Exit Sobol: Club Brugge vindt droomtarget

door
Exit Sobol: Club Brugge vindt droomtarget

Club Brugge wil straks een linksachter aantrekken die een grotere meerwaarde kan leveren dan Eduard Sobol, de huidige titularis op die positie. Het recente transfertarget Tyrell Malacia beantwoordt alvast perfect aan dat vooropgestelde profiel. En dat is een groot probleem voor Sobol.


KNELPUNTPOSITIE

Club Brugge zoekt vers bloed. In de huidige zomermercato heeft de Belgische landskampioen nog geen enkele versterking aangetrokken, maar een eerste aanwinst zal niet lang meer op zich laten wachten. In de laatste weken wordt Blauw-Zwart alvast gelinkt aan Oussama Idrissi van Sevilla FC en Tyrell Malacia van Feyenoord. Beide zijn hoogwaardige profielen die een meerwaarde kunnen brengen in de huidige basisploeg en da’s exact waar Club Brugge naar zoekt.



Club Brugge speurt vooral naar versterking voor enkele knelpuntposities zoals die van linksachter. Daar was Eduard Sobol vorig seizoen de onbetwiste basisspeler met 2.061 competitieminuten (inclusief blessuretijd). Fede Ricca was zijn meer defensief ingestelde back-up met 949 competitieminuten (inclusief blessuretijd), maar zowel de Oekraïner als de Uruguayaan vallen toch te licht uit om Club Brugge naar een hoger sportief niveau te tillen. In België maar ook op het Europees voetbaltoneel.

SOBOL IS GEEN MATA

Club Brugge wil een kwaliteitsinjectie doorvoeren op de positie van linksachter en dat betekent vooral slecht nieuws voor basisspeler Eduard Sobol. De Oekraïense wingback deed het degelijk in zijn twee seizoenen bij de West-Vlamingen, maar stelselmatig werd het duidelijk dat Sobol niet beantwoordt aan hoge sportieve vereisten op Jan Breydel. Vorige seizoen stelden verschillende analisten en waarnemers, alsook de fans van Club Brugge, daarom hun bedenkingen over de meerwaarde van de 26-jarige.



Eduard Sobol is niet bepaald een dragende speler in de Brugse équipe, vooral omdat hij op het offensief vlak te weinig kan bijbrengen. Als linksachter is dat geen abnormale vaststelling, maar in het systeem en de visie van Philippe Clement moet een flankverdediger even goed kunnen verdedigen als aanvallen. In dat opzicht is de kloof tussen Clinton Mata en Sobol bijvoorbeeld érg groot. Te groot om de aansluiting te vinden met de Europese subtop.Waar Mata zijn team op defensief als offensief gebied grote diensten bewijst, blijft men in Brugge op hun honger zitten bij die betreffende meerwaarde van Sobol.

TE WEINIG VOOR EUROPA

In de Belgische competitie ondervindt Eduard Sobol geen al te grote moeilijkheden of problemen met het niveau, maar toch streeft men op Jan Breydel naar beter. In het vorige tussenseizoen klonk de vraag bijvoorbeeld al of Sobol zich wel staande zou kunnen houden op het niveau van de Champions League. In de laatste campagne van het Kampioenenbal viel Sobol bijvoorbeeld helemaal uit de toon in de belangrijke en beslissende groepswedstrijd tegen Lazio,

In minuut één tegen Lazio pakte Eduard Sobol al meteen een gele kaart, en dan wist iedereen dat het altijd een erg moeilijke avond zou worden voor de Oekraïner. Desondanks waagde Sobol zich vervolgens aan nog drie overtredingen – enkel Eder Balanta verrichte in Rome nog meer foutieve afstoppingen. De vierde te vermijden fout bleek uiteindelijk de fatale, een onnodige rode kaart was het gevolg. En bijgevolg ook de uitschakeling van Club in de Champions League.



Eduard Sobol liet zich duidelijk vangen door de sluwe en ervaren Italianen, en hij beleefde tegen Lazio zowat zijn slechtste wedstrijd in het shirt van Club Brugge. Ook al stelt Sobol zich telkens op en top professioneel op, hardwerkend en een teamplayer, op het sportieve niveau van het kampioenenbal komt hij toch nog iets te kort. En dat schrijven we overigens heus niet alleen op basis van zijn prestatie in Rome.

