KV Mechelen pakt uit met veelbelovende topaanwinst

door
KV Mechelen pakt uit met veelbelovende topaanwinst

Tussen de EK-gekte door werkt KV Mechelen toe naar de start van het nieuwe voetbalseizoen in de Jupiler Pro League. Met Hugo Cuypers haalde Malinwa reeds een knappe versterking aan boord en dat geldt eveneens voor het aanwerven van Vinicius Souza. De Braziliaanse middenvelder wordt voor één seizoen gehuurd van Lommel SK.


IN & OUTS BIJ KVM

Na een aarzelende start in het voorbije voetbalseizoen groeide KV Mechelen alsnog uit tot een revelatie in de Jupiler Pro League. De Maneblussers legden vaak indrukwekkend voetbal op de mat maar daar werd in eerste instantie niet altijd bijster veel puntenwinst aan gekoppeld. Wouter Vrancken, de architect van al dat knappe werk bij Malinwa, blijft volgend seizoen op post Achter de Kazerne en hij wil uiteraard heel graag een positief vervolg breien aan het voorbije seizoen.

De coach van KV Mechelen zal het volgend seizoen wel moeten stellen zonder de drie sterkhouders Aster Vranckx (verkocht voor 8 miljoen aan VfL Wolfsburg), Issa Kaboré (via Manchester City naar ESTAC Troyes) en Steven Defour (gestopt). Daarnaast is het voor Wouter Vrancken hoogst onzeker of hij straks nog zal kunnen rekenen op de eveneens belangrijke maar tijdelijke krachten Maryan Sved (gehuurd van Celtic Glasgow) en Ferdy Druijf (gehuurd van AZ Alkmaar).



Anderzijds pakte sportief directeur Tom Caluwé wel al uit met enkele nieuwkomers. Samuel Gouet (SRC Altach), Jannes Van Hecke (Zulte Waregem), Iebe Swers (RFC Seraing) en Hugo Cuypers (Olympiakos) zijn vier nieuwe gezichten bij KV Mechelen. Daarnaast wordt onlangs ook Vinicius Souza gehuurd van Lommel SK. Die laatste werd vorig seizoen door Lommel 'weggekocht' bij Flamengo voor 2,5 miljoen euro – 't is soms leuk om een club te zijn in het netwerk van de City Football Group.

BEWUSTE STAP VOORUIT

'Geen woorden maar daden' is de leuze van Vinicius Souza In januari verklaarde de 22-jarige Braziliaan dat hij Lommel SK beschouwt als een tussenstap in zijn carrière en hij hield uiteindelijk ook zijn woord. Al na één seizoen bij Lommel verlaat Vinicius Souza 1B en hij verkast straks aldus op uitleenbasis naar KV Mechelen. Volgend jaar mag Vinicius Souza zijn talent bijgevolg gaan waarmaken op het hoogste Belgische voetbalniveau, nadat hij het niveau van de competitie in 1B stilaan oversteeg.

Joao Carlos, als speler actief bij onder meer KRC Genk en Sporting Lokeren en momenteel de spelersmakelaar van Vinicius Souza, plant de carrièremoves van zijn veelbelovende cliënt zorgvuldig in. De Braziliaan slaat geen stappen over in zijn ontwikkeling en het platform van 1A en KV Mechelen wordt ongetwijfeld een mooie biotoop wordt om zich volledig te kunnen ontplooien. De recordtransfer van Lommel SK zal zich naar eigen zeggen snel thuis voelen bij Malinwa.



“Vanaf dat ik wist van de interesse van KV Mechelen, heb ik meteen met mijn begeleider Joao Carlos (ex-Lokeren en ex-Genk) gebeld,” verklaarde Vinicius Souza op de clubwebsite van KV Mechelen. “Joao vertelde niks dan goeds over deze club. Vooral over de fans. Ik kom van Flamengo, he. Dus ik speel graag voor zo’n vurig publiek.” En ook de fans van Malinwa zullen ongetwijfeld verheugd zijn met dergelijke kwalitatieve versterking.

