TRANSFERUURTJE: 'Transfer Lokonga rond, Club moet vertrek De Ketelaere vrezen'

258 stemmen
TRANSFERUURTJE: 'Transfer Lokonga rond, Club moet vertrek De Ketelaere vrezen'

De zomermercato opent officieel pas begin juli zijn deuren, maar heel wat clubs uit binnen- en buitenland zijn nu al bezig met het ontrollen van hun transferplannen. Het regent dan ook nieuwtjes en pittige geruchten. Al dat transfernieuws bundelt VoetbalNieuws dagelijks om 12u in het TRANSFERUURTJE.


JUPILER PRO LEAGUE

De langverwachte transfer van Albert Sambi Lokonga zal snel eindelijk afgerond worden. Anderlecht en Arsenal zouden nog de laatste details van het akkoord invullen, terwijl Sambi Lokonga zelf vrijdag nog zijn medische testen zou afleggen bij de Gunners. Anderlecht zou uiteindelijk een bedrag van 22 miljoen euro mogen bijschrijven op zijn rekening, Lokonga zal voor vijf seizoenen tekenen.



Daarnaast zou Paars-Wit ook nog Rayane Bounida kunnen verliezen, want Ajax blijft aan de mouw van het 15-jarige toptalent trekken. De Amsterdammers zouden in de huidige situatie slechts een kleine opleidingsvergoeding moeten betalen. Anderlecht blijft wel hopen dat Bounida alsnog een profcontract zal tekenen en hoopt hem te overtuigen met een sterk carrièreplan.

Een ander talent heeft Anderlecht zelfs al verlaten. Noah Saviolo, een 17-jarige aanvaller, tekende een contract bij Lille. Bij de Franse kampioen mag het talent aansluiten bij de U19.



Met het geld van Sambi Lokonga kan Anderlecht zich wel weer op inkomende transfers focussen. Een spits staat nog hoog op het verlanglijstje en RSCA zou nog altijd denken aan Florin Tanase. Anderlecht zou volgens Roemeense media snel de onderhandelingen willen opstarten over de topschutter van FCSB, dat 4,5 miljoen euro wil vangen.

Bij Club Brugge blijft het voorlopig nog vrij stil qua transfers. Wel staan ze op het punt met Thibault Vlietinck weer een overbodige speler van de hand te doen. De flankaanvaller wordt net als vorig seizoen verhuurd aan OH Leuven, maar verlengt tegelijk ook zijn contract bij Club met één jaar. Op die manier verhindert Club dat hij straks gratis kan vertrekken. Tahith Chong werd niet weerhouden na zijn uitleenbeurt en zou volgend seizoen uitkomen voor Birmingham City of Feyenoord.



Maar ook een vertrek van Charles De Ketelaere lijkt niet helemaal uit te sluiten. De Rode Duivel blijft heel wat interesse uit Italië genieten, waar AC Milan en Atalanta op zijn diensten blijven azen. De Rossoneri zouden al geïnformeerd hebben, terwijl Atalanta zelfs al gesprekken zouden voeren. Desondanks blijft de kans op een transfer relatief klein.

Op inkomend vlak zou Club nog een flankverdediger aan kunnen trekken. Daarvoor zouden ze denken aan Jens Stryger Larsen, een 30-jarige speler van Udinese die op het EK titularis was bij revelatie Denemarken. Larsen heeft nog maar één jaar contract en zou daardoor een relatief koopje kunnen worden. Club krijgt wel concurrentie van Galatasaray. Voor de aanval viel de naam van Alhassan Yusuf, maar de Nigeriaan geeft aan dat hij IFK Göteborg niet wil verlaten.



Het lijkt inmiddels zeker dat Zinho Vanheusden niet meer zal terugkeren bij Standard. De voorbije dagen was al duidelijk geworden dat Internazionale de verdediger zou terugkopen, al laat de officiële aankondiging nog op zich wachten. Inmiddels is ook zijn club voor volgend seizoen bekend, want Inter zou Vanheusden gaan verhuren aan Genoa. Ook Bologna en Spezia aasden op de 21-jarige, maar zij vissen achter het net.

BUITENLAND

Negen dagen is Lionel Messi inmiddels al een vrije speler en nog steeds is er geen witte rook over zijn toekomst. Zijn contractverlenging bij FC Barcelona laat nog op zich wachten door de financiële problemen van de club, waardoor ze ook hun zomeraanwinsten niet kunnen inschrijven. Messi zal daardoor alleen aan de slag kunnen als hij fors inlevert, want ook andere clubs zullen zijn huidige loon niet kunnen betalen.



Barça zal dus spelers van de hand moeten doen om ruimte te maken voor Messi en de aanwinsten en een aantal spelers zouden al te horen gekregen hebben dat ze weg moeten. Met name Miralem Pjanic, Carles Aleña, Iñaki Peña en Moussa Wagué zouden absoluut de komende weken nog een nieuwe werkgever moeten gaan vinden.

Ook bij Real Madrid gaan ze deze zomer verkopen, met als doel de komst van Kylian Mbappé te kunnen bekostigen. Zelfs Eden Hazard zou bij een goed bod mogen vertrekken, maar de kans wordt zeer klein geacht dat er een bevredigende aanbieding voor onze landgenoot zal binnenlopen. Wie wel meer in aanmerking lijken te komen voor een transfer, zijn Raphaël Varane, Martin Ödegaard, Luka Jovic, Alvaro Odriozola en Mariano Diaz.

