De werken voor Martinez: deze veranderingen staan op til voor WK 2022

door
De werken voor Martinez: deze veranderingen staan op til voor WK 2022

België heeft een degelijk EK gespeeld, maar ook niet meer dan dat. Een uitschakeling in een kwartfinale tegen Italië is immers altijd mogelijk. Details maken het verschil. Bondscoach Roberto Martinez gaat de komende maanden wel heel wat werk hebben. Een vooruitblik.

Martinez laat regelmatig verstaan dat hij al bezig is het met voorbereiden van de toekomst, want hij beseft maar al te goed dat de Rode Duivels de komende jaren een heel ander team gaan hebben. Na het WK van 2022, dat in december doorgaat, zullen er een pak Belgen gaan afhaken. Tegen dan zijn héél wat Rode Duivels op een leeftijd gekomen dat het over en out is. Maar ook na dit EK dringen er zich een aantal veranderingen op. 

Het WK van 2022 wordt kantje boordje voor een aantal spelers. België heeft dan enkele stevige dertigers in zijn kern. Thomas Vermaelen (37), Jan Vertonghen (35), Dries Mertens (35), Simon Mignolet (34), Axel Witsel (33), Toby Alderweireld (33) en Nacer Chadli (33) zijn op het WK alweer wat ouder. Vooral Mertens, Vertonghen en Chadli lijken te moeten vrezen. 



Vanheusden & co 

Martinez gaat dus aan de bak moeten en verjonging gaan doorvoeren. De komende zestien maanden moeten een aantal jonge gasten zich gaan tonen. Zij krijgen daar wellicht de kans toe in de kwalificatiematchen en de Nations League. Zinho Vanheusden, Charles De Ketelaere, Orel Mangala, Hannes Delcroix, Yari Verschaeren, Anouar Ait El Hadj, Alexis Saelemaekers, Sambi Lokonga, Dodi Lukebakio, Sebastiaan Bornauw, Maarten Vandevoordt, Bryan Heynen, Aster Vranckx, Hugo Siquet, Michel-Ange Balikwisha, Amadou Onana, Nicolas Raskin en anderen zijn alvast jonkies (de ene al wat jonger dan de andere) die stilaan mogen dromen van meer.

De toekomst oogt nog altijd mooi voor de Rode Duivels, al zal de echte wereldtop halen niet meer mogelijk zijn. Maar iedereen wist dat deze Gouden Generatie uitzonderlijk is. Het is ook interessant om te kijken of jongens als Adnan Januzaj en Divock Origi weer aan de oppervlakte komen. Zij zijn momenteel nog altijd maar 26 jaar oud. 



Andere tactiek 

Martinez gaat ook tactisch moeten veranderen. Deze Rode Duivels lijken niet meer bij machte om met drie achteraan te spelen. Ze hebben moeite om bepaalde ruimtes te belopen en jongens als Alderweireld en Vertonghen moeten vooral centraal spelen. Een 4-2-3-1 lijkt stilaan weer aan bod te moeten komen. Daardoor kan er centraal achterin nog wel een groot toernooi worden afgewerkt met de ‘oudjes’ in onze defensie. 

Het is ook zeer interessant om te kijken of Vanheusden zich centraal kan doorzetten. Een nieuwe tactiek zou wel gevolgen hebben voor spelers als Yannick Carrasco of Thorgan Hazard, die hoger op het veld de concurrentie moeten aangaan. 

Dit zou wel eens mogelijk de ploeg kunnen vormen op het WK (tussen haakjes de leeftijd op dat moment):

Courtois (30) – Saelemaekers (23) of Meunier (31), Denayer (27)/Delcroix (22)/Vanheusden (22) of Bornauw(22), Alderweireld (33), Castagne (26) – Tielemans (25), Witsel (33) – Hazard (31), De Bruyne (31), Doku (20) – Lukaku (29)

Claudio Reulens

LEES OOK: Loting WK '26: Duivels moeten deze 'Poule des Doods' vrezen

Moet Martinez een andere tactiek gaan uittesten?

Meest recent

'Antwerp compleet het noorden kwijt met nieuwe coach'

Nauwelijks was Stef Wils buiten, of de naam van Joseph Oosting lag al op tafel – en nu dreigt ...

48
48
'Anderlecht mist sterkhouder: Hasi overweegt verrassing'

RSC Anderlecht deelde donderdag slecht nieuws uit de ziekenboeg, want César Huerta ligt nog ...

