Raman bezorgt Kompany zware kopzorgen

door
Raman bezorgt Kompany zware kopzorgen

Het lijstje zomeraanwinsten bij RSC Anderlecht wordt alsmaar indrukwekkender. Nadat Sporting eerder onder meer Wesley Hoedt, Lior Refaelov en Sergio Gomez binnenhaalde, pakte de Belgische recordkampioen nu ook uit met Benito Raman. Vincent Kompany en zijn staff zullen wel hard aan de slag moeten gaan met de ex-Buffalo. Vooral op het gebied van productiviteit en doelgerichtheid presteerde Raman vorig seizoen erg ondermaats bij Schalke 04.


GEEN OPVOLGER VAN NMECHA

Benito is back. De guitige (flank)aanvaller ondertekende een contract van drie jaar bij RSC Anderlecht, waar de nood aan zijn profiel groot was. Benito Raman is een snelle aanvaller met veel diepgang, pressing en een onverdroten inzet. Een beetje zoals Francis Amuzu, die vorig seizoen meermaals het verschil kon maken voor de ploeg van Vincent Kompany. En nu heeft de coach van Sporting dus twee van zo’n profielen tot zijn beschikking.



Benito Raman wordt niet aangetrokken om de rechtstreekse vervanger te worden van de vertrokken Lukas Nmecha. Raman kan de rol van nummer negen uiteraard wel op zich nemen, maar door zijn specifieke kwaliteiten kan de ex-Buffalo meer brokken maken als infiltrerende flankspeler, voluit profiterend van zijn enorme diepgang en snelheid. Bovendien is Raman niet meteen de grootste killer in de box.

NEERWAARTSE SPIRAAL BIJ SCHALKE

Benito Raman werkte in zijn professionele carrière 270 wedstrijden af in clubverband, waarin hij 65 keer tot scoren kwam. Dat houdt een gemiddelde in van één doelpunt per vier wedstrijden. Dat is geen indrukwekkende verhouding voor een pure diepe spits waar Anderlecht zo hard naar op zoek is. Maar die regelmaat is wel meer dan behoorlijk voor een flankaanvaller, een positie waar Raman veel meer feeling en ervaring mee heeft.



De 1-voudige Rode Duivel beleefde zijn beste periode bij Fortuna Düsseldorf, waar hij in 61 wedstrijden 21 keer scoorde en 8 assists afleverde: nooit was hij productiever. Daarna versierde Benito Raman een knaltransfer naar Schalke 04, dat de grote som van 7,4 miljoen euro neertelde voor de pocketspits. Bij Die Königsblauen startte hij veelbelovend maar vorig seizoen ging hij net als de ganse Tradionsverein helemaal kopje onder. 

GEEN KILLER

Benito Raman schipperde vorig seizoen tussen de bank en de basis bij een zwalpend Schalke 04. Bijgevolg raakte hij er niet meer in zijn beste spel en kende hij een erg tegenvallende jaargang in de Veltins-Arena. Raman draafde vorig seizoen voornamelijk op als linker- en rechterflankaanvaller (805 minuten) maar ook als diepe spits (515 minuten). In verhouding speelde Raman dus nog 40% van zijn speeltijd als diepe spits, wat op zich redelijk veel is.



Er zal bij Anderlecht in eerste instantie veel diepgang, dynamiek en dreiging verwacht worden van Benito Raman. Doelpunten scoren is niet echt een kernkwaliteit van de 26-jarige en daar zal hij uiteraard niet op afgerekend worden. En maar best ook. Raman scoorde vorig seizoen amper twee competitiedoelpunten voor Schalke 04, terwijl hij wel 25 doelpogingen ondernam. Dat is een omzetratio van amper 8%, waarmee Raman vorig seizoen in de Bundesliga bij de slechtst presterende aanvallers behoorde in dat onderdeel.

KOMPANY AAN DE SLAG

Anderlecht zal dus niet erg veel doelpunten moeten verwachten van Benito Raman, al zal hij hier en daar ongetwijfeld wel zijn goaltje kunnen meepikken. Voor een speler met zijn kwaliteiten is het regelmatig scoren van doelpunten dan ook geen vereiste. Raman zal vooral met zijn grote snelheid, diepgang en pressing zijn tegenstanders altijd wel een erg lastige avond bezorgen en daarmee Anderlecht grote diensten bewijzen.

Maar om een echt dreigende factor te kunnen vormen in de ploeg van Vincent Kompany, dan zal Benito Raman wel een stuk doelgerichter moeten zijn dan tijdens zijn laatste seizoen bij Schalke 04. Vorig jaar lukte hij amper 28% van zijn doelpogingen tussen de palen. Geen enkele aanvaller in de Bundesliga scoorde nog lager in dit onderdeel. Dat wordt toch een belangrijk aandachtspunt voor Raman en voor de technische staff van Sporting.



Benito Raman hoopt bij Anderlecht zijn doelgerichtheid en productiviteit terug naar een aanvaardbaar niveau te brengen. Vincent Kompany bewees eerder al hetzelfde huzarenstukje te verwezenlijken met Lukas Nmecha, die voor zijn passage bij Anderlecht ook problemen had met zijn doelgerichtheid en productiviteit. Kompany kan met Raman dus alweer aan de slag met een gelijkaardig geval Nmecha, al zullen de positionele nuances weliswaar anders komen te liggen.

