Anderlecht pakt uit: toptalent met bad boy-gehalte

752 stemmen
Anderlecht pakt uit: toptalent met bad boy-gehalte

De zomermercato is nog niet officieel geopend, maar Anderlecht pakte ondertussen al uit met enkele versterkingen. De laatste aanwinst heet Taylor Harwood-Bellis, een 19-jarige centrale verdediger die voor één seizoen wordt gehuurd bij Manchester City. De jonge Engelsman beschikt over meerdere hoogwaardige kwaliteiten maar hij kwam over Het Kanaal ook negatief ter sprake door een akkefietje tijdens een wedstrijd in de EFL Trophy.


TRADITIE MET CITY 

Colin Coosemans, Lior Refaelov, Wesley Hoedt en Taylor Harwood-Bellis. In de aanloop naar het voetbalseizoen telt RSC Anderlecht  alvast vier nieuwe gezichten in de A-kern, waarbij vooral de drie laatste verwacht worden om in het Lotto Park een aanzienlijke rol van betekenis te spelen. De minst bekende naam van de voorlopige vier nieuwkomers is uiteraard die van Harwood-Bellis, een 19-jarige Engelse jeugdinternational die voor één seizoen gehuurd wordt van Manchester City.

Met de uitleenbeurt van Taylor Harwood-Bellis zet RSC Anderlecht haar recente traditie verder om versterkingen te halen bij Manchester City. Sinds Vincent Kompany overkwam van The Citizens, eerst nog als actieve voetballer daarna in een rol als hoofdcoach, kon Sporting geregeld aanspraak maken op enkele spelers die nog niet klaar waren voor het grote werk bij City. In de voorbije twee jaar bleken Philippe Sandler en Lukas Nmecha bijvoorbeeld grote schoten in de roos.



Bij Anderlecht zal men met Taylor Harwood-Bellis alvast hopen op een gelijkaardig positief scenario zoals dat voorheen was met Philippe Sandler en Lukas Nmecha. Manchester City nam alvast geen aankoopoptie op in hun meest recente huurdeal met Anderlecht, en daarmee geeft de Engelse topclub blijk van een groot vertrouwen in Harwood-Bellis. De 19-jarige was namelijk niet voor niets één van de meest talentvolle youngsters in de zogenaamde Elite Development Squad.

PLANNEN VAN PEP 

Op 19-jarige leeftijd telt Taylor Harwood-Bellis al acht officiële wedstrijden voor Manchester City, waaronder zelfs één invalbeurt in de Champions League. Het mag dan ook geen grote verrassing heten dat Pep Guardiola wel een boontje heeft voor de jonge Engelse verdediger, iets wat trouwens ook blijkt uit het feit dat Anderlecht geen aankoopoptie kon bedingen in de huurdeal van Harwood-Bellis. Guardiola en City hebben dus nog plannen met de tiener, da's wel duidelijk.



Taylor Harwood-Bellis zou in de voorbereiding op het nieuwe voetbalseizoen alvast zijn kans gekregen hebben in de A-kern van Manchester City. De tiener werd in de jeugdploegen bij City opgeleid in de visie en spelfilosofie van Pep Guardiola, waardoor hij op tactisch en technisch vlak een kleine aanpassingsperiode zou ondervinden bij de eerste ploeg. In zijn acht gespeelde officiële wedstrijden voor The Citizens kon Harwood-Bellis dat ook telkens aantonen.

VOLWASSEN TIENER 

In de filosofie van Pep Guardiola is het als centrale verdediger erg belangrijk om vooruit te kunnen voetballen. Dat is niet meteen de grootste sterkte van Taylor Harwood-Bellis, maar op het uitvoetballend gebied kan hij meer dan zijn streng trekken. De 19-jarige prefereert een eerder korte passing en hij probeert zich ook steeds aanspeelbaar te maken voor zijn ploegmaats. Ook zo'n bewuste positionering zorgt steeds voor een positief effect op het passingspel van de ploeg.



