Antwerp FC strikt ‘nieuwe Kanté’

751
Antwerp FC strikt ‘nieuwe Kanté’

Antwerp FC bekent kleur. The Great Old toont zich enorm slagkrachtig op de transfermarkt en die grote inspanningen verraden een enorme ambitie voor het aankomende voetbalseizoen. De meest recente aanwinst van de Antwerpenaren is Alhassan Yusuf en de 20-jarige wordt alvast een speler om straks in de gaten te houden.


VERVANGER VAN HONGLA

Op één vreemde inkomende transfer na, pakt Royal Antwerp FC in de huidige zomermercato uit met een groots transferoffensief. Jelle Bataille (KV Oostende), Björn Engels (Aston Villa), Michael Frey (Fenerbahçe) en Michel-Ange Balikwisha (Standard) zijn stuk voor stuk spelers die een directe impact kunnen maken op de Bosuil, terwijl de verwachte sportieve meerwaarde van Dinis Almeida (Lokomotiv Plovdiv) eerder grote vragen oproept. Maar de transferhonger van het razend ambitieuze Antwerp FC is nog steeds niet gestild.



Antwerp FC pakte woensdag namelijk uit met de komst Alhassan Yusuf, een 20-jarige centrale middenvelder van IFK Göteborg. De Antwerpenaren waren al geruime tijd op zoek naar een adequate vervanger voor de pas recent vertrokken sterkhouder Martin Hongla (Hellas Verona) en die vond men aldus in Zweden. Yussuf speelde bij Göteborg vooral als een dynamische middenvelder en daarnaast kan de talentvolle Nigeriaan ook als nummer zes uit de voeten.

ANDERLECHT EN FC BARCELONA

In de zomermercato van 2019 stond de toen 18-jarige Alhasaan Yusuf reeds hoog genoteerd op het verlanglijstje van RSC Anderlecht. Met een vertraging van twee jaar duikt de talentvolle middenvelder dus alsnog op in de Jupiler Pro League, al is het nu dus bij Antwerp FC. In 2019 lag Yusuf bij Anderlecht in balans met Brecht Dejaegere, de West-Vlaming die destijds bij AA Gent naar de uitgang werd geforceerd omdat hij Jess Thorup niet kon overtuigen. Uiteindelijk maakten zowel Yusuf als Dejaegere toen niet de overstap naar het Lotto Park.

RSC Anderlecht was in de zomer 2019 heus niet de enige club die concrete interesse toonde in Alhassan Yusuf. Verschillende binnen- en buitenlandse media meldden toen ook de interesse van onder meer Sheffield United, Wolverhampton Wanderers, FC Kopenhagen en Feyenoord. Nog wat langer geleden, toen Yusuf nog een jonge tiener was, werden zelfs de namen genoemd van Ajax en FC Barcelona. ’t Moet dus zijn dat de Nigeriaan toch het één en ander in zijn mars heeft.



Alhassan Yusuf bleef uiteindelijk aan boord bij IFK Göteborg, waar hij in 2019 - na nog geen twee jaar op het hoogste voetbalniveau - werd uitgeroepen als de Jonge Speler van het Jaar in Zweden. In die betreffende ranglijst ging hij onder meer Benjamin Nygren (KRC Genk, ex-IFK Göteborg) en Odilon Kossounou (Club Brugge, ex-Hammarby) vooraf. Ondertussen telt Yusuf reeds 77 officiële wedstrijden voor de Zweedse topclub en die ervaring zorgde ervoor dat de Nigeriaan zich razendsnel bleef ontwikkelen.

DE NIEUWE KANTE

“Hij is een balveroveraar en een geniale ook”, was Olle Sultan, hoofdscout bij IFK Göteborg, in de Zweedse pers reeds enorm lovend over Alhassan Yusuf. “Hij heeft nog het één en ander te leren, maar hij kan echt heel goed worden. Zijn ontwikkeling is redelijk indrukwekkend en ik heb altijd hard in hem geloofd. Hij heeft geleerd om minder naïef te zijn”, aldus Sultan. Het was dus al langer duidelijk dat Yusuf klaar was om zijn sportieve grenzen te verleggen in een hoger aangeschreven voetbalcompetitie.



Lange tijd zag het ernaar uit dat de volgende stap in de carrière van Alhassan Yusuf in Engeland zou liggen. Hij stond in het verleden reeds in de belangstelling van Sheffield United en Wolverhampton Wanderers maar in de voorbije weken stond Yusuf ook in het vizier van Brentford en Leicester City. De Nigeriaan werd door verschillende media ook al omschreven, met lichte zin voor overdrijving uiteraard, als 'de nieuwe Ngolo Kanté'. Yusuf verklaarde in de Zweedse pers zelf ook dat hij ervan droomt om ooit te kunnen spelen in de Premier League.

PLAATSJES WORDEN DUUR

Op 20-jarige leeftijd is het uiteraard heel moeilijk, of zelfs bijna onmogelijk, om een directe impact te kunnen maken in de intensieve en veeleisende Premier League. Daarom zet Alhassan Yusuf eerst een verstandige tussenstap bij Antwerp FC, waar hij zich nog nadrukkelijker in de belangstelling kan spelen van de clubs uit de Premier League. Om zijn vertrek uit IFK Göteborg te kunnen afdwingen, veranderde Yusuf zelfs van makelaarsbureau. Hij verliet de vermaarde spelersmakelaar Patrick Mörk en liet zijn belangen behartigen door de Stellar Group, dat niet toevallig een groot cliënteel heeft in de Premier League en bijgevolg ook goede connecties met de clubs aldaar.



