Antwerp FC strikt ‘nieuwe Kanté’

751
Antwerp FC strikt ‘nieuwe Kanté’

Antwerp FC bekent kleur. The Great Old toont zich enorm slagkrachtig op de transfermarkt en die grote inspanningen verraden een enorme ambitie voor het aankomende voetbalseizoen. De meest recente aanwinst van de Antwerpenaren is Alhassan Yusuf en de 20-jarige wordt alvast een speler om straks in de gaten te houden.


VERVANGER VAN HONGLA

Op één vreemde inkomende transfer na, pakt Royal Antwerp FC in de huidige zomermercato uit met een groots transferoffensief. Jelle Bataille (KV Oostende), Björn Engels (Aston Villa), Michael Frey (Fenerbahçe) en Michel-Ange Balikwisha (Standard) zijn stuk voor stuk spelers die een directe impact kunnen maken op de Bosuil, terwijl de verwachte sportieve meerwaarde van Dinis Almeida (Lokomotiv Plovdiv) eerder grote vragen oproept. Maar de transferhonger van het razend ambitieuze Antwerp FC is nog steeds niet gestild.



Antwerp FC pakte woensdag namelijk uit met de komst Alhassan Yusuf, een 20-jarige centrale middenvelder van IFK Göteborg. De Antwerpenaren waren al geruime tijd op zoek naar een adequate vervanger voor de pas recent vertrokken sterkhouder Martin Hongla (Hellas Verona) en die vond men aldus in Zweden. Yussuf speelde bij Göteborg vooral als een dynamische middenvelder en daarnaast kan de talentvolle Nigeriaan ook als nummer zes uit de voeten.

ANDERLECHT EN FC BARCELONA

In de zomermercato van 2019 stond de toen 18-jarige Alhasaan Yusuf reeds hoog genoteerd op het verlanglijstje van RSC Anderlecht. Met een vertraging van twee jaar duikt de talentvolle middenvelder dus alsnog op in de Jupiler Pro League, al is het nu dus bij Antwerp FC. In 2019 lag Yusuf bij Anderlecht in balans met Brecht Dejaegere, de West-Vlaming die destijds bij AA Gent naar de uitgang werd geforceerd omdat hij Jess Thorup niet kon overtuigen. Uiteindelijk maakten zowel Yusuf als Dejaegere toen niet de overstap naar het Lotto Park.

RSC Anderlecht was in de zomer 2019 heus niet de enige club die concrete interesse toonde in Alhassan Yusuf. Verschillende binnen- en buitenlandse media meldden toen ook de interesse van onder meer Sheffield United, Wolverhampton Wanderers, FC Kopenhagen en Feyenoord. Nog wat langer geleden, toen Yusuf nog een jonge tiener was, werden zelfs de namen genoemd van Ajax en FC Barcelona. ’t Moet dus zijn dat de Nigeriaan toch het één en ander in zijn mars heeft.



Alhassan Yusuf bleef uiteindelijk aan boord bij IFK Göteborg, waar hij in 2019 - na nog geen twee jaar op het hoogste voetbalniveau - werd uitgeroepen als de Jonge Speler van het Jaar in Zweden. In die betreffende ranglijst ging hij onder meer Benjamin Nygren (KRC Genk, ex-IFK Göteborg) en Odilon Kossounou (Club Brugge, ex-Hammarby) vooraf. Ondertussen telt Yusuf reeds 77 officiële wedstrijden voor de Zweedse topclub en die ervaring zorgde ervoor dat de Nigeriaan zich razendsnel bleef ontwikkelen.

DE NIEUWE KANTE

“Hij is een balveroveraar en een geniale ook”, was Olle Sultan, hoofdscout bij IFK Göteborg, in de Zweedse pers reeds enorm lovend over Alhassan Yusuf. “Hij heeft nog het één en ander te leren, maar hij kan echt heel goed worden. Zijn ontwikkeling is redelijk indrukwekkend en ik heb altijd hard in hem geloofd. Hij heeft geleerd om minder naïef te zijn”, aldus Sultan. Het was dus al langer duidelijk dat Yusuf klaar was om zijn sportieve grenzen te verleggen in een hoger aangeschreven voetbalcompetitie.



Lange tijd zag het ernaar uit dat de volgende stap in de carrière van Alhassan Yusuf in Engeland zou liggen. Hij stond in het verleden reeds in de belangstelling van Sheffield United en Wolverhampton Wanderers maar in de voorbije weken stond Yusuf ook in het vizier van Brentford en Leicester City. De Nigeriaan werd door verschillende media ook al omschreven, met lichte zin voor overdrijving uiteraard, als 'de nieuwe Ngolo Kanté'. Yusuf verklaarde in de Zweedse pers zelf ook dat hij ervan droomt om ooit te kunnen spelen in de Premier League.

PLAATSJES WORDEN DUUR

Op 20-jarige leeftijd is het uiteraard heel moeilijk, of zelfs bijna onmogelijk, om een directe impact te kunnen maken in de intensieve en veeleisende Premier League. Daarom zet Alhassan Yusuf eerst een verstandige tussenstap bij Antwerp FC, waar hij zich nog nadrukkelijker in de belangstelling kan spelen van de clubs uit de Premier League. Om zijn vertrek uit IFK Göteborg te kunnen afdwingen, veranderde Yusuf zelfs van makelaarsbureau. Hij verliet de vermaarde spelersmakelaar Patrick Mörk en liet zijn belangen behartigen door de Stellar Group, dat niet toevallig een groot cliënteel heeft in de Premier League en bijgevolg ook goede connecties met de clubs aldaar.



