TRANSFERUURTJE: 'Anderlecht verrast iedereen, Club wil 25 miljoen'

door
TRANSFERUURTJE: 'Anderlecht verrast iedereen, Club wil 25 miljoen'

De start van de competities in binnen- en buitenland komt steeds dichterbij, maar heel wat clubs zijn nog lang niet klaar met hun huiswerk op de transfermarkt. Het regent dan ook nieuwtjes en pittige geruchten. Al dat transfernieuws bundelt VoetbalNieuws dagelijks om 12u in het TRANSFERUURTJE.


JUPILER PRO LEAGUE

Anderlecht verraste donderdagavond vriend en vijand door Benito Raman naar het Lotto Park te halen. De aanvaller komt voor ongeveer 3 miljoen euro over van Schalke 04 en tekende een contract voor drie seizoenen. Schalke zou ook nog een percentage op een eventuele doorverkoop krijgen. Beerschot had ook interesse, maar vist dus achter het net.



Donderdag moest in principe ook de transfer van Albert Sambi Lokonga naar Arsenal officieel aangekondigd, maar dat liet door een tegenslag nog even op zich wachten. Wel is de deal rond de middenvelder helemaal rond en zou hij ook al zijn rugnummer voor komend seizoen gekozen hebben. Net als bij Anderlecht gaat Lokonga in Engeland met nummer 48 spelen.

Anderlecht blijft intussen de markt afspeuren en zou daarbij een Nederlander op het oog hebben. Leandro Fernandes zit zonder club en zou dus een interessante opportuniteit voor het middenveld kunnen vormen. De 21-jarige was in het verleden actief bij PSV, Juventus en Pescara.



Bij Club Brugge blijft Charles De Ketelaere dan weer zeer gegeerd. AC Milan blijft hem van zeer nabij volgen, maar zal wel zeer diep in de buidel moeten tasten als ze hem effectief ook willen binnenhalen. Met minder dan 25 miljoen euro zouden ze in Brugge immers geen vrede nemen bij een transfer.

Een ander jong talent heeft de landskampioen wel al verlaten. Yari Stevens, die vorig seizoen vier matchen speelde voor Club NXT in 1B, vertrekt naar AA Gent. De 17-jarige rechtsachter tekende een contract voor één jaar met optie bij de Buffalo's.



Een talent van PSG lijkt komend seizoen zijn opwachting te gaan maken in de Jupiler Pro LeagueDaniel Labila, een 18-jarige aanvaller, wordt het hof gemaakt door een niet nader genoemde Belgische club en lijkt ook de overstap te gaan maken. Hij zou alleen nog twijfelen in welke vorm: ofwel meteen tekenen aangezien hij einde contract is, ofwel bijtekenen bij PSG en voor twee jaar verhuurd worden.

KRC Genk werd de voorbije dagen gelinkt aan Gianluca Busio, een 19-jarige middenvelder van Kansas City. De Amerikaan is echter gegeerd en Genk zal daardoor zeker diep in de buidel moeten tasten. Venezia zou immers al bereid zijn om meer dan 4,5 miljoen euro te betalen. Daarnaast heeft Busio ook Italiaanse roots, waardoor de concurrentie uit de Serie A een streepje voor lijkt te hebben.



De Limburgers hebben inmiddels wel afscheid genomen van Dries Wouters. Het 24-jarige jeugdproduct kwam amper aan spelen toe en verkast nu voor drie jaar naar Schalke 04. Dat zou initieel geen transfersom moeten betalen, maar Genk kan wel nog verdienen via bonussen en een doorverkooppercentage.

BUITENLAND

De transfer van Lukas Nmecha lijkt alsmaar dichterbij te komen. De spits van Manchester City, die vorig seizoen nog het mooie weer maakte bij Anderlecht, is op weg naar VfL Wolfsburg. Met Nmecha zou de club er al uit zijn, terwijl de onderhandelingen met City over een transfersom van 8 miljoen euro goed zouden opschieten. In Duitsland verwacht men dan ook dat de deal snel rond zal zijn.



Rond de toekomst van Kylian Mbappé is er nog minder duidelijkheid. PSG wil zijn goudhaantje tot elke prijs aan boord houden en zou hem een megacontract à la Neymar willen voorschotelen, maar de aanvaller zou zelf nog twijfelen. Hij zou het gevoel hebben dat hij in Parijs aan zijn sportieve plafond zit. Een vertrek is dus niet uitgesloten.

LEES OOK: 'Club baalt: grootmacht schiet in actie voor smaakmaker'

Zal De Ketelaere deze zomer nog een transfer maken?

Meest recent

Mazzu haalt eindelijk zijn gram: "Iedereen was gefrustreerd"

OH Leuven heeft vrijdagavond nog eens de zoeke smaak van de overwinning geproefd. Nadat het in de ...

