De werken voor Martinez: deze veranderingen staan op til voor WK 2022

door
De werken voor Martinez: deze veranderingen staan op til voor WK 2022

België heeft een degelijk EK gespeeld, maar ook niet meer dan dat. Een uitschakeling in een kwartfinale tegen Italië is immers altijd mogelijk. Details maken het verschil. Bondscoach Roberto Martinez gaat de komende maanden wel heel wat werk hebben. Een vooruitblik.

Martinez laat regelmatig verstaan dat hij al bezig is het met voorbereiden van de toekomst, want hij beseft maar al te goed dat de Rode Duivels de komende jaren een heel ander team gaan hebben. Na het WK van 2022, dat in december doorgaat, zullen er een pak Belgen gaan afhaken. Tegen dan zijn héél wat Rode Duivels op een leeftijd gekomen dat het over en out is. Maar ook na dit EK dringen er zich een aantal veranderingen op. 

Het WK van 2022 wordt kantje boordje voor een aantal spelers. België heeft dan enkele stevige dertigers in zijn kern. Thomas Vermaelen (37), Jan Vertonghen (35), Dries Mertens (35), Simon Mignolet (34), Axel Witsel (33), Toby Alderweireld (33) en Nacer Chadli (33) zijn op het WK alweer wat ouder. Vooral Mertens, Vertonghen en Chadli lijken te moeten vrezen. 



Vanheusden & co 

Martinez gaat dus aan de bak moeten en verjonging gaan doorvoeren. De komende zestien maanden moeten een aantal jonge gasten zich gaan tonen. Zij krijgen daar wellicht de kans toe in de kwalificatiematchen en de Nations League. Zinho Vanheusden, Charles De Ketelaere, Orel Mangala, Hannes Delcroix, Yari Verschaeren, Anouar Ait El Hadj, Alexis Saelemaekers, Sambi Lokonga, Dodi Lukebakio, Sebastiaan Bornauw, Maarten Vandevoordt, Bryan Heynen, Aster Vranckx, Hugo Siquet, Michel-Ange Balikwisha, Amadou Onana, Nicolas Raskin en anderen zijn alvast jonkies (de ene al wat jonger dan de andere) die stilaan mogen dromen van meer.

De toekomst oogt nog altijd mooi voor de Rode Duivels, al zal de echte wereldtop halen niet meer mogelijk zijn. Maar iedereen wist dat deze Gouden Generatie uitzonderlijk is. Het is ook interessant om te kijken of jongens als Adnan Januzaj en Divock Origi weer aan de oppervlakte komen. Zij zijn momenteel nog altijd maar 26 jaar oud. 



Andere tactiek 

Martinez gaat ook tactisch moeten veranderen. Deze Rode Duivels lijken niet meer bij machte om met drie achteraan te spelen. Ze hebben moeite om bepaalde ruimtes te belopen en jongens als Alderweireld en Vertonghen moeten vooral centraal spelen. Een 4-2-3-1 lijkt stilaan weer aan bod te moeten komen. Daardoor kan er centraal achterin nog wel een groot toernooi worden afgewerkt met de ‘oudjes’ in onze defensie. 

Het is ook zeer interessant om te kijken of Vanheusden zich centraal kan doorzetten. Een nieuwe tactiek zou wel gevolgen hebben voor spelers als Yannick Carrasco of Thorgan Hazard, die hoger op het veld de concurrentie moeten aangaan. 

Dit zou wel eens mogelijk de ploeg kunnen vormen op het WK (tussen haakjes de leeftijd op dat moment):

Courtois (30) – Saelemaekers (23) of Meunier (31), Denayer (27)/Delcroix (22)/Vanheusden (22) of Bornauw(22), Alderweireld (33), Castagne (26) – Tielemans (25), Witsel (33) – Hazard (31), De Bruyne (31), Doku (20) – Lukaku (29)

Claudio Reulens

LEES OOK: Steven Defour breekt: zeldzaam openhartig

Moet Martinez een andere tactiek gaan uittesten?

Meest recent

Oosting duwt door: twee spelers mogen niet weg

Bij Royal Antwerp FC zijn het naast het veld zware tijden. Zeno Van den Bosch trekt na het seizoen ...

21
21
Burgess deelt flinke waarschuwing uit aan Club Brugge & co

Union SG speelde zijn beste matchen in de Champions League, waar ze het spel niet moeten maken. In ...

