Exit Sobol: Club Brugge vindt droomtarget

door
Exit Sobol: Club Brugge vindt droomtarget

Club Brugge wil straks een linksachter aantrekken die een grotere meerwaarde kan leveren dan Eduard Sobol, de huidige titularis op die positie. Het recente transfertarget Tyrell Malacia beantwoordt alvast perfect aan dat vooropgestelde profiel. En dat is een groot probleem voor Sobol.


KNELPUNTPOSITIE

Club Brugge zoekt vers bloed. In de huidige zomermercato heeft de Belgische landskampioen nog geen enkele versterking aangetrokken, maar een eerste aanwinst zal niet lang meer op zich laten wachten. In de laatste weken wordt Blauw-Zwart alvast gelinkt aan Oussama Idrissi van Sevilla FC en Tyrell Malacia van Feyenoord. Beide zijn hoogwaardige profielen die een meerwaarde kunnen brengen in de huidige basisploeg en da’s exact waar Club Brugge naar zoekt.



Club Brugge speurt vooral naar versterking voor enkele knelpuntposities zoals die van linksachter. Daar was Eduard Sobol vorig seizoen de onbetwiste basisspeler met 2.061 competitieminuten (inclusief blessuretijd). Fede Ricca was zijn meer defensief ingestelde back-up met 949 competitieminuten (inclusief blessuretijd), maar zowel de Oekraïner als de Uruguayaan vallen toch te licht uit om Club Brugge naar een hoger sportief niveau te tillen. In België maar ook op het Europees voetbaltoneel.

SOBOL IS GEEN MATA

Club Brugge wil een kwaliteitsinjectie doorvoeren op de positie van linksachter en dat betekent vooral slecht nieuws voor basisspeler Eduard Sobol. De Oekraïense wingback deed het degelijk in zijn twee seizoenen bij de West-Vlamingen, maar stelselmatig werd het duidelijk dat Sobol niet beantwoordt aan hoge sportieve vereisten op Jan Breydel. Vorige seizoen stelden verschillende analisten en waarnemers, alsook de fans van Club Brugge, daarom hun bedenkingen over de meerwaarde van de 26-jarige.



Eduard Sobol is niet bepaald een dragende speler in de Brugse équipe, vooral omdat hij op het offensief vlak te weinig kan bijbrengen. Als linksachter is dat geen abnormale vaststelling, maar in het systeem en de visie van Philippe Clement moet een flankverdediger even goed kunnen verdedigen als aanvallen. In dat opzicht is de kloof tussen Clinton Mata en Sobol bijvoorbeeld érg groot. Te groot om de aansluiting te vinden met de Europese subtop.Waar Mata zijn team op defensief als offensief gebied grote diensten bewijst, blijft men in Brugge op hun honger zitten bij die betreffende meerwaarde van Sobol.

TE WEINIG VOOR EUROPA

In de Belgische competitie ondervindt Eduard Sobol geen al te grote moeilijkheden of problemen met het niveau, maar toch streeft men op Jan Breydel naar beter. In het vorige tussenseizoen klonk de vraag bijvoorbeeld al of Sobol zich wel staande zou kunnen houden op het niveau van de Champions League. In de laatste campagne van het Kampioenenbal viel Sobol bijvoorbeeld helemaal uit de toon in de belangrijke en beslissende groepswedstrijd tegen Lazio,

In minuut één tegen Lazio pakte Eduard Sobol al meteen een gele kaart, en dan wist iedereen dat het altijd een erg moeilijke avond zou worden voor de Oekraïner. Desondanks waagde Sobol zich vervolgens aan nog drie overtredingen – enkel Eder Balanta verrichte in Rome nog meer foutieve afstoppingen. De vierde te vermijden fout bleek uiteindelijk de fatale, een onnodige rode kaart was het gevolg. En bijgevolg ook de uitschakeling van Club in de Champions League.



Eduard Sobol liet zich duidelijk vangen door de sluwe en ervaren Italianen, en hij beleefde tegen Lazio zowat zijn slechtste wedstrijd in het shirt van Club Brugge. Ook al stelt Sobol zich telkens op en top professioneel op, hardwerkend en een teamplayer, op het sportieve niveau van het kampioenenbal komt hij toch nog iets te kort. En dat schrijven we overigens heus niet alleen op basis van zijn prestatie in Rome.

