Thorgan zorgt voor straffe stoot op EK

door
Thorgan zorgt voor straffe stoot op EK

Op naar de kwartfinale tegen Italië. Zondagavond was Thorgan Hazard de grote held bij de Rode Duivels. De speler van Borussia Dortmund scoorde in de achtste finale tegen Portugal een heerlijk doelpunt dat meteen de winning-goal betekende. Die treffer was meteen ook de moeilijkste goal die de Belgen konden scoren op het huidige EK.


ONMISBARE PION

Roberto Martinez maakte de voorbije week een groot schietgebedje. Niet meteen voor Eden Hazard of Kevin De Bruyne maar wel voor Thorgan Hazard. De 28-jarige flankspeler is tijdens het huidig Europees Kampioenschap bijna geruisloos uitgegroeid tot een vaste basisspeler én tevens een cruciale factor in de ploeg van de Spaanse bondscoach. En net daarom hoopte Martinez dat Thorgan snel terug fit raakte, nadat hij in de tweede groepswedstrijd tegen Denemarken last ondervond aan de knie.



In de laatste groepswedstrijd tegen Finland moest Thorgan Hazard vervolgens verstek geven door zijn blessure aan de knie, en zijn afwezigheid was toen duidelijk voelbaar. Nacer Chadli, zijn vervanger van dienst, speelde namelijk een heel erg matige wedstrijd tegen de Finnen. Bij de Rode Duivels en in de Belgische media hoopte men alvast dat de knieverrekking van Thorgan niet al te erg was en dat hij in de aanloop naar de achtste finale snel terug kon aansluiten bij de groep.

HET BELANG VAN THORGAN

Thorgan Hazard werkte daarom in de voorbije week een individueel programma af in de fitnesszaal van het nationaal oefencomplex te Tubeke. Roberto Martinez stelde daarbij één groot doel voorop: dat Thorgan fit geraakte voor de cruciale achtste finale tegen Portugal. Thorgan is als ploegspeler belangrijk voor de Rode Duivels, maar als linker wingback bezit hij ook het talent om op te duiken in de box van de tegenstander. Denk bijvoorbeeld aan zijn belangrijk doelpunt tegen Denemarken.

De hardwerkende Thorgan Hazard is ook niet bang om fysieke arbeid te verrichten en vanuit zijn positie als wingback meermaals de achterlijn te halen. Daarnaast knapt hij ook flink wat defensief werk op. Berekend per 90 minuten op het Europees Kampioenschap telt onder alle Rode Duivels enkel Thomas Meunier nog meer aangegane defensieve duels dan Thorgan. En op het gebied van balverlies behoort hij ook eveneens tot de beste Duivels op het EK.



Roberto Martinez kon dan ook van een grote meevaller spreken toen hij vorige week woensdag aankondigde dat Thorgan Hazard terug de groepstraining kon aanvatten met zijn ploegmaats. Exact vier dagen voor de belangrijke achtste finale in Sevilla tegen Portugal. Net op tijd dus. En tegen de regerend Europees kampioen bewees Thorgan opnieuw dat hij een cruciale factor is bij de Rode Duivels. Met zijn tweede EK-doelpunt op rij bezorgde hij België de winning goal.

BELANGRIJKSTE UIT ZIJN CARRIERE

De ploegspeler Thorgan Hazard haalde in de achtste finale van het EK tegen Portugal wederom zijn hoge niveau van tijdens zijn voorgaande EK-wedstrijden en hij kwam dus opnieuw tot scoren. Door zijn belangrijk doelpunt kwalificeerden de Rode Duivels zich voor de kwartfinale van het Europees Kampioenschap, waar Italië zich als volgende tegenstander aandient. Met een heerlijk afstandsschot kon Thorgan een historisch doelpunt scoren, en bovendien leverde hij een beresterke prestatie af.



“Ik kon het me niet mooier voorstellen”, klonk het na de wedstrijd bij Thorgan Hazard. “Per slot van rekening is dit het doelpunt van de kwalificatie. Aan de berichten op mijn telefoon te zien is het zelfs de belangrijkste goal uit mijn carrière.” De belangrijkheid van zijn doelpunt hangt aldus een historische tint, maar ook door de moeilijkheidsgraad zal de winning goal van Thorgan nog lang in zijn – en tevens gans voetbalminnend België – geheugen gegrift staan.

MOEILIJKSTE GOAL OP HET EK

Volgens het wetenschappelijk model van de expected goals was de waarschijnlijkheid van Thorgan Hazards betreffende doelpoging amper 0,02. Dat betekent dat Thorgan slechts 2% kans maakte om een effectieve goal te puren uit zijn doelpoging. De moeilijkheidsgraad van zijn afstandsschot lag bijgevolg bijzonder hoog en dat maakte het doelpunt van Thorgan nog wat extra specialer. Van alle Belgische doelpunten op het huidige Europees Kampioenschap was  het wondermooie doelpunt van Thorgan alvast de moeilijkste.



