EXCLUSIEF Antwerp slaat slag: "Sheffield en Wolves deden een bod"

door
EXCLUSIEF Antwerp slaat slag:

Royal Antwerp FC kent een zeer interessante mercato. Het haalt veel beloftevolle spelers. Alhassan Yusuf is één van hen. Hij kwam voor 1,5 miljoen euro over van IFK Göteborg. VoetbalNieuws ging eens polsen in Zweden. 

Linus Petersson is journalist bij de Zweedse krant Göteborgs-Posten. Hij gaf tekst en uitleg over de twintigjarige Alhassan Yusuf. De jongeling speelde de afgelopen drie jaar voor Göteborg. 

"Het opvallende is dat hij eerst op proef ging bij BK Häcken, de stadsgenoot en rivaal van IFK Göteborg. Zij beslisten echter om hem niet te nemen. Göteborg hapte wel en hij er groeide er uit tot één van de beste middenvelders in de Zweedse competitie. Hij speelde al een tijdje op een zeer hoog niveau. Bovendien is het ook een heel aardige kerel naast het veld." 



Type Kanté 

Antwerp heeft alvast een goede nummer zes aangetrokken met Yusuf. "Mensen durven hem inzake manier van voetballen wel eens vergelijken met N’Golo Kanté. Ik kan mij daar wel in vinden, al is hij wel Alhassan Yusuf en uiteraard zeker niet zo goed als de speler van Chelsea. Ik heb het dan over het type voetballer. Yusuf is defensief zeer sterk en een echte balveroveraar, die grote afstanden kan overbruggen." 

"Er zijn echter uiteraard ook nog wat werkpunten, wat logisch is als jonge speler. Bij hem liggen die vooral in het offensieve aspect van het spel. Hij scoort zelden of nooit en zijn schot is ook vrij pover. Als hij daarin wat beter was, dan had hij wellicht naar een nog betere club dan Antwerp kunnen gaan”, aldus Petersson. 



Veel interesse 

Yusuf werd de afgelopen jaren gelinkt aan ploegen als Anderlecht, AA Gent en Club Brugge. Toch speelde hij bijna in Engeland. "De afgelopen jaren was er wel de nodige interesse. Zo was er sprake van interesse van Rangers FC, Brentford FC, Sheffield United FC en Wolverhampton. Ik weet al zeker dat Sheffield United (de zusterclub van Beerschot, nvdr.) in januari 2020 een bod heeft gedaan, maar Göteborg weigerde dit. In de zomer van 2019 stond hij op een zucht van Wolverhampton, maar zijn werkvergunning stond een transfer in de weg", besluit de journalist.

Claudio Reulens

LEES OOK: Dubbele emoties bij Union: Zorgen om David, euforie in slot

Gaat hij schitteren bij Antwerp?

Meest recent

Atletico kent goede generale repetitie, Godts weer bepalend

Atletico Madrid heeft zaterdag een goede generale repetitie gekend voor de terugmatch tegen Club ...

16
16
Onrust over David: Hubert brengt eerste update

Union heeft zondag zijn koppositie in de Jupiler Pro League kunnen behouden. Tegen Antwerp moest het ...

41
41
'Man Utd zet zinnen op tweede Rode Duivel'

Manchester United lijkt de laatste weken weer stappen gezet te hebben. Sinds de aanstelling van ...

47
47
Dubbele emoties bij Union: Zorgen om David, euforie in slot

Voor Union werd het een avond met héél veel emoties. De landskampioen zag ...

86
86
Lemaréchal velt oordeel na basisdebuut bij Club

Club Brugge heeft zaterdagavond zijn opdracht in de Jupiler Pro League tot een goed einde gebracht. ...

197
197
Lammens uit straffe ambitie: "Hopelijk kom ik op dat punt"

Velen in Engeland fronsten de wenkbrauwen toen Manchester United in de zomer meer dan 20 miljoen ...

67
67
Vuur en vuurwerk: Hete avond in Challenger Pro League

Het werd een 'aparte' dag in de Challenger Pro League vandaag. Deze namiddag gooide een opvallend ...

74
74
OHL baalt: "Spijtig dat we geen punt pakken"

OH Leuven had zaterdagavond een geweldige zaak kunnen doen in de strijd om het behoud. Het liet ...

45
45
Leko komt met verrassende reactie na moeizame zege

Club Brugge heeft na het knappe gelijkspel in de Champions League tegen Atletico Madrid in de ...

192
192
Thomas Meunier haalt zeer belangrijke slag bij de FIFA

Thomas Meunier is dezer dagen gelukkig bij Lille, maar daarvoor beleefde de Rode Duivel een woelige ...

45
45
Courtois en co beleven bijzonder pijnlijke avond

Na alle ophef rond de wedstrijd op Benfica in de Champions League heeft Real Madrid zaterdag een ...

39
39
Mokio onder vuur na bizarre keuze: "Hij is te jong"

Bij Ajax zijn het dezer dagen de jonge Belgen die fuore maken. Mika Godts is dit seizoen uitgegroeid ...

68
68
Van Atlético naar OHL: Club serveert nieuw spektakel

De vele fans op Jan Breydel zijn de laatste dagen verwend geweest met heel wat spektakel. Na het ...

103
103
Saudi’s verstommen: Anderlecht plant brutale Schreuder-coup

Drie weken na het ontslag van Besnik Hasi zit RSC Anderlecht nog altijd zonder nieuwe hoofdtrainer. ...

300
300
Degradatie lonkt in JPL: "We willen dit nog omkeren"

FCV Dender verloor al bij al kansloos met 1-4 van STVV, ook al kwamen ze heel snel 1-0 voor. Bij ...

137
137
Boskamp met hoop voor RSCA: "Dan komt het in orde"

Eigenaar Marc Coucke weet dat het van moeten is. De nieuwe paleisrevolutie is de laatste kans, ...

187
187
STVV is 'onstopbaar': Kanaries maken nieuwe ambities bekend

STVV blijft vriend en vijand verbazen. De Truienaars wonnen zeer knap met 1-4 op het veld van FCV ...

141
141
'Plots heel verrassende transferwending rondom Raskin'

Nicolas Raskin leek enkele maanden geleden nog op weg naar een vertrek bij Rangers FC. Maar na een ...

106
106
Donkere wolken pakken zich samen boven Gert Verheyen

Op 55-jarige leeftijd blijft Gert Verheyen zichzelf heruitvinden. Waar hij voor het grote publiek ...

534
534
Euvrard voert druk stevig op: "Anders is het gedaan"

Standard mikte in de zomer en in januari op ervaren spelers om Operatie PO I tot een goed einde te ...

95
95
Aston Villa en Chelsea incasseren duur puntenverlies

In de Premier League kwamen er om 16u zes ploegen in actie. Onder meer Aston Villa en Chelsea gingen ...

19
19
STVV overleeft horrorstart en zet droomseizoen verder

Meer dan ooit lijkt STVV echt een te duchten titelkandidaat. Op bezoek bij hekkensluiter Dender ...

48
48
Nonchalant Bayern zwetend de winnaar, Juventus onderuit

In de Bundesliga en Serie A kwamen namiddag Bayern München en Juventus in actie. Beiden gingen ...

20
20
Leko voert vier wissels door bij Club Brugge

Club Brugge toonde zich midweeks weer aan Europa met een 3-3-gelijkspel tegen Atlético ...

162
162
Deschacht over smaakmaker Union: "Zou niet slagen bij RSCA"

Bij RSC Anderlecht willen ze terug een visie ontwikkelen die past bij de club. Niet meer proberen te ...

170
170

Meer sportnieuws