'Anderlecht & Club Brugge vissen achter het net'

door
'Anderlecht & Club Brugge vissen achter het net'

Een paar dagen voor de Supercup tegen Genk blijft het bij Club Brugge wachten op de eerste zomeraanwinst. Nochtans kan de landskampioen op een aantal posities wel wat vers bloed gebruiken. Een nieuwe linksachter staat hoog op het verlanglijstje, en ook hoger op de flank mag er gerust nog wat bij. De voorbije maanden werd Blauw-Zwart dan ook al gelinkt aan diverse wingers.


Daar mag nu de naam van Liel Abada bij, een 19-jarige Israëliër die in zijn thuisland geboekstaafd staat als een groot talent. De voorbije twee seizoenen was de kleine flankaanvaller goed voor 20 doelpunten en 10 assists bij Maccabi Petah Tikva, dat in de tussentijd van de tweede naar de hoogste afdeling promoveerde. Volgens lokale media heeft Abada, die in juni zijn debuut bij de nationale ploeg mocht vieren, zo de aandacht van diverse ploegen in Europa getrokken.

Vooral vanuit Frankrijk heerst flink wat interesse, maar verder worden ook Olympiakos en Club Brugge genoemd. Een transfer lijkt alvast in de maak, want in afwachting van een akkoord legde hij in Israël reeds zijn medische testen af. Vervolgens reisde Abada, wiens marktwaarde op drie miljoen wordt geschat, af naar Frankrijk om er met de diverse gegadigden te onderhandelen. De verwachting is dat hij en zijn huidige werkgever de knoop nadien snel zullen doorhakken.

UPDATE 16u30
Kort nadat de interesse van Club Brugge in Abada uitlekte, bleek plots dat ook Anderlecht op de loer lag. Meer nog: Paars-Wit zou al een bod van vier miljoen hebben uitgebracht. Het ziet er echter naar uit dat beide Belgische topclubs achter het net vissen voor de beloftevolle winger. Volgens het Israëlische medium One staat die namelijk op het punt om in Schotland zijn kribbel te zetten bij Celtic, in de laatste update eveneens reeds genoemd als gegadigde. De deal, bemiddeld door de ook in ons land bekende makelaar Dudu Dahan, zou nog binnen de 24 uur beklonken worden. Naar verluidt legt Celtic een viertal miljoen op tafel, een gelijkaardig bod dus als dat van Anderlecht.

LEES OOK: ‘Transferstrijd De Cat barst los: monstersom Anderlecht’

Waar had Abada volgens u het best gepast?

Meest recent

Aanduidingen refs Croky Cup & speeldag 17 bekend

De komende dagen staat achtereenvolgens de achtste finale van de Croky Cup en speeldag 17 in de ...

12
12
Frisse wind bij Antwerp: Oosting warmt Bosuil al op

Antwerp boekte afgelopen zondag een deugddoende 0-1 zege op het veld van Club Brugge. Onder het ...

62
62
'Club Brugge lanceert winteroffensief: toptarget bekend'

Na de 0-1 nederlaag tegen Antwerp luidt de algemene consensus dat Club Brugge voorin nood heeft aan ...

252
252
Jan Boskamp trekt hard besluit: "Zo lang het nog duurt"

Ex-voetballer, trainer en topanalist Jan Boskamp heeft een bijzonder zware periode achter de rug. De ...

60
60
‘Transferstrijd De Cat barst los: monstersom Anderlecht’

Nathan De Cat is dit seizoen volledig doorgebroken bij RSC Anderlecht. Op 17-jarige leeftijd is de ...

288
288
Beerschot brult straffe ambities: “Dat is het hoofddoel”

Beerschot degradeerde afgelopen seizoen van de Jupiler Pro League naar de Challenger Pro League. De ...

89
89
Deschacht snapt niets van Anderlecht: “Zo moe van"

RSC Anderlecht was de grote winnaar van de afgelopen speeldag. Paars-Wit won met het kleinste ...

154
154
Anderlecht boven: Kompany en De Cat maken kans op prijs

De genomineerden voor het sportgala op zondag 14 januari in Schelle zijn bekendgemaakt door Gazet ...

125
125
Straffe comeback: zingende ref blaast iedereen omver

Een bekende scheidsrechter uit Nederland had nooit gedacht dat één zondagmiddag zijn ...

16
16
‘Toekomst Saelemaekers bekend: Duivel maakt knaller’

Alexis Saelemaekers maakte de overstap van RSC Anderlecht naar AC Milan, maar de afgelopen seizoenen ...

113
113
Sonck roept ferme waarschuwing naar Anderlecht

RSC Anderlecht won vorige speeldag van Union SG. Het was al een tijdje geleden dat Paars-Wit de ...

308
308
Standard komt met statement over kandidaat-investeerders

Standard Luik is nog steeds op zoek naar nieuwe investeerders. De afgelopen dagen kwam nieuws naar ...

126
126
Parys stampt na op DAZN: Pro League doet deur dicht

De oorlog tussen DAZN en de Pro League gaat verder. Het tv-contract werd stopgezet door het ...

559
559
Filip Joos doet erg opvallende Anderlecht-uitspraak

RSC Anderlecht wist vorige speeldag rivaal en competitieleider Union SG opzij te zetten in de ...

181
181
Toby Alderweireld richt verrassende boodschap aan De Wever

Toby Alderweireld zit allesbehalve stil sinds zijn afscheid van het voetbal. De man die Antwerp naar ...

195
195
Oosting krijgt meteen grote verrassing bij Antwerp

Royal Antwerp FC won vorige speeldag in het Jan Breydelstadion van Club Brugge. Na het ontslag van ...

228
228
Nucleaire ontploffing: oorlog Brys en Eto’o gaat verder

De oorlog tussen Marc Brys en Samuel Eto’o bij Kameroen is al een tijdje aan de gang. Die ...

132
132
KV Mechelen zorgt voor enorme rel: speler in shock

KV Mechelen heeft met Mauro Lenaerts al een eerste wintertransfer binnen. De aanvaller komt in ...

340
340
Anderlecht-fans verbazen met boycot: al derde keer

RSC Anderlecht heeft de afgelopen weken vertrouwen getankt. In de competitie werd leider Union SG ...

205
205
Paul Gheysens trekt fel van leer: "Ik ben geen gek!"

Het zijn woelige tijden voor Paul Gheysens. Zijn bedrijf Ghelamco verkeert al enige tijd in woelig ...

266
266
TRANSFERUURTJE: ‘Dubbelslag Club Brugge, Anderlecht verrast’

De zomermercato zit er al een tijdje op, maar de winterse transferperiode komt er weldra alweer aan. ...

376
376
‘Drastische VAR-veranderingen op komst: nieuwe regels'

De intrede van de videoref heeft het voetbal enorm veranderd en er lijken nog drastische ...

260
260
'Dure zaak' voor Club Brugge: plannen wintermercato

Club Brugge kreeg afgelopen speeldag in de Jupiler Pro League een ferme klap in het gezicht. Tegen ...

450
450
Anderlecht, Genk en Standard balen: spelers vertrekken

Naar goede gewoonte wordt tijdens de winterperiode de Afrika Cup afgewerkt. Op 21 december start het ...

189
189
Rode Duivels houden hart vast: WK-boycot door Trump

De loting voor het WK 2026 in de Verenigde Staten, Mexico en Canada staat voor de deur. De Rode ...

199
199

Meer sportnieuws