KV Mechelen pakt uit met veelbelovende topaanwinst

door
KV Mechelen pakt uit met veelbelovende topaanwinst

Tussen de EK-gekte door werkt KV Mechelen toe naar de start van het nieuwe voetbalseizoen in de Jupiler Pro League. Met Hugo Cuypers haalde Malinwa reeds een knappe versterking aan boord en dat geldt eveneens voor het aanwerven van Vinicius Souza. De Braziliaanse middenvelder wordt voor één seizoen gehuurd van Lommel SK.


IN & OUTS BIJ KVM

Na een aarzelende start in het voorbije voetbalseizoen groeide KV Mechelen alsnog uit tot een revelatie in de Jupiler Pro League. De Maneblussers legden vaak indrukwekkend voetbal op de mat maar daar werd in eerste instantie niet altijd bijster veel puntenwinst aan gekoppeld. Wouter Vrancken, de architect van al dat knappe werk bij Malinwa, blijft volgend seizoen op post Achter de Kazerne en hij wil uiteraard heel graag een positief vervolg breien aan het voorbije seizoen.

De coach van KV Mechelen zal het volgend seizoen wel moeten stellen zonder de drie sterkhouders Aster Vranckx (verkocht voor 8 miljoen aan VfL Wolfsburg), Issa Kaboré (via Manchester City naar ESTAC Troyes) en Steven Defour (gestopt). Daarnaast is het voor Wouter Vrancken hoogst onzeker of hij straks nog zal kunnen rekenen op de eveneens belangrijke maar tijdelijke krachten Maryan Sved (gehuurd van Celtic Glasgow) en Ferdy Druijf (gehuurd van AZ Alkmaar).



Anderzijds pakte sportief directeur Tom Caluwé wel al uit met enkele nieuwkomers. Samuel Gouet (SRC Altach), Jannes Van Hecke (Zulte Waregem), Iebe Swers (RFC Seraing) en Hugo Cuypers (Olympiakos) zijn vier nieuwe gezichten bij KV Mechelen. Daarnaast wordt onlangs ook Vinicius Souza gehuurd van Lommel SK. Die laatste werd vorig seizoen door Lommel 'weggekocht' bij Flamengo voor 2,5 miljoen euro – 't is soms leuk om een club te zijn in het netwerk van de City Football Group.

BEWUSTE STAP VOORUIT

'Geen woorden maar daden' is de leuze van Vinicius Souza In januari verklaarde de 22-jarige Braziliaan dat hij Lommel SK beschouwt als een tussenstap in zijn carrière en hij hield uiteindelijk ook zijn woord. Al na één seizoen bij Lommel verlaat Vinicius Souza 1B en hij verkast straks aldus op uitleenbasis naar KV Mechelen. Volgend jaar mag Vinicius Souza zijn talent bijgevolg gaan waarmaken op het hoogste Belgische voetbalniveau, nadat hij het niveau van de competitie in 1B stilaan oversteeg.

Joao Carlos, als speler actief bij onder meer KRC Genk en Sporting Lokeren en momenteel de spelersmakelaar van Vinicius Souza, plant de carrièremoves van zijn veelbelovende cliënt zorgvuldig in. De Braziliaan slaat geen stappen over in zijn ontwikkeling en het platform van 1A en KV Mechelen wordt ongetwijfeld een mooie biotoop wordt om zich volledig te kunnen ontplooien. De recordtransfer van Lommel SK zal zich naar eigen zeggen snel thuis voelen bij Malinwa.



“Vanaf dat ik wist van de interesse van KV Mechelen, heb ik meteen met mijn begeleider Joao Carlos (ex-Lokeren en ex-Genk) gebeld,” verklaarde Vinicius Souza op de clubwebsite van KV Mechelen. “Joao vertelde niks dan goeds over deze club. Vooral over de fans. Ik kom van Flamengo, he. Dus ik speel graag voor zo’n vurig publiek.” En ook de fans van Malinwa zullen ongetwijfeld verheugd zijn met dergelijke kwalitatieve versterking.

