De werken voor Martinez: deze veranderingen staan op til voor WK 2022

432 stemmen
De werken voor Martinez: deze veranderingen staan op til voor WK 2022

België heeft een degelijk EK gespeeld, maar ook niet meer dan dat. Een uitschakeling in een kwartfinale tegen Italië is immers altijd mogelijk. Details maken het verschil. Bondscoach Roberto Martinez gaat de komende maanden wel heel wat werk hebben. Een vooruitblik.

Martinez laat regelmatig verstaan dat hij al bezig is het met voorbereiden van de toekomst, want hij beseft maar al te goed dat de Rode Duivels de komende jaren een heel ander team gaan hebben. Na het WK van 2022, dat in december doorgaat, zullen er een pak Belgen gaan afhaken. Tegen dan zijn héél wat Rode Duivels op een leeftijd gekomen dat het over en out is. Maar ook na dit EK dringen er zich een aantal veranderingen op. 

Het WK van 2022 wordt kantje boordje voor een aantal spelers. België heeft dan enkele stevige dertigers in zijn kern. Thomas Vermaelen (37), Jan Vertonghen (35), Dries Mertens (35), Simon Mignolet (34), Axel Witsel (33), Toby Alderweireld (33) en Nacer Chadli (33) zijn op het WK alweer wat ouder. Vooral Mertens, Vertonghen en Chadli lijken te moeten vrezen. 



Vanheusden & co 

Martinez gaat dus aan de bak moeten en verjonging gaan doorvoeren. De komende zestien maanden moeten een aantal jonge gasten zich gaan tonen. Zij krijgen daar wellicht de kans toe in de kwalificatiematchen en de Nations League. Zinho Vanheusden, Charles De Ketelaere, Orel Mangala, Hannes Delcroix, Yari Verschaeren, Anouar Ait El Hadj, Alexis Saelemaekers, Sambi Lokonga, Dodi Lukebakio, Sebastiaan Bornauw, Maarten Vandevoordt, Bryan Heynen, Aster Vranckx, Hugo Siquet, Michel-Ange Balikwisha, Amadou Onana, Nicolas Raskin en anderen zijn alvast jonkies (de ene al wat jonger dan de andere) die stilaan mogen dromen van meer.

De toekomst oogt nog altijd mooi voor de Rode Duivels, al zal de echte wereldtop halen niet meer mogelijk zijn. Maar iedereen wist dat deze Gouden Generatie uitzonderlijk is. Het is ook interessant om te kijken of jongens als Adnan Januzaj en Divock Origi weer aan de oppervlakte komen. Zij zijn momenteel nog altijd maar 26 jaar oud. 



Andere tactiek 

Martinez gaat ook tactisch moeten veranderen. Deze Rode Duivels lijken niet meer bij machte om met drie achteraan te spelen. Ze hebben moeite om bepaalde ruimtes te belopen en jongens als Alderweireld en Vertonghen moeten vooral centraal spelen. Een 4-2-3-1 lijkt stilaan weer aan bod te moeten komen. Daardoor kan er centraal achterin nog wel een groot toernooi worden afgewerkt met de ‘oudjes’ in onze defensie. 

Het is ook zeer interessant om te kijken of Vanheusden zich centraal kan doorzetten. Een nieuwe tactiek zou wel gevolgen hebben voor spelers als Yannick Carrasco of Thorgan Hazard, die hoger op het veld de concurrentie moeten aangaan. 

Dit zou wel eens mogelijk de ploeg kunnen vormen op het WK (tussen haakjes de leeftijd op dat moment):

Courtois (30) – Saelemaekers (23) of Meunier (31), Denayer (27)/Delcroix (22)/Vanheusden (22) of Bornauw(22), Alderweireld (33), Castagne (26) – Tielemans (25), Witsel (33) – Hazard (31), De Bruyne (31), Doku (20) – Lukaku (29)

Claudio Reulens

LEES OOK: Rel rond De Bruyne loert alweer om de hoek bij Rode Duivels

Moet Martinez een andere tactiek gaan uittesten?

Meest recent

Hugo Broos met verstomming geslagen na sociale media-storm

Na de eerste WK-wedstrijd kreeg hij de wind van voren. Op sociale media werd zijn aanpak afgekraakt ...

9
9
Charleroi haalt derde zomeraanwinst binnen

De zomermercato komt voor alsmaar meer Belgische clubs helemaal op gang. Nu de voorbereiding bij de ...

0
0
Verschueren doet boekje open over trainerskeuze Anderlecht

Anderlecht stelde deze week eindelijk zijn nieuwe trainer voor. De keuze viel daarbij op een zeer ...

