'Anderlecht & Club Brugge vissen achter het net'

521 stemmen
'Anderlecht & Club Brugge vissen achter het net'

Een paar dagen voor de Supercup tegen Genk blijft het bij Club Brugge wachten op de eerste zomeraanwinst. Nochtans kan de landskampioen op een aantal posities wel wat vers bloed gebruiken. Een nieuwe linksachter staat hoog op het verlanglijstje, en ook hoger op de flank mag er gerust nog wat bij. De voorbije maanden werd Blauw-Zwart dan ook al gelinkt aan diverse wingers.


Daar mag nu de naam van Liel Abada bij, een 19-jarige Israëliër die in zijn thuisland geboekstaafd staat als een groot talent. De voorbije twee seizoenen was de kleine flankaanvaller goed voor 20 doelpunten en 10 assists bij Maccabi Petah Tikva, dat in de tussentijd van de tweede naar de hoogste afdeling promoveerde. Volgens lokale media heeft Abada, die in juni zijn debuut bij de nationale ploeg mocht vieren, zo de aandacht van diverse ploegen in Europa getrokken.

Vooral vanuit Frankrijk heerst flink wat interesse, maar verder worden ook Olympiakos en Club Brugge genoemd. Een transfer lijkt alvast in de maak, want in afwachting van een akkoord legde hij in Israël reeds zijn medische testen af. Vervolgens reisde Abada, wiens marktwaarde op drie miljoen wordt geschat, af naar Frankrijk om er met de diverse gegadigden te onderhandelen. De verwachting is dat hij en zijn huidige werkgever de knoop nadien snel zullen doorhakken.

UPDATE 16u30
Kort nadat de interesse van Club Brugge in Abada uitlekte, bleek plots dat ook Anderlecht op de loer lag. Meer nog: Paars-Wit zou al een bod van vier miljoen hebben uitgebracht. Het ziet er echter naar uit dat beide Belgische topclubs achter het net vissen voor de beloftevolle winger. Volgens het Israëlische medium One staat die namelijk op het punt om in Schotland zijn kribbel te zetten bij Celtic, in de laatste update eveneens reeds genoemd als gegadigde. De deal, bemiddeld door de ook in ons land bekende makelaar Dudu Dahan, zou nog binnen de 24 uur beklonken worden. Naar verluidt legt Celtic een viertal miljoen op tafel, een gelijkaardig bod dus als dat van Anderlecht.

LEES OOK: Sibierski onthult dé factor in transferbeleid Anderlecht

Waar had Abada volgens u het best gepast?

Meest recent

De Vlieger ziet struikelblok voor Europese druk KAA Gent

KAA Gent moet nog vol aan de bak om nog kans te maken op Europees voetbal. Op de slotpseeldag van de ...

0
0
Senne Lammens hoort plots groot nieuws bij Man Utd

Senne Lammens maakte de overstap van Royal Antwerp FC naar Manchester United en heeft in Engeland al ...

7
7
'Tzolis en Fernandez-Pardo verwikkeld in transferstrijd'

Rudi Garcia wist een wit konijn uit zijn hoed te toveren voor de WK-selectie van de Rode Duivels. ...

33
33
Cercle legt straf plan op tafel: véél transfers op til

Komend weekend valt het doek over het seizoen in de Jupiler Pro League. Voor Cercle Brugge zit de ...

25
25
Leko haalt zijn gram: "Een zege voor het voetbal"

De 20ste landstitel zal de komende dagen nog duchtig gevierd worden bij Club Brugge. Het was er ...

38
38
Sibierski onthult dé factor in transferbeleid Anderlecht

Anderlecht zet zondag een punt achter zijn seizoen met een derby tegen Union. Daarin staat niets ...

252
252
De bevestiging: Guardiola kondigt afscheid bij Man City aan

In Engeland komt er een einde aan een tijdperk. Na maanden van geruchten kwam vrijdagmiddag immers ...

83
83
Vandenbempt ziet groot gevaar na nieuwe titel Club

Het doek is donderdagavond gevallen over de titelstrijd in de Jupiler Pro League. Op de voorlaatste ...

196
196
TRANSFERUURTJE: 'Leegloop bij Club, Genk verliest El Ouahdi'

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

91
91
Vanaken slaat op tafel na titel: WK-boodschap voor Garcia

Hans Vanaken is alwéér de grote man bij Club Brugge. De middenvelder was dit seizoen ...

216
216
Engeland ontploft: Tuchel laat sterren thuis en slaat terug

Het WK is nog niet begonnen of er is al een grote rel in Engeland. Eerder kwam het nieuws al naar ...

127
127
Mechele verrast Club Brugge met straffe toekomsttaal

Club Brugge is kampioen na een zenuwslopend einde van speeldag 39. Blauw-Zwart speelde 2-2 gelijk ...

298
298
Roef verbaast met duidelijke belofte aan KAA Gent-fans

KAA Gent speelde 0-0 gelijk tegen Union SG en staat op de vijfde plek in de Champions Play-Offs. De ...

175
175
Godts clasht zwaar in Nederland: scheldtirade en géén hand

Mika Godts kende een ongelooflijk seizoen bij Ajax. De buitenspeler was de grote man in een minder ...

140
140
Vandenbempt snoeihard na ontknoping Play-Offs

Club Brugge is kampioen. Blauw-Zwart kan een tweede ster naast het logo zetten na een ongelooflijke ...

402
402
Vrancken over toptransfer: "Hij is de volgende"

STVV is al een tijdje zeker van de derde plaats en dus gaat de riem er bij de Kanaries al een beetje ...

128
128
Na titel meteen eerste vertrekker bevestigd bij Club Brugge

Bij Club Brugge zullen ze vrijdagochtend wakker geworden zijn met stevige katers, want de landstitel ...

303
303
'Bom in Engeland: Tuchel laat 3 vedetten uit WK-selectie'

Ten laatste op 2 juni moeten alle WK-selecties bekend gemaakt worden, maar de meeste landen hakken ...

129
129
Emotionele Verhaeghe: "Hij is de beste Club-speler ooit"

Club Brugge legde zichzelf de voorbije maanden heel wat druk op, want het moest absoluut kampioen ...

290
290
Union reageert sportief na titel van Club Brugge

De titelstrijd werd donderdagavond definitief beslecht. Union koesterde al geen hoop meer na de ...

236
236
'Anderlecht mengt zich in strijd voor gegeerde winger'

Anderlecht heeft zich donderdag verzekerd van de vierde plaats en het bijhorende ticket voor de ...

323
323
Nieuw pijnlijk Kanga-moment: De Mil geeft verklaring

De voorbije weken zat het er al bovenarms op tussen Wilfried Kanga en de fans van AA Gent. De soap ...

128
128
Smetje op titelviering: rellen in stadion in Mechelen

De titelstrijd is donderdagavond in een beslissende plooi gevallen. Doordat Union punten liet liggen ...

253
253
Kampioenenfeest slaat om: horrorscenario treft Club Brugge

Club Brugge kan eindelijk de landstitel vieren, maar lang zal dat feest niet duren. De titel is ...

1304
1304
Verschaeren geeft hint over toekomst: "90% zeker"

Anderlecht heeft zich donderdagavond verzekerd van de vierde plaats met een zege tegen STVV, maar de ...

563
563

Meer sportnieuws