Anderlecht pakt uit: toptalent met bad boy-gehalte

door
Anderlecht pakt uit: toptalent met bad boy-gehalte

De zomermercato is nog niet officieel geopend, maar Anderlecht pakte ondertussen al uit met enkele versterkingen. De laatste aanwinst heet Taylor Harwood-Bellis, een 19-jarige centrale verdediger die voor één seizoen wordt gehuurd bij Manchester City. De jonge Engelsman beschikt over meerdere hoogwaardige kwaliteiten maar hij kwam over Het Kanaal ook negatief ter sprake door een akkefietje tijdens een wedstrijd in de EFL Trophy.


TRADITIE MET CITY 

Colin Coosemans, Lior Refaelov, Wesley Hoedt en Taylor Harwood-Bellis. In de aanloop naar het voetbalseizoen telt RSC Anderlecht  alvast vier nieuwe gezichten in de A-kern, waarbij vooral de drie laatste verwacht worden om in het Lotto Park een aanzienlijke rol van betekenis te spelen. De minst bekende naam van de voorlopige vier nieuwkomers is uiteraard die van Harwood-Bellis, een 19-jarige Engelse jeugdinternational die voor één seizoen gehuurd wordt van Manchester City.

Met de uitleenbeurt van Taylor Harwood-Bellis zet RSC Anderlecht haar recente traditie verder om versterkingen te halen bij Manchester City. Sinds Vincent Kompany overkwam van The Citizens, eerst nog als actieve voetballer daarna in een rol als hoofdcoach, kon Sporting geregeld aanspraak maken op enkele spelers die nog niet klaar waren voor het grote werk bij City. In de voorbije twee jaar bleken Philippe Sandler en Lukas Nmecha bijvoorbeeld grote schoten in de roos.



Bij Anderlecht zal men met Taylor Harwood-Bellis alvast hopen op een gelijkaardig positief scenario zoals dat voorheen was met Philippe Sandler en Lukas Nmecha. Manchester City nam alvast geen aankoopoptie op in hun meest recente huurdeal met Anderlecht, en daarmee geeft de Engelse topclub blijk van een groot vertrouwen in Harwood-Bellis. De 19-jarige was namelijk niet voor niets één van de meest talentvolle youngsters in de zogenaamde Elite Development Squad.

PLANNEN VAN PEP 

Op 19-jarige leeftijd telt Taylor Harwood-Bellis al acht officiële wedstrijden voor Manchester City, waaronder zelfs één invalbeurt in de Champions League. Het mag dan ook geen grote verrassing heten dat Pep Guardiola wel een boontje heeft voor de jonge Engelse verdediger, iets wat trouwens ook blijkt uit het feit dat Anderlecht geen aankoopoptie kon bedingen in de huurdeal van Harwood-Bellis. Guardiola en City hebben dus nog plannen met de tiener, da's wel duidelijk.



Taylor Harwood-Bellis zou in de voorbereiding op het nieuwe voetbalseizoen alvast zijn kans gekregen hebben in de A-kern van Manchester City. De tiener werd in de jeugdploegen bij City opgeleid in de visie en spelfilosofie van Pep Guardiola, waardoor hij op tactisch en technisch vlak een kleine aanpassingsperiode zou ondervinden bij de eerste ploeg. In zijn acht gespeelde officiële wedstrijden voor The Citizens kon Harwood-Bellis dat ook telkens aantonen.

VOLWASSEN TIENER 

In de filosofie van Pep Guardiola is het als centrale verdediger erg belangrijk om vooruit te kunnen voetballen. Dat is niet meteen de grootste sterkte van Taylor Harwood-Bellis, maar op het uitvoetballend gebied kan hij meer dan zijn streng trekken. De 19-jarige prefereert een eerder korte passing en hij probeert zich ook steeds aanspeelbaar te maken voor zijn ploegmaats. Ook zo'n bewuste positionering zorgt steeds voor een positief effect op het passingspel van de ploeg.



