Oranje-icoon wil De Boer opvolgen: "Dat is mijn ambitie"

door
Oranje-icoon wil De Boer opvolgen:

Voor Nederland zit het EK er al een tijdje op, want Oranje werd verrassend in de achtste finales uitgeschakeld door Tsjechië. Die vroegtijdige exit leidde meteen ook het einde in voor bondscoach Frank de Boer, die tonnen kritiek moest slikken en na slechts tien maanden al bedankt werd voor bewezen diensten. De zoektocht naar een opvolger kan van start gaan, maar makkelijk lijkt die niet te worden.


Droomkandidaten als Erik ten Hag of Peter Bosz zijn momenteel niet beschikbaar en dus zal de KNVB creatief moeten zijn in zijn zoektocht. Oranje-icoon Giovanni van Bronckhorst geeft alvast aan dat hij een optie is. "Ik heb al vaker gezegd dat het voor mij een ambitie is om coach te zijn van Oranje", verklaarde hij immers op NOS. "Ik heb daar van 1996 tot 2010 veertien jaar lang deel uit van kunnen maken. Dat was een hele eer. Het zou voor mij ook een eer zijn om het elftal te coachen. Of het nu, later of niet gebeurt, weet ik niet."

De 46-jarige Van Bronckhorst verzamelde maar liefst 106 caps voor Oranje en was aanvoerder van de ploeg die in 2010 de finale op het WK haalde. Als trainer boekte hij de voorbije jaren al successen bij Feyenoord, waar hij van 2015 tot 2019 aan de slag was. Hij leidde de Rotterdammers in die periode naar een titel en twee bekers. Sinds december zit Van Bronckhorst zonder club, nadat hij na een jaar opstapte bij Guangzhou R&F.

LEES OOK: Totale afgang? "België en Nederland overleven groepsfase níét"

Zou hij een goede bondscoach zijn voor Oranje?

Meest recent

'Nieuwe coach Antwerp: Overmars spreekt met topkandidaat'

Antwerp FC staat in de komende weken voor een loodzwaar programma. De vraag is welke trainer dat ...

4
4
'Nieuwe transferstrategie Anderlecht: potentiële goudmijn'

RSC Anderlecht speelde afgelopen weekend geen goede wedstrijd op het veld van La Louvière, ...

40
40
Club doet gouden zet: bliksemvertrek voor topaanwinst?

In de Champions League gaat Club Brugge woensdagavond op bezoek bij Sporting CP. Voor de spelers ...

113
113
DAZN dropt hint: overeenkomst met Telenet in de maak?

De voorbije weken en maanden werd er druk gespeculeerd over de uitzendingen van de Jupiler en ...

217
217
'Antwerp lanceert winteroffensief: budget Overmars bekend'

Het hing al een tijdje in de lucht, maar de nederlaag tegen Dender betekende het nekschot voor Stef ...

214
214
Hayen houdt adem in: rampscenario voor Club Brugge?

Club Brugge boekte zaterdag een zuinige 1-0 zege tegen Charleroi. Veel tijd om te recupereren is er ...

248
248
'Renard vs. De Condé: transferoorlog tussen RSCA & Genk'

In de internationale jacht op talent belanden de Belgische topclubs geregeld in mekaars vaarwater. ...

220
220
Zorgen om Franky Van der Elst: 'Had het einde kunnen zijn'

Franky Van der Elst is één van de meest aimabele analisten van ons land. Het voormalig ...

262
262
Premier League-waanzin: ploegmaats op de vuist in volle match

In de Engelse Premier League stond maandagavond een interessant duel op het programma. Zo stond ...

68
68
Club slikt last-minute domper vlak voor Portugese trip

Deze week staat opnieuw Champions League-voetbal op het programma. De twee Belgische deelnemers Club ...

284
284
Opzienbarend trainersplan Antwerp: fraaie naam genoemd

Wat al een tijdje in de lucht hing, is sinds zondagavond ook een feit: Stef Wils is niet langer de ...

238
238
Sporting zet alles op alles: bekende 'spion' in tegen Club

De vierde speeldag in de League Phase van de Champions League komt er deze week aan. Club Brugge ...

262
262
'De Bruyne in shock: Napoli neemt rigoureuze beslissing'

Kevin De Bruyne dook de voorbije dagen meermaals op in de tribunes rond de Belgische velden. De ...

181
181
Groot probleem bij Genk: Fink geeft zelf dé oorzaak

KRC Genk verloor zondagnamiddag met 0-1 van KV Mechelen. Hierdoor moeten de Limburgers de heenronde ...

342
342
'Antwerp zoekt T1: onmogelijke opdracht voor Overmars?'

Het doek is gevallen voor Stef Wils, wiens ontslag onafwendbaar was nu Antwerp ook tegen ...

142
142
Under Review: Lardot laat licht schijnen op speeldag 15

De reguliere competitie is officieel halfweg. Ook afgelopen weekend lag de Belgische arbitrage hier ...

107
107
Toby Alderweireld emotioneel: "Doe het voor mijn kinderen"

Toby Alderweireld zit zeker niet stil, sinds hij eind vorig seizoen afscheid nam van de Bosuil. De ...

173
173
'Gheysens speelt solo slim: interne onrust bij Antwerp'

De nederlaag in de kelderkraker tegen rode lantaarn Dender bleek zoals verwacht de druppel voor Stef ...

290
290
'Renard pakt uit: Anderlecht draait Club Brugge loer'

RSC Anderlecht stevende af op een brilscore in La Louvière, maar dankzij een kopbal van ...

559
559
'Overmars dropt bom: droomcoach Gheysens al binnen'

Terwijl Paul Gheysens iedereen deed geloven dat hij nog zoekende was, lijkt Marc Overmars achter de ...

541
541
Union SG mikt op stunt: "Volgens de 'expected results'..."

Union SG speelt morgen in de Champions League op het veld van Galatasaray. David Hubert en Adem ...

52
52
Teklak verrast: “Renard doet wat Fredberg nooit kon”

Bij RSC Anderlecht waren ze bijzonder tevreden met de zege tegen La Louvière. De Brusselaars ...

317
317
Boeckx: "Als Antwerp zijnde zou ik hem bellen"

Royal Antwerp FC zette Stef Wils zoals verwacht op straat. De trainer betaalde het gelag voor de 14 ...

260
260
Galatasaray in de war: "Union SG is héél verschillend"

Union SG speelt morgenavond tegen Galatasaray in de Champions League. Als de Brusselaars nog ambitie ...

79
79
'Vinicius dropt gigantische transferbom bij Real Madrid'

Real Madrid won vorige maand de Clasico van FC Barcelona. De Koninklijke zette de grote rivaal in ...

214
214

Meer sportnieuws