UNIEK PROFIEL

't Is moeilijk om Vinicius Souza als voetballer te specificeren in één bondige omschrijving. Hij is een krachtige centrale middenvelder en met 84 kilo voor 1 meter 89 tevens een stevige kerel. Maar ook op het technisch gebied laat Vinicius Souza zich gelden. Door zijn uitstekend positiespel en dito vista is hij een ideaal verbindingspunt tussen de verdediging en de aanval. Door de combinatie van deze kwaliteiten spiegelt Vinicius Souza zich aan Sergio Busquets. “Hij heeft ongeveer dezelfde stijl”, verklaarde de Braziliaan aan Het Belang van Limburg.

Vorig seizoen was Vinicius Souza de motor op het Lommelse middenveld en hij bevestigde daarmee zijn status als voormalig Braziliaans U20-international. Drie jaar geleden was hij namelijk één van de grote uitblinkers op het prestigieuze internationaal toernooi van Toulon, waar hij zich in de kijker speelde van verschillende Europese (top)clubs. Nadat hij vorig seizoen al enorm goed presteerde bij Lommel SK, moet straks aldus de bevestiging volgen bij KV Mechelen op het hoogste Belgische voetbalniveau.



Bij Lommel SK was Vinicius Souza alvast de op één na centrale middenvelder in 1B die het meeste duels kon winnen. Daarnaast was hij op defensief gebied erg regelmatig en pakte hij in de wedstrijden veelvuldig uit met meerdere geslaagde intercepties. Die defensieve sterkte koppelt Vinicius Souza aan een uitermate goede passing. Zowel in het aantal verkregen en verstuurde passes, alsook de accuraatheid ervan, was de Braziliaan de derde beste centrale middenvelder van 1B.

VRANCKEN TEVREDEN

KV Mechelen heeft er aldus een sterke aanwinst bij, al valt het nog af te wachten hoe Vinicius Souza zich straks zal aanpassen aan het niveau in 1A. Maar binnenkamers is men nu alvast rotsvast overtuigd van zijn kwaliteiten. “Vinicius is een stevige kerel met heel veel techniek en duelkracht. Hij vult ons team verder aan,” verklaarde sportief directeur Tom Caluwe op de clubwebsite. “We zijn blij dat we deze polyvalente speler in onze rangen hebben voor komend seizoen.” Ook coach Wouter Vrancken is verheugd met de komst van de Braziliaanse krachtpatser. “Alle credits daarvoor aan Tom Caluwé. Hij weet precies welke profielen ik graag heb”, liet Vrancken vallen in Het Laatste Nieuws.


LEES OOK: Verhuurde JPL-spelers: huurling toont zich in Nederland

Is Vinicius Souza een topaanwinst voor Malinwa?

Meest recent

KRC Genk pakt uit met record: kaap van 100 miljoen bereikt

Extra trofeeën in de prijzenkast leverde het de voorbije jaren niet meer op, maar de stabiele ...

17
17
Marc Coucke gooit alles op tafel: "Ruim 30.000 zijn het er!"

Marc Coucke is een naam die ondertussen klinkt als een klok in heel België. De man maakte ...

407
407
'Afscheid Deschamps: Frankrijk krijgt nieuwe topbondscoach'

Frankrijk trekt komende zomer opnieuw als één van de favorieten voor de eindzege naar ...

28
28
Géén WK voor Rode Duivel? "Dan liever De Cat meenemen"

In theorie kan het dinsdagavond nog foutlopen tegen Liechtenstein, maar niemand die nog twijfelt aan ...

66
66
'Eén Duivel teleurgesteld door aanvoerdersrol Vanaken'

Indien Youri Tielemans dinsdagavond andermaal niet start, wordt het uitkijken naar wie dit keer de ...

