TRANSFERUURTJE: 'Transfer Lokonga rond, Club moet vertrek De Ketelaere vrezen'

258 stemmen
TRANSFERUURTJE: 'Transfer Lokonga rond, Club moet vertrek De Ketelaere vrezen'

De zomermercato opent officieel pas begin juli zijn deuren, maar heel wat clubs uit binnen- en buitenland zijn nu al bezig met het ontrollen van hun transferplannen. Het regent dan ook nieuwtjes en pittige geruchten. Al dat transfernieuws bundelt VoetbalNieuws dagelijks om 12u in het TRANSFERUURTJE.


JUPILER PRO LEAGUE

De langverwachte transfer van Albert Sambi Lokonga zal snel eindelijk afgerond worden. Anderlecht en Arsenal zouden nog de laatste details van het akkoord invullen, terwijl Sambi Lokonga zelf vrijdag nog zijn medische testen zou afleggen bij de Gunners. Anderlecht zou uiteindelijk een bedrag van 22 miljoen euro mogen bijschrijven op zijn rekening, Lokonga zal voor vijf seizoenen tekenen.



Daarnaast zou Paars-Wit ook nog Rayane Bounida kunnen verliezen, want Ajax blijft aan de mouw van het 15-jarige toptalent trekken. De Amsterdammers zouden in de huidige situatie slechts een kleine opleidingsvergoeding moeten betalen. Anderlecht blijft wel hopen dat Bounida alsnog een profcontract zal tekenen en hoopt hem te overtuigen met een sterk carrièreplan.

Een ander talent heeft Anderlecht zelfs al verlaten. Noah Saviolo, een 17-jarige aanvaller, tekende een contract bij Lille. Bij de Franse kampioen mag het talent aansluiten bij de U19.



Met het geld van Sambi Lokonga kan Anderlecht zich wel weer op inkomende transfers focussen. Een spits staat nog hoog op het verlanglijstje en RSCA zou nog altijd denken aan Florin Tanase. Anderlecht zou volgens Roemeense media snel de onderhandelingen willen opstarten over de topschutter van FCSB, dat 4,5 miljoen euro wil vangen.

Bij Club Brugge blijft het voorlopig nog vrij stil qua transfers. Wel staan ze op het punt met Thibault Vlietinck weer een overbodige speler van de hand te doen. De flankaanvaller wordt net als vorig seizoen verhuurd aan OH Leuven, maar verlengt tegelijk ook zijn contract bij Club met één jaar. Op die manier verhindert Club dat hij straks gratis kan vertrekken. Tahith Chong werd niet weerhouden na zijn uitleenbeurt en zou volgend seizoen uitkomen voor Birmingham City of Feyenoord.



Maar ook een vertrek van Charles De Ketelaere lijkt niet helemaal uit te sluiten. De Rode Duivel blijft heel wat interesse uit Italië genieten, waar AC Milan en Atalanta op zijn diensten blijven azen. De Rossoneri zouden al geïnformeerd hebben, terwijl Atalanta zelfs al gesprekken zouden voeren. Desondanks blijft de kans op een transfer relatief klein.

Op inkomend vlak zou Club nog een flankverdediger aan kunnen trekken. Daarvoor zouden ze denken aan Jens Stryger Larsen, een 30-jarige speler van Udinese die op het EK titularis was bij revelatie Denemarken. Larsen heeft nog maar één jaar contract en zou daardoor een relatief koopje kunnen worden. Club krijgt wel concurrentie van Galatasaray. Voor de aanval viel de naam van Alhassan Yusuf, maar de Nigeriaan geeft aan dat hij IFK Göteborg niet wil verlaten.



Het lijkt inmiddels zeker dat Zinho Vanheusden niet meer zal terugkeren bij Standard. De voorbije dagen was al duidelijk geworden dat Internazionale de verdediger zou terugkopen, al laat de officiële aankondiging nog op zich wachten. Inmiddels is ook zijn club voor volgend seizoen bekend, want Inter zou Vanheusden gaan verhuren aan Genoa. Ook Bologna en Spezia aasden op de 21-jarige, maar zij vissen achter het net.

BUITENLAND

Negen dagen is Lionel Messi inmiddels al een vrije speler en nog steeds is er geen witte rook over zijn toekomst. Zijn contractverlenging bij FC Barcelona laat nog op zich wachten door de financiële problemen van de club, waardoor ze ook hun zomeraanwinsten niet kunnen inschrijven. Messi zal daardoor alleen aan de slag kunnen als hij fors inlevert, want ook andere clubs zullen zijn huidige loon niet kunnen betalen.



Barça zal dus spelers van de hand moeten doen om ruimte te maken voor Messi en de aanwinsten en een aantal spelers zouden al te horen gekregen hebben dat ze weg moeten. Met name Miralem Pjanic, Carles Aleña, Iñaki Peña en Moussa Wagué zouden absoluut de komende weken nog een nieuwe werkgever moeten gaan vinden.

Ook bij Real Madrid gaan ze deze zomer verkopen, met als doel de komst van Kylian Mbappé te kunnen bekostigen. Zelfs Eden Hazard zou bij een goed bod mogen vertrekken, maar de kans wordt zeer klein geacht dat er een bevredigende aanbieding voor onze landgenoot zal binnenlopen. Wie wel meer in aanmerking lijken te komen voor een transfer, zijn Raphaël Varane, Martin Ödegaard, Luka Jovic, Alvaro Odriozola en Mariano Diaz.

