EXCLUSIEF Belg haalde Bayo naar Europa: "Gent strikte een complete spits"

door
EXCLUSIEF Belg haalde Bayo naar Europa:

AA Gent ziet weldra Roman Yaremchuk vertrekken. Laurent Depoitre is niet meer de spits van weleer en daarom haalden de Buffalo’s Vakoun Bayo weg bij Celtic. VoetbalNieuws sprak met Jan Van Daele, de Belg die Bayo naar Europa haalde. 

Jan Van Daele is sportdirecteur bij DAC in Slowakije. In maart 2018 haalde hij Vakoun Bayo weg bij ES Sahel in Tunesië. Dat kostte de club nul euro, maar minder dan een jaar later betaalde Celtic 2,2 miljoen euro. Onze redactie sprak met hem. 

"Iemand uit mijn netwerk had hem aangeboden in maart als vrije speler na het sluiten van de transfermarkt. Op basis van beelden hadden we hem uitgenodigd voor een test. Daarna was de transfer snel beklonken”, vertelt Van Daele. Een schot in de roos van de man die zeer goed werk levert bij DAC. 



Toptransfer 

De samenwerking met Bayo was een groot succes. "Vakoun heeft een fantastische tijd beleefd bij ons op de club. In zijn eerste wedstrijd kwam hij van de bank en besliste hij meteen de wedstrijd. Hij hielp onze club ook aan een eerste kwalificatie voor een Europese competitie in 25 jaar. In de voorronde tegen Tbilisi scoorde hij in de laatste 5 minuten 2 keer, hetgeen ons de historische kwalificatie bezorgde. Hij was dan ook een absolute publiekslieveling. Vakoun was ook graag bij ons. Een aantal weken na zijn transfer naar Celtic is hij tijdens een vrij weekend ons komen bezoeken. Het is een enorm dankbaar persoon, een fijne jongen en goede speler.” 



Dynamische speler 

Bayo deed het bijzonder goed en was er goed voor 18 goals en 7 assists in 24 matchen. Van Daele geeft aan wat de fans van AA Gent mogen verwachten van de Ivoriaanse aanvaller. “Hij is een vrij complete spits. Vakoun is snel en erg kopbalsterk. Hij is niet geschikt voor een team die rustig een team wil wegtikken en te veel de combinatie opzoekt. Het is eerder een spits die bijzonder goed past in een team die fysiek en snel wil spelen en ook loert op de omschakeling. Hij is immer gevaarlijk en trekt meerdere verdedigers naar zich toe waarbij hij ruimte creëert voor zijn ploegmaats.” 

Opvallend: AA Gent ging niet polsen bij Van Daele. “Neen, AA Gent heeft geen info gevraagd aan mij”, besluit hij. Wellicht ging AA Gent wel ten rade bij Brecht Dejaegere, vorig jaar ploegmaat van Bayo, voor wie Gent 1,6 miljoen euro op tafel legde, bij Toulouse. Bij de Franse tweedeklasser scoorde hij op huurbasis 13 keer in 36 matchen en leverde hij 4 assists.

Claudio Reulens

Gaat Bayo schitteren bij Gent?

Meest recent

Filip Joos doet erg opvallende Anderlecht-uitspraak

RSC Anderlecht wist vorige speeldag rivaal en competitieleider Union SG opzij te zetten in de ...

5
5
Toby Alderweireld richt verrassende boodschap aan De Wever

Toby Alderweireld zit allesbehalve stil sinds zijn afscheid van het voetbal. De man die Antwerp naar ...

9
9
Oosting krijgt meteen grote verrassing bij Antwerp

Royal Antwerp FC won vorige speeldag in het Jan Breydelstadion van Club Brugge. Na het ontslag van ...

32
32
Nucleaire ontploffing: oorlog Brys en Eto’o kent einde

De oorlog tussen Marc Brys en Samuel Eto’o bij Kameroen is al een tijdje aan de gang. Die ...

52
52
KV Mechelen zorgt voor enorme rel: speler in shock

KV Mechelen heeft met Mauro Lenaerts al een eerste wintertransfer binnen. De aanvaller komt in ...