Maar de ware kwaliteiten van Taylor Harwood-Bellis bevinden zich niet nadrukkelijk op het gebied van passing of technisch vermogen. Ondanks zijn jonge leeftijd van 19 jaar straalt hij een enorme rust uit en geeft hij tevens blijk van een grote volwassenheid. Dergelijke kwaliteiten worden doorgaans niet meteen geassocieerd met een beloftevolle tiener, maar door de combinatie van die betreffende capaciteiten wierp Harwood-Bellis zich wel op tot één van de elite talenten van Manchester City.

TOP IN CHAMPIONSHIP 

Taylor Hardwood-Bellis houdt er een simpele en directe passing op na, waarbij hij ook durft een verticale passingstijl te hanteren. Maar zijn kernkwaliteiten zijn echter te vinden op het pure defensieve vlak. Over Het Kanaal wordt Hardwood-Bellis bijvoorbeeld omschreven als een old school verdediger, een omschrijving die dus eerder vloekt met zijn jonge leeftijd van amper 19 jaar. De Engelse belofte-international is het type speler waarmee je naar de oorlog kan en die een grote mate van agressiviteit etaleert.



Zo houdt Taylor Harwood-Bellis ervan om één-tegen-één-duels uit te vechten tegen zijn rechtstreekse tegenstander, waarbij hij steeds het fysieke werk niet schuwt. Vorig seizoen kon hij die fysieke eigenschappen nog wat extra aanscherpen, want hij mocht bij Blackburn Rovers wat extra ervaring opdoen in de veeleisende en intensieve Championship. Daarin was Harwood-Bellis alvast de centrale verdediger die procentueel gezien het meest defensieve duels kon winnen.

POCHEN TEGEN SCUNTHORPE

Taylor Harwood-Bellis bezit dus enkele veelbelovende intrinsieke kwaliteiten waardoor Manchester City nog steeds een grote toekomst ziet in hem. En net om die reden besloten The Citizens in december vorig jaar om zijn contract te verlengen tot en met 2024. De sfeer rond Harwood-Bellis is aldus uiterst positief, maar de 19-jarige kwam in diezelfde periode nochtans op een negatieve manier ter sprake.

Taylor Harwood-Bellis nam het in december 2020 op met de beloften van Manchester City tegen Scunthorpe United in de EFL Trophy. Daarin waagde hij zich aan een niet zo fraaie discussie met zijn rechtstreekse tegenstander Kevin van Veen. “Hij (Harwood-Bellis, nvdr.) vertelde dat hij meer geld had dan mij en dat hij vorige week kon scoren voor het eerste elftal”, verklaarde van Veen aan BBC-journalist Mike White.



Kevin van Veen was weinig onder de indruk van Taylor Harwood-Bellis' uitspraken. “Ik vertelde hem dat als ik twee doelpunten kon scoren tegen hem (in 45 minuten tijd), wat Harry Kane dan zou kunnen doen tegen jou? Hij nam dat niet zo goed op”, aldus van Veen. Naar verluidt zou Harwood-Bellis bij Manchester City zo'n 100.000 pond per jaar verdienen, oftewel 116.00 euro.

LEES OOK: 'Real staat perplex: waanzinnige transfertwist Rodri'

Goeie aanwinst voor Anderlecht?

Meest recent

Hubert waarschuwt ondanks monsterzege voor dinsdag

Union heeft zijn start in het nieuwe seizoen in de Jupiler Pro League zeker niet gemist. De ...

22
22
Bisiwu maakt debuut voor Barça (een beetje in mineur)

FC Barcelona haalde deze zomer voor de derde keer ooit een Belgische speler. Na in het verleden al ...

70
70
Meunier geeft verklaring voor transfer: "Niet mijn keuze"

Een aantal Rode Duivels maakten na het WK snel een transfer. Thomas Meunier was daar ...

53
53
Meteen hommeles bij Standard: Euvrard haalt keihard uit

Standard droomt dit seizoen stiekem van een Europees ticket, maar de Rouches hebben in hun ...

115
115
Pittige Limburgse derby bezorgt Lommel meteen primeur

Na een pittige Limburgse derby hebben STVV en Lommel de punten onder mekaar verdeeld. De promovendus ...

