Exit Sobol: Club Brugge vindt droomtarget

1479 stemmen
Exit Sobol: Club Brugge vindt droomtarget

Club Brugge wil straks een linksachter aantrekken die een grotere meerwaarde kan leveren dan Eduard Sobol, de huidige titularis op die positie. Het recente transfertarget Tyrell Malacia beantwoordt alvast perfect aan dat vooropgestelde profiel. En dat is een groot probleem voor Sobol.


KNELPUNTPOSITIE

Club Brugge zoekt vers bloed. In de huidige zomermercato heeft de Belgische landskampioen nog geen enkele versterking aangetrokken, maar een eerste aanwinst zal niet lang meer op zich laten wachten. In de laatste weken wordt Blauw-Zwart alvast gelinkt aan Oussama Idrissi van Sevilla FC en Tyrell Malacia van Feyenoord. Beide zijn hoogwaardige profielen die een meerwaarde kunnen brengen in de huidige basisploeg en da’s exact waar Club Brugge naar zoekt.



Club Brugge speurt vooral naar versterking voor enkele knelpuntposities zoals die van linksachter. Daar was Eduard Sobol vorig seizoen de onbetwiste basisspeler met 2.061 competitieminuten (inclusief blessuretijd). Fede Ricca was zijn meer defensief ingestelde back-up met 949 competitieminuten (inclusief blessuretijd), maar zowel de Oekraïner als de Uruguayaan vallen toch te licht uit om Club Brugge naar een hoger sportief niveau te tillen. In België maar ook op het Europees voetbaltoneel.

SOBOL IS GEEN MATA

Club Brugge wil een kwaliteitsinjectie doorvoeren op de positie van linksachter en dat betekent vooral slecht nieuws voor basisspeler Eduard Sobol. De Oekraïense wingback deed het degelijk in zijn twee seizoenen bij de West-Vlamingen, maar stelselmatig werd het duidelijk dat Sobol niet beantwoordt aan hoge sportieve vereisten op Jan Breydel. Vorige seizoen stelden verschillende analisten en waarnemers, alsook de fans van Club Brugge, daarom hun bedenkingen over de meerwaarde van de 26-jarige.



Eduard Sobol is niet bepaald een dragende speler in de Brugse équipe, vooral omdat hij op het offensief vlak te weinig kan bijbrengen. Als linksachter is dat geen abnormale vaststelling, maar in het systeem en de visie van Philippe Clement moet een flankverdediger even goed kunnen verdedigen als aanvallen. In dat opzicht is de kloof tussen Clinton Mata en Sobol bijvoorbeeld érg groot. Te groot om de aansluiting te vinden met de Europese subtop.Waar Mata zijn team op defensief als offensief gebied grote diensten bewijst, blijft men in Brugge op hun honger zitten bij die betreffende meerwaarde van Sobol.

TE WEINIG VOOR EUROPA

In de Belgische competitie ondervindt Eduard Sobol geen al te grote moeilijkheden of problemen met het niveau, maar toch streeft men op Jan Breydel naar beter. In het vorige tussenseizoen klonk de vraag bijvoorbeeld al of Sobol zich wel staande zou kunnen houden op het niveau van de Champions League. In de laatste campagne van het Kampioenenbal viel Sobol bijvoorbeeld helemaal uit de toon in de belangrijke en beslissende groepswedstrijd tegen Lazio,

In minuut één tegen Lazio pakte Eduard Sobol al meteen een gele kaart, en dan wist iedereen dat het altijd een erg moeilijke avond zou worden voor de Oekraïner. Desondanks waagde Sobol zich vervolgens aan nog drie overtredingen – enkel Eder Balanta verrichte in Rome nog meer foutieve afstoppingen. De vierde te vermijden fout bleek uiteindelijk de fatale, een onnodige rode kaart was het gevolg. En bijgevolg ook de uitschakeling van Club in de Champions League.



Eduard Sobol liet zich duidelijk vangen door de sluwe en ervaren Italianen, en hij beleefde tegen Lazio zowat zijn slechtste wedstrijd in het shirt van Club Brugge. Ook al stelt Sobol zich telkens op en top professioneel op, hardwerkend en een teamplayer, op het sportieve niveau van het kampioenenbal komt hij toch nog iets te kort. En dat schrijven we overigens heus niet alleen op basis van zijn prestatie in Rome.

