Thorgan zorgt voor straffe stoot op EK

372 stemmen
Thorgan zorgt voor straffe stoot op EK

Op naar de kwartfinale tegen Italië. Zondagavond was Thorgan Hazard de grote held bij de Rode Duivels. De speler van Borussia Dortmund scoorde in de achtste finale tegen Portugal een heerlijk doelpunt dat meteen de winning-goal betekende. Die treffer was meteen ook de moeilijkste goal die de Belgen konden scoren op het huidige EK.


ONMISBARE PION

Roberto Martinez maakte de voorbije week een groot schietgebedje. Niet meteen voor Eden Hazard of Kevin De Bruyne maar wel voor Thorgan Hazard. De 28-jarige flankspeler is tijdens het huidig Europees Kampioenschap bijna geruisloos uitgegroeid tot een vaste basisspeler én tevens een cruciale factor in de ploeg van de Spaanse bondscoach. En net daarom hoopte Martinez dat Thorgan snel terug fit raakte, nadat hij in de tweede groepswedstrijd tegen Denemarken last ondervond aan de knie.



In de laatste groepswedstrijd tegen Finland moest Thorgan Hazard vervolgens verstek geven door zijn blessure aan de knie, en zijn afwezigheid was toen duidelijk voelbaar. Nacer Chadli, zijn vervanger van dienst, speelde namelijk een heel erg matige wedstrijd tegen de Finnen. Bij de Rode Duivels en in de Belgische media hoopte men alvast dat de knieverrekking van Thorgan niet al te erg was en dat hij in de aanloop naar de achtste finale snel terug kon aansluiten bij de groep.

HET BELANG VAN THORGAN

Thorgan Hazard werkte daarom in de voorbije week een individueel programma af in de fitnesszaal van het nationaal oefencomplex te Tubeke. Roberto Martinez stelde daarbij één groot doel voorop: dat Thorgan fit geraakte voor de cruciale achtste finale tegen Portugal. Thorgan is als ploegspeler belangrijk voor de Rode Duivels, maar als linker wingback bezit hij ook het talent om op te duiken in de box van de tegenstander. Denk bijvoorbeeld aan zijn belangrijk doelpunt tegen Denemarken.

De hardwerkende Thorgan Hazard is ook niet bang om fysieke arbeid te verrichten en vanuit zijn positie als wingback meermaals de achterlijn te halen. Daarnaast knapt hij ook flink wat defensief werk op. Berekend per 90 minuten op het Europees Kampioenschap telt onder alle Rode Duivels enkel Thomas Meunier nog meer aangegane defensieve duels dan Thorgan. En op het gebied van balverlies behoort hij ook eveneens tot de beste Duivels op het EK.



Roberto Martinez kon dan ook van een grote meevaller spreken toen hij vorige week woensdag aankondigde dat Thorgan Hazard terug de groepstraining kon aanvatten met zijn ploegmaats. Exact vier dagen voor de belangrijke achtste finale in Sevilla tegen Portugal. Net op tijd dus. En tegen de regerend Europees kampioen bewees Thorgan opnieuw dat hij een cruciale factor is bij de Rode Duivels. Met zijn tweede EK-doelpunt op rij bezorgde hij België de winning goal.

BELANGRIJKSTE UIT ZIJN CARRIERE

De ploegspeler Thorgan Hazard haalde in de achtste finale van het EK tegen Portugal wederom zijn hoge niveau van tijdens zijn voorgaande EK-wedstrijden en hij kwam dus opnieuw tot scoren. Door zijn belangrijk doelpunt kwalificeerden de Rode Duivels zich voor de kwartfinale van het Europees Kampioenschap, waar Italië zich als volgende tegenstander aandient. Met een heerlijk afstandsschot kon Thorgan een historisch doelpunt scoren, en bovendien leverde hij een beresterke prestatie af.



“Ik kon het me niet mooier voorstellen”, klonk het na de wedstrijd bij Thorgan Hazard. “Per slot van rekening is dit het doelpunt van de kwalificatie. Aan de berichten op mijn telefoon te zien is het zelfs de belangrijkste goal uit mijn carrière.” De belangrijkheid van zijn doelpunt hangt aldus een historische tint, maar ook door de moeilijkheidsgraad zal de winning goal van Thorgan nog lang in zijn – en tevens gans voetbalminnend België – geheugen gegrift staan.

MOEILIJKSTE GOAL OP HET EK

Volgens het wetenschappelijk model van de expected goals was de waarschijnlijkheid van Thorgan Hazards betreffende doelpoging amper 0,02. Dat betekent dat Thorgan slechts 2% kans maakte om een effectieve goal te puren uit zijn doelpoging. De moeilijkheidsgraad van zijn afstandsschot lag bijgevolg bijzonder hoog en dat maakte het doelpunt van Thorgan nog wat extra specialer. Van alle Belgische doelpunten op het huidige Europees Kampioenschap was  het wondermooie doelpunt van Thorgan alvast de moeilijkste.



