De werken voor Martinez: deze veranderingen staan op til voor WK 2022

door
De werken voor Martinez: deze veranderingen staan op til voor WK 2022

België heeft een degelijk EK gespeeld, maar ook niet meer dan dat. Een uitschakeling in een kwartfinale tegen Italië is immers altijd mogelijk. Details maken het verschil. Bondscoach Roberto Martinez gaat de komende maanden wel heel wat werk hebben. Een vooruitblik.

Martinez laat regelmatig verstaan dat hij al bezig is het met voorbereiden van de toekomst, want hij beseft maar al te goed dat de Rode Duivels de komende jaren een heel ander team gaan hebben. Na het WK van 2022, dat in december doorgaat, zullen er een pak Belgen gaan afhaken. Tegen dan zijn héél wat Rode Duivels op een leeftijd gekomen dat het over en out is. Maar ook na dit EK dringen er zich een aantal veranderingen op. 

Het WK van 2022 wordt kantje boordje voor een aantal spelers. België heeft dan enkele stevige dertigers in zijn kern. Thomas Vermaelen (37), Jan Vertonghen (35), Dries Mertens (35), Simon Mignolet (34), Axel Witsel (33), Toby Alderweireld (33) en Nacer Chadli (33) zijn op het WK alweer wat ouder. Vooral Mertens, Vertonghen en Chadli lijken te moeten vrezen. 



Vanheusden & co 

Martinez gaat dus aan de bak moeten en verjonging gaan doorvoeren. De komende zestien maanden moeten een aantal jonge gasten zich gaan tonen. Zij krijgen daar wellicht de kans toe in de kwalificatiematchen en de Nations League. Zinho Vanheusden, Charles De Ketelaere, Orel Mangala, Hannes Delcroix, Yari Verschaeren, Anouar Ait El Hadj, Alexis Saelemaekers, Sambi Lokonga, Dodi Lukebakio, Sebastiaan Bornauw, Maarten Vandevoordt, Bryan Heynen, Aster Vranckx, Hugo Siquet, Michel-Ange Balikwisha, Amadou Onana, Nicolas Raskin en anderen zijn alvast jonkies (de ene al wat jonger dan de andere) die stilaan mogen dromen van meer.

De toekomst oogt nog altijd mooi voor de Rode Duivels, al zal de echte wereldtop halen niet meer mogelijk zijn. Maar iedereen wist dat deze Gouden Generatie uitzonderlijk is. Het is ook interessant om te kijken of jongens als Adnan Januzaj en Divock Origi weer aan de oppervlakte komen. Zij zijn momenteel nog altijd maar 26 jaar oud. 



Andere tactiek 

Martinez gaat ook tactisch moeten veranderen. Deze Rode Duivels lijken niet meer bij machte om met drie achteraan te spelen. Ze hebben moeite om bepaalde ruimtes te belopen en jongens als Alderweireld en Vertonghen moeten vooral centraal spelen. Een 4-2-3-1 lijkt stilaan weer aan bod te moeten komen. Daardoor kan er centraal achterin nog wel een groot toernooi worden afgewerkt met de ‘oudjes’ in onze defensie. 

Het is ook zeer interessant om te kijken of Vanheusden zich centraal kan doorzetten. Een nieuwe tactiek zou wel gevolgen hebben voor spelers als Yannick Carrasco of Thorgan Hazard, die hoger op het veld de concurrentie moeten aangaan. 

Dit zou wel eens mogelijk de ploeg kunnen vormen op het WK (tussen haakjes de leeftijd op dat moment):

Courtois (30) – Saelemaekers (23) of Meunier (31), Denayer (27)/Delcroix (22)/Vanheusden (22) of Bornauw(22), Alderweireld (33), Castagne (26) – Tielemans (25), Witsel (33) – Hazard (31), De Bruyne (31), Doku (20) – Lukaku (29)

Claudio Reulens

LEES OOK: 'Mannaert aan zet: vijf Belgen gewild door Congo en Marokko'

Moet Martinez een andere tactiek gaan uittesten?

Meest recent

Belgisch talent weg bij PSV? "Dan bekijken we de opties"

Met Johan Bakayoko liet PSV afgelopen zomer zijn Belgische goudhaantje vertrekken, maar er staan nog ...

22
22
Trainerswissel bij Antwerp? Janssen spreekt klare taal

De Bosuil slaakte zaterdagavond een collectieve zucht van opluchting, want eindelijk slaagde Antwerp ...

88
88
Scorende Saelemaekers baalt, pijnlijke avond Pocognoli

Het is zaterdag geen fijne avond geworden voor de Belgen die aan de slag waren in de grote ...

