De Bilde geeft zijn mening over einde van gouden generatie Rode Duivels

door
De Bilde geeft zijn mening over einde van gouden generatie Rode Duivels

Het EK van de Rode Duivels is vrijdagavond vroeger dan gehoopt en in mineur geëindigd, want in de kwartfinale konden de Belgen nooit echt hun wil opdringen en werden ze overklast door Italië. Roberto Martinez en zijn spelers zullen zaterdag met een kater wakker geworden zijn, en her en der wordt ook al het einde van de zogenoemde gouden generatie aangekondigd.


"Dat zeiden we drie jaar geleden ook al, na het afhaken van Fellaini, Dembélé en Kompany", relativeert Gilles De Bilde dat enigszins in VTM Nieuws. "Misschien is er nog een kans binnen anderhalf jaar, want zo veraf is het WK ook niet. Anderzijds zijn er ook jongens die nu al op leeftijd zijn en binnen anderhalf jaar in Qatar nog ouder zullen zijn. De vraag is of Martinez aanblijft en of hij door kan selecteren. Zal hij een aantal jongens meer kansen gaan geven?"

De Rode Duivels beschikten op dit EK al over de oudste kern van het toernooi. Van de 26 oorspronkelijk geselecteerde spelers waren er maar liefst elf dertigers, de enige spelers jonger dan 25 waren Youri Tielemans en Jérémy Doku. Een verjonging lijkt zich dus stilaan op te dringen. De voorbije maanden haalde Martinez met mondjesmaat al jonge talenten als Zinho Vanheusden, Sebastiaan Bornauw, Alexis Saelemaekers, Hannes Delcroix, Albert Sambi Lokonga, Charles De Ketelaere en Yari Verschaeren bij de kern.

LEES OOK: Sterk tegen Man Utd en Liverpool: weldra Rode Duivel?

Kunnen de Rode Duivels in Qatar nog meestrijden voor de wereldtitel?

Meest recent

Vrancken is scherp na vreemde rode kaart voor STVV

STVV is bezig aan een sensationeel seizoen, maar werd zaterdagavond weer een beetje met de voetjes ...

96
96
'Club Brugge legt prijskaartje Onyedika vast'

Bij Club Brugge beloven de laatste dagen van de wintermercato nog zeer bewogen te worden. De ...

339
339
Vlotte zeges Liverpool en Barça, ademruimte voor Pocognoli

Er kwamen zaterdagavond nog enkele Europese grootmachten in actie. Liverpool en FC Barcelona hebben ...

17
17
Charleroi zet straffe reeks voort en stuit opmars STVV

Charleroi blijft zijn straffe reeks van de laatste weken verderzetten. Ze pakken nu ook de scalp van ...

51
51
'Genk laat toptalent vertrekken: oorzaak bekend'

KRC Genk beleeft een zeer opmerkelijke mercato. Het versterkt zich voorlopig niet, maar laat wel ...

154
154
Woeste Kompany haalt uit naar refs na nieuw puntenverlies

Maandenlang was Bayern München onaantastbaar in de Bundesliga, maar plots lijkt het team van ...

134
134
Nainggolan weer beslissend, RWDM wint opnieuw

In de slotwedstrijden van zaterdagavond in de Challenger Pro League heeft Radja Nainggolan zich ...

84
84
PSG stuurt speler naar België, verrassende transfer Yaremchuk

De wintermercato is in zijn laatste dagen aanbeland. Ongetwijfeld zullen we daarin nog enkele ...

149
149
'Cercle pakt nog uit met Duitse jeugdinternational'

Cercle Brugge was de voorbije weken goed op dreef, maar kreeg zaterdag een pijnlijke 0-4 om de oren ...

66
66
'Club Brugge in shock: alsnog vertrek Onyedika?'

Voor Club Brugge belooft het slot van de wintermercato nog zeer druk te worden. Niet alleen hopen ze ...

408
408
Chelsea wint op de valreep, Bayern verliest weer punten

Bayern München en Vincent Kompany lijken plots in een dipje te zitten. Ze blijven achter met ...

21
21
Slotoffensief komt te laat: Essevee onderuit tegen Westerlo

Zulte Waregem heeft zaterdag een zeer slechte zaak gedaan. Het moet weer bang achterom kijken nadat ...

30
30
‘Real verraadt eigen coach: droomtrainer staat al klaar’

Real Madrid heeft z’n nieuwe T1 nog maar net aangesteld, maar het Bernabéu gelooft er ...

134
134
Vrancken geeft het 'geheim' van STVV-succes prijs

STVV is bijzonder sterk bezig en staat knap tweede in de Jupiler Pro League. Vanavond nemen ze het ...

31
31
'AA Gent deelt KRC Genk twee transfertikken uit'

In België is er al jaren een strijd om de beste talenten. AA Gent probeert ook steeds meer in ...

211
211
'Club Brugge baalt: parel trekt naar Europese top'

Club Brugge leeft momenteel op een wolk na de kwalificatie in de Champions League, maar ze gaan toch ...

782
782
Druk op Renard neemt toe: "Er werd toch flink gespendeerd"

Besnik Hasi krijgt voorlopig de volle laag, maar daarachter zal Olivier Renard toch stilaan ...

372
372
Vannieuwkerke verrast vriend en vijand met opvallende zet

Karl Vannieuwkerke is dit weekend te horen en te zien op het WK Veldrijden in het Nederlandse Hulst. ...

118
118
KRC Genk maakt transferdeal met FC Barcelona bekend

Een zeer opvallende transfer bij Racing Genk. Daar hebben ze vandaag een deal gesloten met FC ...

188
188
Clement komt met bijzonder straffe Premier League-uitspraak

Philippe Clement kende wisselend succes bij AS Monaco en Rangers FC. Hij trok nadien naar Norwich ...

98
98
Arsenal recht de rug, Leipzig haakt helemaal af

In de Bundesliga en Premier League stonden er namiddag een aantal matche op het programma. Kregen we ...

22
22
Antwerp houdt gezondheidswandeling bij Cercle Brugge

Royal Antwerp FC stond om 16u voor een aantal moeilijke verplaatsing naar Cercle Brugge. Al werd het ...

81
81
Kompany looft oude JPL-bekende: "Groot talent"

Bayern München hoopt vandaag weer de zege te pakken tegen Hamburger SV. Vincent Kompany kreeg ...

43
43
Vanhaezebrouck scherp voor De Mil: "Stel je je vragen bij"

Rik De Mil trok enkele weken geleden van Sporting Charleroi naar AA Gent. Bij de Carolo's doet Hans ...

260
260
Hasi trekt van leer: "Dàt vroeg de club aan mij"

Bij RSC Anderlecht staat er na de 5 op 18 veel druk op de ketel. Winnen bij Standard is nodig voor ...

258
258

Meer sportnieuws