EK-rapport België: twee revelaties, drietal valt door de mand

1299
EK-rapport België: twee revelaties, drietal valt door de mand

Het EK is afgelopen voor België. De Rode Duivels sneuvelden in de kwartfinale tegen een sterk Italië. Tijd voor een eerste balans. Het EK-rapport van de Belgen. Wie stelde teleur? Wie verraste? 

Thibaut Courtois: Hij kende een normaal EK. In de groepsfase had hij enkel tegen Denemarken werk, tegen Finland en Rusland had hij evengoed in Tubeke kunnen blijven. Courtois presteerde uitmuntend tegen Portugal. Tegen Italië kon hij niets doen aan de tegengoals. Is nog altijd een doelman van wereldklasse en dat zal nog jaren zo zijn. 

Toby Alderweireld: Hij speelde zijn EK. Degelijk zonder meer. De 32-jarige verdediger blonk niet uit, maar viel ook niet door de mand. Haalde zijn gebruikelijke niveau. 

Thomas Vermaelen: Chapeau wat hij op zijn 35ste nog presteerde. Speelde beresterk tegen Cristiano Ronaldo, maar had het tegen Italië wat moeilijk. Mag desondanks terugblikken op een goed EK. 

Jan Vertonghen: Een krijger pur sang. Vertonghen kan je nooit een gebrek aan inzet verwijten, maar het is duidelijk dat zijn beste jaren achter hem liggen. Is op zijn 34ste niet meer snel en een stuk minder wendbaar. Gaat hij na dit EK nog een basispion zijn? 



Jason Denayer: De speler van Lyon kende een zwakke partij tegen Denemarken, waarmee hij aan de basis lag van de 1-0. Denayer is inzake snelheid onze beste verdediger, maar positioneel heeft hij het regelmatig moeilijk. Toch lijkt hij na dit EK een vaste waarde te gaan worden, aangezien de rest al stilaan richting voetbalpensioen gaat. 

Dedryck Boyata: Een ideale vervanger. Boyata speelde zijn matchen en stelt zelden teleur. Hij is geen speler van wereldklasse, maar een verdediger die je als bondscoach altijd kan gebruiken wanneer het nodig is. Ook dit EK. 

Thomas Meunier: Aanvallend brengt hij een meerwaarde, dat bewijzen zijn goal en twee assists. Defensief heeft hij de rechterflankspeler het vaak moeilijk. Italië maakte daar goed gebruik van en Meunier zag daarin af. Heeft met Castagne een enorme concurrent, die defensief sterker is. 

Leander Dendoncker: Je weet wat je aan hem hebt. Dendoncker is een loper, die keihard werkt voor de ploeg. Inzake voetballend vermogen en positiespel is het wat minder. Presteerde degelijk, maar ging op logische wijze terug naar de bank na de terugkeer van Witsel. 



Nacer Chadli: De flankspeler is een polyvalente speler. Enkel daarom ging hij mee naar het EK. Viel tegen Italië al na een minuut uit. Chadli haalt niet meer het niveau van drie jaar geleden en aangezien er op zijn positie heel wat jong talent op de deur klopt, lijkt zijn avontuur bij de Rode Duivels er stilaan op te zitten. 

Kevin De Bruyne: België kan niet zonder hem. Kende een prachtige invalbeurt tegen Denemarken. Tegen Portugal moest hij na één helft met een enkelblessure naar de kant. Speelde met een scheur in de ligamenten tegen Italië. Zelfs een half fitte De Bruyne was een absolute meerwaarde. Een zonde dat hij niet topfit was op dit EK. 

Youri Tielemans: Misschien wel de grootste teleurstelling bij de Belgen. Tielemans haalde nooit zijn topniveau, zeker als Witsel of De Bruyne ontbraken. Speelde een matige groepsfase, speelde degelijk tegen Portugal, maar zag af tegen Italië. Is nog niet klaar om de ploeg bij de hand te nemen. Revanche op het WK 2022. 

Axel Witsel: Chapeau. Keerde na vijf maanden revalideren terug in de ploeg en deed het voortreffelijk. Tegen Portugal was hij belangrijk, tegen Italië zag hij af. Het hoge tempo dat in die match werd gehaald bleek na vijf maanden en enkele matchen op een aantal dagen tijd een brug te ver. 



