De Bilde geeft zijn mening over einde van gouden generatie Rode Duivels

door
De Bilde geeft zijn mening over einde van gouden generatie Rode Duivels

Het EK van de Rode Duivels is vrijdagavond vroeger dan gehoopt en in mineur geëindigd, want in de kwartfinale konden de Belgen nooit echt hun wil opdringen en werden ze overklast door Italië. Roberto Martinez en zijn spelers zullen zaterdag met een kater wakker geworden zijn, en her en der wordt ook al het einde van de zogenoemde gouden generatie aangekondigd.


"Dat zeiden we drie jaar geleden ook al, na het afhaken van Fellaini, Dembélé en Kompany", relativeert Gilles De Bilde dat enigszins in VTM Nieuws. "Misschien is er nog een kans binnen anderhalf jaar, want zo veraf is het WK ook niet. Anderzijds zijn er ook jongens die nu al op leeftijd zijn en binnen anderhalf jaar in Qatar nog ouder zullen zijn. De vraag is of Martinez aanblijft en of hij door kan selecteren. Zal hij een aantal jongens meer kansen gaan geven?"

De Rode Duivels beschikten op dit EK al over de oudste kern van het toernooi. Van de 26 oorspronkelijk geselecteerde spelers waren er maar liefst elf dertigers, de enige spelers jonger dan 25 waren Youri Tielemans en Jérémy Doku. Een verjonging lijkt zich dus stilaan op te dringen. De voorbije maanden haalde Martinez met mondjesmaat al jonge talenten als Zinho Vanheusden, Sebastiaan Bornauw, Alexis Saelemaekers, Hannes Delcroix, Albert Sambi Lokonga, Charles De Ketelaere en Yari Verschaeren bij de kern.

LEES OOK: WK-selectie Rode Duivels: 20 spelers al zeker van plaats?

Kunnen de Rode Duivels in Qatar nog meestrijden voor de wereldtitel?

Meest recent

WK-selectie Rode Duivels: 20 spelers al zeker van plaats?

Het was al zo goed als zeker, maar dinsdagavond werden ook de laatste twijfels weggenomen: de Rode ...

15
15
Raes uit grote bedenking bij kritiek op Garcia

Rudi Garcia heeft in zijn eerste jaar als bondscoach al zijn doelstellingen behaald. Hij hield de ...

24
24
Assistent onthult straffe aanbiedingen voor Clement

Philippe Clement is weer aan het werk. Negen maanden na zijn ontslag bij Rangers vond onze ...

36
36
'Mislukte samenwerking krijgt voor Beerschot staartje'

Het lijkt Beerschot de laatste maanden weer voor de wind te gaan. De club werd onlangs overgenomen ...

63
63
Anderlecht in paniek: monsterbod op Cvetkovic komt

De 18-jarige Mihajlo Cvetković groeit in snelvaart uit tot Anderlechts belangrijkste spelers. Met 3 ...

439
439
'Juventus en Milan strijden om Belgische WK U17-sensatie'

De Jonge Duivels trokken met hoge verwachtingen naar het WK U17, maar hebben die niet kunnen ...

59
59
Vete explodeert: "Garcia neemt ons niet serieus"

De Rode Duivels mochten dinsdagavond de champagne boven. Niet alleen werd Liechtenstein met 7-0 door ...

141
141
'Kogel door de kerk: Celtic heeft trainer gekozen'

Het is voor de Schotse topclubs nog geen prettig seizoen. Rangers kende een dramatische start met ...

118
118
België vreest problemen: twee verrassingen achterin?

De Rode Duivels gaan naar het WK. Dat is alweer zeer goed nieuws voor het Belgisch voetbal. Rudi ...

200
200
Euvrard ziet één enorm probleem bij Standard

De trainerswissel heeft bij Standard inzake resultaten voorlopig weinig beterschap weten te brengen. ...

95
95
Vannieuwkerke breekt door verdrietige brief aan 15-jarige

Wie Karl Vannieuwkerke op televisie ziet, kent hem als de gedreven sportstem die grote wedstrijden ...

39
39
Rode Duivel eist meer: “Mijn rol moet groter worden”

Het leven zonder Romelu Lukaku is héél zwaar voor de Rode Duivels. Een gebrek aan ...

100
100
'Mokio laat Ajax daveren: megadeal lijkt onafwendbaar'

Ajax gaat momenteel door een diepe crisis, maar kan zich toch een beetje optrekken aan zijn twee ...

67
67
'Sels krijgt vergeten ex-Jonge Duivel als ploegmaat'

Vorig seizoen was Nottingham Forest nog één van de sensaties in de Premier League, met ...

31
31
Garcia botst met pers: Duivels kiezen partij

De Rode Duivels wisten zich wel opnieuw te plaatsen voor het WK, maar desondanks oogt de balans van ...

158
158
'RSCA-flop geeft op: wil Anderlecht nu zo snel mogelijk weg'

Anderlecht kende een zeer bewogen transferzomer, maar desondanks lijkt het ook in januari weer ...

293
293
Mazzu velt oordeel over Garcia: "Valse discussie"

De Rode Duivels maakten er dinsdagavond tegen Liechtenstein een feestavond van, met een deugddoende ...

129
129
'Club Brugge verrast met Portugese ex-international'

Bij Club Brugge mogen we in de komende maanden wellicht weer heel wat transferactiviteit verwachten. ...

388
388
'Doodsbedreigingen voor Noa Lang: keiharde straf'

Noa Lang versierde vorige zomer een droomtransfer van PSV naar Napoli, al heeft hij daar tot dusver ...

50
50
'Anderlecht blaast oud transferdoelwit nieuw leven in'

De wintermercato nadert met rasse schreden en het lijkt erop dat sportief directeur Olivier Renard ...

215
215
Standard kondigt nog een versterking aan

Standard hoopte dit seizoen met de terugkeer van oude glorieën Marc Wilmots en Pierre ...

68
68
Alderweireld kiest duidelijk: zo moet België spelen

De Rode Duivels hebben zich dinsdag zoals verwacht weten te plaatsen voor het WK. Rudi Garcia heeft ...

315
315
Lukaku straks toch nog met Napoli in Champions League?

Ook op zin 32ste blijft Romelu Lukaku van onschatbare waarde. De voorbije maanden werd zijn scorend ...

86
86
Vandenbempt looft 3 Duivels: "Kan hij nog uit de ploeg?"

De Rode Duivels hebben dinsdagavond een punt gezet achter hun WK-kwalificatiecampagne. Dat deden ze ...

454
454
TRANSFERUURTJE: 'Anderlecht heeft De Cat-plan, nieuwe job Clement'

De competities zijn inmiddels enkele maanden ver, de winterse transferperiode komt er dus met rasse ...

218
218

Meer sportnieuws