Exit Sobol: Club Brugge vindt droomtarget

door
Exit Sobol: Club Brugge vindt droomtarget

Club Brugge wil straks een linksachter aantrekken die een grotere meerwaarde kan leveren dan Eduard Sobol, de huidige titularis op die positie. Het recente transfertarget Tyrell Malacia beantwoordt alvast perfect aan dat vooropgestelde profiel. En dat is een groot probleem voor Sobol.


KNELPUNTPOSITIE

Club Brugge zoekt vers bloed. In de huidige zomermercato heeft de Belgische landskampioen nog geen enkele versterking aangetrokken, maar een eerste aanwinst zal niet lang meer op zich laten wachten. In de laatste weken wordt Blauw-Zwart alvast gelinkt aan Oussama Idrissi van Sevilla FC en Tyrell Malacia van Feyenoord. Beide zijn hoogwaardige profielen die een meerwaarde kunnen brengen in de huidige basisploeg en da’s exact waar Club Brugge naar zoekt.



Club Brugge speurt vooral naar versterking voor enkele knelpuntposities zoals die van linksachter. Daar was Eduard Sobol vorig seizoen de onbetwiste basisspeler met 2.061 competitieminuten (inclusief blessuretijd). Fede Ricca was zijn meer defensief ingestelde back-up met 949 competitieminuten (inclusief blessuretijd), maar zowel de Oekraïner als de Uruguayaan vallen toch te licht uit om Club Brugge naar een hoger sportief niveau te tillen. In België maar ook op het Europees voetbaltoneel.

SOBOL IS GEEN MATA

Club Brugge wil een kwaliteitsinjectie doorvoeren op de positie van linksachter en dat betekent vooral slecht nieuws voor basisspeler Eduard Sobol. De Oekraïense wingback deed het degelijk in zijn twee seizoenen bij de West-Vlamingen, maar stelselmatig werd het duidelijk dat Sobol niet beantwoordt aan hoge sportieve vereisten op Jan Breydel. Vorige seizoen stelden verschillende analisten en waarnemers, alsook de fans van Club Brugge, daarom hun bedenkingen over de meerwaarde van de 26-jarige.



Eduard Sobol is niet bepaald een dragende speler in de Brugse équipe, vooral omdat hij op het offensief vlak te weinig kan bijbrengen. Als linksachter is dat geen abnormale vaststelling, maar in het systeem en de visie van Philippe Clement moet een flankverdediger even goed kunnen verdedigen als aanvallen. In dat opzicht is de kloof tussen Clinton Mata en Sobol bijvoorbeeld érg groot. Te groot om de aansluiting te vinden met de Europese subtop.Waar Mata zijn team op defensief als offensief gebied grote diensten bewijst, blijft men in Brugge op hun honger zitten bij die betreffende meerwaarde van Sobol.

TE WEINIG VOOR EUROPA

In de Belgische competitie ondervindt Eduard Sobol geen al te grote moeilijkheden of problemen met het niveau, maar toch streeft men op Jan Breydel naar beter. In het vorige tussenseizoen klonk de vraag bijvoorbeeld al of Sobol zich wel staande zou kunnen houden op het niveau van de Champions League. In de laatste campagne van het Kampioenenbal viel Sobol bijvoorbeeld helemaal uit de toon in de belangrijke en beslissende groepswedstrijd tegen Lazio,

In minuut één tegen Lazio pakte Eduard Sobol al meteen een gele kaart, en dan wist iedereen dat het altijd een erg moeilijke avond zou worden voor de Oekraïner. Desondanks waagde Sobol zich vervolgens aan nog drie overtredingen – enkel Eder Balanta verrichte in Rome nog meer foutieve afstoppingen. De vierde te vermijden fout bleek uiteindelijk de fatale, een onnodige rode kaart was het gevolg. En bijgevolg ook de uitschakeling van Club in de Champions League.



Eduard Sobol liet zich duidelijk vangen door de sluwe en ervaren Italianen, en hij beleefde tegen Lazio zowat zijn slechtste wedstrijd in het shirt van Club Brugge. Ook al stelt Sobol zich telkens op en top professioneel op, hardwerkend en een teamplayer, op het sportieve niveau van het kampioenenbal komt hij toch nog iets te kort. En dat schrijven we overigens heus niet alleen op basis van zijn prestatie in Rome.

