Club Brugge krijgt unieke buitenkans met Idrissi

door
Club Brugge krijgt unieke buitenkans met Idrissi

Het is nog wachten op de eerste inkomende transfer bij Club Brugge maar ondertussen worden er verschillende targets gelinkt aan de Belgische landskampioen. Tyrell Malacia (Feyenoord) en Oussama Idrissi (Sevilla FC) zijn momenteel de meest concreet genoemde namen bij Club Brugge. Hoewel Idrissi vorig seizoen enigszins 'flopte' op uitleenbasis bij Ajax, vooral door zijn weinig aantal speelminuten, was zijn sportieve inbreng er best wel indrukwekkend.


SEVILLA IN DUBIO 

Van concrete onderhandelingen is er (nog) geen sprake, maar Club Brugge denkt daadwerkelijk aan Oussama Idrissi om hun aanvalslinie te versterken. Het was de Nederlandse krant de Telegraaf die enkele dagen voor het eerst gewag maakte van de Brugse interesse en ondertussen werd dit bericht ook bevestigd door verschillende Belgische kranten. Er wordt evenwel nog niet meteen witte rook verwacht in het dossier-Idrissi want voorlopig is het water tussen Club Brugge en Sevilla FC, waar Idrissi nog tot en met 2025 onder contract staat, nog te diep.



In Andalusië wil men geen overhaaste beslissingen nemen over de toekomst van Oussama Idrissi. De zevenvoudige Marokkaanse international was in de zomer van 2020 een dure transfer, want Sevilla maakte toen maar liefst twaalf miljoen euro over aan AZ Alkmaar. Idrissi raakte in zijn eerste seizoen bij Sevilla amper aan 24 (!) competitieminuten, onder meer door een fysieke achterstand wegens een buikspierblessure. Door die verzachtende omstandigheid willen de Spanjaarden Idrissi nog respijt geven en hem voorlopig nog niet helemaal afschrijven.

'NIET GESLAAGD' BIJ AJAX

In de vorige wintermercato hoopten zowel Oussama Idrissi en Sevilla FC hoopten dat een tijdelijke uitleenbeurt aan Ajax een win-win-situatie zou blijken voor alle partijen. Maar uiteindelijk raakte hij in de tweede seizoenshelft van de Eredivisie amper aan 226 speelminuten. Erik ten Hag zag Idrissi vooral als een extra optie voor in de breedte, voornamelijk om sterkhouder Dusan Tadic te kunnen ontlasten. Daarom was de passage van Idrissi geen groot succes en dat kon hij op voorhand nochtans ook voorspeld hebben. 



Ondanks het zicht op weinig speelminuten aarzelde Oussama Idrissi dus geen seconde toen Ajax kwam aankloppen voor hem. Zijn 226 vergaarde minuten in Amsterdam is uiteraard geen indrukwekkend aantal maar in die beperkte speelgelegenheid toonde de Marokkaan toch vaak vlagen van zijn groot talent en dito kwaliteiten. Onder alle linker- en rechter flankspelers uit de Nederlandse Eredivisie was Idrissi op gemiddelde basis bijvoorbeeld de meest efficiënte speler.

NIET TWIJFELEN, CLUB 

Maar een speler met Oussama Idrissi's kwaliteiten, een technisch uitmuntende dribbelaar met uitstekende voetjes, moet uiteraard beoordeeld worden op zijn offensieve inbreng. Qua regelmaat in zijn aanvallende acties was hij alvast de primus onder zijn positionele collega's uit de Eredivisie. Daarnaast was Idrissi enorm accuraat in zijn voorzetten (tweede), geslaagde dribbels (derde), versnellingen met de bal aan de voet (tweede) en het aantal sleutelpasses per wedstrijd (tweede). Erg veel twijfelen moet Club Brugge dus niet doen omtrent Idrissi's actuele kwaliteiten en inbreng. 't Is vooral de vraag of hij deze zaken een gans seizoen lang kan volhouden, indien hij de overstap maakt naar het Jan Breydelstadion.


LEES OOK: Champions' Play-Offs barsten los: zestal onder vergrootglas

Is Idrissi een gokje waard voor Club?

Meest recent

Champions' Play-Offs barsten los: zestal onder vergrootglas

De Champions' Play-Offs gaan dit weekend van start. Voor de spelers van de zes deelnemers wordt dat ...

29
29
CPL: KV Kortrijk doet gouden zaak in promotiestrijd

De kampioen mag dan wel al bekend zijn, er staat in de Challenger Pro League toch nog ...