12
12
Hommeles bij Standard: Henry krijgt het aan de stok met fans

Standard staat voorlopig nog op een knappe zesde plaats in het klassement, maar opperbest is de ...

29
29
'Belgische clubs willen slag slaan bij Red Bull Salzburg'

De wintermercato komt stilaan zeer dichtbij en de meeste Belgische clubs zullen hun shoppinglijstje ...

21
21
OHL stuit de opmars van Standard en doet goede zaak

Standard dook vorig weekend verrassend op in de top zes, maar dreigt het straks alweer uit te gaan ...

41
41
Nieuwe coach stuurt Charleroi meteen duidelijke boodschap

Bij Charleroi moesten ze de voorbije dagen met lede ogen de afwikkeling van de trainerssoap tussen ...

44
44
Heynen velt duidelijk oordeel over mogelijk ontslag Fink

De spanning was al te snijden bij KRC Genk voor de afreis naar Denemarken, maar daar liep het ...

106
106
Beveren in slotseconden langs Futures, Lommel wint vlotjes

In de Challenger Pro League is leider SK Beveren vrijdagavond maar net aan verrassend puntenverlies ...

77
77
'Einde van de soap? Liverpool neemt beslissing over Salah'

Het heeft de laatste dagen weer serieus gestormd bij Liverpool. Vorig weekend liet de Engelse ...

66
66
Brokken gelijmd bij Essevee: "We staan of vallen met hem"

Bij Zulte Waregem hinken ze momenteel wat op twee gedachten. De promovendus heeft nog altijd de top ...

83
83
Charleroi mag terugkeer bekende naam alvast schrappen

De trainerscarousel draaide dit seizoen al op volle toeren in de Jupiler Pro League en deze week was ...

46
46
'Club baalt: grootmacht schiet in actie voor smaakmaker'

Bij Club Brugge hebben ze een woelige week achter de rug met een trainerswissel en een zware ...

227
227
'Straffe transferwending rond 2 sterkhouders Antwerp'

Enkele weken geleden leek Antwerp nog een dode mus, maar de Great Old is sindsdien plots weer ...

264
264
‘Doku verbaast Guardiola: spectaculaire exit dreigt’

Jérémy Doku zal zelf wel eens met de ogen knipperen. Een jaar geleden vroegen we ons ...

123
123
Dolberg krijgt lof van icoon: "Zie je meteen"

Besnik Hasi laat zijn naam regelmatig vallen. Dat is geen toeval, want met Kasper Dolberg zag hij de ...

75
75
Straf gerucht Baouf meteen ontkracht: "Fake news"

Bij RSC Anderlecht zullen Olivier Renard en Tim Borguet van Kenneth Bornauw misschien toch eens de ...

42
42
Makelaar Benteke reageert op geruchten RSCA en Club Brugge

Christian Benteke is vanaf 1 januari 2026 een vrije speler. De 35-jarige Belgische aanvaller verlaat ...

299
299
'Sadiki versiert na één jaar al absolute monstertransfer'

Noah Sadiki maakte afgelopen zomer de overstap van Union SG naar Sunderland. De defensieve ...

83
83
Hasi zet speler op scherp: "Hij moet zich herpakken"

Bij RSC Anderlecht stond de defensie de afgelopen maanden pal. Dat kwam onder meer dankzij de ...

121
121
Vrancken misnoegd over actie RSCA: "Dat weten ze nochtans"

Zaterdavond staat de topper tussen RSC Anderlecht en STVV op het programma. De Truienaars gaan ...

342
342
De Mil spreekt Bayat resoluut tegen na Charleroi-exit

Rik De Mil werd al in verband gebracht met Royal Antwerp FC én Union SG. Telkens wilde ...

183
183
Hasi vol lof: "Een van de slimste spelers in de JPL"

RSC Anderlecht ging afgelopen speeldag zwaar onderuit tegen Westerlo. Besnik Hasi en consorten zaten ...

201
201
Hubert over trainerscarrousel: “Je bent met mensen bezig…”

De trainerscarrousel in de Jupiler Pro League blijft de gemoederen bezighouden. Club Brugge liet ...

63
63
Hartverscheurend verhaal De Laet beroert fans héél diep

Ritchie De Laet blijft voor Antwerp-supporters een absolute cultheld. De voormalige rechtsachter ...

113
113
Verhaeghe doet boekje open over trainerswissel Club Brugge

Club Brugge verraste maandag vriend en vijand door Nicky Hayen in te wisselen voor Ivan Leko als ...

443
443
Genk slikt bittere pil: wangedrag fans breekt zuur op

KRC Genk zit tegenwoordig in de hoek waar de klappen vallen. Na de bekeruitschakeling en zware ...

190
190

Meer sportnieuws