KV Mechelen pakt uit met veelbelovende topaanwinst

378
KV Mechelen pakt uit met veelbelovende topaanwinst

Tussen de EK-gekte door werkt KV Mechelen toe naar de start van het nieuwe voetbalseizoen in de Jupiler Pro League. Met Hugo Cuypers haalde Malinwa reeds een knappe versterking aan boord en dat geldt eveneens voor het aanwerven van Vinicius Souza. De Braziliaanse middenvelder wordt voor één seizoen gehuurd van Lommel SK.


IN & OUTS BIJ KVM

Na een aarzelende start in het voorbije voetbalseizoen groeide KV Mechelen alsnog uit tot een revelatie in de Jupiler Pro League. De Maneblussers legden vaak indrukwekkend voetbal op de mat maar daar werd in eerste instantie niet altijd bijster veel puntenwinst aan gekoppeld. Wouter Vrancken, de architect van al dat knappe werk bij Malinwa, blijft volgend seizoen op post Achter de Kazerne en hij wil uiteraard heel graag een positief vervolg breien aan het voorbije seizoen.

De coach van KV Mechelen zal het volgend seizoen wel moeten stellen zonder de drie sterkhouders Aster Vranckx (verkocht voor 8 miljoen aan VfL Wolfsburg), Issa Kaboré (via Manchester City naar ESTAC Troyes) en Steven Defour (gestopt). Daarnaast is het voor Wouter Vrancken hoogst onzeker of hij straks nog zal kunnen rekenen op de eveneens belangrijke maar tijdelijke krachten Maryan Sved (gehuurd van Celtic Glasgow) en Ferdy Druijf (gehuurd van AZ Alkmaar).



Anderzijds pakte sportief directeur Tom Caluwé wel al uit met enkele nieuwkomers. Samuel Gouet (SRC Altach), Jannes Van Hecke (Zulte Waregem), Iebe Swers (RFC Seraing) en Hugo Cuypers (Olympiakos) zijn vier nieuwe gezichten bij KV Mechelen. Daarnaast wordt onlangs ook Vinicius Souza gehuurd van Lommel SK. Die laatste werd vorig seizoen door Lommel 'weggekocht' bij Flamengo voor 2,5 miljoen euro – 't is soms leuk om een club te zijn in het netwerk van de City Football Group.

BEWUSTE STAP VOORUIT

'Geen woorden maar daden' is de leuze van Vinicius Souza In januari verklaarde de 22-jarige Braziliaan dat hij Lommel SK beschouwt als een tussenstap in zijn carrière en hij hield uiteindelijk ook zijn woord. Al na één seizoen bij Lommel verlaat Vinicius Souza 1B en hij verkast straks aldus op uitleenbasis naar KV Mechelen. Volgend jaar mag Vinicius Souza zijn talent bijgevolg gaan waarmaken op het hoogste Belgische voetbalniveau, nadat hij het niveau van de competitie in 1B stilaan oversteeg.

Joao Carlos, als speler actief bij onder meer KRC Genk en Sporting Lokeren en momenteel de spelersmakelaar van Vinicius Souza, plant de carrièremoves van zijn veelbelovende cliënt zorgvuldig in. De Braziliaan slaat geen stappen over in zijn ontwikkeling en het platform van 1A en KV Mechelen wordt ongetwijfeld een mooie biotoop wordt om zich volledig te kunnen ontplooien. De recordtransfer van Lommel SK zal zich naar eigen zeggen snel thuis voelen bij Malinwa.



“Vanaf dat ik wist van de interesse van KV Mechelen, heb ik meteen met mijn begeleider Joao Carlos (ex-Lokeren en ex-Genk) gebeld,” verklaarde Vinicius Souza op de clubwebsite van KV Mechelen. “Joao vertelde niks dan goeds over deze club. Vooral over de fans. Ik kom van Flamengo, he. Dus ik speel graag voor zo’n vurig publiek.” En ook de fans van Malinwa zullen ongetwijfeld verheugd zijn met dergelijke kwalitatieve versterking.

