EXCLUSIEF Belg haalde Bayo naar Europa: "Gent strikte een complete spits"

505 stemmen
EXCLUSIEF Belg haalde Bayo naar Europa:

AA Gent ziet weldra Roman Yaremchuk vertrekken. Laurent Depoitre is niet meer de spits van weleer en daarom haalden de Buffalo’s Vakoun Bayo weg bij Celtic. VoetbalNieuws sprak met Jan Van Daele, de Belg die Bayo naar Europa haalde. 

Jan Van Daele is sportdirecteur bij DAC in Slowakije. In maart 2018 haalde hij Vakoun Bayo weg bij ES Sahel in Tunesië. Dat kostte de club nul euro, maar minder dan een jaar later betaalde Celtic 2,2 miljoen euro. Onze redactie sprak met hem. 

"Iemand uit mijn netwerk had hem aangeboden in maart als vrije speler na het sluiten van de transfermarkt. Op basis van beelden hadden we hem uitgenodigd voor een test. Daarna was de transfer snel beklonken”, vertelt Van Daele. Een schot in de roos van de man die zeer goed werk levert bij DAC. 



Toptransfer 

De samenwerking met Bayo was een groot succes. "Vakoun heeft een fantastische tijd beleefd bij ons op de club. In zijn eerste wedstrijd kwam hij van de bank en besliste hij meteen de wedstrijd. Hij hielp onze club ook aan een eerste kwalificatie voor een Europese competitie in 25 jaar. In de voorronde tegen Tbilisi scoorde hij in de laatste 5 minuten 2 keer, hetgeen ons de historische kwalificatie bezorgde. Hij was dan ook een absolute publiekslieveling. Vakoun was ook graag bij ons. Een aantal weken na zijn transfer naar Celtic is hij tijdens een vrij weekend ons komen bezoeken. Het is een enorm dankbaar persoon, een fijne jongen en goede speler.” 



Dynamische speler 

Bayo deed het bijzonder goed en was er goed voor 18 goals en 7 assists in 24 matchen. Van Daele geeft aan wat de fans van AA Gent mogen verwachten van de Ivoriaanse aanvaller. “Hij is een vrij complete spits. Vakoun is snel en erg kopbalsterk. Hij is niet geschikt voor een team die rustig een team wil wegtikken en te veel de combinatie opzoekt. Het is eerder een spits die bijzonder goed past in een team die fysiek en snel wil spelen en ook loert op de omschakeling. Hij is immer gevaarlijk en trekt meerdere verdedigers naar zich toe waarbij hij ruimte creëert voor zijn ploegmaats.” 

Opvallend: AA Gent ging niet polsen bij Van Daele. “Neen, AA Gent heeft geen info gevraagd aan mij”, besluit hij. Wellicht ging AA Gent wel ten rade bij Brecht Dejaegere, vorig jaar ploegmaat van Bayo, voor wie Gent 1,6 miljoen euro op tafel legde, bij Toulouse. Bij de Franse tweedeklasser scoorde hij op huurbasis 13 keer in 36 matchen en leverde hij 4 assists.

Claudio Reulens

Gaat Bayo schitteren bij Gent?

Meest recent

Ecuador schiet wakker: Angulo en Rodriguez doen Duitsers das om

Op het WK 2026 heeft 'dark horse' Ecuador in de laatste groepsmatch dan toch zijn eerste zege ...

30
30
Vervanger Ngoy gezocht: twee concrete namen op tafel

De Rode Duivels moeten tijdens hun laatste groepsmatch op het WK overtuigend zien te winnen van ...

26
26
Vanaken-lobby escaleert: "De schreeuw om hem is overdreven"

Het begint er meer en meer op te lijken dat Hans Vanaken tegen Nieuw-Zeeland in de basis zal starten ...

151
151
Rode Duivels op TV: aftrapuur en commentator bekend

De Rode Duivels willen zich zaterdagochtend verzekeren van een plek in de volgende ronde van het WK. ...

120
120
'Kompany heeft prijs: Bayern dokt zwaar voor Duitse WK-ganger'

Vincent Kompany wil komend seizoen met Bayern München een gooi doen naar de Champions ...

