'Details over transfersom bekend, Lokonga moet stage Arsenal laten schieten'

426
'Details over transfersom bekend, Lokonga moet stage Arsenal laten schieten'

Anderlecht moest het de voorbije jaren redden met beperkte middelen en moest daardoor rekenen op lucratieve uitgaande transfers van zijn jonge talenten. Vorige zomer werd zo Jérémy Doku voor 26 miljoen euro verkocht aan Stade Rennes en voor deze zomer heeft Paars-Wit zijn topverkoop ook zo goed als beet.

Het was de voorbije dagen al duidelijk dat onderhandelingen over de transfer van Albert Sambi Lokonga in een laatste fase zaten en nu meldt ook Het Laatste Nieuws dat de transfer zo goed als rond is. Anderlecht en Arsenal zouden nog de laatste punten en komma's zetten op het transferakkoord, maar zowel de clubs als de speler - die al een tijdje een persoonlijk akkoord heeft - zijn helemaal zeker dat de transfer zal doorgaan.

Voor Sambi Lokonga ligt bij de Gunners een contract voor vijf seizoenen klaar, Anderlecht zou meer dan 20 miljoen euro vangen voor zijn 21-jarige Rode Duivel. Vincent Kompany verliest zo wel een sleutelpion in zijn elftal, want Sambi Lokonga speelde op het middenveld altijd en droeg bij afwezigheid van Hendrik Van Crombrugge ook bijna het hele seizoen de aanvoerdersband.

UPDATE 7u15

Het is nu helemaal duidelijk dat de transfer van Sambi Lokonga naar Arsenal snel rond zal zijn. Journalisten Sven Claes en Kristof Terreur melden dat de medische testen van de middenvelder vrijdag al ingepland staan. Dat lijkt de laatste horde te zijn voor de overgang helemaal afgerond kan worden. Lokonga zou vervolgens volgende week bij zijn nieuwe club aansluiten op stage in Schotland.

UPDATE 12u12
De definitieve afronding van de transfer van Sambi Lokonga zal toch nog even op zich laten wachten. Charles Watts, de Arsenal-watcher van Goal, stelt dat het zeer onwaarschijnlijk is dat de middenvelder al op stage zal kunnen aansluiten bij de Gunners. Lokonga zal immers zijn medische testen in België afleggen alvorens naar het Verenigd Koninkrijk af te reizen, maar daar zal hij eerst in quarantaine moeten.

De bekende journalist Fabrizio Romano komt inmiddels met meer details over de transfersom die Anderlecht vangt. Hij weet dat de clubs dinsdagavond al tot een akkoord gekomen zijn en dat Arsenal in eerste instantie 17,5 miljoen euro op tafel zal leggen. Met bonussen kan die som nog oplopen tot 21 miljoen euro.


LEES OOK: 'Bayern München zet alles op alles voor knaldeal met Arsenal'

Heeft Anderlecht een goede deal onderhandeld?

Meest recent

Stoel De Meyer wankelt: STVV-coach uit grote frustratie

Het rommelt bij Sint-Truiden VV. De Kanaries waren vorig seizoen nog de grote revelatie van de ...

9
9
Burgess-drama bij KAA Gent: “Iedereen is aangedaan”

KAA Gent is niet meer ongeslagen bij KAA Gent. De Buffalo’s verloren met 2-0 van Lommel. Coach ...

78
78
Defour gaat straffe uitdaging aan: "Avontuur van mijn leven"

Steven Defour lijkt voorlopig geen actieve rol meer te gaan opnemen in de voetbalwereld. Na zijn ...

18
18
Goudhaantje grijpt kans: Anderlecht dumpt duur duo

Ondanks een grotendeels matige eerste helft won RSC Anderlecht vlot met 4-1 zege van Westerlo. Heel ...

189
189
'Done deal: KRC Genk tast in buidel voor toptalent'

Jess Thorup zit met zijn handen in het spreekwoordelijke haar, want ook in Mechelen kon KRC Genk ...

