Vanaken solliciteert naar selectie tegen Italië

door
Vanaken solliciteert naar selectie tegen Italië

Na de zege tegen Portugal wacht vrijdagavond om 21 uur alweer een belangrijke afspraak met de Belgische voetbalgeschiedenis. In de kwartfinale van het EK nemen de Rode Duivels het dan immers op tegen Italië, opnieuw een lastige tegenstander. Bovendien moet bondscoach Roberto Martinez het dit keer mogelijk zonder Eden Hazard én Kevin De Bruyne stellen.


Beide sterkhouders vielen helaas geblesseerd uit tegen Portugal en zijn daardoor momenteel nog twijfelachtig voor het treffen tegen de Italianen. Hoewel ze allebei uiteraard volop klaargestoomd worden, wordt hier en daar dan ook reeds volop gespeculeerd over de eventuele vervangers voor het creatieve duo. Zo lijken vooral Dries Mertens en Yannick Carrasco in aanmerking te komen voor een basisplaats in steun van Romelu Lukaku, met Jérémy Doku als outsider. Al blijft het toch vooral hopen dat zowel Hazard áls De Bruyne gewoon van de partij is.

Iemand die daar misschien wel anders over denkt, is echter Hans Vanaken. De spelmaker van Club Brugge viel in de groepsmatch tegen Finland een drietal minuutjes in, maar beleefde het EK verder vanaf de tribune. In de 26-koppige kern behoorde hij bij de overige drie duels namelijk telkens tot de drie afvallers. Indien De Bruyne en Hazard ontbreken, is er evenwel sowieso minstens een plekje op de bank voor hem gereserveerd. Tenslotte haakten eerder Timothy Castagne al af, en kampt ook Jason Denayermet kwaaltjes. Of hoe de selectie van Martinez stilaan uitgedund geraakt.

LEES OOK: Godts speelt open kaart over selectie voor Rode Duivels

Denkt u dat Vanaken nog minuten maakt op dit EK?

Meest recent

KV Mechelen naar PO1: Winkelmans ziet één uitkomst

De strijd om de Champions' Play-Off is op drie speeldagen van het einde van de reguliere competitie ...

12
12
Lapoussin vindt weer onderdak bij zeer verrassende club

Jarenlang was Loïc Lapoussin één van de smaakmakers op de Belgische velden. In ...

7
7
Vandevoordt legt uit waarom hij toch bij RB Leipzig blijft

De Rode Duivels hebben heel wat weelde onder de lat. Thibaut Courtois blijft de onbetwiste nummer ...

30
30
Keeperskwestie bij Union? Hubert schenkt klare wijn

Union kreeg de voorbije weken enkele tikken in de titelstrijd. Het liet punten liggen tegen Standard ...

46
46
Godts speelt open kaart over selectie voor Rode Duivels

Binnen enkele weken maakt Rudi Garcia zijn selectie bekend voor de oefenstage van de Rode Duivels in ...

66
66
TRANSFERUURTJE: 'Targets Club bekend, transferbom bij Bayern'

De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

192
192
'Real Madrid gaat voor megadeal met bod van 120 miljoen'

Real Madrid kent een moeizaam seizoen. De titel lijkt stilaan uit de handen te glippen, waardoor ze ...

65
65
Van Gucht tot kookpunt gebracht met pornoster-onthulling

Een pikante onthulling op het verkeerde veld? Ruben Van Gucht zorgde deze week niet voor opschudding ...

116
116
Albert voorspelt furie bij Anderlecht door één man

Bij RSC Anderlecht waren de ingaande transfers dit seizoen geen geweldig succes. Eén van hen ...

273
273
Maesschalck brengt groot nieuws over De Bruyne

Kevin De Bruyne traint terug mee met de groep in Napels. Dat is zeer positief nieuws en de Rode ...

64
64
Red Flames met grote ambities: "Hét grote doel"

De Red Flames wonnen met 0-3 van Israël. Een vlotte overwinning, maar daar willen ze meer. ...

27
27
Lapoussin verrast vriend en vijand met nieuwe werkgever

Loic Lapoussin heeft na maanden zoeken weer een nieuwe club gevonden. De ex-speler van STVV en Union ...

63
63
'Standard niet akkoord: miljoenenbod geweigerd'

Standard kan het geld altijd zeer goed gebruiken, maar dat wil niet zeggen dat ze zomaar elk bod ...

131
131
Twee WK-gangers bij Westerlo? "Zou een droom zijn"

Bij KVC Westerlo kennen ze al bij al een rustig seizoen. Met de nodige ups en downs. De top zes, dat ...

26
26
Lommel SK met ‘masterplan’: "Op bezoek bij Man City"

Lommel SK gaat terug weer meer naar zijn roots. De Limburgers willen de eigen jeugdopleiding weer ...

22
22
Omwenteling in titelstrijd: "Zo word je géén kampioen"

Nog drie speeldagen te gaan en de titelstrijd in de Jupiler Pro League kan helemaal losbarsten in de ...

357
357
Eden Hazard bekent kleur: twee topfavorieten voor WK '26

Het aftellen tot het wereldkampioenschap in de VS, Canada en Mexico is nu ook echt begonnen. Zo zijn ...

294
294
Hete transferzomer KRC Genk: zestal op weg naar uitgang?

KRC Genk is bezig aan een behoorlijk wisselvallig seizoen. Desondanks hebben de Limburgers ...

464
464
Anderlecht leeft weer: Proto verklapt 'geheim' van Taravel

Bij RSC Anderlecht heerst nog steeds heel wat onduidelijkheid omtrent het trainersdossier. De kans ...

428
428
VRT in paniek: bom onder stoel van Van Gucht

De VRT schuift Ruben Van Gucht opzij voor het WK voetbal van 2026, en dat zorgt voor heel wat ...

386
386
Schoktransfer Lukaku? 'Napoli-toekomst in handen één man'

Romelu Lukaku scoorde afgelopen weekend eindelijk zijn eerste doelpunt van het seizoen namens SSC ...

169
169
'Atlético helemaal verknocht: Club-ster bovenaan lijstje'

Club Brugge slaagde er uiteindelijk niet in om Atlético Madrid uit de Champions League te ...

423
423
Zorgen Garcia: drie Club-spelers in basis op cruciale stage?

Nog exact 100 dagen tot de start van het wereldkampioenschap in de VS, Candada en Mexico. Eind deze ...

315
315
Bekerkoorts stijgt: Anderlecht krijgt cruciaal nieuws over finale

Na de recente 6 op 6 lijkt RSC Anderlecht nagenoeg zeker van zijn plek in de Champions' Play-Offs. ...

832
832
Joos heeft voorkeur: "Ik wil hen erbij in Play-Off I"

Met nog drie speeldagen voor de boeg in de reguliere competitie ligt de strijd om de Champions' ...

423
423

Meer sportnieuws