240
240
'Tzolis niet meer te houden: transfersom nu al gelekt'

Club Brugge slaagde er afgelopen zomer in om Christos Tzolis nog een jaartje aan boord te ...

392
392
Lijdensweg Lavia: opzienbarende transferonthulling duikt op

De Rode Duivels kunnen ook tijdens de huidige interland-periode geen beroep doen op Roméo ...

119
119
Grote zorgen bij Rode Duivels: "Slechtste sinds ... 2012"

Mathematisch gezien kan het nog mislopen, maar niemand die echt nog twijfelt aan de WK-kwalificatie ...

242
242
'Duitsers duwen door: exact prijskaartje De Cat onthuld'

Er gaat momenteel haast geen dag voorbij of een nieuwe grootmacht komt op de proppen voor Nathan De ...

457
457
'Smaakmaker verlaat Club Brugge: deal in stroomversnelling'

Club Brugge mag stilaan vrezen voor een heuse leegloop tijdens de wintermercato, want tal van ...

517
517
Complete chaos bij VTM: Deschacht reageert verbijsterd

Sinds het einde van zijn actieve voetbalcarrière heeft Olivier Deschacht zijn plaats stevig ...

110
110
'Hasi velt verdict: Anderlecht dumpt aanwinst Renard'

De wintermercato opent pas binnen anderhalve maand zijn deuren, maar RSC Anderlecht blijkt nu al ...

579
579
Pech voor Garcia: steunpilaar Rode Duivels haakt af

Zaterdag bleven de Rode Duivels steken op een 1-1 gelijkspel in Kazachstan. Een afgesloten ...

305
305
Bayern ontploft: Duitsers vrezen drama voor De Cat

Nathan De Cat staat op een kruispunt dat zijn hele carrière kan maken of kraken. In Duitsland ...

432
432
Garcia stevig: "Anders ben je geen fan van de Rode Duivels"

Rudi Garcia heeft zijn persbabbel met flinke tegenzin afgewerkt. De Franse coach van de Rode Duivels ...

86
86
Raskin voert druk op: "Anders geen plaats op het WK"

Nicolas Raskin staat voor een zeer leuk duel. Hij neemt het met de Rode Duivels morgen op tegen ...

60
60
Gepikeerde Garcia scherp over uithaal Doku en forse kritiek

Rudi Garcia kreeg na het 1-1-gelijkspel tegen Kazachstan bakken kritiek over zich heen. Deels ...

263
263
Marc Wilmots slaat toe met volgende topdeal

Marc Wilmots heeft een volgende slag weten te slaan. Standard heeft een van zijn sterkhouders immers ...

99
99
Nederland 'ontdekt' Kompany: "Blij met 10de keuze"

Vincent Kompany is anno 2025 een van de betere trainers in Europa. Na passages bij RSC Anderlecht en ...

270
270
De Cat naar München? Sterke man Bayern reageert

Nathan De Cat wordt ondertussen aan zowat elke Europese subtopper gelinkt, met daarbij ook nog eens ...

243
243
FC Barcelona verrast iedereen met gigantisch groot nieuws

FC Barcelona heeft vandaag groot nieuws meegedeeld. De Catalanen zullen komend weekend immers terug ...

101
101
Marbella komt met update over blessure Vanheusden

Zinho Vanheusden viel onlangs uit met een knieblessure. Er werd meteen gevreesd voor een lange ...

91
91
Rode Duivels terug thuis bij Standard: vijftal keert terug

De Rode Duivels spelen morgen in een vol huis tegen Liechtenstein. Voor de Luikse fans is het ...

146
146
'Club Brugge blijft in running voor pittige transfer'

Het lijkt er niet op dat we bij Club Brugge al te veel transferactiviteit zullen moeten verwachten ...

246
246
Is dit de reden waarom Overmars Antwerp boven Ajax kiest?

Ajax is de laatste weken in een diepe crisis beland. Trainer John Heitinga werd ontslagen en ...

255
255

Meer sportnieuws