ENTER: MALACIA

De meerwaarde van de altijd hardwerkende en voorbeeldige Eudard Sobol ligt, net zoals van Fede Ricca, vooral in het defensieve compartiment. Maar de intrinsieke kwaliteiten om Club Brugge naar een hoger sportief niveau te tillen, die bezit hij niet meteen. Club Brugge hoopt die extra kwaliteitsinjectie wel te vinden op de transfermarkt en daarom heeft de huidige landskampioen onlangs Tyrell Malacia van Feyenoord geïdentificeerd. Hij zou een surplus moeten brengen tegenover Sobol en Fede Ricca.

Tyrell Malacia wordt bij onze Noorderburen getipt als een potentiële international en het potentieel van de 21-jarige is alvast groter dan dat van Eduard Sobol. In vergelijking met de Oekraïner bij Club Brugge, en ook Fede Ricca, brengt Malacia bij Feyenoord meer offensieve impulsen waarin hij ook nog eens veel efficiënter is. Op het gebied van offensieve regelmaat was de Nederlander in de voorbije editie van de Eredivisie zelfs de derde best presterende linksachter, na Noussair Mazraoui (Ajax) en Gabriel Gudmundsson (FC Groningen).



In het offensieve spelbeeld maakt Tyrell Malacia een grotere impact dan Eduard Sobol, waar vaak te weinig echte dreiging vanuit gaat. Een groot gebrek dat Sobol vaak wordt toegeschreven zijn de centers voor het doel. De Oekraïner wordt vaak betrapt op slechte en weinig accurate voorzetten, waarmee hij in dat onderdeel tot de minst presterende linksachters behoort in de Jupiler Pro League. De voorzetten van Malacia waren bij Feyenoord bijvoorbeeld heel wat efficiënter – maar ook nog niet helemaal top.

VERDEDIGEND STATUS QUO

Tyrell Malacia beschikt als aanvallende linksachter over de juiste kwaliteiten om te kunnen doorgroeien naar een Europees subtopniveau. ’t Is niet voor niets dat enkele grote namen zoals Dick Advocaat en Johan Derksen het Club Brugge-target tippen als mogelijke Oranje-international. Malacia biedt tegenover Eduard Sobol en Fede Ricca een grotere offensieve surplus want hij is offensief regelmatiger, efficiënter, heeft meer diepgang, gaat meer dribbels aan én beschikt over een accuratere passing.



Daarnaast hoeft Tyrell Malacia op het defensief vlak niet onder te doen voor Eduard Sobol en Fede Ricca. De verdedigende prestaties van deze drie spelers zijn namelijk erg gelijkaardig. In Nederland heet Malacia een erg lastige verdediger te zijn voor zijn rechtstreekse tegenstanders. Onder meer Willem van Hanegem liet zich daarover erg lovend uit. “Zoals Malacia tackelt, dat zie ik graag. Ik schreef in een column al eens: alsof hij de veters uit je schoenen schopt, zó scherp”, aldus 'De Kromme' in het Algemeen Dagblad.

LEES OOK: Eredivisie is hot: hoe Sterling zeker geen uitzondering is

Moet Club Sobol verkopen?

Meest recent

Garcia krijgt raad: "Spelverdeler à la Modric"

Binnen enkele weken blazen de Rode Duivels opnieuw verzamelen. Eind maart trekken ze naar de ...

13
13
Overname Standard: François brengt update

Op vier speeldagen van het einde is Standard nog steeds in de running voor de Champions' Play-Off. ...

40
40
Bob Peeters met verstomming geslagen en diep geraakt

SK Beveren zorgde afgelopen weekend voor een huzarenstukje door al in februari de promotie naar de ...

34
34
Keeperskwestie bij Genk? Hayen en Smets reageren

KRC Genk blijft zeer wisselvallig presteren. Na de pandoering tegen Standard van vorig weekend ...

