TRANSFERUURTJE: 'Transfer Lokonga rond, Club moet vertrek De Ketelaere vrezen'

door
TRANSFERUURTJE: 'Transfer Lokonga rond, Club moet vertrek De Ketelaere vrezen'

De zomermercato opent officieel pas begin juli zijn deuren, maar heel wat clubs uit binnen- en buitenland zijn nu al bezig met het ontrollen van hun transferplannen. Het regent dan ook nieuwtjes en pittige geruchten. Al dat transfernieuws bundelt VoetbalNieuws dagelijks om 12u in het TRANSFERUURTJE.


JUPILER PRO LEAGUE

De langverwachte transfer van Albert Sambi Lokonga zal snel eindelijk afgerond worden. Anderlecht en Arsenal zouden nog de laatste details van het akkoord invullen, terwijl Sambi Lokonga zelf vrijdag nog zijn medische testen zou afleggen bij de Gunners. Anderlecht zou uiteindelijk een bedrag van 22 miljoen euro mogen bijschrijven op zijn rekening, Lokonga zal voor vijf seizoenen tekenen.



Daarnaast zou Paars-Wit ook nog Rayane Bounida kunnen verliezen, want Ajax blijft aan de mouw van het 15-jarige toptalent trekken. De Amsterdammers zouden in de huidige situatie slechts een kleine opleidingsvergoeding moeten betalen. Anderlecht blijft wel hopen dat Bounida alsnog een profcontract zal tekenen en hoopt hem te overtuigen met een sterk carrièreplan.

Een ander talent heeft Anderlecht zelfs al verlaten. Noah Saviolo, een 17-jarige aanvaller, tekende een contract bij Lille. Bij de Franse kampioen mag het talent aansluiten bij de U19.



Met het geld van Sambi Lokonga kan Anderlecht zich wel weer op inkomende transfers focussen. Een spits staat nog hoog op het verlanglijstje en RSCA zou nog altijd denken aan Florin Tanase. Anderlecht zou volgens Roemeense media snel de onderhandelingen willen opstarten over de topschutter van FCSB, dat 4,5 miljoen euro wil vangen.

Bij Club Brugge blijft het voorlopig nog vrij stil qua transfers. Wel staan ze op het punt met Thibault Vlietinck weer een overbodige speler van de hand te doen. De flankaanvaller wordt net als vorig seizoen verhuurd aan OH Leuven, maar verlengt tegelijk ook zijn contract bij Club met één jaar. Op die manier verhindert Club dat hij straks gratis kan vertrekken. Tahith Chong werd niet weerhouden na zijn uitleenbeurt en zou volgend seizoen uitkomen voor Birmingham City of Feyenoord.



Maar ook een vertrek van Charles De Ketelaere lijkt niet helemaal uit te sluiten. De Rode Duivel blijft heel wat interesse uit Italië genieten, waar AC Milan en Atalanta op zijn diensten blijven azen. De Rossoneri zouden al geïnformeerd hebben, terwijl Atalanta zelfs al gesprekken zouden voeren. Desondanks blijft de kans op een transfer relatief klein.

Op inkomend vlak zou Club nog een flankverdediger aan kunnen trekken. Daarvoor zouden ze denken aan Jens Stryger Larsen, een 30-jarige speler van Udinese die op het EK titularis was bij revelatie Denemarken. Larsen heeft nog maar één jaar contract en zou daardoor een relatief koopje kunnen worden. Club krijgt wel concurrentie van Galatasaray. Voor de aanval viel de naam van Alhassan Yusuf, maar de Nigeriaan geeft aan dat hij IFK Göteborg niet wil verlaten.



Het lijkt inmiddels zeker dat Zinho Vanheusden niet meer zal terugkeren bij Standard. De voorbije dagen was al duidelijk geworden dat Internazionale de verdediger zou terugkopen, al laat de officiële aankondiging nog op zich wachten. Inmiddels is ook zijn club voor volgend seizoen bekend, want Inter zou Vanheusden gaan verhuren aan Genoa. Ook Bologna en Spezia aasden op de 21-jarige, maar zij vissen achter het net.

BUITENLAND

Negen dagen is Lionel Messi inmiddels al een vrije speler en nog steeds is er geen witte rook over zijn toekomst. Zijn contractverlenging bij FC Barcelona laat nog op zich wachten door de financiële problemen van de club, waardoor ze ook hun zomeraanwinsten niet kunnen inschrijven. Messi zal daardoor alleen aan de slag kunnen als hij fors inlevert, want ook andere clubs zullen zijn huidige loon niet kunnen betalen.



Barça zal dus spelers van de hand moeten doen om ruimte te maken voor Messi en de aanwinsten en een aantal spelers zouden al te horen gekregen hebben dat ze weg moeten. Met name Miralem Pjanic, Carles Aleña, Iñaki Peña en Moussa Wagué zouden absoluut de komende weken nog een nieuwe werkgever moeten gaan vinden.

Ook bij Real Madrid gaan ze deze zomer verkopen, met als doel de komst van Kylian Mbappé te kunnen bekostigen. Zelfs Eden Hazard zou bij een goed bod mogen vertrekken, maar de kans wordt zeer klein geacht dat er een bevredigende aanbieding voor onze landgenoot zal binnenlopen. Wie wel meer in aanmerking lijken te komen voor een transfer, zijn Raphaël Varane, Martin Ödegaard, Luka Jovic, Alvaro Odriozola en Mariano Diaz.

