KV Mechelen pakt uit met veelbelovende topaanwinst

door
KV Mechelen pakt uit met veelbelovende topaanwinst

Tussen de EK-gekte door werkt KV Mechelen toe naar de start van het nieuwe voetbalseizoen in de Jupiler Pro League. Met Hugo Cuypers haalde Malinwa reeds een knappe versterking aan boord en dat geldt eveneens voor het aanwerven van Vinicius Souza. De Braziliaanse middenvelder wordt voor één seizoen gehuurd van Lommel SK.


IN & OUTS BIJ KVM

Na een aarzelende start in het voorbije voetbalseizoen groeide KV Mechelen alsnog uit tot een revelatie in de Jupiler Pro League. De Maneblussers legden vaak indrukwekkend voetbal op de mat maar daar werd in eerste instantie niet altijd bijster veel puntenwinst aan gekoppeld. Wouter Vrancken, de architect van al dat knappe werk bij Malinwa, blijft volgend seizoen op post Achter de Kazerne en hij wil uiteraard heel graag een positief vervolg breien aan het voorbije seizoen.

De coach van KV Mechelen zal het volgend seizoen wel moeten stellen zonder de drie sterkhouders Aster Vranckx (verkocht voor 8 miljoen aan VfL Wolfsburg), Issa Kaboré (via Manchester City naar ESTAC Troyes) en Steven Defour (gestopt). Daarnaast is het voor Wouter Vrancken hoogst onzeker of hij straks nog zal kunnen rekenen op de eveneens belangrijke maar tijdelijke krachten Maryan Sved (gehuurd van Celtic Glasgow) en Ferdy Druijf (gehuurd van AZ Alkmaar).



Anderzijds pakte sportief directeur Tom Caluwé wel al uit met enkele nieuwkomers. Samuel Gouet (SRC Altach), Jannes Van Hecke (Zulte Waregem), Iebe Swers (RFC Seraing) en Hugo Cuypers (Olympiakos) zijn vier nieuwe gezichten bij KV Mechelen. Daarnaast wordt onlangs ook Vinicius Souza gehuurd van Lommel SK. Die laatste werd vorig seizoen door Lommel 'weggekocht' bij Flamengo voor 2,5 miljoen euro – 't is soms leuk om een club te zijn in het netwerk van de City Football Group.

BEWUSTE STAP VOORUIT

'Geen woorden maar daden' is de leuze van Vinicius Souza In januari verklaarde de 22-jarige Braziliaan dat hij Lommel SK beschouwt als een tussenstap in zijn carrière en hij hield uiteindelijk ook zijn woord. Al na één seizoen bij Lommel verlaat Vinicius Souza 1B en hij verkast straks aldus op uitleenbasis naar KV Mechelen. Volgend jaar mag Vinicius Souza zijn talent bijgevolg gaan waarmaken op het hoogste Belgische voetbalniveau, nadat hij het niveau van de competitie in 1B stilaan oversteeg.

Joao Carlos, als speler actief bij onder meer KRC Genk en Sporting Lokeren en momenteel de spelersmakelaar van Vinicius Souza, plant de carrièremoves van zijn veelbelovende cliënt zorgvuldig in. De Braziliaan slaat geen stappen over in zijn ontwikkeling en het platform van 1A en KV Mechelen wordt ongetwijfeld een mooie biotoop wordt om zich volledig te kunnen ontplooien. De recordtransfer van Lommel SK zal zich naar eigen zeggen snel thuis voelen bij Malinwa.



“Vanaf dat ik wist van de interesse van KV Mechelen, heb ik meteen met mijn begeleider Joao Carlos (ex-Lokeren en ex-Genk) gebeld,” verklaarde Vinicius Souza op de clubwebsite van KV Mechelen. “Joao vertelde niks dan goeds over deze club. Vooral over de fans. Ik kom van Flamengo, he. Dus ik speel graag voor zo’n vurig publiek.” En ook de fans van Malinwa zullen ongetwijfeld verheugd zijn met dergelijke kwalitatieve versterking.

