Club Brugge krijgt unieke buitenkans met Idrissi

1163 stemmen
Club Brugge krijgt unieke buitenkans met Idrissi

Het is nog wachten op de eerste inkomende transfer bij Club Brugge maar ondertussen worden er verschillende targets gelinkt aan de Belgische landskampioen. Tyrell Malacia (Feyenoord) en Oussama Idrissi (Sevilla FC) zijn momenteel de meest concreet genoemde namen bij Club Brugge. Hoewel Idrissi vorig seizoen enigszins 'flopte' op uitleenbasis bij Ajax, vooral door zijn weinig aantal speelminuten, was zijn sportieve inbreng er best wel indrukwekkend.


SEVILLA IN DUBIO 

Van concrete onderhandelingen is er (nog) geen sprake, maar Club Brugge denkt daadwerkelijk aan Oussama Idrissi om hun aanvalslinie te versterken. Het was de Nederlandse krant de Telegraaf die enkele dagen voor het eerst gewag maakte van de Brugse interesse en ondertussen werd dit bericht ook bevestigd door verschillende Belgische kranten. Er wordt evenwel nog niet meteen witte rook verwacht in het dossier-Idrissi want voorlopig is het water tussen Club Brugge en Sevilla FC, waar Idrissi nog tot en met 2025 onder contract staat, nog te diep.



In Andalusië wil men geen overhaaste beslissingen nemen over de toekomst van Oussama Idrissi. De zevenvoudige Marokkaanse international was in de zomer van 2020 een dure transfer, want Sevilla maakte toen maar liefst twaalf miljoen euro over aan AZ Alkmaar. Idrissi raakte in zijn eerste seizoen bij Sevilla amper aan 24 (!) competitieminuten, onder meer door een fysieke achterstand wegens een buikspierblessure. Door die verzachtende omstandigheid willen de Spanjaarden Idrissi nog respijt geven en hem voorlopig nog niet helemaal afschrijven.

'NIET GESLAAGD' BIJ AJAX

In de vorige wintermercato hoopten zowel Oussama Idrissi en Sevilla FC hoopten dat een tijdelijke uitleenbeurt aan Ajax een win-win-situatie zou blijken voor alle partijen. Maar uiteindelijk raakte hij in de tweede seizoenshelft van de Eredivisie amper aan 226 speelminuten. Erik ten Hag zag Idrissi vooral als een extra optie voor in de breedte, voornamelijk om sterkhouder Dusan Tadic te kunnen ontlasten. Daarom was de passage van Idrissi geen groot succes en dat kon hij op voorhand nochtans ook voorspeld hebben. 



Ondanks het zicht op weinig speelminuten aarzelde Oussama Idrissi dus geen seconde toen Ajax kwam aankloppen voor hem. Zijn 226 vergaarde minuten in Amsterdam is uiteraard geen indrukwekkend aantal maar in die beperkte speelgelegenheid toonde de Marokkaan toch vaak vlagen van zijn groot talent en dito kwaliteiten. Onder alle linker- en rechter flankspelers uit de Nederlandse Eredivisie was Idrissi op gemiddelde basis bijvoorbeeld de meest efficiënte speler.

NIET TWIJFELEN, CLUB 

Maar een speler met Oussama Idrissi's kwaliteiten, een technisch uitmuntende dribbelaar met uitstekende voetjes, moet uiteraard beoordeeld worden op zijn offensieve inbreng. Qua regelmaat in zijn aanvallende acties was hij alvast de primus onder zijn positionele collega's uit de Eredivisie. Daarnaast was Idrissi enorm accuraat in zijn voorzetten (tweede), geslaagde dribbels (derde), versnellingen met de bal aan de voet (tweede) en het aantal sleutelpasses per wedstrijd (tweede). Erg veel twijfelen moet Club Brugge dus niet doen omtrent Idrissi's actuele kwaliteiten en inbreng. 't Is vooral de vraag of hij deze zaken een gans seizoen lang kan volhouden, indien hij de overstap maakt naar het Jan Breydelstadion.


LEES OOK: 'Club grijnst na nieuwe wending in dossier Tresoldi'

Is Idrissi een gokje waard voor Club?

Meest recent

'Charleroi ziet miljoenentransfer nog in het water vallen'

Charleroi zag deze zomer de kassa al eens rinkelen met de verkoop van Etienne Camara, die voor 4 ...

18
18
Spalletti brengt cruciale update over transfer Openda

Juventus was dit weekend te gast in België, want zaterdagavond kwam het op bezoek bij Standard. ...

