TRANSFERUURTJE: 'Stevige dubbelslag Club, Anderlecht heeft alweer beet'

730 stemmen
TRANSFERUURTJE: 'Stevige dubbelslag Club, Anderlecht heeft alweer beet'

De zomermercato opent officieel pas begin juli zijn deuren, maar heel wat clubs uit binnen- en buitenland zijn nu al bezig met het ontrollen van hun transferplannen. Het regent dan ook nieuwtjes en pittige geruchten. Al dat transfernieuws bundelt VoetbalNieuws dagelijks om 12u in het TRANSFERUURTJE.


JUPILER PRO LEAGUE

Bij Club Brugge lijkt de mercato eindelijk op gang te schieten. Blauw-Zwart lijkt namelijk op het punt te staan om een stevige dubbelslag af te ronden. Zo zouden ze de strijd winnen om Enis Destan, de 18-jarige spits van Altinordu. Hij was ook gegeerd door Antwerp en een aantal buitenlandse teams. Club zou 2,5 miljoen euro neertellen en Destan zou weldra zijn handtekening gaan zetten onder een meerjarig contract.



Daarnaast zou ook de komst van Michel-Ange Balikwisha nog deze week geofficialiseerd moeten worden. Met Standard zou Club al een akkoord hebben over een transfersom van 7 miljoen euro plus een doorverkooppercentage. Met de speler zelf moet nog één en ander geregeld worden, maar desondanks worden op dat vlak niet al te veel problemen verwacht.

Met de twee jonge aanvallers zou de koopwoede van Club echter nog niet voorbij zijn. Volgens Britse media zouden ze ook Jack Hendry graag aan boord halen. De Schotse verdediger maakte vorig seizoen indruk bij KV Oostende, dat hem inmiddels definitief overnam. Club krijgt wel serieuze concurrentie, want ook Antwerp en Anderlecht worden genoemd als gegadigden.



Voor Paars-Wit lijkt Hendry wel niet meteen een prioriteit te zijn, want zij kondigden zondag al de komst van een andere centrale verdediger aan. Zoals verwacht wordt Taylor Harwood-Bellis gehuurd van Manchester City. Het lijkt er niet op dat Anderlecht een aankoopoptie wist te bedingen op de 19-jarige Engelsman.

Aan uitgaand vlak wordt er snel een doorbraak verwacht in het dossier van Albert Sambi Lokonga. Bij Anderlecht hebben ze zich al neergelegd bij een vertrek, al blijven ze wel hopen op een gegarandeerde transfersom van minstens 20 miljoen euro. De verwachting is dat Arsenal ook bereid zal zijn om dat bedrag op te hoesten en dat de transfer één van de komende dagen in een stroomversnelling kan komen.



KRC Genk zou van plan zijn om deze zomer nog een opvallende naam aan te trekken. Ze zouden hun pijlen richten op Mike Trésor Ndayishimiye. De 22-jarige flankaanvaller zag zijn waarde het voorbije seizoen wat kelderen, nadat hij bij Willem II een moeilijk seizoen kende. Daar kan Genk dus mogelijk van profiteren om de gewezen belofteninternational aan boord te halen.

BUITENLAND

Enkele jaren geleden was Alexander Sörloth nog op huurbasis actief bij AA Gent, sindsdien legde hij een opmerkelijk parcours af. Na een boerenjaar bij Trabzonspor trok hij vorige zomer voor 20 miljoen euro naar RB Leipzig, maar daar kon de Noor zich niet doorzetten. Hij mag daardoor na een seizoen alweer vertrekken, zij het op huurbasis.



FC Barcelona moet deze zomer heel wat spelers verkopen en het heeft alvast een eerste miljoenentransfer afgerond. OGC Nice heeft namelijk de aankoopoptie gelicht op Jean-Clair Todibo. De jonge Fransman maakt daardoor voor 8,5 miljoen euro definitief de overstap. Daarnaast werden ook nog een pak bonussen en een doorverkooppercentage in de deal opgenomen.

PSG lijkt dan weer snel een grote inkomende transfer te gaan realiseren. Ze zouden namelijk bijna een akkoord hebben met Inter omtrent de overgang van Achraf Hakimi. De rechtsachter zou voor vijf jaar kunnen gaan tekenen in de Franse hoofdstad, Inter incasseert voor de transfer 60 miljoen euro plus bonussen.

LEES OOK: Sels of Sommer? 'Club Brugge nadert nieuwe topdoelman'

Zou Hendry een aanwinst zijn voor Club?

Meest recent

Samen in ploeg met De Bruyne? Vanaken speelt open kaart

Heel wat kenners en analisten zijn van mening dat Hans Vanaken meer speelminuten moet krijgen bij de ...

