EXCLUSIEF Antwerp slaat slag: "Sheffield en Wolves deden een bod"

685 stemmen
EXCLUSIEF Antwerp slaat slag:

Royal Antwerp FC kent een zeer interessante mercato. Het haalt veel beloftevolle spelers. Alhassan Yusuf is één van hen. Hij kwam voor 1,5 miljoen euro over van IFK Göteborg. VoetbalNieuws ging eens polsen in Zweden. 

Linus Petersson is journalist bij de Zweedse krant Göteborgs-Posten. Hij gaf tekst en uitleg over de twintigjarige Alhassan Yusuf. De jongeling speelde de afgelopen drie jaar voor Göteborg. 

"Het opvallende is dat hij eerst op proef ging bij BK Häcken, de stadsgenoot en rivaal van IFK Göteborg. Zij beslisten echter om hem niet te nemen. Göteborg hapte wel en hij er groeide er uit tot één van de beste middenvelders in de Zweedse competitie. Hij speelde al een tijdje op een zeer hoog niveau. Bovendien is het ook een heel aardige kerel naast het veld." 



Type Kanté 

Antwerp heeft alvast een goede nummer zes aangetrokken met Yusuf. "Mensen durven hem inzake manier van voetballen wel eens vergelijken met N’Golo Kanté. Ik kan mij daar wel in vinden, al is hij wel Alhassan Yusuf en uiteraard zeker niet zo goed als de speler van Chelsea. Ik heb het dan over het type voetballer. Yusuf is defensief zeer sterk en een echte balveroveraar, die grote afstanden kan overbruggen." 

"Er zijn echter uiteraard ook nog wat werkpunten, wat logisch is als jonge speler. Bij hem liggen die vooral in het offensieve aspect van het spel. Hij scoort zelden of nooit en zijn schot is ook vrij pover. Als hij daarin wat beter was, dan had hij wellicht naar een nog betere club dan Antwerp kunnen gaan”, aldus Petersson. 



Veel interesse 

Yusuf werd de afgelopen jaren gelinkt aan ploegen als Anderlecht, AA Gent en Club Brugge. Toch speelde hij bijna in Engeland. "De afgelopen jaren was er wel de nodige interesse. Zo was er sprake van interesse van Rangers FC, Brentford FC, Sheffield United FC en Wolverhampton. Ik weet al zeker dat Sheffield United (de zusterclub van Beerschot, nvdr.) in januari 2020 een bod heeft gedaan, maar Göteborg weigerde dit. In de zomer van 2019 stond hij op een zucht van Wolverhampton, maar zijn werkvergunning stond een transfer in de weg", besluit de journalist.

Claudio Reulens

LEES OOK: Vannieuwkerke doorbreekt stilte met emotioneel WK-bericht

🚀

Gaat hij schitteren bij Antwerp?

Meest recent

Belgische voetbalwereld in rouw: ex-Gouden Schoen overleden

De Belgische voetbalwereld krijgt zeer triest nieuws te verwerken. Een ex-Rode Duivel en gewezen ...

0
0
Transferdomper Anderlecht: "Meer dan 5 miljoen"

Anderlecht staat donderdag al voor zijn eerste opdracht op het Europese toneel. In de tweede ...

105
105
'Barça heeft bijzonder plan met Belgisch toptalent'

Slechts twee Belgen mochten tot dusver ooit het shirt van FC Barcelona dragen. Fernand Goyvaerts was ...

117
117
Peter Vandenbempt laat tranen rollen: "Het laatste woord..."

Na een maand vol voetbal, duizenden kilometers en 104 wedstrijden is ook voor Peter Vandenbempt het ...

116
116
Is Anderlecht klaar voor Hammarby? Bornauw oordeelt

RSC Anderlecht moet donderdag flink aan de bak tegen Hammarby. De Brusselaars moeten deze voorronde ...

176
176
Hammarby-coach velt oordeel over Anderlecht

Henrik Rydström maakt zich met Hammarby op voor het treffen met RSC Anderlecht in de voorrondes ...

