Antwerp FC strikt ‘nieuwe Kanté’

751
Antwerp FC strikt ‘nieuwe Kanté’

Antwerp FC bekent kleur. The Great Old toont zich enorm slagkrachtig op de transfermarkt en die grote inspanningen verraden een enorme ambitie voor het aankomende voetbalseizoen. De meest recente aanwinst van de Antwerpenaren is Alhassan Yusuf en de 20-jarige wordt alvast een speler om straks in de gaten te houden.


VERVANGER VAN HONGLA

Op één vreemde inkomende transfer na, pakt Royal Antwerp FC in de huidige zomermercato uit met een groots transferoffensief. Jelle Bataille (KV Oostende), Björn Engels (Aston Villa), Michael Frey (Fenerbahçe) en Michel-Ange Balikwisha (Standard) zijn stuk voor stuk spelers die een directe impact kunnen maken op de Bosuil, terwijl de verwachte sportieve meerwaarde van Dinis Almeida (Lokomotiv Plovdiv) eerder grote vragen oproept. Maar de transferhonger van het razend ambitieuze Antwerp FC is nog steeds niet gestild.



Antwerp FC pakte woensdag namelijk uit met de komst Alhassan Yusuf, een 20-jarige centrale middenvelder van IFK Göteborg. De Antwerpenaren waren al geruime tijd op zoek naar een adequate vervanger voor de pas recent vertrokken sterkhouder Martin Hongla (Hellas Verona) en die vond men aldus in Zweden. Yussuf speelde bij Göteborg vooral als een dynamische middenvelder en daarnaast kan de talentvolle Nigeriaan ook als nummer zes uit de voeten.

ANDERLECHT EN FC BARCELONA

In de zomermercato van 2019 stond de toen 18-jarige Alhasaan Yusuf reeds hoog genoteerd op het verlanglijstje van RSC Anderlecht. Met een vertraging van twee jaar duikt de talentvolle middenvelder dus alsnog op in de Jupiler Pro League, al is het nu dus bij Antwerp FC. In 2019 lag Yusuf bij Anderlecht in balans met Brecht Dejaegere, de West-Vlaming die destijds bij AA Gent naar de uitgang werd geforceerd omdat hij Jess Thorup niet kon overtuigen. Uiteindelijk maakten zowel Yusuf als Dejaegere toen niet de overstap naar het Lotto Park.

RSC Anderlecht was in de zomer 2019 heus niet de enige club die concrete interesse toonde in Alhassan Yusuf. Verschillende binnen- en buitenlandse media meldden toen ook de interesse van onder meer Sheffield United, Wolverhampton Wanderers, FC Kopenhagen en Feyenoord. Nog wat langer geleden, toen Yusuf nog een jonge tiener was, werden zelfs de namen genoemd van Ajax en FC Barcelona. ’t Moet dus zijn dat de Nigeriaan toch het één en ander in zijn mars heeft.



Alhassan Yusuf bleef uiteindelijk aan boord bij IFK Göteborg, waar hij in 2019 - na nog geen twee jaar op het hoogste voetbalniveau - werd uitgeroepen als de Jonge Speler van het Jaar in Zweden. In die betreffende ranglijst ging hij onder meer Benjamin Nygren (KRC Genk, ex-IFK Göteborg) en Odilon Kossounou (Club Brugge, ex-Hammarby) vooraf. Ondertussen telt Yusuf reeds 77 officiële wedstrijden voor de Zweedse topclub en die ervaring zorgde ervoor dat de Nigeriaan zich razendsnel bleef ontwikkelen.

DE NIEUWE KANTE

“Hij is een balveroveraar en een geniale ook”, was Olle Sultan, hoofdscout bij IFK Göteborg, in de Zweedse pers reeds enorm lovend over Alhassan Yusuf. “Hij heeft nog het één en ander te leren, maar hij kan echt heel goed worden. Zijn ontwikkeling is redelijk indrukwekkend en ik heb altijd hard in hem geloofd. Hij heeft geleerd om minder naïef te zijn”, aldus Sultan. Het was dus al langer duidelijk dat Yusuf klaar was om zijn sportieve grenzen te verleggen in een hoger aangeschreven voetbalcompetitie.



Lange tijd zag het ernaar uit dat de volgende stap in de carrière van Alhassan Yusuf in Engeland zou liggen. Hij stond in het verleden reeds in de belangstelling van Sheffield United en Wolverhampton Wanderers maar in de voorbije weken stond Yusuf ook in het vizier van Brentford en Leicester City. De Nigeriaan werd door verschillende media ook al omschreven, met lichte zin voor overdrijving uiteraard, als 'de nieuwe Ngolo Kanté'. Yusuf verklaarde in de Zweedse pers zelf ook dat hij ervan droomt om ooit te kunnen spelen in de Premier League.

PLAATSJES WORDEN DUUR

Op 20-jarige leeftijd is het uiteraard heel moeilijk, of zelfs bijna onmogelijk, om een directe impact te kunnen maken in de intensieve en veeleisende Premier League. Daarom zet Alhassan Yusuf eerst een verstandige tussenstap bij Antwerp FC, waar hij zich nog nadrukkelijker in de belangstelling kan spelen van de clubs uit de Premier League. Om zijn vertrek uit IFK Göteborg te kunnen afdwingen, veranderde Yusuf zelfs van makelaarsbureau. Hij verliet de vermaarde spelersmakelaar Patrick Mörk en liet zijn belangen behartigen door de Stellar Group, dat niet toevallig een groot cliënteel heeft in de Premier League en bijgevolg ook goede connecties met de clubs aldaar.



