Club Brugge krijgt unieke buitenkans met Idrissi

1163
Club Brugge krijgt unieke buitenkans met Idrissi

Het is nog wachten op de eerste inkomende transfer bij Club Brugge maar ondertussen worden er verschillende targets gelinkt aan de Belgische landskampioen. Tyrell Malacia (Feyenoord) en Oussama Idrissi (Sevilla FC) zijn momenteel de meest concreet genoemde namen bij Club Brugge. Hoewel Idrissi vorig seizoen enigszins 'flopte' op uitleenbasis bij Ajax, vooral door zijn weinig aantal speelminuten, was zijn sportieve inbreng er best wel indrukwekkend.


SEVILLA IN DUBIO 

Van concrete onderhandelingen is er (nog) geen sprake, maar Club Brugge denkt daadwerkelijk aan Oussama Idrissi om hun aanvalslinie te versterken. Het was de Nederlandse krant de Telegraaf die enkele dagen voor het eerst gewag maakte van de Brugse interesse en ondertussen werd dit bericht ook bevestigd door verschillende Belgische kranten. Er wordt evenwel nog niet meteen witte rook verwacht in het dossier-Idrissi want voorlopig is het water tussen Club Brugge en Sevilla FC, waar Idrissi nog tot en met 2025 onder contract staat, nog te diep.



In Andalusië wil men geen overhaaste beslissingen nemen over de toekomst van Oussama Idrissi. De zevenvoudige Marokkaanse international was in de zomer van 2020 een dure transfer, want Sevilla maakte toen maar liefst twaalf miljoen euro over aan AZ Alkmaar. Idrissi raakte in zijn eerste seizoen bij Sevilla amper aan 24 (!) competitieminuten, onder meer door een fysieke achterstand wegens een buikspierblessure. Door die verzachtende omstandigheid willen de Spanjaarden Idrissi nog respijt geven en hem voorlopig nog niet helemaal afschrijven.

'NIET GESLAAGD' BIJ AJAX

In de vorige wintermercato hoopten zowel Oussama Idrissi en Sevilla FC hoopten dat een tijdelijke uitleenbeurt aan Ajax een win-win-situatie zou blijken voor alle partijen. Maar uiteindelijk raakte hij in de tweede seizoenshelft van de Eredivisie amper aan 226 speelminuten. Erik ten Hag zag Idrissi vooral als een extra optie voor in de breedte, voornamelijk om sterkhouder Dusan Tadic te kunnen ontlasten. Daarom was de passage van Idrissi geen groot succes en dat kon hij op voorhand nochtans ook voorspeld hebben. 



Ondanks het zicht op weinig speelminuten aarzelde Oussama Idrissi dus geen seconde toen Ajax kwam aankloppen voor hem. Zijn 226 vergaarde minuten in Amsterdam is uiteraard geen indrukwekkend aantal maar in die beperkte speelgelegenheid toonde de Marokkaan toch vaak vlagen van zijn groot talent en dito kwaliteiten. Onder alle linker- en rechter flankspelers uit de Nederlandse Eredivisie was Idrissi op gemiddelde basis bijvoorbeeld de meest efficiënte speler.

NIET TWIJFELEN, CLUB 

Maar een speler met Oussama Idrissi's kwaliteiten, een technisch uitmuntende dribbelaar met uitstekende voetjes, moet uiteraard beoordeeld worden op zijn offensieve inbreng. Qua regelmaat in zijn aanvallende acties was hij alvast de primus onder zijn positionele collega's uit de Eredivisie. Daarnaast was Idrissi enorm accuraat in zijn voorzetten (tweede), geslaagde dribbels (derde), versnellingen met de bal aan de voet (tweede) en het aantal sleutelpasses per wedstrijd (tweede). Erg veel twijfelen moet Club Brugge dus niet doen omtrent Idrissi's actuele kwaliteiten en inbreng. 't Is vooral de vraag of hij deze zaken een gans seizoen lang kan volhouden, indien hij de overstap maakt naar het Jan Breydelstadion.


LEES OOK: Spelersratings EA FC: verrassing in top 3 Jupiler Pro League

Is Idrissi een gokje waard voor Club?

Meest recent

Union blijft indruk maken: "Vanaf eerste minuten ..."

Union SG verkeert momenteel in bloedvorm. Sinds eind augustus wist het al zijn competitieduels te ...

20
20
'Van Bommel hakt keepersknoop bij Rode Duivels door'

Vrijdagmiddag is het zover, dan maakt Mark van Bommel bekend welke spelers hij opneemt in zijn ...