35
35
'Alonso stelt transfereis: Club Brugge zet zich schrap'

Xabi Alonso is de nieuwe hoofdcoach van Chelsea FC. De Spanjaard zou achter de schermen inmiddels ...

329
329
KVM haalt oude bekende, Westerlo passeert wéér langs kassa

Terwijl het wereldkampioenschap op volle toeren draait, zijn de ploegen uit de Jupiler Pro League ...

139
139
Basiself Duivels: 'víér cruciale wissels tegen Nieuw-Zeeland'

Het aftellen is begonnen voor de Rode Duivels. Zaterdagochtend om 5u Belgische tijd, staan ze voor ...

416
416
Waanzinnige beelden: Oranje-legioen palmt Kansas City in

Donderdagnacht valt op het wereldkampioenschap het doek over Groep F. Nederland hoopt zich dan tegen ...

54
54
Vanaken bejubelt Duivel: "Met ons voetbalverstand ..."

Heel wat kenners en analisten zijn van mening dat Hans Vanaken meer speelminuten moet krijgen bij de ...

106
106
Ruben Van Gucht maakt schokkende transfer in medialand

Ruben Van Gucht blijft het medialandschap beroeren. Waar hij opduikt, volgen de reacties vanzelf. Nu ...

43
43
'Revelatie zorgt voor transferwending bij Antwerp'

Aanstaande maandag beginnen ook bij Antwerp FC de trainingen voor het komende seizoen. Maar bij de ...

318
318
‘Club Brugge flikt het alweer: zomerknaller aan stuntprijs’

Club Brugge lijkt meteen raak te schieten op de mercato. Blauw-zwart staat dicht bij de eerste ...

671
671
'Anderlecht houdt been stijf: miljoenensom gevraagd'

Bij RSC Anderlecht draaien de trainingen inmiddels weer op volle toeren. Logisch ook: binnen een ...

503
503
'Europa houdt adem in: Enrique ramt op monstertransfer PSG'

Paris Saint-Germain won in de voorbije twee seizoenen de Champions League. En de Franse kampioen ...

146
146
'Vanaken krijgt basisplaats: groot slachtoffer bij Duivels'

De Rode Duivels reizen donderdag af naar Vancouver, waar het zaterdagochtend het beslissende duel ...

1081
1081
Doku meteen aan aftrap? Garcia krijgt cruciaal nieuws

De Rode Duivels maken zich momenteel op voor hun belangrijkste wedstrijd van het jaar tot dusver. Op ...

175
175
Van Stayen naar Champions League: Vrancken heeft nieuwe club

Wouter Vrancken heeft zijn eerste grote buitenlandse uitdaging als hoofdtrainer beet. Donderdag werd ...

77
77
'Vuurwerk bij Club Brugge: drie aanwinsten onderweg'

De vertrekkers vallen straks wellicht niet op één hand te tellen bij Club Brugge, dat ...

654
654
'Mokerslag voor Genk: duo goudhaantjes richting exit'

Om beter te doen dan vorig seizoen lijkt KRC Genk van plan om deels de kaart van de jeugd te ...

245
245
Verschueren spreekt klare taal: Coucke buiten bij RSCA?

RSC Anderlecht begint nog maar eens aan een nieuw hoofdstuk. Na de vele wissels in de bestuurskamer ...

507
507
Garcia met rug tegen de muur: vervanger Ngoy bekend

Zaterdag wordt het alles of niks voor de Rode Duivels, en dus lijken er zich toch een aantal ...

250
250
Jean-Marie Pfaff gaat los en fileert verrassend Rode Duivels

Terwijl de kritiek op de Rode Duivels na de wedstrijden tegen Egypte en Iran steeds luider klinkt, ...

275
275
'Club Brugge op zucht van stunt: topkeeper geeft jawoord'

De zoektocht naar een opvolger voor Simon Mignolet lijkt stilaan in een stroomversnelling te ...

1251
1251
Anderlecht rolt spierballen: "Titel binnen 2 jaar"

Terwijl alle ogen op de verrichtingen van de Rode Duivels op het WK gericht zijn, eist nu ook RSC ...

634
634

Meer sportnieuws