Invallers trekken Italië over de streep in thriller tegen Oostenrijk

door
Invallers trekken Italië over de streep in thriller tegen Oostenrijk

Als de Rode Duivels zondagavond Portugal weten uit te schakelen, treffen ze in de kwartfinales Italië. De Squadra Azzurra flirtte tegen Oostenrijk een paar keer met de uitschakeling, maar wist in de verlengingen toch het laken naar zich toe te trekken. Invallers Chiesa en Pessina trokken de Italianen over de streep, al werd het na een late tegentreffer nog bijzonder spannend.


De Italianen hadden indruk gemaakt in de groepsfase en werden her en der al gebombardeerd tot één van de favorieten op de eindwinst, maar tegen Oostenrijk hadden ze het toch knap lastig. In een open wedstrijd waren er wel weinig grote kansen te zien. Op het halfuur was er toch eens opwinding toen Immobile van ver uithaalde, maar zijn schot spatte op de paal uiteen. Na rust verloren de Italianen echter alsmaar meer hun grip op de match en kwamen er kansen voor de Oostenrijkers.

Eén van die kansen verdween ook tegen de netten, maar het doelpunt van Arnautovic werd door de VAR nog afgekeurd wegens nipt buitenspel. Mancini ging aan het wisselen en bracht onder meer Locatelli, Pessina en Chiesa tussen de lijnen. Zij konden niet voorkomen dat de reguliere speeltijd zou eindigen met 0-0, maar in de verlengingen zouden de invallers een hoofdrol opeisen.

Amper vijf minuten ver in de extra tijd was het immers Chiesa die de score opende. De aanvaller van Juventus plukte een voorzet uitstekend uit de lucht met zijn rechter en ook de afwerking met links mocht er zijn. In de slotminuut van de eerste verlenging leek Italië zelfs helemaal op rozen te zitten toen Pessina de 2-0 lukte. Toch zou het in de slotfase nog spannend worden, want na tien minuten in de tweede verlenging bracht Kalajdzic met een knappe kopbal de Oostenrijkers weer in de match. Italië hield echter stand en mag zijn ticket voor München boeken, waar op 2 juli België of Portugal wacht.

Scoreverloop:
1-0 (95') Chiesa
2-0 (105') Pessina
2-1 (114') Kalajdzic

Zouden de Rode Duivels dit Italië aankunnen?

Meest recent

Slimme tip: maak VoetbalNieuws jouw vaste bron op Google

Bij VoetbalNieuws brengen we je al jarenlang het belangrijkste nieuws uit de Jupiler Pro League en ...

51
51
POLL⎜Arsenal of PSG: Wie wint de Champions League 2026?

De kaarten in de Champions League zijn geschud. Op 30 mei zullen Paris Saint-Germain en Arsenal FC ...

18
18
Nieuwe beelden duiken op: Kompany en co genekt door vierde ref

Vincent Kompany zal nog minstens een jaartje moeten wachten op de eindzege in de Champions League. ...

107
107
Lukaku terug naar Anderlecht: makelaar speelt open kaart

Datt Romelu Lukaku op weg is naar de uitgang bij SSC Napoli lijkt wel duidelijk na de recente ...

49
49
Géén treble Kompany: PSG naar UCL-finale na markante penaltyfase

Het is dan toch Paris Saint-Germain dat op zaterdag 30 mei Arsenal FC zal bekampen in de finale van ...

66
66
Dé fase in Bayern-PSG: Sonck en Alderweireld vellen verdict

In de Champions League streden Bayern München en Paris Saint-Germain woensdag om het tweede ...

112
112
'Sibierski krijgt meteen transfertaak bij RSCA-aanstelling'

RSC Anderlecht presenteerde woensdag zijn nieuwe sportief directeur officieel aan de pers. Nu de ...

225
225
Kompany wordt compleet gek: Bayern geflikt tegen PSG?

Woensdagavond was het weer likkebaardend uitkijken naar de return in de halve finales van de ...

143
143
'Hard gelag voor Noa Lang: wééral nieuwe transfer'

Na een moeizame periode bij SSC Napoli, kreeg Noa Lang in januari een reddingsboei toegeworpen ...

190
190
'Tzolis krijgt ultieme revanche Gouden Schoen-debacle'

Het einde van het seizoen nadert en dus is het weer tijd om de uitblinkers van de voorbije maanden ...

383
383
'Bom ontploft bij Real: sterren clashen brutaal op training'

Aanstaande zondag kan FC Barcelona zich mathematisch tot landskampioen kronen, uitgerekend op eigen ...

213
213
"Hier spreekt men decennia over" - ophef na Arsenal-Atlético

De eerste finalist in de Champions League is bekend. Arsenal FC won dinsdagavond met het kleinste ...

278
278
'Barça beslist: schokkende transfer met Club Brugge'

Barça wil hem koste wat kost binnenhalen, maar Club Brugge denkt er niet aan om hem te laten ...

555
555
Opvallende transformatie bij Lommel: "Op lange termijn..."

Lommel mag nog steeds dromen van promotie naar de Jupiler Pro League. Het moet daarvoor zaterdag op ...

111
111
Amuzu en RSCA Futures-speler straks naar WK?

De voorbije maanden switchten al tal van Belgische spelers naar een ander land. Met het WK in ...

34
34
'Garcia tovert straf wit konijn uit de hoed voor WK'

De tijd dringt stilaan voor Rudi Garcia om knopen door te hakken voor het WK, want ten laatste op 1 ...

211
211
'Alles op bekerfinale: Anderlecht spaart 2 sterkhouders'

Anderlecht kreeg vorig weekend een nieuwe tik met een thuisnederlaag tegen Club Brugge. Het blijft ...

208
208
Bornauw doet onthulling over pijnlijke Renard-anekdote

Bij Anderlecht kunnen ze eindelijk beginnen werken aan volgend seizoen, want met Antoine Sibierski ...

142
142
Beveren blijft gaan: volgende sterkhouder tekent bij

SK Beveren was dit seizoen oppermachtig in de Challenger Pro League. Het bleef het hele seizoen ...

59
59
Toekomst Taravel in gevaar? Sibierski spreekt meteen

Het was lange tijd wachten op witte rook, maar deze week is Antoine Sibierski eindelijk officieel ...

191
191
Cercle pakt nog eens uit met talent van eigen kweek

Bij Cercle Brugge zetten ze sinds de overname door AS Monaco zwaar in op jonge buitenlandse ...

45
45
Sibierski spreekt klare taal over toekomst Taravel

Nieuwe bazen, nieuwe wetten. Nu technisch directeur Antoine Sibierski eindelijk officieel werd ...

151
151
'Verhaeghe verrast: paleisrevolutie bij Club Brugge'

Al ruim een decennium lang rijgt Club Brugge de successen aan mekaar. Ook na het vertrek van Vincent ...

627
627
Anderlecht dropt bommetje over comeback Kindermans

RSC Anderlecht stelde woensdag Antoine Sibierski officieel voor als technisch directeur. Tijdens dat ...

389
389
'Club Brugge op stelten: Feyenoord all-in voor Rigaux'

Net nu het een bijzonder drukke zomer te wachten staat, dreigt Club Brugge op zoek te moeten gaan ...

314
314
Sibierski onthult concrete doelstellingen in Anderlecht

Op de korte termijn staat er nog veel op het spel voor RSC Anderlecht, maar met de intrede van ...

273
273

Meer sportnieuws