26
26
Jan Mulder breekt de stilte: "Het wordt een martelgang"

Jan Mulder veroverde jarenlang de harten van veel kijkers op televisie in Vlaanderen. En toen kwam ...

183
183
DAZN spreekt klare taal over uitzendingen speeldag 16

Na de abrupte breuk tussen DAZN en de Pro League, die intussen al naar de rechtbank trok, was de ...

250
250
Hayen houdt adem in: noodoplossing bij Club Brugge?

Club Brugge ging woensdag met de billen bloot in Lissabon. Bovenop de kansloze 3-0 nederlaag tegen ...

216
216
Fink hakt knopen door: twee wijzigingen bij KRC Genk?

KRC Genk heeft weinig tijd om stil te staan bij de nederlaag tegen KV Mechelen, want in de Europa ...

105
105
Ruben Van Gucht slaat VRT met absolute verstomming

Ruben Van Gucht nam gisteren afscheid van De Slimste Mens tijdens zijn vijfde passage in het ...

181
181
Witte rook op de Bosuil: Antwerp stelt opvolger Wils voor

De nederlaag tegen Dender bleek de druppel teveel voor Stef Wils, die meteen nadien bedankt werd ...

96
96
Pro League houdt adem in: Belgisch voetbal van de buis?

Na een maandenlange patstelling trok DAZN dinsdag abrupt de stekker uit het tv-contract. Het ...

328
328
Anderlecht bevestigt opdoffer: sterkhouder lange tijd out

Anderlecht maakte de laatste weken een stevige opmars. Met een negen op negen tegen KV Mechelen, ...

159
159
Hein geeft Hayen wijze raad: "Al de tweede keer"

Het werd deze keer geen feest in de Champions League voor Club Brugge. Alle euforie na het knappe ...

183
183
'Club Brugge en Union kruisen degens bij voetbalbond'

Het heeft er alle schijn van dat de titelstrijd dit seizoen opnieuw een duel zal worden tussen Union ...

160
160
'Real Madrid plant Haaland-bom: op één voorwaarde'

Er staat dit seizoen weer geen maat op Erling Haaland. De doelpuntenmachine scoorde voor Manchester ...

122
122
'Genk mengt zich in strijd om peperdure goalgetter'

KRC Genk gaat donderdagavond op zoek naar een nieuw resultaat in de Europa League. Daarvoor zal het ...

452
452
Domper voor Trossard: Arteta brengt update

Woensdagavond werkten Arsenal en Bayern München dé kraker van de speeldag in de ...

65
65
Pijnlijke conclusie voor Club: "Is er een probleem?"

Club Brugge likt zijn wonden na de pijnlijke zeperd van woensdagavond in Lissabon. De 3-0-nederlaag ...

162
162
'Eindelijk witte rook: Antwerp heeft nieuwe coach beet'

Vorig weekend noteerden we het tweede trainersontslag van het seizoen in de Jupiler Pro League. ...

337
337
'Nieuwe domper Belgische fans: traditie eindigt na 50 jaar'

Het is voorlopig nog geen al te fijn seizoen voor de Belgische voetbalsupporter. Die kon de Jupiler ...

100
100
TRANSFERUURTJE: 'West Ham berooft JPL, cruciaal nieuws Anderlecht'

De zomermercato zit er al een tijdje op, maar de winterse transferperiode komt er weldra alweer aan. ...

252
252
'Rentree in zicht: Lukaku maakt comeback in topper'

Napoli pakte deze week een cruciale zege in de Champions League tegen Qarabag, waarmee het opnieuw ...

82
82
'Financiële mokerslag: dit zal nieuw tv-contract nog opleveren'

Het Belgische voetbal verkeert momenteel in grote onzekerheid. DAZN besloot deze week dat ze het ...

398
398
Paniekmodus bij Club: cruciale beslissing hangt

Club Brugge kende woensdag een off-day in de Champions League. Het botste in Lissabon op zijn ...

338
338
'AA Gent wil cashen op verrassende naam'

AA Gent hoopte dit seizoen na een tegenvallend jaar weer stappen vooruit te zetten. Dat gaat ...

227
227
Club Brugge bevestigt keihard verdict voor Jackers

Voor Club Brugge is de trip naar Lissabon uiteindelijk toch een ramp geworden. De afreis werd ...

541
541
Bounida schittert bij Ajax: wat met Rode Duivels?

De crisis bij Ajax blijft verdergaan, met deze week een nieuwe nederlaag in de Champions League. Ze ...

200
200

Meer sportnieuws