KV Mechelen pakt uit met veelbelovende topaanwinst

378 stemmen
KV Mechelen pakt uit met veelbelovende topaanwinst

Tussen de EK-gekte door werkt KV Mechelen toe naar de start van het nieuwe voetbalseizoen in de Jupiler Pro League. Met Hugo Cuypers haalde Malinwa reeds een knappe versterking aan boord en dat geldt eveneens voor het aanwerven van Vinicius Souza. De Braziliaanse middenvelder wordt voor één seizoen gehuurd van Lommel SK.


IN & OUTS BIJ KVM

Na een aarzelende start in het voorbije voetbalseizoen groeide KV Mechelen alsnog uit tot een revelatie in de Jupiler Pro League. De Maneblussers legden vaak indrukwekkend voetbal op de mat maar daar werd in eerste instantie niet altijd bijster veel puntenwinst aan gekoppeld. Wouter Vrancken, de architect van al dat knappe werk bij Malinwa, blijft volgend seizoen op post Achter de Kazerne en hij wil uiteraard heel graag een positief vervolg breien aan het voorbije seizoen.

De coach van KV Mechelen zal het volgend seizoen wel moeten stellen zonder de drie sterkhouders Aster Vranckx (verkocht voor 8 miljoen aan VfL Wolfsburg), Issa Kaboré (via Manchester City naar ESTAC Troyes) en Steven Defour (gestopt). Daarnaast is het voor Wouter Vrancken hoogst onzeker of hij straks nog zal kunnen rekenen op de eveneens belangrijke maar tijdelijke krachten Maryan Sved (gehuurd van Celtic Glasgow) en Ferdy Druijf (gehuurd van AZ Alkmaar).



Anderzijds pakte sportief directeur Tom Caluwé wel al uit met enkele nieuwkomers. Samuel Gouet (SRC Altach), Jannes Van Hecke (Zulte Waregem), Iebe Swers (RFC Seraing) en Hugo Cuypers (Olympiakos) zijn vier nieuwe gezichten bij KV Mechelen. Daarnaast wordt onlangs ook Vinicius Souza gehuurd van Lommel SK. Die laatste werd vorig seizoen door Lommel 'weggekocht' bij Flamengo voor 2,5 miljoen euro – 't is soms leuk om een club te zijn in het netwerk van de City Football Group.

BEWUSTE STAP VOORUIT

'Geen woorden maar daden' is de leuze van Vinicius Souza In januari verklaarde de 22-jarige Braziliaan dat hij Lommel SK beschouwt als een tussenstap in zijn carrière en hij hield uiteindelijk ook zijn woord. Al na één seizoen bij Lommel verlaat Vinicius Souza 1B en hij verkast straks aldus op uitleenbasis naar KV Mechelen. Volgend jaar mag Vinicius Souza zijn talent bijgevolg gaan waarmaken op het hoogste Belgische voetbalniveau, nadat hij het niveau van de competitie in 1B stilaan oversteeg.

Joao Carlos, als speler actief bij onder meer KRC Genk en Sporting Lokeren en momenteel de spelersmakelaar van Vinicius Souza, plant de carrièremoves van zijn veelbelovende cliënt zorgvuldig in. De Braziliaan slaat geen stappen over in zijn ontwikkeling en het platform van 1A en KV Mechelen wordt ongetwijfeld een mooie biotoop wordt om zich volledig te kunnen ontplooien. De recordtransfer van Lommel SK zal zich naar eigen zeggen snel thuis voelen bij Malinwa.



“Vanaf dat ik wist van de interesse van KV Mechelen, heb ik meteen met mijn begeleider Joao Carlos (ex-Lokeren en ex-Genk) gebeld,” verklaarde Vinicius Souza op de clubwebsite van KV Mechelen. “Joao vertelde niks dan goeds over deze club. Vooral over de fans. Ik kom van Flamengo, he. Dus ik speel graag voor zo’n vurig publiek.” En ook de fans van Malinwa zullen ongetwijfeld verheugd zijn met dergelijke kwalitatieve versterking.

