Sambi Lokonga staat meteen voor groot probleem bij Arsenal

915 stemmen
Sambi Lokonga staat meteen voor groot probleem bij Arsenal

’t Is nog even afwachten op een officiële aankondiging, maar RSC Anderlecht en Arsenal FC hebben volgens Sport/Voetbalmagazine een akkoord gevonden omtrent de transfer van Albert Sambi Lokonga. Volgens het weekblad arriveerde het Anderlecht-jeugdproduct vorige zaterdag in Londen om er zijn vijfjarig contract te ondertekenen. Pas na zijn verplichte quarantaine in Engeland zal zijn transfer officieel gecommuniceerd worden. De voormalige aanvoerder van Sporting verwezenlijkt een erg knappe transfer naar de Engelse topclub, maar hij zal er tegelijkertijd ook te kampen krijgen met een moordende concurrentie. 


KOPEN EN VERKOPEN

Door de veelbesproken financiële situatie is RSC Anderlecht nog steeds een club in transitie. Peter Verbeke moet het daarom in de huidige zomermercato opnieuw zien te rooien met een beperkt transfer- en salarisbudget. Dat maakt de sportieve en financiële heropbouw des te moeilijker bij de Belgische recordkampioen, maar systematisch zet Anderlecht wel belangrijke stappen vooruit in de belangrijke heropbouw van de club. Traag maar gestaag, met de focus op een duurzame groei om straks opnieuw de topclub van weleer te worden.



Peter Verbeke moet in de zomermaanden opnieuw een moeilijke evenwichtsoefening maken tussen de verkoop van overbodige spelers, het opvangen van belangrijke vertrekkers en het aantrekken van spelers met een sportieve meerwaarde - maar aan betaalbare prijzen. Anderlecht verkreeg alvast wat extra financiële ruimte door het definitief verpatsen van de overbodige contractspelers Landry Dimata (Espanyol Barcelona), Thierry Lutonda (RKC Waalwijk), Peter Zulj (Basaksehir) en Knowledge Musona (Al-Tai).

TOPTRANSFER NAAR ARSENAL

Maar de meest belangrijke uitgaande transfer is ongetwijfeld die van Albert Sambi Lokonga. Het jeugdproduct van RSC Anderlecht maakt namelijk een knaltransfer naar Arsenal, waarbij Sporting een erg fraaie transfersom van 17 miljoen euro plus bonussen (en een percentage op een toekomstige doorverkoop) binnenrijft. Die mooie financiële injectie is in eerste instantie erg welgekomen om de schuldenput te dichten, en daarnaast ook om op de transfermarkt kapitaalkrachtiger uit de hoek te komen. Anderzijds verliest Vincent Kompany wel een belangrijke kracht in zijn basisploeg.



Albert Sambi Lokonga groeide vorig seizoen uit tot de aanvoerder van RSC Anderlecht en die vooraanstaande rol nam hij ook letterlijk op. De 21-jarige zette namelijk belangrijke stappen in zijn functie als leider van de ploeg en hij evolueerde tot een meer mature en kwalitatievere middenvelder. Anderzijds viel Sambi Lokonga ook op door zijn flegmatiek en uitdagende spelstijl, die door anderen soms omschreven worden door nonchalance. Maar toch kon niemand heen om zijn enorm talent en potentieel, dat hem uiteindelijk een mooie transfer opleverde naar Arsenal.

TRANSFERPOLITIEK VAN ARSENAL

The Gunners zijn op het sportief gebied al meerdere jaren geen absolute topclub meer in de Premier League alsook op het Europees toneel. De Londense club eindigde in de voorbije vijf seizoen bijvoorbeeld geen enkele keer hoger dan de vijfde plaats in de Engelse competitie. In het afgelopen seizen behaalde Arsenal slechts een achtste plaats in de ranking,  en de vier jaargangen daarvoor was het ook al niet erg indrukwekkend met respectievelijk een achtste, vijfde, zesde en vijfde eindrangschikking. Toch blijft de club razend ambitieus.

Arsenal voert al jaren een doorgedreven jeugdpolitiek en daarin beperkt de club zich niet enkel tot de spelers uit de eigen jeugdopleiding. The Gunners houden hun vinger aan de pols in verschillende competities en het aantrekken van Albert Sambi Lokonga bewijst dat Arsenal ook de Jupiler Pro League goed monitort. Dat het jeugdporduct van RSC Anderlecht vorig seizoen ook zijn eerste selectie pakte bij de Rode Duivels, speelde uiteraard ook een rol in deze transfer. Meer dan ooit is het label ‘Rode Duivel’ in de voorbije jaren uitgegroeid tot een echt kwaliteitskenmerk.



