'Details over transfersom bekend, Lokonga moet stage Arsenal laten schieten'

426 stemmen
'Details over transfersom bekend, Lokonga moet stage Arsenal laten schieten'

Anderlecht moest het de voorbije jaren redden met beperkte middelen en moest daardoor rekenen op lucratieve uitgaande transfers van zijn jonge talenten. Vorige zomer werd zo Jérémy Doku voor 26 miljoen euro verkocht aan Stade Rennes en voor deze zomer heeft Paars-Wit zijn topverkoop ook zo goed als beet.

Het was de voorbije dagen al duidelijk dat onderhandelingen over de transfer van Albert Sambi Lokonga in een laatste fase zaten en nu meldt ook Het Laatste Nieuws dat de transfer zo goed als rond is. Anderlecht en Arsenal zouden nog de laatste punten en komma's zetten op het transferakkoord, maar zowel de clubs als de speler - die al een tijdje een persoonlijk akkoord heeft - zijn helemaal zeker dat de transfer zal doorgaan.

Voor Sambi Lokonga ligt bij de Gunners een contract voor vijf seizoenen klaar, Anderlecht zou meer dan 20 miljoen euro vangen voor zijn 21-jarige Rode Duivel. Vincent Kompany verliest zo wel een sleutelpion in zijn elftal, want Sambi Lokonga speelde op het middenveld altijd en droeg bij afwezigheid van Hendrik Van Crombrugge ook bijna het hele seizoen de aanvoerdersband.

UPDATE 7u15

Het is nu helemaal duidelijk dat de transfer van Sambi Lokonga naar Arsenal snel rond zal zijn. Journalisten Sven Claes en Kristof Terreur melden dat de medische testen van de middenvelder vrijdag al ingepland staan. Dat lijkt de laatste horde te zijn voor de overgang helemaal afgerond kan worden. Lokonga zou vervolgens volgende week bij zijn nieuwe club aansluiten op stage in Schotland.

UPDATE 12u12
De definitieve afronding van de transfer van Sambi Lokonga zal toch nog even op zich laten wachten. Charles Watts, de Arsenal-watcher van Goal, stelt dat het zeer onwaarschijnlijk is dat de middenvelder al op stage zal kunnen aansluiten bij de Gunners. Lokonga zal immers zijn medische testen in België afleggen alvorens naar het Verenigd Koninkrijk af te reizen, maar daar zal hij eerst in quarantaine moeten.

De bekende journalist Fabrizio Romano komt inmiddels met meer details over de transfersom die Anderlecht vangt. Hij weet dat de clubs dinsdagavond al tot een akkoord gekomen zijn en dat Arsenal in eerste instantie 17,5 miljoen euro op tafel zal leggen. Met bonussen kan die som nog oplopen tot 21 miljoen euro.


LEES OOK: Opvallende nieuwe rol voor Trossard bij Rode Duivels

Heeft Anderlecht een goede deal onderhandeld?

Meest recent

België charmeert, één Duivel grote man: "Sensatie op WK!"

De Rode Duivels begonnen om 15u aan hun laatste oefenmatch voor het WK. Ruim 43.000 fans waren ...

38
38
'Fredberg wil uitpakken met JPL-kampioenenmaker'

Jesper Fredberg is sinds bijna een jaar aan de slag bij Sampdoria in de Serie B. Het eerste seizoen ...

34
34
Degryse scherp voor twee keuzes Garcia: "Vind ik raar"

De Rode Duivels spelen tegen Tunesië hun laatste oefenmatch voor het WK. Bondscoach Rudi Garcia ...

101
101
'Club Brugge zet zinnen op peperdure doelman'

Club Brugge heeft afscheid genomen van Simon Mignolet (gestopt) en Dani van den Heuvel (geen nieuw ...

201
201
“Wat een grap”: Belgische fans halen uit naar Garcia

Rudi Garcia maakte zijn basisploeg bekend voor de laatste oefenmatch tegen Tunesië. Hij koos ...