UNIEK PROFIEL

't Is moeilijk om Vinicius Souza als voetballer te specificeren in één bondige omschrijving. Hij is een krachtige centrale middenvelder en met 84 kilo voor 1 meter 89 tevens een stevige kerel. Maar ook op het technisch gebied laat Vinicius Souza zich gelden. Door zijn uitstekend positiespel en dito vista is hij een ideaal verbindingspunt tussen de verdediging en de aanval. Door de combinatie van deze kwaliteiten spiegelt Vinicius Souza zich aan Sergio Busquets. “Hij heeft ongeveer dezelfde stijl”, verklaarde de Braziliaan aan Het Belang van Limburg.

Vorig seizoen was Vinicius Souza de motor op het Lommelse middenveld en hij bevestigde daarmee zijn status als voormalig Braziliaans U20-international. Drie jaar geleden was hij namelijk één van de grote uitblinkers op het prestigieuze internationaal toernooi van Toulon, waar hij zich in de kijker speelde van verschillende Europese (top)clubs. Nadat hij vorig seizoen al enorm goed presteerde bij Lommel SK, moet straks aldus de bevestiging volgen bij KV Mechelen op het hoogste Belgische voetbalniveau.



Bij Lommel SK was Vinicius Souza alvast de op één na centrale middenvelder in 1B die het meeste duels kon winnen. Daarnaast was hij op defensief gebied erg regelmatig en pakte hij in de wedstrijden veelvuldig uit met meerdere geslaagde intercepties. Die defensieve sterkte koppelt Vinicius Souza aan een uitermate goede passing. Zowel in het aantal verkregen en verstuurde passes, alsook de accuraatheid ervan, was de Braziliaan de derde beste centrale middenvelder van 1B.

VRANCKEN TEVREDEN

KV Mechelen heeft er aldus een sterke aanwinst bij, al valt het nog af te wachten hoe Vinicius Souza zich straks zal aanpassen aan het niveau in 1A. Maar binnenkamers is men nu alvast rotsvast overtuigd van zijn kwaliteiten. “Vinicius is een stevige kerel met heel veel techniek en duelkracht. Hij vult ons team verder aan,” verklaarde sportief directeur Tom Caluwe op de clubwebsite. “We zijn blij dat we deze polyvalente speler in onze rangen hebben voor komend seizoen.” Ook coach Wouter Vrancken is verheugd met de komst van de Braziliaanse krachtpatser. “Alle credits daarvoor aan Tom Caluwé. Hij weet precies welke profielen ik graag heb”, liet Vrancken vallen in Het Laatste Nieuws.


LEES OOK: Lommel oordeelt over promotiekansen tegen Dender

Is Vinicius Souza een topaanwinst voor Malinwa?

Meest recent

Slimme tip: maak VoetbalNieuws jouw vaste bron op Google

Bij VoetbalNieuws brengen we je al jarenlang het belangrijkste nieuws uit de Jupiler Pro League en ...

97
97
Club pluimt Kanaries en zet Union verder onder druk

Club Brugge heeft Union nog wat meer onder druk gezet in de strijd om de titel. Blauw-Zwart liet ...

44
44
"Ik zou heel graag bij STVV willen blijven"

Als Anderlecht zondag niet wint in Gent, dan is STVV helemaal zeker van de derde plaats in de ...

18
18
Lommel oordeelt over promotiekansen tegen Dender

Dender kent zijn tegenstander in de barrage om het behoud. De rode lantaarn zal het daarin moeten ...

38
38
Prachtig afscheid Vossen: "Een serieuze pleister op wonde"

Zulte Waregem zette zaterdag een punt achter zijn seizoen met een nieuwe zege tegen Dender. Daarbij ...

33
33
'Van Bommel eindelijk weer aan de slag bij deze topclub'

Het is intussen al twee jaar geleden dat Mark van Bommel de deur van de Bosuil achter zich ...

