TRANSFERUURTJE: 'Transfer Lokonga rond, Club moet vertrek De Ketelaere vrezen'

door
TRANSFERUURTJE: 'Transfer Lokonga rond, Club moet vertrek De Ketelaere vrezen'

De zomermercato opent officieel pas begin juli zijn deuren, maar heel wat clubs uit binnen- en buitenland zijn nu al bezig met het ontrollen van hun transferplannen. Het regent dan ook nieuwtjes en pittige geruchten. Al dat transfernieuws bundelt VoetbalNieuws dagelijks om 12u in het TRANSFERUURTJE.


JUPILER PRO LEAGUE

De langverwachte transfer van Albert Sambi Lokonga zal snel eindelijk afgerond worden. Anderlecht en Arsenal zouden nog de laatste details van het akkoord invullen, terwijl Sambi Lokonga zelf vrijdag nog zijn medische testen zou afleggen bij de Gunners. Anderlecht zou uiteindelijk een bedrag van 22 miljoen euro mogen bijschrijven op zijn rekening, Lokonga zal voor vijf seizoenen tekenen.



Daarnaast zou Paars-Wit ook nog Rayane Bounida kunnen verliezen, want Ajax blijft aan de mouw van het 15-jarige toptalent trekken. De Amsterdammers zouden in de huidige situatie slechts een kleine opleidingsvergoeding moeten betalen. Anderlecht blijft wel hopen dat Bounida alsnog een profcontract zal tekenen en hoopt hem te overtuigen met een sterk carrièreplan.

Een ander talent heeft Anderlecht zelfs al verlaten. Noah Saviolo, een 17-jarige aanvaller, tekende een contract bij Lille. Bij de Franse kampioen mag het talent aansluiten bij de U19.



Met het geld van Sambi Lokonga kan Anderlecht zich wel weer op inkomende transfers focussen. Een spits staat nog hoog op het verlanglijstje en RSCA zou nog altijd denken aan Florin Tanase. Anderlecht zou volgens Roemeense media snel de onderhandelingen willen opstarten over de topschutter van FCSB, dat 4,5 miljoen euro wil vangen.

Bij Club Brugge blijft het voorlopig nog vrij stil qua transfers. Wel staan ze op het punt met Thibault Vlietinck weer een overbodige speler van de hand te doen. De flankaanvaller wordt net als vorig seizoen verhuurd aan OH Leuven, maar verlengt tegelijk ook zijn contract bij Club met één jaar. Op die manier verhindert Club dat hij straks gratis kan vertrekken. Tahith Chong werd niet weerhouden na zijn uitleenbeurt en zou volgend seizoen uitkomen voor Birmingham City of Feyenoord.



Maar ook een vertrek van Charles De Ketelaere lijkt niet helemaal uit te sluiten. De Rode Duivel blijft heel wat interesse uit Italië genieten, waar AC Milan en Atalanta op zijn diensten blijven azen. De Rossoneri zouden al geïnformeerd hebben, terwijl Atalanta zelfs al gesprekken zouden voeren. Desondanks blijft de kans op een transfer relatief klein.

Op inkomend vlak zou Club nog een flankverdediger aan kunnen trekken. Daarvoor zouden ze denken aan Jens Stryger Larsen, een 30-jarige speler van Udinese die op het EK titularis was bij revelatie Denemarken. Larsen heeft nog maar één jaar contract en zou daardoor een relatief koopje kunnen worden. Club krijgt wel concurrentie van Galatasaray. Voor de aanval viel de naam van Alhassan Yusuf, maar de Nigeriaan geeft aan dat hij IFK Göteborg niet wil verlaten.



Het lijkt inmiddels zeker dat Zinho Vanheusden niet meer zal terugkeren bij Standard. De voorbije dagen was al duidelijk geworden dat Internazionale de verdediger zou terugkopen, al laat de officiële aankondiging nog op zich wachten. Inmiddels is ook zijn club voor volgend seizoen bekend, want Inter zou Vanheusden gaan verhuren aan Genoa. Ook Bologna en Spezia aasden op de 21-jarige, maar zij vissen achter het net.

BUITENLAND

Negen dagen is Lionel Messi inmiddels al een vrije speler en nog steeds is er geen witte rook over zijn toekomst. Zijn contractverlenging bij FC Barcelona laat nog op zich wachten door de financiële problemen van de club, waardoor ze ook hun zomeraanwinsten niet kunnen inschrijven. Messi zal daardoor alleen aan de slag kunnen als hij fors inlevert, want ook andere clubs zullen zijn huidige loon niet kunnen betalen.



Barça zal dus spelers van de hand moeten doen om ruimte te maken voor Messi en de aanwinsten en een aantal spelers zouden al te horen gekregen hebben dat ze weg moeten. Met name Miralem Pjanic, Carles Aleña, Iñaki Peña en Moussa Wagué zouden absoluut de komende weken nog een nieuwe werkgever moeten gaan vinden.

Ook bij Real Madrid gaan ze deze zomer verkopen, met als doel de komst van Kylian Mbappé te kunnen bekostigen. Zelfs Eden Hazard zou bij een goed bod mogen vertrekken, maar de kans wordt zeer klein geacht dat er een bevredigende aanbieding voor onze landgenoot zal binnenlopen. Wie wel meer in aanmerking lijken te komen voor een transfer, zijn Raphaël Varane, Martin Ödegaard, Luka Jovic, Alvaro Odriozola en Mariano Diaz.