Maar de ware kwaliteiten van Taylor Harwood-Bellis bevinden zich niet nadrukkelijk op het gebied van passing of technisch vermogen. Ondanks zijn jonge leeftijd van 19 jaar straalt hij een enorme rust uit en geeft hij tevens blijk van een grote volwassenheid. Dergelijke kwaliteiten worden doorgaans niet meteen geassocieerd met een beloftevolle tiener, maar door de combinatie van die betreffende capaciteiten wierp Harwood-Bellis zich wel op tot één van de elite talenten van Manchester City.

TOP IN CHAMPIONSHIP 

Taylor Hardwood-Bellis houdt er een simpele en directe passing op na, waarbij hij ook durft een verticale passingstijl te hanteren. Maar zijn kernkwaliteiten zijn echter te vinden op het pure defensieve vlak. Over Het Kanaal wordt Hardwood-Bellis bijvoorbeeld omschreven als een old school verdediger, een omschrijving die dus eerder vloekt met zijn jonge leeftijd van amper 19 jaar. De Engelse belofte-international is het type speler waarmee je naar de oorlog kan en die een grote mate van agressiviteit etaleert.



Zo houdt Taylor Harwood-Bellis ervan om één-tegen-één-duels uit te vechten tegen zijn rechtstreekse tegenstander, waarbij hij steeds het fysieke werk niet schuwt. Vorig seizoen kon hij die fysieke eigenschappen nog wat extra aanscherpen, want hij mocht bij Blackburn Rovers wat extra ervaring opdoen in de veeleisende en intensieve Championship. Daarin was Harwood-Bellis alvast de centrale verdediger die procentueel gezien het meest defensieve duels kon winnen.

POCHEN TEGEN SCUNTHORPE

Taylor Harwood-Bellis bezit dus enkele veelbelovende intrinsieke kwaliteiten waardoor Manchester City nog steeds een grote toekomst ziet in hem. En net om die reden besloten The Citizens in december vorig jaar om zijn contract te verlengen tot en met 2024. De sfeer rond Harwood-Bellis is aldus uiterst positief, maar de 19-jarige kwam in diezelfde periode nochtans op een negatieve manier ter sprake.

Taylor Harwood-Bellis nam het in december 2020 op met de beloften van Manchester City tegen Scunthorpe United in de EFL Trophy. Daarin waagde hij zich aan een niet zo fraaie discussie met zijn rechtstreekse tegenstander Kevin van Veen. “Hij (Harwood-Bellis, nvdr.) vertelde dat hij meer geld had dan mij en dat hij vorige week kon scoren voor het eerste elftal”, verklaarde van Veen aan BBC-journalist Mike White.



Kevin van Veen was weinig onder de indruk van Taylor Harwood-Bellis' uitspraken. “Ik vertelde hem dat als ik twee doelpunten kon scoren tegen hem (in 45 minuten tijd), wat Harry Kane dan zou kunnen doen tegen jou? Hij nam dat niet zo goed op”, aldus van Veen. Naar verluidt zou Harwood-Bellis bij Manchester City zo'n 100.000 pond per jaar verdienen, oftewel 116.00 euro.

LEES OOK: Hoofdrol Vandevoordt in bekerzege Bayern, City wint na dol kwartier

Goeie aanwinst voor Anderlecht?

Meest recent

Heftig beeld: Leko pakt speler in volle match bruut aan

Club Brugge heeft zondagmiddag de drie punten gepakt in de derby tegen Cercle Brugge. Maar van ...

23
23
Club overtuigt niet maar wint nipt in uitgesneeuwde derby

Club Brugge heeft zondagmiddag optimaal geprofiteerd van het puntenverlies bij leider Union SG. ...

67
67
Kompany huivert: enorme Neuer-domper bij Bayern

Bayern München heeft zaterdag geen steken laten vallen in de Bundesliga en klopte Werder Bremen ...

28
28
Volckaert verklapt: zo reageerde De Mil na cruciale zege

AA Gent heeft zaterdagavond een gouden zaak gedaan in de strijd om de Champions' Play-Offs. De ...

51
51
"Rampzalig" - grote schlemiel afgemaakt bij pover Club

Daags voor de komst van Atlético Madrid in de Champions League, moest Club Brugge eerst nog ...