't Is nu aan Alhassan Yusuf om al het goeds wat over hem geschreven en verteld wordt, ook effectief waar te maken bij Antwerp FC. Afhankelijk van de tactische nuances en klemtonen van de nieuwe coach Brian Priske, zal de Nigeriaan wel stevig in zijn schoenen moeten staan om de concurrentie aan te gaan met Birger Verstraete, Frank Boya, Faris Haroun, Alexis De Sart en Pieter Gerkens. Het aantrekken van Yusuf zal in elk geval de concurrentie op het Antwerpse centrale middenveld stevig aanscherpen en misschien zelfs naar een hoger niveau tillen.

LEES OOK: "Ze gaan te ver"-Vrouwelijke shock rond Alderweireld

Toptransfer van Antwerp?

Meest recent

Riemer komt met alarmerend nieuws over Dolberg

Een opvallende uitspraak van Brian Riemer doet de alarmbellen rinkelen rond Kasper Dolberg. De ...

3
3
Vorig jaar A-kern Union SG, nu naar Limburgse amateurclub

Het kan soms snel gaan in het voetbal. Zo is er Jens Teunckens. De Belgische doelman was er vorig ...

16
16
Ronaldo misnoegd: Jesus zorgt voor ophef

Wat er precies is gezegd, blijft binnenskamers. Maar één ding lijkt duidelijk: ...

23
23
Van Bommel met werk: één keuze zorgt voor vragen

De Rode Duivels speelden verdienstelijk tegen Frankrijk, maar merkten ook dat het verschil met de ...

56
56
Van der Vaart raadt Kompany absolute toptransfer aan

Rafael van der Vaart heeft een opvallende naam genoemd voor de toekomst van Bayern München. Als ...

41
41
Definitieve machtswissel bij Duivels? "Een openbaring"

Verschillende Rode Duivels hebben punten gescoord tijdens het eerste tweeluik onder bondscoach Mark ...

79
79
'Bayern pakt uit: Kompany krijgt nieuwe ster voor 60 mil'

Bayern München is sterk aan het nieuwe seizoen begonnen. Maar ook bij de ploeg van coach ...

71
71
Van Bommel aangepakt: eerste 'grote fout' als bondscoach

Mark van Bommel heeft een geslaagd eerste tweeluik als Belgisch bondscoach achter de rug. Het ...

364
364
Grote dupe bij Club Brugge: vertrek na 104 wedstrijden?

Club Brugge wist de voorbije seizoenen verschillende spelers uit de eigen jeugdopleiding met succes ...

324
324
'Van Bommel laat Lammens vallen: exit ligt al vast'

Senne Lammens hield België overeind in Rome en daarna ook lang tegen Frankrijk. Toch ligt zijn ...

1163
1163
Puzzelwerk Van Bommel: dubbele wissel in basiself Duivels

De eerste twee matchen van hun Nations League-campagne zitten erop, maar aanstaande vrijdag moeten ...

313
313
'Transferbom Haaland: voorkeursbestemming staat vast'

De Premier League heeft het nu ook officieel bevestigd: Manchester City is schuldig bevonden aan 114 ...

404
404
Lukaku krijgt klappen: vernietigend verdict bij Duivels

De Mark van Bommel-aanpak zorgt voorlopig voor het nodige enthousiasme bij de Rode Duivels. Maar ...

196
196
Grote ontdekking bij Duivels: ploegmaats gaan helemaal los

De Rode Duivels hebben er een nieuwe smaakmaker bij. Roméo Lavia begon maandagavond tegen ...

168
168
'Real Madrid breekt met traditie en trekt mercato op'

Bij Real Madrid gooiden ze het na twee seizoenen zonder trofee in de zomer over een andere boeg. ...

89
89
Swerts heeft duidelijke boodschap voor ultieme EK-match

Nog maar vier keer waren de Jonge Duivels erbij op het EK U21, de laatste keer in 2023. Ze willen in ...

54
54
Genekt door ex-speler Club: pijnlijke avond voor Pocognoli

Sébastien Pocognoli versierde in de zomer een fraaie job als bondscoach van Schotland. Die ...

47
47
Spanje haalt stevig uit tegen Kroatië, Engeland herpakt zich

Dinsdagavond stond ook in groep A3 van de Nations League de tweede speeldag op het programma. Spanje ...

106
106
Genk trots: Ito schrijft geschiedenis in Japan

Voor KRC Genk is het tot dusver nog geen al te prettig seizoen geweest. De Limburgers zijn zeer ...

80
80
Degryse uit grote twijfels bij twee Rode Duivels

De interlandperiode is ondertussen halfweg en na twee wedstrijden is de hand van Mark van Bommel bij ...

175
175
Met de groeten van Bassette: Jonge Duivels op zucht van EK

Ook de Jonge Duivels werken een extra lang interlandluik af, waarin ze hopen om kwalificatie voor ...

144
144
Gooit Van Bommel nog verrassende debutant in de strijd?

De Rode Duivels zitten halfweg hun intense vierluik in deze interlandperiode in de Nations League. ...

130
130
Ito tekent na vertrek bij STVV bij verrassende club

STVV was vorig seizoen dé sensatie van de Jupiler Pro League, want het eindigde knap als ...

84
84
Albert kritisch voor Van Bommel: "Waarom deed hij dat?"

België verloor terecht met 0-1 van Frankrijk. De Fransen waren beter in het veldspel en kregen ...

174
174
Anderlecht verrast compleet met nieuwe coach Futures

RSC Anderlecht ontsloeg Jelle Coen nadat zijn start had gemist met RSCA Futures. De Brusselaars ...

245
245

Meer sportnieuws