De vijf revelaties van het EK, met één Belg

door
De vijf revelaties van het EK, met één Belg

Het EK is voorbij. Italië is Europees kampioen. Tijdens de afgelopen maand zagen we veel spelers schitteren, maar ook heel wat van hen teleurstellen. We selecteerden de vijf grootste revelaties. 

Jérémy Doku: Hij kreeg pas tegen Finland zijn kans en presteerde sterk. Martinez gebruikte hem te weinig naar onze mening. Tegen Italië was hij de beste aanvaller van België en hij kreeg veel lof van de wereldpers. Doku wordt de volgende ster van het Belgische voetbal, dat staat nu al vast. 

Denzel Dumfries: Jawadde, wat een EK. De rechtsachter speelde vier matchen op een zeer hoog niveau. Hij scoorde ook twee keer. Geen enkele rechtsachter had zo een impact op het spel bij zijn land. Hij zal PSV verlaten voor een grotere club. 



Mikkel Damsgaard: De jonge aanvallende middenvelder toonde zich als de ideale vervanger voor Eriksen. Loopvermogen, inzicht, technisch vermogen… De Deen heeft het allemaal. Zijn wereldgoal tegen Engeland was de mooiste vrije trap van het EK. 

Pedri: De Spanjaard is amper 18 jaar. Wat een talent. De klasse druipt er vanaf en FC Barcelona gaat er nog jaren plezier aan beleven. Pedri was één van de beste middenvelders op dit EK en vooral tegen Italië speelde hij op een buitenaards niveau. Hij werd dan ook terecht verkozen tot 'Talent van het EK 2020'.

Patrick Schick: Geen enkele spits had, naast misschien Ronaldo, met zijn doelpunten zo een impact op de resultaten van zijn ploeg. Schick scoorde vijf keer en mede daardoor kon Tsjechië iedereen verrassen met een plaats in de kwartfinales.

CR

LEES OOK: Jan Boskamp luidt alarmklok: "Het moet nu stoppen!"

Wie was voor jou de grootste revelatie?

Meest recent

'Antwerp all-in: Gheysens geeft Overmars groen licht'

Antwerp vreest om Gyrano Kerk, Vincent Janssen en Zeno Van den Bosch gratis te verliezen, maar zij ...

96
96
'Kink in de kabel: recorddeal Club Brugge valt in duigen'

Afgelopen zomer rinkelde de kassa als nooit tevoren bij Club Brugge, waar een aantal goudhaantjes ...

176
176
'Antwerp verrast en houdt speler wél aan boord'

Edit article ...

99
99
'STVV haalt opgelucht adem: smaakmaker niet weg'

STVV is zonder twijfel dé sensatie van de eerste helft van het seizoen in de Jupiler Pro ...

92
92
'Anderlecht onderhandelt: transfer Fredberg vertrekt'

Bij RSC Anderlecht willen ze heel wat spelers van de hand gaan doen deze mercato. Mogelijk gaat een ...

255
255
Zulte Waregem krijgt twee enorme dompers te verwerken

Zulte Waregem kent een goed seizoen in de Jupiler Pro League. Essevee verloor zijn laatste match van ...

58
58
'Na AA Gent volgende JPL-topclub in de markt voor Yow'

Griffin Yow is bezig aan zijn laatste weken/maanden in België. De Amerikaanse aanvallende ...

136
136
Anderlecht wil twee keer toeslaan in één pittig dossier

De tijd begint stilaan te dringen bij Anderlecht. Vanaf heden kunnen een aantal spelers zoals Yari ...

461
461
Cercle Brugge baalt: dan toch geen miljoenendeal?

Cercle Brugge is een vereniging die alle jaren voor meerdere miljoenen euro’s moet verkopen. ...

141
141
‘Anderlecht ruikt stunttransfer: ex-JPL-ster met megaloon'

Alsof er één ding is waar Anderlecht géén zin in heeft, dan is het nog ...

293
293
KRC Genk verrast compleet met terugkeer oude bekende

Verrassend nieuws uit Genk. Daar gaan de Limburgers twee wissels doorvoeren bij de A-ploeg en bij ...

492
492
Transfer Benteke: deze negen opties werden niets

Christian Benteke tekende bij Al-Wahda. Daar zal hij de laatste jaren van zijn loopbaan doorbrengen ...

182
182
Romano kondigt volgende 'stunttransfer' Union SG aan

Union SG gaat eerstdaags een volgende speler voorstellen. Volgens transfergoeroe Fabrizio Romano ...

100
100
Felle kritiek van Dedecker zet vrouwenvoetbal in brand

Traditiegetrouw blikt Het Nieuwsblad aan het einde van het jaar terug met een uitgebreid interview ...

167
167
'Alarmerende geluiden omtrent Victor Boniface'

Victor Boniface was een sensatie in de Jupiler Pro League. De aanvaller deed het zeer goed en ...

148
148
'AA Gent vergroot opties: verrassende aanwinst in zicht'

AA Gent is op zoek naar versterking, maar ze moeten ook spelers van de hand gaan doen. Er duikt een ...

410
410
'Westerlo schakelt door: sensatie trekt naar de Kempen'

KVC Westerlo schakelt een versnelling hoger op de transfermarkt. Ze halen weldra een speler weg bij ...

73
73
'Pech voor Anderlecht: Renard vist achter het net'

RSC Anderlecht gaat een drukke wintermercato tegemoet, zowel op uitgaand als inkomend vlak. ...

194
194
'Overmars draait overuren: Antwerp op zucht van topdeals'

Antwerp stevent af op een leegloop van jewelste, want op de Bosuil lopen volgende zomer een resem ...

749
749
'Club Brugge loopt blauwtje: knaltransfer van de baan?'

Mits een exit van Joel Ordonez lijkt vers bloed achterin evenmin een overbodige luxe voor Club ...

676
676
'Done deal: Westerlo bezorgt Anderlecht fikse kater'

Met de doorbraak van Nathan De Cat doet Neerpede zijn reputatie als kweekvijver van talent weer alle ...

367
367
'Grote kuis bij Antwerp: Overmars hakt knopen door'

Antwerp gaat tijdens de wintermercato op zoek naar vers bloed, maar Marc Overmars moet zich ook ...

615
615
Vanhaezebrouck steekt lofzang af over unieke wereldtopper

Na een rijkgevulde trainerscarrière heeft Hein Vanhaezebrouck zijn plek gevonden aan de ...

194
194
‘Stem Guardiola zindert: Anderlecht-samenwerking lonkt’

Pep Guardiola is nu al een legende bij Manchester City. De Spaanse oefenmeester zette de club ...

421
421
‘Update monsterdeal Ordonez: Club kruist vingers’

Joel Ordonez stond afgelopen zomer al dicht bij een knaltransfer naar Olympique Marseille, maar ...

647
647

Meer sportnieuws