UNIEK PROFIEL

't Is moeilijk om Vinicius Souza als voetballer te specificeren in één bondige omschrijving. Hij is een krachtige centrale middenvelder en met 84 kilo voor 1 meter 89 tevens een stevige kerel. Maar ook op het technisch gebied laat Vinicius Souza zich gelden. Door zijn uitstekend positiespel en dito vista is hij een ideaal verbindingspunt tussen de verdediging en de aanval. Door de combinatie van deze kwaliteiten spiegelt Vinicius Souza zich aan Sergio Busquets. “Hij heeft ongeveer dezelfde stijl”, verklaarde de Braziliaan aan Het Belang van Limburg.

Vorig seizoen was Vinicius Souza de motor op het Lommelse middenveld en hij bevestigde daarmee zijn status als voormalig Braziliaans U20-international. Drie jaar geleden was hij namelijk één van de grote uitblinkers op het prestigieuze internationaal toernooi van Toulon, waar hij zich in de kijker speelde van verschillende Europese (top)clubs. Nadat hij vorig seizoen al enorm goed presteerde bij Lommel SK, moet straks aldus de bevestiging volgen bij KV Mechelen op het hoogste Belgische voetbalniveau.



Bij Lommel SK was Vinicius Souza alvast de op één na centrale middenvelder in 1B die het meeste duels kon winnen. Daarnaast was hij op defensief gebied erg regelmatig en pakte hij in de wedstrijden veelvuldig uit met meerdere geslaagde intercepties. Die defensieve sterkte koppelt Vinicius Souza aan een uitermate goede passing. Zowel in het aantal verkregen en verstuurde passes, alsook de accuraatheid ervan, was de Braziliaan de derde beste centrale middenvelder van 1B.

VRANCKEN TEVREDEN

KV Mechelen heeft er aldus een sterke aanwinst bij, al valt het nog af te wachten hoe Vinicius Souza zich straks zal aanpassen aan het niveau in 1A. Maar binnenkamers is men nu alvast rotsvast overtuigd van zijn kwaliteiten. “Vinicius is een stevige kerel met heel veel techniek en duelkracht. Hij vult ons team verder aan,” verklaarde sportief directeur Tom Caluwe op de clubwebsite. “We zijn blij dat we deze polyvalente speler in onze rangen hebben voor komend seizoen.” Ook coach Wouter Vrancken is verheugd met de komst van de Braziliaanse krachtpatser. “Alle credits daarvoor aan Tom Caluwé. Hij weet precies welke profielen ik graag heb”, liet Vrancken vallen in Het Laatste Nieuws.


LEES OOK: Lommel kondigt achtste(!) uitleenbeurt in 5,5 jaar aan

Is Vinicius Souza een topaanwinst voor Malinwa?

Meest recent

Antwerp haalt slag thuis met nieuw contract

Royal Antwerp FC heeft nog heel weinig financiële middelen en de eigen jeugd is belangrijker ...

40
40
De Mil ziet valkuil voor AA Gent: "Ik ben benieuwd"

AA Gent kende even een heropleving, maar tegen La Louvière speelden ze na een matige ...

24
24
Saliba verrast: "Heel goede aanwinst voor Anderlecht"

RSC Anderlecht zit zwaar in de problemen. Ze kunnen amper nog winnen en de crisis wordt met de match ...

140
140
Beresterk STVV maakt statement op veld van Westerlo

In de Jupiler Pro League stond er met Westerlo-STVV een zeer leuk duel op het programma. Twee ...

93
93
Biglia weg bij Anderlecht: dit is dé reden voor zijn vertrek

Lucas Biglia verliet vandaag tot ieders verrassing RSC Anderlecht. De Argentijn was sinds begin dit ...