37
37
'Genk zet zich schrap voor nieuw Karetsas-offensief'

KRC Genk haalde deze zomer al stevig uit op de transfermarkt door 10,5 miljoen euro neer te tellen ...

136
136
'Club grijnst na nieuwe wending in dossier Tresoldi'

Er blijkt bij Club Brugge nog heel veel werk aan de winkel voor het nieuwe seizoen, want van zijn ...

268
268
Standard slaagt er niet in te stunten tegen Juventus

Standard werkte zaterdagavond de galawedstrijd van zijn voorbereiding af. Op Sclessin kregen de ...

100
100
Thibaut Courtois trekt aandacht met mysterieuze foto

Alsof een trouwfeest nog niet genoeg was, trok Thibaut Courtois later op de avond naar een van de ...

84
84
'Union heeft volgende uitgaande knaltransfer beet'

Union lijkt een week voor de start van zijn seizoen klaar voor de dienst. Het zette in zijn laatste ...

88
88
'Real haalt meteen weer keihard uit: persoonlijk akkoord'

Bij Real Madrid pakten ze deze zomer al uit met een stevig transferoffensief, want na twee jaar ...

62
62
Henry komt met zéér straffe uitspraak over Tzolis

Christos Tzolis heeft deze week eindelijk zijn droomtransfer afgerond. De Griekse winger trok na ...

132
132
Grote clash: Van Gucht zet Vannieuwkerke stevig onder druk

Na weken waarin Ruben Van Gucht vooral om andere redenen de aandacht trok, krijgt de populaire ...

101
101
'Real dropt weer transferbom: akkoord over Rodri'

Na twee tegenvallende seizoenen zonder prijs is het Real Madrid menens om straks weer met succes aan ...

90
90
'Union neemt afscheid van zeldzame flop'

Union maakte de voorbije seizoenen indruk met de consistentie in zijn prestaties, ondanks dat het ...

31
31
Week voor Supercup: Club verliest wéér, knappe zege Union

Binnen iets minder dan een week gaat het nieuwe Belgische voetbalseizoen alweer van start met de ...

219
219
Club Brugge plant stuntdeal met Braziliaanse dribbelkoning

Club Brugge kijkt naar Brazilië voor versterking. Blauw-zwart heeft miljoenen klaar voor een ...

848
848
'Naar Antwerp? Stengs heeft nieuwe club gekozen'

Voor Antwerp blijft het een zeer moeizame transferzomer. De club werd wekenlang gegijzeld door de ...

267
267
"Van Bommel? Hij stond ook bij ons op het lijstje"

Mark van Bommel tekende voor amper twee jaar bij de Belgische bond. Niet echt een project voor de ...

125
125
'Cercle Brugge stunt met transfer bij Manchester City'

Cercle Brugge beseft dat het nood heeft aan versterking. De Bruggelingen hebben daarom besloten om ...

117
117
Haalt Anderlecht nog ex-spelers terug in huis?

Bij RSC Anderlecht haalde Tim Borguet Guillaume Gillet terug naar Neerpede. Hij werd er trainer van ...

489
489
Extra optie voor Van Bommel? Belgische parel maakt indruk

Olympique Lyon heeft mogelijk een uitstekende zaak gedaan op de transfermarkt. Zij haalden Julien ...

206
206
Oefenmatchen: OHL, Cercle onderuit, STVV speelt gelijk

Er stonden namiddag een aantal oefenmatchen op het programma. Cercle Brugge, Zulte Waregem, KV ...

69
69
'Club Brugge verliest Onyedika: clubs vinden akkoord'

Club Brugge gaat nog een sterkhouder verliezen. Raphael Onyedika trekt weldra de deur achter zich ...

675
675
'Rol Vandenhaute bekend, Alderweireld moét kiezen'

Wouter Vandenhaute is de hoofdaandeelhouder van Royal Antwerp FC, Toby Alderweireld stapt ook mee ...

954
954
Kana ziet goede evolutie: "Dàt is Anderlecht"

RSC Anderlecht speelde verdienstelijk in en tegen Hammarby. Maar meer ook niet. Marco Kana kijkt al ...

297
297
'STVV dreigt volgende sterkhouder te verliezen'

STVV lijkt zich mogelijk op te maken voor een mogelijke wissel onder de lat. Hoewel er nog geen ...

157
157
Lierse SK klaar op de transfermarkt? Van den Abbeel oordeelt

Lierse SK is volop bezig aan de voorbereiding op het nieuwe seizoen. De club uit de Challenger Pro ...

80
80

Meer sportnieuws