't Is nu aan Alhassan Yusuf om al het goeds wat over hem geschreven en verteld wordt, ook effectief waar te maken bij Antwerp FC. Afhankelijk van de tactische nuances en klemtonen van de nieuwe coach Brian Priske, zal de Nigeriaan wel stevig in zijn schoenen moeten staan om de concurrentie aan te gaan met Birger Verstraete, Frank Boya, Faris Haroun, Alexis De Sart en Pieter Gerkens. Het aantrekken van Yusuf zal in elk geval de concurrentie op het Antwerpse centrale middenveld stevig aanscherpen en misschien zelfs naar een hoger niveau tillen.

LEES OOK: Voetbalbond maakt aanduidingen refs speeldag 9 bekend

🚀

Toptransfer van Antwerp?

Meest recent

8 op 10 - Kranten vol lof voor 'patron' bij Anderlecht

RSC Anderlecht heeft de sluimerende crisis voorlopig weer de kop ingedrukt. Paars-Wit pakte ...

108
108
Union meet de schade op: "Hoort niet op voetbalveld"

Union SG blijft uitstekend presteren in de League Phase van de Europa League. Donderdagavond werd ...

33
33
UEL/UECL: Blamage Milan-Belgen, Ajax klopt De Ketelaere

Donderdagavond wordt de derde speelronde in de League Phase van de Europa League afgewerkt. ...

28
28
Welke crisis? Anderlecht herpakt zich tegen zwakke Polen

RSC Anderlecht heeft zich donderdagavond herpakt na enkele mindere resultaten. Op het veld van ...

59
59
STVV boekt straffe stunt in Denemarken; nieuwe opdoffer Gent

De Belgische teams in de Cofererence League hebben er een uiteenlopende tweede speeldag opzitten. AA ...

121
121
"Het is 2026" - Bekende presentatrice in de bres voor Club

Club Brugge maakt ondertussen al enkele seizoenen indruk op het Europese toneel. Desondanks wordt ...

340
340
Anderlecht domineert in Polen: "Geef hem de kapiteinsband"

Na een erg lastige week, moest RSC Anderlecht donderdagavond absoluut de rug rechten. En daar ...

188
188
Wedergeboorte bij KRC Genk: "Ben het levende bewijs"

KRC Genk is goed uit de interlandbreak gekomen. De Limburgers wisten hun competitiematch tegen KV ...

66
66
UEL/UECL: Nederlanders aan het feest, Salah nekt Vrancken

Donderdagavond wordt de derde speelronde in de League Phase van de Europa League afgewerkt. ...

29
29
7 op 9! Union duldt geen tegenstand in nieuwe Europese triomf

Union SG staat er na drie speeldagen uitstekend voor in de Europa League. Achter gesloten deuren won ...

54
54
Bruno onthult basiself: zeven wissels tegenover bekerduel

RSC Anderlecht staat donderdagavond onder behoorlijke druk. Na de recente 0 op 6 moet Paars-Wit in ...

84
84
Vertonghen schaakmat gezet: straffe beelden duiken op

Jan Vertonghen zit zeker niet stil na zijn voetbalcarrière. De voormalig Rode Duivel liep al ...

27
27
'Belgische Pirlo': Italië in ban van metamorfose De Bruyne

Nadat hij afgelopen weekend nog geviseerd werd, heeft Kevin De Bruyne indruk gemaakt in de Champions ...

177
177
Jan Boskamp tot tranen toe beroert: verhaal raakt héél diep

Wie Jan Boskamp kent, weet dat achter die norse blik een man schuilt die bij voetbalfans bijzonder ...

58
58
Club Brugge op koers in UCL: droomaffiche in 1/8ste finales?

Club Brugge blijft hoge toppen scheren in de Champions League. Een week na de stuntzege op ...

130
130
Trieste beelden op Jan Breydel: "Regelrechte schande"

Het Jan Breydel-stadion liep woensdagavond weer helemaal vol voor de Champions League-match van Club ...

407
407
‘Real Madrid slaat toe: Rode Duivel wordt nieuwe Courtois’

Thibaut Courtois zegt dat hij de Rode Duivels overslaat om bij Real Madrid zijn plaats te ...

323
323
Vitor Bruno onder druk gezet: steunpilaar spreekt zich uit

RSC Anderlecht kruist donderdagavond de degens met het Poolse Jagiellonia Bialystok. Het kan dan ...

365
365
Vanhaezebrouck beoordeelt Club Brugge: "Meeval van ref"

Een week na de stunt in San Siro boekte Club Brugge een nieuwe overwinning in de Champions League. ...

613
613
Anderlecht in crisisstemming: dagen Bruno al geteld?

Na de bekerblamage tegen Beerschot kan RSC Anderlecht straks in Polen maar beter winnen van ...

216
216
Genk blijft gaan: volgend goudhaantje verlengt contract

KRC Genk is dit seizoen niet in Europa actief, maar dat betekent niet dat er doordeweeks niks te ...

108
108
Club Brugge mag dromen: computer voorspelt CL-stunt

Na drie speeldagen in de Champions League zit Club Brugge al aan zes punten. Hoewel niemand in Jan ...

381
381
Anderlecht krijgt extra opsteker uit ziekenboeg

Met het mes op de keel neemt RSC Anderlecht het op speeldag drie van de Europa League straks tegen ...

130
130
Revelatie bij Club Brugge: dure topaankoop in nesten

In de eerste helft liep het niet van een leien dakje, maar uiteindelijk werd het voor Club Brugge ...

355
355
'Bruno blijft roteren: vier wijzigingen bij Anderlecht'

RSC Anderlecht vertoeft momenteel in Polen, waar er veel druk op de ketel staat voor Vitor Bruno en ...

412
412

Meer sportnieuws