TRANSFERUURTJE: 'Stevige dubbelslag Club, Anderlecht heeft alweer beet'

door
TRANSFERUURTJE: 'Stevige dubbelslag Club, Anderlecht heeft alweer beet'

De zomermercato opent officieel pas begin juli zijn deuren, maar heel wat clubs uit binnen- en buitenland zijn nu al bezig met het ontrollen van hun transferplannen. Het regent dan ook nieuwtjes en pittige geruchten. Al dat transfernieuws bundelt VoetbalNieuws dagelijks om 12u in het TRANSFERUURTJE.


JUPILER PRO LEAGUE

Bij Club Brugge lijkt de mercato eindelijk op gang te schieten. Blauw-Zwart lijkt namelijk op het punt te staan om een stevige dubbelslag af te ronden. Zo zouden ze de strijd winnen om Enis Destan, de 18-jarige spits van Altinordu. Hij was ook gegeerd door Antwerp en een aantal buitenlandse teams. Club zou 2,5 miljoen euro neertellen en Destan zou weldra zijn handtekening gaan zetten onder een meerjarig contract.



Daarnaast zou ook de komst van Michel-Ange Balikwisha nog deze week geofficialiseerd moeten worden. Met Standard zou Club al een akkoord hebben over een transfersom van 7 miljoen euro plus een doorverkooppercentage. Met de speler zelf moet nog één en ander geregeld worden, maar desondanks worden op dat vlak niet al te veel problemen verwacht.

Met de twee jonge aanvallers zou de koopwoede van Club echter nog niet voorbij zijn. Volgens Britse media zouden ze ook Jack Hendry graag aan boord halen. De Schotse verdediger maakte vorig seizoen indruk bij KV Oostende, dat hem inmiddels definitief overnam. Club krijgt wel serieuze concurrentie, want ook Antwerp en Anderlecht worden genoemd als gegadigden.



Voor Paars-Wit lijkt Hendry wel niet meteen een prioriteit te zijn, want zij kondigden zondag al de komst van een andere centrale verdediger aan. Zoals verwacht wordt Taylor Harwood-Bellis gehuurd van Manchester City. Het lijkt er niet op dat Anderlecht een aankoopoptie wist te bedingen op de 19-jarige Engelsman.

Aan uitgaand vlak wordt er snel een doorbraak verwacht in het dossier van Albert Sambi Lokonga. Bij Anderlecht hebben ze zich al neergelegd bij een vertrek, al blijven ze wel hopen op een gegarandeerde transfersom van minstens 20 miljoen euro. De verwachting is dat Arsenal ook bereid zal zijn om dat bedrag op te hoesten en dat de transfer één van de komende dagen in een stroomversnelling kan komen.



KRC Genk zou van plan zijn om deze zomer nog een opvallende naam aan te trekken. Ze zouden hun pijlen richten op Mike Trésor Ndayishimiye. De 22-jarige flankaanvaller zag zijn waarde het voorbije seizoen wat kelderen, nadat hij bij Willem II een moeilijk seizoen kende. Daar kan Genk dus mogelijk van profiteren om de gewezen belofteninternational aan boord te halen.

BUITENLAND

Enkele jaren geleden was Alexander Sörloth nog op huurbasis actief bij AA Gent, sindsdien legde hij een opmerkelijk parcours af. Na een boerenjaar bij Trabzonspor trok hij vorige zomer voor 20 miljoen euro naar RB Leipzig, maar daar kon de Noor zich niet doorzetten. Hij mag daardoor na een seizoen alweer vertrekken, zij het op huurbasis.



FC Barcelona moet deze zomer heel wat spelers verkopen en het heeft alvast een eerste miljoenentransfer afgerond. OGC Nice heeft namelijk de aankoopoptie gelicht op Jean-Clair Todibo. De jonge Fransman maakt daardoor voor 8,5 miljoen euro definitief de overstap. Daarnaast werden ook nog een pak bonussen en een doorverkooppercentage in de deal opgenomen.

PSG lijkt dan weer snel een grote inkomende transfer te gaan realiseren. Ze zouden namelijk bijna een akkoord hebben met Inter omtrent de overgang van Achraf Hakimi. De rechtsachter zou voor vijf jaar kunnen gaan tekenen in de Franse hoofdstad, Inter incasseert voor de transfer 60 miljoen euro plus bonussen.

LEES OOK: Taravel haalt verwoestend uit: groot probleem bloot

Zou Hendry een aanwinst zijn voor Club?

Meest recent

Ferrera slaat op tafel bij Dender na zege van de hoop

Dender won met 0-1 van La Louvière en de rode lantaarn kan zich zo vasthouden aan een vleugje ...