ENTER: MALACIA

De meerwaarde van de altijd hardwerkende en voorbeeldige Eudard Sobol ligt, net zoals van Fede Ricca, vooral in het defensieve compartiment. Maar de intrinsieke kwaliteiten om Club Brugge naar een hoger sportief niveau te tillen, die bezit hij niet meteen. Club Brugge hoopt die extra kwaliteitsinjectie wel te vinden op de transfermarkt en daarom heeft de huidige landskampioen onlangs Tyrell Malacia van Feyenoord geïdentificeerd. Hij zou een surplus moeten brengen tegenover Sobol en Fede Ricca.

Tyrell Malacia wordt bij onze Noorderburen getipt als een potentiële international en het potentieel van de 21-jarige is alvast groter dan dat van Eduard Sobol. In vergelijking met de Oekraïner bij Club Brugge, en ook Fede Ricca, brengt Malacia bij Feyenoord meer offensieve impulsen waarin hij ook nog eens veel efficiënter is. Op het gebied van offensieve regelmaat was de Nederlander in de voorbije editie van de Eredivisie zelfs de derde best presterende linksachter, na Noussair Mazraoui (Ajax) en Gabriel Gudmundsson (FC Groningen).



In het offensieve spelbeeld maakt Tyrell Malacia een grotere impact dan Eduard Sobol, waar vaak te weinig echte dreiging vanuit gaat. Een groot gebrek dat Sobol vaak wordt toegeschreven zijn de centers voor het doel. De Oekraïner wordt vaak betrapt op slechte en weinig accurate voorzetten, waarmee hij in dat onderdeel tot de minst presterende linksachters behoort in de Jupiler Pro League. De voorzetten van Malacia waren bij Feyenoord bijvoorbeeld heel wat efficiënter – maar ook nog niet helemaal top.

VERDEDIGEND STATUS QUO

Tyrell Malacia beschikt als aanvallende linksachter over de juiste kwaliteiten om te kunnen doorgroeien naar een Europees subtopniveau. ’t Is niet voor niets dat enkele grote namen zoals Dick Advocaat en Johan Derksen het Club Brugge-target tippen als mogelijke Oranje-international. Malacia biedt tegenover Eduard Sobol en Fede Ricca een grotere offensieve surplus want hij is offensief regelmatiger, efficiënter, heeft meer diepgang, gaat meer dribbels aan én beschikt over een accuratere passing.



Daarnaast hoeft Tyrell Malacia op het defensief vlak niet onder te doen voor Eduard Sobol en Fede Ricca. De verdedigende prestaties van deze drie spelers zijn namelijk erg gelijkaardig. In Nederland heet Malacia een erg lastige verdediger te zijn voor zijn rechtstreekse tegenstanders. Onder meer Willem van Hanegem liet zich daarover erg lovend uit. “Zoals Malacia tackelt, dat zie ik graag. Ik schreef in een column al eens: alsof hij de veters uit je schoenen schopt, zó scherp”, aldus 'De Kromme' in het Algemeen Dagblad.

LEES OOK: Rigaux speelt open kaart over vertrek bij Club Brugge

Moet Club Sobol verkopen?

Meest recent

Lukaku neemt geen blad voor de mond: 'Hij was ideale bondscoach'

In een zeldzaam interview met 'Het Nieuwsblad' en 'La Dernière Heure', heeft Romelu Lukaku ...

14
14
Tzolis 'Player of the Season': opvallende namen in top 10

Maandagavond werd op de Pro League Awards de 'Player of the Season' in de Jupiler Pro League bekend ...

45
45
Vossen gewaarschuwd voor Vormer-stunt: "Doe het vooral niet"

Jelle Vossen kan plots voor een heel opvallend laatste hoofdstuk kiezen. Ruud Vormer droomt bij ...

220
220
'Anderlecht schakelt door: ervaren hoofdtrainer in aantocht'

Nu het seizoen erop zit, kan het echte werk beginnen bij RSC Anderlecht. Zo zal de sportieve leiding ...

