Oranje-icoon wil De Boer opvolgen: "Dat is mijn ambitie"

242 stemmen
Oranje-icoon wil De Boer opvolgen:

Voor Nederland zit het EK er al een tijdje op, want Oranje werd verrassend in de achtste finales uitgeschakeld door Tsjechië. Die vroegtijdige exit leidde meteen ook het einde in voor bondscoach Frank de Boer, die tonnen kritiek moest slikken en na slechts tien maanden al bedankt werd voor bewezen diensten. De zoektocht naar een opvolger kan van start gaan, maar makkelijk lijkt die niet te worden.


Droomkandidaten als Erik ten Hag of Peter Bosz zijn momenteel niet beschikbaar en dus zal de KNVB creatief moeten zijn in zijn zoektocht. Oranje-icoon Giovanni van Bronckhorst geeft alvast aan dat hij een optie is. "Ik heb al vaker gezegd dat het voor mij een ambitie is om coach te zijn van Oranje", verklaarde hij immers op NOS. "Ik heb daar van 1996 tot 2010 veertien jaar lang deel uit van kunnen maken. Dat was een hele eer. Het zou voor mij ook een eer zijn om het elftal te coachen. Of het nu, later of niet gebeurt, weet ik niet."

De 46-jarige Van Bronckhorst verzamelde maar liefst 106 caps voor Oranje en was aanvoerder van de ploeg die in 2010 de finale op het WK haalde. Als trainer boekte hij de voorbije jaren al successen bij Feyenoord, waar hij van 2015 tot 2019 aan de slag was. Hij leidde de Rotterdammers in die periode naar een titel en twee bekers. Sinds december zit Van Bronckhorst zonder club, nadat hij na een jaar opstapte bij Guangzhou R&F.

LEES OOK: Nederland in shock: Derksen biedt excuses aan

Zou hij een goede bondscoach zijn voor Oranje?

Meest recent

Charleroi wil rivaal Standard een ferme hak zetten

Sporting Charleroi doet niet meer mee voor Europees voetbal, maar de Carolo’s kunnen Waalse ...

15
15
STVV sneert naar Anderlecht: “Dan anders verlopen…”

Sint-Truiden VV verloor van RSC Anderlecht terwijl de Kanaries al heel het seizoen indruk maken. ...

110
110
Daam Foulon gelooft ogen niet bij Antwerp

Royal Antwerp FC kan Europees voetbal al een paar speeldagen op hun buik schrijven, maar The Great ...

94
94
Knaltransfer? Amadou Onana verrast met uitspraken

Amadou Onana kampte dit seizoen met heel wat blessureleed, maar de middenvelder maakte toch indruk ...

89
89
De Vlieger ziet struikelblok voor Europese druk KAA Gent

KAA Gent moet nog vol aan de bak om nog kans te maken op Europees voetbal. Op de slotpseeldag van de ...

62
62
Senne Lammens hoort plots groot nieuws bij Man Utd

Senne Lammens maakte de overstap van Royal Antwerp FC naar Manchester United en heeft in Engeland al ...

67
67
'Tzolis en Fernandez-Pardo verwikkeld in transferstrijd'

Rudi Garcia wist een wit konijn uit zijn hoed te toveren voor de WK-selectie van de Rode Duivels. ...

116
116
Cercle legt straf plan op tafel: véél transfers op til

Komend weekend valt het doek over het seizoen in de Jupiler Pro League. Voor Cercle Brugge zit de ...

81
81
Leko haalt zijn gram: "Een zege voor het voetbal"

De 20ste landstitel zal de komende dagen nog duchtig gevierd worden bij Club Brugge. Het was er ...

76
76
Sibierski onthult dé factor in transferbeleid Anderlecht

Anderlecht zet zondag een punt achter zijn seizoen met een derby tegen Union. Daarin staat niets ...

374
374
De bevestiging: Guardiola kondigt afscheid bij Man City aan

In Engeland komt er een einde aan een tijdperk. Na maanden van geruchten kwam vrijdagmiddag immers ...

101
101
Vandenbempt ziet groot gevaar na nieuwe titel Club

Het doek is donderdagavond gevallen over de titelstrijd in de Jupiler Pro League. Op de voorlaatste ...

253
253
TRANSFERUURTJE: 'Leegloop bij Club, Genk verliest El Ouahdi'

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

114
114
Vanaken slaat op tafel na titel: WK-boodschap voor Garcia

Hans Vanaken is alwéér de grote man bij Club Brugge. De middenvelder was dit seizoen ...

258
258
Engeland ontploft: Tuchel laat sterren thuis en slaat terug

Het WK is nog niet begonnen of er is al een grote rel in Engeland. Eerder kwam het nieuws al naar ...

153
153
Mechele verrast Club Brugge met straffe toekomsttaal

Club Brugge is kampioen na een zenuwslopend einde van speeldag 39. Blauw-Zwart speelde 2-2 gelijk ...

359
359
Roef verbaast met duidelijke belofte aan KAA Gent-fans

KAA Gent speelde 0-0 gelijk tegen Union SG en staat op de vijfde plek in de Champions Play-Offs. De ...

214
214
Godts clasht zwaar in Nederland: scheldtirade en géén hand

Mika Godts kende een ongelooflijk seizoen bij Ajax. De buitenspeler was de grote man in een minder ...

156
156
Vandenbempt snoeihard na ontknoping Play-Offs

Club Brugge is kampioen. Blauw-Zwart kan een tweede ster naast het logo zetten na een ongelooflijke ...

440
440
Vrancken over toptransfer: "Hij is de volgende"

STVV is al een tijdje zeker van de derde plaats en dus gaat de riem er bij de Kanaries al een beetje ...

138
138
Na titel meteen eerste vertrekker bevestigd bij Club Brugge

Bij Club Brugge zullen ze vrijdagochtend wakker geworden zijn met stevige katers, want de landstitel ...

330
330
'Bom in Engeland: Tuchel laat 3 vedetten uit WK-selectie'

Ten laatste op 2 juni moeten alle WK-selecties bekend gemaakt worden, maar de meeste landen hakken ...

136
136
Emotionele Verhaeghe: "Hij is de beste Club-speler ooit"

Club Brugge legde zichzelf de voorbije maanden heel wat druk op, want het moest absoluut kampioen ...

310
310
Union reageert sportief na titel van Club Brugge

De titelstrijd werd donderdagavond definitief beslecht. Union koesterde al geen hoop meer na de ...

259
259
'Anderlecht mengt zich in strijd voor gegeerde winger'

Anderlecht heeft zich donderdag verzekerd van de vierde plaats en het bijhorende ticket voor de ...

341
341

Meer sportnieuws