TRANSFERUURTJE: 'Anderlecht verrast iedereen, Club wil 25 miljoen'

door
TRANSFERUURTJE: 'Anderlecht verrast iedereen, Club wil 25 miljoen'

De start van de competities in binnen- en buitenland komt steeds dichterbij, maar heel wat clubs zijn nog lang niet klaar met hun huiswerk op de transfermarkt. Het regent dan ook nieuwtjes en pittige geruchten. Al dat transfernieuws bundelt VoetbalNieuws dagelijks om 12u in het TRANSFERUURTJE.


JUPILER PRO LEAGUE

Anderlecht verraste donderdagavond vriend en vijand door Benito Raman naar het Lotto Park te halen. De aanvaller komt voor ongeveer 3 miljoen euro over van Schalke 04 en tekende een contract voor drie seizoenen. Schalke zou ook nog een percentage op een eventuele doorverkoop krijgen. Beerschot had ook interesse, maar vist dus achter het net.



Donderdag moest in principe ook de transfer van Albert Sambi Lokonga naar Arsenal officieel aangekondigd, maar dat liet door een tegenslag nog even op zich wachten. Wel is de deal rond de middenvelder helemaal rond en zou hij ook al zijn rugnummer voor komend seizoen gekozen hebben. Net als bij Anderlecht gaat Lokonga in Engeland met nummer 48 spelen.

Anderlecht blijft intussen de markt afspeuren en zou daarbij een Nederlander op het oog hebben. Leandro Fernandes zit zonder club en zou dus een interessante opportuniteit voor het middenveld kunnen vormen. De 21-jarige was in het verleden actief bij PSV, Juventus en Pescara.



Bij Club Brugge blijft Charles De Ketelaere dan weer zeer gegeerd. AC Milan blijft hem van zeer nabij volgen, maar zal wel zeer diep in de buidel moeten tasten als ze hem effectief ook willen binnenhalen. Met minder dan 25 miljoen euro zouden ze in Brugge immers geen vrede nemen bij een transfer.

Een ander jong talent heeft de landskampioen wel al verlaten. Yari Stevens, die vorig seizoen vier matchen speelde voor Club NXT in 1B, vertrekt naar AA Gent. De 17-jarige rechtsachter tekende een contract voor één jaar met optie bij de Buffalo's.



Een talent van PSG lijkt komend seizoen zijn opwachting te gaan maken in de Jupiler Pro LeagueDaniel Labila, een 18-jarige aanvaller, wordt het hof gemaakt door een niet nader genoemde Belgische club en lijkt ook de overstap te gaan maken. Hij zou alleen nog twijfelen in welke vorm: ofwel meteen tekenen aangezien hij einde contract is, ofwel bijtekenen bij PSG en voor twee jaar verhuurd worden.

KRC Genk werd de voorbije dagen gelinkt aan Gianluca Busio, een 19-jarige middenvelder van Kansas City. De Amerikaan is echter gegeerd en Genk zal daardoor zeker diep in de buidel moeten tasten. Venezia zou immers al bereid zijn om meer dan 4,5 miljoen euro te betalen. Daarnaast heeft Busio ook Italiaanse roots, waardoor de concurrentie uit de Serie A een streepje voor lijkt te hebben.



De Limburgers hebben inmiddels wel afscheid genomen van Dries Wouters. Het 24-jarige jeugdproduct kwam amper aan spelen toe en verkast nu voor drie jaar naar Schalke 04. Dat zou initieel geen transfersom moeten betalen, maar Genk kan wel nog verdienen via bonussen en een doorverkooppercentage.

BUITENLAND

De transfer van Lukas Nmecha lijkt alsmaar dichterbij te komen. De spits van Manchester City, die vorig seizoen nog het mooie weer maakte bij Anderlecht, is op weg naar VfL Wolfsburg. Met Nmecha zou de club er al uit zijn, terwijl de onderhandelingen met City over een transfersom van 8 miljoen euro goed zouden opschieten. In Duitsland verwacht men dan ook dat de deal snel rond zal zijn.



Rond de toekomst van Kylian Mbappé is er nog minder duidelijkheid. PSG wil zijn goudhaantje tot elke prijs aan boord houden en zou hem een megacontract à la Neymar willen voorschotelen, maar de aanvaller zou zelf nog twijfelen. Hij zou het gevoel hebben dat hij in Parijs aan zijn sportieve plafond zit. Een vertrek is dus niet uitgesloten.

LEES OOK: JPL blijft cashen: 6 potentiële miljoenentransfers voor 2026

Zal De Ketelaere deze zomer nog een transfer maken?

Meest recent

JPL blijft cashen: 6 potentiële miljoenentransfers voor 2026

De Jupiler Pro League heeft te kampen met behoorlijk wat problemen, maar blijft desondanks een erg ...

