Invallers trekken Italië over de streep in thriller tegen Oostenrijk

door
Invallers trekken Italië over de streep in thriller tegen Oostenrijk

Als de Rode Duivels zondagavond Portugal weten uit te schakelen, treffen ze in de kwartfinales Italië. De Squadra Azzurra flirtte tegen Oostenrijk een paar keer met de uitschakeling, maar wist in de verlengingen toch het laken naar zich toe te trekken. Invallers Chiesa en Pessina trokken de Italianen over de streep, al werd het na een late tegentreffer nog bijzonder spannend.


De Italianen hadden indruk gemaakt in de groepsfase en werden her en der al gebombardeerd tot één van de favorieten op de eindwinst, maar tegen Oostenrijk hadden ze het toch knap lastig. In een open wedstrijd waren er wel weinig grote kansen te zien. Op het halfuur was er toch eens opwinding toen Immobile van ver uithaalde, maar zijn schot spatte op de paal uiteen. Na rust verloren de Italianen echter alsmaar meer hun grip op de match en kwamen er kansen voor de Oostenrijkers.

Eén van die kansen verdween ook tegen de netten, maar het doelpunt van Arnautovic werd door de VAR nog afgekeurd wegens nipt buitenspel. Mancini ging aan het wisselen en bracht onder meer Locatelli, Pessina en Chiesa tussen de lijnen. Zij konden niet voorkomen dat de reguliere speeltijd zou eindigen met 0-0, maar in de verlengingen zouden de invallers een hoofdrol opeisen.

Amper vijf minuten ver in de extra tijd was het immers Chiesa die de score opende. De aanvaller van Juventus plukte een voorzet uitstekend uit de lucht met zijn rechter en ook de afwerking met links mocht er zijn. In de slotminuut van de eerste verlenging leek Italië zelfs helemaal op rozen te zitten toen Pessina de 2-0 lukte. Toch zou het in de slotfase nog spannend worden, want na tien minuten in de tweede verlenging bracht Kalajdzic met een knappe kopbal de Oostenrijkers weer in de match. Italië hield echter stand en mag zijn ticket voor München boeken, waar op 2 juli België of Portugal wacht.

Scoreverloop:
1-0 (95') Chiesa
2-0 (105') Pessina
2-1 (114') Kalajdzic

Zouden de Rode Duivels dit Italië aankunnen?

Meest recent

Kampioen foutloos: Union naar halve finales na knappe goals

Union SG blijft voorlopig als enige Belgische club actief op drie verschillende fronten. De ...

6
6
Hayen zet puntjes op i bij Genk: "Zou onrealistisch zijn"

KRC Genk opent zaterdagnamiddag zijn tweede seizoenshelft met een bezoek aan Zulte Waregem. Het ...

49
49
Maag Courtois keert om: Vini slachtoffer walgelijk incident

Slechts enkele dagen na het ontslag van coach Xabi Alonso, moest Real Madrid opnieuw aan de bak. ...

32
32
Details kleedkamer-interventie Bart Verhaeghe onthuld

Club Brugge is tegenvallend aan de tweede seizoenshelft begonnen en sneuvelde dinsdagavond op het ...

314
314
'Anderlecht neemt drastische beslissing in dossier-Duranville'

De fans van RSC Anderlecht blijven voorlopig wachten op de eerste directe aanwinsten van de ...

317
317
Eerste finalist Africa Cup bekend: Mané zet Salah een hak

De eerste finalist op de Africa Cup is bekend. Senegal rekende woensdag in de vooravond namelijk met ...

94
94
'Grote interesse Kerk: Antwerp onderneemt ultieme poging'

Antwerp FC staat wederom in de halve finales van de Croky Cup. De Great Old kwalificeerde zich ...

335
335
Antwerp ontdekt nieuwe parel: Goots gecharmeerd

Antwerp sloot 2025 ijzersterk af en is ook goed begonnen aan 2026. Het heeft zich dinsdag geplaats ...

156
156
'Club vindt vervanger voor Ordoñez in Ligue 1'

Club Brugge hoopt om Joel Ordoñez nog minstens tot het einde van het seizoen te kunnen ...

225
225
'Club Brugge twijfelt: risico of buitenkans?'

Zes miljoen. Dat bedrag doet iets met een club, met supporters, met verwachtingen. Club Brugge staat ...

277
277
'Standard heeft beet en troeft Westerlo af'

Standard begint aan 2026 als de toch wel verrassende nummer zes in de Jupiler Pro League. Om op het ...

116
116
Eddy Snelders opnieuw voor rechter: confrontatie dreigt

Morgen staat Eddy Snelders opnieuw in het middelpunt van de belangstelling, dit keer voor het ...

65
65
Antwerp heeft miljoenentransfer helemaal beet

Antwerp heeft zich dinsdag al geplaatst voor de halve finale van de beker en wil straks ook nog de ...

202
202
'Leegloop op Lisp? 3 Lierse goudhaantjes gegeerd'

Lierse schreef de voorbije jaren een mooi verhaal. Het groeide uit tot een stabiele club in 1B die ...

170
170
'Verbannen' Rode Duivel wil Garcia keuzestress bezorgen

Komende zomer staat er een WK op het programma en dat zal ongetwijfeld ook zijn weerslag hebben op ...

76
76
Lieveling terug in Gent, Cercle casht stevig

We zijn intussen toch al bijna halfweg de wintermercato. Er worden dan ook alsmaar meer deals ...

98
98
Westerlo rondt transferdeal met Rangers helemaal af

Bij Westerlo hebben ze in de voorbije mercato's de kassa al stevig zien rinkelen. Vorige zomer ...

44
44
'KV Mechelen wijst miljoenenbod naar prullenmand'

KV Mechelen prijkt nog steeds op een zeer knappe vijfde plaats in de Jupiler Pro League en mag dus ...

277
277
Hasi komt met zéér duidelijke boodschap voor RSCA-bestuur

Besnik Hasi sprak op winterstage met DAZN. Peter Morren was de interviewer van dienst en legde hem ...

282
282
De Mil heeft transferboodschap voor ongeruste AA Gent-fans

Bij AA Gent moeten ze donderdag aan de bak in het Lotto Park. De start onder Rik De Mil was ...

257
257
'Messi krijgt voorstel van 1,4 miljard euro'

In het voetbal gaat véél te veel geld om. Dat bleek nog maar eens. Gelukkig is er ...

244
244
Hasi heeft goed én slecht nieuws voor bekertreffen

RSC Anderlecht staat voor een heel belangrijk duel. Tegen AA Gent moet Paars-Wit zich plaatsen voor ...

316
316
Karl Vannieuwkerke verliest geduld rond Gouden Schoen

Karl Vannieuwkerke neemt doorgaans geen blad voor de mond. De VRT-man keek met stijgende verbazing ...

430
430
'Kassa, kassa voor Zulte Waregem: strijd barst los'

Zulte Waregem gaat wellicht nog een uitgaande miljoenentransfer afronden. De interesse in een van de ...

484
484
'Anderlecht ruikt toptransfer: miljoenendeal onderweg'

RSC Anderlecht hoopt deze mercato toch een speler voor een aantal miljoenen euro’s te ...

805
805

Meer sportnieuws