Thorgan zorgt voor straffe stoot op EK

door
Thorgan zorgt voor straffe stoot op EK

Op naar de kwartfinale tegen Italië. Zondagavond was Thorgan Hazard de grote held bij de Rode Duivels. De speler van Borussia Dortmund scoorde in de achtste finale tegen Portugal een heerlijk doelpunt dat meteen de winning-goal betekende. Die treffer was meteen ook de moeilijkste goal die de Belgen konden scoren op het huidige EK.


ONMISBARE PION

Roberto Martinez maakte de voorbije week een groot schietgebedje. Niet meteen voor Eden Hazard of Kevin De Bruyne maar wel voor Thorgan Hazard. De 28-jarige flankspeler is tijdens het huidig Europees Kampioenschap bijna geruisloos uitgegroeid tot een vaste basisspeler én tevens een cruciale factor in de ploeg van de Spaanse bondscoach. En net daarom hoopte Martinez dat Thorgan snel terug fit raakte, nadat hij in de tweede groepswedstrijd tegen Denemarken last ondervond aan de knie.



In de laatste groepswedstrijd tegen Finland moest Thorgan Hazard vervolgens verstek geven door zijn blessure aan de knie, en zijn afwezigheid was toen duidelijk voelbaar. Nacer Chadli, zijn vervanger van dienst, speelde namelijk een heel erg matige wedstrijd tegen de Finnen. Bij de Rode Duivels en in de Belgische media hoopte men alvast dat de knieverrekking van Thorgan niet al te erg was en dat hij in de aanloop naar de achtste finale snel terug kon aansluiten bij de groep.

HET BELANG VAN THORGAN

Thorgan Hazard werkte daarom in de voorbije week een individueel programma af in de fitnesszaal van het nationaal oefencomplex te Tubeke. Roberto Martinez stelde daarbij één groot doel voorop: dat Thorgan fit geraakte voor de cruciale achtste finale tegen Portugal. Thorgan is als ploegspeler belangrijk voor de Rode Duivels, maar als linker wingback bezit hij ook het talent om op te duiken in de box van de tegenstander. Denk bijvoorbeeld aan zijn belangrijk doelpunt tegen Denemarken.

De hardwerkende Thorgan Hazard is ook niet bang om fysieke arbeid te verrichten en vanuit zijn positie als wingback meermaals de achterlijn te halen. Daarnaast knapt hij ook flink wat defensief werk op. Berekend per 90 minuten op het Europees Kampioenschap telt onder alle Rode Duivels enkel Thomas Meunier nog meer aangegane defensieve duels dan Thorgan. En op het gebied van balverlies behoort hij ook eveneens tot de beste Duivels op het EK.



Roberto Martinez kon dan ook van een grote meevaller spreken toen hij vorige week woensdag aankondigde dat Thorgan Hazard terug de groepstraining kon aanvatten met zijn ploegmaats. Exact vier dagen voor de belangrijke achtste finale in Sevilla tegen Portugal. Net op tijd dus. En tegen de regerend Europees kampioen bewees Thorgan opnieuw dat hij een cruciale factor is bij de Rode Duivels. Met zijn tweede EK-doelpunt op rij bezorgde hij België de winning goal.

BELANGRIJKSTE UIT ZIJN CARRIERE

De ploegspeler Thorgan Hazard haalde in de achtste finale van het EK tegen Portugal wederom zijn hoge niveau van tijdens zijn voorgaande EK-wedstrijden en hij kwam dus opnieuw tot scoren. Door zijn belangrijk doelpunt kwalificeerden de Rode Duivels zich voor de kwartfinale van het Europees Kampioenschap, waar Italië zich als volgende tegenstander aandient. Met een heerlijk afstandsschot kon Thorgan een historisch doelpunt scoren, en bovendien leverde hij een beresterke prestatie af.



“Ik kon het me niet mooier voorstellen”, klonk het na de wedstrijd bij Thorgan Hazard. “Per slot van rekening is dit het doelpunt van de kwalificatie. Aan de berichten op mijn telefoon te zien is het zelfs de belangrijkste goal uit mijn carrière.” De belangrijkheid van zijn doelpunt hangt aldus een historische tint, maar ook door de moeilijkheidsgraad zal de winning goal van Thorgan nog lang in zijn – en tevens gans voetbalminnend België – geheugen gegrift staan.

MOEILIJKSTE GOAL OP HET EK

Volgens het wetenschappelijk model van de expected goals was de waarschijnlijkheid van Thorgan Hazards betreffende doelpoging amper 0,02. Dat betekent dat Thorgan slechts 2% kans maakte om een effectieve goal te puren uit zijn doelpoging. De moeilijkheidsgraad van zijn afstandsschot lag bijgevolg bijzonder hoog en dat maakte het doelpunt van Thorgan nog wat extra specialer. Van alle Belgische doelpunten op het huidige Europees Kampioenschap was  het wondermooie doelpunt van Thorgan alvast de moeilijkste.



