Anderlecht pakt uit: toptalent met bad boy-gehalte

752 stemmen
Anderlecht pakt uit: toptalent met bad boy-gehalte

De zomermercato is nog niet officieel geopend, maar Anderlecht pakte ondertussen al uit met enkele versterkingen. De laatste aanwinst heet Taylor Harwood-Bellis, een 19-jarige centrale verdediger die voor één seizoen wordt gehuurd bij Manchester City. De jonge Engelsman beschikt over meerdere hoogwaardige kwaliteiten maar hij kwam over Het Kanaal ook negatief ter sprake door een akkefietje tijdens een wedstrijd in de EFL Trophy.


TRADITIE MET CITY 

Colin Coosemans, Lior Refaelov, Wesley Hoedt en Taylor Harwood-Bellis. In de aanloop naar het voetbalseizoen telt RSC Anderlecht  alvast vier nieuwe gezichten in de A-kern, waarbij vooral de drie laatste verwacht worden om in het Lotto Park een aanzienlijke rol van betekenis te spelen. De minst bekende naam van de voorlopige vier nieuwkomers is uiteraard die van Harwood-Bellis, een 19-jarige Engelse jeugdinternational die voor één seizoen gehuurd wordt van Manchester City.

Met de uitleenbeurt van Taylor Harwood-Bellis zet RSC Anderlecht haar recente traditie verder om versterkingen te halen bij Manchester City. Sinds Vincent Kompany overkwam van The Citizens, eerst nog als actieve voetballer daarna in een rol als hoofdcoach, kon Sporting geregeld aanspraak maken op enkele spelers die nog niet klaar waren voor het grote werk bij City. In de voorbije twee jaar bleken Philippe Sandler en Lukas Nmecha bijvoorbeeld grote schoten in de roos.



Bij Anderlecht zal men met Taylor Harwood-Bellis alvast hopen op een gelijkaardig positief scenario zoals dat voorheen was met Philippe Sandler en Lukas Nmecha. Manchester City nam alvast geen aankoopoptie op in hun meest recente huurdeal met Anderlecht, en daarmee geeft de Engelse topclub blijk van een groot vertrouwen in Harwood-Bellis. De 19-jarige was namelijk niet voor niets één van de meest talentvolle youngsters in de zogenaamde Elite Development Squad.

PLANNEN VAN PEP 

Op 19-jarige leeftijd telt Taylor Harwood-Bellis al acht officiële wedstrijden voor Manchester City, waaronder zelfs één invalbeurt in de Champions League. Het mag dan ook geen grote verrassing heten dat Pep Guardiola wel een boontje heeft voor de jonge Engelse verdediger, iets wat trouwens ook blijkt uit het feit dat Anderlecht geen aankoopoptie kon bedingen in de huurdeal van Harwood-Bellis. Guardiola en City hebben dus nog plannen met de tiener, da's wel duidelijk.



Taylor Harwood-Bellis zou in de voorbereiding op het nieuwe voetbalseizoen alvast zijn kans gekregen hebben in de A-kern van Manchester City. De tiener werd in de jeugdploegen bij City opgeleid in de visie en spelfilosofie van Pep Guardiola, waardoor hij op tactisch en technisch vlak een kleine aanpassingsperiode zou ondervinden bij de eerste ploeg. In zijn acht gespeelde officiële wedstrijden voor The Citizens kon Harwood-Bellis dat ook telkens aantonen.

VOLWASSEN TIENER 

In de filosofie van Pep Guardiola is het als centrale verdediger erg belangrijk om vooruit te kunnen voetballen. Dat is niet meteen de grootste sterkte van Taylor Harwood-Bellis, maar op het uitvoetballend gebied kan hij meer dan zijn streng trekken. De 19-jarige prefereert een eerder korte passing en hij probeert zich ook steeds aanspeelbaar te maken voor zijn ploegmaats. Ook zo'n bewuste positionering zorgt steeds voor een positief effect op het passingspel van de ploeg.