't Is nu aan Alhassan Yusuf om al het goeds wat over hem geschreven en verteld wordt, ook effectief waar te maken bij Antwerp FC. Afhankelijk van de tactische nuances en klemtonen van de nieuwe coach Brian Priske, zal de Nigeriaan wel stevig in zijn schoenen moeten staan om de concurrentie aan te gaan met Birger Verstraete, Frank Boya, Faris Haroun, Alexis De Sart en Pieter Gerkens. Het aantrekken van Yusuf zal in elk geval de concurrentie op het Antwerpse centrale middenveld stevig aanscherpen en misschien zelfs naar een hoger niveau tillen.

LEES OOK: Vermeeren terug naar Antwerp: verkeerde keuzes spelen parten

Toptransfer van Antwerp?

Meest recent

(Un)Happy Hour? Kijkcijfers Van Gucht kelderen dramatisch

Ruben Van Gucht krijgt een stevige realitycheck met zijn nieuwe talkshow Happy Hour. Het programma ...

0
0
Anderlecht komt met verrassend nieuws voor de fans

RSC Anderlecht heeft belangrijk nieuws meegedeeld voor de fans. Nadat ze de afgelopen maanden de ...

33
33
'Club Brugge ving bot bij FC Barcelona en Arsenal'

Club Brugge haalde Yann Sommer gratis naar het Jan Breydelstadion. De Zwitser kreeg al veel lof, ...

77
77
Hatenboer: "Hij was de beste bij Anderlecht"

RSC Anderlecht haalde anderhalf jaar geleden Cedric Hatenboer voor de neus van PSV weg bij ...

177
177
Geurtje aan dure tegengoal Club: "Het was geen fairplay"

Het is Club Brugge niet gelukt om zijn Champions League-campagne op gang te trappen met een goed ...

172
172
Champions League-droom al in gevaar? Vanaken en co reageren

Club Brugge heeft ook dit jaar de ambitie om de League Phase van de Champions League te overleven. ...

55
55
Karl Vannieuwkerke deelt privénieuws dat iedereen raakt

Karl Vannieuwkerke lijkt een nieuwe, mooie fase in zijn leven te zijn ingegaan. De bekende ...

55
55
Pijnlijke avond Club Brugge: Alderweireld pakt zondebok aan

Club Brugge is in zijn eerste Champions League-wedstrijd meteen onderuit gegaan. Tegen Aston Villa ...

214
214
Mourinho en co lyrisch: "Courtois is beste ter wereld"

Real Madrid heeft zijn Champions League-campagne op gang getrapt met een cruciale zege. De ...

104
104
Engelse pers spaart 'zwak' Club Brugge niet na Villa-slipper

Club Brugge heeft in de Champions League niet de start genomen waar het op hoopte. In de eerste ...

407
407
Verhaeghe laat bom barsten bij Club Brugge: “Echt op”’

Bart Verhaeghe trekt hard aan de alarmbel over Jan Breydel. Club Brugge moet nog drie seizoenen ...

308
308
Leider Gent vloekt: transfervrije topdeal valt in water

De transfermarkt is in de meeste Europese voetballanden inmiddels gesloten. Maar transfervrije ...

235
235
Genadeloze 3 op 10: kranten messcherp voor 'puinhoop' bij Club

Club Brugge is met een valse noot aan zijn Champions League-campagne begonnen. Tegen Aston Villa ...

382
382
Courtois dropt bommetje: géén Nations League met Duivels

Thibaut Courtois speelde dinsdag opnieuw een puike wedstrijd in de Champions League met Real Madrid. ...

201
201
Leko verrast: "Hij is onze beste zomertransfer tot dusver"

Club Brugge droomde er de voorbije dagen van zijn campagne in de Champions League meteen te beginnen ...

318
318
'Standard met handen in haar na uitvallen sterkhouder'

Standard is tot dusver één van de aangename verrassingen in de Jupiler Pro League. De ...

166
166
Vanaken komt met uitleg voor verrassende wissel

Club Brugge is er niet in geslaagd om zijn campagne in de Champions League te beginnen met ...

177
177
Real krijgt zege cadeau van Inter, Haaland verlost City

Er stonden dinsdagavond nog vier wedstrijden op het programma op de openingsspeeldag van de league ...

51
51
CL-debuut voor Bisiwu? Flick spreekt duidelijke taal

Dinsdag en woensdag wordt de Champions League afgetrapt en daarbij kunnen ook heel wat Belgen in ...

86
86
Grote zorgen om Karetsas: CL-debuut eindigt snel in mineur

Na de nederlaag van Club Brugge tegen Aston Villa staan er dinsdagavond nog de nodige wedstrijden op ...

104
104
Sommer slaat mea culpa na enorme blunder

Club Brugge kreeg in de Champions League een zeer pittige loting voorgeschoteld en dus was het erop ...

221
221
Charleroi en Cercle bezorgen fans alsnog goed nieuws

Eerder op de dag kregen Charleroi en Cercle slecht nieuws te horen, want hun onderlinge confrontatie ...

30
30
Club Brugge-spelers zien duidelijke oorzaak voor nederlaag

Club Brugge is er dinsdagavond niet in geslaagd om een droomstart te nemen in de Champions League. ...

389
389
Club Brugge betaalt zwakke helft cash tegen Aston Villa

Club Brugge opende vanavond zijn Champions League-campagne met een thuisduel tegen Aston Villa. De ...

135
135
Verhuurde spelers: spits maakt indruk in Nederland

Ook dit jaar kunnen jullie bij VoetbalNieuws de prestaties van de uitgeleende spelers van de clubs ...

81
81

Meer sportnieuws