TRANSFERUURTJE: 'Transfer Lokonga rond, Club moet vertrek De Ketelaere vrezen'

door
TRANSFERUURTJE: 'Transfer Lokonga rond, Club moet vertrek De Ketelaere vrezen'

De zomermercato opent officieel pas begin juli zijn deuren, maar heel wat clubs uit binnen- en buitenland zijn nu al bezig met het ontrollen van hun transferplannen. Het regent dan ook nieuwtjes en pittige geruchten. Al dat transfernieuws bundelt VoetbalNieuws dagelijks om 12u in het TRANSFERUURTJE.


JUPILER PRO LEAGUE

De langverwachte transfer van Albert Sambi Lokonga zal snel eindelijk afgerond worden. Anderlecht en Arsenal zouden nog de laatste details van het akkoord invullen, terwijl Sambi Lokonga zelf vrijdag nog zijn medische testen zou afleggen bij de Gunners. Anderlecht zou uiteindelijk een bedrag van 22 miljoen euro mogen bijschrijven op zijn rekening, Lokonga zal voor vijf seizoenen tekenen.



Daarnaast zou Paars-Wit ook nog Rayane Bounida kunnen verliezen, want Ajax blijft aan de mouw van het 15-jarige toptalent trekken. De Amsterdammers zouden in de huidige situatie slechts een kleine opleidingsvergoeding moeten betalen. Anderlecht blijft wel hopen dat Bounida alsnog een profcontract zal tekenen en hoopt hem te overtuigen met een sterk carrièreplan.

Een ander talent heeft Anderlecht zelfs al verlaten. Noah Saviolo, een 17-jarige aanvaller, tekende een contract bij Lille. Bij de Franse kampioen mag het talent aansluiten bij de U19.



Met het geld van Sambi Lokonga kan Anderlecht zich wel weer op inkomende transfers focussen. Een spits staat nog hoog op het verlanglijstje en RSCA zou nog altijd denken aan Florin Tanase. Anderlecht zou volgens Roemeense media snel de onderhandelingen willen opstarten over de topschutter van FCSB, dat 4,5 miljoen euro wil vangen.

Bij Club Brugge blijft het voorlopig nog vrij stil qua transfers. Wel staan ze op het punt met Thibault Vlietinck weer een overbodige speler van de hand te doen. De flankaanvaller wordt net als vorig seizoen verhuurd aan OH Leuven, maar verlengt tegelijk ook zijn contract bij Club met één jaar. Op die manier verhindert Club dat hij straks gratis kan vertrekken. Tahith Chong werd niet weerhouden na zijn uitleenbeurt en zou volgend seizoen uitkomen voor Birmingham City of Feyenoord.



Maar ook een vertrek van Charles De Ketelaere lijkt niet helemaal uit te sluiten. De Rode Duivel blijft heel wat interesse uit Italië genieten, waar AC Milan en Atalanta op zijn diensten blijven azen. De Rossoneri zouden al geïnformeerd hebben, terwijl Atalanta zelfs al gesprekken zouden voeren. Desondanks blijft de kans op een transfer relatief klein.

Op inkomend vlak zou Club nog een flankverdediger aan kunnen trekken. Daarvoor zouden ze denken aan Jens Stryger Larsen, een 30-jarige speler van Udinese die op het EK titularis was bij revelatie Denemarken. Larsen heeft nog maar één jaar contract en zou daardoor een relatief koopje kunnen worden. Club krijgt wel concurrentie van Galatasaray. Voor de aanval viel de naam van Alhassan Yusuf, maar de Nigeriaan geeft aan dat hij IFK Göteborg niet wil verlaten.



Het lijkt inmiddels zeker dat Zinho Vanheusden niet meer zal terugkeren bij Standard. De voorbije dagen was al duidelijk geworden dat Internazionale de verdediger zou terugkopen, al laat de officiële aankondiging nog op zich wachten. Inmiddels is ook zijn club voor volgend seizoen bekend, want Inter zou Vanheusden gaan verhuren aan Genoa. Ook Bologna en Spezia aasden op de 21-jarige, maar zij vissen achter het net.

BUITENLAND

Negen dagen is Lionel Messi inmiddels al een vrije speler en nog steeds is er geen witte rook over zijn toekomst. Zijn contractverlenging bij FC Barcelona laat nog op zich wachten door de financiële problemen van de club, waardoor ze ook hun zomeraanwinsten niet kunnen inschrijven. Messi zal daardoor alleen aan de slag kunnen als hij fors inlevert, want ook andere clubs zullen zijn huidige loon niet kunnen betalen.



Barça zal dus spelers van de hand moeten doen om ruimte te maken voor Messi en de aanwinsten en een aantal spelers zouden al te horen gekregen hebben dat ze weg moeten. Met name Miralem Pjanic, Carles Aleña, Iñaki Peña en Moussa Wagué zouden absoluut de komende weken nog een nieuwe werkgever moeten gaan vinden.

Ook bij Real Madrid gaan ze deze zomer verkopen, met als doel de komst van Kylian Mbappé te kunnen bekostigen. Zelfs Eden Hazard zou bij een goed bod mogen vertrekken, maar de kans wordt zeer klein geacht dat er een bevredigende aanbieding voor onze landgenoot zal binnenlopen. Wie wel meer in aanmerking lijken te komen voor een transfer, zijn Raphaël Varane, Martin Ödegaard, Luka Jovic, Alvaro Odriozola en Mariano Diaz.

