'Anderlecht & Club Brugge vissen achter het net'

521 stemmen
'Anderlecht & Club Brugge vissen achter het net'

Een paar dagen voor de Supercup tegen Genk blijft het bij Club Brugge wachten op de eerste zomeraanwinst. Nochtans kan de landskampioen op een aantal posities wel wat vers bloed gebruiken. Een nieuwe linksachter staat hoog op het verlanglijstje, en ook hoger op de flank mag er gerust nog wat bij. De voorbije maanden werd Blauw-Zwart dan ook al gelinkt aan diverse wingers.


Daar mag nu de naam van Liel Abada bij, een 19-jarige Israëliër die in zijn thuisland geboekstaafd staat als een groot talent. De voorbije twee seizoenen was de kleine flankaanvaller goed voor 20 doelpunten en 10 assists bij Maccabi Petah Tikva, dat in de tussentijd van de tweede naar de hoogste afdeling promoveerde. Volgens lokale media heeft Abada, die in juni zijn debuut bij de nationale ploeg mocht vieren, zo de aandacht van diverse ploegen in Europa getrokken.

Vooral vanuit Frankrijk heerst flink wat interesse, maar verder worden ook Olympiakos en Club Brugge genoemd. Een transfer lijkt alvast in de maak, want in afwachting van een akkoord legde hij in Israël reeds zijn medische testen af. Vervolgens reisde Abada, wiens marktwaarde op drie miljoen wordt geschat, af naar Frankrijk om er met de diverse gegadigden te onderhandelen. De verwachting is dat hij en zijn huidige werkgever de knoop nadien snel zullen doorhakken.

UPDATE 16u30
Kort nadat de interesse van Club Brugge in Abada uitlekte, bleek plots dat ook Anderlecht op de loer lag. Meer nog: Paars-Wit zou al een bod van vier miljoen hebben uitgebracht. Het ziet er echter naar uit dat beide Belgische topclubs achter het net vissen voor de beloftevolle winger. Volgens het Israëlische medium One staat die namelijk op het punt om in Schotland zijn kribbel te zetten bij Celtic, in de laatste update eveneens reeds genoemd als gegadigde. De deal, bemiddeld door de ook in ons land bekende makelaar Dudu Dahan, zou nog binnen de 24 uur beklonken worden. Naar verluidt legt Celtic een viertal miljoen op tafel, een gelijkaardig bod dus als dat van Anderlecht.

LEES OOK: 'Transfer krijgt vorm: De Cat krijgt interessant voorstel'

Waar had Abada volgens u het best gepast?

Meest recent

Vanaken-schok tegen Egypte? "Best mogelijke combinatie"

Bondscoach Rudi Garcia wou op zijn persbabbel daags voor de match niet in zijn kaarten laten kijken. ...

0
0
Egypte waarschuwt voor vier Duivels: "Vergeet hem niet"

De WK-stress bereikt stilaan een hoogtepunt, het aftellen is nu ook echt begonnen. Maandagavond ...

35
35
Theate of Mechele in basis? Albert hakt knoop al door

De Rode Duivels kruisen maandagavond in Seattle de degens met Egypte. Voor de eerste groepsmatch op ...

33
33
"Niet moeien": Doku krijgt duidelijke reactie op 'bevallingsverlof'

Jérémy Doku moet dit WK dé blinkvanger worden bij de Rode Duivels. Maar door ...

177
177
Rode Duivels krijgen al eerste mokerslag voor WK-opener

Nog voor de WK-opener krijgen de Rode Duivels al een stevige waarschuwing. België wordt overal ...

220
220
Valse start Oranje: grote zondebok krijgt natie over zich heen

Voor Nederland is het WK 2026 met een valse noot van start gegaan. Tegen Japan gaf Oranje in de ...

133
133
Bibberen voor Belgen: databureaus voorspellen clash met Egypte

Maandagavond trappen de Rode Duivels hun WK-campagne op gang. In Seattle vormt Egypte dan de ...

583
583
Opstelling België-Egypte: Garcia stelt één Duivel diep teleur

Het wachten is eindelijk voorbij, maandagavond trappen de Rode Duivels hun campagne op het WK 2026 ...

455
455
Ecuador vervloekt lat bij zege Ivoorkust, Zweden haalt fors uit

Ivoorkust heeft maandagnacht een gouden zaak gedaan op het WK. De Oranje Olifanten wonnen in ...

101
101
Domper voor Oranje: Eredivisie-speler bezorgt Japan nog punt

Er vielen op de eerste dagen van het WK al enkele verrassingen te noteren en ook Nederland heeft ...

85
85
Garcia verklapt één ding over opstelling Rode Duivels

Maandagavond is het eindelijk zover: dan beginnen de Rode Duivels aan hun WK. Om 21u Belgische tijd ...

147
147
'Transferbom in Italië: schoktransfer De Bruyne'

Zijn focus zal nu volledig liggen op het WK met de Rode Duivels, maar in de aanloop naar het ...

173
173
'Done deal: Rigaux haalt eerste Belg naar Feyenoord'

Na het einde van het seizoen trok Dévy Rigaux na maar liefst zeventien jaar de deur bij Club ...

81
81
Spaans bondscoach brengt Yamal-update voor openingsmatch

Niet alleen voor de Rode Duivels, maar ook voor Spanje begint maandag het WK. La Roja geldt als de ...

24
24
'Kompany krijgt zijn zin: Bayern akkoord voor topaanwinst'

Bayern München was afgelopen seizoen oppermachtig in Duitsland en pakte de dubbel, met ...

75
75
Doku: "Alleen op dat vlak is Yamal beter dan ik"

De Rode Duivels beginnen straks na een goede voorbereiding met zeer veel vertrouwen aan het WK. Als ...

117
117
'Club Brugge vindt oplossing voor banneling'

Bij Club Brugge staan er de komende weken en maanden nog heel wat transfers op til, zowel aan ...

373
373
Rode Duivel leeft plots helemaal weer op in Bundesliga

Na het mislukte WK 2022 drong zich een generatiewissel op bij de Rode Duivels, maar die liep niet ...

71
71
Duitsland schrikt even, maar boekt alsnog monsterscore

Duitsland opende zijn WK met een match tegen Curaçao. Kregen we een zeer vlotte overwinning ...

34
34
Oranje-fans zorgen voor dolle taferelen in Dallas

Nederland speelt vanavond om 22u tegen Japan. De match gaat door in het Amerikaanse Dallas en de ...

53
53
Nachtmerrie voor Duivels: Doku dreigt cruciaal duel te missen

Jérémy Doku is de beste veldspeler van de Rode Duivels. De flankaanvaller zit echter ...

368
368
'Nederlandse topclub legt bod neer voor De Busser'

Jari De Busser kende topjaren bij Go Ahead Eagles. De Belgische doelman wil komende zomer graag een ...

43
43
Sporting Hasselt verrast met transfer bij KRC Genk

Sporting Hasselt speelt komend seizoen in de Jupiler Pro League. De Limburgse club was al heel ...

210
210
'Dure verdediger op radar Belgische clubs'

De Belgische ploegen in de Jupiler en Challenger Pro League speuren rond naar versterking. Onze ...

134
134
'Club Brugge in heftig transfergevecht: bod van 7 miljoen'

Club Brugge zag inmiddels al verschillende spelers vertrekken en er zitten nog meer uitgaande deals ...

717
717

Meer sportnieuws