Club Brugge krijgt unieke buitenkans met Idrissi

1163
Club Brugge krijgt unieke buitenkans met Idrissi

Het is nog wachten op de eerste inkomende transfer bij Club Brugge maar ondertussen worden er verschillende targets gelinkt aan de Belgische landskampioen. Tyrell Malacia (Feyenoord) en Oussama Idrissi (Sevilla FC) zijn momenteel de meest concreet genoemde namen bij Club Brugge. Hoewel Idrissi vorig seizoen enigszins 'flopte' op uitleenbasis bij Ajax, vooral door zijn weinig aantal speelminuten, was zijn sportieve inbreng er best wel indrukwekkend.


SEVILLA IN DUBIO 

Van concrete onderhandelingen is er (nog) geen sprake, maar Club Brugge denkt daadwerkelijk aan Oussama Idrissi om hun aanvalslinie te versterken. Het was de Nederlandse krant de Telegraaf die enkele dagen voor het eerst gewag maakte van de Brugse interesse en ondertussen werd dit bericht ook bevestigd door verschillende Belgische kranten. Er wordt evenwel nog niet meteen witte rook verwacht in het dossier-Idrissi want voorlopig is het water tussen Club Brugge en Sevilla FC, waar Idrissi nog tot en met 2025 onder contract staat, nog te diep.



In Andalusië wil men geen overhaaste beslissingen nemen over de toekomst van Oussama Idrissi. De zevenvoudige Marokkaanse international was in de zomer van 2020 een dure transfer, want Sevilla maakte toen maar liefst twaalf miljoen euro over aan AZ Alkmaar. Idrissi raakte in zijn eerste seizoen bij Sevilla amper aan 24 (!) competitieminuten, onder meer door een fysieke achterstand wegens een buikspierblessure. Door die verzachtende omstandigheid willen de Spanjaarden Idrissi nog respijt geven en hem voorlopig nog niet helemaal afschrijven.

'NIET GESLAAGD' BIJ AJAX

In de vorige wintermercato hoopten zowel Oussama Idrissi en Sevilla FC hoopten dat een tijdelijke uitleenbeurt aan Ajax een win-win-situatie zou blijken voor alle partijen. Maar uiteindelijk raakte hij in de tweede seizoenshelft van de Eredivisie amper aan 226 speelminuten. Erik ten Hag zag Idrissi vooral als een extra optie voor in de breedte, voornamelijk om sterkhouder Dusan Tadic te kunnen ontlasten. Daarom was de passage van Idrissi geen groot succes en dat kon hij op voorhand nochtans ook voorspeld hebben. 



Ondanks het zicht op weinig speelminuten aarzelde Oussama Idrissi dus geen seconde toen Ajax kwam aankloppen voor hem. Zijn 226 vergaarde minuten in Amsterdam is uiteraard geen indrukwekkend aantal maar in die beperkte speelgelegenheid toonde de Marokkaan toch vaak vlagen van zijn groot talent en dito kwaliteiten. Onder alle linker- en rechter flankspelers uit de Nederlandse Eredivisie was Idrissi op gemiddelde basis bijvoorbeeld de meest efficiënte speler.

NIET TWIJFELEN, CLUB 

Maar een speler met Oussama Idrissi's kwaliteiten, een technisch uitmuntende dribbelaar met uitstekende voetjes, moet uiteraard beoordeeld worden op zijn offensieve inbreng. Qua regelmaat in zijn aanvallende acties was hij alvast de primus onder zijn positionele collega's uit de Eredivisie. Daarnaast was Idrissi enorm accuraat in zijn voorzetten (tweede), geslaagde dribbels (derde), versnellingen met de bal aan de voet (tweede) en het aantal sleutelpasses per wedstrijd (tweede). Erg veel twijfelen moet Club Brugge dus niet doen omtrent Idrissi's actuele kwaliteiten en inbreng. 't Is vooral de vraag of hij deze zaken een gans seizoen lang kan volhouden, indien hij de overstap maakt naar het Jan Breydelstadion.


LEES OOK: ‘Leko legt bom onder derby: Club-fans zien het al fout gaan’

Is Idrissi een gokje waard voor Club?

Meest recent

Onverwachte held bezorgt Mourinho winnende rentree bij Real

Het vernieuwde Real Madrid is zijn seizoen in LaLiga begonnen met een overwinning, zij het pas op de ...

22
22
Domper Bisiwu: grote debuut om pijnlijke reden uitgesteld

Dit weekend is ook in Spanje het nieuwe seizoen op gang getrapt. Dat gebeurt ook met de nodige ...