UNIEK PROFIEL

't Is moeilijk om Vinicius Souza als voetballer te specificeren in één bondige omschrijving. Hij is een krachtige centrale middenvelder en met 84 kilo voor 1 meter 89 tevens een stevige kerel. Maar ook op het technisch gebied laat Vinicius Souza zich gelden. Door zijn uitstekend positiespel en dito vista is hij een ideaal verbindingspunt tussen de verdediging en de aanval. Door de combinatie van deze kwaliteiten spiegelt Vinicius Souza zich aan Sergio Busquets. “Hij heeft ongeveer dezelfde stijl”, verklaarde de Braziliaan aan Het Belang van Limburg.

Vorig seizoen was Vinicius Souza de motor op het Lommelse middenveld en hij bevestigde daarmee zijn status als voormalig Braziliaans U20-international. Drie jaar geleden was hij namelijk één van de grote uitblinkers op het prestigieuze internationaal toernooi van Toulon, waar hij zich in de kijker speelde van verschillende Europese (top)clubs. Nadat hij vorig seizoen al enorm goed presteerde bij Lommel SK, moet straks aldus de bevestiging volgen bij KV Mechelen op het hoogste Belgische voetbalniveau.



Bij Lommel SK was Vinicius Souza alvast de op één na centrale middenvelder in 1B die het meeste duels kon winnen. Daarnaast was hij op defensief gebied erg regelmatig en pakte hij in de wedstrijden veelvuldig uit met meerdere geslaagde intercepties. Die defensieve sterkte koppelt Vinicius Souza aan een uitermate goede passing. Zowel in het aantal verkregen en verstuurde passes, alsook de accuraatheid ervan, was de Braziliaan de derde beste centrale middenvelder van 1B.

VRANCKEN TEVREDEN

KV Mechelen heeft er aldus een sterke aanwinst bij, al valt het nog af te wachten hoe Vinicius Souza zich straks zal aanpassen aan het niveau in 1A. Maar binnenkamers is men nu alvast rotsvast overtuigd van zijn kwaliteiten. “Vinicius is een stevige kerel met heel veel techniek en duelkracht. Hij vult ons team verder aan,” verklaarde sportief directeur Tom Caluwe op de clubwebsite. “We zijn blij dat we deze polyvalente speler in onze rangen hebben voor komend seizoen.” Ook coach Wouter Vrancken is verheugd met de komst van de Braziliaanse krachtpatser. “Alle credits daarvoor aan Tom Caluwé. Hij weet precies welke profielen ik graag heb”, liet Vrancken vallen in Het Laatste Nieuws.


LEES OOK: Lommel shopt weer bij Ajax, Patro laat Belg gaan

Is Vinicius Souza een topaanwinst voor Malinwa?

Meest recent

'Vranckx 'njet', Atlético grijpt naast Rode Duivel'

Aster Vranckx en Arthur Theate lijken allebei voor een nieuwe uitdaging te staan. Vranckx mag ...

58
58
Rits verklaart keuze Beerschot: “Er was al eerder contact”

Mats Rits heeft na maanden eindelijk een nieuwe club gevonden. Hij tekende voor drie jaar bij ...

45
45
Verschueren laat RSCA-fans dromen: "Dat is ons doel"

RSC Anderlecht is goed begonnen aan het seizoen, al moeten ze tegen Union SG bewijzen dat ze echt ...

219
219
Kompany haalt uit, Godts debuteert en assist Saelemaekers

In de Serie A, Bundesliga, Premier League en Ligue 1 kwamen de grote kanonnen in actie. AC Milan, ...

63
63
Racing Genk maalt Beveren genadeloos door de gehaktmolen

De spraakmakende Beverse zege tegen Anderlecht lijkt plots al een ver verleden. De promovendus ging ...

