Raman bezorgt Kompany zware kopzorgen

door
Raman bezorgt Kompany zware kopzorgen

Het lijstje zomeraanwinsten bij RSC Anderlecht wordt alsmaar indrukwekkender. Nadat Sporting eerder onder meer Wesley Hoedt, Lior Refaelov en Sergio Gomez binnenhaalde, pakte de Belgische recordkampioen nu ook uit met Benito Raman. Vincent Kompany en zijn staff zullen wel hard aan de slag moeten gaan met de ex-Buffalo. Vooral op het gebied van productiviteit en doelgerichtheid presteerde Raman vorig seizoen erg ondermaats bij Schalke 04.


GEEN OPVOLGER VAN NMECHA

Benito is back. De guitige (flank)aanvaller ondertekende een contract van drie jaar bij RSC Anderlecht, waar de nood aan zijn profiel groot was. Benito Raman is een snelle aanvaller met veel diepgang, pressing en een onverdroten inzet. Een beetje zoals Francis Amuzu, die vorig seizoen meermaals het verschil kon maken voor de ploeg van Vincent Kompany. En nu heeft de coach van Sporting dus twee van zo’n profielen tot zijn beschikking.



Benito Raman wordt niet aangetrokken om de rechtstreekse vervanger te worden van de vertrokken Lukas Nmecha. Raman kan de rol van nummer negen uiteraard wel op zich nemen, maar door zijn specifieke kwaliteiten kan de ex-Buffalo meer brokken maken als infiltrerende flankspeler, voluit profiterend van zijn enorme diepgang en snelheid. Bovendien is Raman niet meteen de grootste killer in de box.

NEERWAARTSE SPIRAAL BIJ SCHALKE

Benito Raman werkte in zijn professionele carrière 270 wedstrijden af in clubverband, waarin hij 65 keer tot scoren kwam. Dat houdt een gemiddelde in van één doelpunt per vier wedstrijden. Dat is geen indrukwekkende verhouding voor een pure diepe spits waar Anderlecht zo hard naar op zoek is. Maar die regelmaat is wel meer dan behoorlijk voor een flankaanvaller, een positie waar Raman veel meer feeling en ervaring mee heeft.



De 1-voudige Rode Duivel beleefde zijn beste periode bij Fortuna Düsseldorf, waar hij in 61 wedstrijden 21 keer scoorde en 8 assists afleverde: nooit was hij productiever. Daarna versierde Benito Raman een knaltransfer naar Schalke 04, dat de grote som van 7,4 miljoen euro neertelde voor de pocketspits. Bij Die Königsblauen startte hij veelbelovend maar vorig seizoen ging hij net als de ganse Tradionsverein helemaal kopje onder. 

GEEN KILLER

Benito Raman schipperde vorig seizoen tussen de bank en de basis bij een zwalpend Schalke 04. Bijgevolg raakte hij er niet meer in zijn beste spel en kende hij een erg tegenvallende jaargang in de Veltins-Arena. Raman draafde vorig seizoen voornamelijk op als linker- en rechterflankaanvaller (805 minuten) maar ook als diepe spits (515 minuten). In verhouding speelde Raman dus nog 40% van zijn speeltijd als diepe spits, wat op zich redelijk veel is.



Er zal bij Anderlecht in eerste instantie veel diepgang, dynamiek en dreiging verwacht worden van Benito Raman. Doelpunten scoren is niet echt een kernkwaliteit van de 26-jarige en daar zal hij uiteraard niet op afgerekend worden. En maar best ook. Raman scoorde vorig seizoen amper twee competitiedoelpunten voor Schalke 04, terwijl hij wel 25 doelpogingen ondernam. Dat is een omzetratio van amper 8%, waarmee Raman vorig seizoen in de Bundesliga bij de slechtst presterende aanvallers behoorde in dat onderdeel.

KOMPANY AAN DE SLAG

Anderlecht zal dus niet erg veel doelpunten moeten verwachten van Benito Raman, al zal hij hier en daar ongetwijfeld wel zijn goaltje kunnen meepikken. Voor een speler met zijn kwaliteiten is het regelmatig scoren van doelpunten dan ook geen vereiste. Raman zal vooral met zijn grote snelheid, diepgang en pressing zijn tegenstanders altijd wel een erg lastige avond bezorgen en daarmee Anderlecht grote diensten bewijzen.

Maar om een echt dreigende factor te kunnen vormen in de ploeg van Vincent Kompany, dan zal Benito Raman wel een stuk doelgerichter moeten zijn dan tijdens zijn laatste seizoen bij Schalke 04. Vorig jaar lukte hij amper 28% van zijn doelpogingen tussen de palen. Geen enkele aanvaller in de Bundesliga scoorde nog lager in dit onderdeel. Dat wordt toch een belangrijk aandachtspunt voor Raman en voor de technische staff van Sporting.



Benito Raman hoopt bij Anderlecht zijn doelgerichtheid en productiviteit terug naar een aanvaardbaar niveau te brengen. Vincent Kompany bewees eerder al hetzelfde huzarenstukje te verwezenlijken met Lukas Nmecha, die voor zijn passage bij Anderlecht ook problemen had met zijn doelgerichtheid en productiviteit. Kompany kan met Raman dus alweer aan de slag met een gelijkaardig geval Nmecha, al zullen de positionele nuances weliswaar anders komen te liggen.