LEES OOK: ‘Kelderdeal Anderlecht: straffe transfer bij degradant’

Moet De Ketelaere absoluut bij Club blijven?

Meest recent

Belgisch toptalent schittert bij PSV en krijgt grote lof

PSV boekte dinsdagavond een vlotte overwinning in de KNVB Beker tegen amateurclub GVVV en lijkt ...

4
4
Barça en Chelsea voorkomen maar net bekerblamages

In Spanje en Engeland wordt er deze midweek ook bekervoetbal afgewerkt. Dinsdagavond kwamen met FC ...

10
10
Bommetje: kosten Stroeykens en co Congo WK-ticket?

Een tiental dagen geleden werd er al geloot voor de groepsfase van het WK, ook al moeten in maart ...

75
75
PSV bekert verder: droomavond voor jonge Belgen

In heel wat landen staat er deze week bekervoetbal op het programma. Zo ook in Nederland, waar ...

12
12
Toch geen ontslag? Brys brengt update over saga

Volgende week gaat de Africa Cup van start en het is nog altijd de vraag hoeveel Belgische trainers ...

50
50
Gouden kans voor Beveren na dompers Kortrijk en Beerschot

Leider SK Beveren kan deze week een gouden zaak doen in de Challenger Pro League. Het zag ...

93
93
Stoelendans gaat voort: Cercle profiteert van malaise Club

Er vond de voorbije week een ongeziene stoelendans plaats in de Jupiler Pro League, die ingezet werd ...

106
106
'Losada vindt na failliet Deinze eindelijk nieuwe club'

Iets meer dan een jaar geleden speelde zich in Deinze een tragedie af. De tweedeklasser ging ...

46
46
Guardiola meldt enorme domper voor Doku

Manchester City is de laatste weken uitstekend op dreef, onder meer met dank aan een ijzersterke ...

55
55
Verhuurde JPL-spelers: Buffalo's vinden stilaan hun draai

In de Jupiler Pro League hebben weer heel wat spelers de competitie tijdelijk verlaten voor een ...

41
41
Fellaini na transfer naar Charleroi: "Band met Standard?"

Sporting Charleroi verraste iedereen door Marouane Fellaini als adviseur bij de technische staf te ...

91
91
Vrancken geeft transferplannen van STVV prijs

STVV is bezig aan een fantastisch seizoen. De Truienaars staan knap vierde in de Jupiler Pro League ...

113
113
‘Kelderdeal Anderlecht: straffe transfer bij degradant’

Anderlecht-fans wrijven zich in de ogen: hun club kijkt niet naar een bekende naam uit Europa, maar ...

299
299
Ajax strikt ex-JPL'er en ziet alweer grote naam vertrekken

Het was weer een woelige dag bij Ajax. De Amsterdammers zagen nog maar eens een belangrijke pion in ...

50
50
'Anderlecht baalt: KRC Genk niét in de running'

Bij RSC Anderlecht willen ze in januari af van heel wat spelers. Vooral Majeed Ashimeru, Thomas ...

315
315
'KRC Genk verrast: ex-Rode Duivel in beeld als T1'

Bij KRC Genk schakelen ze snel door na het ontslag van Thorsten Fink. De Limburgers zoeken naar een ...

1046
1046
STVV vindt eindelijk oplossing voor 'persona non grata'

STVV heeft eindelijk een oplossing gevonden voor Loïc Lapoussin. De aanvallende middenvelder ...

70
70
Breuk verteerd: Amy Sonck zet Instagram in vuur en vlam

In wat barre winterse tijden (al lopen de temperaturen nog behoorlijk hoog op) is er steeds Amy ...

150
150
KRC Genk heeft beet: toptalent tekent tot medio 2028

Door het ontslag van Thorsten Fink domineert KRC Genk momenteel tegen wil en dank de krantenkoppen. ...

230
230
Oosting incasseert opdoffer: blessuregolf treft Antwerp

Met een negen op negen in de competitie, en tussendoor de kwalificatie voor de kwartfinale van de ...

649
649
Fink komt met met opvallende reactie na ontslag bij Genk

Een donderslag bij heldere hemel kunnnen we het bezwaarlijk noemen, maar dat KRC Genk maandag ...

656
656
Stoelendans in JPL: AA Gent vist assistent Club Brugge op

De trainerscarrousel draait op volle toeren in de Jupiler Pro League, waar een heuse stoelendans aan ...

420
420
'De Condé draait overuren: Genk stap dichter bij nieuwe T1'

KRC Genk wil naar verluidt zijn tijd nemen bij de zoektocht naar een opvolger voor Thorsten Fink, ...

575
575
'Overmars op dreef: Antwerp all-in voor oude bekende?'

Voor de winterbreak krijgt Antwerp nog Anderlecht en Zulte Waregem over de vloer, maar ook op de ...

173
173
Rampscenario in Anderlecht: Hasi met handen in het haar

De pijnlijke uitschuiver in Westerlo bleek voorlopig slechts een accident de parcours voor RSC ...

571
571

Meer sportnieuws