80
80
Hubert doet boekje open over situatie El Hadj

De toekomst van Anouar Ait El Hadj bij Union Sint-Gillis blijft voorlopig onzeker. De middenvelder ...

148
148
Sporting Hasselt en Lokeren zorgen voor primeur in CPL

Het perfecte parcours van Sporting Hasselt en Lokeren is vanavond tot een einde gekomen. De ...

110
110
'Antwerp ziet alweer smaakmaker vertrekken'

Royal Antwerp FC gaat nog een drukke week tegemoet op de transfermarkt. In- en uitgaand gaat er nog ...

324
324
Patro Eisden pakt uit met zeer stevige aanwinst

Patro Eisden kende al een zeer drukke zomermercato. De Limburgers hebben vandaag nog een nieuwe ...

40
40
Antwerp haalt slag thuis met nieuw contract

Royal Antwerp FC is zeer druk bezig met nieuwe contract en transfers. Marc Overmars & co hebben ...

155
155
'Club Brugge heeft beet en is Leverkusen te snel af'

Club Brugge is klaar met zijn transferhuiswerk voor de eerste ploeg. Dat wil niet zeggen dat ...

522
522
Kompany vol overgave: "In mijn hoofd nul titels gewonnen"

Vincent Kompany opent het seizoen met een partij tegen VfB Stuttgart. Bayern München is ...

28
28
‘Rode Duivels keren zich tegen Jérémy Doku’

Jérémy Doku rekent hard af met de keuzes van Rudi Garcia op het WK. Alleen blijkt dat ...

1125
1125
AA Gent laat ervaren pion naar Engeland verkassen

AA Gent heeft een uitgaande transfer weten af te ronden. De Buffalo’s maakten bekend dat ze ...

134
134
Union slaat weer toe na Rodriguez: sterkhouder verlengt

Union SG wist Kevin Rodriguez zijn contract open te breken. De bekerwinnaar maakte bekend dat ze nog ...

29
29
Kritiek op Thorup: coach stuurt zelf stevig signaal

KRC Genk moet vanavond wonnen van SK Beveren, anders is er toch al een eerste kleine crisis. De ...

92
92
'Financiële kater Club Brugge: meer details bekend'

Naar jaarlijkse traditie deed Club Brugge alweer gouden zaken op de zomermercato, met in totaal ruim ...

587
587
'El Ouahdi out: KRC Genk met rug tegen de muur'

Even leek hij wel eens alsnog op post te kunnen blijven, maar dat Zakaria El Ouahdi deze zomer een ...

387
387
'Transferitis in Anderlecht: Sibierski bezwijkt'

Terwijl het in de late uurtjes van de transfermarkt zelf nog eens stevig hoopt toe te slaan, ...

498
498
'AA Gent dropt transferbom: comeback oude bekende'

AA Gent verzekerde zich donderdag van de League Phase van de Conference League. Daags na ...

338
338
Peter Vandenbempt doet verrassende onthulling: "Die 3..."

Peter Vandenbempt kent het Belgische voetbal als zijn broekzak, maar zelfs voor een ervaren ...

253
253
'Sibierski pakt uit: Anderlecht rondt recordtransfer af'

RSC Anderlecht vernam vrijdag welke tegenstanders het zal treffen in de Europa League. Om op drie ...

954
954
'Club Brugge loopt blauwtje: Ordonez-deal valt in duigen'

Joaquin Seys en Nicolo Tresoldi gaan behoudens een verrassing nergens meer naartoe, maar Club Brugge ...

466
466
Frank Boeckx krijgt het plots heel heet onder de voeten

Frank Boeckx was als analist wel wat gewoon. De voormalige doelman van onder meer AA Gent en ...

356
356
‘Volgende investeerder Standard Luik: één topkandidaat’

Standard Luik wil graag snel weer aan de top van het Belgische voetbal staan. Na het tijdperk van ...

416
416

Meer sportnieuws