Invallers trekken Italië over de streep in thriller tegen Oostenrijk

187 stemmen
Invallers trekken Italië over de streep in thriller tegen Oostenrijk

Als de Rode Duivels zondagavond Portugal weten uit te schakelen, treffen ze in de kwartfinales Italië. De Squadra Azzurra flirtte tegen Oostenrijk een paar keer met de uitschakeling, maar wist in de verlengingen toch het laken naar zich toe te trekken. Invallers Chiesa en Pessina trokken de Italianen over de streep, al werd het na een late tegentreffer nog bijzonder spannend.


De Italianen hadden indruk gemaakt in de groepsfase en werden her en der al gebombardeerd tot één van de favorieten op de eindwinst, maar tegen Oostenrijk hadden ze het toch knap lastig. In een open wedstrijd waren er wel weinig grote kansen te zien. Op het halfuur was er toch eens opwinding toen Immobile van ver uithaalde, maar zijn schot spatte op de paal uiteen. Na rust verloren de Italianen echter alsmaar meer hun grip op de match en kwamen er kansen voor de Oostenrijkers.

Eén van die kansen verdween ook tegen de netten, maar het doelpunt van Arnautovic werd door de VAR nog afgekeurd wegens nipt buitenspel. Mancini ging aan het wisselen en bracht onder meer Locatelli, Pessina en Chiesa tussen de lijnen. Zij konden niet voorkomen dat de reguliere speeltijd zou eindigen met 0-0, maar in de verlengingen zouden de invallers een hoofdrol opeisen.

Amper vijf minuten ver in de extra tijd was het immers Chiesa die de score opende. De aanvaller van Juventus plukte een voorzet uitstekend uit de lucht met zijn rechter en ook de afwerking met links mocht er zijn. In de slotminuut van de eerste verlenging leek Italië zelfs helemaal op rozen te zitten toen Pessina de 2-0 lukte. Toch zou het in de slotfase nog spannend worden, want na tien minuten in de tweede verlenging bracht Kalajdzic met een knappe kopbal de Oostenrijkers weer in de match. Italië hield echter stand en mag zijn ticket voor München boeken, waar op 2 juli België of Portugal wacht.

Scoreverloop:
1-0 (95') Chiesa
2-0 (105') Pessina
2-1 (114') Kalajdzic

Zouden de Rode Duivels dit Italië aankunnen?

Meest recent

Trainersontslag bij Antwerp? Oosting komt met reactie

Antwerp FC blijft aanmodderen in de Champions' Play-Offs en verloor vrijdagavond ook op OH Leuven. ...

7
7
'Anderlecht dondert ineen: Coucke activeert rampenplan'

Anderlecht staat opnieuw onder hoogspanning. De verloren bekerfinale zet Marc Coucke, zijn plannen ...

82
82
'Tzolis krijgt monstertransfer: Club pakt waanzinnige som'

Club Brugge zal in de zomermaanden afscheid nemen van verschillende sterkhouders. Ook een vertrek ...

93
93
Anderlecht bibbert en beeft: gigantisch horror-scenario

RSC Anderlecht incasseerde donderdag een zoveelste sportieve uppercut met de nederlaag in de ...

258
258
Union SG zet Club Brugge extra onder druk

Union SG blijft indruk maken met de resultaten. Na een bijzonder povere bekerfinale stonden ze ...

248
248
Vandenbempt oordeelt: "Over twee jaar met België op EK"

Rudi Garcia maakte vandaag zijn WK-selectie bekend. Daar zaten niet echt verrassingen bij. De ...

180
180
Fans Antwerp zijn het beu: "Bol het af!"

Royal Antwerp FC is uitgegroeid tot een grijze middenmoter in de Jupiler Pro League. Het is ...

166
166
Aston Villa viert feest na demonstratie tegen Liverpool

In de Premier League speelde Aston Villa vanavond in eigen huis tegen Liverpool. Kon de thuisploeg ...

43
43
OHL haalt zielloos Antwerp genadeloos door gehaktmolen

De Europe Play-Offs zijn voor Antwerp uitgedraaid op een ware martelgang. The Great Old kende ...

63
63
'Real vindt akkoord: grote terugkeer Mourinho een feit'

Real Madrid kent een absoluut horrorjaar. De Koninklijke gaat van coach wisselen, dat staat vast. ...

234
234
Voormalig JPL-legende verovert hart van Miss België

Een voetballer die aanpapt met een Miss België? Het is zeker niet de eerste keer dat het ...

54
54
Euvrard komt met groot nieuws naar buiten

Standard speelt dit weekend een héél belangrijk duel tegen KRC Genk. Bij winst zetten ...

240
240
Vrancken héél tevreden: "Dit is historisch"

STVV kent een waanzinnig mooi seizoen. Zij willen de komende speeldagen het seizoen in schoonheid ...

95
95
Weelde bij Rode Duivels: Garcia laat waanzinnig elftal thuis

Rudi Garcia maakte zijn WK-selectie van 26 spelers bekend. Heel wat jongens vielen uit de boot. Het ...

401
401
Club-fans massaal geraakt door bericht Julie Vanloo

Julie Vanloo blijft niet bij de pakken zitten. Nadat de Belgian Cat onlangs opnieuw een zware ...

384
384
Hayen voert de druk op bij KRC Genk: "Cruciaal!"

KRC Genk staat voor een cruciaal duel tegen Standard. Wie wint lijkt op weg naar het winnen van de ...

171
171
‘PSG in shock door gigantisch plan van Kompany’

Bayern München davert. Vincent Kompany duwt zelf voor een transferstunt van 100 miljoen bij ...

217
217
Anderlecht-fans komen plots in opstand

RSC Anderlecht likt zijn wonden. De barslechte match tussen Union SG en Anderlecht werd in de ...

410
410
Beerschot neemt afscheid van ex-Rode Duivel

Beerschot speelt ook komend seizoen in de Challenger Pro League. De Kielse Ratten gaan de kern ...

54
54
Organisatie bekerfinale een flop: hallucinante taferelen

RSC Anderlecht verloor na een bijzonder zwakke bekerfinale al bij al verdiend met 3-1 na ...

207
207
De Mil broedt op debutant: blessuregolf bij AA Gent

Indien het niet alweer het kneusje van de Champions' Play-Offs wil worden, heeft AA Gent dringend ...

123
123
Coucke dient RSCA-fans & criticasters van antwoord

Met de verloren bekerfinale tegen Union is Marc Coucke alweer een teleurstelling rijker. Na afloop ...

433
433
'Antwerp tast in buidel: eerste zomeraankoop ligt vast'

Voor het derde jaar op rij dreigt Antwerp naast een Europees ticket te grijpen. Werk aan de winkel ...

441
441
'Van 30 miljoen naar gratis: stunt van Anderlecht'

Anderlecht speurt naar een ervaren verdediger die het niveau omhoog kan tillen, en plots duikt er ...

682
682
'Club Brugge dumpt topaankoop: miljoenen de vuilbak in'

Club Brugge gaat een lucratieve zomer tegemoet, waarin tal van smaakmakers de kassa zullen doen ...

821
821

Meer sportnieuws