De Bilde geeft zijn mening over einde van gouden generatie Rode Duivels

door
De Bilde geeft zijn mening over einde van gouden generatie Rode Duivels

Het EK van de Rode Duivels is vrijdagavond vroeger dan gehoopt en in mineur geëindigd, want in de kwartfinale konden de Belgen nooit echt hun wil opdringen en werden ze overklast door Italië. Roberto Martinez en zijn spelers zullen zaterdag met een kater wakker geworden zijn, en her en der wordt ook al het einde van de zogenoemde gouden generatie aangekondigd.


"Dat zeiden we drie jaar geleden ook al, na het afhaken van Fellaini, Dembélé en Kompany", relativeert Gilles De Bilde dat enigszins in VTM Nieuws. "Misschien is er nog een kans binnen anderhalf jaar, want zo veraf is het WK ook niet. Anderzijds zijn er ook jongens die nu al op leeftijd zijn en binnen anderhalf jaar in Qatar nog ouder zullen zijn. De vraag is of Martinez aanblijft en of hij door kan selecteren. Zal hij een aantal jongens meer kansen gaan geven?"

De Rode Duivels beschikten op dit EK al over de oudste kern van het toernooi. Van de 26 oorspronkelijk geselecteerde spelers waren er maar liefst elf dertigers, de enige spelers jonger dan 25 waren Youri Tielemans en Jérémy Doku. Een verjonging lijkt zich dus stilaan op te dringen. De voorbije maanden haalde Martinez met mondjesmaat al jonge talenten als Zinho Vanheusden, Sebastiaan Bornauw, Alexis Saelemaekers, Hannes Delcroix, Albert Sambi Lokonga, Charles De Ketelaere en Yari Verschaeren bij de kern.

LEES OOK: "Tegen België op het WK? Zou ik héél vervelend vinden"

Kunnen de Rode Duivels in Qatar nog meestrijden voor de wereldtitel?

Meest recent

Vanderbiest hielp KV Mechelen aan verrassende aanwinst

KV Mechelen hoopt dit weekend zijn plaats in de top zes te kunnen behouden, maar daarvoor zal het ...

8
8
'Club Brugge krijgt herkansing bij toptalent'

Club Brugge lijkt weer een bewogen mercato tegemoet te gaan. Het wemelt nu al van de geruchten rond ...

35
35
Chelsea pakt belangrijke zege en mengt zich in titelstrijd

De Engelse titelstrijd zou dit seizoen weleens razend spannend kunnen gaan worden. Daar waar ze de ...

9
9
'Duranville neemt drastische toekomstbeslissing'

De voorbije interlandbreak bracht een opsteker voor de Jonge Duivels, want zij konden nog eens ...

49
49
Schot in roos voor Club: oude bekende doet trio ontploffen

Club Brugge kreeg in de zomer te maken met heel wat belangrijke vertrekkers, maar die werden tot ...

135
135
'Strijd om Mokio is los: grootmacht in polepositie'

Ajax neemt het zaterdagavond in de Eredivisie op tegen Excelsior, maar voor Jorthy Mokio zullen ...

36
36
Renard legt doelstellingen van Anderlecht op tafel

Met een prestigieuze zege tegen Club Brugge leek Anderlecht vlak voor de interlandbreak een grote ...

106
106
Ondanks nieuwe onthullingen: "Ajax moet Overmars kans geven"

Het is de laatste weken weer crisis bij Ajax en dat betekent ook dat er weer druk gespeculeerd wordt ...

25
25
Genk slijpt nieuwe diamant: jonkie apart genomen op training

KRC Genk wist de voorbije jaren heel wat jonge talenten uit de eigen jeugdopleiding te lanceren. En ...

163
163
Overmars lacht tanden bloot: groot transfernieuws Antwerp

Antwerp FC is bezig aan een behoorlijk tegenvallend seizoen tot dusver. Dat heeft deels te maken met ...

588
588
Lammens slaat heel United met verstomming: Amorim reageert

In de Premier League wil Manchester United maandagavond tegen Everton FC zijn reeks zonder ...

645
645
'Club houdt zich vast: winters miljoenenbod op steunpilaar'

Club Brugge heeft niet de gewoonte om sterkhouders te laten gaan in januari, maar maakte daar in het ...

166
166
"Tegen België op het WK? Zou ik héél vervelend vinden"

De Rode Duivels hebben zich officieel geplaatst voor de WK-eindronde van komende zomer. Maar zij ...

105
105
TRANSFERUURTJE: 'Club haalt topaanwinst, transferbom Kane'

De competities zijn inmiddels enkele maanden ver, de winterse transferperiode komt er dus met rasse ...

315
315
'Leko krijgt cruciale update uit ziekenboeg AA Gent'

AA Gent gaat zaterdag op bezoek bij Westerlo. In de stille Kempen wordt het wellicht weer puzzelen ...

111
111
Renard & Hasi spreken klare taal over toekomst bij RSCA

Dankzij een deugddoende zes op zes tegen KV Mechelen en Club Brugge dook RSC Anderlecht met een goed ...

123
123
'Hayen hakt knopen door: 2 wissels bij Club Brugge'

"Club Brugge is uit op eerherstel", aldus Nicky Hayen vrijdag op zijn persbabbel. Hoewel in de ...

324
324
Renard doorbreekt stilte: "Dan verlaat ik Anderlecht'

Voor de interlandbreak boekte RSC Anderlecht een fraaie zes op zes tegen KV Mechelen en Club Brugge. ...

364
364
'Italië in alle staten: coach ontketent De Ketelaere-rel'

Raffaele Palladino gooit meteen de wetten om bij Atalanta — en precies daar wordt De Ketelaere ...

111
111
Anderlecht en Genk balen: "Beste speler in de Eredivisie"

PSV steekt er ook dit seizoen weer bovenuit in de Nederlandse eerste klasse. De club uit Eindhoven ...

112
112
Heropenen AA Gent en Westerlo pikant transferdossier?

AA Gent en KVC Westerlo kennen voorlopig een wisselvallig seizoen. Afgelopen zomer kwam het bijna ...

139
139
Hasi verklapt gemiste toptransfer: "Was in de zomer te duur"

RSC Anderlecht zocht afgelopen zomer naar versterking en vond die ook, maar op bepaalde posities is ...

254
254
Renard slaat hard terug: "Klein van hem"

Ongeveer een jaar geleden werd Olivier Renard aangesteld als sportief directeur bij RSC Anderlecht. ...

187
187
Noodlot slaat toe bij Antwerp: "En nu dit ... echt zonde"

meAntwerp FC staat in de komende weken voor een lastig programma en dat terwijl de club zo snel ...

177
177
'Kompany totaal verrast: grootmacht rukt op voor Kane'

Bayern München staat aanstaande woensdag voor een absolute kraker in de Champions League tegen ...

167
167

Meer sportnieuws