191
191
Nieuwe bondscoach na WK? Garcia-afspraak onthuld

Brussel is deze week de gaststad voor het grote FIFA-congres. In de marge daarvan werd ...

270
270
Nog groter boegbeeld: Real fêteert Courtois na straffe mijlpaal

Real Madrid heeft zaterdagavond voorlopig weer beslag gelegd op de leidersplaats in La Liga. De ...

61
61
Transferdeal Club en Barça? Makelaar doet boekje open

Club Brugge KV wist de voorbije seizoenen heel wat jonge talenten vanuit de eigen opleiding richting ...

142
142
Plotse ommekeer Genk: Hayen ziet grote verandering

Na de pijnlijke 1 op 6 tegen Zulte Waregem en Cercle Brugge, leek KRC Genk definitief uitgeteld voor ...

398
398
Anderlecht compleet verrast over Ndiaye en Vazquez

Bij RSC Anderlecht lieten ze in januari een aantal spelers gaan. Moussa Ndiaye trok naar Schalke 04, ...

560
560
Cercle-Club: Leko zet twee smaakmakers op de bank

Om 13u30 werken Cercle Brugge en Club Brugge de Brugse derby af. Cercle kan maar best winnen na de ...

142
142
'Anderlecht krijgt fikse tegenvaller in dossier Schreuder'

RSC Anderlecht krijgt af te rekenen met heel wat problemen in het dossier van de nieuwe trainer. Ook ...

613
613
TRANSFERUURTJE: Club en STVV vrezen, Fink verrast iedereen

De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

161
161
Bizar: Mokio ondanks doelpunt afgemaakt bij Ajax

Ajax won overtuigend van Fortuna Sittard in de Eredivisie. De Amsterdammers mochten vooral hun ...

84
84
'Defensieproblemen Duivels: onverwachte optie Garcia'

Bondscoach Rudi Garcia zit maanden voor de start van het WK 2026 met de handen in het haar. De ene ...

29
29
Anderlecht krijgt volle laag: “Hysterisch en overdreven”

RSC Anderlecht kende enkele woelige weken met ontslagen en slechte resultaten. Besnik Hasi, Lucas ...

520
520
Hommeles bij KV Mechelen: ploegmakkers schieten elkaar af

KV Mechelen kwam twee keer op voorsprong tegen KRC Genk, maar alsnog ging Malinwa in eigen huis ...

536
536
Code rood bij Charleroi: aanvoerder slaat ferm op tafel

Sporting Charleroi zat onder coach Hans Cornelis in een positieve flow, maar de afgelopen weken ...

107
107
België vs Nederland bij Ajax: “Toch niet zo dom…”

De Belgische pionnen bij Ajax schitterden tegen Fortuna Sittard. Jorthy Mokio, Rayane Bounida en ...

57
57
Kane wil fameus record laten sneuvelen dankzij Kompany

Bayern München won dit weekend bijzonder makkelijk met 0-3 van Werder Bremen. Harry Kane was de ...

98
98
RSCA baalt enorm: "Vol verbazing dat Ajax hem er weghaalde"

Bij Ajax mogen ze hun Belgen bedanken, want Mika Godts, Jorthy Mokio en Rayane Bounida zorgden voor ...

292
292
Vannieuwkerke krijgt absolute mokerslag op Valentijn

Karl Vannieuwkerke groeide binnen de VRT uit tot een waar fenomeen. De man is uiteraard het gezicht ...

142
142
Union SG verliest punten: gigantisch probleem duikt op

Union SG speelde geen goede wedstrijd op het veld van Standard. De landskampioen verspeelde punten ...

131
131
Vanaken laat fans smelten met diep ontroerende beelden

Deze namiddag staat de Brugse derby op het programma tussen Cercle en Club Brugge. Blauw-Zwart kan ...

332
332
Standard likt zijn wonden: "Dit is heel ongelukkig"

Standard leek op weg naar een stuntzege tegen Union SG, maar Guilherme Smith maakte uiteindelijk het ...

167
167

Meer sportnieuws