EXCLUSIEF Belg haalde Bayo naar Europa: "Gent strikte een complete spits"

door
EXCLUSIEF Belg haalde Bayo naar Europa:

AA Gent ziet weldra Roman Yaremchuk vertrekken. Laurent Depoitre is niet meer de spits van weleer en daarom haalden de Buffalo’s Vakoun Bayo weg bij Celtic. VoetbalNieuws sprak met Jan Van Daele, de Belg die Bayo naar Europa haalde. 

Jan Van Daele is sportdirecteur bij DAC in Slowakije. In maart 2018 haalde hij Vakoun Bayo weg bij ES Sahel in Tunesië. Dat kostte de club nul euro, maar minder dan een jaar later betaalde Celtic 2,2 miljoen euro. Onze redactie sprak met hem. 

"Iemand uit mijn netwerk had hem aangeboden in maart als vrije speler na het sluiten van de transfermarkt. Op basis van beelden hadden we hem uitgenodigd voor een test. Daarna was de transfer snel beklonken”, vertelt Van Daele. Een schot in de roos van de man die zeer goed werk levert bij DAC. 



Toptransfer 

De samenwerking met Bayo was een groot succes. "Vakoun heeft een fantastische tijd beleefd bij ons op de club. In zijn eerste wedstrijd kwam hij van de bank en besliste hij meteen de wedstrijd. Hij hielp onze club ook aan een eerste kwalificatie voor een Europese competitie in 25 jaar. In de voorronde tegen Tbilisi scoorde hij in de laatste 5 minuten 2 keer, hetgeen ons de historische kwalificatie bezorgde. Hij was dan ook een absolute publiekslieveling. Vakoun was ook graag bij ons. Een aantal weken na zijn transfer naar Celtic is hij tijdens een vrij weekend ons komen bezoeken. Het is een enorm dankbaar persoon, een fijne jongen en goede speler.” 



Dynamische speler 

Bayo deed het bijzonder goed en was er goed voor 18 goals en 7 assists in 24 matchen. Van Daele geeft aan wat de fans van AA Gent mogen verwachten van de Ivoriaanse aanvaller. “Hij is een vrij complete spits. Vakoun is snel en erg kopbalsterk. Hij is niet geschikt voor een team die rustig een team wil wegtikken en te veel de combinatie opzoekt. Het is eerder een spits die bijzonder goed past in een team die fysiek en snel wil spelen en ook loert op de omschakeling. Hij is immer gevaarlijk en trekt meerdere verdedigers naar zich toe waarbij hij ruimte creëert voor zijn ploegmaats.” 

Opvallend: AA Gent ging niet polsen bij Van Daele. “Neen, AA Gent heeft geen info gevraagd aan mij”, besluit hij. Wellicht ging AA Gent wel ten rade bij Brecht Dejaegere, vorig jaar ploegmaat van Bayo, voor wie Gent 1,6 miljoen euro op tafel legde, bij Toulouse. Bij de Franse tweedeklasser scoorde hij op huurbasis 13 keer in 36 matchen en leverde hij 4 assists.

Claudio Reulens

Gaat Bayo schitteren bij Gent?

Meest recent

Hasi zet speler op scherp: "Hij moet zich herpakken"

Bij RSC Anderlecht stond de defensie de afgelopen maanden pal. Dat kwam onder meer dankzij de ...

7
7
Vrancken misnoegd over actie RSCA: "Dat weten ze nochtans"

Zaterdavond staat de topper tussen RSC Anderlecht en STVV op het programma. De Truienaars gaan ...

94
94
De Mil spreekt Bayat resoluut tegen na Charleroi-exit

Rik De Mil werd al in verband gebracht met Royal Antwerp FC én Union SG. Telkens wilde ...

53
53
Hasi vol lof: "Een van de slimste spelers in de JPL"

RSC Anderlecht ging afgelopen speeldag zwaar onderuit tegen Westerlo. Besnik Hasi en consorten zaten ...

99
99
Hubert over trainerscarrousel: “Je bent met mensen bezig…”

De trainerscarrousel in de Jupiler Pro League blijft de gemoederen bezighouden. Club Brugge liet ...