51
51
UEL: Favorieten halen stevig uit, pijnlijke avond De Cat

Donderdagavond werden de laatste wedstrijden van de openingsspeeldag in de Europa League afgewerkt. ...

37
37
Europa onder indruk! Beresterk Union veegt vloer aan met Plzen

Union SG heeft flink indruk gemaakt tijdens de openingsspeeldag van de Europa League. Ondanks heel ...

97
97
Spelersratings EA FC: verrassing in top 3 Jupiler Pro League

Het wachten is weer bijna voorbij. Volgende week komt EA FC '27, de opvolger van de immens populaire ...

115
115
Selectie Van Bommel: grote comeback bij Duivels na 1270 dagen

Mark van Bommel maakt vrijdag om 12u zijn eerste selectie bekend als hoofd van de Rode Duivels. Ten ...

291
291
'Experiment Kompany zet toptransfer Bayern in koelkast'

De nakende interland-periode is voor de clubs een ideaal moment om hun transferplannen te evalueren. ...

60
60
Ivan Leko vloekt luidop: heuse exodus bij Club Brugge

Vanaf aanstaande maandag gaat een interland-periode van bijna drie weken van start. Voor de ...

229
229
'Masterplan Barça: spraakmakende comeback op tafel'

FC Barcelona is denderend aan het nieuwe seizoen begonnen. De club is dan ook dik tevreden over het ...

253
253
Promovendi in actie: KVK en Beveren leggen jonkies vast

Nu de zomermercato achter de rug is, kunnen de clubs uit de Jupiler Pro League zich gaan toeleggen ...

51
51
Ruben Van Gucht zorgt voor verbijstering in Nederland

De gemoederen rond één van Vlaanderens meest besproken man blijven oplaaien. Ruben Van ...

35
35
Opstelling bekend: gehavend Union met opvallende kapitein

Union SG trapt donderdagavond zijn campagne in de League Phase van de Europa League op gang. Gezien ...

38
38
‘Van Bommel rekent meteen af met vijf WK-gangers’

Mark van Bommel kan vrijdag meteen hard ingrijpen bij de Rode Duivels. Vijf WK-gangers zien hun ...

396
396
Tresoldi-case: Klopp spreekt heldere taal over Club-spits

Jürgen Klopp heeft bij zijn start als bondscoach meteen voor een heuse revolutie gezorgde. Voor ...

309
309
Vandenbempt onthult bizar toekomstplan: opvolging verzekerd

Peter Vandenbempt heeft blijkbaar een opvallend plan voor de toekomst. De bekende voetbalstem deelde ...

27
27
Van Bommel broedt op schok: straf duo uit voorselectie gelekt

Vrijdagmiddag om 12u zijn de ogen van voetbalminnend België op Tubeke gericht. Mark van Bommel ...

738
738
L'Equipe pakt Anderlecht aan: één 3 op 10, verrassende uitblinker

Het is RSC Anderlecht niet gelukt om de League Phase van de Europa League op gang te trappen met een ...

298
298
Club-titularis krijgt tik om oren: "Doodgewone voetballer"

Club Brugge won zondagmiddag met 3-1 van Antwerp FC terwijl Hans Vanaken met een blessure vanuit de ...

768
768
Belgen buitenspel: Bruno velt hard verdict in Anderlecht

RSC Anderlecht staat nog altijd bekend als een kweekvijver van talent, maar tegenwoordig ...

262
262
'Leko verrast: publiekslieveling out bij Club Brugge'

Als afsluiter voor de interlandbreak krijgt Club Brugge zondag KRC Genk over de vloer. Ivan Leko ...

1005
1005
'Antwerp met handen in het haar: goudhaantje gratis weg'

Ondanks de overname moet Antwerp nog altijd op de centen passen. Tegenvallers op de transfermarkt ...

813
813
Zware kater Anderlecht: nieuwkomers vallen door de mand

De geslaagde kwalificatiecampagne stemde tot optimisme, maar RSC Anderlecht begon toch met een ...

487
487
Antwerp komt met stadionnieuwtje: “Absolute noodzaak”

Royal Antwerp FC heeft de Bosuil al een tijdje gerenoveerd met de bouw van Tribune 2, maar nog niet ...

343
343
Theate stampt ferm na op Rudi Garcia na ‘bitter WK’

De Rode Duivels schopten het tot in de kwartfinale van het WK. Bondscoach Rudi Garcia verbaasde ...

165
165
Klopp verbaast Duitsland met revolutionaire selectie

Jürgen Klopp werd na het WK aangesteld als nieuwe bondscoach van Duitsland. De voormalige ...

73
73

Meer sportnieuws