Raman bezorgt Kompany zware kopzorgen

1654 stemmen
Raman bezorgt Kompany zware kopzorgen

Het lijstje zomeraanwinsten bij RSC Anderlecht wordt alsmaar indrukwekkender. Nadat Sporting eerder onder meer Wesley Hoedt, Lior Refaelov en Sergio Gomez binnenhaalde, pakte de Belgische recordkampioen nu ook uit met Benito Raman. Vincent Kompany en zijn staff zullen wel hard aan de slag moeten gaan met de ex-Buffalo. Vooral op het gebied van productiviteit en doelgerichtheid presteerde Raman vorig seizoen erg ondermaats bij Schalke 04.


GEEN OPVOLGER VAN NMECHA

Benito is back. De guitige (flank)aanvaller ondertekende een contract van drie jaar bij RSC Anderlecht, waar de nood aan zijn profiel groot was. Benito Raman is een snelle aanvaller met veel diepgang, pressing en een onverdroten inzet. Een beetje zoals Francis Amuzu, die vorig seizoen meermaals het verschil kon maken voor de ploeg van Vincent Kompany. En nu heeft de coach van Sporting dus twee van zo’n profielen tot zijn beschikking.



Benito Raman wordt niet aangetrokken om de rechtstreekse vervanger te worden van de vertrokken Lukas Nmecha. Raman kan de rol van nummer negen uiteraard wel op zich nemen, maar door zijn specifieke kwaliteiten kan de ex-Buffalo meer brokken maken als infiltrerende flankspeler, voluit profiterend van zijn enorme diepgang en snelheid. Bovendien is Raman niet meteen de grootste killer in de box.

NEERWAARTSE SPIRAAL BIJ SCHALKE

Benito Raman werkte in zijn professionele carrière 270 wedstrijden af in clubverband, waarin hij 65 keer tot scoren kwam. Dat houdt een gemiddelde in van één doelpunt per vier wedstrijden. Dat is geen indrukwekkende verhouding voor een pure diepe spits waar Anderlecht zo hard naar op zoek is. Maar die regelmaat is wel meer dan behoorlijk voor een flankaanvaller, een positie waar Raman veel meer feeling en ervaring mee heeft.



De 1-voudige Rode Duivel beleefde zijn beste periode bij Fortuna Düsseldorf, waar hij in 61 wedstrijden 21 keer scoorde en 8 assists afleverde: nooit was hij productiever. Daarna versierde Benito Raman een knaltransfer naar Schalke 04, dat de grote som van 7,4 miljoen euro neertelde voor de pocketspits. Bij Die Königsblauen startte hij veelbelovend maar vorig seizoen ging hij net als de ganse Tradionsverein helemaal kopje onder. 

GEEN KILLER

Benito Raman schipperde vorig seizoen tussen de bank en de basis bij een zwalpend Schalke 04. Bijgevolg raakte hij er niet meer in zijn beste spel en kende hij een erg tegenvallende jaargang in de Veltins-Arena. Raman draafde vorig seizoen voornamelijk op als linker- en rechterflankaanvaller (805 minuten) maar ook als diepe spits (515 minuten). In verhouding speelde Raman dus nog 40% van zijn speeltijd als diepe spits, wat op zich redelijk veel is.



Er zal bij Anderlecht in eerste instantie veel diepgang, dynamiek en dreiging verwacht worden van Benito Raman. Doelpunten scoren is niet echt een kernkwaliteit van de 26-jarige en daar zal hij uiteraard niet op afgerekend worden. En maar best ook. Raman scoorde vorig seizoen amper twee competitiedoelpunten voor Schalke 04, terwijl hij wel 25 doelpogingen ondernam. Dat is een omzetratio van amper 8%, waarmee Raman vorig seizoen in de Bundesliga bij de slechtst presterende aanvallers behoorde in dat onderdeel.

KOMPANY AAN DE SLAG

Anderlecht zal dus niet erg veel doelpunten moeten verwachten van Benito Raman, al zal hij hier en daar ongetwijfeld wel zijn goaltje kunnen meepikken. Voor een speler met zijn kwaliteiten is het regelmatig scoren van doelpunten dan ook geen vereiste. Raman zal vooral met zijn grote snelheid, diepgang en pressing zijn tegenstanders altijd wel een erg lastige avond bezorgen en daarmee Anderlecht grote diensten bewijzen.

Maar om een echt dreigende factor te kunnen vormen in de ploeg van Vincent Kompany, dan zal Benito Raman wel een stuk doelgerichter moeten zijn dan tijdens zijn laatste seizoen bij Schalke 04. Vorig jaar lukte hij amper 28% van zijn doelpogingen tussen de palen. Geen enkele aanvaller in de Bundesliga scoorde nog lager in dit onderdeel. Dat wordt toch een belangrijk aandachtspunt voor Raman en voor de technische staff van Sporting.



Benito Raman hoopt bij Anderlecht zijn doelgerichtheid en productiviteit terug naar een aanvaardbaar niveau te brengen. Vincent Kompany bewees eerder al hetzelfde huzarenstukje te verwezenlijken met Lukas Nmecha, die voor zijn passage bij Anderlecht ook problemen had met zijn doelgerichtheid en productiviteit. Kompany kan met Raman dus alweer aan de slag met een gelijkaardig geval Nmecha, al zullen de positionele nuances weliswaar anders komen te liggen.

