Club Brugge krijgt unieke buitenkans met Idrissi

1163 stemmen
Club Brugge krijgt unieke buitenkans met Idrissi

Het is nog wachten op de eerste inkomende transfer bij Club Brugge maar ondertussen worden er verschillende targets gelinkt aan de Belgische landskampioen. Tyrell Malacia (Feyenoord) en Oussama Idrissi (Sevilla FC) zijn momenteel de meest concreet genoemde namen bij Club Brugge. Hoewel Idrissi vorig seizoen enigszins 'flopte' op uitleenbasis bij Ajax, vooral door zijn weinig aantal speelminuten, was zijn sportieve inbreng er best wel indrukwekkend.


SEVILLA IN DUBIO 

Van concrete onderhandelingen is er (nog) geen sprake, maar Club Brugge denkt daadwerkelijk aan Oussama Idrissi om hun aanvalslinie te versterken. Het was de Nederlandse krant de Telegraaf die enkele dagen voor het eerst gewag maakte van de Brugse interesse en ondertussen werd dit bericht ook bevestigd door verschillende Belgische kranten. Er wordt evenwel nog niet meteen witte rook verwacht in het dossier-Idrissi want voorlopig is het water tussen Club Brugge en Sevilla FC, waar Idrissi nog tot en met 2025 onder contract staat, nog te diep.



In Andalusië wil men geen overhaaste beslissingen nemen over de toekomst van Oussama Idrissi. De zevenvoudige Marokkaanse international was in de zomer van 2020 een dure transfer, want Sevilla maakte toen maar liefst twaalf miljoen euro over aan AZ Alkmaar. Idrissi raakte in zijn eerste seizoen bij Sevilla amper aan 24 (!) competitieminuten, onder meer door een fysieke achterstand wegens een buikspierblessure. Door die verzachtende omstandigheid willen de Spanjaarden Idrissi nog respijt geven en hem voorlopig nog niet helemaal afschrijven.

'NIET GESLAAGD' BIJ AJAX

In de vorige wintermercato hoopten zowel Oussama Idrissi en Sevilla FC hoopten dat een tijdelijke uitleenbeurt aan Ajax een win-win-situatie zou blijken voor alle partijen. Maar uiteindelijk raakte hij in de tweede seizoenshelft van de Eredivisie amper aan 226 speelminuten. Erik ten Hag zag Idrissi vooral als een extra optie voor in de breedte, voornamelijk om sterkhouder Dusan Tadic te kunnen ontlasten. Daarom was de passage van Idrissi geen groot succes en dat kon hij op voorhand nochtans ook voorspeld hebben. 



Ondanks het zicht op weinig speelminuten aarzelde Oussama Idrissi dus geen seconde toen Ajax kwam aankloppen voor hem. Zijn 226 vergaarde minuten in Amsterdam is uiteraard geen indrukwekkend aantal maar in die beperkte speelgelegenheid toonde de Marokkaan toch vaak vlagen van zijn groot talent en dito kwaliteiten. Onder alle linker- en rechter flankspelers uit de Nederlandse Eredivisie was Idrissi op gemiddelde basis bijvoorbeeld de meest efficiënte speler.

NIET TWIJFELEN, CLUB 

Maar een speler met Oussama Idrissi's kwaliteiten, een technisch uitmuntende dribbelaar met uitstekende voetjes, moet uiteraard beoordeeld worden op zijn offensieve inbreng. Qua regelmaat in zijn aanvallende acties was hij alvast de primus onder zijn positionele collega's uit de Eredivisie. Daarnaast was Idrissi enorm accuraat in zijn voorzetten (tweede), geslaagde dribbels (derde), versnellingen met de bal aan de voet (tweede) en het aantal sleutelpasses per wedstrijd (tweede). Erg veel twijfelen moet Club Brugge dus niet doen omtrent Idrissi's actuele kwaliteiten en inbreng. 't Is vooral de vraag of hij deze zaken een gans seizoen lang kan volhouden, indien hij de overstap maakt naar het Jan Breydelstadion.


LEES OOK: ‘Club Brugge gaat vol voor stunt: stevig miljoenenbod’

Is Idrissi een gokje waard voor Club?

Meest recent

Frustraties lopen hoog op bij Anderlecht-nieuweling

RSC Anderlecht heeft het seizoen afgetrapt met een Europees gelijkspel tegen Hammarby. Paars-Wit had ...

42
42
Ajax-legende zet Mika Godts ferm op zijn plek

Mika Godts kende afgelopen seizoen een topseizoen bij Ajax. Toch nam gewezen bondscoach Rudi Garcia ...

