EXCLUSIEF Antwerp slaat slag: "Sheffield en Wolves deden een bod"

door
EXCLUSIEF Antwerp slaat slag:

Royal Antwerp FC kent een zeer interessante mercato. Het haalt veel beloftevolle spelers. Alhassan Yusuf is één van hen. Hij kwam voor 1,5 miljoen euro over van IFK Göteborg. VoetbalNieuws ging eens polsen in Zweden. 

Linus Petersson is journalist bij de Zweedse krant Göteborgs-Posten. Hij gaf tekst en uitleg over de twintigjarige Alhassan Yusuf. De jongeling speelde de afgelopen drie jaar voor Göteborg. 

"Het opvallende is dat hij eerst op proef ging bij BK Häcken, de stadsgenoot en rivaal van IFK Göteborg. Zij beslisten echter om hem niet te nemen. Göteborg hapte wel en hij er groeide er uit tot één van de beste middenvelders in de Zweedse competitie. Hij speelde al een tijdje op een zeer hoog niveau. Bovendien is het ook een heel aardige kerel naast het veld." 



Type Kanté 

Antwerp heeft alvast een goede nummer zes aangetrokken met Yusuf. "Mensen durven hem inzake manier van voetballen wel eens vergelijken met N’Golo Kanté. Ik kan mij daar wel in vinden, al is hij wel Alhassan Yusuf en uiteraard zeker niet zo goed als de speler van Chelsea. Ik heb het dan over het type voetballer. Yusuf is defensief zeer sterk en een echte balveroveraar, die grote afstanden kan overbruggen." 

"Er zijn echter uiteraard ook nog wat werkpunten, wat logisch is als jonge speler. Bij hem liggen die vooral in het offensieve aspect van het spel. Hij scoort zelden of nooit en zijn schot is ook vrij pover. Als hij daarin wat beter was, dan had hij wellicht naar een nog betere club dan Antwerp kunnen gaan”, aldus Petersson. 



Veel interesse 

Yusuf werd de afgelopen jaren gelinkt aan ploegen als Anderlecht, AA Gent en Club Brugge. Toch speelde hij bijna in Engeland. "De afgelopen jaren was er wel de nodige interesse. Zo was er sprake van interesse van Rangers FC, Brentford FC, Sheffield United FC en Wolverhampton. Ik weet al zeker dat Sheffield United (de zusterclub van Beerschot, nvdr.) in januari 2020 een bod heeft gedaan, maar Göteborg weigerde dit. In de zomer van 2019 stond hij op een zucht van Wolverhampton, maar zijn werkvergunning stond een transfer in de weg", besluit de journalist.

Claudio Reulens

LEES OOK: Antwerp legt bom onder JPL: "Gevaarlijk precedent"

Gaat hij schitteren bij Antwerp?

Meest recent

Ondanks nieuwe onthullingen: "Ajax moet Overmars kans geven"

Het is de laatste weken weer crisis bij Ajax en dat betekent ook dat er weer druk gespeculeerd wordt ...

2
2
Genk slijpt nieuwe diamant: jonkie apart genomen op training

KRC Genk wist de voorbije jaren heel wat jonge talenten uit de eigen jeugdopleiding te lanceren. En ...

45
45
Overmars lacht tanden bloot: groot transfernieuws Antwerp

Antwerp FC is bezig aan een behoorlijk tegenvallend seizoen tot dusver. Dat heeft deels te maken met ...

264
264
Lammens slaat heel United met verstomming: Amorim reageert

In de Premier League wil Manchester United maandagavond tegen Everton FC zijn reeks zonder ...

275
275
'Club houdt zich vast: winters miljoenenbod op steunpilaar'

Club Brugge heeft niet de gewoonte om sterkhouders te laten gaan in januari, maar maakte daar in het ...

131
131
"Tegen België op het WK? Zou ik héél vervelend vinden"

De Rode Duivels hebben zich officieel geplaatst voor de WK-eindronde van komende zomer. Maar zij ...