ENTER: MALACIA

De meerwaarde van de altijd hardwerkende en voorbeeldige Eudard Sobol ligt, net zoals van Fede Ricca, vooral in het defensieve compartiment. Maar de intrinsieke kwaliteiten om Club Brugge naar een hoger sportief niveau te tillen, die bezit hij niet meteen. Club Brugge hoopt die extra kwaliteitsinjectie wel te vinden op de transfermarkt en daarom heeft de huidige landskampioen onlangs Tyrell Malacia van Feyenoord geïdentificeerd. Hij zou een surplus moeten brengen tegenover Sobol en Fede Ricca.

Tyrell Malacia wordt bij onze Noorderburen getipt als een potentiële international en het potentieel van de 21-jarige is alvast groter dan dat van Eduard Sobol. In vergelijking met de Oekraïner bij Club Brugge, en ook Fede Ricca, brengt Malacia bij Feyenoord meer offensieve impulsen waarin hij ook nog eens veel efficiënter is. Op het gebied van offensieve regelmaat was de Nederlander in de voorbije editie van de Eredivisie zelfs de derde best presterende linksachter, na Noussair Mazraoui (Ajax) en Gabriel Gudmundsson (FC Groningen).



In het offensieve spelbeeld maakt Tyrell Malacia een grotere impact dan Eduard Sobol, waar vaak te weinig echte dreiging vanuit gaat. Een groot gebrek dat Sobol vaak wordt toegeschreven zijn de centers voor het doel. De Oekraïner wordt vaak betrapt op slechte en weinig accurate voorzetten, waarmee hij in dat onderdeel tot de minst presterende linksachters behoort in de Jupiler Pro League. De voorzetten van Malacia waren bij Feyenoord bijvoorbeeld heel wat efficiënter – maar ook nog niet helemaal top.

VERDEDIGEND STATUS QUO

Tyrell Malacia beschikt als aanvallende linksachter over de juiste kwaliteiten om te kunnen doorgroeien naar een Europees subtopniveau. ’t Is niet voor niets dat enkele grote namen zoals Dick Advocaat en Johan Derksen het Club Brugge-target tippen als mogelijke Oranje-international. Malacia biedt tegenover Eduard Sobol en Fede Ricca een grotere offensieve surplus want hij is offensief regelmatiger, efficiënter, heeft meer diepgang, gaat meer dribbels aan én beschikt over een accuratere passing.



Daarnaast hoeft Tyrell Malacia op het defensief vlak niet onder te doen voor Eduard Sobol en Fede Ricca. De verdedigende prestaties van deze drie spelers zijn namelijk erg gelijkaardig. In Nederland heet Malacia een erg lastige verdediger te zijn voor zijn rechtstreekse tegenstanders. Onder meer Willem van Hanegem liet zich daarover erg lovend uit. “Zoals Malacia tackelt, dat zie ik graag. Ik schreef in een column al eens: alsof hij de veters uit je schoenen schopt, zó scherp”, aldus 'De Kromme' in het Algemeen Dagblad.

LEES OOK: 'Club Brugge informeert bij Standard voor transfer'

Moet Club Sobol verkopen?

Meest recent

Poppen aan het dansen: Real kookt over na UCL-uitschakeling

Het is Real Madrid dan toch niet gelukt om zich te plaatsen voor de halve finales van de Champions ...

4
4
POLL: wie wint de Champions League 2026?

De kaarten in de Champions League zijn geschud, de kwartfinales zijn gespeeld. Twee heerlijke ...

56
56
Roer compleet om bij Antwerp? "Moment is aangebroken"

Antwerp FC is uiterst tegenvallend aan de Europe Play-Offs begonnen. De Great Old ging in zijn ...

70
70
UCL: Bayern nekt Real na ZINDERENDE clash, ook Arsenal door

Bayern München heeft zich geplaatst voor de halve finales van de Champions League na een ...

77
77
Vanaken onomwonden: "Wat Union meer heeft dan Club?"

