'Details over transfersom bekend, Lokonga moet stage Arsenal laten schieten'

426
'Details over transfersom bekend, Lokonga moet stage Arsenal laten schieten'

Anderlecht moest het de voorbije jaren redden met beperkte middelen en moest daardoor rekenen op lucratieve uitgaande transfers van zijn jonge talenten. Vorige zomer werd zo Jérémy Doku voor 26 miljoen euro verkocht aan Stade Rennes en voor deze zomer heeft Paars-Wit zijn topverkoop ook zo goed als beet.

Het was de voorbije dagen al duidelijk dat onderhandelingen over de transfer van Albert Sambi Lokonga in een laatste fase zaten en nu meldt ook Het Laatste Nieuws dat de transfer zo goed als rond is. Anderlecht en Arsenal zouden nog de laatste punten en komma's zetten op het transferakkoord, maar zowel de clubs als de speler - die al een tijdje een persoonlijk akkoord heeft - zijn helemaal zeker dat de transfer zal doorgaan.

Voor Sambi Lokonga ligt bij de Gunners een contract voor vijf seizoenen klaar, Anderlecht zou meer dan 20 miljoen euro vangen voor zijn 21-jarige Rode Duivel. Vincent Kompany verliest zo wel een sleutelpion in zijn elftal, want Sambi Lokonga speelde op het middenveld altijd en droeg bij afwezigheid van Hendrik Van Crombrugge ook bijna het hele seizoen de aanvoerdersband.

UPDATE 7u15

Het is nu helemaal duidelijk dat de transfer van Sambi Lokonga naar Arsenal snel rond zal zijn. Journalisten Sven Claes en Kristof Terreur melden dat de medische testen van de middenvelder vrijdag al ingepland staan. Dat lijkt de laatste horde te zijn voor de overgang helemaal afgerond kan worden. Lokonga zou vervolgens volgende week bij zijn nieuwe club aansluiten op stage in Schotland.

UPDATE 12u12
De definitieve afronding van de transfer van Sambi Lokonga zal toch nog even op zich laten wachten. Charles Watts, de Arsenal-watcher van Goal, stelt dat het zeer onwaarschijnlijk is dat de middenvelder al op stage zal kunnen aansluiten bij de Gunners. Lokonga zal immers zijn medische testen in België afleggen alvorens naar het Verenigd Koninkrijk af te reizen, maar daar zal hij eerst in quarantaine moeten.

De bekende journalist Fabrizio Romano komt inmiddels met meer details over de transfersom die Anderlecht vangt. Hij weet dat de clubs dinsdagavond al tot een akkoord gekomen zijn en dat Arsenal in eerste instantie 17,5 miljoen euro op tafel zal leggen. Met bonussen kan die som nog oplopen tot 21 miljoen euro.


LEES OOK: 'Tzolis moet opletten: Arsenal wil nieuwe ex-parel van Club'

Heeft Anderlecht een goede deal onderhandeld?

Meest recent

STVV droomt van stunt: "Het is mogelijk"

STVV pakte een punt tegen het Noorse SK Brann en heeft zo een zeer knappe zeven op negen in de ...

17
17
'Patro Eisden lonkt naar miljoenendeal'

Patro Eisden kan binnenkort een bijzonder mooie financiële zaak doen. De Limburgse club heeft ...

32
32
Bosz blikt nog eens terug: "Doet Club normaal nooit"

PSV miste veel te veel kansen tegen Club Brugge, dat wel redelijk efficiënt was. Peter Bosz ...

153
153
Sclessin brandt weer: Ayensa kruipt in ware heldenrol

Standard moest vanavond de crisis verjagen en heeft dat met verve gedaan. Vanaf minuut ...

31
31
'Galatasaray & co azen op parel van Union SG'

Een contract tot 2031, een groeiende marktwaarde en de belangstelling van enkele Turkse ...

36
36
'Tzolis moet opletten: Arsenal wil nieuwe ex-parel van Club'

Antonio Nusa staat opnieuw in de belangstelling van een Europese topclub. Arsenal heeft de Noorse ...

