De Bilde geeft zijn mening over einde van gouden generatie Rode Duivels

583 stemmen
De Bilde geeft zijn mening over einde van gouden generatie Rode Duivels

Het EK van de Rode Duivels is vrijdagavond vroeger dan gehoopt en in mineur geëindigd, want in de kwartfinale konden de Belgen nooit echt hun wil opdringen en werden ze overklast door Italië. Roberto Martinez en zijn spelers zullen zaterdag met een kater wakker geworden zijn, en her en der wordt ook al het einde van de zogenoemde gouden generatie aangekondigd.


"Dat zeiden we drie jaar geleden ook al, na het afhaken van Fellaini, Dembélé en Kompany", relativeert Gilles De Bilde dat enigszins in VTM Nieuws. "Misschien is er nog een kans binnen anderhalf jaar, want zo veraf is het WK ook niet. Anderzijds zijn er ook jongens die nu al op leeftijd zijn en binnen anderhalf jaar in Qatar nog ouder zullen zijn. De vraag is of Martinez aanblijft en of hij door kan selecteren. Zal hij een aantal jongens meer kansen gaan geven?"

De Rode Duivels beschikten op dit EK al over de oudste kern van het toernooi. Van de 26 oorspronkelijk geselecteerde spelers waren er maar liefst elf dertigers, de enige spelers jonger dan 25 waren Youri Tielemans en Jérémy Doku. Een verjonging lijkt zich dus stilaan op te dringen. De voorbije maanden haalde Martinez met mondjesmaat al jonge talenten als Zinho Vanheusden, Sebastiaan Bornauw, Alexis Saelemaekers, Hannes Delcroix, Albert Sambi Lokonga, Charles De Ketelaere en Yari Verschaeren bij de kern.

LEES OOK: Kevin De Bruyne schiet twee keer raak: "Geen woorden voor"

Kunnen de Rode Duivels in Qatar nog meestrijden voor de wereldtitel?

Meest recent

"Ik wil dolgraag de overstap maken naar Union SG"

Union SG was al zeer actief op de transfermarkt. De Brusselaars zijn volop bezig met het proberen af ...

7
7
'Ajax verbaast iedereen met stunttransfer bij FC Barcelona'

Ajax heeft duidelijk versterking nodig en de club mikt op ervaren namen. Technisch directeur Jotdi ...

37
37
Kevin De Bruyne schiet twee keer raak: "Geen woorden voor"

Op het veld oogt hij vaak koel, berekend en bijna onbewogen. Maar achter de wereldster die al ...

10
10
Absolute kraker op WK: Marokko waarschuwt Nederland

Komende nacht staat er om 3u een waanzinnige topper op het programma. Marokko en Nederland nemen het ...

41
41
Anderlecht en Feyenoord? Vrancken doet boekje open

Hearts stelde onlangs Wouter Vrancken voor als zijn nieuwe coach. De Belgische trainer werd aan veel ...

118
118
Adedji-Sternberg naar Club Brugge? Genk onderneemt actie

Het transferdossier rond Noah Adedji-Sternberg bedaart al enkele dagen de gemoederen. KRC Genk en ...

255
255
Extra geluksbrenger: Duivels zorgen voor WK-primeur tegen Senegal

Woensdagavond is het zover, dan staan de Rode Duivels voor hun 1/16de finale op het WK 2026. Het ...

158
158
Waarschuwing Garcia: "Als hij speelt, is België kansloos"

De Rode Duivels staan voor een zware dobber in de 1/16de finales van het WK 2026. Zo wacht een duel ...

515
515
Definitief einde carrière? Broos reageert na WK-eliminatie

Voor Zuid-Afrika zit het wereldkampioenschap erop. Bafana Bafana sneuvelde zondagavond in de 1/16de ...

44
44
'Geheim plan PSG onthuld: Club Brugge ruikt miljoenen'

Club Brugge wist de voorbije zomermercato's steevast miljoenen op te halen met de verkoop van ...

390
390
Vanaken bevrijder Rode Duivels? Wilmots gaat op rem staan

Hans Vanaken kreeg tegen Nieuw-Zeeland dan toch zijn kans in de basiself bij de Rode Duivels. En de ...

779
779
Scaloni doet boekje open: Messi toont klasse met groots gebaar

Lionel Messi is één van de absolute vedetten op het WK 2026. Met 6 goals in 3 matchen ...

103
103
Nieuwe WK-rel hangt alweer in de lucht bij Rode Duivels

Bij de Rode Duivels leek de rust eindelijk terug. Toch hangt er alweer een nieuwe WK-rel in de ...

224
224
Gesloten spelersmeeting Duivels: deze boodschap hadden anciens

De Rode Duivels bereiden zich momenteel voor op hun 1/16de finale op het WK 2026 tegen Senegal. Na ...

178
178
'Anderlecht zet zijn zinnen op ex-speler van Chelsea'

Anderlecht is zijn voorbereiding begonnen met enkele tegenvallers, want meteen liepen Ilay Camara, ...

326
326
'Plots grote vraagtekens rond toekomst Cuypers'

Uteindelijk koos Rudi Garcia op het WK voor Romelu Lukaku, Charles De Ketelaere en Matias ...

81
81
Geen stunt voor Broos: Canada velt Zuid-Afrika op de valreep

Voor Hugo Broos zit het WK en wellicht ook zijn trainerscarrière erop. Zijn Zuid-Afrika is er ...

52
52
Union-target dringt aan: "ik wil de stap graag zetten"

Union was deze zomer al zeer actief op de transfermarkt. Het verwacht weer de nodige smaakmakers te ...

45
45
"We waren nooit van plan hem naar Club te laten gaan"

Bij Club Brugge staan ze nog voor een drukke transferzomer. Op heel wat posities zal versterking ...

585
585
'PSG wint titanenstrijd en versterkt aanval nog meer'

Paris Saint-Germain sleepte dit seizoen voor de tweede keer op rij de Champions League in de wacht. ...

79
79
'Anderlecht slikt alweer blessuredomper in voorbereiding'

Anderlecht heeft maar een maand om zich klaar te stomen, want het moet op 23 juli al een eerste keer ...

272
272
'Lewandowski geeft jawoord voor opmerkelijke transfer'

Bij FC Barcelona namen ze na vier seizoenen afscheid van Robert Lewandowski. De 37-jarige spits was ...

59
59
Eén grote afwezige op training Rode Duivels

De Rode Duivels dwongen zaterdagochtend met een ruime zege tegen Nieuw-Zeeland groepswinst en ...

260
260
Degryse ziet Senegal als 'boost' voor de Rode Duivels

België neemt het woensdag op tegen Senegal. Dat is een pittige tegenstander voor de Rode ...

191
191
'Standard: sterkhouder out, oude bekende in?'

Standard was al actief op de transfermarkt, maar de Rouches zijn nog niet klaar met hun huiswerk. ...

138
138

Meer sportnieuws