92
92
Anderlecht-fans verbazen met boycot: al derde keer

RSC Anderlecht heeft de afgelopen weken vertrouwen getankt. In de competitie werd leider Union SG ...

110
110
Paul Gheysens trekt fel van leer: "Ik ben geen gek!"

Het zijn woelige tijden voor Paul Gheysens. Zijn bedrijf Ghelamco verkeert al enige tijd in woelig ...

125
125
TRANSFERUURTJE: ‘Dubbelslag Club Brugge, Anderlecht verrast’

De zomermercato zit er al een tijdje op, maar de winterse transferperiode komt er weldra alweer aan. ...

252
252
‘Drastische VAR-veranderingen op komst: nieuwe regels'

De intrede van de videoref heeft het voetbal enorm veranderd en er lijken nog drastische ...

177
177
'Dure zaak' voor Club Brugge: plannen wintermercato

Club Brugge kreeg afgelopen speeldag in de Jupiler Pro League een ferme klap in het gezicht. Tegen ...

306
306
Anderlecht, Genk en Standard balen: spelers vertrekken

Naar goede gewoonte wordt tijdens de winterperiode de Afrika Cup afgewerkt. Op 21 december start het ...

134
134
Rode Duivels houden hart vast: WK-boycot door Trump

De loting voor het WK 2026 in de Verenigde Staten, Mexico en Canada staat voor de deur. De Rode ...

151
151
Mertens dropt grote hint: bezoek aan verrassende club

Dries Mertens speelde de afgelopen jaren bij het Turkse Galatasaray. Na zijn afscheid bij Cim Bom ...

92
92
Anderlecht jubelt: geweldig duo sust supporters

Een tijdje geleden lag Besnik Hasi nog zwaar onder vuur bij RSC Anderlecht, maar door de sterke ...

205
205
Nieuwe twist in DAZN-affaire: cruciaal nieuws voor abonnees

Het Belgisch voetbal blijft voorlopig dan toch te bekijken via de app van DAZN. Maar ondertussen zit ...

806
806
Alderweireld klaar en duidelijk over titel Anderlecht

Na zestien speeldagen blijft Union SG het klassement aanvoeren, gevolgd door Club Brugge. Maar na de ...

211
211
HUMO publiceert enorme Mannaert-bom: heftig incident met RSCA-topman

Ongeveer een jaar geleden werd Vincent Mannaert aangeduid als nieuwe sportief directeur bij de KBVB. ...

538
538
Onthuld: de échte reden achter vreemde wissel Mignolet

De keeperskwestie die bij Club Brugge al een heel seizoen de gemoederen bedaard, is sinds afgelopen ...

365
365
'De Bruyne krijgt grote transferplannen Napoli te horen'

In de Italiaanse Serie A won SSC Napoli zondagavond de topper op het veld van AS Roma. Daags nadien ...

197
197
Straffe ontdekking bij Antwerp: "De nieuwe Vermeeren"

Amper een week nadat de bodem was bereikt, durft Antwerp FC opnieuw positief naar de nabije toekomst ...

268
268
Anderlecht kampioen dit seizoen? Harde voorwaarde op tafel

Met 34 landstitels op het palmares, blijft RSC Anderlecht de onbetwiste recordkampioen in ...

168
168
Club Brugge davert: is dit de laatste druppel voor Hayen?

Nog geen maand geleden gold Nicky Hayen nog als de wondercoach van Club Brugge. Vandaag gaat het ...

531
531
Nieuwe uitdager voor titel? "Schrijf ons nog niet af"

Op een week tijd kan er veel veranderen in het voetbal, dat is ook bij KRC Genk het geval. Na de ...

402
402
'Sterke man Bayern heeft groot nieuws voor Kompany'

Nog een vijftal wedstrijden te gaan en de winterstop gaat van start voor Vincent Kompany en zijn ...

207
207
'Club op de dool: grote gevolgen op transfermarkt'

Club Brugge verkeert momenteel in een behoorlijke dip. Van zijn laatste vier wedstrijden, verloor de ...

394
394

Meer sportnieuws