De Belgische goals op het EK (+ betreffende expected goal-waarde)

België-Rusland

Romelu Lukaku (0,27)

Thomas Meunier (0,33)

Romelu Lukaku (0,14)

Denemarken-België

Thorgan Hazard (0,56)

Kevin De Bruyne (0,04)

Finland-België

Romelu Lukaku (0,42)

Lukas Hradecky (own-goal)

België-Portugal

Thorgan Hazard (0,02)

LEES OOK: 'Bondsparket bezorgt Hazard nieuwe mokerslag'

Is Thorgan een onderschatte speler?

Meest recent

Einde tijdperk: Anderlecht kondigt afscheid aan

Sportieve baas Antoine Sibierski gaat straks ongetwijfeld met de grove borstel door de kleedkamer ...

0
0
Antwerp shopt bij Club Brugge: twee vliegen in één klap

Nu het tussenseizoen begonnen is, blijkt ook de jacht op talent opnieuw geopend. Ook deze zomer ...

42
42
'Anderlecht houdt adem in: goudhaantje gratis weg?'

Ondanks alle kommer en kwel bij het eerste elftal, kunnen de fans van RSC Anderlecht zich nog altijd ...

134
134
Maesschalck velt oordeel Duivel: alsnog joker Garcia?

Het WK komt dichterbij. Nog een kleine twee weken en Mexico en Zuid-Afrika trappen het mondiale ...

75
75
‘Neymar veroorzaakt gigantische WK-storm’

Neymar werd geselecteerd door Carlo Ancelotti voor het WK 2026 in de Verenigde Staten, Mexico en ...

35
35
Evenepoel onthult transfer die niemand kende

Remco Evenepoel is nu wereldbekend door het wielrennen, maar in het verleden werd hij in de ...

79
79
Inter-baas duidelijk: alle twijfels over Stankovic van tafel

Aleksandar Stankovic was dit seizoen één van de grote revelaties op het middenveld van ...

254
254
‘Gheysens hakt knopen door: onrust bij Antwerp groeit'

Paul Gheysens en Royal Antwerp FC zitten in de problemen. Eerder op de dag kwam het nieuws naar ...

220
220
Ruben Van Gucht pakt uit met megaproject: Big Brother-vibes

Ruben Van Gucht was de afgelopen jaren quasi niet uit het nieuws weg te slaan. De flamboyante ...

35
35
'Droomtransfer De Busser krijgt alsmaar meer vorm'

Het seizoen is amper voorbij, maar de transferzomer komt al helemaal op gang. Sommige spelers waren ...

46
46
Seizoensafsluiter op krukken: ook Gent gehavend voor barrage

Het Belgische voetbalseizoen wordt zondag afgesloten met een barragematch tussen AA Gent en KRC ...

172
172
Beerschot hakt knoop over Messoudi door na gemiste promotie

Voor Beerschot eindigde het seizoen met een domper. De Mannekes streden het hele seizoen met KV ...

156
156
Vader Stankovic zet transferdossier helemaal op zijn kop

Bij Club Brugge zullen ze in de komende twee weken vernemen of Aleksandar Stankovic al dan niet ...

1068
1068
'Bounida ziet transfer in het water vallen'

Voor Rayane Bounida werd het afgelopen seizoen het jaar van de grote doorbraak. Het toptalent ...

101
101
'Financiële problemen Antwerp: belangrijke pion stapt op'

Voor Antwerp dreigt het alweer een moeilijke zomer te worden. De Great Old moet zijn spelerskern ...

224
224
TRANSFERUURTJE: 'Monsteraanbiedingen Club, nieuwe coach Napoli'

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

193
193
Toby Alderweireld legt financiën op tafel: waarheid schokt

Toby Alderweireld mag dan wel afscheid genomen hebben van het hoogste niveau bij de Rode Duivels, ...

171
171
Union SG zet icoon Burgess onder druk: “Nu of nooit”

Union SG pakte dit seizoen de beker en werd tweede in de competitie. De Brusselse club blijft ...

177
177
Club Brugge troeft Anderlecht wéér af: “Terecht de beste”

Club Brugge heeft zich de afgelopen jaren gefocust op de jeugdopleiding en Club NXT. Afgelopen ...

363
363
Antwerp slaat toe en plukt talent bij Club Brugge

De zomermercato sluipt dichterbij en de clubs zijn achter de schermen al volop bezig met de selectie ...

185
185
Wilmots en Euvrard gooien Standard-plannen op tafel

Standard Luik heeft het contract van coach Vincent Euvrard verlengd. De Rouches geloven in de T1 in ...

143
143
Meunier-talent naar Anderlecht? “Is geen probleem”

Thomas Meunier zit momenteel zonder club. Een terugkeer naar België is een optie en clubs zoals ...

247
247
'Club tussen hoop en vrees: nieuwe update Stankovic'

De bewogen transferzomer van Club Brugge lijkt in de komende dagen te gaan beginnen met het dossier ...

427
427
'Mokerslag Liverpool: sterkhouder gratis de deur uit'

Voor Liverpool werd het een teleurstellend seizoen. De verwachtingen waren op Anfield torenhoog na ...

98
98
'Tedesco heeft fraaie nieuwe uitdaging beet'

Zijn passage als bondscoach van de Rode Duivels was geen succes, maar desondanks blijft Domenico ...

117
117

Meer sportnieuws