ENTER: MALACIA

De meerwaarde van de altijd hardwerkende en voorbeeldige Eudard Sobol ligt, net zoals van Fede Ricca, vooral in het defensieve compartiment. Maar de intrinsieke kwaliteiten om Club Brugge naar een hoger sportief niveau te tillen, die bezit hij niet meteen. Club Brugge hoopt die extra kwaliteitsinjectie wel te vinden op de transfermarkt en daarom heeft de huidige landskampioen onlangs Tyrell Malacia van Feyenoord geïdentificeerd. Hij zou een surplus moeten brengen tegenover Sobol en Fede Ricca.

Tyrell Malacia wordt bij onze Noorderburen getipt als een potentiële international en het potentieel van de 21-jarige is alvast groter dan dat van Eduard Sobol. In vergelijking met de Oekraïner bij Club Brugge, en ook Fede Ricca, brengt Malacia bij Feyenoord meer offensieve impulsen waarin hij ook nog eens veel efficiënter is. Op het gebied van offensieve regelmaat was de Nederlander in de voorbije editie van de Eredivisie zelfs de derde best presterende linksachter, na Noussair Mazraoui (Ajax) en Gabriel Gudmundsson (FC Groningen).



In het offensieve spelbeeld maakt Tyrell Malacia een grotere impact dan Eduard Sobol, waar vaak te weinig echte dreiging vanuit gaat. Een groot gebrek dat Sobol vaak wordt toegeschreven zijn de centers voor het doel. De Oekraïner wordt vaak betrapt op slechte en weinig accurate voorzetten, waarmee hij in dat onderdeel tot de minst presterende linksachters behoort in de Jupiler Pro League. De voorzetten van Malacia waren bij Feyenoord bijvoorbeeld heel wat efficiënter – maar ook nog niet helemaal top.

VERDEDIGEND STATUS QUO

Tyrell Malacia beschikt als aanvallende linksachter over de juiste kwaliteiten om te kunnen doorgroeien naar een Europees subtopniveau. ’t Is niet voor niets dat enkele grote namen zoals Dick Advocaat en Johan Derksen het Club Brugge-target tippen als mogelijke Oranje-international. Malacia biedt tegenover Eduard Sobol en Fede Ricca een grotere offensieve surplus want hij is offensief regelmatiger, efficiënter, heeft meer diepgang, gaat meer dribbels aan én beschikt over een accuratere passing.



Daarnaast hoeft Tyrell Malacia op het defensief vlak niet onder te doen voor Eduard Sobol en Fede Ricca. De verdedigende prestaties van deze drie spelers zijn namelijk erg gelijkaardig. In Nederland heet Malacia een erg lastige verdediger te zijn voor zijn rechtstreekse tegenstanders. Onder meer Willem van Hanegem liet zich daarover erg lovend uit. “Zoals Malacia tackelt, dat zie ik graag. Ik schreef in een column al eens: alsof hij de veters uit je schoenen schopt, zó scherp”, aldus 'De Kromme' in het Algemeen Dagblad.

LEES OOK: Verhuurde JPL-spelers: Team van de Week én stunt tegen Real

Moet Club Sobol verkopen?

Meest recent

Barça strandt op zucht van remontada tegen Atletico

Atletico Madrid heeft zich dinsdagavond geplaatst voor de finale van de Copa del Rey. De 4-0-zege in ...

27
27
'Nieuwe ramp in de maak? Donkere wolken boven RWDM'

De voorbije jaren bleek de Challenger Pro League al een kerkhof, met het failliet van clubs als KV ...

17
17
'Kompany lacht tanden bloot na transferbeslissing Liverpool'

Bayern München kan een geweldig seizoen beleven. Het staat tien speeldagen voor het einde ruim ...

13
13
Harde conclusie: "Dat moet AA Gent in de zomer aantrekken"

De strijd om de Champions' Play-Off kreeg vorig weekend een nieuwe wending. AA Gent moest zijn zesde ...

