Ook Shearer haalt snoeihard uit naar duikende Immobile tegen België

door
Ook Shearer haalt snoeihard uit naar duikende Immobile tegen België

De Rode Duivels en hun vele supporters zijn zaterdagochtend wakker geworden met een flinke kater. Op het Europees kampioenschap sneuvelden de Belgen vrijdag in de kwartfinales door toedoen van Italië. De mannen van bondscoach Roberto Mancini haalden het in München met 1-2.

Over het algemeen werd het wel een verdiende zege van La Squadra, iets wat de statistieken alleen maar beamen. Maar volgens analist Youri Mulder had de eerste tegentreffer, na een blunder van Jan Vertonghen, nooit mogen vallen. Vlak voor het doelpunt bleef spits Ciro Immobile immers liggen in de zestien en veinsde hij een blessure. Maar zodra de bal in de netten belandde, veerde de aanvaller op om samen met zijn ploegmaats te gaan vieren. Ook daarna was er van een zogenaamde blessure geen sprake meer.

Mulder liet bij Villa Sporza dan ook verstaan dat het doelpunt van Federico Chiesa gewoon had afgekeurd moeten worden. "Als je de regels strikt volgt, moet je dat doelpunt afkeuren. Met een schwalbe misleidt Immobile de boel. Dat mag toch niet? Niet dat de Belgen daardoor gewonnen hadden, maar zulke theaterstukken storen me erg. Ik word er gek van", is de Nederlander scherp.

UPDATE 20u33
Mulder was niet de enige die zich blauw ergerde aan het theater van Immobile bij de eerste Italiaanse goal. Ook Alan Shearer was niet te spreken over het gedrag van het Italiaans speerpunt. "Ik wil er zelfs niet om lachen, want het is gewoon zielig", sneerde de legendarische ex-spits misnoegd bij de BBC. "Er kon zelfs nog een korte blik richting de scheidsrechter vanaf voor hij zich op de grond smeet. Het is echt beschamend."

Terechte kritiek?

Meest recent

Rode Duivels houden hart vast: WK-boycot door Trump

De loting voor het WK 2026 in de Verenigde Staten, Mexico en Canada staat voor de deur. De Rode ...

15
15
Mertens dropt grote hint: bezoek aan verrassende club

Dries Mertens speelde de afgelopen jaren bij het Turkse Galatasaray. Na zijn afscheid bij Cim Bom ...

23
23
Anderlecht jubelt: geweldig duo sust supporters

Een tijdje geleden lag Besnik Hasi nog zwaar onder vuur bij RSC Anderlecht, maar door de sterke ...

66
66
Nieuwe twist in DAZN-affaire: cruciaal nieuws voor abonnees

Het Belgisch voetbal blijft voorlopig dan toch te bekijken via de app van DAZN. Maar ondertussen zit ...

354
354
Alderweireld klaar en duidelijk over titel Anderlecht

Na zestien speeldagen blijft Union SG het klassement aanvoeren, gevolgd door Club Brugge. Maar na de ...

112
112
HUMO publiceert enorme Mannaert-bom: heftig incident met RSCA-topman

Ongeveer een jaar geleden werd Vincent Mannaert aangeduid als nieuwe sportief directeur bij de KBVB. ...

359
359
Onthuld: de échte reden achter vreemde wissel Mignolet

De keeperskwestie die bij Club Brugge al een heel seizoen de gemoederen bedaard, is sinds afgelopen ...

256
256
'De Bruyne krijgt grote transferplannen Napoli te horen'

In de Italiaanse Serie A won SSC Napoli zondagavond de topper op het veld van AS Roma. Daags nadien ...

94
94
Straffe ontdekking bij Antwerp: "De nieuwe Vermeeren"

Amper een week nadat de bodem was bereikt, durft Antwerp FC opnieuw positief naar de nabije toekomst ...

205
205
Anderlecht kampioen dit seizoen? Harde voorwaarde op tafel

Met 34 landstitels op het palmares, blijft RSC Anderlecht de onbetwiste recordkampioen in ...

148
148
Club Brugge davert: is dit de laatste druppel voor Hayen?

Nog geen maand geleden gold Nicky Hayen nog als de wondercoach van Club Brugge. Vandaag gaat het ...

436
436
Nieuwe uitdager voor titel? "Schrijf ons nog niet af"

Op een week tijd kan er veel veranderen in het voetbal, dat is ook bij KRC Genk het geval. Na de ...

385
385
'Sterke man Bayern heeft groot nieuws voor Kompany'

Nog een vijftal wedstrijden te gaan en de winterstop gaat van start voor Vincent Kompany en zijn ...

169
169
'Club op de dool: grote gevolgen op transfermarkt'

Club Brugge verkeert momenteel in een behoorlijke dip. Van zijn laatste vier wedstrijden, verloor de ...

319
319
DAZN dropt nieuwe A-bom: 'faillissement verschillende clubs'

De soap rond de mediarechten in het Belgische voetbal blijft maar escaleren. Maandag raakte bekend ...

806
806
Code oranje bij Club Brugge: Van Der Elst luidt alarmbel

Na drie nederlagen in vier matchen gaan de alarmbellen af bij Club Brugge, dat zondag in eigen huis ...

273
273
Fink hakt knopen door: duo buitenspel bij KRC Genk?

KRC Genk boekte zondag een deugddoende zege in Leuven. Veel tijd om na te genieten is er evenwel ...

467
467
Lardot velt verdict: Union ontsnapt tegen Anderlecht?

Besnik Hasi houdt de voeten op de grond, maar na zege in de Brusselse stadsderby mag RSC Anderlecht ...

342
342
Hayen slikt bittere pil: blessuregolf bij Club Brugge

Sinds de stunt tegen FC Barcelona ging Club Brugge in vier matchen drie keer onderuit. De crisis ...

387
387
Georges Leekens betovert iedereen bij mysterieuze comeback

Georges Leekens (76) blijft een van de meest markante figuren uit de Belgische voetbalgeschiedenis. ...

242
242
Brys midden in nieuwe rel: Eto'o dropt plots enorme bom

Eind deze maand gaat de Africa Cup van start. Normaal gezien zou Marc Brys ook aan dat grote ...

97
97
Deschacht: 'Dubbele transferklapper bij Anderlecht'

RSC Anderlecht heeft een sterke reeks van 12 op 12 neergezet en klopte onder meer Union SG en Club ...

909
909
Loting WK '26: deze landen moeten Duivels absoluut ontlopen

Aanstaande vrijdag is het zover, dan wordt geloot voor de groepsfase van het WK 2026. De Rode ...

191
191
Protesten Club terecht? Lardot beoordeelt penaltyfase

Antwerp FC boekte zondagmiddag een verrassende stuntzege op het veld van Club Brugge na een late ...

577
577
Engelsen verbluft: De Cuyper tikkende tijdbom bij Brighton

Er zijn avonden waarop een speler alles doet wat een trainer van hem vraagt, en toch met een vreemd ...

186
186

Meer sportnieuws