232
232
Nieuwe trainer voor Union? Sterke man reageert

Union SG kan terugblikken op een geslaagd seizoen. De Brusselaars pakten de beker van België en ...

52
52
Club stinkend rijk: bijna 100 miljoen voor drie titelhelden

Het behalen van de 20ste landstitel werd maandag nog eens uitgebreid gevierd bij Club Brugge. Nu de ...

179
179
City-fans worden wild: Kompany-schok op afscheid Guardiola

In Manchester werd maandagavond groot feest gevierd. Zo werd Pep Guardiola in de bloemetjes gezet ...

115
115
'Sibierski verrast: Anderlecht all-in voor target Renard'

Het aantal bouwstenen in de huidige kleedkamer valt haast op één hand te tellen, en ...

212
212
'Transferitis bij Club Brugge: afwezige op titelviering'

Het feestje houdt maar niet op voor Club Brugge. Na de galawedstrijd tegen AA Gent stonden er ...

506
506
Profvoetballer van het Jaar: winnaar 2025/26 bekend

Bij het einde van het seizoen hoort traditiegetrouw uiteraard ook een awardshow om de smaakmakers ...

232
232
Pro League Awards: Club Brugge valt in de prijzen

Maandagavond vinden in Antwerpen de Pro League Awards plaats. Wie de hoofdvogel afschiet valt ...

146
146
Van Gucht doet opmerkelijke onthulling rond Blanka Vlasić

Ruben Van Gucht trekt andermaal alle aandacht naar zich toe. Terwijl hij binnenkort een dochter ...

376
376
Transferuitspraak Tzolis doet Club Brugge-fans dromen

Club Brugge werd maandagavond nog eens serieus in de bloemetjes gezet voor het behalen van de ...

318
318
Lardot fileert Play-Offs: slechts twéé arbitrage-fouten

De Play-Offs in de Jupiler Pro League zitten er sinds afgelopen weekend op. En dus kan ook de ...

203
203
Transfervuurwerk Anderlecht: Bornauw gooit kaarten open

RSC Anderlecht heeft zondag een punt gezet achter een toch wel teleurstellend seizoen. De ...

618
618
Drama Milan doet koppen rollen: Allegri én directie op straat

AC Milan heeft zondagavond op dramatische wijze naast een Champions League-ticket gegrepen. En dat ...

144
144
Topdoelman opvolger Mignolet: "Contract van twee jaar"

Club Brugge nam zondagavond op pakkende wijze afscheid van Simon Mignolet. De vraag is nu hoe de ...

1084
1084
Anderlecht ruikt JPL-stunt van 6 miljoen: “Wat een beer”

Anderlecht zoekt deze zomer naar meer slagkracht in de aanval en komt uit bij een opvallende naam ...

655
655
‘KV Mechelen baalt: onheilspellende toekomstvisie’

KV Mechelen was euforisch nadat het een ticket voor de Champions Play-Offs wist te bemachtigen. ...

411
411
Conte zet Napoli-voorzitter stevig op zijn plek na clash

Het rommelde dit seizoen ferm bij Napoli. Vorig seizoen won Antonio Conte de Scudetto, maar dit ...

116
116
Deze Duivels starten nú al WK-kamp: nieuws over Lukaku

Het seizoen is in de meeste competities voorbij en ook in België zijn de Play-Offs afgelopen. ...

94
94
‘STVV krijgt klappen met leegloop: zes sterkhouders weg’

Sint-Truiden VV kende een ongelooflijk seizoen en mag volgend seizoen Play-Offs van de Europa League ...

427
427
Wouter Vrancken wéér getipt bij zoekend Anderlecht

Wouter Vrancken neemt afscheid bij Sint-Truiden VV. De succescoach loodste de Kanaries naar een ...

425
425
‘Code rood op Bosuil: Overmars grijpt hard in bij Antwerp’

Royal Antwerp FC kende een desastreus seizoen. Europees voetbal werd wéér niet gehaald ...

581
581
Weldra buitenlandse investeerders bij Hasselt?

De Challenger Pro League zal tevreden zijn dat Sporting Hasselt volgend seizoen in de reeks speelt. ...

152
152

Meer sportnieuws