Raman bezorgt Kompany zware kopzorgen

door
Raman bezorgt Kompany zware kopzorgen

Het lijstje zomeraanwinsten bij RSC Anderlecht wordt alsmaar indrukwekkender. Nadat Sporting eerder onder meer Wesley Hoedt, Lior Refaelov en Sergio Gomez binnenhaalde, pakte de Belgische recordkampioen nu ook uit met Benito Raman. Vincent Kompany en zijn staff zullen wel hard aan de slag moeten gaan met de ex-Buffalo. Vooral op het gebied van productiviteit en doelgerichtheid presteerde Raman vorig seizoen erg ondermaats bij Schalke 04.


GEEN OPVOLGER VAN NMECHA

Benito is back. De guitige (flank)aanvaller ondertekende een contract van drie jaar bij RSC Anderlecht, waar de nood aan zijn profiel groot was. Benito Raman is een snelle aanvaller met veel diepgang, pressing en een onverdroten inzet. Een beetje zoals Francis Amuzu, die vorig seizoen meermaals het verschil kon maken voor de ploeg van Vincent Kompany. En nu heeft de coach van Sporting dus twee van zo’n profielen tot zijn beschikking.



Benito Raman wordt niet aangetrokken om de rechtstreekse vervanger te worden van de vertrokken Lukas Nmecha. Raman kan de rol van nummer negen uiteraard wel op zich nemen, maar door zijn specifieke kwaliteiten kan de ex-Buffalo meer brokken maken als infiltrerende flankspeler, voluit profiterend van zijn enorme diepgang en snelheid. Bovendien is Raman niet meteen de grootste killer in de box.

NEERWAARTSE SPIRAAL BIJ SCHALKE

Benito Raman werkte in zijn professionele carrière 270 wedstrijden af in clubverband, waarin hij 65 keer tot scoren kwam. Dat houdt een gemiddelde in van één doelpunt per vier wedstrijden. Dat is geen indrukwekkende verhouding voor een pure diepe spits waar Anderlecht zo hard naar op zoek is. Maar die regelmaat is wel meer dan behoorlijk voor een flankaanvaller, een positie waar Raman veel meer feeling en ervaring mee heeft.



De 1-voudige Rode Duivel beleefde zijn beste periode bij Fortuna Düsseldorf, waar hij in 61 wedstrijden 21 keer scoorde en 8 assists afleverde: nooit was hij productiever. Daarna versierde Benito Raman een knaltransfer naar Schalke 04, dat de grote som van 7,4 miljoen euro neertelde voor de pocketspits. Bij Die Königsblauen startte hij veelbelovend maar vorig seizoen ging hij net als de ganse Tradionsverein helemaal kopje onder. 

GEEN KILLER

Benito Raman schipperde vorig seizoen tussen de bank en de basis bij een zwalpend Schalke 04. Bijgevolg raakte hij er niet meer in zijn beste spel en kende hij een erg tegenvallende jaargang in de Veltins-Arena. Raman draafde vorig seizoen voornamelijk op als linker- en rechterflankaanvaller (805 minuten) maar ook als diepe spits (515 minuten). In verhouding speelde Raman dus nog 40% van zijn speeltijd als diepe spits, wat op zich redelijk veel is.



Er zal bij Anderlecht in eerste instantie veel diepgang, dynamiek en dreiging verwacht worden van Benito Raman. Doelpunten scoren is niet echt een kernkwaliteit van de 26-jarige en daar zal hij uiteraard niet op afgerekend worden. En maar best ook. Raman scoorde vorig seizoen amper twee competitiedoelpunten voor Schalke 04, terwijl hij wel 25 doelpogingen ondernam. Dat is een omzetratio van amper 8%, waarmee Raman vorig seizoen in de Bundesliga bij de slechtst presterende aanvallers behoorde in dat onderdeel.

KOMPANY AAN DE SLAG

Anderlecht zal dus niet erg veel doelpunten moeten verwachten van Benito Raman, al zal hij hier en daar ongetwijfeld wel zijn goaltje kunnen meepikken. Voor een speler met zijn kwaliteiten is het regelmatig scoren van doelpunten dan ook geen vereiste. Raman zal vooral met zijn grote snelheid, diepgang en pressing zijn tegenstanders altijd wel een erg lastige avond bezorgen en daarmee Anderlecht grote diensten bewijzen.

Maar om een echt dreigende factor te kunnen vormen in de ploeg van Vincent Kompany, dan zal Benito Raman wel een stuk doelgerichter moeten zijn dan tijdens zijn laatste seizoen bij Schalke 04. Vorig jaar lukte hij amper 28% van zijn doelpogingen tussen de palen. Geen enkele aanvaller in de Bundesliga scoorde nog lager in dit onderdeel. Dat wordt toch een belangrijk aandachtspunt voor Raman en voor de technische staff van Sporting.



Benito Raman hoopt bij Anderlecht zijn doelgerichtheid en productiviteit terug naar een aanvaardbaar niveau te brengen. Vincent Kompany bewees eerder al hetzelfde huzarenstukje te verwezenlijken met Lukas Nmecha, die voor zijn passage bij Anderlecht ook problemen had met zijn doelgerichtheid en productiviteit. Kompany kan met Raman dus alweer aan de slag met een gelijkaardig geval Nmecha, al zullen de positionele nuances weliswaar anders komen te liggen.