28
28
De Bruyne matchwinnaar bij Napoli, Fofana ook beslissend

Heel wat grote buitenlandse competities worden dit weekend afgetrapt en daarbij eisen enkele Rode ...

26
26
Sensatie op Bosuil: Antwerp haalt 1-4 nog op tegen Genk

Op de derde speeldag is Antwerp zijn maximum kwijtgespeeld, al zal het daar wellicht niet al te veel ...

141
141
Kompany opent seizoen met prijs en pakt Supercup

Het seizoen is goed begonnen voor Vincent Kompany en Bayern München. De eerste officiële ...

54
54
Lierse veegt de nul weg met knappe comeback tegen Patro

Lierse begon zijn seizoen vorige week nog teleurstellend met een pandoering in Virton, maar heeft ...

68
68
'Marseille komt aankloppen voor smaakmaker Standard'

Standard wist vrijdagavond in de tweede helft nog La Louvière van zich af te schudden en ...

89
89
Charleroi verbaast: Ousou duidt grote verschil aan

Na drie speeldagen is er al zeker één ploeg die nog met het maximum van de punten zal ...

12
12
Enorme blamage Tottenham; Inter haalt meteen stevig uit

Ondanks alle investeringen op de zomermercato is Tottenham Hotspur belabberd aan het seizoen in de ...

86
86
9 op 9! Charleroi leider ten koste van pover KV Mechelen

Sporting Charleroi blijft voorlopig maar winnen in het prille seizoen. De Carolo's staan momenteel ...

38
38
‘Leko legt bom onder derby: Club-fans zien het al fout gaan’

Club Brugge trekt met veel vertrouwen naar de Brugse derby, maar Ivan Leko dreigt één ...

600
600
Drie wissels bij Antwerp, Thorup maakt statement met basiself

Antwerp FC is met een perfect rapport aan het nieuwe seizoen begonnen, maar staat zaterdagavond voor ...

102
102
Zulte Waregem mee aan kop: "De perfecte wedstrijd"

Of het lang zal duren valt te betwijfelen, maar momenteel is het Zulte Waregem dat aan de leiding ...

75
75
CPL: Club Nxt goed uit startblokken, eerste nederlaag Beerschot

De beloften van Club Brugge zijn goed aan hun seizoen in de Challenger Pro League begonnen. Zo won ...

96
96
'Saliba krijgt transfer niet cadeau: forse eis Anderlecht'

Het belooft nog een druk einde van de transferperiode te worden bij RSC Anderlecht. Met name aan ...

549
549
IJskoude douche Sels; De Cat toont zich bij debuut

Matz Sels heeft niet te veel plezier beleefd aan de openingsspeeldag in de Premier League. Zijn ...

86
86
Leko maakt selectie bekend: basisdebutant tegen Cercle?

Club Brugge wil zondagavond zijn perfecte competitiestart tot dusver bevestigen. Dan moet het in de ...

402
402
Zulte Waregem haalt hakbijl boven: Beveren krijgt pandoering

Zulte Waregem heeft zaterdagnamiddag flink indruk gemaakt. Op eigen veld maakte Essevee brandhout ...

123
123
Meteen blamage United: Engelsen fileren Lammens en Tielemans

De eerste speeldag van de Premier League heeft meteen een heuse verrassing opgeleverd. Zo won ...

755
755
Thorup bekent kleur: definitieve beslissing in basiself

KRC Genk staat zaterdagavond voor de lastige verplaatsing naar Antwerp FC. Het wordt uitkijken naar ...

369
369
Hugo Broos komt met pikant De Bilde-verhaal: "Halfzat..."

Hugo Broos heeft in een pittig interview teruggeblikt op een oude en blijkbaar nooit helemaal ...

591
591
Friis dik tevreden: Cercle met extra wapen tegen Club

Cercle Brugge is degelijk aan het nieuwe seizoen begon, maar staat zondag wel voor een loodzware ...

377
377
'Extra toptransfer Barça: wereldkampioen vlak voor deadline'

FC Barcelona trapt zondagavond zijn nieuwe seizoen op gang, in La Liga wacht dan een bezoek aan ...

247
247
Extra troeven voor KRC Genk: Thorup onder indruk

KRC Genk wil zaterdagavond zijn eerste punten van het seizoen op verplaatsing veroveren. Maar dat ...

571
571
Marc Coucke pakt door en gooit plots fortuin op tafel

Marc Coucke lijkt momenteel niet te stoppen. Terwijl het bij Anderlecht eindelijk de goede kant ...

274
274

Meer sportnieuws