TRANSFERUURTJE: 'Stevige dubbelslag Club, Anderlecht heeft alweer beet'

730 stemmen
TRANSFERUURTJE: 'Stevige dubbelslag Club, Anderlecht heeft alweer beet'

De zomermercato opent officieel pas begin juli zijn deuren, maar heel wat clubs uit binnen- en buitenland zijn nu al bezig met het ontrollen van hun transferplannen. Het regent dan ook nieuwtjes en pittige geruchten. Al dat transfernieuws bundelt VoetbalNieuws dagelijks om 12u in het TRANSFERUURTJE.


JUPILER PRO LEAGUE

Bij Club Brugge lijkt de mercato eindelijk op gang te schieten. Blauw-Zwart lijkt namelijk op het punt te staan om een stevige dubbelslag af te ronden. Zo zouden ze de strijd winnen om Enis Destan, de 18-jarige spits van Altinordu. Hij was ook gegeerd door Antwerp en een aantal buitenlandse teams. Club zou 2,5 miljoen euro neertellen en Destan zou weldra zijn handtekening gaan zetten onder een meerjarig contract.



Daarnaast zou ook de komst van Michel-Ange Balikwisha nog deze week geofficialiseerd moeten worden. Met Standard zou Club al een akkoord hebben over een transfersom van 7 miljoen euro plus een doorverkooppercentage. Met de speler zelf moet nog één en ander geregeld worden, maar desondanks worden op dat vlak niet al te veel problemen verwacht.

Met de twee jonge aanvallers zou de koopwoede van Club echter nog niet voorbij zijn. Volgens Britse media zouden ze ook Jack Hendry graag aan boord halen. De Schotse verdediger maakte vorig seizoen indruk bij KV Oostende, dat hem inmiddels definitief overnam. Club krijgt wel serieuze concurrentie, want ook Antwerp en Anderlecht worden genoemd als gegadigden.



Voor Paars-Wit lijkt Hendry wel niet meteen een prioriteit te zijn, want zij kondigden zondag al de komst van een andere centrale verdediger aan. Zoals verwacht wordt Taylor Harwood-Bellis gehuurd van Manchester City. Het lijkt er niet op dat Anderlecht een aankoopoptie wist te bedingen op de 19-jarige Engelsman.

Aan uitgaand vlak wordt er snel een doorbraak verwacht in het dossier van Albert Sambi Lokonga. Bij Anderlecht hebben ze zich al neergelegd bij een vertrek, al blijven ze wel hopen op een gegarandeerde transfersom van minstens 20 miljoen euro. De verwachting is dat Arsenal ook bereid zal zijn om dat bedrag op te hoesten en dat de transfer één van de komende dagen in een stroomversnelling kan komen.



KRC Genk zou van plan zijn om deze zomer nog een opvallende naam aan te trekken. Ze zouden hun pijlen richten op Mike Trésor Ndayishimiye. De 22-jarige flankaanvaller zag zijn waarde het voorbije seizoen wat kelderen, nadat hij bij Willem II een moeilijk seizoen kende. Daar kan Genk dus mogelijk van profiteren om de gewezen belofteninternational aan boord te halen.

BUITENLAND

Enkele jaren geleden was Alexander Sörloth nog op huurbasis actief bij AA Gent, sindsdien legde hij een opmerkelijk parcours af. Na een boerenjaar bij Trabzonspor trok hij vorige zomer voor 20 miljoen euro naar RB Leipzig, maar daar kon de Noor zich niet doorzetten. Hij mag daardoor na een seizoen alweer vertrekken, zij het op huurbasis.



FC Barcelona moet deze zomer heel wat spelers verkopen en het heeft alvast een eerste miljoenentransfer afgerond. OGC Nice heeft namelijk de aankoopoptie gelicht op Jean-Clair Todibo. De jonge Fransman maakt daardoor voor 8,5 miljoen euro definitief de overstap. Daarnaast werden ook nog een pak bonussen en een doorverkooppercentage in de deal opgenomen.

PSG lijkt dan weer snel een grote inkomende transfer te gaan realiseren. Ze zouden namelijk bijna een akkoord hebben met Inter omtrent de overgang van Achraf Hakimi. De rechtsachter zou voor vijf jaar kunnen gaan tekenen in de Franse hoofdstad, Inter incasseert voor de transfer 60 miljoen euro plus bonussen.

LEES OOK: TRANSFERUURTJE: ‘Anderlecht pakt dubbel uit, Club schrikt’

Zou Hendry een aanwinst zijn voor Club?

Meest recent

TRANSFERUURTJE: ‘Anderlecht pakt dubbel uit, Club schrikt’

De zomerse transfercarrousel komt stilaan op toerental, ploegen in binnen- en buitenland zijn al ...

