EXCLUSIEF Belg haalde Bayo naar Europa: "Gent strikte een complete spits"

505 stemmen
EXCLUSIEF Belg haalde Bayo naar Europa:

AA Gent ziet weldra Roman Yaremchuk vertrekken. Laurent Depoitre is niet meer de spits van weleer en daarom haalden de Buffalo’s Vakoun Bayo weg bij Celtic. VoetbalNieuws sprak met Jan Van Daele, de Belg die Bayo naar Europa haalde. 

Jan Van Daele is sportdirecteur bij DAC in Slowakije. In maart 2018 haalde hij Vakoun Bayo weg bij ES Sahel in Tunesië. Dat kostte de club nul euro, maar minder dan een jaar later betaalde Celtic 2,2 miljoen euro. Onze redactie sprak met hem. 

"Iemand uit mijn netwerk had hem aangeboden in maart als vrije speler na het sluiten van de transfermarkt. Op basis van beelden hadden we hem uitgenodigd voor een test. Daarna was de transfer snel beklonken”, vertelt Van Daele. Een schot in de roos van de man die zeer goed werk levert bij DAC. 



Toptransfer 

De samenwerking met Bayo was een groot succes. "Vakoun heeft een fantastische tijd beleefd bij ons op de club. In zijn eerste wedstrijd kwam hij van de bank en besliste hij meteen de wedstrijd. Hij hielp onze club ook aan een eerste kwalificatie voor een Europese competitie in 25 jaar. In de voorronde tegen Tbilisi scoorde hij in de laatste 5 minuten 2 keer, hetgeen ons de historische kwalificatie bezorgde. Hij was dan ook een absolute publiekslieveling. Vakoun was ook graag bij ons. Een aantal weken na zijn transfer naar Celtic is hij tijdens een vrij weekend ons komen bezoeken. Het is een enorm dankbaar persoon, een fijne jongen en goede speler.” 



Dynamische speler 

Bayo deed het bijzonder goed en was er goed voor 18 goals en 7 assists in 24 matchen. Van Daele geeft aan wat de fans van AA Gent mogen verwachten van de Ivoriaanse aanvaller. “Hij is een vrij complete spits. Vakoun is snel en erg kopbalsterk. Hij is niet geschikt voor een team die rustig een team wil wegtikken en te veel de combinatie opzoekt. Het is eerder een spits die bijzonder goed past in een team die fysiek en snel wil spelen en ook loert op de omschakeling. Hij is immer gevaarlijk en trekt meerdere verdedigers naar zich toe waarbij hij ruimte creëert voor zijn ploegmaats.” 

Opvallend: AA Gent ging niet polsen bij Van Daele. “Neen, AA Gent heeft geen info gevraagd aan mij”, besluit hij. Wellicht ging AA Gent wel ten rade bij Brecht Dejaegere, vorig jaar ploegmaat van Bayo, voor wie Gent 1,6 miljoen euro op tafel legde, bij Toulouse. Bij de Franse tweedeklasser scoorde hij op huurbasis 13 keer in 36 matchen en leverde hij 4 assists.

Claudio Reulens

Gaat Bayo schitteren bij Gent?

Meest recent

De Mil vlak voor aftrap: "Hij wil een transfer maken"

AA Gent opent zondagmiddag tegen KV Mechelen zijn nieuwe campagne in de Jupiler Pro League. De ...

5
5
'Lukaku op zucht van nieuwe club: financiële details bekend'

Dat Romelu Lukaku op weg is naar de uitgang bij SSC Napoli, is al een poosje bekend. En er zou nu ...

99
99
'Genk legt miljoenen neer: JPL-revelatie naar Cegeka Arena'

KRC Genk opent zondagnamiddag zijn nieuwe seizoen met een bezoek aan Zulte Waregem. De selectie van ...

126
126
'Nieuwe topaanwinst Club: toptarget bij beloften gezet'

Met Jan Virgili heeft Club Brugge zijn nieuwe flankaanvaller beet. Maar desondanks blijf de spoeling ...

286
286
Competitieopener Anderlecht: cruciale wissels in basiself

RSC Anderlecht begint zondagavond aan zijn nieuwe campagne in de Jupiler Pro League. De ...