41
41
RAFC-fan Tom Waes laat masker vallen: schaamte, pijn en twijfel

Tom Waes schittert weer op het grote scherm. De Antwerp-fan was deze week nog te zien in het ...

27
27
Kerk verklaart bloedvorm én nieuwe wind bij Antwerp

Het was zwoegen en zweten, maar Royal Antwerp FC plaatste zich ten koste van La Louvière voor ...

48
48
Zomeraanwinst weg bij KV Mechelen, Boufal vindt nieuwe club

De transfermarkt draait op volle toeren. Er worden veel transfers afgerond. Met daarbij KV Mechelen ...

68
68
Ajax slaat toe en heeft 'iconische' transfer helemaal beet

Ajax is een ploeg die al een aantal jaren op de dool is. Ook dit seizoen zullen ze geen kampioen ...

29
29
Belabberde prestatie Club Brugge: Leko onthult dé reden

Club Brugge blijft bijzonder wisselvallig voor de dag komen dit seizoen. Ze verloren kansloos met ...

364
364
Verrassing bij Anderlecht: "Hij wordt vaste basisspeler"

RSC Anderlecht heeft de voorbije jaren erg moeilijke periodes gehad, zowel op sportief als ...

488
488
"Hij was onzichtbaar" - drie buizen na bekerfiasco Club

Voor Club Brugge is de tweede helft van het seizoen van start gegaan met een fiasco. De ...

326
326
Bayat zorgt voor nieuwe stunt vlak na beker-exploot Charleroi

Sporting Charleroi is met een grote stunt aan de tweede seizoenshelft begonnen. De Carolo's ...

115
115
Horror bij de Beckham's: vuile ruzie met grote verdwijntruc

Wat zich afspeelt achter de glamour van de Beckham dynastie begint steeds meer op een open wond te ...

30
30
‘Club Brugge winterbom: Bailey als stunttransfer?’

Club Brugge zoekt deze winter een aanvallende injectie, maar niet zonder twijfel. De naam Bailey ...

582
582
Club Brugge kookt over: Tzolis ontsnapt na bizarre actie

Club Brugge sneuvelde dinsdagavond op pijnlijke wijze uit de Croky Cup. In de slotfase liepen de ...

487
487
City op finalekoers: Engelse pers ontploft over Doku

Manchester City staat met anderhalf been in de finale van de Engelse League Cup. De Citizens wonnen ...

184
184
'Antwerp bibbert en beeft: bekerheld richting uitgang'

Antwerp FC staat wederom in de halve finales van de Croky Cup. De Great Old kwalificeerde zich ...

228
228
Gezichtsverlies Club Brugge: Verhaeghe stormt vroegtijdig weg

Club Brugge is met een enorme tegenvaller aan de tweede seizoenshelft begonnen. De regerende ...

606
606
'Anderlecht bibbert: Spaanse clubs springen op Angulo'

Anderlecht hoopt zich tijdens deze wintermercato nog stevig te kunnen versterken. Daarvoor wil het ...

339
339
Frustratie na uitschakeling Club: "Het is een schande"

Club Brugge zal zichzelf niet opvolgen als bekerwinnaar. Blauw-Zwart beleefde dinsdag immers een ...

546
546
Antwerp zwoegt zich in slot verlengingen naar halve finale

Antwerp heeft zich niet laten verrassen in de Croky Cup. De Great Old moest wel zwoegen om de halve ...

152
152
Doku en aanwinst zetten City met anderhalf been op Wembley

Manchester City is nog altijd in de running voor zijn eerste prijs van het seizoen. Het zette ...

44
44
Meesterlijke Guiagon bezorgt Club pijnlijke bekerexit

Club Brugge zal dit seizoen niet opnieuw de Croky Cup winnen. De kwartfinale werden dinsdagavond het ...

214
214
'OHL mengt zich in strijd om sensatie uit 1B'

De wintermercato moet in België nog echt losbarsten, maar er lijken alvast enkele spraakmakende ...

203
203
'Beerschot wil transferslag slaan bij Club Brugge'

Beerschot hoopt zich nog te kunnen mengen in de strijd om promotie naar de Jupiler Pro League, maar ...

141
141
'Anderlecht grijpt naast terugkeer oude JPL-bekende'

Anderlecht blijft wachten op zijn eerste echte aanwinst van deze wintermercato. Nochtans zijn er ...

229
229
Man Utd heeft nieuwe coach: icoon keert terug

Manchester United beleeft pijnlijke weken, want het slaagde er niet in om zijn vier laatste ...

83
83

Meer sportnieuws