136
136
Garcia afgemaakt: twee alarmerende WK-vaststellingen

De Rode Duivels staan op een derde plek in de groepsfase na een 1-1 tegen Egypte en een 0-0 tegen ...

42
42
Cercle Brugge is genadeloos: speler definitief weg

Cercle Brugge is volop bezig met de kern samen te stellen voor volgend seizoen. Groen-Zwart zoekt ...

30
30
Antwerp haalt toptalent eindelijk binnen

Royal Antwerp FC begint zich te roeren op de zomermercato. The Great Old zal ook volgend seizoen ...

68
68
Heerlijk! Noren nemen WK over met schitterende viering

Noorwegen werd vooraf getipt als outsider op het WK in de Verenigde Staten, Mexico en Canada en ...

22
22
Tielemans spreekt duidelijke taal over sfeer Rode Duivels

De Rode Duivels speelden twee keer gelijk op het WK en moeten nu uithalen tegen Nieuw-Zeeland. De ...

90
90
Ngoy reageert aangeslagen na rode kaart tegen Iran

De Rode Duivels moeten nog vol aan de bak tegen Nieuw-Zeeland. Na het gelijkspel tegen Egypte en ...

99
99
Julian Alvarez laat WK daveren met heuse transferbom

Titelverdediger Argentinië heeft zich maandag geplaatst voor de volgende ronde van het WK na ...

67
67
Radja breekt lans voor Duivel: "Hij speelt wél voor zijn plek"

Ook in de tweede wedstrijd op het WK 2026 bleven de Rode Duivels onder de verwachtingen. Na een al ...

374
374
Pijnlijke onthulling assistent Garcia: Vanden Borre fulmineert

De Rode Duivels hadden het afgelopen zondag opvallend lastig om de defensieve organisatie van Iran ...

340
340
'Club in lastig transferparket: United komt aankloppen'

Dat Club Brugge deze transferzomer enkele sterkhouders zal verliezen lijkt onvermijdelijk, maar men ...

377
377
Rudi Garcia op weg naar ondergang? "Ik vrees ervoor"

De Rode Duivels zijn tegenvallend aan het WK 2026 en dus wordt met een kritische blik naar de ...

231
231
"Als België serieus genomen wil worden ..." - topanalist messcherp

De Rode Duivels hebben voorlopig geen zieltjes gewonnen op het wereldkampioenschap. Na het ...

359
359
'Garcia grijpt drastisch in: totale WK-wending Vanaken'

De Rode Duivels staan zaterdagochtend onder aanzienlijke druk voor hun laatste WK-groepsmatch tegen ...

655
655
WK-bom ontploft al voor slotmatch: zware gevolgen Garcia

Het WK is nog maar net bezig, maar Rudi Garcia zit al volop in een storm. De rust rond de Rode ...

480
480
Jordanië in rouw: comeback Algerije verbrodt grote WK-stunt

Jordanië is er dinsdagochtend niet in geslaagd zijn eerste punten ooit op het WK te pakken. ...

41
41
'Kompany in zijn nopjes: Bayern legt monstercontract klaar'

Michael Olise heeft zich in het voorbije seizoen opgeworpen tot één van de betere ...

273
273
'Anderlecht op zucht van trainer: onverwachte naam op komst'

RSC Anderlecht is maandag aan de voorbereiding op het nieuwe seizoen begonnen zonder hoofdtrainer. ...

799
799
Topspitsen aan kanon: Mbappé en Haaland heersen in Groep I

Groep I van het wereldkampioenschap wordt momenteel gedomineerd door twee absolute topspitsen. Zowel ...

71
71
Garcia houdt adem in na nieuwe update omtrent Doku

Als een donderslag bij heldere hemel gaf Jérémy Doku zondag verstek tegen Iran. ...

343
343
Vanhaezebrouck velt verdict over basisplaats Vanaken

Na het gelijkspel tegen Egypte geraakten de Rode Duivels nu ook niet voorbij Iran, en dus staan Rudi ...

435
435
Ex-ref spreekt klare taal: Rode Duivels bestolen?

Op het WK is er helaas geen Jonathan Lardot om een woordje uitleg te verschaffen bij de beslissingen ...

286
286
'Ngoy op strafbankje: Garcia broedt op verrassing'

In een sowieso al moeizame partij tegen Iran schoten de Rode Duivels zichzelf tot overmaat van ramp ...

236
236
'Rode Duivels likken wonden: duo in de lappenmand'

Zaterdag is het do or die voor de Rode Duivels tegen Nieuw-Zeeland. Op papier een haalbare affiche, ...

288
288
Nederlanders stomverbaasd: "Vanaken beste speler van België"

Na de tegenvallende WK-start met 2 op 6, krijgt bondscoach Rudi Garcia de nodige kritiek over zich ...

684
684

Meer sportnieuws