LEES OOK: 'Uittocht Anderlecht: volgende vertrekker al genoemd'

Zal Kompany Raman beter maken?

Meest recent

Standard slikt stevige transferdomper

Standard beleeft een zeer drukke transferzomer. Zowel aan inkomende als uitgaande zijde beweegt er ...

19
19
Boskamp scherp voor Courtois: "Vond ik maar raar"

De uitschakeling van de Rode Duivels op het WK zindert twee dagen later nog steeds na. De manier ...

77
77
'Stroomversnelling op komst in dossiers Trossard én Tzolis'

Het WK is in zijn eindfase beland en dat betekent dat de transfermarkt stilaan onder stoom kan ...

75
75
'Straffe stoot: zo wist Club Sommer te overtuigen'

Het heeft er alle schijn van dat Club Brugge in blijde verwachting is van zijn eerste echte ...

295
295
STVV-coach klopt op tafel: "Enkel dat mist nog"

Bij STVV moeten ze deze zomer een nieuwe start nemen na een topseizoen. Succescoach Wouter Vrancken ...

64
64
Ciman ziet zeer gunstig teken voor toekomst Rode Duivels

Het WK zit erop voor de Rode Duivels, nadat ze vrijdag in de kwartfinale strandden tegen Spanje. ...

105
105
'Club is helemaal los: Sommer én piepjonge spits binnen'

Bij Club Brugge komt de mercato deze zomer wat trager op gang dan gebruikelijk. Doorgaan is ...

386
386
'Club strijd met Ajax om nieuwe Scandinavische slag'

Bij Club Brugge lijkt er stilte voor de storm te heersen op het vlak van transfers. Met Cheveyo ...

198
198
'Genk verbaast met aanwinst van 10 miljoen'

Het is voor KRC Genk een woelige zomer. Het verloor met Nicky Hayen plots zijn trainer en moest dus ...

366
366
'Topclub zet Lucas Stassin op verlanglijstje'

Lucas Stassin is op zoek naar een nieuwe club. De Belgische aanvaller wil terug op het hoogste ...

91
91
'KRC Genk heeft verrassende opvolger Hayen bijna beet'

KRC Genk zag Nicky Hayen naar Burnley vertrekken. De Engelsen betaalden één miljoen ...

506
506
‘Club Brugge vangt grote vis: WK-held moet komen’

Club Brugge wil toeslaan op de transfermarkt. Blauw-zwart heeft een opvallende WK-held in het vizier ...

991
991
Bosz looft Belg: "Kan zijn seizoen worden bij PSV"

PSV heeft een grote traditie van Belgische spelers. De Nederlandse landskampioen lijkt op weg om een ...

77
77
Vanderhaeghe en Van der Elst maken rapport van Garcia

Rudi Garcia deed het goed als bondscoach van de Rode Duivels op het WK. Daar kan niémand ...

297
297
'SK Beveren pakt uit met ex-speler van Arsenal'

SK Beveren was voorlopig niet echt actief op de transfermarkt, maar daar komt verandering in. ...

127
127
Herman Brusselmans haalt vernietigend uit naar Rode Duivels

Waar heel wat supporters nog met gemengde gevoelens terugblikken op het WK van de Rode Duivels, laat ...

313
313
'Recorddeal krijgt vorm: grote doorbraak rond Karetsas'

Ligt de toekomst van Konstaninos Karetsas in de Bundesliga? Volgens de laatste berichten heeft de ...

201
201
'Transferakkoord bereikt: Trossard kiest opvallend avontuur'

Leandro Trossard kan terugblikken op een geslaagd WK 2026. Maar alvorens hij vakantie neemt na een ...

320
320
"Dé ontgoocheling van WK" - Rode Duivel krijgt volle laag

Het wereldkampioenschap van de Rode Duivels is gestrand in de kwartfinales. En dus worden volop ...

487
487
Rudi Garcia weg als bondscoach? Pijnlijke details duiken op

Nu het wereldkampioenschap erop zit voor de Rode Duivels, kan de KBVB een evaluatie maken van het ...

910
910
De Ketelaere verovert opnieuw alle Belgische harten

Enkele dagen na de uitschakeling op het WK laat Charles De Ketelaere opnieuw van zich horen. Niet ...

291
291
Standard doet weer zaken in JPL, Charleroi shopt in CPL

Binnen minder dan een maand is het weer zover, dan trekt het nieuwe seizoen in de Jupiler Pro League ...

206
206
'Nieuwe flankaanvaller Club: vizier op Brazilië gericht'

Club Brugge wil de selectie van coach Ivan Leko in de komende weken versterken met enkele directe ...

596
596
'Uittocht Anderlecht: volgende vertrekker al genoemd'

Op donderdag 23 juli begint RSC Anderlecht aan zijn nieuwe seizoen in de voorrondes van de Europa ...

521
521
'Enrique wordt verwend: PSG klopt aan bij Barcelona'

Paris Saint-Germain kroonde zich de voorbije twee seizoenen tot Champions League-winnaar. Die ...

118
118

Meer sportnieuws