Anderlecht pakt uit: toptalent met bad boy-gehalte

752
Anderlecht pakt uit: toptalent met bad boy-gehalte

De zomermercato is nog niet officieel geopend, maar Anderlecht pakte ondertussen al uit met enkele versterkingen. De laatste aanwinst heet Taylor Harwood-Bellis, een 19-jarige centrale verdediger die voor één seizoen wordt gehuurd bij Manchester City. De jonge Engelsman beschikt over meerdere hoogwaardige kwaliteiten maar hij kwam over Het Kanaal ook negatief ter sprake door een akkefietje tijdens een wedstrijd in de EFL Trophy.


TRADITIE MET CITY 

Colin Coosemans, Lior Refaelov, Wesley Hoedt en Taylor Harwood-Bellis. In de aanloop naar het voetbalseizoen telt RSC Anderlecht  alvast vier nieuwe gezichten in de A-kern, waarbij vooral de drie laatste verwacht worden om in het Lotto Park een aanzienlijke rol van betekenis te spelen. De minst bekende naam van de voorlopige vier nieuwkomers is uiteraard die van Harwood-Bellis, een 19-jarige Engelse jeugdinternational die voor één seizoen gehuurd wordt van Manchester City.

Met de uitleenbeurt van Taylor Harwood-Bellis zet RSC Anderlecht haar recente traditie verder om versterkingen te halen bij Manchester City. Sinds Vincent Kompany overkwam van The Citizens, eerst nog als actieve voetballer daarna in een rol als hoofdcoach, kon Sporting geregeld aanspraak maken op enkele spelers die nog niet klaar waren voor het grote werk bij City. In de voorbije twee jaar bleken Philippe Sandler en Lukas Nmecha bijvoorbeeld grote schoten in de roos.



Bij Anderlecht zal men met Taylor Harwood-Bellis alvast hopen op een gelijkaardig positief scenario zoals dat voorheen was met Philippe Sandler en Lukas Nmecha. Manchester City nam alvast geen aankoopoptie op in hun meest recente huurdeal met Anderlecht, en daarmee geeft de Engelse topclub blijk van een groot vertrouwen in Harwood-Bellis. De 19-jarige was namelijk niet voor niets één van de meest talentvolle youngsters in de zogenaamde Elite Development Squad.

PLANNEN VAN PEP 

Op 19-jarige leeftijd telt Taylor Harwood-Bellis al acht officiële wedstrijden voor Manchester City, waaronder zelfs één invalbeurt in de Champions League. Het mag dan ook geen grote verrassing heten dat Pep Guardiola wel een boontje heeft voor de jonge Engelse verdediger, iets wat trouwens ook blijkt uit het feit dat Anderlecht geen aankoopoptie kon bedingen in de huurdeal van Harwood-Bellis. Guardiola en City hebben dus nog plannen met de tiener, da's wel duidelijk.



Taylor Harwood-Bellis zou in de voorbereiding op het nieuwe voetbalseizoen alvast zijn kans gekregen hebben in de A-kern van Manchester City. De tiener werd in de jeugdploegen bij City opgeleid in de visie en spelfilosofie van Pep Guardiola, waardoor hij op tactisch en technisch vlak een kleine aanpassingsperiode zou ondervinden bij de eerste ploeg. In zijn acht gespeelde officiële wedstrijden voor The Citizens kon Harwood-Bellis dat ook telkens aantonen.

VOLWASSEN TIENER 

In de filosofie van Pep Guardiola is het als centrale verdediger erg belangrijk om vooruit te kunnen voetballen. Dat is niet meteen de grootste sterkte van Taylor Harwood-Bellis, maar op het uitvoetballend gebied kan hij meer dan zijn streng trekken. De 19-jarige prefereert een eerder korte passing en hij probeert zich ook steeds aanspeelbaar te maken voor zijn ploegmaats. Ook zo'n bewuste positionering zorgt steeds voor een positief effect op het passingspel van de ploeg.