44
44
Vamos a la playa: swingend Union bezorgt Westerlo bolwassing

Op basis van een sterke tweede helft heeft ook Union overtuigend zijn eerste overwinning van het ...

48
48
Noah Mbamba heeft nieuwe club beet

Enkele jaren geleden stond Noah Mbamba nog te boek als één van de allergrootste ...

54
54
Crisis lonkt voor PSV ondanks glansrol 18-jarige Belg

Het seizoen is in Nederland nog maar net begonnen of bij PSV lijkt er al een crisis om de hoek te ...

61
61
'AA Gent schrikt: Franse grootmacht klopt plots aan'

Voor AA Gent begint het seizoen in de Jupiler Pro League pas op zondag, wanneer het bezoek krijgt ...

92
92
Twee opvallende afwezigen bij Union: toptransfer op komst?

Voor Union is de competitie zaterdagavond begonnen met een trip naar Westerlo. David Hubert voerde ...

70
70
'Verrassende knaltransfer op komst voor Genk'

Het is bij KRC Genk al een zeer bewogen zomer geweest, met de soap rond de mogelijke transfer van ...

187
187
'Miljoenentransfer Cercle, Kortrijk wil ook nog toeslaan'

Het seizoen in de Jupiler Pro League is nu helemaal onderweg. Na de openingsspeeldag willen een ...

104
104
Grote verrassing: 'Lukaku geeft jawoord aan nieuwe club'

Al maandenlang wordt er gespeculeerd over de toekomst van Romelu Lukaku en nu lijkt het er echt op ...

499
499
Standard begint nieuw seizoen met serieuze mokerslag

Standard leek lange tijd op weg naar een mooie avond op Sclessin, maar zag die in het slot alsnog ...

123
123
‘Miljoenenbom bij Club Brugge: Leko krijgt zijn eigen Yamal’

Club Brugge trekt stevig de portefeuille open voor een jonge winger die in Spanje met Lamine Yamal ...

579
579
Wilmots baalt over Anderlecht: "Anders 10 miljoen euro"

Standard was deze mercato al zeer aanwezig. De club kijkt uit naar opportuniteiten, een defensieve ...

524
524
'PSG vindt akkoord en haalt grote naam bij FC Barcelona'

Ferran Torres staat op het punt om FC Barcelona te verlaten voor Paris Saint-Germain. De Spaanse ...

66
66
Vanderbiest geeft info over transferplannen KV Mechelen

KV Mechelen was al actief op de transfermarkt, maar het huiswerk is nog niet klaar. Trainer Fred ...

201
201
"Dat ik naar Standard kon? Anderlecht is de grootste club"

Anderlecht investeerde al 12,5 miljoen euro in nieuwe spelers. Dat is voorlopig minder dan vorig ...

351
351
Vanhaezebrouck scherp voor topclub: "Geen verbetering"

Union SG speelde tot op heden twee officiële duels. Tegen Club Brugge en Bodo Glimt. Daaruit ...

259
259
De Mil herstelt ‘foutje’: "Had goed gesprek met de coach"

Bij AA Gent wisten ze opgelucht adem te halen na de 0-1-zege tegen Göteborg. Er zat druk op de ...

181
181
Anderlecht en La Louvière sloten héél opvallend akkoord

RSC Anderlecht opent zijn seizoen in de Jupiler Pro League met een thuiswedstrijd tegen La ...

372
372
Standard is gewaarschuwd: "Hen pijn doen"

Cercle Brugge opent zijn seizoen met een verplaatsing naar Standard. Zijn de Bruggelingen klaar voor ...

62
62
Euvrard verrast: toptalent zet stap terug bij Standard

Bij Standard willen ze meer de kaart van de jeugd trekken, maar door het wanbeleid van de ...

100
100
Coucke en Borsato zorgen voor immens vuurwerk in Knokke

Marc Coucke liet zijn volgers opnieuw even meekijken in zijn leven buiten de bestuurskamer. De ...

58
58

Meer sportnieuws