EK-rapport België: twee revelaties, drietal valt door de mand

door
EK-rapport België: twee revelaties, drietal valt door de mand

Het EK is afgelopen voor België. De Rode Duivels sneuvelden in de kwartfinale tegen een sterk Italië. Tijd voor een eerste balans. Het EK-rapport van de Belgen. Wie stelde teleur? Wie verraste? 

Thibaut Courtois: Hij kende een normaal EK. In de groepsfase had hij enkel tegen Denemarken werk, tegen Finland en Rusland had hij evengoed in Tubeke kunnen blijven. Courtois presteerde uitmuntend tegen Portugal. Tegen Italië kon hij niets doen aan de tegengoals. Is nog altijd een doelman van wereldklasse en dat zal nog jaren zo zijn. 

Toby Alderweireld: Hij speelde zijn EK. Degelijk zonder meer. De 32-jarige verdediger blonk niet uit, maar viel ook niet door de mand. Haalde zijn gebruikelijke niveau. 

Thomas Vermaelen: Chapeau wat hij op zijn 35ste nog presteerde. Speelde beresterk tegen Cristiano Ronaldo, maar had het tegen Italië wat moeilijk. Mag desondanks terugblikken op een goed EK. 

Jan Vertonghen: Een krijger pur sang. Vertonghen kan je nooit een gebrek aan inzet verwijten, maar het is duidelijk dat zijn beste jaren achter hem liggen. Is op zijn 34ste niet meer snel en een stuk minder wendbaar. Gaat hij na dit EK nog een basispion zijn? 



Jason Denayer: De speler van Lyon kende een zwakke partij tegen Denemarken, waarmee hij aan de basis lag van de 1-0. Denayer is inzake snelheid onze beste verdediger, maar positioneel heeft hij het regelmatig moeilijk. Toch lijkt hij na dit EK een vaste waarde te gaan worden, aangezien de rest al stilaan richting voetbalpensioen gaat. 

Dedryck Boyata: Een ideale vervanger. Boyata speelde zijn matchen en stelt zelden teleur. Hij is geen speler van wereldklasse, maar een verdediger die je als bondscoach altijd kan gebruiken wanneer het nodig is. Ook dit EK. 

Thomas Meunier: Aanvallend brengt hij een meerwaarde, dat bewijzen zijn goal en twee assists. Defensief heeft hij de rechterflankspeler het vaak moeilijk. Italië maakte daar goed gebruik van en Meunier zag daarin af. Heeft met Castagne een enorme concurrent, die defensief sterker is. 

Leander Dendoncker: Je weet wat je aan hem hebt. Dendoncker is een loper, die keihard werkt voor de ploeg. Inzake voetballend vermogen en positiespel is het wat minder. Presteerde degelijk, maar ging op logische wijze terug naar de bank na de terugkeer van Witsel. 



Nacer Chadli: De flankspeler is een polyvalente speler. Enkel daarom ging hij mee naar het EK. Viel tegen Italië al na een minuut uit. Chadli haalt niet meer het niveau van drie jaar geleden en aangezien er op zijn positie heel wat jong talent op de deur klopt, lijkt zijn avontuur bij de Rode Duivels er stilaan op te zitten. 

Kevin De Bruyne: België kan niet zonder hem. Kende een prachtige invalbeurt tegen Denemarken. Tegen Portugal moest hij na één helft met een enkelblessure naar de kant. Speelde met een scheur in de ligamenten tegen Italië. Zelfs een half fitte De Bruyne was een absolute meerwaarde. Een zonde dat hij niet topfit was op dit EK. 

Youri Tielemans: Misschien wel de grootste teleurstelling bij de Belgen. Tielemans haalde nooit zijn topniveau, zeker als Witsel of De Bruyne ontbraken. Speelde een matige groepsfase, speelde degelijk tegen Portugal, maar zag af tegen Italië. Is nog niet klaar om de ploeg bij de hand te nemen. Revanche op het WK 2022. 

Axel Witsel: Chapeau. Keerde na vijf maanden revalideren terug in de ploeg en deed het voortreffelijk. Tegen Portugal was hij belangrijk, tegen Italië zag hij af. Het hoge tempo dat in die match werd gehaald bleek na vijf maanden en enkele matchen op een aantal dagen tijd een brug te ver. 



