Invallers trekken Italië over de streep in thriller tegen Oostenrijk

187 stemmen
Invallers trekken Italië over de streep in thriller tegen Oostenrijk

Als de Rode Duivels zondagavond Portugal weten uit te schakelen, treffen ze in de kwartfinales Italië. De Squadra Azzurra flirtte tegen Oostenrijk een paar keer met de uitschakeling, maar wist in de verlengingen toch het laken naar zich toe te trekken. Invallers Chiesa en Pessina trokken de Italianen over de streep, al werd het na een late tegentreffer nog bijzonder spannend.


De Italianen hadden indruk gemaakt in de groepsfase en werden her en der al gebombardeerd tot één van de favorieten op de eindwinst, maar tegen Oostenrijk hadden ze het toch knap lastig. In een open wedstrijd waren er wel weinig grote kansen te zien. Op het halfuur was er toch eens opwinding toen Immobile van ver uithaalde, maar zijn schot spatte op de paal uiteen. Na rust verloren de Italianen echter alsmaar meer hun grip op de match en kwamen er kansen voor de Oostenrijkers.

Eén van die kansen verdween ook tegen de netten, maar het doelpunt van Arnautovic werd door de VAR nog afgekeurd wegens nipt buitenspel. Mancini ging aan het wisselen en bracht onder meer Locatelli, Pessina en Chiesa tussen de lijnen. Zij konden niet voorkomen dat de reguliere speeltijd zou eindigen met 0-0, maar in de verlengingen zouden de invallers een hoofdrol opeisen.

Amper vijf minuten ver in de extra tijd was het immers Chiesa die de score opende. De aanvaller van Juventus plukte een voorzet uitstekend uit de lucht met zijn rechter en ook de afwerking met links mocht er zijn. In de slotminuut van de eerste verlenging leek Italië zelfs helemaal op rozen te zitten toen Pessina de 2-0 lukte. Toch zou het in de slotfase nog spannend worden, want na tien minuten in de tweede verlenging bracht Kalajdzic met een knappe kopbal de Oostenrijkers weer in de match. Italië hield echter stand en mag zijn ticket voor München boeken, waar op 2 juli België of Portugal wacht.

Scoreverloop:
1-0 (95') Chiesa
2-0 (105') Pessina
2-1 (114') Kalajdzic

Zouden de Rode Duivels dit Italië aankunnen?

Meest recent

Domper voor Oranje: Eredivisie-speler bezorgt Japan nog punt

Er vielen op de eerste dagen van het WK al enkele verrassingen te noteren en ook Nederland heeft ...

36
36
Garcia verklapt één ding over opstelling Rode Duivels

Maandagavond is het eindelijk zover: dan beginnen de Rode Duivels aan hun WK. Om 21u Belgische tijd ...

71
71
'Transferbom in Italië: schoktransfer De Bruyne'

Zijn focus zal nu volledig liggen op het WK met de Rode Duivels, maar in de aanloop naar het ...

89
89
'Done deal: Rigaux haalt eerste Belg naar Feyenoord'

Na het einde van het seizoen trok Dévy Rigaux na maar liefst zeventien jaar de deur bij Club ...

42
42
Spaans bondscoach brengt Yamal-update voor openingsmatch

Niet alleen voor de Rode Duivels, maar ook voor Spanje begint maandag het WK. La Roja geldt als de ...

18
18
'Kompany krijgt zijn zin: Bayern akkoord voor topaanwinst'

Bayern München was afgelopen seizoen oppermachtig in Duitsland en pakte de dubbel, met ...

45
45
Doku: "Alleen op dat vlak is Yamal beter dan ik"

De Rode Duivels beginnen straks na een goede voorbereiding met zeer veel vertrouwen aan het WK. Als ...

84
84
'Club Brugge vindt oplossing voor banneling'

Bij Club Brugge staan er de komende weken en maanden nog heel wat transfers op til, zowel aan ...

248
248
Rode Duivel leeft plots helemaal weer op in Bundesliga

Na het mislukte WK 2022 drong zich een generatiewissel op bij de Rode Duivels, maar die liep niet ...

56
56
Duitsland schrikt even, maar boekt alsnog monsterscore

Duitsland opende zijn WK met een match tegen Curaçao. Kregen we een zeer vlotte overwinning ...

29
29
Oranje-fans zorgen voor dolle taferelen in Dallas

Nederland speelt vanavond om 22u tegen Japan. De match gaat door in het Amerikaanse Dallas en de ...

50
50
Nachtmerrie voor Duivels: Doku dreigt cruciaal duel te missen

Jérémy Doku is de beste veldspeler van de Rode Duivels. De flankaanvaller zit echter ...

356
356
'Nederlandse topclub legt bod neer voor De Busser'

Jari De Busser kende topjaren bij Go Ahead Eagles. De Belgische doelman wil komende zomer graag een ...

38
38
Sporting Hasselt verrast met transfer bij KRC Genk

Sporting Hasselt speelt komend seizoen in de Jupiler Pro League. De Limburgse club was al heel ...

178
178
'Dure verdediger op radar Belgische clubs'

De Belgische ploegen in de Jupiler en Challenger Pro League speuren rond naar versterking. Onze ...

116
116
'Club Brugge in heftig transfergevecht: bod van 7 miljoen'

Club Brugge zag inmiddels al verschillende spelers vertrekken en er zitten nog meer uitgaande deals ...

645
645
'Immense transferbom Mourinho: Real heeft verbaal akkoord'

José Mourinho werd afgelopen donderdag officieel gepresenteerd als hoofdcoach van Real ...

139
139
Vorstelijke videocall: Lukaku slaat koning Filip met verstomming

De Rode Duivels beginnen maandagavond aan hun campagne op het WK 2026 met een groepsmatch tegen ...

122
122
België - Egypte: dit resultaat voorspellen de statistieken

Maandagavond trappen de Rode Duivels hun WK-campagne op gang. In Seattle vormt Egypte dan de ...

471
471
Emotionele WK-viering van Schot verovert alle harten

John McGinn bezorgde Schotland op het WK een historische overwinning, maar het was niet zijn ...

27
27
'Transfer krijgt vorm: De Cat krijgt interessant voorstel'

Een plek in de WK-selectie bleek uiteindelijk te hoog gegrepen, toch staat Nathan De Cat voor een ...

666
666
'Club Brugge nadert akkoord: knappe dubbelslag op mercato'

De sportieve leiding van Club Brugge speurt momenteel naar directe versterking voor de eerste ploeg. ...

499
499
Klaar voor Egypte: De Ketelaere maakt indruk op training

De Rode Duivels kruisen maandag de degens met Egypte tijdens hun eerste WK-match. In afwachting van ...

75
75
Hans Vanaken tóch in WK-basisploeg? "Tegen Egypte ..."

In aanloop naar de WK-opener tegen Egypte, wordt al volop gespeculeerd over de mogelijke basisploeg ...

419
419
Opvolger Courtois bij Duivels: "Hij heeft beste papieren"

"Op een bepaald moment moet je de fakkel doorgeven" en "kans is groter dat ik niet doorga dan wel". ...

515
515

Meer sportnieuws