Bij Arsenal zal Albert Sambi Lokonga kunnen proeven van een veel hoger sportief niveau dan bij RSC Anderlecht. Daarom is het allerminst een zekerheid dat hij in zijn eerste seizoen in het Emirates Stadium meteen zal uitgroeien tot een basisspeler. De concurrentie op het centrale middenveld is er namelijk moordend met enkele klinkende namen en veelbelovende spelers. Het leven zoals het is bij één van de grotere clubs in Europa. Anderzijds zal Sambi Lokonga in zijn nieuwe omgeving ook zelf zijn intrinsieke kwaliteiten en talent kunnen ontplooien.

GRANIT XHAKA

Vorig seizoen was Granit Xhaka alvast de belangrijkste pion op het middenveld van Arsenal. De Zwitserse middenvelder werkte bovendien ook een knap EK af. Xhaka was bij The Gunners de centrale middenvelder met de meeste speelminuten achter zijn naam alsook met de meeste verstuurde en verkregen passes per wedstrijd. In beide onderdelen behoorde Xhaka zelfs tot de top vijf van de Premier League. Hij was zelfs de tweede beste centrale middenvelder op het gebied van verticaliteit in zijn spel. Desondanks heet de Zwitser een moeilijke relatie met de achterban van Arsenal, en lijkt hij de club weldra te verlaten. Indien Xhaka straks zou vertrekken bij Arsenal, dan heeft Albert Sambi Lokonga er alvast een grote concurrent minder.



DANI CEBALLOS

Na Granit Xhaka was de Dani Ceballos de centrale middenvelder met het meeste aantal speelminuten achter de kiezen. De Spanjaard is uiteraard een meer offensievere speler dan Albert Sambi Lokonga, dus een grote concurrent zou hij niet meteen zijn. Toch werkte de huurling van Real Madrid, die door Arsenal werd geleend zonder aankoopoptie, veel wedstrijden af op het centrale middenveld. Ceballos was vorig seizoen in verschillende onderdelen één van de beste spelers van de Premier League, en daarom wil Arsenal hem ook graag langer bij de club houden. Maar voorlopig keert Ceballos dus terug naar Real Madrid, al kan Arsenal in de komende weken nog een nieuwe poging ondernemen om hem definitief aan te trekken.

MOHAMED ELNENY EN THOMAS PARTEY

Mohamed Elneny en Thomas Partey telden vorig seizoen dan weer een stuk minder speelminuten bij Arsenal. Desondanks heeft de club nog grote plannen met het talentvolle duo. Elneny is bijvoorbeeld niet meteen een onbetwistbare basisspeler maar hij is wel een goede back-up voor op het centrale middenveld. Hij blinkt namelijk uit met zijn vaak geslaagde dribbels en op het gebied van passing-zuiverheid was Elneny de nummer één onder de centrale middenvelders van de Premier League. Ook het verhaal tussen Arsenal en Partey is nog verre van af. De Ghanees kostte vorige zomer maar liefst 50 miljoen euro maar hij kwam het minst in actie in vergelijking met Granit Xhaka, Dani Ceballos en Mohamed Elneny.

TERUGGEKEERDE HUURLINGEN

Albert Sambi Lokonga zal bij Arsenal dus moeten afrekenen met flink wat concurrentie en daarnaast keren er nog eens drie centrale middenvelders terug van hun uitleenbeurt. Ainsley-Maitland-Niles is van nature een flankspeler, maar hij werd vorig seizoen bij West Bromwich omgeturnd tot centrale middenvelder. Daarnaast staat de teruggekeerde centrale middenvelder Lucas Torreira (Atlético Madrid) ook te popelen om zich terug in de ploeg te spelen in Londen. 



En ook de talentvolle Joe Willock zal ongetwijfeld hopen op veel speelgelegenheid na zijn succesvolle uitleenbeurt aan Newcastle United. De 21-jarige middenvelder scoorde vorig seizoen maar liefst acht doelpunten in veertien competitiewedstrijden voor The Magpies. Daarnaast zal Mattéo Guendouzi geen concurrent meer worden voor Sambi Lokonga, want de 22-jarige wordt nog voor één seizoen gestald bij Olympique Marseille, nadat hij vorig jaar werd verhuurd aan Herta BSC.

LEES OOK: 'Premier League davert: Chelsea kaapt megadeal met 137 mil'

Zal Sambi Lokonga slagen bij Arsenal?

Meest recent

'Westerlo wil uitpakken: gesprekken voor eenmalige Duivel'

KVC Westerlo beleefde tot dusver een bijzonder lucratieve mercato. Maar om al die vertrekkers op te ...