95
95
TRANSFERUURTJE: 'Club haalt topaanwinst, transferbom Kane'

De competities zijn inmiddels enkele maanden ver, de winterse transferperiode komt er dus met rasse ...

242
242
'Leko krijgt cruciale update uit ziekenboeg AA Gent'

AA Gent gaat zaterdag op bezoek bij Westerlo. In de stille Kempen wordt het wellicht weer puzzelen ...

73
73
Renard & Hasi spreken klare taal over toekomst bij RSCA

Dankzij een deugddoende zes op zes tegen KV Mechelen en Club Brugge dook RSC Anderlecht met een goed ...

95
95
'Hayen hakt knopen door: 2 wissels bij Club Brugge'

"Club Brugge is uit op eerherstel", aldus Nicky Hayen vrijdag op zijn persbabbel. Hoewel in de ...

238
238
Renard doorbreekt stilte: "Dan verlaat ik Anderlecht'

Voor de interlandbreak boekte RSC Anderlecht een fraaie zes op zes tegen KV Mechelen en Club Brugge. ...

301
301
'Italië in alle staten: coach ontketent De Ketelaere-rel'

Raffaele Palladino gooit meteen de wetten om bij Atalanta — en precies daar wordt De Ketelaere ...

99
99
Anderlecht en Genk balen: "Beste speler in de Eredivisie"

PSV steekt er ook dit seizoen weer bovenuit in de Nederlandse eerste klasse. De club uit Eindhoven ...

100
100
Heropenen AA Gent en Westerlo pikant transferdossier?

AA Gent en KVC Westerlo kennen voorlopig een wisselvallig seizoen. Afgelopen zomer kwam het bijna ...

123
123
Hasi verklapt gemiste toptransfer: "Was in de zomer te duur"

RSC Anderlecht zocht afgelopen zomer naar versterking en vond die ook, maar op bepaalde posities is ...

237
237
Renard slaat hard terug: "Klein van hem"

Ongeveer een jaar geleden werd Olivier Renard aangesteld als sportief directeur bij RSC Anderlecht. ...

172
172
Noodlot slaat toe bij Antwerp: "En nu dit ... echt zonde"

meAntwerp FC staat in de komende weken voor een lastig programma en dat terwijl de club zo snel ...

164
164
'Kompany totaal verrast: grootmacht rukt op voor Kane'

Bayern München staat aanstaande woensdag voor een absolute kraker in de Champions League tegen ...

152
152
Kortsluiting bij Club Brugge: Hayen ontploft van één speler

Club Brugge kocht geen status maar ruwe power: voor €9 miljoen moest Mamadou Diakhon dé ...

427
427
"Klein kind" - Boskamp scherp na vete Garcia-De Bilde

Ondanks de kwalificatie voor het WK 2026 en de monsterzege tegen Liechtenstein, werd de voorbije ...

405
405
Nieuwe coach Club Brugge bekend? De Mil krijgt voorwaarde te horen

Daags voor het belangrijke Champions League-duel tegen Sporting CP, staat Club Brugge in eigen land ...

546
546
De Cat, nieuwe spits, Verschaeren, ...: transferplannen Anderlecht op tafel

RSC Anderlecht zette vlak voor de voorbije interland-periode enkele overtuigende prestaties neer. ...

407
407
Dubbel gevoel bij Essvee: "Met 11 tegen 11..."

Zulte Waregem had zich vrijdagavond minstens voor even in de top zes kunnen nestelen, maar dat is ...

129
129
Harde woorden bij Standard: "Niet goed genoeg"

Standard droomt ervan om weer de aansluiting met de top te maken, maar die lijkt momenteel nog veraf ...

178
178
Wils met handen in haar: grote hint over vervanger Janssen

Antwerp pakte voor de interlandbreak een flinke opsteker door eindelijk nog eens een wedstrijd te ...

316
316

Meer sportnieuws