'AA Gent strikt Bayo voor een prikje'

door
'AA Gent strikt Bayo voor een prikje'

Bij Celtic gaan ze weldra een volgende speler van de hand doen. Volgens Schotse media gaat Vakoun Bayo de club verlaten. Hij trekt naar een Belgische club. 

Bayo heeft om zijn transfer af te handelen zelfs afgezegd voor de Olympische Spelen met Ivoorkust. Zijn transfer zal zeer snel afgerond worden. Het is niet bekend over welke Belgische club het gaat. Opvallend: de spits is recent AA Gent gaan volgen op Instagram. De Buffalo’s zijn nog op zoek naar een aanvaller, al is het niet geweten of Bayo interesse geniet van de club.

Bayo is een 23-jarige centrumspits, die ook op de flank uit de voeten kan. Afgelopen seizoen werd hij uitgeleend aan Toulouse, waar hij in 31 competitiematchen 11 keer scoorde en 2 assists gaf. Celtic betaalde in 2019 nog 2,2 miljoen euro aan DAC. Bij de Schotse topclub kon hij echter nooit overtuigen.

UPDATE 22u10

AA Gent heeft de komst van Vakoun Bayo officieel meegedeeld.  "Vandaag tekende de 24-jarige spits Ivoriaanse spits Vakoun Bayo (10/01/1997) een contract tot 2025 bij KAA Gent. Bayo komt over van het Schotse Celtic Glasgow en was vorig seizoen uitgeleend aan het Franse Toulouse FC waar ook Brecht Dejaegere en Deiver Machado speelden." "Vakoun is een snelle en beweeglijke spits die offensief zeer kopbalsterk is. Hij is een speler die onze coach veel mogelijkheden zal bieden voorin", luidt het bij Sports Manager Tim Matthy

UPDATE 10/07

AA Gent heeft Vakoun Bayo aangetrokken. De aanvaller tekende voor vier jaar bij de Buffalo’s. Volgens SunSport betalen de Buffalo’s 1,6 miljoen euro aan Celtic voor de Ivoriaanse aanvaller. Zij maken dus een paar honderdduizenden euro’s verlies op de spits. AA Gent betaalde zo al bijna 9 miljoen euro aan nieuwe spelers. Eerder werden Joseph Okumu (3,5 miljoen euro), Gianni Bruno (2 miljoen euro) en Andrew Hjulsager (1,8 miljoen euro) al voor de nodige miljoenen euro’s aangetrokken.

Een goede prijs voor Bayo?

Meest recent

Axel Witsel verbaast iedereen met toekomstplannen

Axel Witsel is inmiddels al 37, maar de verdediger annex middenvelder zit nog steeds bij de Rode ...

4
4
Flops kosten Genk duur: De Condé onder vuur

KRC Genk greep naast de top zes en mag, ondanks de geslaagde campagne in Europa, dus gerust spreken ...

127
127
België vs VS op tv: waar kijk je live naar de Rode Duivels?

De Rode Duivels trappen zaterdagavond hun oefencampagne richting het WK af. In Atlanta kruisen de ...

185
185
Alderweireld ontroert met stap die niemand verwacht

Toby Alderweireld was deze week nog te zien in het Play-programma Komen Eten, waar hij een zeer ...

38
38
VS en België sluiten deal: opvallende details oefenduel

De Rode Duivels werken zaterdagavond een oefenwedstrijd af tegen de Verenigde Staten. Die partij zal ...

96
96
Vertrekkansen stijgen: Tresoldi imponeert in Duitsland

Nicolo Tresoldi heeft zich de voorbije weken serieus in de kijker gespeeld bij Club Brugge. Het zal ...

147
147
Godts al gedumpt? Garcia kiest andere Duivel

Mika Godts is eindelijk Rode Duivel, maar dat voelt voorlopig meer als een test dan als een echte ...

129
129
'Afscheid na 89 duels: Kompany stuurt international door'

Ook bij Bayern München wordt van de interland-break gebruik gemaakt om de krijtijnen voor ...

44
44
'Atlético, Dortmund, ...: Club is eerste smaakmaker kwijt'

Dat Club Brugge tijdens de zomermercato verschillende sterkhouders zal verliezen, staat inmiddels ...

222
222
Verenigde Staten-België: Garcia kiest onuitgegeven basiself

De Rode Duivels beginnen zaterdagavond aan hun oefenvierluik in aanloop naar het ...

441
441
'Milan en PSG doen Barça gruwen: knaltransfer in gevaar'

FC Barcelona is momenteel al drukke plannen aan het maken voor de komende zomermercato. De club zou ...

71
71
Duivels-fans worden gek: De Bruyne dropt toekomstbommetje

Kevin De Bruyne moet komende zomer één van dé Belgische speerpunten op het WK ...

143
143
Interlands: Oranje herpakt zich, Wirtz wervelt, Spaans statement

Vrijdagavond werden heel wat interessante oefenwedstrijden met oog op het WK afgewerkt. Zo wist ...

151
151
Enorme lof voor Anderlecht: "Grootste en beste van België"

RSC Anderlecht heeft niet zijn beste jaren achter de rug, maar blijft beschikken over een puike ...

460
460
Club of Union kampioen? "Half mirakel als zij het halen"

Terwijl de ogen in de komende dagen gericht zijn op de nationale ploeg, is het toch ook al uitkijken ...

354
354
Gouden zege Jonge Duivels: Vermeeren behoedt Vermant van rotavond

De Belgische beloften hebben vrijdagavond een cruciale overwinning geboekt in hun ...

241
241
Garcia geeft basiself-hint: slecht nieuws voor één Duivel

De Rode Duivels staan zaterdagavond voor een interessante test met oog op het WK. In Atlanta wordt ...

255
255
'Liverpool lanceert heuse transferraket na vertrek Salah'

Liverpool FC maakte deze week bekend dat clubboegbeeld Mohamed Salah na het seizoen andere oorden ...

220
220
Duranville doet boekje open over Anderlecht-comeback

De Belgische beloften spelen vrijdagavond een belangrijke EK-kwalificatiewedstrijd tegen Oostenrijk. ...

151
151
Open oorlog Napoli vs. Lukaku: De Bruyne komt met reactie

De voorbije dagen is een heus conflict ontstaan tussen Romelu Lukaku en zijn club SSC Napoli. De ...

166
166
Europese barrages: dé favorieten voor laatste WK-tickets

Tijdens de huidige interland-periode worden de resterende zes ticket voor het WK uitgedeeld. Vier ...

70
70
Onrust groeit rond De Cat: fout van Garcia?

De naam van Nathan De Cat springt in het oog bij de Rode Duivels, maar achter die selectie groeit ...

209
209
"Doet pijn hen zo te zien" - grote zorgen rond RSCA-tweetal

RSC Anderlecht heeft zich dan toch geplaatst voor de Champions' Play-Offs, maar de manier waarop ...

476
476
Club Brugge scherpt de messen: zinderend transferoffensief

Terwijl de spotlights deze week op de nationale ploegen zijn gerichten, kunnen de clubs hun plannen ...

457
457
'Anderlecht likt wonden: miljoenenaankoop buitenspel'

De boekhouding kleurt langzaam maar zeker groen bij RSC Anderlecht, dat weliswaar nog altijd op de ...

328
328

Meer sportnieuws