LEES OOK: Hommeles bij KV Mechelen: “Hartig woordje gesproken"

Zal Kompany Raman beter maken?

Meest recent

Noa Lang kookt nieuwe hit: ‘Noano’ groot succes in Turkije

Noa Lang voelt zich in zijn sas bij Galatasaray. De voormalige buitenspeler van Club Brugge kreeg ...

1
1
Alderweireld laat niemand onberoerd met tv-getuigenis

Sommige bekentenissen verwacht je niet van een topvoetballer. Op het veld oogt alles vaak perfect. ...

14
14
‘Entourage Ilic slaat op tafel: Anderlecht stuit op probleem’

Mihajlo Ilic is onder Jeremy Taravel uitgegroeid tot een absolute basispion. De verdediger wordt ...

56
56
Eden Hazard heeft één enorme spijt in carrière

Eden Hazard kende een grootse carrière bij Lille, Chelsea en Real Madrid. Ook bij de Rode ...

62
62
Anderlecht staat op in toppers: dit zorgt voor ommekeer

RSC Anderlecht kreeg de afgelopen jaren telkens kletsen van de rechtstreekse concurrenten. In ...

84
84
Échte reden ontslag Vandenbroeck bij Zulte onthuld

Sven Vandenbroeck werd bij Zulte Waregem de laan uitgestuurd. Essevee vecht nog tegen degradatie en ...

116
116
Tudor slaat terug na doelmannenrel: “Nooit meegemaakt”

Het is hommeles bij Tottenham Hotspur. De Engelse club kreeg een pandoering van jewelste in de ...

53
53
‘Trump en Infantino hakken knoop door over Iran’

Door de penibele situatie in Iran en het Midden-Oosten kregen de Rode Duivels mogelijk een nieuwe ...

44
44
Heeft Biglia spijt? Argentijn open over Anderlecht en Taravel

Lucas Biglia vertrok bij RSC Anderlecht na het ontslag van Besnik Hasi. De Argentijn verliet de club ...

322
322
Degryse zet Doku op zijn plaats: “Hij valt mogelijk af”

Jérémy Doku kende een sterke periode bij Manchester City, maar de buitenspeler kampte ...

125
125
'Transferwending Anderlecht: drastische ommekeer op tafel'

Sinds Jérémy Taravel het roer overnam als (interim-)trainer, kan RSC Anderlecht ...

220
220
Straf statement Bayern: Kompany hemel in geprezen na monsterzege

Bayern München heeft dinsdagavond nogmaals zijn favorietenrol in de Champions League ...

238
238
Uithaal Verhaeghe, Mignolet-soap: Hayen doet Club-boekje open

Nicky Hayen staat bij KRC Genk voor enkele cruciale wedstrijden. De Limburgers hopen zich immers ...

704
704
Coucke wil ijsimperium, maar plannen smelten weg

Marc Coucke is een ondernemer pur sang en is uitgegroeid tot één van de grootste ...

65
65
Anderlecht stomverbaasd: terugkeer Biglia naar België?

RSC Anderlecht haalde afgelopen zomer clubboegbeeld Lucas Biglia weer in huis. In de nasleep van het ...

461
461
‘OM heeft het gehad met Vermeeren: exit akelig dichtbij’

Arthur Vermeeren leek stilaan zijn plek te vinden bij Olympique Marseille, maar de twijfel is in ...

161
161
Engeland verwoestend na Spurs-drama: per direct ontslag geëist

Het horror-seizoen van Tottenham Hotspur is opnieuw een dieptriest hoofdstuk rijker. De Engelse club ...

121
121
'Harde beslissing Garcia: man in vorm naast WK-selectie'

Bondscoach Rudi Garcia is momenteel druk in de weer met het voorbereiden van zijn WK-selectie. Op ...

239
239
'Miljoenen voor Club: Inter komt voor tweede sterkhouder'

Terwijl coach Ivan Leko zijn troepen klaarstoomt voor de titelstrijd in de Champions' Play-Offs, is ...

360
360
'Anderlecht gooit trainersdossier om: versterking voor Taravel'

RSC Anderlecht lijkt het seizoen dan toch te gaan uit doen met Jérémy Taravel als ...

389
389
Machine Kompany zorgt voor ontzag: "Nog nooit gezien"

Vincent Kompany heeft dit seizoen van Bayern München een echte machine gemaakt. Dat bleek ...

436
436
'Nieuwe Stankovic-geruchten: Club Brugge reageert'

Club Brugge is er dit seizoen weer in geslaagd om enkele uitstekende spelers op te duikelen. De ...

350
350
Bayern en Atletico halen hard uit, opluchting voor Barça

De eerste heenwedstrijden in de achtste finales van de Champions League hebben dinsdagavond ...

93
93
Alweer zeer opmerkelijke comeback bij Anderlecht

Bij Anderlecht waait er een frisse wind na de alweer vele veranderingen van de voorbije maanden. ...

486
486
'Juventus hakt knoop over toekomst Openda helemaal door'

Voor Loïs Openda zijn er dezer dagen nog maar zeer weinig speelminuten weggelegd bij Juventus. ...

100
100

Meer sportnieuws