83
83
Bruno redt vel: uitstel van executie bij Anderlecht?

Na een resem uitmatchen om snel te vergeten, kon RSC Anderlecht in eigen huis eindelijk nog eens ...

132
132
‘Haaland per direct weg bij City na vertrouwensbreuk’

Erling Haaland tekende in januari 2025 bij Manchester City tot 2034, zonder afkoopclausule. Een half ...

279
279
De Mil kruist vingers: update uit ziekenboeg AA Gent

AA Gent deed afgelopen weekend een slechte zaak in het klassement, want door de 2-0 nederlaag in ...

118
118
'Zwanenzang bij Antwerp: hoofd Compper op kapblok'

Vorige week leek Antwerp nog eindelijk de weg naar boven in te zetten, maar na de 2-1 nederlaag ...

115
115
Club Brugge mist Potts: vijf alternatieven voor Leko

Na een zorgeloze 2-4 overwinning op bezoek bij Zulte Waregem kan de blik bij Club Brugge al snel ...

519
519
Bruno haalt gram: typeploeg Anderlecht krijgt vorm

Alsof zijn stoel nog niet voldoende wankelde voerde het bestuur de druk vooraf nog wat op, maar ...

146
146
'Alarm bij Van Bommel: grote zorgen over De Bruyne'

Binnen iets minder dan twee weken moeten de Rode Duivels opnieuw aan de bak in de Nations League, ...

100
100
Simons krijgt gelijk: held staat op bij OHL

OH Leuven heeft zondag een cruciale zege weten te boeken. Het ging met 1-2 winnen op het veld van ...

120
120
Charleroi blijft verbazen: "We zijn ambitieus, maar..."

De verschillen zijn nog wat kleiner geworden in de top van het klassement van de Jupiler Pro League ...

34
34
Na vroege wissel De Bruyne gaat Napoli pijnlijk onderuit

De prestaties van Napoli blijven dit seizoen zeer wisselvallig. Het is er zondag niet in geslaagd om ...

81
81
Debat laait weer op: "Zuur dat U23-ploegen titelstrijd bepalen"

De strijd om de titel in de Challenger Pro League lijkt dit seizoen een duel te gaan worden tussen ...

315
315
Lommel zorgt voor straffe stunt: "Een verdiende zege"

Op speeldag tien is AA Gent tegen zijn allereerste nederlaag van het seizoen in de Jupiler Pro ...

42
42
Roef legt vinger op de wonde: "Daar niet scherp genoeg"

Vorige week maakte AA Gent nog indruk door Anderlecht met 4-0 te verslaan, maar zondagavond zijn de ...

57
57
Charleroi herpakt zich met spektakelstuk tegen La Louvière

Charleroi kreeg vorige week een verrassende pandoering in Antwerp, maar heeft zich daar uitstekend ...

23
23
Blessureleed Lavia verleden tijd? Alonso legt verschil bloot

Roméo Lavia kende een enorm blessureverleden bij Chelsea. Na zijn monstertransfer kwam de ...

127
127
Lommel smeert KAA Gent eerste nederlaag in JPL aan

KAA Gent heeft een eerste nederlaag geleden in de Jupiler Pro League. De Buffalo’s kwamen met ...

59
59
Bruno door het stof door toptalent: “Voeten laten spreken”

RSC Anderlecht staat bekend om de jeugdopleiding en Vitor Bruno leek aanvankelijk gretig gebruikt te ...

233
233
Diego Moreira schittert: vergelijking met Milan-legende

Diego Moreira begint zich volledig in zijn sas te voelen bij AC Milan. De buitenspeler maakte de ...

79
79
Club Brugge-talenten in zak en as: “Dit doet pijn”

Club NXT leek de betere ploeg tegen Sporting Hasselt, maar uiteindelijk trokken de talenten van Club ...

238
238
Real heeft geen kind aan Santander met heerlijke goal

Real Madrid heeft zondag gedaan wat het moest doen om de aansluiting met FC Barcelona en Atletico ...

33
33

Meer sportnieuws