LEES OOK: Union SG wint na strafschoppen en heeft eerste prijs beet

Moet De Ketelaere absoluut bij Club blijven?

Meest recent

'Hasi slaat toe en shopt bij KRC Genk'

Besnik Hasi vond deze zomer een opmerkelijke nieuwe uitdaging, vier maanden na zijn ontslag bij ...

55
55
Union SG wint na strafschoppen en heeft eerste prijs beet

Club Brugge en Union SG openden vanavond het Belgische voetbalseizoen met de supercup. De ...

45
45
'Antwerp verrast met ex-smaakmaker van AA Gent'

Royal Antwerp FC heeft nog héél veel versterking nodig. Na Maxime Busi en Michael Frey ...

115
115
Maakt Tinder zijn intrede in de Belgische voetbalwereld?

Mogelijk bent u al vertrouwd met Tinder, alleen zal dat vermoedelijk op een heel andere manier zijn. ...

19
19
Club Brugge - Union SG: fans irriteren zich mateloos

Club Brugge en Union SG begonnen om 20u30 aan de supercup in het Jan Breydelstadion. De eerste 45 ...

138
138
'AA Gent mag miljoenenbod van Millwall verwachten'

Bij AA Gent moeten ze spelers verkopen om groene cijfers in de boekhouding te hebben. De ...

92
92
Ajax stunt opnieuw met zeer grote naam

Ajax wil dit seizoen weer meespelen voor de landstitel. Jordi Cruijff is bezig met een zeer ...

124
124
Club Brugge maakt deal met FC Barcelona wereldkundig

Club Brugge heeft zopas een opvallende transfer afgerond, al is het er eentje die er maanden zat aan ...

88
88
Club Brugge droomt groot: Spaans fenomeen met ruim 300 goals

Club Brugge kijkt naar Spanje voor versterking. Een bewezen goalmachine duikt op de radar van ...

864
864
Cristiano Ronaldo laat fans smullen van peperduur 'speeltje'

Cristiano Ronaldo weet als geen ander hoe hij de aandacht moet trekken. Dit keer is het niet een ...

44
44
Anderlecht ontdekt eindelijk weer een vleugje Kompany

RSC Anderlecht won met 3-1 van Hammarby. Paars-Wit wist vooral op enthousiasme en passie het ...

289
289
Club Brugge - Union SG: Leko verrast met basisploeg

Club Brugge en Union SG openen als landskampioen en bekerwinnaar het Belgische voetbalseizoen. Wie ...

144
144
Kerk, Willen én KV Kortrijk ronden transfers af

Lukas Willen en Gyrano Kerk hebben na vele weken zoeken een nieuwe club gevonden. De twee ...

86
86
Beveren onder stoom en rondt volgende transfer af

SK Beveren is ondertussen niet meer te stoppen. De Waaslanders zijn in gang geschoten op de ...

62
62
Pittige clash tussen Peter Vandenbempt en Sam Kerkhofs

Peter Vandenbempt is al jaren een vaste waarde als voetbalcommentator, maar ook naast de microfoon ...

55
55
STVV en Patro Eisden ronden opmerkelijke transfer af

STVV en Patro Eiden hebben vandaag een onderlinge transfer afgerond. Dat maakten de twee Limburgse ...

40
40
Anderlecht stelt twee verrassende nieuwe namen voor

Anderlecht heeft niet alleen nog heel wat werk op het veld, maar ook daarnaast beweegt er wat. De ...

372
372
'Club Brugge keert kar: Leko gunt flop herkansing'

Club Brugge doet nu al jarenlang gouden zaken op de transfermarkt, maar af en toe slaat ook de ...

509
509
Thorup in blijde verwachting: versterking voor KRC Genk

De voorbereiding verliep niet bepaald van een leien dakje bij KRC Genk, dat na een teleurstellend ...

478
478
'Nieuw bod Club Brugge: toptarget forceert transfer'

Club Brugge neemt het in de Supercup straks op tegen Union, maar nog voor het echte werk weer begint ...

510
510
Leko moet impoviseren: Club met onuitgegeven basiself

Bij Club Brugge zit het tussenseizoen er alweer op. Vrijdagavond trapt de landskampioen de nieuwe ...

365
365
'Arsenal doet Premier League beven: transfer van 90 miljoen'

Arsenal FC legde afgelopen seizoen voor de eerste keer sinds 2004 beslag op de Engelse landstitel. ...

125
125
Bruno negeert opvallende naam: Anderlecht-exit na 162 matchen?

RSC Anderlecht heeft zich donderdagavond geplaatst voor de derde voorronde van de Europa League. In ...

960
960
Chelsea hoort zéér zware straf na 74 overtredingen

Het Engelse voetbal staat in rep en roer. Topclub Chelsea kreeg een zware straf opgelegd nadat het ...

119
119
‘Club Brugge houdt hart vast: Forbs hakt transferknoop door’

Club Brugge dreigt nog enkele sterkhouders te verliezen deze zomermercato Verschillende spelers ...

775
775

Meer sportnieuws