30
30
Hartverscheurend verhaal De Laet beroert fans héél diep

Ritchie De Laet blijft voor Antwerp-supporters een absolute cultheld. De voormalige rechtsachter ...

49
49
Verhaeghe doet boekje open over trainerswissel Club Brugge

Club Brugge verraste maandag vriend en vijand door Nicky Hayen in te wisselen voor Ivan Leko als ...

264
264
Genk slikt bittere pil: wangedrag fans breekt zuur op

KRC Genk zit tegenwoordig in de hoek waar de klappen vallen. Na de bekeruitschakeling en zware ...

127
127
Leko drukt stempel: Club Brugge vist 'miskoop' weer op

Ivan Leko vierde een comeback in mineur bij Club Brugge, dat woensdag met 0-3 onderuit ging tegen ...

533
533
Anderlecht titelkandidaat? Hasi spreekt duidelijke taal

RSC Anderlecht zat in de zevende hemel na zeges tegen Union SG en KRC Genk, maar Westerlo zette ...

137
137
Fans Rode Duivels in zak en as: WK-fiasco aan het licht

De Rode Duivels nemen het volgende zomer in de groepsfase op tegen Egypte, Nieuw-Zeeland en Iran ...

77
77
De Mil bonkt direct op tafel: “Zeker versterkingen"

Rik De Mil staat voor zijn vuurdoop bij KAA Gent. De oefenmeester verliet Sporting Charleroi voor de ...

187
187
Groot nieuws voor Kompany: Bayern doet ferme geste

Vincent Kompany is dit seizoen geweldig bezig bij Bayern München. De Belgische oefenmeester is ...

84
84
Opvolger De Mil bekend: Bayat verbaast vriend en vijand

Door het ontslag van Nicky Hayen klopte Club Brugge aan bij KAA Gent en door de exit van Ivan Leko ...

381
381
Hasi looft verrassend trio bij Anderlecht: “Stappen gezet”

RSC Anderlecht kreeg afgelopen speeldag een pandoering van Westerlo en komende speeldag wacht ...

235
235
UEFA brengt geweldig nieuws voor Belgische refs

In eigen land is er zeer vaak grote kritiek op de Belgische scheidsrechters. Spelers, trainers en ...

66
66
Anderlecht troeft Standard en buitenland af: dit is waarom

Anderlecht maakte donderdag bekend dat het nog maar eens schuift in zijn organigram. Nadat de ...

229
229
'Napoli heeft masterplan voor Lukaku klaar'

De terugkeer van Romelu Lukaku nadert met rasse schreden. Meer dan vier maanden lag de Rode Duivel ...

60
60
Maxime Lestienne weldra weer op Belgische velden?

Ooit leek Maxime Lestienne voorbestemd voor de Rode Duivels. Een cap zou de flankaanvaller ...

182
182
Ajax-trainer doet boekje open over Godts, Bounida en Mokio

Ajax wist deze week eindelijk zijn eerste punten te pakken in de Champions League door met 2-4 te ...

127
127
Hasi hint naar opmerkelijke wintertransfer: "Hij is welkom"

Anderlecht zat de voorbije weken op een wolk, maar donderde daar vorig weekend weer af met een ...

487
487
TRANSFERUURTJE: 'Club vindt opvolger Ordoñez, weer vertrekker Anderlecht'

De zomermercato zit er al een tijdje op, maar de winterse transferperiode komt er weldra alweer aan. ...

213
213
‘Fans in opstand tegen ‘Anderlechtisering’ van Club Brugge’

Club Brugge verbaasde vriend en vijand door Nicky Hayen de laan uit te sturen. Ivan Leko werd ...

606
606
Leko in zak en as: Club Brugge komt met Mignolet-statement

Simon Mignolet kent dit seizoen veel pech. De doelman van Club Brugge moest ook plots verstek geven ...

481
481
Antwerp fan Huybrechts stort in op WK: 'Pure nachtmerrie'

In het befaamde Ally Pally is gisteren weer de hoogmis van het darts begonnen: het prestigieuze WK. ...

61
61

Meer sportnieuws