TRANSFERUURTJE: 'Stevige dubbelslag Club, Anderlecht heeft alweer beet'

door
TRANSFERUURTJE: 'Stevige dubbelslag Club, Anderlecht heeft alweer beet'

De zomermercato opent officieel pas begin juli zijn deuren, maar heel wat clubs uit binnen- en buitenland zijn nu al bezig met het ontrollen van hun transferplannen. Het regent dan ook nieuwtjes en pittige geruchten. Al dat transfernieuws bundelt VoetbalNieuws dagelijks om 12u in het TRANSFERUURTJE.


JUPILER PRO LEAGUE

Bij Club Brugge lijkt de mercato eindelijk op gang te schieten. Blauw-Zwart lijkt namelijk op het punt te staan om een stevige dubbelslag af te ronden. Zo zouden ze de strijd winnen om Enis Destan, de 18-jarige spits van Altinordu. Hij was ook gegeerd door Antwerp en een aantal buitenlandse teams. Club zou 2,5 miljoen euro neertellen en Destan zou weldra zijn handtekening gaan zetten onder een meerjarig contract.



Daarnaast zou ook de komst van Michel-Ange Balikwisha nog deze week geofficialiseerd moeten worden. Met Standard zou Club al een akkoord hebben over een transfersom van 7 miljoen euro plus een doorverkooppercentage. Met de speler zelf moet nog één en ander geregeld worden, maar desondanks worden op dat vlak niet al te veel problemen verwacht.

Met de twee jonge aanvallers zou de koopwoede van Club echter nog niet voorbij zijn. Volgens Britse media zouden ze ook Jack Hendry graag aan boord halen. De Schotse verdediger maakte vorig seizoen indruk bij KV Oostende, dat hem inmiddels definitief overnam. Club krijgt wel serieuze concurrentie, want ook Antwerp en Anderlecht worden genoemd als gegadigden.



Voor Paars-Wit lijkt Hendry wel niet meteen een prioriteit te zijn, want zij kondigden zondag al de komst van een andere centrale verdediger aan. Zoals verwacht wordt Taylor Harwood-Bellis gehuurd van Manchester City. Het lijkt er niet op dat Anderlecht een aankoopoptie wist te bedingen op de 19-jarige Engelsman.

Aan uitgaand vlak wordt er snel een doorbraak verwacht in het dossier van Albert Sambi Lokonga. Bij Anderlecht hebben ze zich al neergelegd bij een vertrek, al blijven ze wel hopen op een gegarandeerde transfersom van minstens 20 miljoen euro. De verwachting is dat Arsenal ook bereid zal zijn om dat bedrag op te hoesten en dat de transfer één van de komende dagen in een stroomversnelling kan komen.



KRC Genk zou van plan zijn om deze zomer nog een opvallende naam aan te trekken. Ze zouden hun pijlen richten op Mike Trésor Ndayishimiye. De 22-jarige flankaanvaller zag zijn waarde het voorbije seizoen wat kelderen, nadat hij bij Willem II een moeilijk seizoen kende. Daar kan Genk dus mogelijk van profiteren om de gewezen belofteninternational aan boord te halen.

BUITENLAND

Enkele jaren geleden was Alexander Sörloth nog op huurbasis actief bij AA Gent, sindsdien legde hij een opmerkelijk parcours af. Na een boerenjaar bij Trabzonspor trok hij vorige zomer voor 20 miljoen euro naar RB Leipzig, maar daar kon de Noor zich niet doorzetten. Hij mag daardoor na een seizoen alweer vertrekken, zij het op huurbasis.



FC Barcelona moet deze zomer heel wat spelers verkopen en het heeft alvast een eerste miljoenentransfer afgerond. OGC Nice heeft namelijk de aankoopoptie gelicht op Jean-Clair Todibo. De jonge Fransman maakt daardoor voor 8,5 miljoen euro definitief de overstap. Daarnaast werden ook nog een pak bonussen en een doorverkooppercentage in de deal opgenomen.

PSG lijkt dan weer snel een grote inkomende transfer te gaan realiseren. Ze zouden namelijk bijna een akkoord hebben met Inter omtrent de overgang van Achraf Hakimi. De rechtsachter zou voor vijf jaar kunnen gaan tekenen in de Franse hoofdstad, Inter incasseert voor de transfer 60 miljoen euro plus bonussen.

LEES OOK: 'Mannaert razend op Garcia: details bekend'

Zou Hendry een aanwinst zijn voor Club?

Meest recent

Cornelis spreekt zich uit over toekomst bij Charleroi

Charleroi werd vorige week met verstomming geslagen door het plotse vertrek van Rik De Mil. De ...