Maar de ware kwaliteiten van Taylor Harwood-Bellis bevinden zich niet nadrukkelijk op het gebied van passing of technisch vermogen. Ondanks zijn jonge leeftijd van 19 jaar straalt hij een enorme rust uit en geeft hij tevens blijk van een grote volwassenheid. Dergelijke kwaliteiten worden doorgaans niet meteen geassocieerd met een beloftevolle tiener, maar door de combinatie van die betreffende capaciteiten wierp Harwood-Bellis zich wel op tot één van de elite talenten van Manchester City.

TOP IN CHAMPIONSHIP 

Taylor Hardwood-Bellis houdt er een simpele en directe passing op na, waarbij hij ook durft een verticale passingstijl te hanteren. Maar zijn kernkwaliteiten zijn echter te vinden op het pure defensieve vlak. Over Het Kanaal wordt Hardwood-Bellis bijvoorbeeld omschreven als een old school verdediger, een omschrijving die dus eerder vloekt met zijn jonge leeftijd van amper 19 jaar. De Engelse belofte-international is het type speler waarmee je naar de oorlog kan en die een grote mate van agressiviteit etaleert.



Zo houdt Taylor Harwood-Bellis ervan om één-tegen-één-duels uit te vechten tegen zijn rechtstreekse tegenstander, waarbij hij steeds het fysieke werk niet schuwt. Vorig seizoen kon hij die fysieke eigenschappen nog wat extra aanscherpen, want hij mocht bij Blackburn Rovers wat extra ervaring opdoen in de veeleisende en intensieve Championship. Daarin was Harwood-Bellis alvast de centrale verdediger die procentueel gezien het meest defensieve duels kon winnen.

POCHEN TEGEN SCUNTHORPE

Taylor Harwood-Bellis bezit dus enkele veelbelovende intrinsieke kwaliteiten waardoor Manchester City nog steeds een grote toekomst ziet in hem. En net om die reden besloten The Citizens in december vorig jaar om zijn contract te verlengen tot en met 2024. De sfeer rond Harwood-Bellis is aldus uiterst positief, maar de 19-jarige kwam in diezelfde periode nochtans op een negatieve manier ter sprake.

Taylor Harwood-Bellis nam het in december 2020 op met de beloften van Manchester City tegen Scunthorpe United in de EFL Trophy. Daarin waagde hij zich aan een niet zo fraaie discussie met zijn rechtstreekse tegenstander Kevin van Veen. “Hij (Harwood-Bellis, nvdr.) vertelde dat hij meer geld had dan mij en dat hij vorige week kon scoren voor het eerste elftal”, verklaarde van Veen aan BBC-journalist Mike White.



Kevin van Veen was weinig onder de indruk van Taylor Harwood-Bellis' uitspraken. “Ik vertelde hem dat als ik twee doelpunten kon scoren tegen hem (in 45 minuten tijd), wat Harry Kane dan zou kunnen doen tegen jou? Hij nam dat niet zo goed op”, aldus van Veen. Naar verluidt zou Harwood-Bellis bij Manchester City zo'n 100.000 pond per jaar verdienen, oftewel 116.00 euro.

LEES OOK: 'Mourinho-effect: Real plukt topspeler weg onder neus Barça'

Goeie aanwinst voor Anderlecht?

Meest recent

‘KV Mechelen hakt knoop door over Fred Vanderbiest’

KV Mechelen kende een sterk seizoen in de Jupiler Pro League. Onder Fred Vanderbiest haalde Malinwa ...

10
10
‘Van den Heuvel verlaat Club Brugge: akkoord met JPL-club'

Dani van den Heuvel maakte afgelopen seizoen indruk bij Club Brugge. Telkens de jonge Nederlander in ...

72
72
Megaverrassing: 'Belgische topclub gaat vol voor Burgess'

Christian Burgess is een boegbeeld van Union SG, maar de centrale verdediger neemt afscheid van de ...

228
228
La Louvière kondigt in één ruk vijf vertrekkers aan

La Louvière was afgelopen seizoen de meest verrassende nieuwkomer in de Jupiler Pro League. ...

