Club Brugge verschaft uitleg bij mislopen Balikwisha

1910 stemmen
Club Brugge verschaft uitleg bij mislopen Balikwisha

De zomermercato is officieel nog maar net geopend, maar de eerste Belgische transfersoap is al achter de rug. Michel-Ange Balikwisha leek Standard te zullen verlaten voor Club Brugge, tot plots Antwerp op het toneel verscheen. Een dreigement met de wet van '78 later kreeg de 20-jarige aanvaller zijn zin en verhuisde hij richting de Bosuil.


Sindsdien doen er verschillende verhalen de ronde over de ware toedracht van Balikwisha zijn keuze voor het stamnummer één. Zelf heeft de belofteninternational het over een beter gevoel en meer uitzicht op speelkansen, al heeft het betere voorstel dat Antwerp hem deed er ongetwijfeld ook wat mee te maken. Eerder al berichtte Het Nieuwsblad reeds dat Blauw-Zwart weigerde om mee te gaan in het loonopbod, waardoor Paul Gheysens en co hun prestigeslag thuis konden halen. In een nieuw relaas van de feiten werpt de krant nu echter nieuw licht op de zaak.

Zo wilde Club zoals bekend meer betalen dan de zes miljoen, een recordsom op de Bosuil, die de Antwerpenaren op tafel legden. Meteen ook de reden dat Standard hun goudhaantje richting Brugge duwden. De voornaamste reden dat de landskampioen alsnog afhaakte, valt evenwel bij de bonus voor Balikwisha zijn ouders en zaakwaarnemer Didier Frenay te zoeken. Die bedroeg naar verluidt maar liefst anderhalf miljoen, wat men op Jan Breydel een brug te ver vond. De som komt nog volgens HNB trouwens bovenop het transferbedrag van zes miljoen.

LEES OOK: Twijfels over Vandenhaute en Antwerp: "Was toch RSCA-fan?"

Wie zal zich deze saga achteraf nog het meest beklagen?

Meest recent

Westerlo heeft wéér beet en passeert langs de kassa

KVC Westerlo heeft vandaag weer een uitgaande transfer afgerond. De Kemphanen hebben zoals verwacht ...

4
4
Club Brugge-fans schrikken: 10M voor oude bekende uit JPL

Club Brugge speurt verder naar extra versterking op de flank en kan daarvoor uitkomen bij een naam ...

348
348
'Standard heeft topkandidaat als nieuwe investeerder'

Standard heeft na vele maanden zoeken nog steeds geen overnemer of extra investeerder gevonden. Dat ...

87
87
Lukebakio duidelijk: "Moeten we echt alleen over hen spreken?"

Als Dodi Lukebakio invalt, dan zorgt hij héél vaak voor gevaar. Velen zijn ondertussen ...

50
50
Witsel beschermt bekritiseerde Duivel: "Komt goed!"

Axel Witsel sprak zopas met de Belgische pers in Seattle. De ervaren Rode Duivel sprak er onder meer ...

65
65
Defour ziet oplossing voor énorm pijnpunt bij België

De Rode Duivels spelen dinsdagochtend de achtste finales tegen de Verenigde Staten. In Het Belang ...

63
63
West Ham United stelt Belg aan als 'Hoofd Rekrutering'

West Ham United heeft op een van de cruciale posities binnen de club een Belg aangsteld, dat maakten ...

8
8
AA Gent en Standard verzorgen spektakel in oefenduels

AA Gent en Standard speelden namiddag een oefenduel. De Buffalo's hadden meteen een stevige partij ...

66
66
'Trossard verlaat Arsenal: deal bijna rond'

Leandro Trossard is de laatste matchen zeer goed op dreef op het WK. De ervaren aanvaller zal na het ...

189
189
Nederland verrast: "Garcia had hem moeten oproepen"

De Rode Duivels staan in de achtste finales. Dat gebeurde met horten en stoten, maar ze staan er ...

82
82
'Anderlecht hoopt op De Cat: volgende club haakt af'

Nathan De Cat zijn toekomst is nog steeds onduidelijk. Waar speelt de jonge middenvelder de komende ...

299
299
Bekende WK-ganger zet deur open voor JPL-transfer

Gaan we weldra opnieuw een 'Paul Okon' in de Jupiler Pro League zien? Paul Okon-Engstler speelde een ...

84
84
Bosz zorgt meteen voor flinke opschudding bij PSV

Nederland en Ronald Koeman gingen uit elkaar. Peter Bosz wordt genoemd als een grote kandidaat om ...

31
31
Club Brugge en KRC Genk openen met overwinningen

Er stonden namiddag een aantal oefenmatchen op het programma. KRC Genk ging op bezoek bij ...

121
121
Debuut Biancone en Pétrot, geen zege voor Anderlecht

RSC Anderlecht speelde om 14u zijn eerste oefenmatch tegen US Boulogne. Wat wisten de Brusselaars te ...

493
493
'Standard ruikt miljoenen: Como klopt aan'

Gaat Standard een van zijn grote talenten verliezen? Het zou zomaar kunnen, want de interesse neemt ...

159
159
"Via Feyenoord bij de Rode Duivels? Waarom niet?"

De Rode Duivels maken zich klaar voor de match tegen de Verenigde Staten. In België en ...

57
57
'Anderlecht haakt af: peperdure vraagprijs'

RSC Anderlecht heeft nood aan aanvallende versterking. De Brusselaars hebben al jaren een probleem ...

312
312
Club Brugge haalt negen jongeren bij de A-kern

Club Brugge is momenteel bezig aan zijn oefenmatch tegen KV Kortrijk. Blauw-Zwart haalde negen jonge ...

237
237
Lof voor Garcia: Nainggolan met hevig relaas

Rudi Garcia krijgt zelfs na geslaagde wissels toch nog kritiek uit bepaalde hoek. De ingrepen oogden ...

124
124
Monsterzeges OHL en Charleroi, Club start met opvallende elf

Terwijl het WK 2026 nog op volle toeren draait, zijn de ploegen uit de Jupiler Pro League al ...

177
177
Metamorfose bij Duivels: 'onuitgegeven basiself tegen VS'

Om de kwartfinale van het WK 2026 te halen, zullen de Rode Duivels maandagnacht moeten afrekenen met ...

459
459
Thibaut Courtois laat achter de schermen andere kant zien

Hij hield België al meer dan eens recht op dit WK en groeide opnieuw uit tot een van de ...

83
83
'Vertrek Onyedika krijgt vorm: Club Brugge legt prijs vast'

Club Brugge is inmiddels weer aan het trainen, maar verschillende internationals moeten nog ...

555
555
'Openda zet stapje terug: transfergevecht met vier clubs'

Loïs Openda zal ongetwijfeld met een wrang gevoel kijken naar de prestaties van de Rode Duivels ...

128
128

Meer sportnieuws