Vanaken solliciteert naar selectie tegen Italië

door
Vanaken solliciteert naar selectie tegen Italië

Na de zege tegen Portugal wacht vrijdagavond om 21 uur alweer een belangrijke afspraak met de Belgische voetbalgeschiedenis. In de kwartfinale van het EK nemen de Rode Duivels het dan immers op tegen Italië, opnieuw een lastige tegenstander. Bovendien moet bondscoach Roberto Martinez het dit keer mogelijk zonder Eden Hazard én Kevin De Bruyne stellen.


Beide sterkhouders vielen helaas geblesseerd uit tegen Portugal en zijn daardoor momenteel nog twijfelachtig voor het treffen tegen de Italianen. Hoewel ze allebei uiteraard volop klaargestoomd worden, wordt hier en daar dan ook reeds volop gespeculeerd over de eventuele vervangers voor het creatieve duo. Zo lijken vooral Dries Mertens en Yannick Carrasco in aanmerking te komen voor een basisplaats in steun van Romelu Lukaku, met Jérémy Doku als outsider. Al blijft het toch vooral hopen dat zowel Hazard áls De Bruyne gewoon van de partij is.

Iemand die daar misschien wel anders over denkt, is echter Hans Vanaken. De spelmaker van Club Brugge viel in de groepsmatch tegen Finland een drietal minuutjes in, maar beleefde het EK verder vanaf de tribune. In de 26-koppige kern behoorde hij bij de overige drie duels namelijk telkens tot de drie afvallers. Indien De Bruyne en Hazard ontbreken, is er evenwel sowieso minstens een plekje op de bank voor hem gereserveerd. Tenslotte haakten eerder Timothy Castagne al af, en kampt ook Jason Denayermet kwaaltjes. Of hoe de selectie van Martinez stilaan uitgedund geraakt.

LEES OOK: Doku schittert in verwoestende Manchester-derbyzege

Denkt u dat Vanaken nog minuten maakt op dit EK?

Meest recent

Haaland dropt straffe KDB-uitspraak vlak voor terugkeer

In de Champions League staan deze week weer een pak mooie wedstrijden op het programma. Maar de ...

0
0
Crisisplan Anderlecht: topduo dreigt gratis te vertrekken

RSC Anderlecht cashte in het slot van de zomermercato nog stevig op Jan-Carlo Simic en Kasper ...

80
80
'Keeperscircus Club: nieuw element zet boel op stelten'

Het keepers-rotatieplan bij Club Brugge blijft de gemoederen bedaren. Zeker nu Nordin Jackers voor ...

130
130
'Superster maakt Barça gek: Laporta is geobsedeerd'

FC Barcelona maakt zich momenteel op voor de start van zijn Champions League-campagne, aanstaande ...

59
59
'Ongepaste' houding Renard onder vuur: "Niet klassevol"

Olivier Renard heeft een woelige eerste zomermercato als sportief directeur van RSC Anderlecht ...

246
246
Lies Vandenberghe doet harten smelten bij VTM-fans

Eén van de grootste powerkoppels in medialand? Dat zijn ongetwijfeld VTM-collega's Lies ...

83
83
Union door in Champions League? Vandenbempt voorspelt

De League Phase van de Champions League barst dinsdagavond in alle hevigheid los. En het is zowaar ...

69
69
Fink moet ingrijpen: grote wijziging in basiself Genk?

KRC Genk moest zondagavond vrede nemen met een puntje op het veld van RSC Anderlecht. De Limburgers ...

288
288
Het knettert bij Club: speler kan elk moment ontploffen

Club Brugge sloeg €32 miljoen van Crystal Palace af en bouwt rond Tzolis tot 2029. Wekenlang ...

346
346
Champions League: het programma op de Belgische zenders

Dinsdagavond is het zover, dan wordt de League Phase van de Champions League op gang getrapt. Om de ...

163
163
Club laat miljoenenaankoop vallen: "Vreemde keuze"

Club Brugge heeft een uiterst lucratieve, maar ook vrij woelige transferperiode achter de rug. ...

476
476
Drastisch plan Anderlecht: viertal op straat gezet?

Dankzij de onverwachte jackpot van Jan-Carlo Simic, kon RSC Anderlecht alsnog een positieve ...

855
855
Noa Lang in diepe problemen: 'Terugkeer naar Club Brugge'

In de Champions League gaat SSC Napoli donderdag op bezoek bij Manchester City. De spotlights zullen ...

639
639
Vanhaezebrouck waarschuwt Club: code rood in Brugge

Club Brugge begint donderdag in eigen huis aan een nieuwe campagne in de Champions League. De ideale ...

234
234
Anderlecht luidt alarmbel: Renard verdedigt beleid

Maandagavond organiseerde RSC Anderlecht nog eens een zogenaamde Fan Council, waarbij Olivier Renard ...

274
274
Wils zorgt voor ophef: mysterie Antwerp opgeklaard

Met een magere negen op 21 heeft Antwerp haar competitiestart gemist. Na de nul op zes tegen ...

156
156
DAZN versus Proximus: laatste struikelblok onthuld

Voor samenvattingen van de Jupiler Pro League kan de Belgische voetballiefhebber zich voortaan weer ...

758
758
Hayen grijpt in: karrenvracht wissels bij Club Brugge

Club Brugge heeft weinig tijd om stil te staan bij de nederlaag tegen La Louvière, want ...

447
447
Leysen wil scalp van ex-ploeg en waarschuwt PSV

Bij PSV kennen ze één speler héél goed: Fedde Leysen. De Belgische ...

42
42
Volgende parel voor KRC Genk: "Fysieke présence"

KRC Genk is een club waar jonge talenten van eigen bodem kansen krijgen. De Limburgers willen die ...

125
125
Harde boodschap voor Hasi: zelfs die coach was beter

RSC Anderlecht speelde 1-1 tegen KRC Genk. Een goed resultaat, aangezien ze een uur lang met een man ...

246
246
Smets: "Hij is een extra wapen voor KRC Genk"

KRC Genk speelde niet goed genoeg tegen RSC Anderlecht. De Limburgers speelden ruim een uur met een ...

157
157
Pocognoli daags voor PSV: Union SG is héél ambitieus

Union SG staat voor een nieuw hoogtepunt in de clubgeschiedenis. Ze nemen het morgen om 18u45 op ...

37
37
Hasi krijgt twee énorme meevallers bij Anderlecht

RSC Anderlecht knokte zich met tien spelers naar een verdiend gelijkspel tegen KRC Genk. De ...

625
625
Waanzin of meesterzet? Anderlecht schokt met transferplan

Anderlecht twijfelt niet: Nilson Angulo krijgt een nieuw contract tot 2029 mét opslag. Maar ...

557
557

Meer sportnieuws