Thorgan Hazard: Eén van de beste Rode Duivels op dit EK. Hij loodste België voorbij Portugal en scoorde ook tegen Denemarken. Trok defensief zijn streng en droeg aanvallend zijn steentje bij. Hem viel zeker niets te verwijten. 

Yannick Carrasco: Samen met Tielemans een teleurstelling. Begon in bloedvorm aan het EK, maar was vrij onzichtbaar tegen Rusland en Denemarken. Hij verloor nadien zijn basisplaats en viel matig in tegen Portugal. Kwam tegen Italië zelfs niet van de bank. Teleurstellend. 

Dennis Praet: Hij viel in tegen Rusland en Italië, maar Praet toonde amper iets. Hij werkt keihard, maar voor de rest onzichtbaar. Heeft niet kunnen aantonen dat hij meer speelkansen verdient. 

Eden Hazard: Net als De Bruyne was hij nooit topfit. Maakte progressie in de groepsfase en speelde een uur zeer sterk tegen Portugal. Liep dan een spierblessure op tegen Portugal en miste daardoor de match tegen Italië. Een topfitte Hazard is onmisbaar voor de Belgen. Zonde dat hij dat nooit was. 



Dries Mertens: Leverde één assist en daarmee is alles gezegd. Speelde een pover EK en beseft dat ook. Hij lijkt de strijd met Jérémy Doku te hebben verloren. Gaat de 34-jarige aanvaller nog door als Rode Duivel? 

Romelu Lukaku: Scoorde vier keer op dit EK. ‘Big Rom’ was outstanding en nam de ploeg bij de hand. Speelde een sterk EK, maar kende pech tegen Italië. Zag de 2-2 op de lijn gered worden en kon een bal net niet binnenkoppen. Toch mag Romelu terugblikken op een geslaagd EK. 

Jérémy Doku: Hij moest even wachten op zijn speelkansen, maar toonde zich tegen Finland en vooral tegen Italië. Kreeg na de partij tegen de Italianen wereldwijd lof. De speler van Rennes mag zich stilaan zeker wanen van een basisplaats. 

Leandro Trossard: Een speler die meer speelkansen had verdiend. Trossard mocht tegen Finland starten als aanvallende rechterflankverdediger. Dat was geen goede zet van Roberto Martinez. Trossard moet een rij hoger staan. 



Roberto Martinez: De bondscoach maakte geen grootste indruk op dit EK. In de groepsfase deed hij één goede zet en dat was Hazard, De Bruyne en Witsel brengen tegen Denemarken. Daardoor kantelde de match. Hij ging zeer goed om met de blessuregevallen. Tactisch bleven we echter op onze honger zitten tegen Portugal en Italië. België zag twee keer af op het middenveld, maar twee keer liet Martinez begaan. Tegen Portugal zorgde een flits en veel wilskracht voor de zege, tegen Italië bleef die flits uit. 

Matz Sels, Simon Mignolet (geblesseerd naar huis na Portugal), Thomas Kaminski, Hans Vanaken, Michy Batshuayi, Christian Benteke en Timothy Castagne (na 25 minuten was zijn EK voorbij) kwamen te weinig in actie om een beoordeling te krijgen. 

Conclusie: België speelde een degelijk maar geen sterk EK. Met Thorgan Hazard en Jérémy Doku waren er twee revelaties, maar met Yannick Carrasco, Dries Mertens en Youri Tielemans bleven we op onze honger zitten. De ambities konden grotendeels niet worden waargemaakt door de blessures van Eden Hazard, Kevin De Bruyne en in mindere mate Timothy Castagne.

CR

LEES OOK: BV's smullen: Amateurvoetbal ontploft op laatste speeldag

Wie was de beste Belg op het EK?

Meest recent

'Zulte Waregem hakt knoop door: Coen versus Colpaert

Dankzij de 0-2 zege tegen La Louvière is Zulte Waregem nog steeds ongeslagen in de Relegation ...

1
1
Lardot laat licht schijnen op speeldag 3 play-offs

De play-offs draaien op volle toeren, want de komende dagen staat speeldag vier al op het programma. ...

13
13
Leko likt wonden: steunpilaar Club Brugge valt uit

Door de nederlaag tegen Union lijkt de titel ineens ver weg voor Club Brugge. Tot overmaat van ramp ...