Maar de ware kwaliteiten van Taylor Harwood-Bellis bevinden zich niet nadrukkelijk op het gebied van passing of technisch vermogen. Ondanks zijn jonge leeftijd van 19 jaar straalt hij een enorme rust uit en geeft hij tevens blijk van een grote volwassenheid. Dergelijke kwaliteiten worden doorgaans niet meteen geassocieerd met een beloftevolle tiener, maar door de combinatie van die betreffende capaciteiten wierp Harwood-Bellis zich wel op tot één van de elite talenten van Manchester City.

TOP IN CHAMPIONSHIP 

Taylor Hardwood-Bellis houdt er een simpele en directe passing op na, waarbij hij ook durft een verticale passingstijl te hanteren. Maar zijn kernkwaliteiten zijn echter te vinden op het pure defensieve vlak. Over Het Kanaal wordt Hardwood-Bellis bijvoorbeeld omschreven als een old school verdediger, een omschrijving die dus eerder vloekt met zijn jonge leeftijd van amper 19 jaar. De Engelse belofte-international is het type speler waarmee je naar de oorlog kan en die een grote mate van agressiviteit etaleert.



Zo houdt Taylor Harwood-Bellis ervan om één-tegen-één-duels uit te vechten tegen zijn rechtstreekse tegenstander, waarbij hij steeds het fysieke werk niet schuwt. Vorig seizoen kon hij die fysieke eigenschappen nog wat extra aanscherpen, want hij mocht bij Blackburn Rovers wat extra ervaring opdoen in de veeleisende en intensieve Championship. Daarin was Harwood-Bellis alvast de centrale verdediger die procentueel gezien het meest defensieve duels kon winnen.

POCHEN TEGEN SCUNTHORPE

Taylor Harwood-Bellis bezit dus enkele veelbelovende intrinsieke kwaliteiten waardoor Manchester City nog steeds een grote toekomst ziet in hem. En net om die reden besloten The Citizens in december vorig jaar om zijn contract te verlengen tot en met 2024. De sfeer rond Harwood-Bellis is aldus uiterst positief, maar de 19-jarige kwam in diezelfde periode nochtans op een negatieve manier ter sprake.

Taylor Harwood-Bellis nam het in december 2020 op met de beloften van Manchester City tegen Scunthorpe United in de EFL Trophy. Daarin waagde hij zich aan een niet zo fraaie discussie met zijn rechtstreekse tegenstander Kevin van Veen. “Hij (Harwood-Bellis, nvdr.) vertelde dat hij meer geld had dan mij en dat hij vorige week kon scoren voor het eerste elftal”, verklaarde van Veen aan BBC-journalist Mike White.



Kevin van Veen was weinig onder de indruk van Taylor Harwood-Bellis' uitspraken. “Ik vertelde hem dat als ik twee doelpunten kon scoren tegen hem (in 45 minuten tijd), wat Harry Kane dan zou kunnen doen tegen jou? Hij nam dat niet zo goed op”, aldus van Veen. Naar verluidt zou Harwood-Bellis bij Manchester City zo'n 100.000 pond per jaar verdienen, oftewel 116.00 euro.

LEES OOK: 'Haaland on the move: entourage heeft uitgesproken voorkeur'

Goeie aanwinst voor Anderlecht?

Meest recent

Stroeykens is helemaal terug: "Hoort bij de voetballerij"

RSC Anderlecht won met 0-3 van Jagiellonia. Een correcte prestatie van de Brusselaars. Samen ...

5
5
Compper grijpt in bij Antwerp: oorlogstaal voor Charleroi

Royal Antwerp FC verloor al vijf wedstrijden op rij in de Jupiler Pro League en de volgende ...

10
10
Infantino krijgt plots steun: wederdienst op komst

Gianni Infantino hoopt zijn ambtstermijn als baas van de FIFA te verlengen. De Zwitserse Italiaan ...

12
12
Kohnen briest op Charleroi-fans: “Erg gefrustreerd”

De fans Sporting Charleroi lieten zich al verschillende keren van hun slechtste kant zien. In de ...

14
14
Euvrard baalt: Standard incasseert mokerslag van jewelste

Standard Luik hoopt snel waar een de top van het Belgische voetbal te staan, maar dat is ...

