'Anderlecht & Club Brugge vissen achter het net'

521 stemmen
'Anderlecht & Club Brugge vissen achter het net'

Een paar dagen voor de Supercup tegen Genk blijft het bij Club Brugge wachten op de eerste zomeraanwinst. Nochtans kan de landskampioen op een aantal posities wel wat vers bloed gebruiken. Een nieuwe linksachter staat hoog op het verlanglijstje, en ook hoger op de flank mag er gerust nog wat bij. De voorbije maanden werd Blauw-Zwart dan ook al gelinkt aan diverse wingers.


Daar mag nu de naam van Liel Abada bij, een 19-jarige Israëliër die in zijn thuisland geboekstaafd staat als een groot talent. De voorbije twee seizoenen was de kleine flankaanvaller goed voor 20 doelpunten en 10 assists bij Maccabi Petah Tikva, dat in de tussentijd van de tweede naar de hoogste afdeling promoveerde. Volgens lokale media heeft Abada, die in juni zijn debuut bij de nationale ploeg mocht vieren, zo de aandacht van diverse ploegen in Europa getrokken.

Vooral vanuit Frankrijk heerst flink wat interesse, maar verder worden ook Olympiakos en Club Brugge genoemd. Een transfer lijkt alvast in de maak, want in afwachting van een akkoord legde hij in Israël reeds zijn medische testen af. Vervolgens reisde Abada, wiens marktwaarde op drie miljoen wordt geschat, af naar Frankrijk om er met de diverse gegadigden te onderhandelen. De verwachting is dat hij en zijn huidige werkgever de knoop nadien snel zullen doorhakken.

UPDATE 16u30
Kort nadat de interesse van Club Brugge in Abada uitlekte, bleek plots dat ook Anderlecht op de loer lag. Meer nog: Paars-Wit zou al een bod van vier miljoen hebben uitgebracht. Het ziet er echter naar uit dat beide Belgische topclubs achter het net vissen voor de beloftevolle winger. Volgens het Israëlische medium One staat die namelijk op het punt om in Schotland zijn kribbel te zetten bij Celtic, in de laatste update eveneens reeds genoemd als gegadigde. De deal, bemiddeld door de ook in ons land bekende makelaar Dudu Dahan, zou nog binnen de 24 uur beklonken worden. Naar verluidt legt Celtic een viertal miljoen op tafel, een gelijkaardig bod dus als dat van Anderlecht.

LEES OOK: Stankovic komt met laatste boodschap aan Club-fans

Waar had Abada volgens u het best gepast?

Meest recent

Oranje op WK: tussen hoop en vrees bij Van der Vaart & co

Nederland trekt met ambitie naar het WK, maar er zijn toch ook veel twijfels. Oranje heeft niet meer ...

15
15
'Topclub wil uitpakken met komst De Ketelaere'

Gaat Charles De Ketelaere komend seizoen van club veranderen? Het zou zomaar kunnen. De speler van ...

59
59
Advocaat haalt wéér zeer stevig uit naar Rigaux

Dévy Rigaux wordt stevig aangepakt in Nederland. Het ontslag van Robin van Persie bij ...

92
92
'Anderlecht heeft eerste wintertransfer nu al beet'

RSC Anderlecht gaat zich de komende weken en maanden flink roeren op de transfermarkt. De ...

154
154
Garcia hakt knoop door: wissel in de basisploeg

De Rode Duivels vertrekken vandaag naar de Verenigde Staten en één speler gaat met een ...

181
181
'Standard hoopt op buitenlands geld: vier dossiers hangende'

Standard zoekt geld, net zoals elke andere Belgische club. Dat moet komen via uitgaande transfers. ...

117
117
Hein voorspelt: "Hij gaat geweldig WK spelen bij Duivels"

De Rode Duivels reizen maandag af naar hun WK-basiskamp in Seattle. Aan motivatie om er een goed ...

121
121
Vandenbempt en Van der Elst onthullen: WK-verhaal zindert na

Peter Vandenbempt en Franky Van der Elst hebben in aanloop naar het WK in de Verenigde Staten een ...

55
55
'Club Brugge beeft: bliksemvertrek Tresoldi plots concreet'

Dat Club Brugge verschillende belangrijke krachten zal verliezen in het tussenseizoen staat buiten ...

460
460
Pérez herverkozen: Mourinho en dríé topaanwinsten naar Real

De voorzittersverkiezingen hebben dan toch geen verrassing opgeleverd bij Real Madrid. Zoals ...

102
102
Partner Ngoy gezocht: "Mechele of Theate? Kies voor hem"

Met zijn sterke voorbereidingscampagne lijkt Nathan Ngoy een basisplaats te hebben afgedwongen bij ...

311
311
Garcia maakt van Lukaku plots weer een probleem

De discussie rond Romelu Lukaku is plots veel groter dan nodig. Niet door zijn goal tegen ...

350
350
'Trainersbom Anderlecht: Sibierski praat met bekend gezicht'

Binnen een tweetal weken begint RSC Anderlecht al aan de voorbereiding op het nieuwe seizoen. ...

922
922
'Premier League davert: Arsenal haalt uit op mercato'

Arsenal FC heeft een puik seizoen achter de rug en kroonde zich voor het eerst sinds 2004 tot Engels ...

133
133
'Vierde grote vertrekker Club Brugge: Tottenham meldt zich'

Terwijl het wachten is op de eerste grote zomeraanwinst, zag Club Brugge inmiddels wel al een ...

671
671
L'Equipe ziet X-factor bij Duivels: "Hij was monsterlijk"

De Rode Duivels reizen maandag met een gerust gemoed af richting het WK. In hun laatste ...

199
199
'Vrancken in de running voor buitenlandse topjob'

Wouter Vrancken werd dit seizoen verkozen tot Trainer van het Jaar in de Jupiler Pro League. Dat was ...

196
196
Vanhaezebrouck doet straffe voorspelling over Rode Duivels

De Rode Duivels hebben zaterdag een serieus statement gemaakt in hun uitzwaaiwedstrijd voor het WK. ...

345
345
Nipte opsteker voor Kroatië, blessurezorgen bij Marokko

Binnen vier dagen gaat het WK van start en dus werken vele landen nog een laatste ...

101
101
Farce rond U23-teams in 1B krijgt weer nieuwe wending

Het voorbije jaar was er heel wat te doen rond het quotum voor U23-teams in de Challenger Pro ...

531
531
Belgische U17 bestolen? "Ik weet niet of het strafschop was"

De Jonge Duivels hebben zondag op tragische wijze naast de Europese titel bij de U17 gegrepen. Ze ...

215
215
'Rigaux haalt meteen Belgische coach naar Feyenoord'

Dévy Rigaux is nog maar net aan de slag gegaan als sportief directeur bij Feyenoord, maar ...

301
301
'Transferdroom Real Madrid meteen aan diggelen geslagen'

Zondagavond werd Florentino Perez herverkozen tot voorzitter van Real Madrid. Dat betekent dat we in ...

164
164
Deense dokter komt met update na nieuw Eriksen-drama

De voetbalwereld werd zondagavond flink opgeschrikt. De oefeninterland tussen Denemarken en ...

222
222
Belgische U17 geen Europees kampioen na penaltythriller

De U17 van België speelden vanavond de finale van het EK tegen Italië. Konden de jonge ...

120
120

Meer sportnieuws