Club Brugge verschaft uitleg bij mislopen Balikwisha

door
Club Brugge verschaft uitleg bij mislopen Balikwisha

De zomermercato is officieel nog maar net geopend, maar de eerste Belgische transfersoap is al achter de rug. Michel-Ange Balikwisha leek Standard te zullen verlaten voor Club Brugge, tot plots Antwerp op het toneel verscheen. Een dreigement met de wet van '78 later kreeg de 20-jarige aanvaller zijn zin en verhuisde hij richting de Bosuil.


Sindsdien doen er verschillende verhalen de ronde over de ware toedracht van Balikwisha zijn keuze voor het stamnummer één. Zelf heeft de belofteninternational het over een beter gevoel en meer uitzicht op speelkansen, al heeft het betere voorstel dat Antwerp hem deed er ongetwijfeld ook wat mee te maken. Eerder al berichtte Het Nieuwsblad reeds dat Blauw-Zwart weigerde om mee te gaan in het loonopbod, waardoor Paul Gheysens en co hun prestigeslag thuis konden halen. In een nieuw relaas van de feiten werpt de krant nu echter nieuw licht op de zaak.

Zo wilde Club zoals bekend meer betalen dan de zes miljoen, een recordsom op de Bosuil, die de Antwerpenaren op tafel legden. Meteen ook de reden dat Standard hun goudhaantje richting Brugge duwden. De voornaamste reden dat de landskampioen alsnog afhaakte, valt evenwel bij de bonus voor Balikwisha zijn ouders en zaakwaarnemer Didier Frenay te zoeken. Die bedroeg naar verluidt maar liefst anderhalf miljoen, wat men op Jan Breydel een brug te ver vond. De som komt nog volgens HNB trouwens bovenop het transferbedrag van zes miljoen.

LEES OOK: Antwerp stuit op koppige transfermuur Vandenbroeck

Wie zal zich deze saga achteraf nog het meest beklagen?

Meest recent

'Napoli kan Cercle Brugge nog aardige duit opleveren'

Cercle Brugge verdiende dit seizoen al 16,80 miljoen euro aan transfers. Zelf spendeerden ze net ...

56
56
De Zerbi: "Of ik vertrek na Club Brugge-debacle?"

Roberto De Zerbi verloor met Olympique Marseille met 3-0 van Club Brugge. Een blamage voor de fiere ...

52
52
Patro plots internationaal bekend: "Zelfs in Italië nieuws"

Patro Eisden haalde Radja Nainggolan voor 75.000 euro weg bij Sporting Lokeren. Hij gaat daar ...

71
71
De Mil huivert: AA Gent verspeelt dure punten in PO1-strijd

AA Gent leek vanavond lange tijd een geweldige zaak te doen in de strijd om de top-6. De Buffalo's ...

106
106
De Roeck vindt net op tijd juiste recept bij Club NXT

In de Challenger Pro League heeft Jonas De Roeck eindelijk het juiste recept gevonden voor Club NXT. ...

147
147
Man City geeft cruciale update over blessure Doku

Manchester City won afgelopen week in de Champions League van Galatasaray. Jérémy Doku ...

49
49
Hasi geeft update over Augustinsson, De Cat & co

RSC Anderlecht kampt ook dit seizoen met het nodige blessureleed. Toch wel zeer opvallend, aangezien ...

178
178
Euvrard in ‘Hasi-situatie’: "Of ik vrees voor een ontslag?"

Besnik Hasi moet vrezen voor zijn job als RSC Anderlecht verliest van Standard, maar andersom is dat ...

66
66
'Ajax gaat voor gigantische stunttransfer'

Ajax zet alles op alles om tweede te worden in de Eredivisie en zich zo te verzekeren van een ticket ...

80
80
Hubert lyrisch en noemt vier spelers van Club Brugge

Club Brugge doet het al jaren uitstekend in Europa, maar in België zullen ze in de Jupiler Pro ...

430
430
'Renard zorgt voor dure miskleun bij Anderlecht'

Olivier Renard maakte tot op heden nog geen indruk als sportieve baas van RSC Anderlecht. De ...

385
385
‘Club Brugge in shock: stunttransfer is pure blamage’

Club Brugge dacht dat het dé beoogde stunttransfer van de wintermercato beet had. Maar ...

832
832
Lichtpunt bij KRC Genk: Hayen vindt nieuwe smaakmaker

De kans dat KRC Genk de top zes gaat halen, wordt met de week kleiner. Het speelde 1-1 tegen Cercle ...

286
286
Westerlo pakt uit met volgende ingaande transfer

KVC Westerlo is zeer actief deze mercato. De Kemphanen hebben alweer een buitenlandse transfer ...

41
41
Hasi: "Dat gaat mogelijk nog gebeuren op de transfermarkt"

RSC Anderlecht haalde tot op heden drie spelers en liet er vijf gaan. Mogen we nog wat verwachten in ...

449
449
'Leegloop bij Union: 5 sterkhouders richting exit'

Union greep in de Champions League net naast de knock-outfase, maar in eigen land doet de ...

266
266
'Totale uitverkoop bij Club Brugge: trio mag beschikken'

Hoewel enkele sterkhouders nog steeds aan de mouw worden getrokken lijkt Club Brugge tijdens de ...

1033
1033
Hoogspanning in Sclessin: RSCA-fans maken statement

Net nu er weer bezoekende fans  toegestaan zijn in de immer beladen Clasico balanceren zowel ...

344
344
'Club Brugge strikt winger, goudhaantjes vertrekken'

Om de torenhoge ambities waar te moeten zoekt Club Brugge in het slot van de wintermercato vooral ...

398
398
'De Mil drukt stempel: AA Gent polst oude bekende'

AA Gent trapt straks speeldag 23 op gang op het veld van La Louvière, maar achter de schermen ...

219
219
Ruben Van Gucht draait door: Nieuw leven verrast iedereen

Dat Ruben Van Gucht moeilijk stil kan zitten, is intussen geen geheim meer. De bekende journalist en ...

108
108
'Club Brugge all-in: Mourinho stuurt bestuur wandelen'

In de late uurtjes van de wintermercato was Club Brugge sowieso nog op zoek naar versterking, maar ...

669
669
'Hasi buiten': Anderlecht-trainer bijt van zich af

Uitgerekend nu de crisis om de hoek loert na een schamele twee op 12 gaat RSC Anderlecht zondag op ...

275
275
Louis Van Gaal breekt: Nederland tot tranen toe bewogen

Eind december stond Nederland even collectief stil bij een actie die emoties losmaakte en mensen in ...

128
128
Leko doet boekje open over toptransfer Schjelderup

Club Brugge wil zich op de wintermercato nog flink versterken. Andreas Schjelderup is hét ...

585
585

Meer sportnieuws