2
2
Van de hel naar de hemel: Pocognoli op handen gedragen

Sebastien Pocognoli ging van Union SG naar AS Monaco en kreeg in Frankrijk de ene na de andere klap. ...

16
16
Taravel haalt verwoestend uit: groot probleem bloot

RSC Anderlecht kreeg in de eerste helft kletsen van Club Brugge. Blauw-Zwart stond na 45 minuten al ...

49
49
El Hadj spreekt kritiek STVV tegen: “Absoluut niét”

Union SG won met het kleinste verschil van Sint-Truiden VV. De Brusselse club blijft zo leider in de ...

33
33
Llansana neemt geen blad voor de mond: “Vernedering”

RSC Anderlecht kreeg in de eerste helft een pak voor de broek van Club Brugge, maar in de tweede ...

102
102
Hans Vanaken verrast met uitspraken na Anderlecht

Club Brugge won met 4-2 van RSC Anderlecht. De eerste helft van Blauw-Zwart was wervelend, maar ...

309
309
Dender grijpt laatste strohalm in strijd om behoud

Dender staat voor een loodzware opdracht om in de Relegation Play-Off nog het behoud te verzekeren. ...

61
61
De Mil moet één keer wijzigen, 2 nieuwkomers bij KVM

De eerste speeldag in de Champions' Play-Off wordt maandagavond afgesloten met een partij tussen AA ...

28
28
Atalanta dankt 'assist king' Charles voor ruime zege

Atalanta heeft maandag in de Serie A een uitstekende zaak gedaan in de strijd om een Champions ...

22
22
Anderlecht rekent zich rijk: Real Madrid & co zien sterretjes

RSC Anderlecht nam de afgelopen dagen deel aan het bekende toernooi in Amsterdam: de Future Cup. ...

141
141
Leko noemt verrassende oorzaak voor instorting Club

Club Brugge heeft zijn play-offs geopend met een overwinning tegen Anderlecht, maar helemaal ...

230
230
Kranten streng: 3 drietjes bij dramatisch Anderlecht

Anderlecht dreigt in de Champions' Play-Off stilaan een figurant te worden. Paars-Wit zakte al weg ...

413
413
Onvrede ondanks zege bij Club: "Dat mag echt niet"

Club Brugge heeft zijn start in de Champions' Play-Off niet gemist. Het blijft in het spoor van ...

175
175
Ontgoocheling bij Anderlecht: "Eerste helft was héél slecht"

Anderlecht is er niet in geslaagd om een goede start te nemen in de Champions' Play-Off. Het leed al ...

153
153
Eén helft wervelen volstaat: Club telt Anderlecht uit

Club Brugge heeft ervoor gezorgd dat het in het spoor blijft van Union in de titelstrijd. In de ...

143
143
'Hayen kan opgelucht ademhalen na blessurenieuws'

KRC Genk likte tijdens de interlandbreak zijn wonden na het missen van de top zes. De Limburgers ...

84
84
Vertrek bij Real? Vinicius Junior spreekt klare taal

De komende dagen zullen weer alle ogen gericht zijn op de Champions League, waarin de ...

70
70
Anderlecht ziet sterretjes: fans duiden zondebok aan

De klassieker tussen Club Brugge en Anderlecht is voor beide teams van cruciaal belang. Paars-Wit ...

362
362
Pocognoli zorgt voor straffe reeks: CL op komst?

In oktober was er de nodige ophef toen Sébastien Pocognoli plots zijn biezen pakte bij Union. ...

58
58
Verrassende optie bij Duivels: "Vuurtje brandt weer"

Zowat anderhalve maand voor de selectie voor het WK bekendgemaakt moet worden, zijn er nog de nodige ...

86
86
'Dwomoh probeert carrière met transfer weer te lanceren'

Het Belgische voetbal blijft heel wat grote talenten produceren, al kunnen die niet allemaal de hoge ...

58
58
11 namen: Vanaken terug bij Club, Taravel verrast

Er wordt op Paasmaandag heel wat gevoetbald in de Jupiler Pro League. De dag wordt afgetrapt met de ...

179
179
Malinwa-hit Van Brederode scoort met knappe voetbaldochter

Bij KV Mechelen staat alles op scherp. De club begint straks aan de eerste Champions' Play-Offs uit ...

59
59
Enorme verrassing bij Anderlecht tegen Club?

Op deze paasmandag zijn in de Jupiler Pro League vrijwel alle ogen gericht op de kraker tussen Club ...

173
173
TRANSFERUURTJE: 'Club in actie voor opvolger Mignolet, droomaanwinst Barça'

De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

111
111

Meer sportnieuws