Invallers trekken Italië over de streep in thriller tegen Oostenrijk

door
Invallers trekken Italië over de streep in thriller tegen Oostenrijk

Als de Rode Duivels zondagavond Portugal weten uit te schakelen, treffen ze in de kwartfinales Italië. De Squadra Azzurra flirtte tegen Oostenrijk een paar keer met de uitschakeling, maar wist in de verlengingen toch het laken naar zich toe te trekken. Invallers Chiesa en Pessina trokken de Italianen over de streep, al werd het na een late tegentreffer nog bijzonder spannend.


De Italianen hadden indruk gemaakt in de groepsfase en werden her en der al gebombardeerd tot één van de favorieten op de eindwinst, maar tegen Oostenrijk hadden ze het toch knap lastig. In een open wedstrijd waren er wel weinig grote kansen te zien. Op het halfuur was er toch eens opwinding toen Immobile van ver uithaalde, maar zijn schot spatte op de paal uiteen. Na rust verloren de Italianen echter alsmaar meer hun grip op de match en kwamen er kansen voor de Oostenrijkers.

Eén van die kansen verdween ook tegen de netten, maar het doelpunt van Arnautovic werd door de VAR nog afgekeurd wegens nipt buitenspel. Mancini ging aan het wisselen en bracht onder meer Locatelli, Pessina en Chiesa tussen de lijnen. Zij konden niet voorkomen dat de reguliere speeltijd zou eindigen met 0-0, maar in de verlengingen zouden de invallers een hoofdrol opeisen.

Amper vijf minuten ver in de extra tijd was het immers Chiesa die de score opende. De aanvaller van Juventus plukte een voorzet uitstekend uit de lucht met zijn rechter en ook de afwerking met links mocht er zijn. In de slotminuut van de eerste verlenging leek Italië zelfs helemaal op rozen te zitten toen Pessina de 2-0 lukte. Toch zou het in de slotfase nog spannend worden, want na tien minuten in de tweede verlenging bracht Kalajdzic met een knappe kopbal de Oostenrijkers weer in de match. Italië hield echter stand en mag zijn ticket voor München boeken, waar op 2 juli België of Portugal wacht.

Scoreverloop:
1-0 (95') Chiesa
2-0 (105') Pessina
2-1 (114') Kalajdzic

Zouden de Rode Duivels dit Italië aankunnen?

Meest recent

Cercle Brugge weer langs de kassa voor flop?

Cercle Brugge verzekerde zich vorig weekend van het behoud in de Jupiler Pro League na alweer een ...

9
9
'Union dreigt miljoenentransfer mis te lopen'

Union kan zowaar nog de titel van vorig seizoen overtreffen. Het werkte al een zeer knappe campagne ...

29
29
'Anderlecht zet Duitse goalgetter op verlanglijst'

Ondanks dat het nog steeds geen sportief directeur heeft, lijkt Anderlecht al volop begonnen te zijn ...

53
53
'Straffe toekomstwending voor Stassin'

In maart gaf Rudi Garcia in de oefenmatchen tegen de Verenigde Staten en Mexico kansen aan enkele ...

46
46
Onthuld: speech Kompany zorgde voor comeback Bayern

Vincent Kompany wordt straks de eerste Belgische trainer ooit die in de halve finale van de ...

187
187
TRANSFERUURTJE: 'Anderlecht schrikt van Lukaku, Club-transfer rond'

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

344
344
Ook Kompany vloekt en briest na clash met Real Madrid

Vincent Kompany heeft weer geschiedenis geschreven. Met Bayern München schakelde hij Real ...

75
75
‘KV Kortrijk heeft eerste topaankoop na promotie al beet’

KV Kortrijk zal volgend seizoen weer in de Jupiler Pro League te zien zijn. De Kerels zijn zeker van ...

214
214
'Drie fraaie pistes dienen zich aan voor Openda'

Deze week bezegelde Loïs Openda zijn definitieve transfer naar Juventus. De Oude Dame verkreeg ...

73
73
Westerlo kondigt waanzinnig transferoffensief aan

De Europe Play-Off belooft de komende weken nog zeer spannend te worden. Genk leek dé ...

117
117
Anderlecht legt alweer goudhaantje onder contract

Bij Anderlecht blijft Neerpede van cruciaal belang. Met Tristan Degreef was vorig weekend nog een ...

100
100
Stijnen terechtgewezen: "Enkel relevant in podcast"

Het reguliere seizoen in de Challenger Pro League kent komend weekend zijn ontknoping. De strijd om ...

104
104
Infantino brengt belangrijk nieuws voor Rode Duivels

De Rode Duivels zijn in maart helemaal begonnen aan hun voorbereiding op het WK, dat binnen zowat ...

118
118
Rode kaart zindert na: Real woest, Kompany reageert gevat

De terugmatch tussen Bayern München en Real Madrid is woensdagavond een zinderend kijkstuk ...

409
409
Kompany schrijft alwéér Belgische geschiedenis

Bayern München won met 4-3 van Real Madrid en is zo door naar de volgende ronde. Een zeer ...

107
107
Van wereldkampioen tot WK-drama: Genk-fan Brecel stort in

Het kan verkeren in de topsportwereld, vraag dat maar aan Luca Brecel. In 2023 werd onze landgenoot ...

85
85
'Belgische clubs lonken naar nieuwe parel'

De Belgische clubs speuren heel de wereld rond naar versterking. Onze redactie weet dat ze steeds ...

79
79
'KV Mechelen hakt knoop door: ervaren pion moet weg'

KV Mechelen kent een zeer goed seizoen en plaatste zich voor het eerst ooit voor de Champions' ...

139
139
'Janssen schokt iedereen met toekomstkeuze'

Royal Antwerp FC kent een rotseizoen en het is duidelijk dat er héél veel gaat ...

547
547
'Kompany verrast Bayern met straffe De Cat‑wending'

Nathan De Cat zit in een dossier dat almaar groter wordt. Bayern München duikt op, Vincent ...

280
280
Europa gaat compleet los op ‘tovenaar’ Kompany

Bayern München won met 4-3 van Real Madrid en daardoor spelen ze de halve finales van de ...

252
252
'Anderlecht zet zinnen op nieuwe centrumspits'

RSC Anderlecht gaat in de zomer op zoek naar een nieuwe spits. We haalden eerder al aan dat ...

153
153
Bormans doet boekje open over 'band' met Bayat

Er doken al een aantal geruchten op dat Mogi Bayat inzake uitgaande transfers vaak zaken mag doen ...

49
49
Pakt Club Brugge uit met verrassende doelman?

Club Brugge gaat op zoek naar een nieuwe doelman. Blauw-Zwart werd al met een aantal keepers in ...

399
399
'Anderlecht dreigt transfertarget mis te lopen'

RSC Anderlecht heeft komende zomer nood aan defensieve versterking. Er moet kracht én ...

119
119

Meer sportnieuws