Thorgan zorgt voor straffe stoot op EK

door
Thorgan zorgt voor straffe stoot op EK

Op naar de kwartfinale tegen Italië. Zondagavond was Thorgan Hazard de grote held bij de Rode Duivels. De speler van Borussia Dortmund scoorde in de achtste finale tegen Portugal een heerlijk doelpunt dat meteen de winning-goal betekende. Die treffer was meteen ook de moeilijkste goal die de Belgen konden scoren op het huidige EK.


ONMISBARE PION

Roberto Martinez maakte de voorbije week een groot schietgebedje. Niet meteen voor Eden Hazard of Kevin De Bruyne maar wel voor Thorgan Hazard. De 28-jarige flankspeler is tijdens het huidig Europees Kampioenschap bijna geruisloos uitgegroeid tot een vaste basisspeler én tevens een cruciale factor in de ploeg van de Spaanse bondscoach. En net daarom hoopte Martinez dat Thorgan snel terug fit raakte, nadat hij in de tweede groepswedstrijd tegen Denemarken last ondervond aan de knie.



In de laatste groepswedstrijd tegen Finland moest Thorgan Hazard vervolgens verstek geven door zijn blessure aan de knie, en zijn afwezigheid was toen duidelijk voelbaar. Nacer Chadli, zijn vervanger van dienst, speelde namelijk een heel erg matige wedstrijd tegen de Finnen. Bij de Rode Duivels en in de Belgische media hoopte men alvast dat de knieverrekking van Thorgan niet al te erg was en dat hij in de aanloop naar de achtste finale snel terug kon aansluiten bij de groep.

HET BELANG VAN THORGAN

Thorgan Hazard werkte daarom in de voorbije week een individueel programma af in de fitnesszaal van het nationaal oefencomplex te Tubeke. Roberto Martinez stelde daarbij één groot doel voorop: dat Thorgan fit geraakte voor de cruciale achtste finale tegen Portugal. Thorgan is als ploegspeler belangrijk voor de Rode Duivels, maar als linker wingback bezit hij ook het talent om op te duiken in de box van de tegenstander. Denk bijvoorbeeld aan zijn belangrijk doelpunt tegen Denemarken.

De hardwerkende Thorgan Hazard is ook niet bang om fysieke arbeid te verrichten en vanuit zijn positie als wingback meermaals de achterlijn te halen. Daarnaast knapt hij ook flink wat defensief werk op. Berekend per 90 minuten op het Europees Kampioenschap telt onder alle Rode Duivels enkel Thomas Meunier nog meer aangegane defensieve duels dan Thorgan. En op het gebied van balverlies behoort hij ook eveneens tot de beste Duivels op het EK.



Roberto Martinez kon dan ook van een grote meevaller spreken toen hij vorige week woensdag aankondigde dat Thorgan Hazard terug de groepstraining kon aanvatten met zijn ploegmaats. Exact vier dagen voor de belangrijke achtste finale in Sevilla tegen Portugal. Net op tijd dus. En tegen de regerend Europees kampioen bewees Thorgan opnieuw dat hij een cruciale factor is bij de Rode Duivels. Met zijn tweede EK-doelpunt op rij bezorgde hij België de winning goal.

BELANGRIJKSTE UIT ZIJN CARRIERE

De ploegspeler Thorgan Hazard haalde in de achtste finale van het EK tegen Portugal wederom zijn hoge niveau van tijdens zijn voorgaande EK-wedstrijden en hij kwam dus opnieuw tot scoren. Door zijn belangrijk doelpunt kwalificeerden de Rode Duivels zich voor de kwartfinale van het Europees Kampioenschap, waar Italië zich als volgende tegenstander aandient. Met een heerlijk afstandsschot kon Thorgan een historisch doelpunt scoren, en bovendien leverde hij een beresterke prestatie af.



“Ik kon het me niet mooier voorstellen”, klonk het na de wedstrijd bij Thorgan Hazard. “Per slot van rekening is dit het doelpunt van de kwalificatie. Aan de berichten op mijn telefoon te zien is het zelfs de belangrijkste goal uit mijn carrière.” De belangrijkheid van zijn doelpunt hangt aldus een historische tint, maar ook door de moeilijkheidsgraad zal de winning goal van Thorgan nog lang in zijn – en tevens gans voetbalminnend België – geheugen gegrift staan.

MOEILIJKSTE GOAL OP HET EK

Volgens het wetenschappelijk model van de expected goals was de waarschijnlijkheid van Thorgan Hazards betreffende doelpoging amper 0,02. Dat betekent dat Thorgan slechts 2% kans maakte om een effectieve goal te puren uit zijn doelpoging. De moeilijkheidsgraad van zijn afstandsschot lag bijgevolg bijzonder hoog en dat maakte het doelpunt van Thorgan nog wat extra specialer. Van alle Belgische doelpunten op het huidige Europees Kampioenschap was  het wondermooie doelpunt van Thorgan alvast de moeilijkste.



De Belgische goals op het EK (+ betreffende expected goal-waarde)

België-Rusland

Romelu Lukaku (0,27)

Thomas Meunier (0,33)

Romelu Lukaku (0,14)

Denemarken-België

Thorgan Hazard (0,56)

Kevin De Bruyne (0,04)

Finland-België

Romelu Lukaku (0,42)

Lukas Hradecky (own-goal)

België-Portugal

Thorgan Hazard (0,02)

LEES OOK: Taravel twijfelt: Anderlecht met B-ploeg naar Gent?

