De vijf grootste ontgoochelingen van het EK, met één Belg

1286 stemmen
De vijf grootste ontgoochelingen van het EK, met één Belg

Het EK is voorbij. Italië is Europees kampioen. Tijdens de afgelopen maand zagen we veel spelers schitteren, maar ook heel wat van hen teleurstellen. We selecteerden de vijf grootste teleurstellingen. 

Kylian Mbappé: De aalvlugge aanvaller werd aanzien als de beste speler op dit EK. Maakte dat op geen enkel moment waar. Geen enkel doelpunt of assist. Tot overmaat van ramp miste hij ook de beslissende penalty tegen Zwitserland, waardoor Frankrijk al in de 1/8ste finales uit het EK lag. 

Youri Tielemans: Hij was voor het EK in topvorm, net als Yannick Carrasco. Die stelde ook teleur. Tielemans moest de Belgen bij de hand nemen door de afwezigheid van jongens als Eden Hazard, Axel Witsel en Kevin De Bruyne. Dat lukte van geen meter. Tielemans speelde een pover EK en haalde enkel een beter niveau met Witsel en De Bruyne weer in de ploeg. 



Memphis Depay: De enige aanvaller van ‘topniveau’ bij Nederland. Daar zagen we niets van terug op EURO 2020. Depay scoorde twee keer en leverde één assist, maar zijn algemene niveau was matig. In Nederland hadden ze veel meer verwacht van de nieuwe aanvaller van FC Barcelona. 

Bruno Fernandes: Een smaakmaker bij Manchester United, een onzichtbare speler bij Portugal. De aanvallende middenvelder presteerde bijzonder matig. Hij verdween ook naar de bank en zijn invalbeurten waren ook pover. Bij Portugal heeft Fernandes het nog altijd moeilijk om zijn niveau vanuit Engeland te halen. 

Leroy Sané: De snelle flankaanvaller ging er met Duitsland uit in de 1/8ste finales. Sané haalde geen enkele wedstrijd een goed niveau. We zagen hoekschoppen, voorzetten en dribbels die helemaal de mist in gingen. Nul goals en nul assist was de balans.

CR

LEES OOK: Portugal wint 'rood duel', wereldgoal bij de VS

Wie was de grootste teleurstelling?

Meest recent

'Club wrijft zich in handen: tweede grootmacht wil Ordoñez'

Bij Club Brugge lijken ze deze zomer het vertrek van heel wat smaakmakers te moeten vrezen. Na ...

28
28
KV Kortrijk zwaait clubicoon na decennia uit

KV Kortrijk keert straks na een jaartje afwezigheid weer terug in de Jupiler Pro League, nadat het ...

19
19
'Westerlo krijgt eerste miljoenenbid binnen'

Westerlo wist de voorbije jaren al de nodige zeer winstgevende transfers te doen. De Kemphanen ...

19
19
Boeckx slachtoffert Theate tegen Egypte: opvallende reden

Donderdag is het zover: dan gaat het WK 2026 eindelijk van start. De Rode Duivels moeten wel nog wat ...

97
97
TRANSFERUURTJE: 'Strijd om Khalaili en Tzolis barst los'

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

113
113
'Khalaili geeft jawoord: Union neemt standpunt in'

Union staat alweer voor een drukke transferzomer. Na opnieuw een sterk seizoen met bekerwinst, een ...

60
60
'Opmerkelijke naam sluit aan bij Rode Duivels'

De Rode Duivels zijn intussen goed aangekomen in de Verenigde Staten en zijn er volop begonnen aan ...

70
70
'Keita met toptransfer ploegmaat van Rode Duivel'

Rudi Garcia mocht slechts 26 Rode Duivels meenemen naar het WK en dus moest hij heel wat spelers ...

61
61
Maccabi Tel Aviv verrast met Belgische TD

Toch wel opvallend Belgische transfernieuws. Maccabi Tel Aviv uit Israël heeft een Belgische ...

35
35
Conceição onthult: “Ik kreeg aanbieding uit België”

Sergio Conceição is momenteel een clubloze trainer. De Portugees hoopt weldra ergens ...

142
142
'Cercle Brugge informeert naar goalgetter'

Cercle Brugge gaat op zoek naar een nieuwe spits. Dante Vanzeir verliet de club en Steve Ngoura is ...

54
54
'Niet Genk, maar Union strikt ervaren international'

Union SG is momenteel de meest actieve Belgische club op de transfermarkt. Ze gaan de komende ...

244
244
Openen JPL-topclubs weldra gesprekken met Jorge Mendes?

Gaan de Belgische topclubs een poging wagen om een voormalige smaakmaker uit de Jupiler Pro League ...

104
104
Van Gucht laat Kat Kerkhofs in shock: Relatie met BV?

Ruben Van Gucht heeft opnieuw voor gespreksstof gezorgd. In de podcast ‘Achter De ...

224
224
'Miljoenendeal Charleroi, spits verlaat Westerlo'

Het WK loert om de hoek, maar het is duidelijk dat de transfermolen ook stilaan op gang begint te ...

33
33
'KRC Genk helemaal los: officieel bod op nieuwe spits'

KRC Genk is volop bezig met het vormen van zijn selectie voor volgend seizoen. Met Jeppe Erenbjerg ...

299
299
Soap loopt spuigaten uit: Atlético maakt Real compleet belachelijk

In het Spaanse voetbal gaat momenteel niet enkel het wereldkampioenschap over de tongen. Zo bedaart ...

188
188
De Cat naar Europese grootmacht: straffe prognose L'Equipe

RSC Anderlecht werkt momenteel aan de komst van een nieuwe trainer, maar er liggen nog veel meer ...

934
934
'Nationale recordtransfer Tzolis: Club krijgt geweldig nieuws'

De kans is groot dat Club Brugge deze zomer het nationale transferrecord op scherp zal zetten. ...

1202
1202
Garcia duwt Doku in de problemen: 'Hier komt miserie van’

Garcia maakt Doku nu wel heel belangrijk. Dat is logisch, want hij is misschien de gevaarlijkste ...

405
405
'City verwent opvolger Guardiola met nieuwe sterspeler'

Manchester City is begonnen aan het post-Pep Guardiola tijdperk. Voorlopig is het nog even wachten ...

194
194
KBVB leert lesje: Garcia ontvangt cruciaal toekomstnieuws

Rudi Garcia staat voor zijn eerste grote toernooi als bondscoach van België. Of daar nog een ...

261
261
Schrikken bij Duivels: grote smaakmaker staakt training

De Rode Duivels hebben een geslaagde oversteek van de Atlantische Oceaan gemaakt. Inmiddels werd ...

213
213
Argentijnen vieren in laatste WK-test: Messi scoort meteen

Daags voor de openingsmatch voor het WK, werken de deelnemende landen hun laatste oefenwedstrijden ...

64
64
'Theate naar Engeland, 4 clubs in running voor Khalaili'

Het lijkt door het WK een transferzomer op twee snelheden te gaan worden. De meeste clubs beginnen ...

169
169

Meer sportnieuws