'AA Gent strikt Bayo voor een prikje'

248 stemmen
'AA Gent strikt Bayo voor een prikje'

Bij Celtic gaan ze weldra een volgende speler van de hand doen. Volgens Schotse media gaat Vakoun Bayo de club verlaten. Hij trekt naar een Belgische club. 

Bayo heeft om zijn transfer af te handelen zelfs afgezegd voor de Olympische Spelen met Ivoorkust. Zijn transfer zal zeer snel afgerond worden. Het is niet bekend over welke Belgische club het gaat. Opvallend: de spits is recent AA Gent gaan volgen op Instagram. De Buffalo’s zijn nog op zoek naar een aanvaller, al is het niet geweten of Bayo interesse geniet van de club.

Bayo is een 23-jarige centrumspits, die ook op de flank uit de voeten kan. Afgelopen seizoen werd hij uitgeleend aan Toulouse, waar hij in 31 competitiematchen 11 keer scoorde en 2 assists gaf. Celtic betaalde in 2019 nog 2,2 miljoen euro aan DAC. Bij de Schotse topclub kon hij echter nooit overtuigen.

UPDATE 22u10

AA Gent heeft de komst van Vakoun Bayo officieel meegedeeld.  "Vandaag tekende de 24-jarige spits Ivoriaanse spits Vakoun Bayo (10/01/1997) een contract tot 2025 bij KAA Gent. Bayo komt over van het Schotse Celtic Glasgow en was vorig seizoen uitgeleend aan het Franse Toulouse FC waar ook Brecht Dejaegere en Deiver Machado speelden." "Vakoun is een snelle en beweeglijke spits die offensief zeer kopbalsterk is. Hij is een speler die onze coach veel mogelijkheden zal bieden voorin", luidt het bij Sports Manager Tim Matthy

UPDATE 10/07

AA Gent heeft Vakoun Bayo aangetrokken. De aanvaller tekende voor vier jaar bij de Buffalo’s. Volgens SunSport betalen de Buffalo’s 1,6 miljoen euro aan Celtic voor de Ivoriaanse aanvaller. Zij maken dus een paar honderdduizenden euro’s verlies op de spits. AA Gent betaalde zo al bijna 9 miljoen euro aan nieuwe spelers. Eerder werden Joseph Okumu (3,5 miljoen euro), Gianni Bruno (2 miljoen euro) en Andrew Hjulsager (1,8 miljoen euro) al voor de nodige miljoenen euro’s aangetrokken.

Een goede prijs voor Bayo?

Meest recent

TRANSFERUURTJE: 'Nieuwe club Hasi, Kompany gooit grote naam buiten'

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

1
1
Garcia zet Duivel in de wachtkamer ondanks topseizoen

Het WK staat op het punt te ontploffen. Voor de Rode Duivels is het nog even wachten op de ...

14
14
Degryse zet druk op Duivelse 'jokers' vlak voor WK

Het WK 2026 gaat vanavond van start. De openingswedstrijd tussen Mexico en Zuid-Afrika zal het ...

12
12
Anderlecht bevestigt knaltransfer Goto: ferme miljoenensom

RSC Anderlecht neemt definitief afscheid van Keisuke Goto. De Japanner kwam in 2024 op huurbasis ...

299
299
Broos dankt Garcia en heeft opvallend toekomstnieuws

Hugo Broos beleeft donderdagavond een hoogtepunt in zijn carrière. De 74-jarige staat voor de ...

56
56
Union blijft maar gaan: derde aanwinst is een feit

Union werkte alweer een sterk seizoen af, met bekerwinst, een tweede plaats in de competitie en ...

81
81
Genk heeft beet: JPL-smaakmaker zet handtekening

KRC Genk heeft er een zeer woelig seizoen opzitten. Het slaagde er niet in de top zes te halen en ...

97
97
Marokko slikt enorme dubbele domper voor WK

Vier jaar geleden was Marokko nog dé sensatie van het WK door als eerste Afrikaanse land ooit ...

99
99
Opmerkelijke naam ving bot bij Rode Duivels

De Rode Duivels lijken intussen helemaal geacclimatiseerd te zijn op Amerikaanse bodem, waar de ...

45
45
FIFA kondigt grote verandering in transfersysteem aan

Alle ogen zijn donderdag gericht op de openingswedstrijd van het WK, maar in de schaduw daarvan is ...

354
354
Theate of Mechele? Defour heeft gouden tip voor Garcia

De Rode Duivels beginnen maandag aan hun WK. Dan nemen ze het op tegen Egypte. De Rode Duivels ...

106
106
Prioriteit voor Feyenoord: 'Rigaux wil stunten met Belg'

Dévy Rigaux drukt zijn stempel bij Feyenoord. Hij kreeg al veel kritiek vanwege het ...

142
142
Degryse glashelder over verwachtingen voor Duivels

Het WK start met een duel tussen Mexico en Zuid-Afrika, maandag spelen de Rode Duivels tegen Egypte. ...

147
147
'Toptransfer Standard: Serie A en Ligue 1 lonken'

Standard wil geen heel drukke zomermercato tegemoet gaan. De kern versterken waar nodig en de betere ...

172
172
Garcia plant Vanaken-stunt: niemand zag dit aankomen

Hans Vanaken lijkt op weg naar een bijrolletje bij de Rode Duivels op het WK. Maar zo simpel is het ...

509
509
Hoge verwachtingen op het WK, miscast bij Anderlecht

Mexico opent het WK met een duel tegen Zuid-Afrika. De Mexicanen hopen uiteraard op een zege. Het is ...

146
146
Sporting Hasselt plant twee absolute knaltransfers

Sporting Hasselt speelt komend seizoen in de Challenger Pro League. De club haalde al de nodige ...

141
141
'Anderlecht speurt rond: één piste geen optie'

RSC Anderlecht gaat op zoek naar versterking. Op de sociale media ‘dromen’ bepaalde fans ...

384
384
Zuid-Korea lacht: het (on)gelijk van KRC Genk

Zuid-Korea opent zijn WK met een duel tegen Tsjechië. De Zuid-Koreanen hebben een elftal dat ...

309
309
Portugal wint ondanks Ronaldo-fase, heftige storm treft Engelsen

Daags voor de openingsmatch tussen Mexico en Zuid-Afrika, stonden de laatste WK-oefenmatchen op het ...

89
89
Kopzorgen Garcia: België krijgt slecht nieuws voor WK-opener

Aanstaande maandag trappen de Rode Duivels hun WK-campagne op gang tegen Egypte. Maar de ...

713
713
Vrancken weigert twee voorstellen: opening voor Feyenoord?

Na een historisch goed seizoen besloot Wouter Vrancken om af te zwaaien bij STVV. De Belgische ...

245
245
Voorbode voor WK? Ronaldo zorgt voor monumentale misser

Portugal wordt door heel wat kenners beschouwd als één van de favorieten voor het ...

177
177
Basiself Rode Duivels: Sonck slaat iedereen met verstomming

Het aftellen is nu echt begonnen. Donderdagavond wordt het WK 2026 op gang getrapt, aanstaande ...

530
530
Niemand zag het aankomen: Hasi verbaast met nieuwe club

Sinds zijn ontslag bij RSC Anderlecht zat Besnik Hasi de voorbije weken zonder club. Nu heeft de ...

242
242

Meer sportnieuws