LEES OOK: Schade voor Club Brugge? "Kunnen iedereen aan"

Moet De Ketelaere absoluut bij Club blijven?

Meest recent

Schade voor Club Brugge? "Kunnen iedereen aan"

STVV neemt het vanavond op tegen Club Brugge. Heel Sint-Truiden hoopt op een stunt tegen de ...

15
15
Stilaan laatste kans? Cinel velt oordeel over Cercle-crisis

Cercle Brugge ligt uit de Beker van België en bakt er niets van in de Jupiler Pro League. Tegen ...

25
25
Ruud Vormer onthult een zwaar geheim: "Niemand durft nog"

Hij werd Mister Club Brugge, Gouden Schoen-winnaar en jarenlang de motor op elk middenveld dat hij ...

26
26
Plots kritiek op Hayen: "Te veel van het goede"

Club Brugge moet vanavond aan de bak tegen STVV. Na de glansloze bekerwinst tegen OH Leuven hoopt ...

92
92
Vrancken: "Zij zouden elk seizoen JPL-kampioen moeten zijn"

STVV is bezig aan een fantastisch seizoen. Wouter Vrancken maakte van dit STVV een van de leukste ...

89
89
Invaller klopt op tafel: Hasi krijgt duidelijke boodschap

RSC Anderlecht gaat zondagnamiddag op bezoek bij KVC Westerlo en dat slechts enkele dagen nadat het ...

108
108
Club Brugge kampioen? Van der Elst doet titelvoorspelling

Club Brugge wil dit seizoen zo lang mogelijk meestrijden op drie fronten. Maar het belangrijkste ...

204
204
'Kompany grote fan: Bayern-bom van 85 miljoen'

Bayern München blijft in de running voor de treble dit seizoen en plaatste zich deze week voor ...

63
63
Keerzijde WK-loting: "Dan is België de risee van het wereldvoetbal"

De Rode Duivels weten waar ze aan toe zijn gedurende de groepsfase van het WK 2026. Tijdens de ...

183
183
Totale ommekeer bij Gent? "Dán is er veel mogelijk"

AA Gent heeft woensdagavond voor het eerst in vijf wedstrijden nog eens kunnen winnen. De Buffalo's ...

193
193
TRANSFERUURTJE: 'Duel Genk vs. Gent, transferklapper Angulo'

De zomermercato zit er al een tijdje op, maar de winterse transferperiode komt er weldra alweer aan. ...

142
142
Grote impact DAZN bekend: Belgische clubs moeten verkopen

DAZN heeft besloten om het TV-contract met de Pro League op te zeggen. Daarbovenop zal het ...

431
431
Jonge Duivel snoeihard voor Anderlecht: “Dat stoorde mij”

RSC Anderlecht staat bekend om hun sterke jeugdopleiding en elk seizoen breken er nieuwe talenten ...

219
219
Sepp Blatter maakt FIFA én Trump met de grond gelijk

De loting in Washington voor het WK 2026 in de Verenigde Staten, Mexico en Canada houdt de ...

152
152
Oosting glundert met nieuw goudhaantje bij Antwerp

Royal Antwerp FC is onder Joseph Oosting een nieuwe weg ingeslagen. De Nederlander moet The Great ...

315
315
Degryse roept ferme WK-waarschuwing naar Garcia

De loting voor het WK 2026 werd gisteren in Washington afgerond. De Rode Duivels zitten in een ...

88
88
Parys op dreef: Pro League slaat keihard terug op DAZN

De perikelen rond DAZN en de Pro League blijft groot nieuws in de Belgische voetbalwereld. Het ...

256
256
Rode Duivels met konijnenpoot: "Drie oefenmatchen op WK"

Rudi Garcia heeft het getroffen met de loting op het WK 2026. De weg naar de kwartfinales ligt ...

97
97
'Club Brugge duizelt: hallucinante Benteke-eis slaat alles'

In Brugge durven ze het bijna niet hardop zeggen, maar de cijfers die rondgaan over Christian ...

810
810
Garcia geeft belangrijke update over Lukaku en De Bruyne

De WK-loting ligt achter de rug. Er zijn een aantal leuke groepen komende zomer, maar niet voor de ...

102
102
Leko viert 'Grote Terugkeer': "Dacht aan hem als titularis"

AA Gent doet het onder Ivan Leko niet beter dan vorig seizoen, toen de Buffalo's ongeveer dezelfde ...

113
113
JPL-mirakel in de maak: "Wij zijn springlevend"

Enkele weken geleden gaf niemand nog een stuiver voor de kansen van FCV Dender om de laatste plaats ...

93
93
STVV-Club: 'Hayen speelt met surprise in basisploeg'

In de Champions League staat Club Brugge volgende week voor een zware uitdaging tegen Arsenal FC. ...

521
521
'JPL davert: Anderlecht plant spectaculaire transfer'

In Neerpede wordt al weken druk gediscussieerd over een nieuwe doelman die de JPL dit seizoen op ...

295
295
"Walgelijk theater" - Voetbalwereld kotst 'lijpzak' Infantino uit

Vrijdagavond werd in Washington geloot voor het wereldkampioenschap van komende zomer. Maar de show ...

457
457

Meer sportnieuws