'Anderlecht & Club Brugge vissen achter het net'

521
'Anderlecht & Club Brugge vissen achter het net'

Een paar dagen voor de Supercup tegen Genk blijft het bij Club Brugge wachten op de eerste zomeraanwinst. Nochtans kan de landskampioen op een aantal posities wel wat vers bloed gebruiken. Een nieuwe linksachter staat hoog op het verlanglijstje, en ook hoger op de flank mag er gerust nog wat bij. De voorbije maanden werd Blauw-Zwart dan ook al gelinkt aan diverse wingers.


Daar mag nu de naam van Liel Abada bij, een 19-jarige Israëliër die in zijn thuisland geboekstaafd staat als een groot talent. De voorbije twee seizoenen was de kleine flankaanvaller goed voor 20 doelpunten en 10 assists bij Maccabi Petah Tikva, dat in de tussentijd van de tweede naar de hoogste afdeling promoveerde. Volgens lokale media heeft Abada, die in juni zijn debuut bij de nationale ploeg mocht vieren, zo de aandacht van diverse ploegen in Europa getrokken.

Vooral vanuit Frankrijk heerst flink wat interesse, maar verder worden ook Olympiakos en Club Brugge genoemd. Een transfer lijkt alvast in de maak, want in afwachting van een akkoord legde hij in Israël reeds zijn medische testen af. Vervolgens reisde Abada, wiens marktwaarde op drie miljoen wordt geschat, af naar Frankrijk om er met de diverse gegadigden te onderhandelen. De verwachting is dat hij en zijn huidige werkgever de knoop nadien snel zullen doorhakken.

UPDATE 16u30
Kort nadat de interesse van Club Brugge in Abada uitlekte, bleek plots dat ook Anderlecht op de loer lag. Meer nog: Paars-Wit zou al een bod van vier miljoen hebben uitgebracht. Het ziet er echter naar uit dat beide Belgische topclubs achter het net vissen voor de beloftevolle winger. Volgens het Israëlische medium One staat die namelijk op het punt om in Schotland zijn kribbel te zetten bij Celtic, in de laatste update eveneens reeds genoemd als gegadigde. De deal, bemiddeld door de ook in ons land bekende makelaar Dudu Dahan, zou nog binnen de 24 uur beklonken worden. Naar verluidt legt Celtic een viertal miljoen op tafel, een gelijkaardig bod dus als dat van Anderlecht.

LEES OOK: Bornauw, Club en WK U17: Bruno reageert op hete hangijzers

Waar had Abada volgens u het best gepast?

Meest recent

Onverwachte Club Brugge-uitblinker staat op: "Bijzonder"

Club Brugge heeft een nieuwe stunt verwezenlijkt in de League Phase van de Champions League. Op het ...

20
20
Club Brugge zorgt voor nieuwe CL-stunt op PSV

Club Brugge zet de straffe vorm in de Champions League verder. Na eerdere zeges tegen Internazionale ...

75
75
KV Kortijk schiet zichzelf ferm in de voet tegen KV Mechelen

KV Mechelen en KV Kortrijk werkten een inhaalmatch af tijdens een Europese midweek. Storm Austen ...

19
19
"Haal hem!" - X ontploft nadat Tresoldi wéér scoort

Er staat dit seizoen geen maat meer op Nicolo Tresoldi. De Duitse spits kroonde zich vorig seizoen ...

140
140
Spitsendilemma Gent: De Mil reikt oplossing aan

AA Gent won zijn openingswedstrijd in de Conference League wel nog van Aarhus, maar ging twee weken ...

60
60
De Roover geeft aan wat er fout liep bij STVV

STVV begon zeer fraai aan zijn avontuur in de Conference League, want na zeges tegen Iberia en FC ...

18
18
Vervanger Lukaku velt Liverpool, Real komt met schrik vrij

In de eerste wedstrijden van woensdagavond in de Champions League hebben we bijna meteen twee stunts ...

23
23
Van de Perre spreekt klare taal over Rode Duivels

In de komende dagen zal Mark van Bommel bekend maken welke Rode Duivels hij selecteert voor het ...

16
16
Geen rotatie bij Club: Leko komt met verklaring

Club Brugge hoopt straks tegen PSV weer een knap resultaat neer te zetten, nadat het in zijn laatste ...

24
24
Leko kiest verwachte elf, ook geen verrassingen bij PSV

Om 21u is Club Brugge weer aan zet in de Champions League. Na de knappe zes op zes tegen Inter en ...

45
45
'Wéér duel België-Marokko: doorslaggevende factor bekend'

De voorbije jaren zaten België en Marokko elkaar al regelmatig in de haren in de strijd om jong ...

86
86
Union verbaast Spanje: "Eén van beste teams die we al tegenkwamen"

Donderdag is ook Union weer aan zet in de Europa League. De Brusselaars zijn daarin tot dusver ...

69
69
Mokerslag Standard: aanvoerder maandenlang out?

Na de Europese week gaat de focus vrijdag meteen weer op de Jupiler Pro League, voor de laatste keer ...

51
51
Boodschap voor Van Bommel: "Rode Duivels blijven doel"

Anderlecht neemt het donderdag om 18u45 in zijn vierde wedstrijd in de league phase van de Europa ...

23
23
Milkon verrast iedereen met nieuwe club

De laatste jaren krijgen alsmaar meer jonge trainers hun kans in het Belgische voetbal, zij het met ...

23
23
Bormans speelt open kaart over Europese ambitie Union

Donderdag wordt alweer een drukke dag voor de Belgische teams in Europa. Ook Union moet dan opnieuw ...

30
30
Bornauw, Club en WK U17: Bruno reageert op hete hangijzers

Donderdag moet Anderlecht alweer aan de bak, want dan komt op de vierde speeldag in de Europa League ...

116
116
Ronaldo deelt hartverscheurend bericht na tragedie in Spanje

Cristiano Ronaldo speelde een groot stuk van zijn carrière in Spanje, uiteraard bij Real ...

39
39
Leko gelooft het zelf niet: Verhaeghe ruikt ongeziene stunt

Ivan Leko trapt bij Club Brugge bewust op de rem. Na de 3-4 tegen Inter gooit iedereen met ...

234
234
Geen goed voorteken voor Club: NXT verliest in slot van PSV

Club Brugge gaat om 21u op zoek naar zijn derde opeenvolgende overwinning in de Champions League. ...

105
105
Degryse voorspelt enorm spektakel bij Club Brugge

Club Brugge staat om 21u voor zijn vierde opdracht in de league phase van de Champions League. Het ...

208
208
Trainerscarousel: nieuwe coach Debast, Schreuder profiteert

November blijkt nu al de maand van de trainerswissels te worden. In de Jupiler Pro League sneuvelden ...

78
78
Relatie Van Gucht en Charlotte Van Looy onder druk?

Charlotte Van Looy doet een opvallende bekentenis over haar relatie met Ruben Van Gucht. Achter de ...

67
67
'Mislukte' transfers bij Club: Preud'homme weerlegt kritiek

Bij Club Brugge zijn ze alweer uitstekend aan het seizoen begonnen, met een 27 op 30 in de Jupiler ...

243
243
'Union haalt opgelucht adem: Bondsparket heeft genade'

Het blijven zeer drukke weken voor Union. Donderdag moet het in de Europa League op bezoek bij Celta ...

60
60

Meer sportnieuws