135
135
Ex-Anderlecht-talent droomt van comeback

Met Nathan De Cat wist dit seizoen weer een product van Neerpede helemaal door te breken in de ...

164
164
Red Bull New York pakt uit met verrassende Belg

De laatste jaren slaagt de MLS er alsmaar vaker in om spelers uit Europa te lokken. Ook ...

13
13
‘Alarm bij Club Brugge: Mignolet-bom op springen’

Simon Mignolet ligt opnieuw zwaar onder vuur bij Club Brugge. Na zijn pijnlijke fout tegen ...

480
480
Ito slaat mea culpa: "Had niet mogen gebeuren"

KRC Genk is donderdagavond met de schrik vrijgekomen in de Europa League. Bijna vergooide het tegen ...

48
48
Taravel tot einde seizoen T1? Broer reageert duidelijk

Het is intussen bijna vier weken geleden dat Besnik Hasi ontslagen werd als trainer van Anderlecht. ...

129
129
'Union verliest Khalaili aan topclub uit Premier League'

Union pakte vorig seizoen de titel en ligt dit seizoen zelfs nog op koers voor de dubbel, want het ...

95
95
Hayen ging tekeer tegen spelers: "Het was best heftig"

KRC Genk zet zijn knappe Europese parcours verder en plaatste zich voor de achtste finales van de ...

255
255
Loting Europa League: zware dobber dreigt voor Genk

De tickets voor de 1/8ste finales van de Europese competities zijn verdeeld en er blijft nog ...

388
388
Zucht van opluchting: KRC Genk flikt het in verlengingen

KRC Genk heeft zich dan toch geplaatst voor de 1/8ste finales van de Europa League. Donderdagavond ...

177
177
UECL/UEL: AZ redt Nederlandse eer, 9 (!) Engelse clubs door

Donderdagavond worden de laatste tickets voor de 1/8ste finales van de Europa en Conference League ...

118
118
'Nieuwe topjob wenkt: grootmacht zet zinnen op Martinez'

Het Portugal van Roberto Martinez zakt komende zomer als één van de schaduwfavorieten ...

156
156
Ongelooflijk! Genk plots in nesten na monumentale blunder

KRC Genk ging donderdagavond op zoek naar zijn ticket voor de 1/8ste finales van de Europa League. ...

111
111
'Alle hens aan dek bij Club Brugge: zestal nu al grof wild'

Nu de Champions League-campagne erop zit, is het behalen van de 20ste landstitel uit de ...

292
292
UEL/UECL: Ngoy held bij Lille, Fiorentina voorkomt afgang

Donderdagavond worden de laatste tickets voor de 1/8ste finales van de Europa en Conference League ...

60
60
Belgisch goudhaantje voor PSV: contract tot 2030

Met Jorthy Mokio, Rayane Bounida en vooral Mika Godts, zijn er momenteel drie jonge Belgen die het ...

50
50
Winteraanwinst al spoorloos bij Anderlecht: oorzaak gekend

RSC Anderlecht beleefde een druk einde van de voorbije wintermercato. Zo nam men in extremis ...

806
806
Opstellingen Genk-Zagreb: Hayen kiest vervanger Karetsas

KRC Genk is de laatste overgebleven Belgische ploeg in Europa. De Limburgers hebben na de 1-3-zege ...

21
21
‘Taravel is genadeloos: Anderlecht-speler vernederd’

Jeremy Taravel maakt meteen een hard statement bij Anderlecht. Door Thorgan Hazard als valse negen ...

495
495
Boyata bekent kleur: "Of Vanaken mee zou kunnen bij Atlético?"

Club Brugge is er niet in geslaagd om zich voor het tweede jaar op rij te plaatsen voor de 1/8ste ...

258
258
Anderlecht terug? "Destijds werd dit niet getolereerd"

Nog vier speeldagen te gaan in de reguliere competitie en de strijd om de tickets voor de Champions' ...

424
424
Enorme uitdaging Beveren: "Heel ander verhaal dan 1B"

Het is amper eind februari en de eerste promovendus naar de Jupiler Pro League is al bekend. Zo is ...

249
249

Meer sportnieuws