UNIEK PROFIEL

't Is moeilijk om Vinicius Souza als voetballer te specificeren in één bondige omschrijving. Hij is een krachtige centrale middenvelder en met 84 kilo voor 1 meter 89 tevens een stevige kerel. Maar ook op het technisch gebied laat Vinicius Souza zich gelden. Door zijn uitstekend positiespel en dito vista is hij een ideaal verbindingspunt tussen de verdediging en de aanval. Door de combinatie van deze kwaliteiten spiegelt Vinicius Souza zich aan Sergio Busquets. “Hij heeft ongeveer dezelfde stijl”, verklaarde de Braziliaan aan Het Belang van Limburg.

Vorig seizoen was Vinicius Souza de motor op het Lommelse middenveld en hij bevestigde daarmee zijn status als voormalig Braziliaans U20-international. Drie jaar geleden was hij namelijk één van de grote uitblinkers op het prestigieuze internationaal toernooi van Toulon, waar hij zich in de kijker speelde van verschillende Europese (top)clubs. Nadat hij vorig seizoen al enorm goed presteerde bij Lommel SK, moet straks aldus de bevestiging volgen bij KV Mechelen op het hoogste Belgische voetbalniveau.



Bij Lommel SK was Vinicius Souza alvast de op één na centrale middenvelder in 1B die het meeste duels kon winnen. Daarnaast was hij op defensief gebied erg regelmatig en pakte hij in de wedstrijden veelvuldig uit met meerdere geslaagde intercepties. Die defensieve sterkte koppelt Vinicius Souza aan een uitermate goede passing. Zowel in het aantal verkregen en verstuurde passes, alsook de accuraatheid ervan, was de Braziliaan de derde beste centrale middenvelder van 1B.

VRANCKEN TEVREDEN

KV Mechelen heeft er aldus een sterke aanwinst bij, al valt het nog af te wachten hoe Vinicius Souza zich straks zal aanpassen aan het niveau in 1A. Maar binnenkamers is men nu alvast rotsvast overtuigd van zijn kwaliteiten. “Vinicius is een stevige kerel met heel veel techniek en duelkracht. Hij vult ons team verder aan,” verklaarde sportief directeur Tom Caluwe op de clubwebsite. “We zijn blij dat we deze polyvalente speler in onze rangen hebben voor komend seizoen.” Ook coach Wouter Vrancken is verheugd met de komst van de Braziliaanse krachtpatser. “Alle credits daarvoor aan Tom Caluwé. Hij weet precies welke profielen ik graag heb”, liet Vrancken vallen in Het Laatste Nieuws.


LEES OOK: Renard gaat na Anderlecht opvallende nieuwe uitdaging aan

🚀

Is Vinicius Souza een topaanwinst voor Malinwa?

Meest recent

'AC Milan neemt beslissing over transfer Karetsas'

Bij KRC Genk zien ze deze zomer verschillende sleutelpionnen vertrekken. Trainer Nicky Hayen is op ...

12
12
Rode Duivel plots afwezig: dit is er aan de hand

Voor de Rode Duivels gaat het WK verder nadat in de achtste finales vlot afgerekend werd met de ...

72
72
Albert kiest Duivelse elf: twee sterren blijven op de bank

De Rode Duivels hebben weinig tijd om na te genieten van hun klinkende zege tegen de Verenigde ...

114
114
Antwerp houdt ervaren pion alsnog aan boord

Voor Antwerp loopt de voorbereiding op het nieuwe seizoen voorlopig zeer stroef door de ...

34
34
Enorme woede bij Egypte: "Messi moest in toernooi blijven"

Egypte kwam dinsdagavond zeer dicht bij een enorme stunt op het WK. De voormalige tegenstander van ...