564
564
Fossey, Hautekiet, Epolo: Wilmots geeft stand van zaken

Standard Luik verwacht een drukke slotfase van de transferperiode. Verschillende spelers staan ...

103
103
Bruno hoopt op Sibierski: tijd voor volgende stap bij RSCA

RSC Anderlecht neemt het vandaag in het uitverkochte Lotto Park op tegen La Louvière. ...

340
340
TRANSFERUURTJE: Lukaku-deal bijna rond, akkoord PSG en Barça

De zomerse transfercarrousel draait op toerental, ploegen in binnen- en buitenland zijn druk in de ...

199
199
De Bruyne pijnlijk in de fout bij Napoli, Jutgla kwelduivel

Kevin De Bruyne begint aan zijn tweede seizoen bij Napoli. De Rode Duivel kwam na het WK voor het ...

116
116
Van Gucht krijgt plots wel héél straffe concurrentie

Ruben Van Gucht kent de laatste maanden amper rust. De man die ondertussen zijn lot wist te ...

119
119
Meteen grote zorgen Cercle na Standard: achilleshiel bloot

Cercle Brugge speelde op de eerste speeldag van de Jupiler Pro League op het veld van Standard Luik. ...

100
100
‘Dan toch jackpot: Khalaili op zucht van recordtransfer’

Anan Khalaili leek eerder deze zomermercato al op weg naar Internazionale, maar een afgekeurde ...

111
111
‘OHL wrijft in de handen: strijd om toptalent barst los’

Oud-Heverlee Leuven hoopt dit seizoen hoge ogen te gooien in de Jupiler Pro League. De afgelopen ...

47
47
Hanbeom Lee had meteen wens bij Club: “Vroeg er zelf voor”

Club Brugge heeft een nieuwe publiekslieveling in de naam Hanbeom Lee, of is het Lee Hanbeom of ...

346
346
FIFA haalt verschroeiend uit na Infantino-geruchten

Gianni Infantino kwam weer negatief in de media. The Telegraph bracht een verhaal naar buiten over ...

87
87
Messi en Ronaldo doelwit van terreurdreigingen tijdens WK

Lionel Messi en Cristiano Ronaldo zijn tijdens het voorbije WK voetbal doelwit geweest van ernstige ...

0
0
'Belgische eersteklasser grijpt naast Vanderbiest'

Fred Vanderbiest neemt het met KV Mechelen vandaag op tegen AA Gent. De trainer van de Maneblussers ...

240
240
Charai geeft oorzaak voor pandoering tegen Union

KVC Westerlo moest na negentig minuten voetballen toch even slikken: 1-5 stond er op het scorebord. ...

170
170
Familie Verhulst stunt: comeback Alderweireld is een feit

Toby Alderweireld maakte zaterdag plots zijn comeback op het voetbalveld, en dat in een setting die ...

410
410
Lommel SK 'stunt' bij STVV: "Afzien is geen schande"

STVV en Lommel SK hielden elkaar in bedwang op Stayen. Het werd 1-1 in de Limburgse derby. Wat ...

124
124
'KRC Genk zet zinnen op ‘nieuwe Karetsas''

KRC Genk blijft speuren naar jong talent en heeft zijn oog laten vallen op de 15-jarige ...

221
221
Courtois-soap escaleert meteen onder Van Bommel

De eerste grote soap onder Mark van Bommel lijkt meteen te escaleren. Thibaut Courtois stelde na het ...

840
840
Wilmots geeft héél open inkijk in financiën van Standard

Sportief directeur Marc Wilmots heeft bij La Capitale een inkijk gegeven in de financiën van ...

284
284
Einde verhaal bij Club Brugge: Union SG baalt stevig

Bij Club Brugge is er na de doorbraak van Joaquin Seys even een leegte inzake doorstroming van eigen ...

1436
1436
Vanhaezebrouck zéér gecharmeerd door Anderlecht-aanwinst

Hein Vanhaezebrouck kijkt met de nodige interesse naar de nieuwe spelers in de Jupiler Pro League. ...

265
265

Meer sportnieuws