De spanning in de Champions' Play-Offs neemt in de komende dagen gevoelig toe. Aanstaande zondag ...

160
160
Degradatie-climax: beslissing Play-Downs op speeldag 3?

Toen waren ze nog met twee. Afgelopen weekend wisten ook Zulte Waregem en Cercle Brugge zich te ...

217
217
Radja begrijpt niets van Anderlecht: "Alsof ze kampioen zijn"

RSC Anderlecht speelde afgelopen zondag wederom geen goede wedstrijd, maar boekte uiteindelijk wel ...

137
137
'Gevolgen na UCL-kater: toptransfer Barça in stroomversnelling'

FC Barcelona is er dan toch niet in geslaagd om een nieuwe remontada te bewerkstelligen en sneuvelde ...

65
65
Sensatie in München: Neuer gruwelijk in de fout, Bayern reageert meteen

Woensdagavond worden in de Champions League de laatste tickets voor de halve finales uitgedeeld. ...

36
36
"Zeer raar" - uitspraak Hayen roept vragen op bij Genk

KRC Genk verspeelde afgelopen weekend de leidersplaats in de Europe Play-Offs na een flauwe ...

498
498
Eerste clash Union-Club Brugge: titelfavoriet aangeduid

Komend weekend is het zover, dan staat de eerste grote titelclash in de Champions' Play-Offs op het ...

351
351
Club Brugge staat perplex: Onyedika‑deal hakt er hard in

Club Brugge wil Raphael Onyedika langer vastleggen, maar dat dossier ligt minder rustig dan het op ...

585
585
'Anderlecht bidt: op deze voorwaarde miljoenen voor Vazquez'

Anderlecht heeft in de zomer heel wat werk voor de boeg om de ploeg te versterken. Daarvoor zullen ...

342
342
Beloftenquota blijft beroeren: advocaat wijst op bizar gevolg

Er was de voorbije maanden heel wat te doen over de nakende competitiehervorming in de Jupiler Pro ...

105
105
'Nieuwe domper dreigt voor STVV'

STVV begon aan de Champions' Play-Off als een outsider voor de titel, want het had slechts een ...

116
116
'Anderlecht schrikt: prijskaartje Lukaku bekend'

Het lijkt er stilaan op dat Romelu Lukaku en Napoli helemaal met elkaar op ramkoers liggen. De ...

425
425
Titelkoorts bij Club: Leko benoemt waar de sleutel ligt

Club Brugge heeft de komende weken nog maar één doel: Union nog van de koppositie ...

163
163
'Anderlecht baalt en loopt nog miljoenen mis'

Voor Anderlecht beloven het zeer drukke maanden te worden. De club is nog steeds op zoek naar een ...

261
261
Braziliaanse legende doet straffe uitspraak over Preud'homme

Op zijn 67ste is Michel Preud'homme intussen al enkele jaren uit de voetbalwereld verdwenen, na een ...

111
111
Club Brugge met straf nieuws: "Alle records verbroken"

Club Brugge hoopt binnen een zestal weken een enorm feest te bouwen. Ze hopen dit de landstitel te ...

270
270
Red Flames balen: "Toch mogen we het zo niet bekijken"

De Red Flames speelden 1-1 gelijk in en tegen Schotland. Dat is een goed resultaat, maar de ...

22
22
'Club Brugge incasseert domper: sterkhouder heeft transfer beet'

Club Brugge zal komende zomer héél wat sterkhouders de club zien verlaten. De ...

473
473
Lukaku niet mee naar het WK? Leekens oordeelt

Rudi Garcia zit toch met de handen in het haar. Loïs Openda speelt bijna niet meer bij Juventus ...

199
199
Kompany vol lof: "Kan één van de besten ter wereld worden"

Gaat Vincent Kompany met Bayern München vanavond Real Madrid uitschakelen? Bayern begint alvast ...

72
72
'Anderlecht baalt enorm: Verschaeren weigerde miljoenensom'

Yari Verschaeren is uitstekend begonnen aan de Play-Offs. Als invaller was hij goed voor een assist ...

582
582

Meer sportnieuws