227
227
WK-jaar barst los! Drie Duivels bij 100 grootste blikvangers

Het kalenderjaar 2026 gaat van start en daarin staat weer een historische voetbalafspraak op de ...

71
71
Trainer vh Jaar: opzienbarende opvolger voor Hayen?

Vlak voor de tweede seizoenshelft van start gaat wordt traditiegetrouw de Gouden Schoen uitgereikt. ...

186
186
Vanhaezebrouck steekt lofzang af over unieke wereldtopper

Na een rijkgevulde trainerscarrière heeft Hein Vanhaezebrouck zijn plek gevonden aan de ...

74
74
Strijd om Gouden Bal: nu al absolute topfavoriet voor 2026

Ousmane Dembélé wist een historisch goed 2025 bij Paris Saint-Germain te bekronen met ...

629
629
EINDEJAARSPOLL: wie verdient de Gouden Schoen 2025?

Het kalenderjaar zit er weer op en traditiegetrouw komt de uitreiking van de Gouden Schoen er dus ...

820
820
'Nederland wrijft ogen uit: Anderlecht dropt winterknaller'

In Eindhoven willen ze één ding: hun goudhaantje houden. Alleen duikt Anderlecht nu op ...

300
300
'Historisch slechte cijfers voor Anderlecht'

Bij Anderlecht bleven ze nog voor het nieuwjaarsfeest al achter met een kater. In hun laatste ...

180
180
'Chelsea schokt na onwaarschijnlijk zwakke reeks'

Zowat halfweg het seizoen lijkt het er in de Premier League op dat de titelstrijd een duel zal ...

65
65
Overname Anderlecht: Verschueren spreekt klare taal

Voor Anderlecht is 2025 alweer een woelig jaar geweest. Dat ging nog maar eens gepaard met de nodige ...

212
212
Union verrast iedereen met beslissing tijdens winterstop

Vorig weekend werd er nog gevoetbald in de Jupiler Pro League, maar nu genieten de eersteklassers ...

140
140
'Knaltransfer Ordoñez nadert: grootmacht legt contact'

Bij Club Brugge hebben ze in december hard ingegrepen met het ontslag van Nicky Hayen. Blauw-Zwart ...

414
414
Westerlo is aanvaller nu ook helemaal kwijt

Officieel gaat de transfermarkt pas op donderdag weer open, maar achter de schermen worden de eerste ...

31
31
'Westerlo wacht af: ondanks gerucht nog geen concreet bod'

De geruchtenmolen draait momenteel op volle toeren. Onder meer de naam van Griffin Yow doet de ronde ...

190
190
Turkse en Amerikaanse figuren polsen bij Sporting Hasselt

Sporting Hasselt was enkele jaren geleden een club in verval. Een verouderd stadion, weinig volk... ...

215
215
'Westerlo wil stunten met ingaande miljoenentransfer'

KVC Westerlo zal in 2026 spelers moeten verkopen om de rekeningen te laten kloppen. De Turkse ...

78
78
Baouf (ex-Anderlecht) beslist over absolute toptransfer

RSC Anderlecht liet afgelopen zomer heel wat volk vertrekken. Daar zat onder meer Ismaël Baouf ...

123
123
Bayern-ster Davies lovend over RSCA-speler: "Maakt indruk"

De zomermercato van RSC Anderlecht was geen succes. Dat zien we aan de matige resultaten van dit ...

305
305
Dit zijn de 10 meeste waardevolle Belgen van 2025

Het jaar 2025 ligt zo goed als achter de rug. Het was het jaar waar Rudi Garcia de Rode Duivels weer ...

212
212
Guardiola komt met uitstekend nieuws over Doku

Manchester City is bezig aan een uitstekende reeks en heeft zijn laatste acht officiële ...

26
26
Kindermans gooit meteen transferplannen La Louvière op tafel

La Louvière is dit seizoen een zeer verrassende nieuwkomer in de Jupiler Pro League. Daardoor ...

72
72
'Knaltransfer Mandela Keita naar Engelse grootmacht'

Bij de Rode Duivels is de weelde op het middenveld enorm. De Bruyne, Tielemans, Onana, Vanaken en ...

138
138
Nieuw plan met Keisuke Goto bij Anderlecht?

De pijnlijke thuisnederlaag tegen Charleroi maakte vlak voor het ingaan van de winterstop nog maar ...

535
535
'Barça maakt zich op voor transferbom van 100 miljoen'

Bij FC Barcelona beloven de komende mercato's weer spannend te worden. Het blijft voor de Catalanen ...

127
127
DAZN bijt in het zand, maar stuurt stevige waarschuwing

De voorbije weken was het bang afwachten voor de Belgische profclubs, nadat DAZN plots eenzijdig het ...

768
768

Meer sportnieuws