52
52
Ex-trainer rekent af met Courtois en beoordeelt Penders

Op zijn 34ste is Thibaut Courtois mogelijk bezig aan zijn laatste weken als Rode Duivel, want de ...

47
47
FIFA legt zware schorsing op na horrortackle die been brak

Het WK kende tot dusver al de nodige hoogtepunten, maar ook enkele dieptepunten. Soms vielen die ook ...

47
47
'Feyenoord shopt in Jupiler Pro League: mondeling akkoord'

KVC Westerlo gaat de nodige sterkhouders verkopen deze mercato, maar er zal ook nog kwaliteit ...

102
102
Kompany gecharmeerd: "Bayern haalt hem nu niet weg bij RSCA"

Bayern München gaat weldra Ismail Saibari voorstellen als nieuwe speler. Hij is niet de enige ...

227
227
Albert scherp voor twee Duivels: "Zijn over hun top"

België moet flink aan de bak tegen Nieuw-Zeeland. De volgende ronde moét gehaald worden, ...

156
156
Broos schrijft geschiedenis: "Een van mooiste momenten ooit"

Hugo Broos is voor eeuwig en altijd een held in Zuid-Afrika. Hij loodste hen naar de volgende ronde ...

94
94
Rel rond De Bruyne loert alweer om de hoek bij Rode Duivels

Kevin De Bruyne leek bij de Rode Duivels weer plezier gevonden te hebben. Maar na twee WK-matchen ...

287
287
Verschueren met straffe update over De Cat én transfers

Michael Verschueren, voorzitter van RSC Anderlecht, vertoeft momenteel op het WK. Hij zat daar samen ...

644
644
Defour pakt uit met gewaagde Rode Duivels-voorspelling

De Rode Duivels spelen zaterdagochtend een cruciaal duel tegen Nieuw-Zeeland. Winnen en de volgende ...

109
109
Anderlecht heeft WK-revelatie: "35 miljoen euro!"

RSC Anderlecht heeft een aantal spelers rondlopen op het WK en de Brusselaars volgen uiteraard hun ...

278
278
Hugo Broos zorgt voor dé WK-stunt, Neymar in tranen

Hugo Broos heeft voor dé stunt tot dusver gezorgd op het WK. Zuid-Afrika won verrassend ...

156
156
'Westerlo houdt been stijf: vraagprijs van 5 miljoen euro'

Het zijn bijzonder drukke dagen bij KVC Westerlo. De spelers zijn er grof wild en heel wat clubs ...

82
82
Samen in ploeg met De Bruyne? Vanaken speelt open kaart

Heel wat kenners en analisten zijn van mening dat Hans Vanaken meer speelminuten moet krijgen bij de ...

78
78
'City pakt uit met duurste Premier League-transfer óóit'

Manchester City zal volgend seizoen voor het eerst in 10 jaar tijd succes moeten zien te boeken ...

229
229
Sels of Sommer? 'Club Brugge nadert nieuwe topdoelman'

Club Brugge nam na het voorbije seizoen afscheid van Simon Mignolet. Om de prijzenpakker te ...

724
724
Goal Promise David te laat: Zwitserland pakt groepswinst

Op WK 2026 is de eerste poule volledig gespeeld. Zo wist Zwitserland beslag te leggen op groepswinst ...

60
60
Doku terug op training: toch vraagteken voor Nieuw-Zeeland

De Rode Duivels maken zich momenteel op voor hun belangrijkste wedstrijd van het jaar tot dusver. Op ...

75
75
Lukaku open en eerlijk: dít denkt topspits echt over Vanaken

Van op het thuisfront wordt Hans Vanaken al een heel WK in de basiself van de Rode Duivels ...

492
492
'Real niet te houden: volgende knalaankoop Mourinho'

Real Madrid toonde zich al bijzonder actief op de zomercato. De Koninklijke haalde inmiddels drie ...

474
474
Duivels bij beste derdes? Aantrekkelijk programma lonkt

De tweede speelronde van de groepsfase op het WK zit erop. Uiteraard kan er tijdens de slotspeeldag ...

595
595
'Club Brugge schrikt op: transfer Skov Olsen aan spotprijs'

Club Brugge lanceerde de voorbije seizoen heel wat spelers richting de Europese topcompetities, maar ...

1198
1198
'Tottenham gaat wild tekeer: transferbod van 98.5 miljoen'

Tottenham Hotspur kwam afgelopen seizoen gevaarlijk dichtbij degradatie. Zo'n scenario wil de ...

136
136

Meer sportnieuws