Verhaeghe op weg naar exit bij Club Brugge?

door
Verhaeghe op weg naar exit bij Club Brugge?

De geplande beursgang in maart viel pijnlijk in duigen, maar nu verkopen Bart Verhaeghe en co alsnog een deel van hun Club Brugge-aandelen. Het Amerikaanse investeringsfonds Orila Capital pompt namelijk 50 miljoen in Blauw-Zwart.


20 miljoen daarvan dient als kapitaalsverhoging, met de overige 30 miljoen verwerft het bedrijf 23,26 procent van Verhaeghe, Vincent Mannaert, Jan Boone en Peter Vanhecke hun aandelen – gebundeld in de onderneming Grizzly Sports NV. Zij zien hun meerderheid daardoor slinken tot nog 71,89 procent. Op de clubwebsite kwam Verhaeghe nu met een eerste reactie op het toch verrassende nieuws. "Ik ben zeer trots om vandaag een zeer duidelijke, stabiele en mooie toekomst voor Club Brugge te kunnen aankondigen", aldus de Brugse preses.

UPDATE 17u05
Net als bij de mislukte beursgang in maart, wordt de aandelenverkoop van Verhaeghe en co hier en daar gelinkt aan een toekomstig vertrek van de sterke man op Jan Breydel. Volgens sporteconoom Thomas Peeters is het alleszins wel degelijk de bedoeling van de zakenman en zijn partners om nu al enigszins te cashen. "Hun investeringen te gelde maken is niet gelukt met de geplande beursgang, nu zijn ze er via een investeringsmaatschappij wél in geslaagd", klinkt het bij Het Laatste Nieuws.

Van een geplande exit lijkt er volgens Peeters voorlopig dan weer geen sprake. "Ik zou er alvast niet van uitgaan dat dit een exitstrategie is. Het is een handig middel om wat liquide middelen voor hunzelf vrij te maken. Verhaeghe behoudt nog steeds de controle en dat is wat hij wou", aldus de sporteconoom, die zich dus evenmin zorgen maakt om eventuele inmenging vanuit Amerika. Op operationeel vlak lijkt er dan ook weinig te zullen veranderen op Westkapelle.

LEES OOK: Sven Kums verrast fans met bizarre carrièreswitch

Ziet u Verhaeghe vroeg of laat vertrekken bij Club?

Meest recent

Frustraties lopen hoog op: opvallend beeld De Bruyne-Witsel

Mexico heeft de Rode Duivels in Chicago een lastige avond bezorgd. Zeker in de eerste helft van de ...

38
38
3 op 10: kranten snoeihard voor 'probleemgeval' Duivels

Het is de Rode Duivels niet gelukt om ook hun tweede oefenmatch in aanloop naar het WK al winnend af ...

93
93
Sven Kums verrast fans met bizarre carrièreswitch

Er zijn van die namen die blijven nazinderen, ook lang nadat het stadionlicht is gedoofd. Sven Kums ...

11
11
De Bruyne en Tielemans botsen: Rode Duivels in problemen

Kevin De Bruyne is terug, maar bij de Rode Duivels duikt daardoor meteen een nieuw probleem op. Zijn ...

67
67
De Punten van VN: zes buizen bij Duivels, één extra WK-zekerheid

De Amerikaanse tourneé van de Rode Duivels zit erop, dinsdagnacht bleven ze op 1-1 steken ...

287
287
"Goede signalen" - Garcia opvallend positief na pover optreden

De Rode Duivels hebben geen al te beste beurt gemaakt in hun oefenwedstrijd tegen Mexico. Na een ...

26
26
België botst op Mexico: Lukebakio wist drama voor rust uit

De Rode Duivels zijn er niet in geslaagd hun Amerikaanse trip af te sluiten met een perfect rapport. ...

91
91
Nieuw Italiaans fiasco zorgt voor waanzinnige statistieken

Het valt bijna niet te geloven, maar Italië is dinsdagavond wéér tegen een ...

120
120
WK: Nieuw trauma voor Italië, ook drama voor Riemer

De Europese barragematchen van dinsdagavond hebben nog voor heel wat spanning gezorgd. In twee van ...

176
176
Engeland onderuit, Oranje en Spanje stellen ook teleur

Naast de WK-barrages stonden er dinsdagavond ook nog de nodige oefeninterlands op het programma. ...

105
105
Zweden mag na thriller naar WK, Turkije boekt ook ticket

Dinsdagavond worden de laatste Europese tickets voor het WK uitgedeeld. Verlengingen moeten de ...

81
81
'Garcia hakt knopen door: WK-basiself bekend'

De Rode Duivels kunnen voorlopig een goed gevoel overhouden aan hun stage na de klinkende 2-5-zege ...

136
136
'Lukaku reageert na dreigementen van Napoli'

Terwijl de Rode Duivels in de nacht van dinsdag op woensdag in de clinch gaan met Mexico, gaat ...

194
194
'Bornauw staat voor terugkeer op oude nest'

Er blijven de nodige vraagtekens heersen rond de defensie van de Rode Duivels. Rudi Garcia testte ...

124
124
Infantino komt met belangrijk nieuws voor Rode Duivels

Dat de Rode Duivels voor hun oefeninterlands van deze maand afzakten naar de Verenigde Staten, heeft ...

89
89
'Paspoortschandaal in Nederland: ook Chery getroffen'

De laatste weken is in Nederland een zeer opmerkelijk schandaal losgebarsten. Alles begon met de ...

97
97
Stankovic verrast met uitspraken over vertrek bij Club

Club Brugge wist vorige zomer alweer de nodige geslaagde transfers te realiseren. Het grootste schot ...

722
722
'Union baalt en moet transferdroom opbergen'

Union blijft ook dit seizoen verbazen. De Brusselaars zagen na het veroveren van de landstitel nog ...

33
33
'STVV ziet alweer smaakmaker van eigen bodem vertrekken'

STVV is dit seizoen dé revelatie van de Jupiler Pro League en bewijst daarmee dat de knappe ...

78
78
Lukaku-rel ontploft: nieuwe details bekend

Er is de voorbije dagen een stevige etterbuil gebarsten rond Romelu Lukaku. Zijn afzegging bij de ...

187
187
Garcia stopt De Cat-gekte: verrassende WK-wending

Rudi Garcia gaf Nathan De Cat zijn debuut bij de Rode Duivels, maar maakte in Atlanta vooral ...

212
212
Lardot velt duidelijk oordeel over refs: "Fouten gemaakt"

Komend weekend wordt de Jupiler Pro League weer op gang getrapt en dan gaat het om de knikkers. De ...

68
68
Spurs pakt fors uit met De Zerbi, maar fans steigeren meteen

De voorbije weken groeide Tottenham uit tot de risée van het Europese voetbal, want de ...

84
84
Comeback bij Anderlecht: extra troef voor Taravel?

RSC Anderlecht hoopt nog wat te maken van de play-offs, al zijn de meeste ogen in het Lotto Park ...

275
275
Pro League spreekt klare taal over competitieformat

De kogel is (voorlopig) door de kerk: vanaf volgend jaar kunnen U23-teams weer 'gewoon' degraderen ...

218
218

Meer sportnieuws