38
38
Rode kaart helpt Antwerp eindelijk aan broodnodige zege

Antwerp is er eindelijk nog eens in geslaagd om een wedstrijd te winnen. Voor de eerste keer sinds ...

55
55
Gooit Mika Godts zijn eigen ruiten in bij Rode Duivels?

De voorbije dagen werden de selecties bekend gemaakt van de Rode Duivels en Jonge Duivels. ...

121
121
Kortrijk loopt in op Beveren, Club NXT verliest wéér

Zaterdagavond werden in de Challenger Pro League nog drie wedstrijden afgewerkt. KV Kortrijk is erin ...

70
70
Harde woorden bij Westerlo: "Dringend voor de spiegel staan"

Het draait de laatste weken plots vierkant bij Westerlo. Het sneuvelde in de beker meteen tegen ...

39
39
'Fabregas hoopt op transferbom bij Club Brugge'

Bij Club Brugge lieten ze vorige zomer al een pak sterkhouders vertrekken, maar ook in de komende ...

295
295
Hoogspanning op Bosuil: fans halen keihard uit naar bestuur

Antwerp zakte de voorbije weken weg in een diepe crisis. Het staat momenteel zelfs pas voorlaatste ...

124
124
Deschacht trekt conclusie: "Die spelers mist Anderlecht"

Zondag is het in de Jupiler Pro League vooral uitkijken naar de klassieker tussen Club Brugge en ...

94
94
Ultieme gelijkmaker verpest glansrol voor Trossard

Arsenal heeft zaterdag voor de derde keer dit seizoen punten laten liggen in de Premier League. Het ...

21
21
Charleroi herpakt zich en duwt Westerlo dieper in moeras

Charleroi heeft zich weer herpakt na de nederlaag in de Waalse derby. De Zebra's haalden het met 2-0 ...

10
10
Garcia onverbiddelijk: einde verhaal voor Rode Duivel

Rudi Garcia houdt van stabiliteit in zijn selectie. Ondanks de vele geblesseerden bij de Rode ...

270
270
Hayen speelt open kaart: sterkhouder out bij Club Brugge?

Club Brugge heeft weinig tijd om na te genieten van de fraaie stunt tegen FC Barcelona, want zondag ...

690
690
Van Gucht zwaar aangepakt: "Narcist met groot ego!"

Andermaal staat Ruben Van Gucht in de belangstelling, dit keer niet om zijn werk bij televisie of ...

543
543
Rookgordijn in Anderlecht: Coucke herovert de macht

Zondag zijn alle ogen op de klassieker tussen RSC Anderlecht en Club Brugge. Een deel van de ...

345
345
'Belgisch voetbal weldra terug op Telenet & Proximus?'

Er is de afgelopen weken en maanden reeds heel wat inkt gevloeid over de uitzendingen van het ...

1732
1732
Mazzu raast door en pakt ook de scalp van Cercle Brugge

In de Jupiler Pro League moest Cercle Brugge het namiddag opnemen tegen OH Leuven. Voor de twee toch ...

62
62
'Hasi houdt adem in: Anderlecht langer zonder De Cat?'

In een uitverkocht Lotto Park krijgt RSC Anderlecht zondag Club Brugge over de vloer. Met ...

223
223
Kompany vermijdt verlies, monsterzege voor Leverkusen

In de Bundesliga hoopte Vincent Kompany met Bayern München de zeventiende zege op rij te ...

71
71
'Leegloop bij KRC Genk: lieveling Fink richting exit?'

De topmatchen volgen elkaar snel op voor KRC Genk, dat een paar dagen na de stunt in Braga alweer op ...

414
414
Donkere wolken boven Bosuil: Antwerp-fans luiden alarmbel

De zenuwen staan strakgespannen op de Bosuil voor het bezoek van La Louvière, stilaan zowaar ...

207
207
'5 voor 12 in Anderlecht: dagen Renard zijn geteld'

De topper tegen Club Brugge luidt een nieuw tijdperk in bij RSC Anderlecht, waar kersvers voorzitter ...

333
333
Fink velt hard verdict: sterkhouder KRC Genk buitenspel

KRC Genk zorgde donderdag voor een regelrechte stunt door in Braga, tot dan ongenaakbaar in de ...

355
355
Bertaccini looft RSCA'er: "Beste met wie ik ooit speelde"

RSC Anderlecht is bezig aan een matig seizoen. Tegen Club Brugge krijgen Besnik Hasi & co een ...

195
195

Meer sportnieuws