31
31
Geen dubbel: PSV laat zich verrassen in halve finale beker

In Nederland stevent PSV af op een snelle landstitel, want in de Eredivisie hebben ze nu al ...

23
23
Defour heeft keiharde boodschap voor JPL-clubs

De reguliere competitie van de Jupiler Pro League nadert zijn ontknoping. Met nog drie speeldagen ...

41
41
'Garcia vloekt: Rode Duivel in topvorm valt uit'

De Rode Duivels trekken binnen enkele weken al naar de Verenigde Staten om zich er met een ministage ...

55
55
'Westerlo vult de kassa: monsterbod op komst'

KVC Westerlo is financieel wat aan het inbinden en de Kemphanen moeten met uitgaande transfers ...

60
60
'Knaltransfer Cercle Brugge: Bundesliga-club meldt zich'

Cercle Brugge verkoopt al jaren zeer goed en komende zomer gaan ze nog een miljoenentransfer ...

134
134
‘Anderlecht plant zomerknaller: JPL-topspits komt eraan’

Anderlecht kijkt al volop vooruit naar de zomermercato. In de JPL ligt één opvallend ...

468
468
Stayen barst uit zijn voegen: STVV brengt héél straf nieuws

STVV kende de afgelopen jaren al een stijging inzake toeschouwersaantallen. Dit seizoen is daar nog ...

131
131
Verhuurde JPL-spelers: Team van de Week én stunt tegen Real

In de Jupiler Pro League hebben weer heel wat spelers de competitie tijdelijk verlaten voor een ...

24
24
Lommel SK met ‘masterplan’: "Op bezoek bij Man City"

Lommel SK gaat terug weer meer naar zijn roots. De Limburgers willen de eigen jeugdopleiding weer ...

17
17
'Anderlecht zoekt centen: De Cat in etalage gezet?'

Wie de vacature moet komen invullen is voorlopig nog een vraagteken, maar vast staat alleszins dat ...

196
196
Money time in JPL: aanduidingen refs speeldag 28 bekend

Het einde van de reguliere competitie, en dus neemt de spanning overal zienderogen toe. De volgende ...

237
237
Oosting vloekt: Antwerp incasseert dubbele uppercut

Dankzij een 1-0 zege tegen STVV behoudt Antwerp een waterkansje op de Champions' Play-Offs, al ...

176
176
Vanhaezebrouck dropt bommetje: Raman terug naar Gent?

Dankzij een laat doelpunt van Benito Raman deed KV Mechelen zaterdag tegen Zulte Waregem een ...

439
439
Eddy Snelders verrast iedereen met ingrijpende beslissing

Eddy Snelders beheerst nu al enkele jaren het nieuws. De voormalig profvoetballer en analist kwam ...

255
255
Garcia glundert: wissel van de macht bij Rode Duivels?

Binnen precies 100 dagen begint het WK in de VS, Mexico en Canada. Voor de Rode Duivels betekent het ...

149
149
'Vuurwerk bij Club Brugge: toptargets zomer bekend'

Club Brugge gaat alweer een bijzonder lucratieve zomer tegemoet, want tal van goudhaantjes zijn ...

685
685
Wesley Sonck slaat de bal volledig mis: "Ik weet niks!"

Wesley Sonck kent het klappen van de zweep. Als ex-voetballer, Rode Duivel en vaste analist op ...

123
123
‘Kompany slaat op tafel bij Bayern: bom van 100 miljoen'

Vincent Kompany is aan een geweldig seizoen bezig bij Bayern München. De Belgische oefenmeester ...

152
152
Iraanse voetbalvrouwen met statement tijdens volkslied

Terwijl de situatie in Iran penibel is geworden na de escalatie van het militair conflict in het ...

50
50
Sor doet wenkbrauwen fronsen: beter dan Mbappé

KRC Genk wist afgelopen speeldag een geweldige zaak te doen in de strijd om een plek in de top 6. De ...

53
53
Vanhaezebrouck over titelstrijd: “Moeilijk voor hen”

De titelstrijd gaat dit seizoen tussen Union SG, Club Brugge en Sint-Truiden VV. Die laatstgenoemde ...

181
181

Meer sportnieuws