189
189
Garcia verrast met basisploeg bij Rode Duivels

België speelt om 15u zijn laatste oefenmatch voor het WK. Na de knappe zege tegen Kroatië ...

144
144
Kan Messi starten aan het WK? Scaloni geeft hét antwoord

Lionel Messi gaat zijn laatste WK beginnen. De Argentijnse sterspeler liep onlangs een blessure op ...

18
18
Red Flames streng na 6-0: "Dit is niet goed genoeg"

De Red Flames wonnen met 6-0 van Luxemburg. Dat is uiteraard een goed resultaat, maar niet goed ...

25
25
Boskamp klaar voor WK: "België of Nederland?"

De Rode Duivels spelen namiddag nog een oefenmatch tegen Tunesië en nadien vertrekken ze naar ...

99
99
Westerlo neemt afscheid van verdediger

Bij KVC Westerlo gaan ze een drukke transferzomer tegemoet. De Kemphanen zullen heel wat jongens ...

23
23
Albert ziet gigantisch probleem voor Vanaken

Bepaalde media zijn van mening dat Hans Vanaken in de basisploeg hoort bij België op het WK. ...

128
128
TRANSFERUURTJE: JPL-smaakmakers grof wild, Bayern 'hot'

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

152
152
Madou gaat hard in tegen Baro: “Elke dag gefrustreerd…”

Het Laatste Nieuws heeft de clubleiders van de Belgische clubs aan één tafel gezet om ...

644
644
Garcia doet onthulling over Nainggolan: "Ik wist dat"

Radja Nainggolan speelt momenteel bij Patro Eisden in de Challenger Pro League, maar de middenvelder ...

190
190
Belgische terugkeer: Kabasele spreekt duidelijke taal

Christian Kabasele is inmiddels al 35 jaar, maar de centrale verdediger heeft mogelijk net zijn ...

116
116
Rudi Garcia hakt WK-knopen door: “Weiger ik te geloven”

Het WK 2026 staat voor de deur en de analisten zijn volop aan het speculeren over de typeploeg en ...

62
62
DAZN-debat laait weer op: Bornauw roept straffe taal

DAZN hield het Belgische voetbal afgelopen seizoen in een machtsgreep. De rechtenhouder kwam niet ...

387
387
Valse start: Rigaux compleet afgemaakt bij Feyenoord

Devy Riguax maakte de overstap van Club Brugge naar Feyenoord, maar dat valt niet bij iedereen in ...

345
345
Club Brugge dropt grote bom in Jupiler Pro League

Club Brugge werd dit jaar terug kampioen en speelt volgend jaar de Champions League. Dat is alweer ...

845
845
Domper Duitsland: smaakmaker verlaat nu al het WK

Duitsland trekt zeker niet als favoriet naar het WK. Bondscoach Julian Nagelsmann kreeg ook nog eens ...

151
151
Fit of niet? Ancelotti geeft update over Neymar

De tijd dat Brazilië nog tot verbeelding sprak met talloze geniale voetballers in de selectie, ...

25
25
Vanaken vertelt waarheid achter shirtwissel met Modric

Een doelpunt zat er net niet in, maar Hans Vanaken heeft met zijn invalbeurt tegen Kroatië toch ...

547
547
Eén Duivel maakt tongen los bij Iran: "Iedereen ongerust"

De Rode Duivels worden door de meeste kenners en waarnemers getipt als de grote favoriet om hun ...

144
144
'Heftig gevecht barst los: transferklapper Leandro Trossard'

Tijdens het komende wereldkampioenschap rekenen de Rode Duivels onder meer op Leandro Trossard om ...

170
170
Duivels-rel rond Vanaken: “Dit zal hij niet vergeten”

Hans Vanaken kreeg tegen Kroatië opnieuw een harde boodschap van Rudi Garcia. De middenvelder ...

763
763

Meer sportnieuws