LEES OOK: Vanaken onomwonden: "Wat Union meer heeft dan Club?"

Moet De Ketelaere absoluut bij Club blijven?

Meest recent

Poppen aan het dansen: Real kookt over na UCL-uitschakeling

Het is Real Madrid dan toch niet gelukt om zich te plaatsen voor de halve finales van de Champions ...

27
27
POLL: wie wint de Champions League 2026?

De kaarten in de Champions League zijn geschud, de kwartfinales zijn gespeeld. Twee heerlijke ...

71
71
Roer compleet om bij Antwerp? "Moment is aangebroken"

Antwerp FC is uiterst tegenvallend aan de Europe Play-Offs begonnen. De Great Old ging in zijn ...

78
78
UCL: Bayern nekt Real na ZINDERENDE clash, ook Arsenal door

Bayern München heeft zich geplaatst voor de halve finales van de Champions League na een ...

82
82
Vanaken onomwonden: "Wat Union meer heeft dan Club?"

De spanning in de Champions' Play-Offs neemt in de komende dagen gevoelig toe. Aanstaande zondag ...

168
168
Degradatie-climax: beslissing Play-Downs op speeldag 3?

Toen waren ze nog met twee. Afgelopen weekend wisten ook Zulte Waregem en Cercle Brugge zich te ...

219
219
Radja begrijpt niets van Anderlecht: "Alsof ze kampioen zijn"

RSC Anderlecht speelde afgelopen zondag wederom geen goede wedstrijd, maar boekte uiteindelijk wel ...

144
144
'Gevolgen na UCL-kater: toptransfer Barça in stroomversnelling'

FC Barcelona is er dan toch niet in geslaagd om een nieuwe remontada te bewerkstelligen en sneuvelde ...

66
66
Sensatie in München: Neuer gruwelijk in de fout, Bayern reageert meteen

Woensdagavond worden in de Champions League de laatste tickets voor de halve finales uitgedeeld. ...

38
38
"Zeer raar" - uitspraak Hayen roept vragen op bij Genk

KRC Genk verspeelde afgelopen weekend de leidersplaats in de Europe Play-Offs na een flauwe ...

499
499
Eerste clash Union-Club Brugge: titelfavoriet aangeduid

Komend weekend is het zover, dan staat de eerste grote titelclash in de Champions' Play-Offs op het ...

352
352
Club Brugge staat perplex: Onyedika‑deal hakt er hard in

Club Brugge wil Raphael Onyedika langer vastleggen, maar dat dossier ligt minder rustig dan het op ...

588
588
'Anderlecht bidt: op deze voorwaarde miljoenen voor Vazquez'

Anderlecht heeft in de zomer heel wat werk voor de boeg om de ploeg te versterken. Daarvoor zullen ...

348
348
Beloftenquota blijft beroeren: advocaat wijst op bizar gevolg

Er was de voorbije maanden heel wat te doen over de nakende competitiehervorming in de Jupiler Pro ...

108
108
'Nieuwe domper dreigt voor STVV'

STVV begon aan de Champions' Play-Off als een outsider voor de titel, want het had slechts een ...

118
118
'Anderlecht schrikt: prijskaartje Lukaku bekend'

Het lijkt er stilaan op dat Romelu Lukaku en Napoli helemaal met elkaar op ramkoers liggen. De ...

431
431
Titelkoorts bij Club: Leko benoemt waar de sleutel ligt

Club Brugge heeft de komende weken nog maar één doel: Union nog van de koppositie ...

163
163
'Anderlecht baalt en loopt nog miljoenen mis'

Voor Anderlecht beloven het zeer drukke maanden te worden. De club is nog steeds op zoek naar een ...

261
261
Braziliaanse legende doet straffe uitspraak over Preud'homme

Op zijn 67ste is Michel Preud'homme intussen al enkele jaren uit de voetbalwereld verdwenen, na een ...

112
112
Club Brugge met straf nieuws: "Alle records verbroken"

Club Brugge hoopt binnen een zestal weken een enorm feest te bouwen. Ze hopen dit de landstitel te ...

273
273
Red Flames balen: "Toch mogen we het zo niet bekijken"

De Red Flames speelden 1-1 gelijk in en tegen Schotland. Dat is een goed resultaat, maar de ...

22
22
'Club Brugge incasseert domper: sterkhouder heeft transfer beet'

Club Brugge zal komende zomer héél wat sterkhouders de club zien verlaten. De ...

474
474
Lukaku niet mee naar het WK? Leekens oordeelt

Rudi Garcia zit toch met de handen in het haar. Loïs Openda speelt bijna niet meer bij Juventus ...

199
199
Kompany vol lof: "Kan één van de besten ter wereld worden"

Gaat Vincent Kompany met Bayern München vanavond Real Madrid uitschakelen? Bayern begint alvast ...

73
73
'Anderlecht baalt enorm: Verschaeren weigerde miljoenensom'

Yari Verschaeren is uitstekend begonnen aan de Play-Offs. Als invaller was hij goed voor een assist ...

583
583

Meer sportnieuws