Dost baart grote zorgen bij Club Brugge

1987
Dost baart grote zorgen bij Club Brugge

Geen vuiltje aan de lucht bij Club Brugge. In de Supercup tegen KRC Genk trok huidige landskampioen aan het langste eind en ook het spelbeeld was algemeen positief. Daarnaast moet Philippe Clement zich wel zorgen maken over de productiviteit van Bas Dost. In de laatste zes officiële wedstrijden kon de Nederlander namelijk telkens niet scoren. En ook in de voorbereiding lukte Dost maar één doelpunt.

NIET ALLEEN SCOREN 

Club Brugge scoorde drie doelpunten in de gewonnen Supercup tegen KRC Genk, maar andermaal stond Bas Dost niet aan het kanon. De 32-jarige spits werd in de vorige wintermercato voornamelijk aangetrokken om doelpunten te maken, maar al voor de zesde officiële wedstrijd op rij slaagde Dost er niet in om te scoren voor Club Brugge. In de voorbije Champions' Play-offs lukte Dost amper één doelpunt en dat was in de eerste wedstrijd van de nacompetitie tegen RSC Anderlecht. Daarna zweeg zijn kanon vijf wedstrijden op rij – en nu dus ook in de voorbije Supercup tegen Genk.



Bas Dost kreeg tegen KRC Genk amper twee kleine doelkansen, die hij trouwens allebei redelijk onbeholpen naast het doel van Maarten Vandevoordt besloot. Ondanks dat gebrek aan slagkracht bewees Dost wel een erg nuttige schakel te zijn bij Club Brugge. Hij maakt het verschil door zijn collectieve ingesteldheid, hij werkt hard en zet ook mee druk. “De anderen zullen ook nog vaak profiteren van zijn aanwezigheid. Bas past ook perfect in het voetbal dat ik wil zien”, voorspelde Philippe Clement net na de komst van Dost in januari dit jaar.

VEELBELOVENDE START 

Maar een spits zoals Bas Dost wordt steeds afgerekend op zijn doelpunten, en dat was trouwens ook de hoofdreden waarom Club Brugge hem in eerste instantie dolgraag wilde binnenhalen. De core business van Dost is scoren en dat deed hij ook in zijn eerste wedstrijden bij Blauw-Zwart: vier goals op vier matchen. Sint-Truiden, Beerschot VA, KV Oostende en KRC Genk ondervonden toen indrukwekkende torinstinct van Dost aan den lijve, en met dat fraai rapport zette de Nederlander zelfs een nieuw clubrecord bij Club  Brugge. Business as usual.



De start van Bas Dost bij Club Brugge was dus fenomenaal en erg veelbelovend, maar naar het seizoenseinde toe stokte de motor van de Nederlander. In de Champions' Play-offs kon de 32-jarige namelijk maar één keer scoren in zes wedstrijden. Zijn laatste officiële goal lukte Dost in de eerste wedstrijd van die nacompetitie en dat wil dus zeggen dat hij – de Supercup incluis - in zijn laatste zes officiële wedstrijden voor Club Brugge geen enkele keer wist te scoren. En dat zal toch voor enige bezorgdheid leiden bij de huidige landskampioen, ook al legde hij zaterdagavond een enorme inzet aan de dag.

OPLETTEN VOOR PEREZ 

Bovendien kon Bas Dost in de voorbije oefencampagne ook amper één doelpunt scoren. Zijn enige treffer lukte hij in de partij tegen Lokomotiva Zabreb (2-1 winst). In de overige oefenwedstrijden scoorde de Nederlander dus niet en was hij trouwens ook weinig actief in de zestien van de tegenstander. Tegen KV Kortrijk (0 doelpogingen), AEK Athene (1 doelpoging), FC Utrecht (1 doelpoging) was Dost opvallend afwezig in de zone van de waarheid, waarin hij dus ook geen enkel doelpunt kon scoren. 



En die bedenkelijke lijn zette Bas Dost dus door in de Supercup tegen KRC Genk. Zaterdagavond waagde hij twee doelpogingen waar bovendien erg weinig dreiging uit voortkwam. Het vizier van de Brugse aanvalsleider staat tegenwoordig dus niet erg scherp en bovendien voelt Dost ook de hete adem van Dani Perez in zijn nek, die in de voorbije oefencampagne 3 doelpunten kon scoren. Dost geniet uiteraard nog meer dan voldoende krediet van Philippe Clement, maar als Perez zich efficiënter en doeltreffender blijft tonen dan de Nederlander, dan belooft het straks nog een flinke concurrentiestrijd te worden op Jan Breydel.

LEES OOK: Club Brugge kraakt Potts: onverwachte wending op komst?

Moet Perez zijn kans krijgen als spits?

Meest recent

Bornauw verrast met uitspraken over Bertaccini en Stroeykens

RSC Anderlecht moet zaterdagavond winnen van KVC Westerlo. Anders zal het echt crisis zijn. Gaat ...