239
239
'KBVB neemt beslissing over Balogun-strijd met FIFA'

De Rode Duivels plaatsten zich dinsdagochtend voor de kwartfinale van het WK met een klinkende ...

182
182
Cercle laat verdediger gaan en verliest publiekslieveling

Bij Cercle Brugge staat de transferzomer zoals vanouds weer synoniem met het vertrek van heel wat ...

57
57
Broos hakt knoop door definitief door over toekomst

Hugo Broos deed het zeer goed op het WK. Hij bereikte met Zuid-Afrika de zestiende finales, waar ze ...

122
122
'Westerlo kent ongeziene mercato: wéér miljoenensom'

Wat een zomermercato voor KVC Westerlo. De Kemphanen kennen hun meest lucratieve transferperiode ...

160
160
Argentinië legt Egypte over de knie na doldwaze slotfase

Argentinië nam het om 18u in de achtste finales op tegen Egypte. De Argentijnen hadden het knap ...

88
88
'Geduld is op: Sibierski stuurt grootverdiener naar exit'

Het geduld bij Anderlecht wordt kleiner. Antoine Sibierski wil een nieuwe ploeg bouwen, en daar ...

615
615
'Anderlecht vreest: Ajax plots met zak vol geld'

Antoine Sibierski zal dringend een tandje gaan moeten bijsteken, want binnen een tweetal weken wacht ...

363
363
Straffe Rudi Garcia laat héél België opnieuw dromen

Het WK 2026 is al geslaagd voor de Rode Duivels. Rudi Garcia heeft (nog maar eens) zijn gram gehaald ...

192
192
'Club Brugge heeft eerste zomeraanwinst te pakken'

Hoewel er een hete zomer werd voorspeld, bleef het tot dusver opvallend rustig bij Club Brugge. Daar ...

554
554
Vanhaezebrouck voorspelt verrassing: wit konijn Garcia?

De wegen van Rudi Garcia zijn ondoorgrondelijk, maar voorlopig leveren ze wel het gewenste resultaat ...

364
364
'Grote kuis in Genk: spits bij grof huisvuil gezet'

Nicky Hayen staat op het punt om als een dief in de nacht naar Burnley te vertrekken, en dus moet ...

314
314
Garcia hakt knopen door: Vanaken in, De Bruyne out

Voor de tweede match op rij haalde Rudi Garcia zijn gram. Na de comeback tegen Senegal deden zijn ...

319
319
De Ketelaere doet monden openvallen met opvallend geheim

Soms is één avond genoeg om alle twijfels weg te vegen. Waar de kritiek de voorbije ...

216
216
'Sibierski in actie: Anderlecht-flop richting exit'

Op inkomend vlak staat de teller bij RSC Anderlecht intussen op twee nieuwkomers, maar op uitgaand ...

749
749
'Done deal: Genk verliest Hayen, opvolger al bekend?'

Als een donderslag bij heldere hemel dreigt KRC Genk op zoek te moeten gaan naar een nieuwe T1. ...

1062
1062
Update gezondheidstoestand Karel Snoeckx beroert iedereen

De voetbalwereld (en ver daarbuiten) is al dagenlang in de ban van een absurd geval van ...

155
155
Doku vs Yamal: “Hij zal ontploffen, schrijf maar op”

Jérémy Doku begon tegen de Verenigde Staten op de bank. De aanvaller begon in ...

271
271
Bizarre WK-stats Rode Duivels: Lukaku, Trossard én CDK

De Rode Duivels zitten in de kwartfinale van het WK in de Verenigde Staten, Mexico en Canada. Na een ...

174
174
Vandenbempt velt oordeel: “Enige minpunt bij Rode Duivels”

België is naar de kwartfinale op het WK 2026 na een knappe zege tegen gastland Verenigde ...

170
170
Garcia krijgt gouden raad voor clash tegen Spanje

De Rode Duivels wisten zich overtuigend te plaatsen voor de kwartfinale. In de 1/8e finales werd de ...

368
368

Meer sportnieuws