14
14
Jürgen Klopp is terug: Duitsland heeft topcoach binnen

Jürgen Klopp zal binnenkort weer naast het veld te zien zijn. De topcoach nam een tijdje ...

37
37
Marco Kana briest na gelijkspel Anderlecht: “Pijnlijk…”

RSC Anderlecht leek op weg naar zege tegen het Zweedse Hammarby in de voorrondes van de Europa ...

133
133
‘Club Brugge gaat vol voor stunt: stevig miljoenenbod’

Club Brugge is op de zomermercato naarstig op zoek naar versterkingen. Blauw-Zwart dreigt nog enkele ...

375
375
Matchfixing op WK? Onder meer zaak-Balogun genoemd

Het WK zit erop en met Spanje kregen we uiteindelijk een verdiende wereldkampioen. Globaal gezien ...

114
114
'Nieuwe transfer in aantocht voor Vermeeren'

Hij moest de toekomst van het Belgische voetbal worden en mocht in 2024 nog mee naar het EK, maar ...

156
156
'Union greep naast WK-ganger'

Union heeft al een zeer drukke transferzomer achter de rug. Het haalde tot dusver al zeven nieuwe ...

43
43
'Standard wacht nog steeds op miljoenenbod'

Bij Standard zagen we deze zomer al de nodige beweging. De teller staat tot dusver op zes nieuwe ...

196
196
'Sibierski schrapt target, Anderlecht vreest vertrekker'

Anderlecht begon donderdagavond aan zijn seizoen met een 1-1-gelijkspel op het veld van Hammarby in ...

528
528
'Van der Brempt plots onderwerp van miljoenenstrijd'

In de nabije toekomst zal Mark van Bommel - of wie er ook bondscoach wordt - een nieuwe rechtsachter ...

94
94
Zulte Waregem bevestigt uitgaande miljoenentransfer

Bij Zulte Waregem heeft de kassa deze zomer al stevig gerinkeld. Al vroeg in de zomer wisten ze ...

61
61
De Ketelaere te koop: monsterbedrag zet Italië op stelten

Charles De Ketelaere zette zich op het WK stevig in de kijker. Atalanta wil daar nu maximaal van ...

362
362
'Overmars in actie: 2 dossiers bovenaan Antwerp-stapel'

Twee weken voor de start van het seizoen in de Jupiler Pro League ligt er bij Antwerp nog altijd ...

548
548
Khalaili spreekt voor eerst na gemiste toptransfer

Union hoopt deze zomer zijn transferrecord te breken en dat leek even ook te gaan gebeuren. Anan ...

70
70
Vitor Bruno belooft: "We kunnen nog beter dan dit"

Voor Anderlecht heeft de seizoensopener niet het gehoopte resultaat opgeleverd. Paars-Wit leek lange ...

383
383
De Mil benoemt positieve punten na ontgoochelend resultaat

De intrede van de Belgische clubs op het Europese toneel heeft donderdagavond geen succes gebracht. ...

161
161
Frisse wind in Anderlecht: nieuwkomers maken indruk

Met z'n tienen slaagde RSC Anderlecht er niet in om de zege over de sleep te trekken tegen Hammarby, ...

412
412
Van Bommel onder vuur: eerste actie als bondscoach bekend

Nog voor hij officieel is aangesteld als bondsocach van de Rode Duivels, bevindt Mark van Bommel ...

1267
1267
'Blijven of vertrekken: steunpilaar Club Brugge beslist'

Club Brugge nam donderdag afscheid van Christos Tzolis, na Simon Mignolet en Aleksandar Stankovic al ...

842
842
AA Gent moet Europees vol aan de bak na matige start

AA Gent heeft geen overtuigende start van zijn Europese seizoen genomen. De Buffalo's kenden een ...

125
125
De Bilde trekt van leer: Anderlecht bestolen in Zweden?

In de tweede voorronde van de Europa League is RSC Anderlecht er niet in geslaagd om te winnen tegen ...

384
384
'Recordzomer in Brugge: Club weigert absolute jackpot'

Een jaar geleden tikte Club Brugge af op 83,5 miljoen aan inkomsten, maar dat record moet er straks ...

813
813
'Groen licht Van Bommel: bondscoach krijgt carte blanche'

Op witte rook vanuit Tubeke blijft het nog wachten, maar volgens Het Laatste Nieuws staan ...

357
357
Spelersrapport Anderlecht: jonkie toont zich en één buis

RSC Anderlecht heeft een eerste Europese match gespeeld. Paars-Wit speelde 1-1 in Zweden na een late ...

469
469

Meer sportnieuws