38
38
Compper voelt druk intern stijgen: ontslagroep bij Antwerp?

Royal Antwerp FC zit in de competitie in de hoek waar de klappen vallen. Hoofdtrainer Marvin Compper ...

82
82
"Kind gewond door rookbom": Charleroi grijpt hard in

Sporting Charleroi heeft op de webstek een opmerkelijke straf opgelegd nadat het in de bekerclash ...

31
31
Na stunt tegen Anderlecht: Messoudi roept straffe taal

Beerschot schakelde in de Croky Cup RSC Anderlecht uit, een ferme stunt van de tweedeklasser. Maar ...

78
78
Kustoorlog escaleert volledig bij KVDO: "Het is moorddadig"

De crisis bij KV Diksmuide Oostende blijft voor onrust zorgen en dreigt steeds meer sporen na te ...

54
54
Ook CPL-matchen afgelast: inhaaldatum KV Kortrijk-KV Mechelen

Storm Austen raast door het land den de Pro League heeft beslist om in te grijpen. In de Jupiler Pro ...

216
216
Allegri houdt koppig vast aan De Bruyne-plan: "Hij kan het"

Het zijn woelige weken geweest voor Kevin De Bruyne, waarin hij van het ene uiterste in het andere ...

36
36
Spijt van keuze voor Duitsland: "Als Klopp me oproept, zeg ik nee"

Spelers met dubbele nationaliteit, het is in ons land de laatste jaren een heet hangijzer geworden. ...

135
135
Toptalent komt plots boven bij Anderlecht: Bruno verklaart

Anderlecht stond donderdagavond onder zware druk in Polen na de nederlagen tegen Dinamo Zagreb en ...

309
309
Geen JPL-voetbal vanavond: Kortrijk-Mechelen afgelast

Competitievoetbal was de voorbije anderhalve maand schaars in ons land. Eind september en begin ...

93
93
De Ketelaere krijgt ervan langs in Italië: "Dat doet hij niet"

Het werd donderdag een uitstekende Europese avond voor de Belgische clubs, maar andere landgenoten ...

172
172
'Bom' op Belgisch voetbal wordt sisser: Antwerp vangt bot

De voorbije jaren zijn er al enkele bommetjes ontploft in de voetbalwereld, die het transfersysteem ...

207
207
TRANSFERUURTJE: 'Nilis verrast, Genk hakt knoop door over revelatie'

De zomermercato zit er al een tijdje op, maar de winterse transferperiode komt er weldra alweer aan. ...

104
104
Vitor Bruno rekent op ‘lieveling’: Anderlecht-pion staat op

RSC Anderlecht deed vertrouwen op in de Europa League. Tegen Jagiellonia won Anderlecht met 0-3. ...

281
281
Nachtmerrie wordt sprookje: Antwerp-fan Huybrechts in extase

Kim Huybrechts leek naast het EK darts te grijpen en zag alweer een grote kans door de vingers ...

38
38
Florucz baalt ondanks zege Union: “Zo wil je niet voetballen”

Union SG gooit hoge ogen in Europa. De Brusselse club won in een leeg Düsseldorf met 4-0 van ...

41
41
Club NXT-talent klopt op de deur: “Ik wil debuut maken”

De afgelopen seizoenen braken heel wat talenten bij Club Brugge door via Club NXT. De U23-ploeg van ...

357
357
Stroeykens slaat ferm op tafel: “Niet rond de pot draaien”

RSC Anderlecht heeft vertrouwen getankt in de Europa League. Paars-Wit won met overtuigende 0-3 ...

383
383
AA Gent likt wonden: spelers steken koppen bij elkaar voor Anderlecht

KAA Gent is de leider van de Jupiler Pro League, maar de afgelopen wedstrijden kreeg het klappen. In ...

196
196
'D'Onofrio laat zich weer zien bij Standard'

De laatste echte gloriejaren van Standard liggen intussen toch al even achter ons. De laatste ...

265
265
Albert onder de indruk bij Anderlecht: "Hij is dé leider"

Anderlecht heeft donderdag na een woelige week de rust doen terugkeren. Na de nederlagen tegen ...

285
285

Meer sportnieuws