De Belgische goals op het EK (+ betreffende expected goal-waarde)

België-Rusland

Romelu Lukaku (0,27)

Thomas Meunier (0,33)

Romelu Lukaku (0,14)

Denemarken-België

Thorgan Hazard (0,56)

Kevin De Bruyne (0,04)

Finland-België

Romelu Lukaku (0,42)

Lukas Hradecky (own-goal)

België-Portugal

Thorgan Hazard (0,02)

LEES OOK: Bom onder Anderlecht: Taravel en bestuur clashen om ster

Is Thorgan een onderschatte speler?

Meest recent

Anderlecht hoopt op uitgaande transfer: "Alles is mogelijk"

Bij RSC Anderlecht zal er in de zomer een stevige schoonmaak volgen. De Brusselaars hopen een aantal ...

7
7
'Juventus gaat voor zes absolute knaltransfers'

Juventus is al jaren op de dool. De Oude Dame wil daar verandering in gaan brengen. De Italiaanse ...

4
4
Weldra transferdeal tussen AA Gent en Cercle Brugge?

Het is april en dan begint de transfermolen inzake transfers steeds meer te draaien. De Belgische ...

61
61
Arsenal met grote zorgen na nieuwe optater

Arsenal wil dit jaar na ruim 20 jaar eindelijk nog eens landskampioen worden. De Gunners hoopten ...

19
19
'Standard kan eindelijk cashen: twee hete transferdossiers'

Standard is een club die de komende jaren weer aansluiting wil vinden met de Belgische subtop. De ...

31
31
'Anderlecht, opgelet: twee clubs strijden om Lukaku'

Ze spreken het bij RSC Anderlecht niet uit, maar uiteraard dromen ze door de huidige situatie van ...

132
132
Coosemans doet boekje open over toekomst bij Anderlecht

Bij RSC Anderlecht zal Thorgan Hazard heel erg uitkijken naar de contractbesprekingen tussen de club ...

125
125
Dipje bij STVV: Vrancken blikt vooruit naar Club Brugge

STVV kent een fantastisch seizoen. De Kanaries kunnen echter niet ontkennen dat ze in een dipje ...

85
85
'City pakt zwaar uit: PL-smaakmaker eerste zomeraanwinst'

Manchester City maakt zich op voor Premier League-toppers die de Engelse titelstrijd in een ...

33
33
Exodus Club dreigt: vier smaakmakers tóch langer aan boord?

Club Brugge maakt zich op voor een drukke transferzomer. Verschillende sterkhouders van Blauw-Zwart ...

298
298
Taravel zet orde op zaken na bolwassing: "Heeft me gestoord"

Jérémy Taravel maakt momenteel kennis met de keerzijde van de trainersmedaille. Na ...

154
154
"Respect van heel Europa" - Bayern-CEO gaat los over Kompany

Bayern München staat voor een belangrijke week. In de Bundesliga ligt het doelpuntenrecord ...

225
225
Genk op scherp gezet: Hayen krijgt 'duidelijke ambitie'

KRC Genk kan voorlopig niet tevreden zijn over het seizoen tot dusver. Maar de Limburgers hebben in ...

133
133
TRANSFERUURTJE: 'Topaankoop Club Brugge, transferschok Lukaku'

De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

510
510
Oosting verrast met uitspraken na nieuwe mokerslag

Royal Antwerp FC kreeg een nieuwe mokerslag in de Europe Play-Offs. The Great Old ging met 2-1 ...

150
150
Bram Van Driessche haalt Belgische VAR onderuit

Bram Van Driessche mag mee naar het WK 2026 in de Verenigde Staten, Mexico en Canada. De Belgische ...

104
104
‘STVV in de fout met Vrancken: Anderlecht of buitenland?’

Sint-Truiden VV is dit seizoen de grote revelatie van de Jupiler Pro League. Wouter Vrancken is de ...

244
244
Mbappé vol bloed na slag: Arbeloa in alle staten

Real Madrid verloor dure punten in La Liga. Tegen het Girona van Axel Witsel werd het 1-1. Thibaut ...

60
60
Ziedende Pocognoli haalt ongezien uit na zeperd

Sebastien Pocognoli zat in bloedvorm met een 21 op 21 in de Ligue 1 en met zeges tegen onder meer ...

74
74
Nieuwe T1 Charleroi kan ogen niet geloven na Antwerp

Sporting Charleroi heeft de desastreuze reeks doorbroken tegen Royal Antwerp FC. Onder nieuwbakken ...

69
69
'Vrancken verrast: één traditieclub krijgt al 'njet''

Gaat Wouter Vrancken STVV verlaten? Die kans is aanwezig. De trainer is einde contract op Stayen en ...

210
210
'KRC Genk laat oog vallen op pion van Kompany'

KRC Genk is een club met een zeer goed scoutingsapparaat. De Limburgers leverden de afgelopen jaren ...

129
129
Club Brugge neemt afscheid: "Buitenland is zeker een optie"

Bij Club Brugge doet de beloftenploeg het dit jaar niet goed in de Challenger Pro League. Club NXT ...

120
120
'Club Brugge grijpt in: Rode Duivel als paniektransfer'

Club Brugge wil rust uitstralen rond de opvolging van Simon Mignolet, maar achter de schermen oogt ...

717
717
Epolo opvolger Rode Duivel? 'Standard vraagt pittige som'

Standard hoopt in de komende weken alsnog met de eindzege in de Europe Play-Offs aan de haal te ...

156
156

Meer sportnieuws