De Belgische goals op het EK (+ betreffende expected goal-waarde)

België-Rusland

Romelu Lukaku (0,27)

Thomas Meunier (0,33)

Romelu Lukaku (0,14)

Denemarken-België

Thorgan Hazard (0,56)

Kevin De Bruyne (0,04)

Finland-België

Romelu Lukaku (0,42)

Lukas Hradecky (own-goal)

België-Portugal

Thorgan Hazard (0,02)

LEES OOK: 'Duivels vrezen: meteen mokerslag in WK-groepsfase'

Is Thorgan een onderschatte speler?

Meest recent

"Op WK-niveau" - kranten zien grote uitblinker bij Anderlecht

Het Lotto Park kon zondagavond nog eens uitgebreid vieren. Enkele weken na de knappe zege tegen Club ...

62
62
Verbazend optreden De Cuyper: Engelse pers gaat los

In de Engelse Premier League is Brighton and Hove Albion opgerukt naar een fraaie vijfde plaats in ...

118
118
'Club Brugge verbluft: 'Portugese Hazard' als transferbom'

Stel je voor: de man die ooit heel Jan Breydel stil kreeg, staat plots weer op de radar van Club ...

403
403
Karetsas dropt straffe uitspraak na heropstanding Genk

Op een week tijd kan er veel veranderen in het voetbal, dat is ook bij KRC Genk het geval. Na de ...

134
134
'Premier League davert: eerste transferbom van 2026'

Manchester City won zaterdag op de valreep van Leeds United, maar moest tot in de extra tijd knokken ...

120
120
Anderlecht tóch titelkandidaat? Analisten trekken conclusie

RSC Anderlecht is één van de grote winnaars van het voorbije Jupiler Pro ...

337
337
Hayen wankelt, crisis dreigt: dé oorzaken voor verval Club

Club Brugge heeft allesbehalve een geslaagde novembermaand achter de rug. De stunt tegen FC ...

399
399
STVV vol voor top zes: "Die ambitie mogen we uitspreken"

STVV sloot de heenronde van de reguliere competitie af op een knappe vierde plaats en blijft maar ...

71
71
Titelkandidaat? Dit denken ze erover bij Anderlecht

Het kan snel verkeren in de voetbalwereld, zo mag ook Anderlecht nog eens ondervinden. Een maand ...

234
234
Leko keihard na weer ontgoocheling: "AA Gent onwaardig"

AA Gent leek eerder dit seizoen even bovenin mee te gaan draaien, maar de laatste weken zijn de ...

179
179
Napoli wint topper, Real struikelt tegen Witsel

Zondagavond kwamen in de grote competities nog enkele kleppers in actie. In de Serie A deed Napoli ...

115
115
Llansana reageert verrassend op invallersrol

Anderlecht heeft zondag weer een statement neergezet door Union te kloppen. Nochtans moest Paars-Wit ...

195
195
De Cuyper zorgt voor verrassing: "Zoals in de jeugd"

Maxim De Cuyper kon zich zondag nog eens in de kijker spelen bij Brighton. De Rode Duivel opende op ...

82
82
Hasi stuurt belangrijke waarschuwing na prestigezege

Anderlecht heeft zich zondag weer een beetje meer ontpopt tot titelkandidaat. Nadat het enkele weken ...

507
507
Union likt zijn wonden: "Het was een offday"

De Brusselse derby is zondag een kolfje naar de hand van Anderlecht geworden. Paars-Wit kroonde zich ...

120
120
STVV verbaast weer en duwt AA Gent uit top zes

STVV is halfweg de reguliere competitie dé grote verrassing in de top zes en de Kanaries ...

152
152
Wedstrijd Ajax gestaakt: harde kern zet ArenA in de fik

Het stormt inmiddels al enkele weken bij Ajax en zondagavond is een nieuw hoofdstuk toegevoegd aan ...

284
284
Anderlecht dé grote winnaar: slordig Union onderuit in derby

RSC Anderlecht heeft zich tot de grote winnaar van het weekend gekroond aan de top van de Jupiler ...

329
329
Druk op Hayen stijgt: verklaring voor opvallende opstelling

Club Brugge zit momenteel in de hoek waar de klappen vallen. Na de Europese nederlaag op Sporting ...

550
550
Arsenal niet onklopbaar: tienkoppig Chelsea pakt cruciaal punt

In de Premier League is leider Arsenal FC er niet in geslaagd om nog wat verder uit te lopen. In de ...

36
36
Supporters Anderlecht vervloeken arbitrage: "Schandalig!"

Sinds de grote terugkeer van Union SG op het hoogste niveau, kon RSC Anderlecht zijn Brusselse ...

492
492
Vanaken sakkert: "Waren tien keer beter dan Antwerp"

Club Brugge heeft één van zijn minste weken van het seizoen tot dusver achter de rug. ...

238
238
4 op 42 - bodem bereikt voor kwakkelend Club Nxt

Het gaat van kwaad naar erger met Club Nxt in de Challenger Pro League. De beloften van Club Brugge ...

177
177
Antwerp staat op uit doden: "Dán kan je Club pijn doen"

Van de hel naar de hemel ... in het voetbal kan dat erg snel gaan. Vraag dat maar aan Antwerp FC. ...

391
391
Anderlecht-Union: ontdek de basisploegen in Brusselse derby

In de Jupiler Pro League is het zondagavond reikhalzend uitkijken naar de Brusselse derby. Zowel RSC ...

97
97

Meer sportnieuws