82
82
Bayern herpakt zich een beetje met nipte zege

De uitschakeling in de Champions League door PSG kwam deze week zeer hard aan bij Bayern ...

26
26
Doku wéér de uitblinker: City blijft in titelstrijd

Manchester City blijft volop Arsenal het vuur aan de schenen leggen in de Engelse titelstrijd. Het ...

54
54
Kiel in zak en as: Lommel houdt Beerschot uit barrages

Beerschot moet zijn promotiedroom definitief opbergen. De Mannekes zijn er op het Kiel niet in ...

192
192
'Coucke gooit alle remmen los: Romback doet RSCA daveren'

Marc Coucke droomt luidop van Romelu Lukaku, en dan telt hij niet meer. Het gerommel bij Napoli doet ...

1172
1172
Leko maakt ploeg bekend: één enorme verrassing

Club Brugge kan vanavond een volgende grote stap richting landstitel zetten. Ze ontvangen STVV, dat ...

121
121
'Benfica neemt verrassende beslissing over Ivanovic'

Voor topspelers uit de Jupiler Pro League is het niet altijd makkelijk om bij een vertrek meteen ...

47
47
Bommetje voor Clasico: "Vinicius was op weg naar Barça"

FC Barcelona kan voor de ultieme vernedering zorgen bij Real Madrid. Kampioen spelen in eigen huis ...

152
152
'AA Gent houdt schoonmaak: 11 spelers weg'

AA Gent haalde voor het tweede jaar op rij de Champions' Play-Offs, wat al progressie is. De jaren ...

308
308
KV Kortrijk stuurt vier spelers naar de uitgang

KV Kortrijk speelt komend seizoen weer in de Jupiler Pro League. De Kerels zijn al druk bezig met ...

67
67
Taravel waarschuwt voor AA Gent: "Weet iedereen binnen RSCA"

RSC Anderlecht speelt zondag een zeer belangrijk duel op het veld van AA Gent. Als RSCA er kan ...

125
125
Vossen wint afscheidsmatch, pandoering voor Cercle Brugge

In de Jupiler Pro League stonden er in de Relegation Play-Offs twee matchen op het programma. Voor ...

50
50
De Cuyper blinkt uit, Manchester United stelt teleur

In de Premier League en Bundesliga stonden er deze namiddag een aantal duels op het programma. Wat ...

43
43
Boskamp kritisch voor Hayen: "Lukt hem ook niet"

Bij KRC Genk draait het dit seizoen voor geen meter in de Jupiler Pro League. De Limburgers wonnen ...

168
168
Schot in de roos: Bertaccini ontroert met heuglijk nieuws

Adriano Bertaccini heeft zonet heuglijk nieuws aangekondigd, dat meteen voor veel reacties zorgt ...

90
90
'AA Gent hakt knoop door: twee toptransfers op komst'

AA Gent moét winnen van RSC Anderlecht, anders lijkt het seizoen stilaan over en out te zijn. ...

324
324
'Hallo, Belgische topclubs? FC Twente wil toeslaan in CPL'

Lommel SK strijdt om promotie en de Limburgers staan er alvast goed voor na een 3-1-zege tegen ...

72
72
Vanderbiest rekent zich niet rijk: "Heeft Union nog gedaan"

KV Mechelen won vorige week met 1-0 van AA Gent en deed zo een zeer goede zaak. Ze doen weer volop ...

87
87
Liverpool en Chelsea verwennen fans met ouderwetse partij

In de Premier League namen Liverpool en Chelsea het tegen elkaar op. De twee ploegen kennen een ...

19
19
Lommel SK klaar voor epische strijd: "Hiervoor doe je het"

Lommel SK staat voor een heel belangrijk duel tegen Beerschot. In de terugmatch van de finale van de ...

90
90
'PSV neemt beslissing over Antwerp-huurling Babadi'

De afgelopen transferperiodes van Royal Antwerp FC waren niet bepaald een succes. Dat is nog zacht ...

96
96

Meer sportnieuws