167
167
Zoon Van Bommel verklapt: "Komt wel rond met Duivels"

Mark van Bommel wordt de nieuwe bondscoach van België. De Nederlander tekent weldra zijn ...

82
82
'Anderlecht kent maximprijs die het aan De Cat kan verdienen'

Nathan De Cat verliet RSC Anderlecht voor 20 miljoen euro. Een goed bedrag, maar meer ook niet. De ...

167
167
Dé toptransfer van AA Gent: "Voelde meteen een klik"

AA Gent moet deze week Europees aan de bak en mag daar geen schade oplopen. Er is geen foutenmarge. ...

245
245
'Sibierski baalt weer: Anderlecht moet winger schrappen'

Voor Anderlecht begint het nieuwe seizoen deze week al met de eerste Europese confrontatie tegen ...

189
189
Bornauw verklapt: "Daar willen we ons versterken"

RSC Anderlecht moet donderdag aan de bak tegen Hammarby. Een heel belangrijk duel. De fans blijven ...

357
357
Zetterberg stuurt Anderlecht stevige waarschuwing

Voor Anderlecht begint het nieuwe seizoen al op donderdagavond. Dan beginnen ze aan hun avontuur in ...

271
271
'Volgende Rode Duivel hakt transferknoop door'

De Rode Duivels kunnen terugblikken op een meer dan behoorlijk WK, waarin ze uiteindelijk sneuvelden ...

89
89
'Toekomstige monstertransfer voor De Cat'

Anderlecht reist woensdag af naar Zweden voor zijn eerste opdracht in de voorrondes van de Europa ...

224
224
Westerlo heeft nu ook opvolger Piedfort beet

Het is al een zeer drukke transferzomer geweest voor Westerlo. De Kemphanen zagen tot dusver maar ...

32
32
Van Bommel zorgt meteen voor énorme verdeeldheid

De Rode Duivels lijken na het vertrek van Rudi Garcia niet lang te moeten wachten op een nieuwe ...

576
576
Lamine Yamal zorgt voor opvallende gekte na WK

Lamine Yamal blijft ook naast het veld een fenomeen. De Spaanse wereldkampioen zorgde tijdens de ...

48
48
'Nieuwe grootmacht mengt zich in strijd om De Ketelaere'

Na de uitschakeling op het WK maakten verschillende Rode Duivels al toptransfers. Youri Tielemans ...

249
249
'Droomtransfer Karetsas nadert: Genk krijgt hoger bod'

Bij KRC Genk wordt het nog een zeer drukke zomer. De Limburgers zijn in blijde verwachting van niet ...

283
283
'Club ongenadig: floptransfer niet mee op stage'

De start van het nieuwe seizoen komt stilaan dichtbij, want op 31 juli is er al de eerste afspraak ...

715
715
TRANSFERUURTJE: 'Straffe terugkeer bij Club, nieuwe bondscoach bekend'

De zomerse transfercarrousel draait op toerental, ploegen in binnen- en buitenland zijn druk in de ...

496
496
Kompany slaat iedereen met verstomming: “Nooit gezien”

EVincent Kompany kende afgelopen seizoen een topperiode bij Bayern München. De Duitse ...

234
234
Beruchte lijst Van Gucht zwaar onder vuur: "Niet eerlijk!"

De veelbesproken 'lijst' van Ruben Van Gucht blijft stof doen opwaaien. Dit keer is het niet een ...

100
100
Woedende Vrancken vloekt meteen na debuut bij Hearts

Wouter Vrancken kende een topseizoen bij Sint-Truiden VV en de oefenmeester ging naar Hearts. De ...

151
151
‘Zulte wrijft zich in de handen na straffe miljoenendeal’

Zulte Waregem hoopt volgend seizoen zonder zorgen mee te draaien in de Jupiler Pro League. Essevee ...

163
163

Meer sportnieuws