27
27
Genk slikt nieuwe domper: "Maar ploeg is niet dood"

KRC Genk zette deze week Thorsten Fink op straat, maar de trainerswissel heeft het tij nog niet ...

110
110
Dortmund zet Bayern onder druk, geen prijs voor Inter

Vrijdagavond werd er ook in het buitenland nog het nodige voetbal afgewerkt. In de Bundesliga heeft ...

35
35
Geen kerstcadeau voor Hayen: Racing Genk kraakt in slot

Met Nicky Hayen mogelijk in aantocht, leek Racing Genk vanavond lange tijd op weg naar drie ...

232
232
Hoefkens legt in detail uit waarom hij Genk afwijst

KRC Genk begon de voorbije dagen aan de zoektocht naar een nieuwe trainer na het ontslag van ...

216
216
'AA Gent kruist vingers voor extra miljoenen'

Het zijn woelige tijden geweest bij AA Gent met het plotse vertrek van Ivan Leko naar Club Brugge. ...

126
126
Lommel en Lierse verwennen fans met doelpuntenfestijn in CPL

Wie vrijdagavond richting het Soevereinstadion trok, kreeg veel meer dan zomaar een ...

25
25
'Mannaert razend op Garcia: details bekend'

Donderdag ontstond er plots weer een stormpje bij de voetbalbond. Rudi Garcia sprak de pers toe over ...

312
312
Nieuwe soap: Antwerp vecht nederlaag op Standard aan

In oktober liep de wedstrijd tussen Standard en Antwerp uit de hand. De supporters van de Rouches ...

212
212
'Opluchting bij Club en Union na transferontwikkeling'

De start van de wintermercato komt stilaan zeer dichtbij. Het is goed mogelijk dat de Jupiler Pro ...

144
144
'Anderlecht hakt knoop door over terugkeer toptalent'

Anderlecht staat wellicht opnieuw voor een vrij drukke wintermercato. Het wil af van de nodige ...

142
142
'Dender mag nog wat meer dromen van miljoenentransfer'

FCV Dender beleeft een moeilijk seizoen en staat na achttien speeldagen nog altijd op de laatste ...

24
24
‘Kompany vreest stunt van Club Brugge’

Niemand raakt graag een goudklompje kwijt, zéker Kompany niet. De Bayern-coach zou ontploffen ...

273
273
KRC Genk pakt uit met indrukwekkend nieuw initiatief

Bij KRC Genk hebben ze vandaag uitgepakt met een bijzonder nobel initiatief. De Limburgers zorgen ...

46
46
Beerschot haalt slag thuis: contract tot 2028

Beerschot begon zeer goed aan het seizoen, maar de laatste weken draait het vierkant bij de Kielse ...

69
69
Dani Alves zet plots voet aan wal op de Belgische markt

Dani Alves is bezig aan een nieuwe carrière. De Braziliaanse ex-speler van FC Barcelona kende ...

83
83
'Bliksemvertrek bij Antwerp: flop al richting exit'

Na een paar dramatische maanden klaart de zon stilaan weer op bij Antwerp, waar echter niet iedereen ...

150
150
Hasi doet boekje open over blessuregolf Anderlecht

RSC Anderlecht gaat zondag op bezoek bij Antwerp, samen met de Brusselaars tegenwoordig dé ...

284
284
'Club Brugge richt pijlen op peperdure middenvelder'

Club Brugge sluit het jaar af met toppers tegen AA Gent en KRC Genk. Nadien gaat het in samenspraak ...

529
529
Oosting deelt goed en slecht nieuws uit ziekenboeg Antwerp

Dankzij drie zeges op een rij mag Antwerp weer naar boven kijken, maar de volgende tegenstander van ...

258
258
'KRC Genk transfermarkt op: prioriteit De Condé bekend'

KRC Genk begint straks in Charleroi aan het leven na Thorsten Fink, die het leeuwendeel van de ...

447
447
Renard aan zet: Hasi verklapt winterplannen Anderlecht

Na de recente 15 op 18 hoopt RSC Anderlecht straks tegen Antwerp en Charleroi het jaar in stijl af ...

268
268
Zware veroordeling treft VRT-sterkhouder vol in het hart

Ruben Van Gucht blijft ook naast het voetbalnieuws onderwerp van gesprek. Het bekende VRT gezicht ...

142
142
Leko kruist vingers: Club Brugge stoomt sterkhouder klaar

Alle ogen zijn zondag gericht op Jan Breydel, waar Club Brugge dan AA Gent over de vloer krijgt. ...

406
406
'Alarm in Anderlecht: Hazard richting JPL-concurrent?'

Af en toe ligt hij onder vuur, maar nu zijn vormcurve weer in stijgende lijn zit lijkt de tijd toch ...

671
671

Meer sportnieuws