Is Thorgan een onderschatte speler?

Meest recent

Slimme tip: maak VoetbalNieuws jouw vaste bron op Google

Bij VoetbalNieuws brengen we je al jarenlang het belangrijkste nieuws uit de Jupiler Pro League en ...

91
91
Real-bom zindert na: vrouw Valverde haalt verschroeiend uit

De aanloop naar de Clasico van zondagavond is bijzonder woelig verlopen bij Real Madrid. Zo kwam het ...

1
1
'Anderlecht heeft genoeg gezien: pijnlijke exit na 61 duels'

Antoine Sibierski is sinds deze week officieel aan de slag als sportief directeur bij RSC ...

44
44
'Antwerp schrikt: Janssen richting ophefmakende transfer'

Terwijl Joseph Oosting en zijn troepen de ontknoping van de Europe Play-Offs inzetten, is de ...

79
79
Rigaux breekt de boel open: Club Brugge krijgt mokerslag

Dévy Rigaux dreigt Club Brugge te ontglippen. Feyenoord duwt door voor een nieuwe sportieve ...

193
193
'WK-selectie Garcia bijna rond: twéé daverende verrassingen'

Komende vrijdag is het eindelijk zover, dan maakt bondscoach Rudi Garcia bekend welke 26 spelers hij ...

116
116
Zorgen bij Bayern Munchen: ster dreigt WK te missen

Bayern München wist net niet de finale van de Champions League te halen. De Duitse ...

25
25
Leko beseft: "Dan zijn we kampioen"

Club Brugge is bezig aan ijzersterke PO's. Ze rolden ploegen als RSC Anderlecht, AA Gent en KV ...

172
172
Antwerp zoekt eerherstel: Oosting verwacht stevige reactie

Royal Antwerp FC verloor vorig weekend met 0-5 van Standard. Een bijzonder pijnlijke nederlaag. De ...

39
39
Standard maakt statement en zet KRC Genk zwaar onder druk

Standard kon tegen OH Leuven in eigen huis KRC Genk en Westerlo meteen onder druk zetten. De ...

92
92
STVV gaat voor het 'onmogelijke': Vrancken wil méér

Wouter Vrancken zal dit seizoen Trainer van het Jaar worden, dat staat nu al vast. Wat de coach met ...

209
209
'La Louvière verrast met ex-coach van Anderlecht'

La Louvière is plots een énorme duiventil aan het worden. Er vertrokken de afgelopen ...

170
170
Hayen voert druk op: "Er zullen spelers afscheid nemen"

KRC Genk heeft intern de druk enorm opgevoerd na de wanprestatie op het veld van Sporting Charleroi. ...

133
133
Taravel doet boekje open over gesprek met Sibierski

Antoine Sibierski werd deze week voorgesteld bij RSC Anderlecht. De Fransman gaat de komende ...

172
172
'Anderlecht haakt af, betaalt Club Brugge 2 miljoen euro?'

De zomermercato loert om de hoek. Zowel RSC Anderlecht en Club Brugge gaan zich stevig willen ...

348
348
Mazzu ontdekt nieuwe parel bij OHL: "Misschien zat ik mis"

Bij OH Leuven hopen ze vanavond nog eens te winnen. Al zal dat moeten gebeuren tegen een wellicht ...

21
21
Club Brugge in beroep: énorm CPL-probleem in de maak

De afgelopen weken en maanden is er al veel inkt gevloeid over de competitiehervorming, waarbij ...

507
507
‘Alle remmen los bij Club Brugge: stunttransfer in de maak’

Club Brugge voelt dat er iets broeit. De lijst met geïnteresseerde topclubs wordt steeds ...

788
788
Anderlecht haalt slag thuis: "Kind van Neerpede"

Anderlecht blijft voor de jeugd kiezen. De Brusselaars spelen ook dit seizoen weer met tal van ...

171
171
STVV legt belangrijke kracht vast tot 2029

STVV is zeker van een Europees ticket en dat is héél belangrijk. Het is een extra ...

28
28
Standard terug naar de top? Vandersmissen ziet één probleem

Standard speelt vanavond een zeer belangrijk duel tegen OH Leuven. Bij winst staan ze alvast voor ...

129
129
'Leko hakt knoop door: comeback Mignolet uitgesteld'

Club Brugge ontvangt zaterdag STVV, alweer een cruciaal duel in de titelrace. Door de afwezigheid ...

111
111
Taravel twijfelt: Anderlecht met B-ploeg naar Gent?

RSC Anderlecht gaat zondag op bezoek bij AA Gent, een cruciaal duel met het oog op de vierde plaats ...

136
136
Bom in CPL: Club NXT degradeert naar derde afdeling

De afgelopen weken en maanden is er al veel inkt gevloeid over de competitiehervorming, waarbij ...

529
529
Leko verrast: opvallende namen in selectie Club Brugge

Club Brugge krijgt zaterdag STVV over de vloer, dat na de zege tegen Union zijn status als ...

324
324
Taravel doet boekje open over afwezigen Anderlecht

De week van de waarheid breekt aan voor RSC Anderlecht. Enkele dagen voor de bekerfinale tegen Union ...

154
154

Meer sportnieuws