3
3
'Toptransfer Diego Moreira: hinderpaal van 10 miljoen'

Youri Tielemans trok naar Manchester United, Thomas Meunier koos Sunderland en Leandro Trossard ...

24
24
KV Mechelen ruikt miljoenen; Ndongala terug naar België

De start van het nieuwe seizoen op de Belgische velden nadert met rasse schreden. De ploegen uit de ...

52
52
Club scherpt de messen: vijf inkomende deals op agenda

Club Brugge haalde tijdens de huidige transferperiode al een drietal versterkingen in huis. Maar ...

372
372
Hommeles bij Fransen: "Zo'n gedrag zag ik nog nooit"

Frankrijk heeft het WK 2026 met lege handen moeten verlaten. In de troostfinale om de bronzen ...

102
102
Vandenbempt bekent kleur: lichte favoriet in WK-finale

Zondagavond betwisten Argentinië en Spanje de finale van het WK 2026. Peter Vandenbempt zal in ...

94
94
"Een nachtmerrie" - Frankrijk spuwt één speler massaal uit

Frankrijk heeft zaterdagnacht een flinke tik gekregen in de troostfinale van het WK. Zo werd met ...

135
135
'Genk krijgt cruciaal transfernieuws: deal van 60 miljoen'

KRC Genk wil in de zomermercato stevig cashen op bepaalde spelers. Met name Konstantinos Karestas ...

460
460
'Union schrikt op: plotse toptransfer Kjell Scherpen'

Union SG moet komend seizoen al snel aan de bak in de voorrondes van de Champions League. Maar de ...

78
78
'Bayern legt megacontract klaar: bij drie beste verdieners'

Zijn WK werd er eentje met ups en downs, maar over het algemeen kan Michael Olise terugblikken op ...

240
240
Loting Europa League: Anderlecht vreest zware dobber

RSC Anderlecht begint aanstaande donderdag aan zijn nieuwe seizoen. Maar maandag volgt ook al een ...

621
621
Club haalt miljoenenzak boven: dríé topaanwinsten onderweg

Club Brugge is goed op weg om opnieuw meer dan 100 miljoen euro te verdienen op de transfermarkt. ...

1042
1042
DAZN-soap krijgt staartje: voetballiefhebber grote winnaar

De soap ronde wedstrijdbeelden in het Belgische voetbal deden afgelopen seizoen heel wat stof ...

744
744
Einde Garcia in zicht? "Gaat niet lang meer bondscoach zijn"

Terwijl dit weekend de ontknoping van het WK 2026 wordt afgewerkt, is de KBVB-top volop bezig met ...

622
622
Totale afgang Frankrijk: superster barst in tranen uit

Het WK 2026 is uitgedraaid op een flinke sisser voor Frankrijk. Na de uitschakeling in de halve ...

151
151
Antwerp-achterban neemt standpunt in na komst Vandenhaute

Antwerp FC kan beginnen aan een nieuw hoofdstuk. Vrijdagavond werd de overname van de Great Old ...

626
626
TRANSFERUURTJE: 'Bom in Premier League, exodus Club Brugge'

De zomerse transfercarrousel draait op toerental, ploegen in binnen- en buitenland zijn druk in de ...

554
554
Anderlecht verschaft update over grasmat-perikelen

RSC Anderlecht opent aanstaande donderdag zijn seizoen in Zweden, waar het in de tweede voorronde ...

205
205
'Onyedika out: Club Brugge richt pijlen op vervanger'

Op inkomend gebied haalde Club Brugge met Yann Sommer, Cheveyo Tsawa en Andrej Vasovic al drie ...

622
622
Hoe Donald Trump vanavond voor een groot WK-dilemma staat

Vanavond wacht ongetwijfeld een zinderende finale tussen Spanje en Argentinië, het absolute ...

247
247
'Bruno hakt knopen door: basisploeg Anderlecht bekend'

De start van het nieuwe seizoen nadert met rasse schreden voor RSC Anderlecht, dat donderdag al vol ...

566
566
'Club Brugge verbaast: sterkhouder weg aan spotprijs'

Club Brugge staat internationaal bekend als een ploeg die zijn huid doorgaans duur verkoopt aan de ...

501
501
Lionel Messi deelt WK-boodschap die niemand verwachtte

Enkele uren voor een wedstrijd die geschiedenis kan schrijven, kiest Lionel Messi niet voor ...

192
192
Nederland of Italië? Guardiola héél duidelijk over vacatures

Pep Guardiola zal voorlopig niét aan de slag als trainer. De succescoach, die de voorbije ...

140
140
Anderlecht nog een werf: Sibierski met grote bouwplannen

RSC Anderlecht haalde tot op heden al drie spelers in huis. Dat midden juli niet onaardig, maar er ...

579
579

Meer sportnieuws