Raman bezorgt Kompany zware kopzorgen

door
Raman bezorgt Kompany zware kopzorgen

Het lijstje zomeraanwinsten bij RSC Anderlecht wordt alsmaar indrukwekkender. Nadat Sporting eerder onder meer Wesley Hoedt, Lior Refaelov en Sergio Gomez binnenhaalde, pakte de Belgische recordkampioen nu ook uit met Benito Raman. Vincent Kompany en zijn staff zullen wel hard aan de slag moeten gaan met de ex-Buffalo. Vooral op het gebied van productiviteit en doelgerichtheid presteerde Raman vorig seizoen erg ondermaats bij Schalke 04.


GEEN OPVOLGER VAN NMECHA

Benito is back. De guitige (flank)aanvaller ondertekende een contract van drie jaar bij RSC Anderlecht, waar de nood aan zijn profiel groot was. Benito Raman is een snelle aanvaller met veel diepgang, pressing en een onverdroten inzet. Een beetje zoals Francis Amuzu, die vorig seizoen meermaals het verschil kon maken voor de ploeg van Vincent Kompany. En nu heeft de coach van Sporting dus twee van zo’n profielen tot zijn beschikking.



Benito Raman wordt niet aangetrokken om de rechtstreekse vervanger te worden van de vertrokken Lukas Nmecha. Raman kan de rol van nummer negen uiteraard wel op zich nemen, maar door zijn specifieke kwaliteiten kan de ex-Buffalo meer brokken maken als infiltrerende flankspeler, voluit profiterend van zijn enorme diepgang en snelheid. Bovendien is Raman niet meteen de grootste killer in de box.

NEERWAARTSE SPIRAAL BIJ SCHALKE

Benito Raman werkte in zijn professionele carrière 270 wedstrijden af in clubverband, waarin hij 65 keer tot scoren kwam. Dat houdt een gemiddelde in van één doelpunt per vier wedstrijden. Dat is geen indrukwekkende verhouding voor een pure diepe spits waar Anderlecht zo hard naar op zoek is. Maar die regelmaat is wel meer dan behoorlijk voor een flankaanvaller, een positie waar Raman veel meer feeling en ervaring mee heeft.



De 1-voudige Rode Duivel beleefde zijn beste periode bij Fortuna Düsseldorf, waar hij in 61 wedstrijden 21 keer scoorde en 8 assists afleverde: nooit was hij productiever. Daarna versierde Benito Raman een knaltransfer naar Schalke 04, dat de grote som van 7,4 miljoen euro neertelde voor de pocketspits. Bij Die Königsblauen startte hij veelbelovend maar vorig seizoen ging hij net als de ganse Tradionsverein helemaal kopje onder. 

GEEN KILLER

Benito Raman schipperde vorig seizoen tussen de bank en de basis bij een zwalpend Schalke 04. Bijgevolg raakte hij er niet meer in zijn beste spel en kende hij een erg tegenvallende jaargang in de Veltins-Arena. Raman draafde vorig seizoen voornamelijk op als linker- en rechterflankaanvaller (805 minuten) maar ook als diepe spits (515 minuten). In verhouding speelde Raman dus nog 40% van zijn speeltijd als diepe spits, wat op zich redelijk veel is.



Er zal bij Anderlecht in eerste instantie veel diepgang, dynamiek en dreiging verwacht worden van Benito Raman. Doelpunten scoren is niet echt een kernkwaliteit van de 26-jarige en daar zal hij uiteraard niet op afgerekend worden. En maar best ook. Raman scoorde vorig seizoen amper twee competitiedoelpunten voor Schalke 04, terwijl hij wel 25 doelpogingen ondernam. Dat is een omzetratio van amper 8%, waarmee Raman vorig seizoen in de Bundesliga bij de slechtst presterende aanvallers behoorde in dat onderdeel.

KOMPANY AAN DE SLAG

Anderlecht zal dus niet erg veel doelpunten moeten verwachten van Benito Raman, al zal hij hier en daar ongetwijfeld wel zijn goaltje kunnen meepikken. Voor een speler met zijn kwaliteiten is het regelmatig scoren van doelpunten dan ook geen vereiste. Raman zal vooral met zijn grote snelheid, diepgang en pressing zijn tegenstanders altijd wel een erg lastige avond bezorgen en daarmee Anderlecht grote diensten bewijzen.

Maar om een echt dreigende factor te kunnen vormen in de ploeg van Vincent Kompany, dan zal Benito Raman wel een stuk doelgerichter moeten zijn dan tijdens zijn laatste seizoen bij Schalke 04. Vorig jaar lukte hij amper 28% van zijn doelpogingen tussen de palen. Geen enkele aanvaller in de Bundesliga scoorde nog lager in dit onderdeel. Dat wordt toch een belangrijk aandachtspunt voor Raman en voor de technische staff van Sporting.



Benito Raman hoopt bij Anderlecht zijn doelgerichtheid en productiviteit terug naar een aanvaardbaar niveau te brengen. Vincent Kompany bewees eerder al hetzelfde huzarenstukje te verwezenlijken met Lukas Nmecha, die voor zijn passage bij Anderlecht ook problemen had met zijn doelgerichtheid en productiviteit. Kompany kan met Raman dus alweer aan de slag met een gelijkaardig geval Nmecha, al zullen de positionele nuances weliswaar anders komen te liggen.