22
22
Belgisch WK-experiment draait uit op Nederlandse vernedering

Zowel Nederland als België zijn erbij op het ondertussen gestarte WK in Mexico, de Verenigde ...

40
40
Niemand praat over hem: “Hij is stille joker van Rode Duivels”

De Rode Duivels stomen zich volop klaar voor maandag, wanneer ze tegen Egypte aan hun WK beginnen. ...

53
53
'Jackpottransfer Trossard? Netto maandloon onthuld'

Leandro Trossard begint straks wellicht als titularis aan het WK bij de Rode Duivels, nadat hij een ...

156
156
Zwaait Courtois te vroeg af? Opmerking doet twijfelen

De kans lijkt groot dat dit WK het laatste kunstje van Thibaut Courtois als Rode Duivel zal worden. ...

33
33
Van K3 naar WK: Kathleen Aerts met eerlijke bekentenis

Van een uitzinnige AFAS Dome naar een kolkend voetbalstadion met 87.000 supporters. Kathleen Aerts ...

12
12
Liverpool stuurt nu ook Belg de laan uit

Van Liverpool werd dit seizoen enorm veel verwacht, nadat het een jaar geleden kampioen werd en maar ...

35
35
'Club drukt door: verrassende miljoenenaanwinst op komst'

Club Brugge is er doorgaans vroeg bij om zijn transferhuiswerk af te ronden, maar voorlopig bleef ...

307
307
TRANSFERUURTJE: 'Toptransfer Duranville, Club druk in de weer'

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

164
164
Courtois doet onthulling: “Kinderen kiezen Spanje”

Thibaut Courtois is mogelijk aan zijn laatste tornooi met de Rode Duivels bezig. De doelman is nog ...

110
110
‘Zoektocht nieuwe T1: twee namen, deadline Anderlecht’

RSC Anderlecht is op zoek naar een nieuwe hoofdtrainer. De eerste opdracht van Antoine Sibierski ...

504
504
Valse start WK? FIFA krijgt volle laag na pijnlijke beelden

De eerste twee wedstrijden van het WK 2026 in de Verenigde Staten, Mexico en Canada zitten erop. ...

464
464
SK Beveren slaat toe: ambities voor JPL scherp

SK Beveren werd afgelopen seizoen ongeslagen kampioen in de Challenger Pro League en zal volgend ...

154
154
Hugo Broos verrast na WK-deceptie: Verheyen in de bres

Het Zuid-Afrika van Hugo Broos is op een valse noot aan het WK gestart. Tegen gastland Mexico ging ...

86
86
Na scheiding Deschacht: Coorevits onthult pijnlijk verleden

Annelien Coorevits lag recent zwaar onder vuur bij Temptation Island. Eén van de deelnemers ...

85
85
Lommel legt transferplannen voor terugkeer in JPL op tafel

De Jupiler Pro League wordt komend seizoen weer gespeeld in een klassieke competitie met achttien ...

193
193
WK-selectie kost Hans Vanaken bijzonder familiemoment

Hans Vanaken vertoeft momenteel met de Rode Duivels op het WK. Daar hoopt hij eindelijk een rol van ...

74
74
'De Bruyne en Lukaku verwelkomen nieuwe Belg bij Napoli'

Het is voorlopig nog een beetje koffiedik kijken of Kevin De Bruyne en Romelu Lukaku volgend seizoen ...

126
126
Vandenbempt ergert zich kapot aan één ding op dit WK

Het WK is eindelijk van start gegaan en de eerste wedstrijddag zit erop. Mexico en Zuid-Korea zijn ...

423
423
Heldenrol bijna in het water: Oh doet straffe onthulling

De eerste wedstrijden van het WK zijn achter de rug en daarbij was meteen een hoofdrol weggelegd ...

34
34
Courtois onthult aanvaringen met nieuwe coach Mourinho

Thibaut Courtois dropte donderdag op zijn persconferentie een bommetje door te verklaren dat de kans ...

198
198
Sporting Hasselt en Patro blijven maar toeslaan

In de Challenger Pro League gaat het seizoen doorgaans wat later van start, maar enkele clubs zijn ...

112
112

Meer sportnieuws