139
139
“Beste van België” – Euvrard onthult plan tegen Club Brugge

Standard Luik won vorige speeldag de rivalenstrijd van RSC Anderlecht, maar er wacht weer een topper ...

177
177
Hauspie over Vandenhaute: "Had geen vat op hem bij RSCA"

RSC Anderlecht is weer bij af. Het seizoen lijkt nu al slechter te worden dan vorig jaar. Olivier ...

238
238
Major League Soccer heeft er een wereldster bij

Hoe zou het nog zijn met James Rodriguez? De Colombiaanse aanvallende middenvelder was ooit een ...

13
13
Riemer geeft dé oorzaak voor zoveelste RSCA-crisis

RSC Anderlecht is al jaren op de dool. De laatste keer dat het goed ging was een drietal jaar ...

370
370
Murillo (ex-Anderlecht) versiert miljoenentransfer

Amir Murillo heeft Olympique Marseille verlaten. De rechtsachter heeft een transfer beet. De Fransen ...

55
55
Verliest Club Brugge talent? “Spannende maanden”

Club Brugge heeft met Club NXT een succesvolle talentenfabriek dat elk seizoen spelers aflevert aan ...

165
165
Vermeeren aan de schandpaal: totale oorlog in Marseille

Van publiekslieveling naar bankzitter in een paar weken: Arthur Vermeeren is in Marseille plots ...

255
255
Vrancken verrast bij STVV: "Mooi en heel dankbaar"

STVV neemt het vanavond op tegen KVC Westerlo. De Truienaars willen met een zege Club Brugge en ...

59
59
Antwerp komt met héél verrassend nieuws voor de fans

Royal Antwerp FC scoorde het voorbij jaar weinig punten bij de eigen aanhang. Zij vonden de ...

198
198
Leverde Renard méér op dan Fredberg? Dit zijn de cijfers

Olivier Renard krijgt de volle laag. Niet onlogisch als we Anderlecht zien sukkelen. Peter ...

252
252
De Mil maakt winterbalans op: nog één eis voor KAA Gent

De wintermercato zit erop. De Belgische clubs kunnen geen spelers meer binnenhalen, maar dat geldt ...

130
130
Leko op zijn hoede voor Standard: “In topmatch telt dat niet”

Club Brugge bekampt in de Jupiler Pro League Standard Luik. Blauw-Zwart wist in de Champions League ...

163
163
Eden Hazard duwt topcoach naar Chelsea: "Mijn droom"

Eden Hazard kende een illustere carrière, maar blessureleed zorgde voor een vervroegd ...

74
74
Bom in Anderlecht: clubicoon verlaat het Lotto Park

Het blijft rommelen bij RSC Anderlecht. De club ontsloeg Besnik Hasi en Paars-Wit maakte zopas ...

536
536
Hubert bevestigt ferme domper én meevaller Union SG

Union SG werd nipt uitgeschakeld in de Champions League, maar de Brusselse club is wel nog steeds de ...

49
49
SK Beveren slaat bijzonder grote slag

SK Beveren lijkt op weg naar de Jupiler Pro League. Er wordt goed werk geleverd op de Freethiel. De ...

124
124
Druk op Genk stijgt: Hayen spreekt over Anderlecht

KRC Genk neemt het komende speeldag in de Jupiler Pro League op tegen RSC Anderlecht. De Limburgers ...

325
325
KV Mechelen ziet pion nog naar Liverpool verkassen

De wintermercato is voorbij, maar toch ziet KV Mechelen nog een pion naar Liverpool trekken. Op de ...

73
73
Leko hakt knopen door bij Club Brugge: “Sweet dilemma’s”

Club Brugge hoopt na de nederlaag tegen Union SG in de competitie de rug te rechten tegen Standard ...

465
465
Vandenbempt verrast met uitspraken over Anderlecht

RSC Anderlecht zit in een moeilijke periode. Paars-Wit ontsloeg coach Besnik Hasi en onder ...

510
510

Meer sportnieuws