LEES OOK: "Karikatuur van zichzelf" - Anderlecht-duo doet alarm afgaan

Zal Kompany Raman beter maken?

Meest recent

"Karikatuur van zichzelf" - Anderlecht-duo doet alarm afgaan

RSC Anderlecht heeft zich dan toch geplaatst voor de Champions' Play-Offs, maar de manier waarop ...

39
39
Ito of Miras: Winnaar Gouden Croc bekend gemaakt

Hoewel er na de interland-break nog heel wat moois op het programma staat, werd woensdag al een ...

77
77
'Kompany schrikt op: Bayern laat grote naam beschikken'

Ook bij Bayern München maakt men handig gebruik van de interland-break om al plannen te smeden ...

37
37
Notoir klimaatactivist slaat weer toe: De Vlieger haalt fors uit

De beruchte klimaatactivist Wouter Mouton veroorzaakte eerder al de nodige ophef in de voetballerij. ...

80
80
Anderlecht gaat ver: De Cat-stunt die niemand zag aankomen

Nathan De Cat blijft verbazen bij Anderlecht, maar intussen draait het almaar vaker om zijn ...

398
398
Rode Duivels verliezen naast Bounida nog een talent

De voorbije dagen werd duidelijk dat de Rode Duivels opnieuw een groot talent verliezen. Nadat ons ...

80
80
Anderlecht en Genk aangepakt: "Daar ligt de fout"

Door het interlandvoetbal staan er komend weekend geen wedstrijden geprogrammeerd in de Jupiler Pro ...

170
170
Lokeren strikt bekende naam als sportief directeur

De titelstrijd in de Challenger Pro League is al beslist, maar voor de andere promotietickets kan ...

39
39
'Dilemma Lukaku: keuze voor het hart of de miljoenen?'

De Rode Duivels zijn woensdag naar de Verenigde Staten vertrokken zonder Romelu Lukaku. De ...

149
149
Gezien Anderlecht? Cvetkovic pakt uit met waanzinnige goal

Anderlecht sloot de reguliere competitie af met een pijnlijke thuisnederlaag tegen Cercle Brugge. ...

73
73
Antwerp tankt vertrouwen: extra troef voor play-offs

Antwerp sloot de reguliere competitie maar matig af en moet daardoor vrede nemen met deelname aan de ...

123
123
'Club Brugge mag kruis maken over peperduur target'

Club Brugge lijkt voor een zeer drukke transferzomer te staan. Verschillende smaakmakers zijn grof ...

270
270
'Bayern neemt belangrijke beslissing over transfer De Cat'

De Rode Duivels zijn woensdagnamiddag vertrokken naar de Verenigde Staten, waar bondscoach Rudi ...

262
262
'Standard heeft beet: JPL-smaakmaker tekent'

Standard hoopt in de komende weken komaf te kunnen maken met de vloek die de voorbije jaren op hen ...

122
122
Bornauw speelt open kaart: leegloop in Anderlecht?

RSC Anderlecht verzekerde zich op het nippertje van een plek in de Champions' Play-Offs. Nadien gaat ...

288
288
Pro League bibbert voor boete & Bouchez: "Blufpoker"

De voorbije maanden is er al veel inkt gevloeid over de voorziene wijziging van het ...

214
214
Coucke slaat alarm na onverwachte financiële dreun

De druk rond Marc Coucke neemt de laatste weken duidelijk toe. Wat begon als sportieve frustratie ...

235
235
Club Brugge laat concurrentie beven: "Bayern van België"

Op voorzet van de pers liet Bart Verhaeghe zich ooit ontvallen dat hij van Club Brugge maar al te ...

787
787
Vandenhaute haalt gram: "Mooie erfenis bij Anderlecht"

RSC Anderlecht heeft alweer een turbulente campagne achter de rug, waarin onder andere trainer ...

253
253
Toby Alderweireld doet fans dromen van grote comeback

Toby Alderweireld stopte ongeveer een jaar geleden als voetballer. De verdediger beleefde nog een ...

667
667
Duivels U17 zetten op valreep stap richting EK en WK

Er staan de komende dagen heel wat interlands op het programma en dat niet alleen bij de grote ...

125
125
Duranville onthult waarom hij voor Basel koos

De Jonge Duivels staan deze week voor een belangrijke EK-kwalificatiematch tegen Oostenrijk en ...

85
85
'Real Madrid wil uitpakken met Ronaldo-transferbom'

Wie Cristiano Ronaldo zegt, denkt bijna onvermijdelijk ook aan Real Madrid. Het was bij de ...

151
151
'Hoefkens in shock: Belgische collega zaagt aan stoelpoten'

Het zijn geen prettige tijden voor Carl Hoefkens. Onze landgenoot ligt dezer dagen zwaar onder vuur ...

73
73
'Liverpool verrast met vergeten Duivel als opvolger Salah'

Er viel dinsdag een stevige transferbom bij Liverpool, want de club kondigde aan dat ze op het einde ...

102
102

Meer sportnieuws