskampioen, ook al legde hij zaterdagavond een enorme inzet aan de dag.

OPLETTEN VOOR PEREZ 

Bovendien kon Bas Dost in de voorbije oefencampagne ook amper één doelpunt scoren. Zijn enige treffer lukte hij in de partij tegen Lokomotiva Zabreb (2-1 winst). In de overige oefenwedstrijden scoorde de Nederlander dus niet en was hij trouwens ook weinig actief in de zestien van de tegenstander. Tegen KV Kortrijk (0 doelpogingen), AEK Athene (1 doelpoging), FC Utrecht (1 doelpoging) was Dost opvallend afwezig in de zone van de waarheid, waarin hij dus ook geen enkel doelpunt kon scoren. 



En die bedenkelijke lijn zette Bas Dost dus door in de Supercup tegen KRC Genk. Zaterdagavond waagde hij twee doelpogingen waar bovendien erg weinig dreiging uit voortkwam. Het vizier van de Brugse aanvalsleider staat tegenwoordig dus niet erg scherp en bovendien voelt Dost ook de hete adem van Dani Perez in zijn nek, die in de voorbije oefencampagne 3 doelpunten kon scoren. Dost geniet uiteraard nog meer dan voldoende krediet van Philippe Clement, maar als Perez zich efficiënter en doeltreffender blijft tonen dan de Nederlander, dan belooft het straks nog een flinke concurrentiestrijd te worden op Jan Breydel.

LEES OOK: Transferflirt Club Brugge: Adedeji-Sternberg doet boekje open

Moet Perez zijn kans krijgen als spits?

Meest recent

Charleroi incasseert tik: "Antwerp leerde ons die les"

Antwerp heeft zaterdag zonder al te veel problemen afgerekend met een zwak Charleroi. De Great Old ...

4
4
Compper haalt opgelucht adem: "Geweldig!"

Royal Antwerp FC heeft het crisisspook weg kunnen jagen. Er was de glansloze bekerkwalificatie, maar ...

16
16
Boskamp looft Anderlecht, maar plaatst één grote kanttekening

Johan Boskamp is onder de indruk van het Europese optreden van Anderlecht. Paars-wit maakte indruk ...

34
34
Druk stijgt bij Standard: "Opboksen tegen schuldenlast"

De crisis loert bij Standard toch wel om de hoek. De Rouches hebben de ambitie om voor een Europees ...

56
56
Betaalde Anderlecht te veel? "Ik was toch verrast..."

Michael Zewlakow begrijpt niet helemaal waarom Anderlecht vijf miljoen euro neertelde voor Lukas ...

92
92
Smaakmaker Patro: "Stoppen? Zou niet weten waarom"

Een enkel- en kuitbeenbreuk, vijf maanden revalidatie en een aflopend contract bij Patro Eisden. ...

7
7
Arsenal gooit titelstrijd helemaal open in Premier League

Manchester City ging onderuit tegen Aston Villa, waardoor Arsenal een zeer goede zaak kunnen doen. ...

15
15
Antwerp viert feest en stuurt Charleroi puntenloos terug

In de Jupiler Pro League en Challenger Pro League stonden er om 16u een aantal matchen op het ...

37
37
Verschaeren met eerste goal, Leipzig pakt de zege

In de Bundesliga stonden er namiddag vijf wedstrijden op het programma. Geen topclubs, want die ...

55
55
Simons onthult: "Sprak twee keer met die JPL-club"

Timmy Simons had de voorbije jaren zomaar trainer van Lommel SK kunnen worden. De huidige coach van ...

41
41
Mourinho slaat en zalft naar Barça: "Worden we ook moe van"

José Mourinho temperde zaterdag de verwachtingen voor de Clásico tegen FC Barcelona. ...

34
34
Uli Hoeness komt met zeer straffe Kompany-uitspraak

Vincent Kompany heeft Bayern München helemaal overtuigd. Dat blijkt nog maar eens uit de ...

304
304
Boskamp looft JPL-coach: “Toen liep iedereen nog te zeiken”

STVV heeft vriend en vijand verrast met een knappe Europese zes op zes. Ook Johan Boskamp is onder ...

74
74
Man City incasseert bij boeman Aston Villa eerste verlies

In de Premier League stond Manchester City om 13u30 voor een altijd moeilijke trip naar Aston Villa. ...

31
31
Deschacht verrast met opvallende transfertip voor Anderlecht

RSC Anderlecht heeft een zeer ruime kern, maar volgens Olivier Deschacht ontbreekt er iets. De ...

195
195
Clement onder vuur: drie matchen om vel te redden?

Philippe Clement (52) werkte zich vorig seizoen uit de naad om Norwich City van de ondergang te ...

51
51
Realiseert Standard uitgaande knaltransfer in januari?

Bij Standard moeten ze elke euro nog steeds omdraaien en de Rouches moeten elk jaar goed proberen te ...

117
117
Doku helpt gerucht over Guardiola uit de wereld

Pep Guardiola werd door bepaalde Belgische analisten de afgelopen jaren stevig bekritiseerd. Onder ...

52
52
'Bayern schiet in actie: winterdeal van 90 miljoen'

Bayern München lijkt het de komende weken zonder Vincent Kompany te moeten stellen, terwijl ...

44
44
Grote verrassing op komst onder de lat bij Duivels?

De Rode Duivels blazen binnen een tweetal weken weer verzamelen, want er komt alweer een tweeluik ...

245
245
Van der Elt voorspelt topcarrière voor JPL-trainer

De laatste jaren krijgen naast jonge spelers ook alsmaar meer jonge trainers hun kans in de Jupiler ...

70
70
Wintertransfer op komst? Raskin en Rangers reageren

Tot veler verbazing slaagde Nicolas Raskin er in de zomer niet in om zijn uitstekende prestaties bij ...

23
23
'Bliksemtransfer Noa Lang naar Nederlandse club'

Noa Lang had gehoopt om zich dit seizoen wel door te kunnen zetten bij Napoli, nadat hij in zijn ...

232
232
TRANSFERUURTJE: 'Knaltransfer Tolu, Barça heeft plan'

De zomermercato zit er al een tijdje op, maar de winterse transferperiode komt er weldra alweer aan. ...

145
145
Kompany lange tijd out? Bayern heeft vervanger klaar

Er heersen grote zorgen rond Vincent Kompany bij Bayern München. De T1 zakte plots in elkaar en ...

216
216

Meer sportnieuws