LEES OOK: Hasi spreekt na ontslag: "Coucke heeft twee opties"

Moet De Ketelaere absoluut bij Club blijven?

Meest recent

Hasi spreekt na ontslag: "Coucke heeft twee opties"

Besnik Hasi werd enkele maanden geleden ontslagen. Dat was geen verrassing, want de resultaten waren ...

18
18
Anderlecht wint de jackpot: tientallen miljoenen in zicht

RSC Anderlecht heeft financieel de ergste jaren achter de rug. De Brusselaars gaan ook deze zomer ...

80
80
Mertens zei dit seizoen 'neen' tegen deze Belgische transfer

Dries Mertens hing vorige zomer zijn schoenen aan de haak. De voormalige Rode Duivel kende een ...

48
48
Defour begrijpt RSCA-fans niet: "Compleet onbegrijpelijk"

RSC Anderlecht kende een slechter seizoen dan vorig jaar. De Brusselaars pakten wel nog een Europees ...

59
59
Stijnen looft Club Brugge: "Dat is top tien in de wereld"

Club Brugge pakte afgelopen donderdag zijn 20ste landstitel in België. De Bruggelingen waren ...

118
118
Boskamp looft 'onderschatte' Rode Duivel: "Wereldster!"

De Rode Duivels maken zich op voor het WK. Eén van de spelers waarvan men in België toch ...

87
87
Vurige Kompany: "Héél de ploeg praat er al heel seizoen over"

Vincent Kompany is een groot succes bij Bayern München en de coach kan dit weekend nog een ...

39
39
Buitenkans voor Anderlecht: keert publiekslieveling terug?

RSC Anderlecht gaat in de zomer op zoek naar meer snelheid en creativiteit, wat uiteraard heel erg ...

407
407
Standard hoopt op énorm succes: "JPL is zo vreemd..."

Standard kan een moeizaam seizoen nog afsluiten met een geweldig feest. Ze staan zelfs op enkele ...

63
63
Beveren neemt afscheid van drie spelers

SK Beveren speelt komend seizoen in de Jupiler Pro League. De club, die ook te koop zou staan, gaat ...

36
36
'Sibierski beslist: 'sterkhouder' verlaat Anderlecht'

RSC Anderlecht gaat een drukke zomermercato tegemoet. De Brusselaars laten heel wat spelers ...

222
222
STVV viert feest met de fans: "Kans bestaat dat ik blijf"

STVV vierde vrijdagavond samen met de fans dat ze een historisch Europees ticket hebben weten te ...

94
94
Hayen waarschuwt nu al voor volgend seizoen

KRC Genk moet vandaag winnen op het veld van OH Leuven. Daarnaast moeten ze hopen op een misstap van ...

169
169
Club Brugge plant héél mooi afscheid: "Hij speelt"

Club Brugge speelt zondag een galamatch tegen AA Gent. Het viert zijn 20ste titel en Noa Lang en ...

399
399
'Anderlecht drukt stevig door voor eerste zomertransfer'

RSC Anderlecht heeft nood aan versterking, dat is duidelijk. De Brusselaars gaan zich al snel moeten ...

345
345
Anderlecht en KRC Genk slaan toe met nieuwe contracten

RSC Anderlecht heeft op Neerpede heel veel talent rondlopen en de club is volop bezig met de ...

90
90
Union SG neemt na zes jaar afscheid van boegbeeld

Bij Union SG gaan er deze zomer weer heel wat spelers de club verlaten. De Brusselaars nemen in de ...

61
61
Profvoetballer vh Jaar: één topfavoriet, vier grote outsiders

Op een Europese barragematch na, valt dit weekend het doek over het seizoen in de Jupiler Pro ...

190
190
Vanaken blijft domineren: "Hij is top 3 aller tijden in JPL"

Met zijn zevende landstitel op zak, heeft Hans Vanaken zijn stempel op Club Brugge nog wat steviger ...

173
173
'Liverpool dokt monsterlijk bedrag voor erfgenaam Salah'

Zondag belooft het weer een emotionele avond te worden op Anfield. Liverpool FC neemt dan officieel ...

64
64
'Sibierski wrijft zich in de handen na transferwending RSCA'

Antoine Sibierski is de man die er tijdens de komende weken voor moet zorgen dat RSC Anderlecht ...

448
448
Eerste titelaanwinst? 'Club vol voor nieuwe aanvaller'

Bij Club Brugge lopen de festiviteiten na het behalen van de 20ste landstitel nog volop. Maar ...

337
337
TRANSFERUURTJE: 'Exodus Anderlecht, kampioen verlaat Club'

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

320
320
Club-fan Julie Vanloo krijgt na titelviering koude douche

Afgelopen donderdag leefde Julie Vanloo vanuit Amerika intens mee met de titelstrijd van haar ...

84
84
Siquet komt plots boven water bij Club: “Dat wilde ik…”

Hugo Siquet is geen vaste basispion onder Ivan Leko bij Club Brugge, maar de afgelopen weken kwam de ...

337
337

Meer sportnieuws