63
63
Sensatie in Limburg: Patro knipt BV-club de vleugels af

De kraker in de Challenger Pro League tussen Sporting Hasselt en Patro Eisden Maasmechelen heeft ...

67
67
Coosemans verrast: "Hij gaf een pakkende toespraak voor Salzburg"

Colin Coosemans moest een goede redding verrichten tegen RB Salzburg. De ervaren doelman van RSC ...

108
108
Bruno verklaart bankzitterstatuut van RSCA-speler

RSC Anderlecht speelde een goede partij tegen RB Salzburg en won overtuigend met 2-0. Coach Vitor ...

133
133
Van Gucht onthult wat Gert Verhulst écht van hem vindt

Ruben Van Gucht heeft er een bijzondere week opzitten. De presentator nam voor het eerst plaats aan ...

50
50
Duiventil Cercle Brugge: "Mijn verantwoordelijkheid"

Cercle Brugge heeft Pedro Caixinha officieel voorgesteld als nieuwe hoofdtrainer. De Portugese coach ...

57
57
Anderlecht krijgt twee opstekers voor clash met Club Brugge

RSC Anderlecht neemt het zondag in het Jan Breydelstadion op tegen Club Brugge. Weinigen geven de ...

303
303
'Forbs mag inpakken: Club Brugge heeft groot plan klaar'

Ivan Leko vroeg deze zomer om een extra rechter flankaanvaller, maar die kwam er nooit. Nu volgt ...

688
688
"Compleet gestoord"-Duchâtelet zorgt voor walging op TV

Een opvallend televisieoptreden van Roland Duchâtelet heeft voor heel wat ophef gezorgd. De ...

84
84
De Roeck voorgesteld bij STVV en geeft eerste doel prijs

STVV stelde namiddag Jonas De Roeck voor als opvolger van Frédéric De Meyer. De ...

25
25
Vertonghen loopt mee bij Beerschot: huwelijk in de maak?

Jan Vertonghen stopte als voetballer bij RSC Anderlecht. Nadien liep hij mee bij de Rode Duivels, ...

163
163
Standard onder zware druk: Euvrard verklaart Wilmots-verhaal

De crisis bij Standard blijft nazinderen. Na de tegenvallende resultaten en het gelijkspel tegen KV ...

82
82
Van Bommel speelt open kaart: vier Jonge Duivels op radar

Mark van Bommel maakte vrijdag zijn selectie voor het aankomende Nations League-tweeluik tegen ...

164
164
Thorup klopt op tafel in Genk: duo krijgt volle laag

Met een beschamend rapport van twee op 15 buitenshuis staat KRC Genk de immer lastige verplaatsing ...

192
192
Club Brugge rolt spierballen: vuurwerk op wintermercato

Ivan Leko wil niet te lang stilstaan bij de Champions League-triomf tegen PSV, want over een paar ...

369
369
De Winter stopt als Rode Duivel: échte reden bekend

Bij de bekendmaking van zijn selectie voor het aankomende tweeluik in de Nations League dropte Mark ...

687
687
Club Brugge slikt bittere pil: opdoffer uit ziekenboeg

De belangrijke affiches volgen mekaar snel op voor Club Brugge, dat een paar dagen na de zege tegen ...

254
254
Bruno blijft puzzelen: nieuw experiment in Brugge?

Of het advies van zijn bazen er iets mee te maken heeft valt sterk te betwijfelen, maar na een lange ...

203
203
Leko spreekt klare taal over leegloop bij Club Brugge

Met alweer een zege, dit keer op bezoek bij PSV, blijft Club Brugge hoge ogen gooien in de Champions ...

603
603
Antwerp incasseert mokerslag: twee sterkhouders out

Na de schamele vier op 24 lijken Marvin Compper zijn dagen op de Bosuil stilaan geteld. Thuis tegen ...

106
106

Meer sportnieuws