22
22
'Wending in dossier-De Cat: transfersom ligt op tafel'

RSC Anderlecht hoopt in de Champions' Play-Offs om nog minstens te stijgen tot de derde plaats en ...

152
152
Kompany telt af, spanning in Spanje: stand van zaken in Europa

Niet enkel in de Jupiler Pro League is money time aangebroken. Ook in de Europese topcompetities ...

23
23
'Keepersgevecht barst los: Anderlecht en Club neus aan neus'

Vlak voor de start van de Play-Offs kondigde Simon Mignolet aan dat hij na het seizoen zal stoppen ...

310
310
Zwakke plek bij Duivels: "Kan niet de bedoeling zijn"

De voorbereidingsstage van de Rode Duivels in aanloop naar het WK zit erop. Enkele dagen nadat de VS ...

248
248
Transferzet Club Brugge doet Vanderbiest ontploffen

Club Brugge staat op het punt om KV Mechelen een stevige transferdreun uit te delen. Blauw-Zwart ...

298
298
Van Gucht laat De Kock zweten: "Volgende keer zonder?"

Ruben Van Gucht was vandaag te gast bij Play Nostalgie en zorgde meteen voor een opvallend moment. ...

14
14
Vier nieuwe namen bij Antwerp, Hayen hakt keepersknoop door

De Europe Play-Offs worden vrijdagavond op gang getrapt met een bijzonder aantrekkelijke affiche. Zo ...

30
30
Italiaanse tragedie deint uit: nieuwe bondscoach tegen Belgen

Italië greep deze week voor de derde keer op rij naast een ticket voor de eindronde van het WK. ...

56
56
'Antwerp-Genk: Oosting en Hayen hakken knopen door'

Het startschot van de play-offs wordt straks gegeven op de Bosuil, waar zowel Antwerp als KRC Genk ...

91
91
Euvrard laat koppen rollen: grote kuis bij Standard

Standard hoopt zaterdag tegen OHL voor het eerst in vijf (!) jaar tijd nog eens een wedstrijd te ...

92
92
AA Gent slikt bittere pil: goudhaantje onder het mes

AA Gent vat maandag in eigen huis de play-offs aan tegen KV Mechelen. Rik De Mil zal het dan wel nog ...

63
63
Leko spreekt klare taal: Mignolet out, Vanaken fit

Club Brugge is alweer de jager in de play-offs, al bedraagt de kloof met koploper Union dit keer ...

388
388
Manchester United-fan Littler afgemaakt na walgelijke actie

Luke Littler is al geruime tijd de nieuwe sensatie in dartsland. De ondertussen 19-jarige knaap ...

153
153
Taravel houdt adem in: Anderlecht zonder De Cat?

Hoewel alle ogen gericht zijn op de bekerfinale, wil RSC Anderlecht ook in de play-offs geen mal ...

314
314
Oosting opgetogen: ziekenboeg Antwerp stroomt leeg

Antwerp opent straks de Europe Play-Offs in eigen huis tegen KRC Genk. Omwille van een ronduit ...

126
126
Brandon Mechele blaast iedereen weg met één bericht

Maart voelde voor Brandon Mechele als een maand waarin alles samenkwam. De robuuste verdediger van ...

469
469
Leko verrast met uitspraken over Anderlecht en titelstrijd

De Play-Offs gaan van start en Club Brugge kijkt recht in de ogen van grote rivaal RSC Anderlecht. ...

276
276
KAA Gent incasseert ferme domper voor Play-Offs

De Play-Offs gaan vanavond van start. KAA Gent wist zich op de laatste speeldag te verzekeren van ...

222
222
Duivels spitsendrama: Vandenbempt noemt opvallende optie

De situatie van Romelu Lukaku begint zorgwekkend te worden. De topscorer aller tijden van de Rode ...

172
172
Mathijssen weet het zeker: “Zij winnen Europe Play-Offs”

De Play-Offs worden vanavond afgetrapt door Royal Antwerp FC en KRC Genk. Die laatstgenoemde zat ...

248
248
Rik De Mil voelt meteen zware PO-druk bij KAA Gent

KAA Gent start Play-Off 1 tegen KV Mechelen. De Buffalo’s spelen thuis en willen meteen met ...

69
69
Opvolger Mignolet: 'Club Brugge verrast met bekende naam'

Simon Mignolet stopt aan het einde van het seizoen met keepen. De doelman was jarenlang een ...

742
742
'Italiaans fiasco eist nu ook de kop van Gattuso'

Vorige week werden de laatste tickets voor het WK uitgedeeld, waardoor alle 48 deelnemende landen nu ...

59
59

Meer sportnieuws