De werken voor Martinez: deze veranderingen staan op til voor WK 2022

432 stemmen
De werken voor Martinez: deze veranderingen staan op til voor WK 2022

België heeft een degelijk EK gespeeld, maar ook niet meer dan dat. Een uitschakeling in een kwartfinale tegen Italië is immers altijd mogelijk. Details maken het verschil. Bondscoach Roberto Martinez gaat de komende maanden wel heel wat werk hebben. Een vooruitblik.

Martinez laat regelmatig verstaan dat hij al bezig is het met voorbereiden van de toekomst, want hij beseft maar al te goed dat de Rode Duivels de komende jaren een heel ander team gaan hebben. Na het WK van 2022, dat in december doorgaat, zullen er een pak Belgen gaan afhaken. Tegen dan zijn héél wat Rode Duivels op een leeftijd gekomen dat het over en out is. Maar ook na dit EK dringen er zich een aantal veranderingen op. 

Het WK van 2022 wordt kantje boordje voor een aantal spelers. België heeft dan enkele stevige dertigers in zijn kern. Thomas Vermaelen (37), Jan Vertonghen (35), Dries Mertens (35), Simon Mignolet (34), Axel Witsel (33), Toby Alderweireld (33) en Nacer Chadli (33) zijn op het WK alweer wat ouder. Vooral Mertens, Vertonghen en Chadli lijken te moeten vrezen. 



Vanheusden & co 

Martinez gaat dus aan de bak moeten en verjonging gaan doorvoeren. De komende zestien maanden moeten een aantal jonge gasten zich gaan tonen. Zij krijgen daar wellicht de kans toe in de kwalificatiematchen en de Nations League. Zinho Vanheusden, Charles De Ketelaere, Orel Mangala, Hannes Delcroix, Yari Verschaeren, Anouar Ait El Hadj, Alexis Saelemaekers, Sambi Lokonga, Dodi Lukebakio, Sebastiaan Bornauw, Maarten Vandevoordt, Bryan Heynen, Aster Vranckx, Hugo Siquet, Michel-Ange Balikwisha, Amadou Onana, Nicolas Raskin en anderen zijn alvast jonkies (de ene al wat jonger dan de andere) die stilaan mogen dromen van meer.

De toekomst oogt nog altijd mooi voor de Rode Duivels, al zal de echte wereldtop halen niet meer mogelijk zijn. Maar iedereen wist dat deze Gouden Generatie uitzonderlijk is. Het is ook interessant om te kijken of jongens als Adnan Januzaj en Divock Origi weer aan de oppervlakte komen. Zij zijn momenteel nog altijd maar 26 jaar oud. 



Andere tactiek 

Martinez gaat ook tactisch moeten veranderen. Deze Rode Duivels lijken niet meer bij machte om met drie achteraan te spelen. Ze hebben moeite om bepaalde ruimtes te belopen en jongens als Alderweireld en Vertonghen moeten vooral centraal spelen. Een 4-2-3-1 lijkt stilaan weer aan bod te moeten komen. Daardoor kan er centraal achterin nog wel een groot toernooi worden afgewerkt met de ‘oudjes’ in onze defensie. 

Het is ook zeer interessant om te kijken of Vanheusden zich centraal kan doorzetten. Een nieuwe tactiek zou wel gevolgen hebben voor spelers als Yannick Carrasco of Thorgan Hazard, die hoger op het veld de concurrentie moeten aangaan. 

Dit zou wel eens mogelijk de ploeg kunnen vormen op het WK (tussen haakjes de leeftijd op dat moment):

Courtois (30) – Saelemaekers (23) of Meunier (31), Denayer (27)/Delcroix (22)/Vanheusden (22) of Bornauw(22), Alderweireld (33), Castagne (26) – Tielemans (25), Witsel (33) – Hazard (31), De Bruyne (31), Doku (20) – Lukaku (29)

Claudio Reulens

LEES OOK: Borkelmans blikt terug op episch WK: "We zijn daar geflikt!"

Moet Martinez een andere tactiek gaan uittesten?

Meest recent

Alderweireld hangt vuile was Eden Hazard buiten

De Rode Duivels zijn aangekomen in de Verenigde Staten en de eerste tegenstander op het WK is ...

15
15
Koeman slaat keihard terug na deceptie: ref afgemaakt

Nederland heeft een twijfelachtige voorbereiding voor het WK in de Verenigde Staten, Mexico en ...