8
8
Nieuwkomers in de Jupiler Pro League: 11 toptransfers

Dit weekend staat in de Jupiler Pro League speeldag tien op het programma. De ideale gelegenheid dus ...

46
46
Club Brugge kraakt Potts: onverwachte wending op komst?

In Brugge krijgt Freddie Potts week na week de wind van voren, zelfs Ivan Leko wil hem een andere ...

634
634
Godts onder stoom en laat Bodart kansloos achter

Mika Godts trok afgelopen zomer van Ajax naar PSG. Het begon was moeilijk, maar logisch want de Rode ...

18
18
Basisploeg Club Brugge: Leko hakt knoop door

Om 20u45 spelen Zulte Waregem en Club Brugge hun partij in de Jupiler Pro League. Ivan Leko heeft ...

92
92
Zorgen bij Leko? "Voelt dat hij de groep even kwijt is"

Club Brugge is bezig aan een goed seizoen. Blauw-Zwart wint de meeste matchen, maar Ivan Leko was ...

56
56
Euvrard voert zélf druk: hoogspanning bij Standard

Standard staat onder zware druk na een nul op twaalf. Vincent Euvrard weet dat een zege nodig is, ...

42
42
Coucke breekt stilte bij Anderlecht: "Geduld ver op"

Hij had zich voorgenomen om zich voortaan in stilzwijgen te hullen, maar nu het weer van kwaad naar ...

265
265
Bruno houdt adem in: vaste titularis Anderlecht out?

Op de valreep speelt RSC Anderlecht zaterdag zijn enige thuismatch in oktober. Een met veel druk op ...

118
118
De Mil verschaft update uit ziekenboeg AA Gent

Dankzij de fraaie 4-0 zege tegen Anderlecht is AA Gent nog steeds de fiere koploper in onze ...

70
70
Bruno spreekt klare taal over ontslag bij Anderlecht

Het is stilaan vijf voor twaalf bij RSC Anderlecht, waar Vitor Bruno zijn stoel alsmaar meer ...

155
155
Leko hakt knopen door: laatste kans bij Club Brugge?

Met het oog al half op PSV gericht gaat Club Brugge vrijdag op bezoek bij Zulte Waregem. Vermits hij ...

222
222
Nainggolan in grote problemen? Parket vraagt heftige celstraf

Radja Nainggolan riskeert een bijzonder zware straf. De voormalige Rode Duivel, die tegenwoordig bij ...

168
168
Bestuur viseert Bruno: vijf voor twaalf in Anderlecht

Zelf houdt hij niet van het woord 'crisis', maar als CEO van RSC Anderlecht voelde Kenneth Bornauw ...

107
107
Nieuwkomers in Jupiler Pro League: de 11 grootste flops

Komend weekend staat in de Jupiler Pro League al de tiende speeldag op het programma. Het ideale ...

208
208
586.000 euro en één bizarre regel: Man Utd-fan Littler stunt

Luke Littler is een supporter van Manchester United, maar in zijn nieuwe Netflix-show draait alles ...

43
43
Dierckx doet boekje open over Club Brugge: “Een schok”

Tuur Dierckx speelt momenteel bij het Sporting Hasselt van Sam Kerkhofs en Rik Verheye, maar de ...

122
122
Transfermislukking Union op tafel: “Bormans zéér kwaad”

Union SG groeide zeer snel uit tot een Belgische topclub na de promotie. In 2020 had het echter ook ...

74
74
Ronaldo achterna: nieuw avontuur Courtois en Gerzig?

De streamingdiensten focussen zich meer en meer op de sportwereld en de grote figuren achter de ...

32
32
Lierse jubelt met ruwe diamant: “Ik wil naar JPL”

Lierse speelt momenteel in de Challenger Pro League. De Belgische traditieclub heeft de ambitie om ...

86
86
Bayern geeft Kompany-update: “Ernstig en serieus”

Vincent Kompany is herstellende van een hersenvliesontsteking. De Belgische oefenmeester zal een ...

157
157
Koni De Winter krijgt er flink van langs, Theate blundert

Koni De Winter zat afgelopen WK in de selectie van de Rode Duivels, maar de centrale verdediger ...

25
25
Crisis bij Man Utd: Tielemans duidelijk over ontslag Carrick

Vorig seizoen leek Manchester United goed op weg om weer de aansluiting met de Engelse top te maken, ...

75
75
Chelsea maakt dezelfde fout: "Nieuwe De Bruyne of Lukaku"

De voorbije jaren kwam Chelsea zeer graag in België shoppen en met Mike Penders en Roméo ...

34
34
Transfers Sibierski gebuisd? Bornauw geeft zijn rapport

De povere resultaten van de laatste weken hebben ervoor gezorgd dat alles bij Anderlecht in vraag ...

154
154

Meer sportnieuws