Thorgan Hazard: Eén van de beste Rode Duivels op dit EK. Hij loodste België voorbij Portugal en scoorde ook tegen Denemarken. Trok defensief zijn streng en droeg aanvallend zijn steentje bij. Hem viel zeker niets te verwijten. 

Yannick Carrasco: Samen met Tielemans een teleurstelling. Begon in bloedvorm aan het EK, maar was vrij onzichtbaar tegen Rusland en Denemarken. Hij verloor nadien zijn basisplaats en viel matig in tegen Portugal. Kwam tegen Italië zelfs niet van de bank. Teleurstellend. 

Dennis Praet: Hij viel in tegen Rusland en Italië, maar Praet toonde amper iets. Hij werkt keihard, maar voor de rest onzichtbaar. Heeft niet kunnen aantonen dat hij meer speelkansen verdient. 

Eden Hazard: Net als De Bruyne was hij nooit topfit. Maakte progressie in de groepsfase en speelde een uur zeer sterk tegen Portugal. Liep dan een spierblessure op tegen Portugal en miste daardoor de match tegen Italië. Een topfitte Hazard is onmisbaar voor de Belgen. Zonde dat hij dat nooit was. 



Dries Mertens: Leverde één assist en daarmee is alles gezegd. Speelde een pover EK en beseft dat ook. Hij lijkt de strijd met Jérémy Doku te hebben verloren. Gaat de 34-jarige aanvaller nog door als Rode Duivel? 

Romelu Lukaku: Scoorde vier keer op dit EK. ‘Big Rom’ was outstanding en nam de ploeg bij de hand. Speelde een sterk EK, maar kende pech tegen Italië. Zag de 2-2 op de lijn gered worden en kon een bal net niet binnenkoppen. Toch mag Romelu terugblikken op een geslaagd EK. 

Jérémy Doku: Hij moest even wachten op zijn speelkansen, maar toonde zich tegen Finland en vooral tegen Italië. Kreeg na de partij tegen de Italianen wereldwijd lof. De speler van Rennes mag zich stilaan zeker wanen van een basisplaats. 

Leandro Trossard: Een speler die meer speelkansen had verdiend. Trossard mocht tegen Finland starten als aanvallende rechterflankverdediger. Dat was geen goede zet van Roberto Martinez. Trossard moet een rij hoger staan. 



Roberto Martinez: De bondscoach maakte geen grootste indruk op dit EK. In de groepsfase deed hij één goede zet en dat was Hazard, De Bruyne en Witsel brengen tegen Denemarken. Daardoor kantelde de match. Hij ging zeer goed om met de blessuregevallen. Tactisch bleven we echter op onze honger zitten tegen Portugal en Italië. België zag twee keer af op het middenveld, maar twee keer liet Martinez begaan. Tegen Portugal zorgde een flits en veel wilskracht voor de zege, tegen Italië bleef die flits uit. 

Matz Sels, Simon Mignolet (geblesseerd naar huis na Portugal), Thomas Kaminski, Hans Vanaken, Michy Batshuayi, Christian Benteke en Timothy Castagne (na 25 minuten was zijn EK voorbij) kwamen te weinig in actie om een beoordeling te krijgen. 

Conclusie: België speelde een degelijk maar geen sterk EK. Met Thorgan Hazard en Jérémy Doku waren er twee revelaties, maar met Yannick Carrasco, Dries Mertens en Youri Tielemans bleven we op onze honger zitten. De ambities konden grotendeels niet worden waargemaakt door de blessures van Eden Hazard, Kevin De Bruyne en in mindere mate Timothy Castagne.

CR

LEES OOK: ‘Vanaken-bom barst al vóór debuut Van Bommel'

Wie was de beste Belg op het EK?

Meest recent

Boskamp voorspelt gloednieuwe naam bij Rode Duivels

Het werd een erg interessante transferperiode voor kersvers bondscoach Mark van Bommel. ...

34
34
'Bayern onderneemt rigoureus actie na Real-flirt Olise'

Bayern München slaagde tijdens de voorbije mercato erin om zijn sterkhouders aan boord te ...

58
58
Vitor Bruno grijpt in: Anderlecht met basisdebutant?

RSC Anderlecht staat zondagavond opnieuw voor een stevige uitdaging. De recordkampioen krijgt immers ...

157
157
Gouden Bal 2026: Mourinho ziet maar één kandidaat

Binnen anderhalve maand is het zover, dan wordt in Londen de 70ste Ballon d'Or uitgereikt. Stilaan ...

