Club Brugge verschaft uitleg bij mislopen Balikwisha

1910 stemmen
Club Brugge verschaft uitleg bij mislopen Balikwisha

De zomermercato is officieel nog maar net geopend, maar de eerste Belgische transfersoap is al achter de rug. Michel-Ange Balikwisha leek Standard te zullen verlaten voor Club Brugge, tot plots Antwerp op het toneel verscheen. Een dreigement met de wet van '78 later kreeg de 20-jarige aanvaller zijn zin en verhuisde hij richting de Bosuil.


Sindsdien doen er verschillende verhalen de ronde over de ware toedracht van Balikwisha zijn keuze voor het stamnummer één. Zelf heeft de belofteninternational het over een beter gevoel en meer uitzicht op speelkansen, al heeft het betere voorstel dat Antwerp hem deed er ongetwijfeld ook wat mee te maken. Eerder al berichtte Het Nieuwsblad reeds dat Blauw-Zwart weigerde om mee te gaan in het loonopbod, waardoor Paul Gheysens en co hun prestigeslag thuis konden halen. In een nieuw relaas van de feiten werpt de krant nu echter nieuw licht op de zaak.

Zo wilde Club zoals bekend meer betalen dan de zes miljoen, een recordsom op de Bosuil, die de Antwerpenaren op tafel legden. Meteen ook de reden dat Standard hun goudhaantje richting Brugge duwden. De voornaamste reden dat de landskampioen alsnog afhaakte, valt evenwel bij de bonus voor Balikwisha zijn ouders en zaakwaarnemer Didier Frenay te zoeken. Die bedroeg naar verluidt maar liefst anderhalf miljoen, wat men op Jan Breydel een brug te ver vond. De som komt nog volgens HNB trouwens bovenop het transferbedrag van zes miljoen.

LEES OOK: 'Antwerp zoekt trainer: Vandenhaute drukt stempel'

Wie zal zich deze saga achteraf nog het meest beklagen?

Meest recent

Summerville verbaast iedereen met nieuwe club

Crysencio Summerville zete zijn carrière voort in Saudi-Arabië. De 24-jarige ...

1
1
Antwerp tankt vertrouwen en wint galamatch

Royal Antwerp FC werkte vanavond een oefenmatch af op de eigen Bosuil. Zondere coach en zonder echt ...

49
49
'Anderlecht legt stevig miljoenenbod neer voor international'

RSC Anderlecht heeft flink wat versterking nodig als het wil meestrijden voor de prijzen in ...

114
114
'Van Bommel bondscoach: Waalse pers dropt bommetje'

Het doorsturen van Rudi Garcia door Vincent Mannaert wordt niet heel erg geapprecieerd in ...

81
81
Drie ‘namen’ krijgen stevig signaal van Bruno

RSC Anderlecht speelde 1-1 na een degelijke, geen geweldige, prestatie tegen Hammarby. Coach Vitor ...

140
140
'Rode Duivels opgelicht? WK-gokbom van 500.000 dollar'

Een vreemde weddenschap rond Folarin Balogun haalde bijna 500.000 dollar aan handelsvolume. Ze ...

124
124
Dochter van Mark van Bommel doet monden openvallen

Mark van Bommel staat sinds vrijdag volop in de schijnwerpers als de nieuwe bondscoach van de Rode ...

63
63
'Italië stelt legende aan als nieuwe bondscoach'

Italië zit in een ongeziene crisis. Ze misten de laatste drie WK's en Paolo Maldini moet ...

72
72
STVV slaat toe: contract tot medio 2029

STVV wil de komende jaren een vaste waarde worden in de subtop van de Jupiler Pro League. De ...

28
28
Tessa Wullaert verrast met nieuwe club

Tessa Wullaert heeft een nieuwe club gevonden en het is een verrassende. De Red Flame blijft dan ...

46
46
'Grote kuis in Genk: plan De Condé valt in duigen'

Op inkomend vlak tastte KRC Genk al diep in de buidel voor Jeppe Erenbjerg en Rafiu Durosinmi, maar ...

551
551
'Sibierski verrast: transfertargets Anderlecht onthuld'

Na het gelijkspel in Zweden moet RSC Anderlecht volgende week vol aan de bak tegen Hammarby wil het ...

587
587
'Westerlo raast door en shopt in Denemarken'

KVC Westerlo kent een zeer drukke zomermercato. Nadat de Kemphanen al heel wat smaakmakers lieten ...

58
58
Brandon Mechele bezorgt Ruud Vormer enorm kippenvelmoment

Ruud Vormer en Brandon Mechele blijven ook naast het veld graag iets terugdoen voor het Belgische ...

380
380
Bommetje voor Van Bommel: direct clash met Courtois?

Witte rook vanuit Tubeke, waar Mark van Bommel vrijdag officieel werd voorgesteld als bondscoach van ...

358
358
'Antwerp zoekt trainer: Vandenhaute drukt stempel'

Wouter Vandenhaute mag zich eindelijk ook officieel eigenaar van Antwerp noemen. Na zijn mislukte ...

259
259
'Jackpot voor Club Brugge: record Tzolis al aan diggelen'

Het belooft alsmaar meer een ronduit historische zomer te worden voor Club Brugge. Niet alleen lijkt ...

874
874
Antwerp rondt overname af: Vandenhaute meteen in actie

De kogel was al langer door de kerk, maar nu de laatste details zijn uitgeklaard is de miljoenendeal ...

366
366
Van Gucht schiet dubbel raak: reporter verbouwereerd

Ruben Van Gucht heeft opnieuw van zich laten spreken. De sportjournalist zorgde de voorbije uren ...

51
51
Mannaert spreekt duidelijke taal: daarom van Bommel

Na Rudi Garcia beginnen de Rode Duivels aan een tijdperk met Mark van Bommel. De Nederlander tekende ...

331
331
Fans gaan los na aanstelling van Bommel: “Gemiste kans!”

Mark van Bommel moet de Rode Duivels tot het EK 2028 gaan leiden. De Nederlander is de opvolger van ...

244
244
Van Bommel met eerste reactie als bondscoach: grote ambities

Mark van Bommel is officieel de nieuwe bondscoach van de Rode Duivels. De Nederland werd door de ...

222
222
‘Anderlecht incasseert gigantische transferdomper’

RSC Anderlecht hoopt de selectie deze zomer nog flink te versterken, maar dat loopt niet van een ...

266
266
Van Bommel officieel bondscoach: KBVB onthult details

De kogel is door de kerk: Mark van Bommel is de nieuwe bondscoach van de Rode Duivels. Dat maakte de ...

178
178
‘Club Brugge slaat op tafel voor straffe miljoenendeal’

Club Brugge wil nog ferm uitpakken op de zomermercato. Blauw-Zwart gaat komend seizoen uiteraard ...

637
637

Meer sportnieuws