'AA Gent strikt Bayo voor een prikje'

248 stemmen
'AA Gent strikt Bayo voor een prikje'

Bij Celtic gaan ze weldra een volgende speler van de hand doen. Volgens Schotse media gaat Vakoun Bayo de club verlaten. Hij trekt naar een Belgische club. 

Bayo heeft om zijn transfer af te handelen zelfs afgezegd voor de Olympische Spelen met Ivoorkust. Zijn transfer zal zeer snel afgerond worden. Het is niet bekend over welke Belgische club het gaat. Opvallend: de spits is recent AA Gent gaan volgen op Instagram. De Buffalo’s zijn nog op zoek naar een aanvaller, al is het niet geweten of Bayo interesse geniet van de club.

Bayo is een 23-jarige centrumspits, die ook op de flank uit de voeten kan. Afgelopen seizoen werd hij uitgeleend aan Toulouse, waar hij in 31 competitiematchen 11 keer scoorde en 2 assists gaf. Celtic betaalde in 2019 nog 2,2 miljoen euro aan DAC. Bij de Schotse topclub kon hij echter nooit overtuigen.

UPDATE 22u10

AA Gent heeft de komst van Vakoun Bayo officieel meegedeeld.  "Vandaag tekende de 24-jarige spits Ivoriaanse spits Vakoun Bayo (10/01/1997) een contract tot 2025 bij KAA Gent. Bayo komt over van het Schotse Celtic Glasgow en was vorig seizoen uitgeleend aan het Franse Toulouse FC waar ook Brecht Dejaegere en Deiver Machado speelden." "Vakoun is een snelle en beweeglijke spits die offensief zeer kopbalsterk is. Hij is een speler die onze coach veel mogelijkheden zal bieden voorin", luidt het bij Sports Manager Tim Matthy

UPDATE 10/07

AA Gent heeft Vakoun Bayo aangetrokken. De aanvaller tekende voor vier jaar bij de Buffalo’s. Volgens SunSport betalen de Buffalo’s 1,6 miljoen euro aan Celtic voor de Ivoriaanse aanvaller. Zij maken dus een paar honderdduizenden euro’s verlies op de spits. AA Gent betaalde zo al bijna 9 miljoen euro aan nieuwe spelers. Eerder werden Joseph Okumu (3,5 miljoen euro), Gianni Bruno (2 miljoen euro) en Andrew Hjulsager (1,8 miljoen euro) al voor de nodige miljoenen euro’s aangetrokken.

LEES OOK: Titeldrama bij Celtic-Hearts, OHL Women kampioen

Een goede prijs voor Bayo?

Meest recent

Euvrard komt met groot nieuws over toekomst bij Standard

De kans lijkt alsmaar groter dat Standard straks voor de eerste keer sinds het seizoen 2020/21 nog ...

26
26
Tottenham moet blijven bibberen tot slotspeeldag

De strijd om het behoud in de Premier League zal pas op de slotspeeldag beslist worden. Tottenham ...

29
29
'Monaco shopt in JPL en beslist over Faes'

Voor AS Monaco eindigde het seizoen vorig weekend met een ontgoocheling. Het ging in zijn slotmatch ...

46
46
Standard grijpt de macht in PO2, Genk verliest weer punten

Standard heeft op de voorlaatste speeldag een grote stap gezet richting eindwinst in de Europe ...

136
136
Arsenal is kampioen: puntenverlies City beslist titelstrijd

Het doek is dinsdagavond gevallen over de Engelse titelstrijd. Arsenal heeft zich na maar liefst 22 ...

91
91
Burgess kent zijn sanctie na pikante uitspraken

Union moet in de komende dagen hopen op een mirakel om nog landskampioen te worden. Het mag zelf ...

168
168
Nieuwe coach Essevee verklaart verrassende keuze

Bij Zulte Waregem wilden ze na het verzekeren van het behoud zo snel mogelijk de trainersknoop voor ...

80
80
'Titanenstrijd los: 3 grootmachten melden zich voor Tzolis'

Donderdag kan Club Brugge met een zege tegen KV Mechelen de landstitel veroveren. Als dat lukt, zal ...

385
385
'WK én toptransfer voor Fernandez-Pardo'

Matias Fernandez-Pardo kent spannende weken. De aanvaller koos voor België en gaat mee naar het ...

109
109
'KV Mechelen realiseert toptransfer in Bundesliga'

KV Mechelen kent een zeer goed seizoen, dat ze hopen af te sluiten met een Europees ticket. De ...

235
235
‘Club Brugge in shock: Anderlecht jaagt op topdeal’

Anderlecht mikt op een opvallende zomertransfer, en dat zorgt voor grte nervositeit in Brugge. Club ...

733
733
Verhuurde JPL-spelers: spits sluit seizoen op mooie wijze af

In de Jupiler Pro League hebben weer heel wat spelers de competitie tijdelijk verlaten voor een ...

20
20
Baseggio raadt Anderlecht deze JPL-toptransfer aan

RSC Anderlecht gaat een drukke zomermercato tegemoet, maar het is ook niet dat Antoine Sibierski van ...

530
530
'Antonio Conte dropt enorme bom bij Napoli'

Napoli kent een moeilijk seizoen. De Champions League-campagne was een grote flop en in de Serie A ...

115
115
Strijkt Romelu Lukaku plots neer in de Eredivisie?

Waar speelt Romelu Lukaku volgend seizoen? Elke fan van RSC Anderlecht hoopt op een mirakel, maar ...

254
254
'Club Brugge weigert monsterbod van 30 miljoen euro'

Club Brugge gaat komende zomer weer héél veel aanbiedingen krijgen. De toekomstige ...

848
848
Dilemma voor Standard en Euvrard: "Wat gaan we doen?"

Standard weet wat het moet doen in Westerlo: winnen. Het is dan hopen op puntenverlies van KRC Genk ...

128
128
'Trainerswals in JPL: zes (!) coaches richting exit'

Het is stilaan helaas een jaarlijkse traditie: de onophoudelijke trainerwals in de Jupiler Pro ...

225
225
Genk-Antwerp: renovatiewerken Haroun, primeur voor Hayen

Donderdag kan de titelrace in een beslissende plooi vallen, maar in de Europe Play-Offs blijft het ...

214
214
Opvallende actie Hans Vanaken lokt massa reacties uit

Club Brugge veegde zondagavond de vloer aan met concurrent Union en vond in Hans Vanaken een ...

576
576
'Kanga buiten: AA Gent geeft razende fans hun zin'

De komende dagen staat er voor AA Gent nog een Europees ticket op het spel, al lijkt dat momenteel ...

582
582
'Sibierski verrast: steunpilaar RSCA mag beschikken'

In de resterende twee wedstrijden moet RSC Anderlecht nog een Europees ticket uit de brand zien te ...

1011
1011
Antwerp in vieze papieren? “Pas binnen tien jaar…”

Royal Antwerp FC kent een desastreus seizoen. The Great Old haalde een paar jaar geleden nog de ...

360
360
‘Rigaux doet wenkbrauwen fronsen bij Club Brugge’

Club Brugge staat op het punt kampioen te worden, maar Blauw-Zwart zit achter de schermen met een ...

549
549
Eden Hazard doet boekje open over Real: “Ik wilde dat niet!”

Eden Hazard wordt gezien als één van de beste Belgische spelers ooit. De buitenspeler ...

352
352

Meer sportnieuws