EXCLUSIEF Belg haalde Bayo naar Europa: "Gent strikte een complete spits"

door
EXCLUSIEF Belg haalde Bayo naar Europa:

AA Gent ziet weldra Roman Yaremchuk vertrekken. Laurent Depoitre is niet meer de spits van weleer en daarom haalden de Buffalo’s Vakoun Bayo weg bij Celtic. VoetbalNieuws sprak met Jan Van Daele, de Belg die Bayo naar Europa haalde. 

Jan Van Daele is sportdirecteur bij DAC in Slowakije. In maart 2018 haalde hij Vakoun Bayo weg bij ES Sahel in Tunesië. Dat kostte de club nul euro, maar minder dan een jaar later betaalde Celtic 2,2 miljoen euro. Onze redactie sprak met hem. 

"Iemand uit mijn netwerk had hem aangeboden in maart als vrije speler na het sluiten van de transfermarkt. Op basis van beelden hadden we hem uitgenodigd voor een test. Daarna was de transfer snel beklonken”, vertelt Van Daele. Een schot in de roos van de man die zeer goed werk levert bij DAC. 



Toptransfer 

De samenwerking met Bayo was een groot succes. "Vakoun heeft een fantastische tijd beleefd bij ons op de club. In zijn eerste wedstrijd kwam hij van de bank en besliste hij meteen de wedstrijd. Hij hielp onze club ook aan een eerste kwalificatie voor een Europese competitie in 25 jaar. In de voorronde tegen Tbilisi scoorde hij in de laatste 5 minuten 2 keer, hetgeen ons de historische kwalificatie bezorgde. Hij was dan ook een absolute publiekslieveling. Vakoun was ook graag bij ons. Een aantal weken na zijn transfer naar Celtic is hij tijdens een vrij weekend ons komen bezoeken. Het is een enorm dankbaar persoon, een fijne jongen en goede speler.” 



Dynamische speler 

Bayo deed het bijzonder goed en was er goed voor 18 goals en 7 assists in 24 matchen. Van Daele geeft aan wat de fans van AA Gent mogen verwachten van de Ivoriaanse aanvaller. “Hij is een vrij complete spits. Vakoun is snel en erg kopbalsterk. Hij is niet geschikt voor een team die rustig een team wil wegtikken en te veel de combinatie opzoekt. Het is eerder een spits die bijzonder goed past in een team die fysiek en snel wil spelen en ook loert op de omschakeling. Hij is immer gevaarlijk en trekt meerdere verdedigers naar zich toe waarbij hij ruimte creëert voor zijn ploegmaats.” 

Opvallend: AA Gent ging niet polsen bij Van Daele. “Neen, AA Gent heeft geen info gevraagd aan mij”, besluit hij. Wellicht ging AA Gent wel ten rade bij Brecht Dejaegere, vorig jaar ploegmaat van Bayo, voor wie Gent 1,6 miljoen euro op tafel legde, bij Toulouse. Bij de Franse tweedeklasser scoorde hij op huurbasis 13 keer in 36 matchen en leverde hij 4 assists.

Claudio Reulens

LEES OOK: Max Dean gooit recht in de roos: Fans AA Gent smullen

Gaat Bayo schitteren bij Gent?

Meest recent

'Hayen hakt knoop door: vervanger Karetsas lekt uit'

KRC Genk blijft straks wellicht over als de enige Belgische vertegenwoordiger op het Europese ...

22
22
'Anderlecht drukt door voor TD: topkandidaat bekend'

Nood breekt wet, zo verklaarde RSC Anderlecht enkele weken geleden de keuze om eerst een nieuwe ...

169
169
'Leko geeft fiat: Club Brugge flirt met oude bekende'

Het avontuur in de Champions League zit erop voor Club Brugge, waar de focus nu vol op de landstitel ...

190
190
Na pikante BV-storm: groot nieuws rond Van Gucht

Er hangt opnieuw groot nieuws in de lucht rond Ruben Van Gucht. Iets dat niet met een scoop of ...