LEES OOK: Eén dissonant bij sterk Anderlecht: "Altijd foute keuze"

Zal Kompany Raman beter maken?

Meest recent

KRC Genk kent topweek: Hayen ziet 'cruciaal' momentum

KRC Genk staat weer onder de mensen. Een achtste finale in de Europa League én momenteel ...

7
7
Kums geeft RSCA tip: "Dat ze niet aan hem denken als TD..."

Bij RSC Anderlecht zijn ze op zoek naar een hoofdtrainer en een sportief directeur. De Brusselaars ...

75
75
'Fenerbahçe klopt aan bij KRC Genk: zéér verrassende deal'

KRC Genk heeft heel veel talent rondlopen. De Limburgers krijgen elke match heel wat scouts over de ...

69
69
Crisis bij AA Gent: "Zo kan het niet verder!"

AA Gent verloor kansloos met 3-0 van KRC Genk. Met nog drie speeldagen te gaan staan ze zo plots ...

126
126
Zwak Union SG verliest dure punten tegen tienkoppig Westerlo

Union SG kon door de nederlaag van STVV een zeer goede zaak doen in het klassement. Ze moesten ...

60
60
Charleroi - Club Brugge: Leko voert één wissel door

Club Brugge moet zich na uitschakeling in de Champions League richten op de Jupiler Pro League. Een ...

202
202
Anderlecht heeft vervanger Verschaeren nu al beet

RSC Anderlecht en Yari Verschaeren lijken na het seizoen uit elkaar te gaan. Een afscheid na een ...

230
230
Man United derde na comeback, code rood bij Tottenham

Manchester United blijft zijn opmars in de Premier League voortzetten. Ondanks een achterstand aan ...

43
43
Eén valse noot in 'perfecte week' Genk: "Dit is heel zuur"

KRC Genk heeft een erg mooie week achter de rug. Slechts enkele dagen na de kwalificatie in de ...

133
133
Kerk bejubelt Antwerp-ploegmaat: "Je ziet hem groeien"

Antwerp FC heeft zaterdagavond de knop omgedraaid na een reeks van vier opeenvolgende nederlagen. De ...

70
70
'Club nóg rijker: duizelingwekkende transfersom Tzolis'

Club Brugge dreigt komende zomer verschillende sterkhouders te verliezen. Ook een vertrek van ...

193
193
Genk grijpt 6de plaats! AA Gent in nesten na zware nederlaag

Met nog drie speeldagen te gaan in de reguliere competitie, heeft KRC Genk een grote stap gezet ...

191
191
Eén dissonant bij sterk Anderlecht: "Altijd foute keuze"

RSC Anderlecht heeft zaterdagavond nog eens ouderwets uitgehaald in eigen huis. Zo werd OH Leuven op ...

191
191
De Winter cruciaal in late zege Milan, uitschuiver zwak Ajax

In de strijd om de Italiaanse Champions League-tickets heeft AC Milan nipt averij voorkomen. Na een ...

23
23
'Vette jackpot voor Genk: Man City springt in de dans'

KRC Genk kon ook zondagmiddag in het cruciale duel tegen AA Gent geen beroep doen op Kos Karetsas in ...

204
204
"Kwaad naar erger" - zware transferkater bij Club Brugge

Club Brugge haalde afgelopen zomer opnieuw verschillende verse krachten in huis. Een aantal van die ...

271
271
WK-selectie Duivels: grote Anderlecht-verrassing Garcia?

Eind deze maand staat voor de Rode Duivels een belangrijke afspraak op het programma met oog op het ...

283
283
'Deal van 30 miljoen: Barça verzilvert zege met toptransfer'

FC Barcelona heeft zaterdagnamiddag een belangrijke zege geboekt in La Liga. De Catalanen haalden ...

147
147
Hayen wisselt drie keer, cruciaal duo terug bij Gent

Money time is aangebroken in de strijd om de laatste tickets voor de Champions' Play-Offs en ...

48
48
Krop in keel: Lukaku breekt voor camera's, Italiaanse pers vol lof

Romelu Lukaku heeft zich zaterdagavond tot de grote held gekroond bij SSC Napoli. Met een doelpunt ...

106
106
Pijnlijke uitschuiver in strijd om PO I: "Een schande"

Standard blijft dit seizoen bijzonder wisselvallig voor de dag komen. Afgelopen weekend werd een ...

144
144
TRANSFERUURTJE: 'Recordtransfer Karetsas, wending Penders'

De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

281
281
Tessa Wullaert trekt aan alarmbel: "Mijn hart doet soms pijn”

Tessa Wullaert wordt gezien als één van de beste Belgische speelsters ooit, al dan ...

62
62
Van Gucht zwaar onder vuur: "Ik kon hem wel wurgen"

Ruben Van Gucht blijft begeesteren, maar vooral ook beroeren. De blonde sportjournalist kwam de ...

101
101
Ajax-icoon ontfermt zich over Mika Godts: “Een mentor”

Mika Godts is dit seizoen volledig ontploft bij Ajax. De buitenspeler kan straffe statistieken ...

43
43

Meer sportnieuws