7
7
‘Anderlecht-trio grof wild op transfermarkt’

RSC Anderlecht is zich aan het voorbereiden op volgend seizoen. Paars-Wit zoekt nog naar een nieuwe ...

267
267
Pijnlijke boodschap Openda: einde verhaal Rode Duivels?

Er was een tijd dat Loïs Openda niet weg te denken was uit de selectie van de Rode Duivels, ...

98
98
Real Madrid sluit historische deal: 100 miljoen euro

Real Madrid kende een minder seizoen en zal volgend seizoen weer op zoek gaan naar prijzen. ...

94
94
BV-koppel Breckx-Vandenberghe legt VTM-kijker het zwijgen op

Iedereen dacht Maarten Breckx en Lies Vandenberghe te kennen. Als geliefd koppel, als collega's bij ...

29
29
Michel Platini sleept Gianni Infantino voor de rechter

Er heerst een conflict tussen UEFA en FIFA-bobo’s Michel Platini en Gianni Infantino. De twee ...

69
69
KV Kortrijk stelt nieuwe pion voor: ‘Belangrijke rol’

Het WK staat voor de deur, maar de Belgische clubs zijn uiteraard orde op zaken aan het stellen om ...

53
53
VS verklaart oorlog aan Iran: WK-spanning ontploft

De situatie tussen de Verenigde Staten en Iran dreigt te escaleren. De tegenstander van de Rode ...

350
350
Garcia onthult: deze drie talenten bonken op de deur

De Rode Duivels bereiden zich voor op het WK in de Verenigde Staten, Mexico en Canada. Bondscoach ...

218
218
TRANSFERUURTJE: ‘Club aast op record, Anderlecht verkoopt’

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

486
486
‘Deze verrassende doelman vervangt Vandevoordt op WK’

Toen bondscoach Rudi Garcia zijn selectie bekendmaakte voor het WK in de Verenigde Staten, Mexico en ...

157
157
Origi verbaast iedereen met nieuwe uitdaging na voetbal

Divock Origi kende een knappe carrière met vooral enkele straffe momenten bij Liverpool, maar ...

99
99
SK Beveren neemt definitief afscheid van succescoach Reedijk

SK Beveren werd ongeslagen kampioen in de Challenger Pro League en zal volgend seizoen in de Jupiler ...

129
129
‘Garcia zaait twijfel over Lukaku: probleem sleept aan’

Romelu Lukaku kende een desastreus seizoen bij Napoli. De aanvaller speelde amper in Napels, maar ...

152
152
Club Brugge zet verder in op jeugd en legt groot talent vast

Club Brugge focuste zich de afgelopen jaren op de jeugdwerking. Club NXT haalde vorig seizoen de ...

193
193
‘Lucas Stassin spoelt WK-deceptie weg met knaltransfer’

Lucas Stassin maakte lange tijd kans op een plekje in de WK-selectie van bondscoach Rudi Garcia, ...

165
165
Olise steelt Franse show, Spanje helemaal klaar voor WK

Momenteel worden de laatste oefenwedstrijden in aanloop naar het WK afgewerkt. Superfavorieten ...

145
145
Alderweireld haalt Duivel van zijn wolk: "Doe vooral normaal"

Na een geslaagde voorbereiding zijn de Rode Duivels met het nodige vertrouwen afgereisd naar de VS ...

501
501
'Genk onder stoom: tweede zomeraanwinst al bepaald'

KRC Genk staat op punt om Jeppe Erenbjerg over te nemen van Zulte Waregem. De Deense spelmaker wordt ...

594
594
Hans Vanaken bloost: Garcia dropt erg straffe uitspraak

Eén van de meest besproken Rode Duivels in aanloop naar het WK, is toch wel Hans Vanaken. De ...

919
919
'Trossard gelinkt aan transfer die niemand zag aankomen'

Leandro Trossard wil in de komende weken een goed WK spelen bij de Rode Duivels. Maar ook het ...

270
270
Alderweireld en Véronique De Kock zwichten voor verleiding

Wat zich recent afspeelde tussen Véronique De Kock en Toby Alderweireld had alles weg van een ...

214
214
'Nieuwe transferwending Tzolis: minimumprijs onthuld'

Na zijn trip met de Griekse nationale ploeg, geniet Christos Tzolis momenteel van een welverdiende ...

562
562
Toekomst Garcia in dubio: nieuwe bondscoach na WK?

Rudi Garcia staat voor zijn eerste grote toernooi als bondscoach van België. Of daar nog een ...

191
191

Meer sportnieuws