193
193
Eén pijnpunt in CL-campagne Club: "Anders beter dan vorig jaar"

Club Brugge zal zich de komende weken weer moeten focussen op de competitie, want het avontuur in de ...

90
90
'Schoktransfer Penders naar Premier League'

Wanneer de Rode Duivels in maart op stage trekken naar de Verenigde Staten, lijkt de kans groot dat ...

70
70
Union bevestigt mokerslag: David maandenlang out

Union heeft nog altijd uitzicht op een fantastisch seizoenseinde, want het speelt de bekerfinale ...

78
78
Dender heeft nieuwe trainer helemaal beet

Met nog vier speeldagen voor de boeg in de reguliere competitie is het bij heel wat clubs nog alle ...

57
57
Rangers smult van nieuwe Belg: "Had het niet verwacht"

Schotland verlekkert zich op de komende weken, want daarin staat maar liefst twee keer de Old Firm ...

51
51
'Klopp onder vuur: ontslag nu alweer in de maak'

Het is intussen anderhalf jaar geleden dat Jürgen Klopp na maar liefst negen jaar afzwaaide als ...

65
65
'Anderlecht laat oog vallen op Zweeds toptalent'

Anderlecht staat momenteel op een kruispunt, want het zoekt zowel een nieuwe trainer als een nieuwe ...

186
186
KV Kortrijk steigert en eist forfaitzege

Afgelopen weekend verzekerde SK Beveren zich al van promotie naar de Jupiler Pro League. Voor het ...

199
199
Maakt Anderlecht met nieuwe TD wéér zelfde fout?

Aanvankelijk leek Anderlecht de prioriteit te geven aan de komst van een nieuwe trainer. Nadat het ...

331
331
TRANSFERUURTJE: 'Grote verrassing Lukaku, Atletico wil ster van Club'

De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

240
240
Held Courtois zet Real-ploegmakkers op scherp

Real Madrid heeft de volgende ronde van de Champions League bereikt. Tegen Benfica was het niet ...

43
43
Opvolger Smets? ‘KRC Genk verrast met 29-jarige verdediger'

KRC Genk is al volop bezig met volgend seizoen. Dit seizoen zit de Limburgse club in het ...

203
203
Ronaldo volgt Courtois en Mbappé met opmerkelijk nieuws

Op zijn 41ste blijft Cristiano Ronaldo lustig scoren, met dit seizoen tot dusver al 21 goals in 21 ...

46
46
Net geen stunt voor Monaco: Pocognoli haalt keihard uit

Titelhouder PSG is woensdagavond in de Champions League met de schrik vrijgekomen. Het moest tegen ...

61
61
“Ik haat het als de beste”: DIW haalt alles uit de kast

Real Madrid plaatste zich gisteren voor de volgende ronde van de Champions League en dat had het ...

42
42
'Groot Vertonghen-gerucht doet ronde'

Bij de voetbalbond loopt er dezer dagen een opvallend figuur rond. Jan Vertonghen is er immers sinds ...

178
178
Vanhaezebrouck oordeelt verrassend over Club-schlemiel

Voor Club Brugge werd de tussenronde het eindstation in de Champions League. Het slaagde er niet in ...

288
288
'Marokko trekt met halve Belg als bondscoach naar WK'

Het wordt komende zomer uitkijken naar de prestaties van Marokko op het WK. Nadat ze in de vorige ...

50
50
Annelien Coorevits verrast Deschacht: "Voelt als thuiskomen"

Olivier Deschacht en Annelien Coorevits vormden jarenlang een prachtig koppel in voetballand. Hij ...

92
92
'Gigantische opsteker: De Bruyne sneller terug dan verwacht'

Napoli moest de Champions League deze week vanuit de zetel volgen, want de Italiaanse kampioen werd ...

53
53
Albert en Jbari over JPL-ster: "Moét mee naar het WK"

Rudi Garcia trekt met de Rode Duivels volgende maand naar de Verenigde Staten om er matchen af te ...

187
187

Meer sportnieuws