25
25
'City pakt uit met duurste Premier League-transfer óóit'

Manchester City zal volgend seizoen voor het eerst in 10 jaar tijd succes moeten zien te boeken ...

79
79
Sels of Sommer? 'Club Brugge nadert nieuwe topdoelman'

Club Brugge nam na het voorbije seizoen afscheid van Simon Mignolet. Om de prijzenpakker te ...

396
396
Goal Promise David te laat: Zwitserland pakt groepswinst

Op WK 2026 is de eerste poule volledig gespeeld. Zo wist Zwitserland beslag te leggen op groepswinst ...

35
35
Doku terug op training: toch vraagteken voor Nieuw-Zeeland

De Rode Duivels maken zich momenteel op voor hun belangrijkste wedstrijd van het jaar tot dusver. Op ...

46
46
Lukaku open en eerlijk: dít denkt topspits echt over Vanaken

Van op het thuisfront wordt Hans Vanaken al een heel WK in de basiself van de Rode Duivels ...

305
305
'Real niet te houden: volgende knalaankoop Mourinho'

Real Madrid toonde zich al bijzonder actief op de zomercato. De Koninklijke haalde inmiddels drie ...

415
415
Duivels bij beste derdes? Aantrekkelijk programma lonkt

De tweede speelronde van de groepsfase op het WK zit erop. Uiteraard kan er tijdens de slotspeeldag ...

502
502
'Club Brugge schrikt op: transfer Skov Olsen aan spotprijs'

Club Brugge lanceerde de voorbije seizoen heel wat spelers richting de Europese topcompetities, maar ...

844
844
'Tottenham gaat wild tekeer: transferbod van 98.5 miljoen'

Tottenham Hotspur kwam afgelopen seizoen gevaarlijk dichtbij degradatie. Zo'n scenario wil de ...

112
112
"Dit is amateurisme" - Garcia en co krijgen veeg uit de pan

De Rode Duivels hadden het afgelopen zondag opvallend lastig om de defensieve organisatie van Iran ...

524
524
'Westerlo houdt been stijf: vraagprijs van 5 miljoen euro'

Het zijn bijzonder drukke dagen bij KVC Westerlo. De spelers zijn er grof wild en heel wat clubs ...

53
53
Vanaken antwoordt op roep om basisplaats

Na de tegenvallende twee op zes tegen Egypte en Iran kwam er de voorbije dagen heel wat kritiek op ...

97
97
Duivels krijgen cruciaal nieuws uit ziekenboeg

De Rode Duivels hebben nog enkele dagen om zich klaar te stomen voor hun allesbepalende laatste ...

138
138
'Opgelet Lammens: Man Utd hakt transferknoop door'

Senne Lammens beleefde een droomseizoen bij Manchester United. Er werd hard getwijfeld aan onze ...

96
96
'Club stuit op njet: groot talent vertrekt'

Bij Club Brugge staan er deze zomer heel wat veranderingen op til. Heel wat sterkhouders dreigen te ...

151
151
De Mil spreekt klare taal over transferplannen AA Gent

Alsmaar meer eersteklassers beginnen volop met de voorbereiding op het nieuwe seizoen. Ook bij AA ...

403
403
'Club Brugge heeft fraaie dubbelslag helemaal beet'

Bij Club Brugge blijft het deze zomer voorlopig opmerkelijk stil wat betreft inkomende transfers. ...

722
722
Brandon Mechele brengt emotioneel nieuws uit Amerika

Brandon Mechele is één van de zeldzame lichtpunten in een zwalpend Belgisch team. De ...

306
306
Vanaken beleeft WK-hel: Garcia maakt het nóg pijnlijker

Hans Vanaken droomde van zijn eerste echte WK-kans, maar zijn keuzes zet Rudi Garcia hem voorlopig ...

504
504
'Garcia plooit alsnog: belangrijke wissel bij Rode Duivels'

Na de twee op zes tegen Egypte en Iran lijkt het mes nu al op de keel te staan bij de Rode Duivels. ...

409
409
'Club laat zich niet afschrikken door contractverlenging'

Club Brugge maakt doorgaans snel zijn transferhuiswerk, maar deze zomer is het nog altijd wachten op ...

232
232
Vossen heeft spraakmakende transfer helemaal beet

Jelle Vossen beleefde een ontgoochelend seizoen bij Zulte Waregem, waar hij de voorbije maanden ...

108
108
'Wout Faes versiert absolute toptransfer'

Waar speelt Wout Faes komend seizoen? Dat is nog altijd een groot vraagteken. De Belgische ...

106
106
Midden in WK-storm haalt De Wever vernietigend uit

De sfeer rond de Rode Duivels was al allesbehalve uitbundig. Na twee teleurstellende gelijke spelen ...

172
172

Meer sportnieuws