Verhaeghe op weg naar exit bij Club Brugge?

door
Verhaeghe op weg naar exit bij Club Brugge?

De geplande beursgang in maart viel pijnlijk in duigen, maar nu verkopen Bart Verhaeghe en co alsnog een deel van hun Club Brugge-aandelen. Het Amerikaanse investeringsfonds Orila Capital pompt namelijk 50 miljoen in Blauw-Zwart.


20 miljoen daarvan dient als kapitaalsverhoging, met de overige 30 miljoen verwerft het bedrijf 23,26 procent van Verhaeghe, Vincent Mannaert, Jan Boone en Peter Vanhecke hun aandelen – gebundeld in de onderneming Grizzly Sports NV. Zij zien hun meerderheid daardoor slinken tot nog 71,89 procent. Op de clubwebsite kwam Verhaeghe nu met een eerste reactie op het toch verrassende nieuws. "Ik ben zeer trots om vandaag een zeer duidelijke, stabiele en mooie toekomst voor Club Brugge te kunnen aankondigen", aldus de Brugse preses.

UPDATE 17u05
Net als bij de mislukte beursgang in maart, wordt de aandelenverkoop van Verhaeghe en co hier en daar gelinkt aan een toekomstig vertrek van de sterke man op Jan Breydel. Volgens sporteconoom Thomas Peeters is het alleszins wel degelijk de bedoeling van de zakenman en zijn partners om nu al enigszins te cashen. "Hun investeringen te gelde maken is niet gelukt met de geplande beursgang, nu zijn ze er via een investeringsmaatschappij wél in geslaagd", klinkt het bij Het Laatste Nieuws.

Van een geplande exit lijkt er volgens Peeters voorlopig dan weer geen sprake. "Ik zou er alvast niet van uitgaan dat dit een exitstrategie is. Het is een handig middel om wat liquide middelen voor hunzelf vrij te maken. Verhaeghe behoudt nog steeds de controle en dat is wat hij wou", aldus de sporteconoom, die zich dus evenmin zorgen maakt om eventuele inmenging vanuit Amerika. Op operationeel vlak lijkt er dan ook weinig te zullen veranderen op Westkapelle.

LEES OOK: 'Transferwending Anderlecht: drastische ommekeer op tafel'

Ziet u Verhaeghe vroeg of laat vertrekken bij Club?

Meest recent

Straffe beelden op Freethiel: heerlijk moment met Peeters

Het ticket voor de Jupiler Pro League was al een tijdje binnen, woensdagavond legde SK Beveren ook ...

0
0
UCL: spektakelzeges Real en PSG, Bodo/Glimt blijft verbazen

Ook de laatste heenwedstrijden in de Champions League hebben weer het nodige spektakel opgeleverd. ...

17
17
Actie gaat wereld rond: Courtois schrijft voetbalgeschiedenis

Real Madrid blijft in de Champions League van een ander niveau, dat bleek woensdagavond andermaal. ...

61
61
Freiburg-baas geeft duidelijke mening over KRC Genk

Donderdagavond komt de enige overgebleven Belgische club op het Europese toneel in actie. In de ...

147
147
Ultieme bekroning monsterseizoen: Beveren heeft titel beet

Hoewel het nog altijd maar begin maart is, is de titelstrijd in de Challenger Pro League al ...

83
83
'Strijd om Tresoldi helemaal los: eerste gegadigden gelekt'

Nicolo Tresoldi is de laatste weken in uitstekende doen bij Club Brugge. En die prestaties zijn ook ...

145
145
Bayern verbluft Europa: straffe woorden voor Kompany

Bayern München heeft dinsdagavond nogmaals zijn favorietenrol in de Champions League ...

340
340
Commotie in UCL: Arsenal ontsnapt na discutabele penalty

In de heenwedstrijden van de 1/8ste finales van de Champions League heeft, is favoriet Arsenal FC ...

38
38
Anderlecht door met Taravel: dit drietal profiteert het meest

Tenzij er geen oplossing wordt gevonden voor zijn gebrek aan een Pro License-diploma, zal RSC ...

384
384
‘Paniek bij Bayern: pakt Kompany snel zijn koffers?’

Vincent Kompany zit stevig in het zadel bij Bayern, en zijn contract werd zelfs verlengd tot 2029. ...

233
233
Te weinig smeerlap? Smets spreekt duidelijke taal

KRC Genk beleeft een vreemd seizoen. In de Europa League presteert het wel uitstekend en staat het ...

70
70
Januzaj hint naar enorme transferverrassing

Een jaar of vijftien geleden was hij nog de toekomst van het Belgische voetbal, maar die hoge ...

79
79
Donnarumma doet straffe uitspraak over Courtois

Er staan om 21u nog drie topwedstrijden op het programma in de achtste finales van de Champions ...

177
177
Anderlecht krijgt transferboodschap: "Gesprekken na seizoen"

Anderlecht lijkt in moeilijke omstandigheden weer op te leven en hoopt er nog een mooi eindeseizoen ...

167
167
Deze statistiek geeft KV Mechelen hoop tegen Anderlecht

De strijd om de top zes belooft de komende weken nog zeer spannend te worden. Enkel Union, Club ...

123
123
'Nieuwe dubbele transferdomper voor Anderlecht'

Er ligt de komende maanden nog heel wat werk op de tafel bij Anderlecht. Niet alleen moet de club ...

488
488
'Charleroi baalt en loopt 5 miljoen mis'

Even leek het een mooi seizoen te gaan worden voor Charleroi, want na een sterke reeks in december ...

36
36
Straffe wending in titelstrijd? "Pas op voor hen"

Er resten nog maar twee speeldagen in de reguliere competitie, maar het is nog een groot vraagteken ...

195
195
Hayen geeft bestuur transfertip: "Dat missen we"

KRC Genk staat voor een drukke week. Ze spelen in de Europa League tegen Freiburg, in de Jupiler Pro ...

334
334
Union SG hoopt op 'dure' WK-ganger: "Flink geïnvesteerd"

Union SG speelt zeker geen oogstrelend voetbal, maar inzake resultaten kent het weer een topseizoen. ...

35
35
Griezmann dropt transferbommetje bij Atlético Madrid

Antoine Griezmann leek Atlético Madrid aan het einde van het seizoen te gaan verlaten. Er ...

57
57
Lommel zet grote stap: "Genk of PSV? Kijk naar hen!"

Anno 2026 is doorstroming van de eigen jeugd steeds belangrijker aan het worden. Dat is ook het ...

40
40
Blunder van Hasi? "Toen pikten we hem op bij RSCA"

RSC Anderlecht heeft een jeugdopleiding van Europees topniveau. De Brusselaars lieten de afgelopen ...

315
315
Fans KV Mechelen zijn woedend: "De waanzin nabij"

Ondanks de nederlaag bij AA Gent, staat KV Mechelen nog steeds op de rand van de Champions' ...

331
331
Garcia neemt deze JPL-smaakmaker op in voorselectie

Op het einde van de maand blazen de Rode Duivels voor de eerste keer in 2026 verzamelen. Om het WK ...

165
165

Meer sportnieuws