Spanje na strafschoppen voorbij Zwitserland

door
Spanje na strafschoppen voorbij Zwitserland

Spanje is de eerste ploeg die zich heeft weten te plaatsen voor de halve finales van het EK. Het werd 1-1 na verlengingen tegen Zwitserland. In de strafschoppenreeks wist Spanje met 3-1 het laken naar zich toe te trekken.

Spanje had zoals verwacht de bal en Jordi Alba bracht zijn land al snel op voorsprong. Zijn schot ging via Zakaria in doel en zo stond het al snel 0-1. Tot overmaat van ramp moest aanvaller Embolo na 22 minuten ook al de strijd staken door een blessure. Vargas kwam in de ploeg. De Spanjaarden waren baas en dreigden een aantal keren voor de kooi van Sommer, Zwitserland was aanvallend onmondig. Zo bleef het 0-1 na een zwakke eerste helft.

Rode kaart

Spanje begon de tweede helft met Olmo in de plaats van Sarabia. Zwitserland kwam wat meer aan het venster piepen en was dreigender dan in de eerste helft. Zo zette Zuber de Spaanse doelman aan het werk. De Spanjaarden toonden bitter weinig en Shaqiri profiteerde van geklungel in de Spaanse defensie: 1-1 en nog bijna een half uur te spelen. Gingen ze wéér stunten? Een kwartier voor affluiten kreeg Freuler een rode kaart na een tackle. Een zéér strenge beslissing. Zwitserland hield stand en zo kregen we verlengingen.

Daarin kreeg Spanje al twee grote kansen, maar die werden gemist. Sommer speelde ijzersterk en hield de Zwitsers in de match. In de tweede verlenging kreeg Spanje de bal ook niet tegen de touwen. Daardoor gingen we naar strafschoppen. Daarin won Spanje met 3-1. In de halve finale wacht een treffen met België of Italië.

Een verdiende kwalificatie?

Meest recent

"Te traag" - Anderlecht-tweetal maakt zich onmogelijk

Bij RSC Anderlecht blijft het voorlopig wachten op de eerste aanwinsten van de zomermercato. ...

86
86
Gastland Marokko flikt het! Finale AfCon staat vast na penalty's

De kaarten zijn geschud op de Africa Cup. Aanstaande zondag is het Marokko dat met Senegal zal ...

20
20
Alonso lacht in vuistje: Real blameert zich tegen tweedeklasser

De 1/8ste finales in de Copa del Rey hebben een enorme verrassing opgeleverd. Zo is het grote Real ...

95
95
Bayern raast door met nieuw record, totale vernedering Ajax

Het Bayern München van coach Vincent Kompany blijft door de Bundesliga razen. Woensdag werd het ...

90
90
Kampioen foutloos: Union naar halve finales na knappe goals

Union SG blijft voorlopig als enige Belgische club actief op drie verschillende fronten. De ...

59
59
Hayen zet puntjes op i bij Genk: "Zou onrealistisch zijn"

KRC Genk opent zaterdagnamiddag zijn tweede seizoenshelft met een bezoek aan Zulte Waregem. Het ...

218
218
Maag Courtois keert om: Vini slachtoffer walgelijk incident

Slechts enkele dagen na het ontslag van coach Xabi Alonso, moest Real Madrid opnieuw aan de bak. ...

97
97
Details kleedkamer-interventie Bart Verhaeghe onthuld

Club Brugge is tegenvallend aan de tweede seizoenshelft begonnen en sneuvelde dinsdagavond op het ...

504
504
'Grote interesse Kerk: Antwerp onderneemt ultieme poging'

Antwerp FC staat wederom in de halve finales van de Croky Cup. De Great Old kwalificeerde zich ...

390
390
'Anderlecht neemt drastische beslissing in dossier-Duranville'

De fans van RSC Anderlecht blijven voorlopig wachten op de eerste directe aanwinsten van de ...

439
439
Eerste finalist Africa Cup bekend: Mané zet Salah een hak

De eerste finalist op de Africa Cup is bekend. Senegal rekende woensdag in de vooravond namelijk met ...

114
114
Verrassende zondebok bij Club Brugge: "Kinderlijk!"

Voor Club Brugge is de tweede helft van het seizoen van start gegaan met een fiasco. De ...

596
596
Antwerp ontdekt nieuwe parel: Goots gecharmeerd

Antwerp sloot 2025 ijzersterk af en is ook goed begonnen aan 2026. Het heeft zich dinsdag geplaats ...

209
209
'Club vindt vervanger voor Ordoñez in Ligue 1'

Club Brugge hoopt om Joel Ordoñez nog minstens tot het einde van het seizoen te kunnen ...

265
265
'Club Brugge twijfelt: risico of buitenkans?'

Zes miljoen. Dat bedrag doet iets met een club, met supporters, met verwachtingen. Club Brugge staat ...

327
327
'Standard heeft beet en troeft Westerlo af'

Standard begint aan 2026 als de toch wel verrassende nummer zes in de Jupiler Pro League. Om op het ...

133
133
Eddy Snelders opnieuw voor rechter: confrontatie dreigt

Morgen staat Eddy Snelders opnieuw in het middelpunt van de belangstelling, dit keer voor het ...

89
89
Antwerp heeft miljoenentransfer helemaal beet

Antwerp heeft zich dinsdag al geplaatst voor de halve finale van de beker en wil straks ook nog de ...

233
233
'Leegloop op Lisp? 3 Lierse goudhaantjes gegeerd'

Lierse schreef de voorbije jaren een mooi verhaal. Het groeide uit tot een stabiele club in 1B die ...

207
207
'Verbannen' Rode Duivel wil Garcia keuzestress bezorgen

Komende zomer staat er een WK op het programma en dat zal ongetwijfeld ook zijn weerslag hebben op ...

89
89
Lieveling terug in Gent, Cercle casht stevig

We zijn intussen toch al bijna halfweg de wintermercato. Er worden dan ook alsmaar meer deals ...

104
104
Westerlo rondt transferdeal met Rangers helemaal af

Bij Westerlo hebben ze in de voorbije mercato's de kassa al stevig zien rinkelen. Vorige zomer ...

50
50
'KV Mechelen wijst miljoenenbod naar prullenmand'

KV Mechelen prijkt nog steeds op een zeer knappe vijfde plaats in de Jupiler Pro League en mag dus ...

318
318
Hasi komt met zéér duidelijke boodschap voor RSCA-bestuur

Besnik Hasi sprak op winterstage met DAZN. Peter Morren was de interviewer van dienst en legde hem ...

304
304
De Mil heeft transferboodschap voor ongeruste AA Gent-fans

Bij AA Gent moeten ze donderdag aan de bak in het Lotto Park. De start onder Rik De Mil was ...

272
272

Meer sportnieuws