97
97
Amy Sonck mikpunt van spot: vader Wesley grijpt hard in

Zowel Wesley als Amy Sonck hebben de laatste jaren hun sporen verdiend in het medialandschap. Amy ...

185
185
Mooie woorden: Courtois zwaait met lof naar Club Brugge

De U19 van Club Brugge is er dan toch niet in geslaagd om de prestigieuze Youth League te winnen. In ...

141
141
Nieuwe opdoffer Anderlecht: Proto heeft inside informatie

RSC Anderlecht is volop aan het strijden voor een Europees ticket in de Champions' Play-Offs en ...

215
215
Onheilspellend nieuws: Boskamp geeft gezondheidsupdate

Als speler, trainer en zelfs televisie-analist heeft Jan Boskamp een serieuze stempel gedrukt op het ...

69
69
Net niet: Club verliest finale Youth League na penalty's tegen Real

Club Nxt is er maandagavond niet in geslaagd om opnieuw een stukje Belgische voetbalgeschiedenis te ...

159
159
Vanhaezebrouck breekt lans: daverende verrassing in WK-selectie

Nog 52 dagen te gaan en het wereldkampioenschap voetbal wordt op gang getrapt. Bondscoach Rudi ...

156
156
Bom onder stoel Leko: Club Brugge staat perplex

Bij Club Brugge blijft niet alleen de nederlaag op Union hangen, maar vooral het gevoel dat de titel ...

886
886
Titelstrijd beslecht? “Club Brugge kampt met stress”

Club Brugge verloor afgelopen speeldag met 2-1 van Union SG. De leider deelt zo een eerste ferme ...

75
75
Union schokt België én wereld: “Sterkste prestatie ooit"

Union SG is sinds de promotie naar eerste klasse zéér snel opgeklommen naar de status ...

105
105
Ementa spreekt over transfer: Zulte vreest vertrek

Zulte Waregem is zeker van het behoud, maar toch wil Essevee al een goede basis leggen voor volgend ...

324
324
Grote fout bij Club Brugge: "Geen schande, maar ..."

Club Brugge kreeg afgelopen speeldag in de Champions Play-Offs een gigantische mokerslag. Op het ...

136
136
Ambras bij KV Mechelen? “Hij zal niet meer spelen”

KV Mechelen zit in de hoek waar de klappen vallen. Malinwa was al in de wolken dat het mocht meedoen ...

458
458
BV's smullen: Amateurvoetbal ontploft op laatste speeldag

Met nog één speeldag voor de boeg blijft het razend spannend in verschillende ...

45
45
Vermant voert de druk stevig op bij Club Brugge

Club Brugge verloor met 2-1 van Union SG, waardoor Blauw-Zwart op zeven speeldagen van het einde ...

193
193
Buitenkans voor Standard: "Zou geen 'neen' zeggen"

Standard is achter de schermen uiteraard bezig met het scouten van spelers. De Luikenaars hebben wel ...

171
171
Anderlecht krijgt waarschuwing: "Belangrijkste match van seizoen"

STVV pakte zijn eerst punt in deze Play-Offs. Het werd 0-0 tegen AA Gent. De Truienaars maken zich ...

230
230
Zaakwaarnemer verklapt: "Sprak met Anderlecht"

RSC Anderlecht is achter de schermen al druk spelers in kaart aan het brengen voor de komende ...

264
264
Leko ziet énorm pijnpunt: "Gebeurt te makkelijk"

Club Brugge zit in de penarie. Blauw-Zwart kan voorlopig niet overtuigen in de Play-Offs en verloor ...

170
170
Zorgen voor Taravel: Anderlecht met gigantisch probleem

RSC Anderlecht pakte een 6 op 9 in de Play-Offs en doet weer volop mee voor de derde plaats. Dat is ...

205
205
Hoeneß looft Kompany: "Gebeurde nog nooit bij Bayern"

Vincent Kompany krijgt enorm veel lof na zijn volgende prijs bij Bayern München. Binnen Bayern ...

401
401
KRC Genk kan RWDM financiële hulplijn bieden

KRC Genk gaat in de zomer uiteraard weer de nodige spelers verkopen. Dat is het lot van elke ...

686
686
Vandenbempt looft RSCA-pion: "Hij gaat het ver schoppen"

RSC Anderlecht kent een zeer moeizaam seizoen. Er was de Europese vernedering en in de competitie ...

398
398

Meer sportnieuws