LEES OOK: Hommeles bij KV Mechelen: “Hartig woordje gesproken"

Zal Kompany Raman beter maken?

Meest recent

Enorme boost Genk: Heymans benoemt twee opstekers

Enkele dagen na de pijnlijke nederlaag op Union SG, heeft KRC Genk de rug kunnen rechten. In de ...

27
27
Eén valse noot voor Genk: El Ouahdi geeft opvallende reactie

Zakaria El Ouahdi toonde zich donderdagavond nog eens van goudwaarde namens KRC Genk. Met een puik ...

34
34
UEL/UECL: grote stunt in Europa League, Palace speelt met vuur

In de Conference en Europa League werden donderdagavond de heenwedstrijden van de 1/8ste finales ...

33
33
Genk ruikt kwartfinale: El Ouahdi matchwinner met pareltje

KRC Genk heeft donderdagavond zijn hand uitgestoken naar een plek in de kwartfinales van de Europa ...

51
51
'Manchester City grijpt fors in met twéé topaanwinsten'

Manchester City slikte woensdagavond een mokerslag van formaat en verloor in de Champions League met ...

47
47
De Cat mee naar WK? Voetbalfans geven duidelijke mening

Nathan De Cat maakt dit seizoen ondanks zijn prille leeftijd serieus indruk bij RSC Anderlecht. De ...

205
205
Code oranje bij Duivels: steunpilaar wordt zorgenkind

Volgende week maakt bondscoach Rudi Garcia zijn selectie bekend voor de oefenstage in de Verenigde ...

50
50
'Druk op Gheysens stijgt: groot slachtoffer bij verkoop Antwerp'

Antwerp FC heeft enkele gouden jaren beleefd onder voorzitter Paul Gheysens. Maar door ...

215
215
Kopzorgen bij AA Gent: De Mil geeft blessure-update

AA Gent kon zich afgelopen weekend weer in de top zes knokken. Het wordt nu echter zaak om het ...

94
94
UEL/UECL: Onana doet ex-club pijn, AZ geeft Nederland hoop

In de Europa en Conference League werden donderdagavond de heenmatchen van de 1/8ste finales ...

40
40
Hayen verrast bij Genk: vijf wissels in Europese basiself

KRC Genk zal de Belgische eer moeten hoog houden in de rest van het Europese seizoen. De Limburgers ...

64
64
‘Leko onder vuur bij Club Brugge: onrust groeit’

Ivan Leko voelt de druk toenemen bij Club Brugge. Na het gelijkspel tegen Anderlecht groeit de ...

328
328
Tresoldi, Heymans of Thorgan: 'Speler vd Maand' bekend

De maand februari leverde in de Jupiler Pro League verschillende mooie wedstrijden op. En ook aan ...

137
137
'Eerste zomertransfer Club Brugge bepaald: contract tot 2031'

Club Brugge wil zich in de komende weken en maanden verzekeren van de twintigste landstitel uit zijn ...

373
373
Genk oogst lof in Duitsland: TD geeft fraai compliment

Donderdagavond komt de enige overgebleven Belgische club op het Europese toneel in actie. In de ...

473
473
'Club, Anderlecht, Union, ...: reuzenstrijd om CPL-uitblinker'

De ontknoping van de Jupiler Pro League nadert met rasse schreden, vlak na de komende ...

304
304
Kompany-ball verovert Europa: Del Piero kan ogen niet geloven

Verschillende kandidaten voor de eindzege maakten deze week indruk in de 1/8ste finales van de ...

122
122
Hoofdrol Peeters: spectaculaire beelden op Bevers titelfeest

Het ticket voor de Jupiler Pro League was al een tijdje binnen, woensdagavond legde SK Beveren ook ...

133
133
Hayen houdt adem in: Europees rampscenario voor Genk

Of ze het nog tot de top zes zullen schoppen valt voorlopig af te wachten, maar in de achtste finale ...

194
194
'Overmars stelt veto: Antwerp legt miljoenen klaar'

Ongeacht het verdere verloop van het seizoen gaat Antwerp een zomer vol vraagtekens tegemoet. ...

328
328
'Garcia ontdekt RSCA: trio in preselectie Rode Duivels'

Met dank aan (interim)coach Jérémy Taravel is er van een crisis plots geen sprake meer ...

319
319
'Essevee kan cashen: smaakmaker naar JPL-topclub?'

De nederlaag tegen Standard betekende de zwanenzang voor Sven Vandenbroeck als trainer van Zulte ...

281
281
'Hayen hakt knopen door: derbykoorts bij KRC Genk'

In de achtste finale van de Europa League neemt KRC Genk het straks op tegen SC Freiburg. De zenuwen ...

138
138
Ruben Van Gucht trekt aandacht in Rome met één foto

Als een ware magneet voor aandacht blijft Ruben Van Gucht de voorbije weken overal opduiken. De ...

900
900
'Leko versus Rigaux: transferclash bij Club Brugge'

Club Brugge stevent af op een heuse leegloop, want tal van goudhaantjes lijken rijp voor een ...

472
472

Meer sportnieuws