253
253
'Saudi's slaan fors toe in JPL: transfer van 13.5 miljoen'

In de meeste Europese landen is de mercato inmiddels gesloten, clubs uit Saudi-Arabië mogen ...

71
71
Club doet Belgisch voetbal daveren: dríé nieuwe monstertransfers

Dinsdag  opent Club Brugge zijn Champions League-campagne met een thuisduel tegen Aston Villa. ...

526
526
AA Gent verbaast vriend en vijand: tegenstander vol ontzag

AA Gent is uitstekend aan het nieuwe seizoen in de Jupiler Pro League begonnen. Met 12 op 12 staan ...

295
295
Nieuwe publiekslieveling? "Blij dat RSCA-fans mij waarderen"

RSC Anderlecht won van KV Kortrijk. Daarmee was ook alles gezegd. Het was verdiend, daar bestond ...

241
241
STVV maakt indruk: "De trein is nu vertrokken"

STVV draait weer goed mee na een 8 op 15. Deze kern mag weer mikken op een goed seizoen. De Kanaries ...

45
45
Thorup geeft duidelijk signaal aan Anderlecht

KRC Genk wist zich de laatste matchen te herpakken. Ze boekten een 7 op 12 en trekken dus met een ...

330
330
Maakt Sibierski dezelfde fout als Renard en Fredberg?

Bij RSC Anderlecht hebben ze Basile Vroninks verkocht aan KV Kortrijk. Het is logisch dat er een ...

262
262
Club-fans perplex: Julie Vanloo zorgt voor kippenvel

Julie Vanloo heeft vrijdagavond opnieuw laten zien waarom ze zo belangrijk is voor de Belgian Cats. ...

183
183
Aanwinst AA Gent: "Misschien ben ik wel te snel"

AA Gent deed niet héél veel transfers, maar voorlopig zijn het wel goede aanwinsten. ...

113
113
Vanhaezebrouck velt oordeel over transfers van Anderlecht

RSC Anderlecht haalde elf nieuwe spelers deze zomer. We vinden het verrassend dat daar zoveel ophef ...

651
651
Friis ontstemd over gerucht: "Dat is totaal niét waar"

Cercle Brugge neemt het dit weekend op tegen AA Gent. Coach Lars Friis zag nog wat nieuwe spelers ...

99
99
"Denkt dat hij God is"-Van Gucht neergesabeld door kijker

Ruben Van Gucht heeft zich opnieuw stevig uitgesproken over zijn veelbesproken passage in De ...

131
131
Simons in de wolken: "Hij kan 'dodelijk' zijn"

Bij OH Leuven is het al alle hens aan dek. Dit weekend moéten ze punten pakken. Coach Timmy ...

62
62
RSCA investeert zwaar: Sibierski geeft Bruno véél wapens

RSC Anderlecht kende een zeer drukke zomermercato. Het is duidelijk dat de ploeg is versterkt. ...

396
396
Toptransfer KRC Genk: "Normaal ging ik naar Club Brugge"

Soms kan een carrière een opmerkelijke omweg nemen. Vraag dat maar aan Rafiu Durosinmi. De ...

298
298
Crisis bij KV Mechelen: "Dit is schandalig, een afgang!"

KV Mechelen zit in de penarie. De Maneblussers verloren kansloos met 0-4 van KVC Westerlo. Het is ...

388
388
‘Seys-kamp pakt Club Brugge genadeloos terug’

Club Brugge wil Joaquin Seys koste wat het kost nog minstens één seizoen houden. ...

770
770
Vanhaezebrouck bijzonder scherp voor Club Brugge

De zomermercato ligt eindelijk achter de rug. Hein Vanhazebrouck volgde het allemaal met een dosis ...

237
237
KRC Genk hoopt op missing link: "Flinke stap omhoog naar JPL"

KRC Genk haalde richting het einde van de mercato een zeer broodnodige aanwinst. De Limburgers ...

130
130
Anderlecht met probleem: van topper tot vergeetput

Bij RSC Anderlecht zitten ze met een probleem, of verandert er eerstdaags nog iets? Eén van ...

417
417
Compper verrast na matige match: "Dit is stap vooruit"

Antwerp begon het seizoen verrassend sterk met een zes op zes, maar daar blijft intussen weinig van ...

249
249

Meer sportnieuws