De Bilde geeft zijn mening over einde van gouden generatie Rode Duivels

583 stemmen
De Bilde geeft zijn mening over einde van gouden generatie Rode Duivels

Het EK van de Rode Duivels is vrijdagavond vroeger dan gehoopt en in mineur geëindigd, want in de kwartfinale konden de Belgen nooit echt hun wil opdringen en werden ze overklast door Italië. Roberto Martinez en zijn spelers zullen zaterdag met een kater wakker geworden zijn, en her en der wordt ook al het einde van de zogenoemde gouden generatie aangekondigd.


"Dat zeiden we drie jaar geleden ook al, na het afhaken van Fellaini, Dembélé en Kompany", relativeert Gilles De Bilde dat enigszins in VTM Nieuws. "Misschien is er nog een kans binnen anderhalf jaar, want zo veraf is het WK ook niet. Anderzijds zijn er ook jongens die nu al op leeftijd zijn en binnen anderhalf jaar in Qatar nog ouder zullen zijn. De vraag is of Martinez aanblijft en of hij door kan selecteren. Zal hij een aantal jongens meer kansen gaan geven?"

De Rode Duivels beschikten op dit EK al over de oudste kern van het toernooi. Van de 26 oorspronkelijk geselecteerde spelers waren er maar liefst elf dertigers, de enige spelers jonger dan 25 waren Youri Tielemans en Jérémy Doku. Een verjonging lijkt zich dus stilaan op te dringen. De voorbije maanden haalde Martinez met mondjesmaat al jonge talenten als Zinho Vanheusden, Sebastiaan Bornauw, Alexis Saelemaekers, Hannes Delcroix, Albert Sambi Lokonga, Charles De Ketelaere en Yari Verschaeren bij de kern.

LEES OOK: Geen Gouden Generatie, wel enorme goudklomp bij Rode Duivels

Kunnen de Rode Duivels in Qatar nog meestrijden voor de wereldtitel?

Meest recent

'Anderlecht drukt door: nieuwe coach én verdediger'

RSC Anderlecht begint binnen een week aan de fysieke proeven. De Brusselaars maken achter de ...

52
52
Geen Gouden Generatie, wel enorme goudklomp bij Rode Duivels

De Rode Duivels beginnen aan hun WK. Ze openen met een match tegen Egypte, de zwaarste tegenstander ...

44
44
'Vertrekker bij Anderlecht: Deense club meldt zich'

RSC Anderlecht deed de afgelopen achttien maanden heel wat mislukte transfers onder Olivier Renard ...

81
81
Eén groot vraagteken blijft Rode Duivels achtervolgen

België begint vanavond aan zijn WK met een match tegen Egypte. Wat mogen we dit WK verwachten ...

56
56
Soap in 1B: RWDM leeft nog, Olympic Charleroi dient klacht in

In de Challenger Pro League is de degradatiestrijd dit seizoen toch een beetje uitgedraaid op een ...

100
100
'Charleroi verbaast iedereen met nieuwe trainer'

Voor Charleroi is het een onverwacht bewogen seizoen geweest. Het werd meteen uitgeschakeld in de ...

46
46
Vertonghen geeft pronostiek Duivels: "Heel goed voorteken"

We hebben er even op moeten wachten, maar maandagavond begint eindelijk het WK van de Rode Duivels. ...

74
74
Anderlecht pakt uit met verrassende contractverlenging

Bij Anderlecht wordt de puzzel voor volgend seizoen op dit moment volop gelegd. Sportief directeur ...

92
92
Mist hij een WK-match of niet? Plan-Doku onthuld

Er viel vorig weekend plots een bommetje in het Belgische kamp, want plots raakte bekend dat ...

88
88
'Rigaux verrast compleet met nieuwe coach Feyenoord'

Dévy Rigaux lag de voorbije weken al meteen onder vuur in Nederland. Bij zijn aanstelling als ...

142
142
'Totale chaos: WK-deelnemer zet bondscoach meteen op straat'

Het WK is nog maar enkele dagen ver, maar het lijkt erop dat bij één deelnemer nu al ...

94
94
Volgende vertrekker bij Antwerp officieel bevestigd

Antwerp staat voor een bijzonder drukke transferzomer. Technisch directeur Marc Overmars lijkt een ...

116
116
'Hoefkens verbaast en keert toch terug naar JPL'

Voor Carl Hoefkens is het een zeer woelig seizoen geweest. De trainer slaagde er uiteindelijk niet ...

177
177
TRANSFERUURTJE: 'Transfer De Cat nadert, dubbelslag bij Club'

Terwijl het WK in Amerika helemaal is losgebarsten, begint de zomermercato in Europa op toerental te ...

320
320
“Van Dijk moet Koeman aanpakken”: onrust bij Oranje

Onze Noorderburen zijn het WK op een valse nooit gestart. Nederland kwam tegen Japan tot twee keer ...

151
151
Depay onderdeel van spot: één beeld zorgt voor ophef

Memphis Depay stond zondag niet in de basis bij Nederland tegen Japan, maar wist toch al ruim voor ...

146
146
Viertal Duivels dé sleutel voor WK: “Lot ligt in hun handen”

De Rode Duivels nemen het vanavond op tegen Egypte in de eerste WK-wedstrijd van Groep G. Bondscoach ...

89
89
Real pakt uit: Mourinho heeft monstertransfer beet

José Mourinho is nog maar net officieel coach van Real Madrid, maar de geruchtenmolen draait ...

161
161
'Anderlecht gaat voor stunttransfer bij Manchester United'

RSC Anderlecht speurt wereldwijd rond naar versterking. Ze kijken rond naar ervaren jongens, maar ...

257
257
Tielemans laat fans nu al dromen: "Op alles voorbereid"

De Rode Duivels openen vanavond hun WK met een partij tegen Egypte. Youri Tielemans start uiteraard ...

56
56
Leegloop Antwerp: ervaren pion plots naar Saudi-Arabie

De leegloop bij Royal Antwerp FC houdt aan. De Antwerpse club ziet nog een speler de club verlaten. ...

226
226
Vanaken krijgt emotionele verrassing vlak voor WK-start

Terwijl de ogen van voetballiefhebbers deze avond gericht zijn op de eerste WK-opdracht van de Rode ...

601
601
Vrancken naar Anderlecht? Tavolieri geeft het antwoord

RSC Anderlecht start binnen een week aan de voorbereiding van het nieuwe seizoen. Tegen dan moet er ...

1368
1368
Rode Duivels verrast: 'Drastische ingreep voor WK-match'

Egypte lijkt net voor de WK-match tegen België een drastische beslissing te nemen. De speler ...

187
187
Vanaken-schok tegen Egypte? "Best mogelijke combinatie"

Bondscoach Rudi Garcia wou op zijn persbabbel daags voor de match niet in zijn kaarten laten kijken. ...

287
287

Meer sportnieuws